Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) pps1 válasza footy (#36823) üzenetére


pps1
senior tag

Legutóbbi tesztünk alapján kijelenthetem, hogy nem mindig egyszerűbb egy 8 vagy 10"-os szubot a rendszerbe integrálni, mint egy 12"-osat.
A 12"-os sem lassabb egy 8"-osnál, sőt, egyes esetekben még gyorsabb is. (nagyobb membránkitérés miatti időveszteség)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36852) pps1 válasza Khaosz55 (#36820) üzenetére


pps1
senior tag

Tegyél be abba a ládába egy hosszabb csövet, és már lágyabb lesz a hangja és mélyebbre is fog menni. :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36853) pps1 válasza orbano (#36831) üzenetére


pps1
senior tag

Csak alkalmas legyen rá a szub.
Pl teszteltünk 2 db 25-öst (DLD IW 10 és Memphis xyz...)
IW abszolute zártba való, sokkal mélyebbre megy, a Memphis meg reflexben teljesített jól. Sok szubot próbáltam már, de ennyire hallható különbség kevés esetben volt.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36854) Doki85


Doki85
tag

köszi a tippeket csak nem akarok 80 ezret 1 fejegységre költeni :) főleg kocsiba...

na ez az én bajom viszont 30 környékén simán szánok fejegységre
használtba esetleg nem tudsz valamit ami megérné?

ÜDV: DOKI85

(#36855) pps1 válasza opeter70 (#36836) üzenetére


pps1
senior tag

2W/1m = 1V/1m. :)

Van olyan szubom, ami zártban eszméletlen mélyre megy, de ezt még mindig tudja fokozni egy mélyre hangolt reflex láda. :K

[ Szerkesztve ]

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36856) pps1


pps1
senior tag

Kicsit beleolvasgattam az aktuálisan megvett erősítő manuáljába, és hát vannak benne érdekességek, amik miatt persze (költői) kérdések is felmerültek bennem.

De az elejéről:

Vettem egy Hifonics Gen X Thor erősítőt, ami

2 x 125 W
vagy
1 x 400 W RMS 4 ohmon.

Ennek van egy P.O.S. funkciója (modulja), amivel "Real Mono" üzemmódba lehet kapcsolni az erősítőt (a Hifo X szériájának az összes erősítője tudja ezt a funkciót, nem csak ez), amellyel már az 1 ohmos szubot is gondolkodás nélkül rá lehet akasztani. Ergo 2 erősítőt kaptam az 1-ben. Egy 2 csatornásat aminek nagy teljesítménye van 4 ohm sztereóban, és egy 1 ohm stabil monot.

De van még tovább is:

A Gen X Saturn egy 4 csatornás erősítő,

4x60 W
vagy
2 x 200 W-al.

Ezt ugye P.O.S. módba le lehet kötni 2x1 ohmra, ahol 2x200W-ot teljesít.

DE a két hidalt csatornapárt még egyszer hidalhatom, így 2 ohmon 400 W áll a rendelkezésemre. Ergo kaptam 3 erősítőt egy helyett, egy 4 csatornásat, egy 2 csatornásat és egy monot.
Hab a tortán a Gen X Neptune, ami egy High Current 4 csatornás erősítő. Ugyanazokat a módokat tudja, mint a Saturn, de mindezt alacsonyabb ellenálláson.
Így lesz 4x25 W-ból 1 x 720 W 0,5 ohmon!

Hogy miért is írtam én mindezt le:
Sokan azt gondolják, hogy a "modern" erősítők sokkal jobbak a régiéknél, mert ugye a technikai fejlődés nem állt meg...stb. Én valahogy nem ezt látom. Azóta sincs modernebb kapcsolás feltalálva, a D osztályos erőket kivéve, de azoknak a hangja...., vagy ha a hang mégis elfogadható, akkor borzasztóan drága (pl Alpine).

Anno minőségi alkatrészekből építkeztek, nem az ár volt az elsődleges szempont. És a fentebb leírt erősítőket látva akkoriban még volt fejlesztési részlege a cégeknek, nem csak ráböktek a prospektusban a legjobban kinéző házra és egy panelra (tök mindegy melyik is az, csak olcsó legyen) amelyik belefér.
Sajnálatos, hogy a jól kitalált fejlesztéseket, amik univerzálissá tették az erősítőt manapság már nem használják.
De azért örülök, hogy egyet magaménak mondhatok!
(ebben az írásban csak a technikai háttérre szerettem volna kitérni, nem a régi és új erősítők hangbéli eltérésére).

