Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) RazoR


RazoR
veterán

Hali! Egy olyan problémában kérném a segítségeteket, hogy pár hónapja kivettem a mélyládát/erősítőt a kocsiból, kellett a hely. Ma vissza raktam, és bekötésnél szikrázott egy kicsit a pozitív sarunál. Valamiért nem kapcsol be az erősítőt, pedig minden jól van bekötve, a remote szál, is ok. Valami ötlet? A remote szálon ha nincs bekötve, de a fejegység megy akkor a gnd-hez képest +12v-ot kéne mérnem ugye? HLP PLZ!

(#36152) Rivaul válasza RazoR (#36151) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem égett ki a biztosíték?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36153) RazoR válasza Rivaul (#36152) üzenetére


RazoR
veterán

Ellenőriztem minden lehetséges hibaforrást, mindkét biztit, mindent! Más ötlet?

(#36154) Joe fiú válasza migabi24 (#36144) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem akarok kárörvendő lenni, de nem biztos, hogy a te zenei ízlésedhez passzolni fog az a szett, inkább a Kicx, vagy AS lett volna jó, abból kiindulva, hogy én is ilyen zenét hallgatok, és az AS-nek nagyon fekszik ez a téma.

opeter70:: Az Xion váltó kb. annyi mint amennyibe a szett kerül és rohadt bonyolult, szóval ha egy egyszerű vezetékelvágás kérdést okoz, akkor az a váltó megizzasztja rendesen..egyébként a Radion váltó kb. csodát tesz azzal a szettel.

A leírásban egyébként benne van, hogy az a vezeték a magas hangerejét hivatott módosítani, csak nem tudom mi módon.

[ Szerkesztve ]

(#36155) migabi24 válasza Joe fiú (#36154) üzenetére


migabi24
nagyúr

Majd kiderül, lehet nálam jól fog szólni, volt már X-ion a kocsiba nem voltam elájulva a hangjátol, ha nem tetszik megy a háztol, 20-ért találtam szinte új állapotú használtat, nem nagy bukta ha tovább kell adnom

(#36156) Osynho válasza migabi24 (#36155) üzenetére


Osynho
addikt

Ha nem fog tetszeni, ahhoz nagyban hozzájárul, hogy fejről fogod hajtani. :) X-ion is így volt használva?

A carstyling-on hirdetett szettet vetted meg? :U

[ Szerkesztve ]

(#36157) migabi24 válasza Osynho (#36156) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem, még a család előtt volt egy komolynak mondható aktív rendszerem, ott volt beépítve, már nincsenek akkora elvárásaim, csak a gyárinál legyen jobb, azt vettem, nincs tán gond vele??

[ Szerkesztve ]

(#36158) Osynho válasza migabi24 (#36157) üzenetére


Osynho
addikt

Nem hallottam még azt a szettet, de sokan dicsérik (itt is). :)

Írtam a srácnak sok nappal ezelőtt CS-n, de nem méltatott válaszra. :/ Végül vettem másik típust

[ Szerkesztve ]

(#36159) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Hátul a kocsiba nincs hangszóró, kivette valamelyik előző tulaj. Oda szeretnék 2 hangszórót. Tudom, hogy minőségben nem ez a legjobb módszer, de nem szeretnék többet költeni rá, hogy vegyek még erősítőt, meg subot. Tehát nekem elég lenne 2 hátra amiből mélyebb hang jön, ne a 2 első erőlködjön.
Le lett mérve, 2 db ovális megy bele 15 cm széles. Van 4 rögzítési pont: hosszirányba ~12,3-4cm, keresztbe 7,4 cm. Milyet érdemes nézni, inkább használtan szeretnék, csak, hogy mégis milyenek után nézelődjek.

(#36160) Osynho válasza zsolt1225 (#36159) üzenetére


Osynho
addikt

És miért nem veszel előre olyat, ami jobb? :)

(#36161) zsolt1225 válasza Osynho (#36160) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Jobban járnék azzal, ha inkább előre vennék 2 jobbat annál? Pénzbe Max 10 ezerig gondolkodtam, tényleg nem szeretnék sokat költeni rá.

(#36162) RazoR válasza RazoR (#36151) üzenetére


RazoR
veterán

Valaki mondjon valami okosat...

