Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

néztem pár erősítőt. szerintetek melyik lenne a legjobb nekem?

1
2
3
4
5
6
7

(#35052) Norbi14


Norbi14
senior tag

Na megvettem egy régi alpine erősítőt, holnap jön a sinus live adm:) Aztán ha jó idő lesz mehet a móka. Még egy kérdés a fejegységnek jó a gyári tápkábel? Vagy annak is jó lenne behúzni egy vastagabb kábelt az aksitól?

(#35053) tomic


tomic
addikt

Kenwood fejegységnél,ha usb keresztül szeretnék zenét hallgatni,akkor a pendrivet milyen formátumra kell formázni? Fat vagy NTFS?

(#35054) dseres válasza dreizwanzig (#35048) üzenetére


dseres
tag

Tegnap a fejegység beszerelése alatt meghallgattam a hifibolt demóautóját. Én már elhiszem, hogy tényleg semmi szükség a hátső hangszórókra. :N Hallgass meg egyet te is!

(#35055) Joe fiú válasza dreizwanzig (#35051) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Talán a 3-as Crunch, Mac, Renegade...semmiképp sem..

tomic: Fat

Norbi14: Alap esetben jó a gyári kábel, ha unatkozol, van hozzá időd/kedved, akkor bajt nem csinálsz, ha húzol az akksitól közvetlen, de ne felejtsd el lebiztosítékolni.

[ Szerkesztve ]

(#35056) Osynho válasza dreizwanzig (#35051) üzenetére


Osynho
addikt

Ezek közül talán valamelyik Crunch. Ajánlom a Magnat RX44-et. Elég erős és jó hangú cucc, olcsón.

Joe fiú: Ilyen esetben hova kell kötni a tápkábelt? Az iso csatlakozóba? És a testet? Mekkora kábel "ilik" oda? Van itthon egy 13-as kábelem, meg 40A AGU biztosíték. Volt egy kis baleset, ami odavágta az rca kimenetet pár hónapja, talán ezzel megelőzném az ilyeneket. :U

[ Szerkesztve ]

(#35057) Joe fiú válasza Osynho (#35056) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha be tudod tuszkolni Isoba, akkor oda, ha nem akkor kábel elvág és előtte összekötni..legtöbben 4-es kábelt használnak, akár hsz kábelt..testet akksihoz ugyanúgy, vagy kasztnira ha van valami hely elől, pl. bizti öv csavar..az a 40A biztos szerintem sok..valami 25A körüli késes bizti bőven elég.

(#35058) Osynho válasza Joe fiú (#35057) üzenetére


Osynho
addikt

És ilyenkor a bekapcsolás hogy megy? Kapcsoló? Vagy megoldható, hogy a gyújtásra éledjen?

(#35059) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

esetleg nem kell valakinek valami a hifi futártól? visszaviszek nekik egy hangszórót, de az árát csak levásárolni tudom, viszont nem annyira kell onnan semmi. Szóval ha kell valakinek valami, akkor szóljon és megveszem, kicsivel olcsóbban odaadom neki (tanulópénz :D :DD )

[ Szerkesztve ]

(#35060) Osynho válasza dreizwanzig (#35059) üzenetére


Osynho
addikt

Vegyél kábeleket, biztosítékot.

(#35061) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

esetleg ez???

(#35062) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Van egy '97-es Renault Meganem, eddig egész tűrhetően szóltak a hangszórók, de az utóbi időben elég masszívan elkezdett recsegni a jobb ajtóban lévő, ígyhát elkerülhetetlen a csere...

Nem szeretnék vagyonokat költeni, de azért nyilván örülnék egy normális hangzásnak. Mennyi pénzt kellene leszurkolnom egy normálisnak mondható párért? A műszerfalban gondolom magasak vannak. Oda is tudnátok ajánlani valami ésszerűt?

Nem überbrutális hangzást szeretnék, de azért lehessen élvezni a zenét.

Köszi előre is!