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36857) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Érdekelne, hogy ha a gyári alap rádiót le szeretném cserélni egy mp3-at lejátszó usb-portal rendelkező modellre, akkor ugrik a kormányról való irányítás? Van valami típuskód amit ha figyelelmbe veszek akkor továbbra is használhatóak maradnak a kormány gombok?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36858) mortalwombat válasza orbano (#36824) üzenetére


mortalwombat
tag

Szia! Megtudhatom, ki, hol, mennyiért csinálta a fejegységed karbantartását? A Pio DEH77-esemet kellene kipucolni, meg felpolírozni a kijelzőjét.

(#36859) Khaosz55 válasza opeter70 (#36825) üzenetére


Khaosz55
addikt

A fejegységem JVC KD-X50BT.

A mély külön kimeneten van. Az erősítőn 80HZ nél vágom 50 hz-nél +6db emelek kb. Minden beállítást próbáltam már de sajnos a DLD500 nem ad szép telt mélyet.

Az RMS 200W nem a legizmosabb viszont nem az erősítőm teljesítményével van a gond hanem a hangszóró hangzásával ezért akarom cserélni. Alacsony hangerőn sem a szép a hangja. Nem lágy mély hanem vesekő aprító.

Ma hosszú útról jöttem haza és Morning show-t hallgattam ilyenkor leveszem a Sub hangerejét a fejegységen. Megálltam pihenni és észre vettem, hogy a Hertz 1D.1 erősítő tűz forró. Levettem 0-ra akkor is tök meleg 1-2X kikapcsolta védelem az erősítőt. Ez miért van ? Nem is hajtottam. Mi lesz ha 2 ohmra terhelem folyamatosan kikapcsolt túlmelegedésre? Nem tudom hogy működnek a digitális erőlködők. Azok is akkor melegednek ha terhelve vannak? Megpróbálom hogy lehúzom a 2 db RCA-t és megnézem milyen meleg lesz. Az autóm egy Golf 4 .

Ez a Focal SUB P30 DB érdekel. Remélem a focal a Jm lab focal, mert akkor jó lehet, viszont ott a HIVI F12S amit felső kategóriába sorolnak.

(#36860) PiciPeti válasza Khaosz55 (#36859) üzenetére


PiciPeti
őstag

Minek a kiemelés, ha így is hallgathatatlannak tartod? :F

A nagyobb teljesítményű erősítővel nem feltétlenül lesz hangosabb/zúzósabb, de pontosabb, kontrolláltabb igen. Megfelelő minőségű erősítővel pedig főleg hallgathatóbb lesz.

Persze az a nyomó nem a minőségi zenehallgatásra való, de a combosabb erősítőt nem fogod megúszni szerintem, ha tényleg jó mély szekciót akarsz...

(#36861) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ez a bekötése az erősítőnek:

[link]

Ha jól értelmezem akkor ha dupla tekercses hangszórót veszek akkor a párhuzamos bekötéshez min két csatornát be kell kötnöm. Szóval az erősítőből 2 pár hangszóró vezeték megy majd a sub-ba.

(#36862) Khaosz55 válasza PiciPeti (#36860) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem a DLD-t el kell felejteni minőségi mélyre. Legalábbis ezt, gondolj be a hangszóró kb 15 rugó ujonnan ehhez vegyek 60-70 rugós erőlködőt. Egyébként ne rossz ez a Hertz 1D.1, nekem elégséges. +6db azért emeltem ki mert nélküle még jobban kopog a DLD és elveszik még jobban az alsó mély tartomány. Ez szerintem a műanyag membrán nagyrészt a felelős. Könnyű jól tolja a levegőt, de hangzásban nem igazi.

(#36863) PiciPeti válasza Khaosz55 (#36861) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nem, az erősítőből 1 pár hsz vezeték megy a nyomóra, ahol a két tekercset vagy párhuzamosan, vagy sorba kötöd.

60Hz-en nincs elég mélye? :Y
Ott valami árulás van szerintem...