(#36163) PiciPeti válasza RazoR (#36162) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ha leellenőriztél mindent, és mindenhol a megfelelő feszültségértékek mérhetők, akkor valószínű, hogy az erősítő ment el nyaralni :F

(#36164) shteer válasza RazoR (#36162) üzenetére


shteer
titán

vidd el az erősítőt szakihoz

..szerintem jónak tűnik

(#36165) Adonimus válasza Joe fiú (#36154) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Én valami olyasminek értelmeztem, hogy halkabb lesz tőle. Elvágtam középen, lesz ami lesz. Nem robbant fel semmi. :)
Ha valakinek akad csipogó felfogató lyukacsos lemezkéje Debrecenben kérem jelezze, mert semmi más módon nem tudom felfogatni a csippanót, mivel rettentően hülyén van kialakítva.

zsolt1225: Előre vegyél jót, csodákra képes. Egy mini erősítő azért kell mindenképp, de 10 ezerért nem kapsz valami jó cuccot komponensbe, mindenképp külön magas kell.

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#36166) bajusz15 válasza bajusz15 (#36131) üzenetére


bajusz15
senior tag

Tegnap sikerült multiméterrel beállítani az erősítőt. 40V jött ki, amire be kell állítani 60Hz-en ( elsőnek lemérve 3 !!! volt volt, nekem meg 40 kéne, nem csoda, hogy nem szólt rendesen :DDD ). A gond viszont az, hogy a gain-t teljesen le kellett venni 0,2V-ra, bass boost-ot pedig kb 6-7re kellett állítani, plusz fejegységen +15re állítani a subwoofer-t. Ahogy írtátok, semmi ilyet nem kéne kapcsolni, mert nem tesz jót semminek, illetve ilyen beállítás mellett nem szeretném hagyni, erősen melegítheti a rendszert a feltekert erősítő. ( az igaz, hogy 40V "sima" zenével nem jön ki ilyen beállítások mellet, csak 25 körül, de gondolom ez mindegy, ettől ugyanúgy melegszik az erősítő mert fel van tekerve). Ennyire gyenge lenne az erősítő ( 400W rms 4 ohm-on ) egy dld 500+ ládának?

(#36167) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok!
Szereztem egy Raveland HQT 15 szubcsövet. Az már mindegy mennyire volt jó választás vagy sem. Elvileg 800/250 W, ehhez szeretnék egy erősítőt. Tudnátok ajánlani párat ami jó lenne hozzá? Vagy legalább milyen teljesítményű kellene hozzá?

(#36168) shteer válasza bajusz15 (#36166) üzenetére


shteer
titán

nem hinném ha nincs gondja - az enyém is 400W de közel se mondanám halknak amit produkál a kölcsön blaupunkt ládával és nem is melegszik

tapasztaltad is hogy melegszik feltekerve vagy csak tartasz tőle?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36169) bajusz15 válasza shteer (#36168) üzenetére


bajusz15
senior tag

Hifonics Titan TXi-1000D-ről lenne szó 4 ohm-on.

Volt sokáig járatva, rendesen felvéve a hangerő, basszus, és megállás után elég meleg volt. Ehhez hozzátartozik, hogy elég meleg volt aznap, illetve kalaptartó alatt van, elég zárt térben.

[ Szerkesztve ]

(#36170) RazoR válasza PiciPeti (#36163) üzenetére


RazoR
veterán

Az para, hogy mikor visszakötöttem a tápot a pozitív szikrázott egy kicsit? A remote és a GND között mennyit kéne mérni ha megy a fejegység? +12V szintén nem?

(#36171) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Gyors kérdés. B Corsába az első ajtóba simán bele kell mennie a 13-as hangszóróknak igaz? Semmi keret és semmi nem kell hozzá? Nem tudja a vevőm hogy bele tudja-e rakni méretileg s hogy kell-e valamit még beletennie (boombastikba azt mondták neki hogy keret nélkül nem megy be mert az ablakot nem fogja tudni lehúzni. Gondolom az alap keretet nem szokták kiszedni :F ). Párja szülinapjára lenne mert nincs a Corsába hangszóró (így vették).