(#35063) Adonimus válasza Slyer (#35062) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Nekem 99-es "Megánom' van, a gyári hangszórók szó szerint elporladtak. A gyári csippanókat 2.000ft-ért adtam tovább, azok még jók voltak. Autó hifi építésnél mindig az a kérdés mennyit akarsz rászánni és mik az elvárások kb. Egy alap rendszer ami éppen szól valahogy:
USB-s rádió 8.000ft
Sal komponens szett: 7.000Ft
Erősítő (használtam) mondjuk 4 csatis : 10.000Ft
Kábel: MNC (minden bizbasz benne van): 7.000Ft
Mélyláda ( használtan SAL,MNC társai..): 10.000Ft
42.000Ft
----------------
Esetleg hátra egy ovál (használtan) + 5.000Ft

Szóval félig újonnan, félig használtan 40-50 ezerből ki lehet hozni egy elég hangos valamit amit nem munkás Ladából szedtek ki. Dübögni is fog.. a gyárihoz képest csodás lesz.
Ettől rosszabbat ne vegyél. Semmiképp.
Ha jobbat akarsz a határ a csillagos ég.

Esetleg egy jobb minőségű alap rendszer:
Rádió. 20.000Ft
Első szett: 20.000Ft
Ajtó szigetelés - így nem feltétlen kell mélyláda ( nem tudom mennyibe kerül)
2 csatis erősítő: 20-25.000Ft

Ha marad a rádiót meg minden a régi csak a hangszórókat akarod cserélni akkor bármit vehetsz, mert a gyáritól minden jobb lesz és ha a rádióra akarod kötni akkor az 5 és a 100 ezres között sem lesz sok különbség. Ha így döntesz akkor mindenképp komponenst szettet vegyél, hogy a csipogót is cserélni tudd. Mondjuk ehhez hasonlót
Esetleg csípj meg használtan egy kicsi erősítőt vagy akár újonnan. 5-10 ezer forint között kapsz, azokat első szetthez találták ki, hozzá valami alap kábel akár használtan, de azokhoz még hosszabbító kábel is jó. Arra köthetsz értelmesebb első szettet mondjuk egy alap 10.000Ft, egy komolyabb 20.000Ft. Ajtó szigetelés nélkül attól sem lehet sokat várni, nekem is vágni kellett 63Hz-en, mert mélyet nem ad csak az ajtó hullik szét. :/ De csak azt tudom mondani a gyáritól az is sokkal jobb lesz.

Több ötletem nincs. :DD

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35064) footy válasza Adonimus (#35063) üzenetére


footy
addikt

Az ajanlasod elso resze tele van hulladekkal, ilyeneket itt nem ajanlunk.
Foleg ugy hogy az "epp hogy szol rendszer" es az "alap rendszer"(amiinek mar van realitasa) kozott 13ezer forint kulonbseg van arban es fenyevnyi hangzasban.

(#35065) orbano válasza Adonimus (#35063) üzenetére


orbano
félisten

első szett 20k? mutass nekem légyszi ennyiért jó minőségű, erősítőről hajtásra érdemes szettet. svsz 30k-nál kezdődik :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#35066) cOxeR válasza orbano (#35065) üzenetére


cOxeR
Ármester

Már úgy is felsorolta a nem ajánlatos márkát... :)

(#35067) orbano válasza footy (#35064) üzenetére


orbano
félisten

a hátra oválról nem is beszélve :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#35068) footy válasza orbano (#35065) üzenetére


footy
addikt

A kollega konkret ajanlasatol elvonatkoztatva, szerintem egy jo ero minden szettnek jot tesz.

(#35067) orbano
Az mar csak hab a tortan. :)
VAloszinuleg az elso hsz-t nem sikerult vegig olvasni. Egyebkent te nem akarod megszerkeszteni? Be kellene rakatni ilyen lenyiloba, mit a tobbi temanal.

[ Szerkesztve ]

(#35069) orbano válasza footy (#35068) üzenetére


orbano
félisten

persze, csak pénzt nem érdemes értük kiadni :)

huhh, lehet utánajárok hétvégén, ha el nem felejtem. most meló van :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#35070) MunezXBK válasza orbano (#35065) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

13-as Hertz DSK beleférhet a 20-ba.