(#36864) pps1 válasza Khaosz55 (#36859) üzenetére


pps1
senior tag

Ha veseaprítósnak tartod a mélyet, akkor minek emelsz ki pont 50 Hz-en.
Abban a ládában kb minden szub szarul fog szólni, mert a láda hangolása (lásd google) és a beállításod szar.
Ha lágyabb mélyek kellenek, akkor először tekerd 0-ra a bassz kiemelést, és a vágást is vedd vissza 50 Hz-re. Toldjad meg a ládában lévő csövet kb 10 centivel. Ha így már kevésnek ítéled a hangerejét, akkor nagyobb erősítő kell.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36865) pps1 válasza Khaosz55 (#36862) üzenetére


pps1
senior tag

Abba a ládába bármit rakhatsz...jobb nem lesz. az a szub árához képest nem rossz, persze vannak jobbak. Csak nem ebben az árkategóriában, hanem jóval feljebb. Pl AS Radion, de az már bőven a duplája.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36866) Khaosz55 válasza PiciPeti (#36863) üzenetére


Khaosz55
addikt

Van elég mély, hangos stb, de halottam minőségibb mélyet. Nem a hangerővel van a gondom hanem a hang minőségével. Csökkenthetem növelhetem a hangerőt, tekergethetem a mély kiemelést, akkor sem lesz lágyabb szebb a mélye a dld500-nak.

(#36867) pps1 válasza Khaosz55 (#36866) üzenetére


pps1
senior tag

Látom nem is akarod megoldani a problémád :) ;)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36868) Khaosz55 válasza pps1 (#36867) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok megpróbálom. Álítgatok holnap tesztelek.

Viszont egyáltalán nem tiszta, hogy egy dupla tekercses 4+4 ohm hangszorót hogy kell erre a hertz monoblok erősítőre rákötni.

"A" kimenetre kötöm a két hangszóró tekercsét
vagy
"A"-ra kötöm az egyik tekercset "B"-re a másik tekercset.

A rajz azt mutatja ha 2 db hangszórót kötök rá. Viszont 1 dupla tekercses esetén mi lenne az eljárás?

Én úgy látom hogy akkor használom ki az erősítát ha az egyik tekercs megy az "A"-ra a másik meg a "B"-re.

[link]

(#36869) pps1 válasza Khaosz55 (#36868) üzenetére


pps1
senior tag

Erősítőből viszel 1pár vezetéket a hangszóróig, ahol rákötöd az első terminálra, majd onnan a másodikra.
De készülj fel rá, hogy ha már most melegedett, akkor 2 ohmon majd főzni lehet rajta.
Vagy rossz helyen van beépítve, vagy valóban csak ennyit tud, és folyamatosan a torzítás határán táncol, ami nem csak a szubnak káros, hanem az erősítőnek is.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36870) Khaosz55 válasza pps1 (#36869) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi,

majd lefényképezem hogy kötöttem be. Viszont az nem tiszta nekem hogy terhelés nélkül mért melegszik.

(#36871) gabber01 válasza Khaosz55 (#36868) üzenetére


gabber01
addikt

5 sec google után.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#36872) Khaosz55 válasza gabber01 (#36871) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha elolvasod akkor ez nem ad választ a kérdésre. Mert én mást kérdeztem linkeltem a gyártó bekötési rajzát.

[ Szerkesztve ]

(#36873) gabber01 válasza Khaosz55 (#36872) üzenetére


gabber01
addikt

Abból egyértelmű amit küldtem.
A-ra kell kötni, ahogy a linken van.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#36874) opeter70 válasza Khaosz55 (#36872) üzenetére


opeter70
senior tag

Bármelyikre kötheted, ugyanaz lesz az eredmény.. Az erősítőn belül párhuzamosítva vannak a kimenetek. Gyakorlatilag ez csak egy megduplázott csatlakozó, hogy ha 2 külön hangszórót kötsz rá akkor ne kelljen egy csatlakozóba betuszkolni a két hangszóró kábelét.
Tehát a lehetőségeid:
1. Külön-külön bekötöd a tekercseket, ilyenkor az 1. tekercs az A-ba, 2. tekercs a B-be.
2. A hangszórón párhuzamosítod a tekercseket és bekötöd vagy az A-ba, vagy a B-be.
Sőt, továbbmegyek, akkor sem lenne semmi baja, ha pl. A+ -ba és B- -ba kötnéd a párhuzamosított mélynyomót.