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36172) shteer válasza RazoR (#36170) üzenetére


shteer
titán

a szikra önmagában nem para, az már kérdéses, hogy mi okozta

annyit, 12V

ha nem kapcsol be, vidd szerelőhöz

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36173) Daywalker válasza Rivaul (#36171) üzenetére


Daywalker
addikt

Van lent egy Corsa ajtóm a garázsba, ha szeretnéd, lövök pár fotót a méretekről és a felfogatási lehetőségekről. De egy vékony 13-as szerintem kiemelő nélkül is elfér benne.
Azt tudni kell, hogy gyárilag 16,5"-es komponens szettel jön a B Corsa, szóval én inkább azt tenném bele a gyári kiemelővel (sajnos az "utángyártottból" nem mindegyik megy bele). A kiemelő itt nem csak azért kell, mert beleér az ablak, hanem meg is dönti egyik irányba a hangszórót, anélkül hülyén áll benne. A gyári hangszóról le szokták venni a keretet és arra rakják rá a másikat, nem tudom külön kapni-e. Azt hiszem kiemelővel max. 65 mm megy bele (nekem a Hertz 165ös dsk éppen elfért benne).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36174) RazoR válasza shteer (#36172) üzenetére


RazoR
veterán

Na trükköztem kicsit, összekötöttem a rem meg a +12V csatit és bekapcsol, úgyhogy nincs baja az erősítőnek! :)) Valami a rem kábellel lehet, szerintem húzok be egy újat, mert ami most van a 2 RCA között az ilyen 0,00000008 vastagságú...valahol tuti megszakadt

(#36175) Rivaul válasza Daywalker (#36173) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen. Nem kell fényképezni mert én is ilyesmit találtam közben a neten. Szóltam a vevőnek hogy nem lesz neki jó az én szettem. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36176) Daywalker válasza Rivaul (#36175) üzenetére


Daywalker
addikt

Nincs mit ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36177) shteer válasza RazoR (#36174) üzenetére


shteer
titán

Hogy mertel rajta 12V-ot akkor? :F

..szerintem jónak tűnik

(#36178) RazoR válasza shteer (#36177) üzenetére


RazoR
veterán

Nem mértem épp ez az, csak megerősítés kellett arra, hogy annyit kéne mérjek. Levágtam az uccsó 30cm-t, és máris jó lett! :DD :C Kösz mindent! :R

(#36179) shteer válasza RazoR (#36178) üzenetére


shteer
titán

En meg ugy olvastam, hogy ott kimerted.

..szerintem jónak tűnik

(#36180) RazoR válasza shteer (#36179) üzenetére


RazoR
veterán

Nem, csak egy kérdés volt, hogy annyit kellene-e mérnem. Most hogy újra működik, felfedeztem, hogy eddig flat állasban volt a kapcsoló LP helyett...Most olyan mély van, hogy olyan mintha új ládám lenne! :C :C :C

(#36181) qnadam


qnadam
veterán

urak, adott egy 2001-es mitsubishi colt, amiben elöl az ajtóban 13 centis hangszórók vannak, hátul 16 centisek.

a tipp az, hogy elöl koaxiális hangszórók vannak, amiből a jobboldali mélyközepe nem szól (a ciccegés igen, innen a tipp a koaxra), így most a hátsókat hallgatom csak. összességében nem lenne rossz, ha nem ott lennének a hangszórók ahol, így viszont útban van a fejtámlától kezdve minden.
viszonyításként az előző autóban nagyoválpár volt a kalaptartóban, annak a hangjával (mélyeivel is) ki voltam békülve, a hűde minőségű zenehallgatásra nem az autóban van igényem :) ami mély hátulról jön, most az is elég, mélynyomót nem szeretnék. nem is nagyon férne el, meg amúgyis. max az ülés alatt, de azok nem tudom, milyenek...

a lényeg. tudok venni előre olyan komponens szettet, ami ócccsóóó, tud annyi mélyet, mint a hátsó tizenhatosak, és befér a gyári helyre? mert egyébként boldog ember vagyok, van a fej, arra lógatva a hangszórók, aztán öröm e bódottá, igénytelenség :DDD

köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36182) migabi24 válasza qnadam (#36181) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem csak a hangszorón múlik a mély, beépítésen, ajtón, fejegységen is múlik, tehán nincs olyan ajánlás ami garantálja neked a tuti mélyhangokat, főleg nem kevés pénzből, volt nekem már 40-50 ezres szettem amiből nem jött annyi mély se mint a gyáriakból

(#36183) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Valaki keresett nemrég jó minőségű 13-as komponens szettet, facebook csoportban van egy eladó roki, 17 pénzért.