(#35071) orbano válasza MunezXBK (#35070) üzenetére


orbano
félisten

és az mióta számít jónak? DSK-t azoknak szoktuk ajánlani, akik nem akarnak erősítőt, meg semmi értelmeset a kocsiba. de ettől még nem egy jó hangszóró, nem szól valami szépen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35072) dreizwanzig válasza dreizwanzig (#35061) üzenetére


dreizwanzig
tag

senki?

(#35073) shteer válasza dreizwanzig (#35072) üzenetére


shteer
titán

Inkabb az en uD-met vedd meg :)

..szerintem jónak tűnik

(#35074) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

JVC KD-X310BTE-ről van valakinek valami tapasztalata?
Ez kb tud mindent, amire szükségem van.

(#35075) Adonimus válasza orbano (#35067) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Természetesen nem komolyan gondoltam az elsö ajànlàst, azt hittem ez kivehetö belöle. 50 ezerböl szolni fog valami és még dübögni is. Nincs igazam? Azt egy szòval nem emlìtettem, hogy jò is lesz. :) 20 ezerért màr lehet értelmes hangszòròt venni, fòleg egy laikus kezdö hifisnek. Nem kell mindjàrt letépni a fejem. Kicsit jobban el kell olvasni! :)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35076) zoleee0001


zoleee0001
csendes tag

Üdv mindenkinek. olyan kérdésem lenne, hogy nem gyári rádiót építettem be egy seat toledoba. És fantomtáp megrendelésére kerülne a sor. Affelöl érdeklödenék, hogy a pici kék kábelt hová kell kötnöm ami rajta van a testre??? Mert a rádió hátulján már az összes csati foglalt. Nem fullos a rádió csak egyszerü kínai valami. Aztán fantomtáp-os antenna kell hozzá azt látom mindenhol, mert a VW csoport tagja. A lejátszó jól megy, csak van egy pici zavaró valami árnyékolásból származó háttérzaj szerintem. Erre ötlet valakinek??? A gyari AUR Grundiggal ami benne volt nem volt semmi háttérzaj. Lehet kicsit gaygi a lejátszó aztánn azért van httérzaj 1es hangerönn. Na szóval hová kell kötni a fantomantenna táp csatlakozóját ha a lejátszón már nincsen hely neki??? Ismétlem nem gyári az uj mp3-mas rádió, én forrasztottam bele, és minden csatlakozó ki be menet foglalt a lejátszón. Melyik pontra kell kötni a pici kék vezetéket???, Ráadásul nem ISO-s a csati a lejátszó hátán hanem egyszerü olcso. Válaszokat elöre is köszi.[link]

(#35077) attila666 válasza zoleee0001 (#35076) üzenetére


attila666
tag

Szia!

A fejegység REMOTE kivezetésére kell kötni, így a fejegység bekapcsolásával a fantomtáp is kap feszültséget. Az ISO konnektor lábkiosztására ha rákeresel, akkor rögtön látni fogod, hogy melyik vezeték a fejegység hátulján.

(#35078) zoleee0001 válasza attila666 (#35077) üzenetére


zoleee0001
csendes tag

Hali nincsen kapcsolható remotenak kivezetés a fejegységen. Csak állandó+12V 15A, Kapcsolható +12V1A gyujtás meg a GND-é bemenete. És ennyi. A többi 8 kivezetés a hangszórókhoz megy. Köthetem e a gyujtáskapcsolóra a fantomtáp kék vezetékét??? Ami a kocsi tüzfala felöl jön a rádió fele csak 2pici kábelt nem volt hová kötnöm, mert az ujj-on nincsen rajta hely. Az SCV és a K-Leitung-ot nem volt hová kötnöm. Azok mire szolgálnak pontosan??? Rakhatom valahová a fantomantenna kábelét ahol találok kapcsolható +12v-t,??? A rádió háta teljesen tele van. Nincsen rajta több hely. Nincsen hová kötni rajta. Nem szabvány ISO a csati rajta. Alapesetben tudom hová való rajz szerint. De ott a gyári fejen sem volt semmi téve. A switched+ lenne de a gyarin sem volt ilyen bekötés