(#36875) pps1 válasza Khaosz55 (#36870) üzenetére


pps1
senior tag

Terhelés (és jel) nélkül de bekapcsolva nem vehet fel többet kb 1 A-nál, ami miatt nem melegedhet.
Esetleg ahogyan már írtam egyszer ha olyan helyre van beszerelve, ahol nem tud szellőzni, vagy egy másik erősítő felett van elhelyezve (nyáron így feltorlódhat a hő), akkor előfordul, hogy melegszik. Ha ezek nem állnak fenn, akkor irány a szervíz, mert hibás az erősítő.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#36876) tboy93


tboy93
nagyúr

Új szerzemény :B

Tegnap megérte lemenni tiszafaszára, úgy tűnik hibátlan a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#36877) opeter70 válasza tboy93 (#36876) üzenetére


opeter70
senior tag

Gratula! :C
Lehet tudni esetleg, hogy mennyiért vetted?
Persze csak ha publikus....

(#36878) Osynho válasza Doki85 (#36845) üzenetére


Osynho
addikt

Köszönöm a segítséget, sikerült a dolog! A hifi nagyon jó lett, úgy érzem (egyelőre :B ), viszont Balatonra indulás után 10km-rel lerobbant az autó, valószínűleg vezérlés. Sehogy se akar ez összejönni nekem. :O

(#36879) tboy93 válasza opeter70 (#36877) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi :) 25.000 HUF + benyaköltség. Itt-ott már van festékhiba, de műszakilag rendben van :K

[ Szerkesztve ]

(#36880) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Két kérdés:

Tudtok olyan céget Mo.-n, vagy bárhol, akik gyártani tudnak CANBUS illesztőt utólagos multimediás fejegységekhez? H megmaradjon a kormányvezérlés és pl. a tolatóradar hangja.

Másik:

Elég lesz a u-Dimension Element 6 komponens szett is, illetve hátra 10cm-es Element koax kerül. Mélyláda nem lesz.

Milyen erősítőt nézzek ehhez a 4 hangszóróhoz? Element?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36881) tboy93 válasza runner 125 (#36880) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én a 10cm-es árát inkább egy komolyabb első szettre költeném a helyedben :) Aztán 4 csatisról hidalva mehet az első szett. Erősítőt nézhetnél használtan is esetleg, vannak jó vételek, sőt 45-ből már kijön egy erő + láda kombó is. Tudom, hogy nem akarsz ládát, de pl. Picipetinek egy 18(!)L-es mélyládája van bent a csomiban, ami valljuk be nem foglal sok helyet + speak-on csatival meg aztán 20 mp alatt ki is tudod venni. hangzásban sokat jelentene, de ha végképp nem akarsz, szerintem akkor se vegyél új erőt, inkább költs többet első szettre + használt erő.

De én nem vagyok pro, majd a többiek megmondják a tutit :K

[ Szerkesztve ]

(#36882) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Ahogy olvasgatom, elég sokan használtok itt Pionner MVH-150UI fejegységet.
Az volna a kérdésem, hogy lehet-e azt megcsinálni hogy ha usb-ről hallgatok zenét véletlenszerű lejátszással, akkor ne ismétlődjenek a dalok? Vagyis minden szám csak egyszer menjen le véletlen sorrendben és ha az összes elhangzott egyszer, akkor mondjuk véget érjen a lejátszás? Szeretem a kiszámíthatatlanságot zenében, hogy nem tudom melyik dal után mi fog következni, de az nagyon sz@r hogy van olyan dal amit már tizedszer is lenyomott és vannak amik még egyszer sem szóltak. Szóval én bénázok valamit nagyon, vagy ez így működik és nincs rá megoldás?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36883) footy válasza runner 125 (#36880) üzenetére


footy
addikt

Milyen fejegyseghez kell can bus adapter? En a paser-t tudom ami univerzalis.

A masik temahoz.
Hallgass meg egy jo hifit mielott hatra koaxot raksz.