(#36184) batai15


batai15
félisten

sziasztok, 20 ezerből ki lehet hozni a kocsiba valamit?
egy kis suzukim van, nem akarok semmi komolyat csak a gyári borzalmas fejet meg hangszórókat cserélni.
Hátulra a kalap tartóba akarok majd 10 centis 2 darab hangszórót(vagy nagyobbat) Milyet vegyek?

[link]
fej egységnek ezt néztem
Elvárások: usb, jack csati, zenékben lehessen tekerni, rádió állomás mentés,levehető előlap, és ne legyen full gayi .
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36185) Peetey91 válasza Peetey91 (#36143) üzenetére


Peetey91
senior tag

Valaki ebben tudna segiteni?

(#36186) PiciPeti válasza batai15 (#36184) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ennyiből sajnos kb semmit... :(

A fejegység leírt feltételei se nagyon jönnek ki ennyiből, max használtan. 3xxx, 4xxx Pioneerokat nézegess szerintem.
Vagy ha nem gond a gagyiság, akkor Pio mvh160.

10 centis hangszórót ne vegyél, semmire se jó, maximum a vízállásjelentés hallgatására.
Ha a kalaptartóba akarsz rakni valamit, akkor inkább már ovált, abból kijön valamennyi mély, és általában olcsó is.
Ha kicsit többet szánsz rá, és jobb minőséget szeretnél, és hajlandó vagy kicsit barkácsolni, akkor egy 16-os komponens szettet tegyél be előre. Ég és föld lesz a hátsó oválhoz képest. :K

(#36187) PiciPeti válasza Peetey91 (#36185) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hertz DSK165, Gladen M 165 ezek belépő kategóriásak, de fejegységről nincs értelme mást hajtani.

(#36188) Rivaul válasza batai15 (#36184) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Az ilyen fejeket felejtsd el. Gyanítom hogy nem funkcionalitásba de minőségbe még az is jobb ami benne van a kocsiba. Használtan nézz valamit. Én most ennyiért adtam el egy alig használt JVC-t. Ki lehet fogni. Ha most ennyi a kereted akkor apránként cserélgesd a dolgokat. Ha nem a stúdióminőség de kicsit normálisabb hang és hangerő az ami kell akkor hangszóróból nálam találsz olcsón. Azok mellé telik egy normálisabb fejre és később mehetsz tovább :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36189) batai15 válasza Rivaul (#36188) üzenetére


batai15
félisten

szia, mint mondtam nem studió minőséget akarok, csak egy alap cuccot a kocsiba.
a gyári fej 25w, gyengén szól, baszust sem ismeri.
ezért is írtam amit .
rendszes rendszerhez szerintem kell erősítő, mélynomó stb is.
Tudnátok linkelni ilyen ovál 16os komponenst ?
Abszolút nem értek a témához.
A fejegység tetszik. ezt is nézegettem egyébként.
Ment p.ü amúgy

[ Szerkesztve ]

(#36190) PiciPeti válasza batai15 (#36189) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nagyon kevés kivételtől eltekintve, a fejegységek erősítője 4X15Wot tud maximum. A gyengébb minőségűek még ennyit sem. Csodát, mélyet, dinamikát ettől ne várj.

A komponens szettek alatt nem ovál hangszórót értettem, hanem rendes kör alakút. Azokat a típusokat tudom neked is ajánlani, amit Peetey-nek.

(#36191) batai15 válasza PiciPeti (#36190) üzenetére


batai15
félisten

Na kezdek bele zavarodni.
Haver ilyen pio-t vett, arra 4x45 w van írva. Most akkor hogy is van?
Öö legjobban amit várok ugy tudom leírni mint a telefon füleseknél.
van az alja kategória-1-2 e , majd utána ami nekem is van3k füles, és a drágábbak majd( 5+)
Remélem így érhető mit várok érte.
Kis alap zene, hogy ne legyen csend a kocsiba, de nem dübörögtetni.
:R :R

(#36192) opeter70 válasza batai15 (#36191) üzenetére


opeter70
senior tag

"Haver ilyen pio-t vett, arra 4x45 w van írva"

Ráírni akármit lehet. A "papír" mindent elbír.
(Tudnék mutatni olyan erősítőt, amelyikre 1500 Watt van ráírva, aztán jó, ha 300 Wattot tud)
A fejegységre ráírt értéknek veheted nyugodtan az 1/3-át valós teljesítményként.