[ Szerkesztve ]

(#35079) orbano válasza Adonimus (#35075) üzenetére


orbano
félisten

akkor mutasd meg azt a hangszórót én nagyon kíváncsi vagyok :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35080) orbano válasza dreizwanzig (#35072) üzenetére


orbano
félisten

shteer udimjére csapj le! ha megvan segítünk a többiben ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35081) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Most leltem: Roki P2S4

Nem enyém, de ennyiért akár jó vétel is lehet valakinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#35082) imi314 válasza PiciPeti (#35081) üzenetére


imi314
senior tag

nem kevés a 86DB-es érzékenység? épp most készülök szubit venni, magnat rx44-hez passzolna?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35083) KriszXJR válasza PiciPeti (#35081) üzenetére


KriszXJR
tag

Majdnem ennyiért (20e) adok 2db 25-ös JL Audiot tipp-topp állapotban, nem átbökött peremmel....

(#35084) k-feri65 válasza KriszXJR (#35083) üzenetére


k-feri65
senior tag

küldjél nekem pár képet a jl ekről légyszíves..

értem én de le sz@..m

(#35085) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Adott egy Suzuki Swift (újabb típus) és egy Pio DEH-1500UBG. Amire gondoltam: első ajtó szigetelés, hangszóró szett (Alpine SPG-17CS vagy Pioneer TS-A172CI) és egy Alpine SWE-815 aktív mélynyomó. Szerintetek? Minden javaslatot szívesen veszek. :K

(#35086) zoleee0001


zoleee0001
csendes tag

Hali mindenkinek. Nincsen REMOTE kapcsoló szál kivezetésem az autós hifim hátán olcsóbb fajta. Hogyan tudom helyettesíten a REMOTE vezetéket, hogy ha fantomtápos antennát akarnák belerakni, és majd esetleg késöbb egy mélyládát is tennék a kocsiba, amit szinténna remote szálról kellene ki-be kapcsoltatni. Lehet-e a gyujtáskapcsoló szálra kötnöm közvetlen a Remote funkciót? Vagy építsek bele még egy kapcsolót az áramkörbe,amit a gyújtás ráadása után még nekem kellene bekapcsolnom Remote gyanánt. A remote szálban tudja valaki hány volt és hány amper van pontosan?? Elöre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#35087) Joe fiú válasza KriszXJR (#35083) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Engem is érdekelne infó a Jl-ekről.

(#35088) zoleee0001 válasza zoleee0001 (#35086) üzenetére


zoleee0001
csendes tag

Nem akarok OFFolni. Megvan a rem szál. :) benéztem. Csak nem az enyém a hifi aztánn totál kiment a fejemböl, hogy egy vezeték még kimarat. Az a remote lessz ANT felirattal kék.Most néztem át ujra éppen a rajzot róla.Meg már bele forrasztotttam aztán nincsen itt szétszedve már elöttem :). Csak furi, hogy nem szabvány ISO kábel van a lejátszón hanem bele kellett forrasztanom. Olcsóságának tudható be. Uhhh. Lenne még olyasmi, hogy van egy enyhe alap zúgása a lejátszónak. Alacsonyabb hangerönn még kihallatszik. Lehete áthallás vagy generátor zaj??? esetleg kössem máshová a GND-t?? Olyan 10-es hangerön nem lehet kihallani alóla a cicergést. Ötlet valakinek??? Elöre is köszi! Ez a játékos lenne az [link]

[ Szerkesztve ]

(#35089) Norbi14


Norbi14
senior tag

Mdf karika és lemez közé milyen tömítőt érdemes tenni? Mert nem teljesen légmentes.

(#35090) k-feri65 válasza Norbi14 (#35089) üzenetére


k-feri65
senior tag

az ajtó fém felületére ragasztok valamit pl "széles cellux"..vagy valami formaleválasztót...aztán megkenem üvegszálas kittel..és arra csavarom fel a karikát...amikor megköt akkor szépen le lehet venni ha kell...

értem én de le sz@..m

(#35091) Norbi14 válasza k-feri65 (#35090) üzenetére


Norbi14
senior tag

Rendben!
Még valami, olyat lehet hogy a 2csatis erőről hajtom a kickeket és a magasat a fejről(alpine9812) hangváltó nélkűl?

(#35092) k-feri65 válasza Norbi14 (#35091) üzenetére


k-feri65
senior tag

a kickeket hajthatod,,a magasat nem. A magas elé kell egy kondi ami levágja a nem oda való frekiket...különben kinyírod a magasakat...

értem én de le sz@..m

(#35093) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Sziasztok!

Lehet hogy nem ide való, de nem találtam jobb topicot.

93-as F astra, a gyári hagszóró elkezdett recsegni mint az állat :( Kiszereltem, el van porladva rajta a membrán gumi része, ment a kukába. Most csak az egyik oldalon szól.

Kéne előre valami új. Kb egy 10-est szánnék rá. Van ebben az árkategóriában olyan hangszóró amit érdemes megvenni?

Egy egyszerű Pioneer_MVH-1400 fejegység van a kocsiban.

Elvileg 16,5-es hangszóró kell nekem, a mostani kb 5,5 centi vastag, mögötte nincs hely az ablak miatt.

Tehát a kérdés, hogy milyen hangszórót vegyek? Van valami best-buy ebben a kategóriában, vagy egyforma mindegyik?

Előre is köszönöm!

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#35094) k-feri65 válasza Drótszamár (#35093) üzenetére


k-feri65
senior tag

itt

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#35095) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Szeretném a jelenlegi cuccaimat lecserélni a kocsiba (Skoda Octavia I).
Most mindennek nem tudom a pontos típusát, de aminek tudom leírom.

Komponens szett Hertz DSK 165, Pioneer USB-s fejegység, DLD Acoustics 500+ mély, erősítőt hirtelen nem tudom, 4 csatornás.

Nem is annyira a fenti cuccok érdekesek, hanem az, hogy szeretnék egy komolyabb komponens szettet belevenni, ami lehetőség szerint kiválthatná a ládát. Tudom ez 100%-osan képtelenség, nem is várok a ládához hasonló eredményt, elég lenne, ha nyomna valamennyi mélyet a komp. szett.
A ládát sajnos ki kell vegyem a kocsiból. Az erősítő maradna.

Erre mondjuk 50eFt-ot tudnák szánni, vagy egy kicsivel többet.
Nem tudom, hogy a Hertz HSK széria jó választás lenne, esetleg másik gyártó hasonló termékei közül milyen lehetőségeim vannak?

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35096) shteer válasza Norbi14 (#35089) üzenetére


shteer
titán

Vagy hangszorotomito, ilyen gyurma szeru cucc

..szerintem jónak tűnik

(#35097) Osynho válasza HUNNIA1920 (#35095) üzenetére


Osynho
addikt

eloször is szigeteld az ajtokat es hallgatsd meg a mostani szettet.

(#35098) dreizwanzig válasza shteer (#35073) üzenetére


dreizwanzig
tag

köszönöm, de egy kicsit drága nekem :(

(#35099) shteer válasza dreizwanzig (#35098) üzenetére


shteer
titán

5tel dragabb mint a lunkelt dzsibiel. Annyival esetleg jobb is

..szerintem jónak tűnik

(#35100) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

3 erősítő között vacilálok:
jbl gto 50.4
jbl cs60.4
crunch p4125
kérdés, hogy a jbl 60.4 van-e annyival jobb, hogy megéri a különbözetet?
mondjuk nem teljesen értem, hogy az hogy van, hogy a jbl-ek csak 55 és 60 wattosak, a crunch meg 125 (4 csatis módról beszélek). Valaki felvilágosíthatna, hogy érdemes figyelni ezeket a teljesítményeket? vagy mire érdemes figyelni?
köszi :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.