(#36193) PiciPeti válasza batai15 (#36191) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ráírni sokmindent lehet, csak az sajnos nem igaz. Vagyis ezt így nem lehet kijelenteni, mert 1ezred mp-ig biztos le tud adni ekkora teljesítményt, mielőtt szétég az egész... :D

Amúgy egyszerűen bizonyítható a dolog. Vegyük a 4x45W-os Pio-t.

A hátuljában van egy biztosíték, ami 10A-es, az autó villamos hálózatában a feszültség 14.4V.
A teljesítmény pedig ennek a kettőnek a szorzatából adódik,tehát max 144W.

Már itt megdőlt a 180W-os ráírt össz teljesítmény, de ugye a fejegységnek van háttérvilágítása, elektronikája, kijelzője, rádióerősítője, esetleg CD mechanikája is. Ez mind fogyasztó. Azon a biztin se folyik 10A áram, mert akkor olvadna már, illetve a feszültség se szokott 14V fölé menni.

Tehát kb jut 7A, és 14V az erősítőnek. Ez kb 100W.

Viszont az analóg erősítők hatásfoka kb 60%-os, tehát a 100-ból marad 60W, ez meg kb 4x15W.
És így is nagyvonalúan számoltam... :U

Szóval soha ne higgy a ráírt teljesítményekben. Nem a valós értéket képviselik. :N

Az ajánlott hangszórók pedig belépőszintűek, a már hallgatható kategória, amiért van értelme pénzt kiadni.
Hifiben a csúcs a csillagos ég... Nekem egy ~70e Ft-os első szett van bent, ez jelenti kb az alsó-közép, közép kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#36194) Joe fiú válasza migabi24 (#36155) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Magasa szinte biztos, hogy nem lesz jobb, ugyanis az Udim alap magasa is pocsék, a hangváltó szintén, illetve a mélyközépben sem vagyok biztos, hogy elektronyos zenén jobban domborítana, persze nem az Xiont akarom fényezni, de ez tény, hallottam már több autóban is, és elektronyos zenén messzemenőleg odatette magát, persze ilyen kategóriánál már nem árt a megfelelő erősítő sem hozzá, még az én hitvány ajtómban is ütős mélyei voltak, kíváncsi leszek a véleményedre az Elementtel kapcsolatban.

(#36195) qnadam válasza migabi24 (#36182) üzenetére


qnadam
veterán

jól hangzik... a hátsó ha elöl lenne, attól már boldog is lennék :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36196) migabi24 válasza Joe fiú (#36194) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én is kíváncsi leszek rá, egyébként nem szarral hajtottam az X-iont, alpine 9887r fej volt steg erősítővel, aztán volt preset1 is felsőkategóriás carpower erősítővel, az se volt nagy durranás, szóval nem számítok semmi jóra, de elfelejted, hogy gyári hangszorók helyére megy, tehát azokat remélem lepipálja, ha nem tökönszúrom magam

(#36197) bajusz15


bajusz15
senior tag

Abszolút hülye kérdés, de egyszerűen nem találok rá választ a neten, és felbosszant :D
Miért van egy egy csatornás erősítőn 2 pozitív és 2 negatív hangszóró kimenet, miért nem csak 1 pozitív és egy negatív, ha már egyszer 1 csatornás??? :B

(#36198) Peetey91 válasza PiciPeti (#36187) üzenetére


Peetey91
senior tag

Koszonom, keresek majd egy boltot ahol meghallgathatom oket! :)

(#36199) B-enji


B-enji
tag

Sziasztok!
Csak egy elméleti kérdésem lenne, ha a fejegység jel kimenete 4V-os, az erősítő bemeneti érzékenysége pedig 0,2-2V. Mi történik, ha 2V-nál nagyobb feszültséget kap az erősítő?

[ Módosította: Daywalker ]

(#36200) Daywalker válasza bajusz15 (#36197) üzenetére


Daywalker
addikt

Vannak duplatekercses hangszórók, amiken 2+ és 2- van. De akár akkor is jól jöhet, ha két hangszóró van egy ládában. Na nem mintha ezeket nem lehetne belül összekötni vagy a külső csatlakozónál, de másra nem tudok gondolni.

B-enji: [link]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.