[ Szerkesztve ]

(#36884) tboy93 válasza dethroner (#36882) üzenetére


tboy93
nagyúr

megoldás :)

(manual)

[ Szerkesztve ]

(#36885) dethroner válasza tboy93 (#36884) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, de ezen már túl vagyok. Sajna az a gomb csak arra jó, hogy egy dalt vagy mappát direktben ismételgessen(vagy ne ismételgessen :) ). Viszont bármilyen állásban van is, akkor sem ér véget a lejátszás ha minden dal elhangzott, kezdi újra és újra. Így viszont zavaró hogy valamit már sokadszor hallok és van amit egyszer sem ha randomban játszom le.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36886) tboy93 válasza dethroner (#36885) üzenetére


tboy93
nagyúr

akkor auxon rádugsz egy telefont amire olyan appot raksz fel amilyet akarsz és úgy keverheted a számoakt ahogy szeretnéd

(#36887) runner 125 válasza footy (#36883) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ah, köszi, ez a cég jónak tűnik.

Háát, sajnos eléggé ráfaragtunk. Összeálltunk Volvo forumon 5-en, és vettünk ilyen fejegységeket, minden kiegészítővel együtt, köztük a CAN interface.
Rendelést követően megjött minden, a CAN adapterek kivételével. Mindennek már kb. 4 hónapja. Először ígérgetett folyamatosan, h nem gyártottak neki, de megoldják, stb, mostanság már az e-mail-ekre sem válaszol.
Ahhoz h a kormányvezérlés és a tolatóradar hangja megmaradjon, kell az a kis fránya can dobozoka. 01. Google nem hozott képet a BLP-840 hátuljáról, de ilyen kis kb. 5 x 10mm-es, 3 lábú CAN csatlakozó bemenet van az egység hátulján.
_

Mármint akkor hátra is célszerűbb komponenst tenni, mint előre?

Köszi.

tboy93

Köszi, de orbano a JR6-ról már lebeszélt. A magasakat is cserélni kellene hozzá, stb., ennyire tényleg nem akarok belefolyni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36888) Osynho válasza runner 125 (#36887) üzenetére


Osynho
addikt

"Mármint akkor hátra is célszerűbb komponenst tenni, mint előre?"

Nem, hátra nem célszerű tenni hangszórót :) De ezt már írták páran és erre utalt footy is, amikor azt tanácsolta, hallgass meg egy jól megépített (csak 1 első szett + esetleg sub) autóhifit. Sőt, ha nálad csak 10cm-es fér el hátra, akkor még feleslegesebb a történet, ekkora membránfelület nem sok mindenre való.

[ Szerkesztve ]

(#36889) dethroner válasza tboy93 (#36886) üzenetére


dethroner
veterán

Ez nem megoldás, ez a probléma megkerülése :D
Azért vettem egy apró pendrive-t hogy a kocsiban használjam, nem dugdosok fel rá telefont.
Csak tudni szerettem volna hogy azoknál akik ezt a Pioneer fejet használják, mik a tapasztalatok, esetleg valakinél ez normálisan működik-e? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#36890) footy válasza runner 125 (#36887) üzenetére


footy
addikt

Valoszinu itt is valami kinai ceg all a hatterben, szoval en nem fuznek nagy remenyeket a fejhez.
A CAN-bus vezerlesben nem vagyok tul ismeros, de amennyire en tudom a dimmer, hatramenet, gyujtasjelek szabvanyosak, a kormayntavvezerlo a specifikus.

Ami hangszorot illeti, a helyedben vennek egy Kicx Pro62N-et vagy 6020-at, azt megkuldeni valami combosabb ketcsatis erovel es a lada sem fog hianyozni. A hatso hangszorok csak elszarjak a hangkepet. Egy 10cm-es kox hangszorobol a magas mellett a kozeptartomany teteje fog szolni, ami a legrosszabb. Ha melykozepeket raknal hatra egy fokkal jobb lenne a helyzet, de igy csak zaj lesz.

(#36891) Bufo bufo válasza tboy93 (#36876) üzenetére


Bufo bufo
tag

Gratula! Nekem is van egy ZX-em...Remélem mind ketten nagy megelégedéssel fogjuk használni... :DDD

(#36892) runner 125 válasza Osynho (#36888) üzenetére


runner 125
nagyúr

Írtam mailt a Tutiautohifinek, ők is azt mondták, h ne tegyek 10cm-es hangszórókat hátra az első komponens mellé. Váá...
Nem tudom, lehet én nem hallottam még első szettes normális hifit, csak az van bennem, h ha már 4 hely van, használjuk ki mind a 4 helyet.

Egyébként a hátsó utasok számára pl. mennyire élvezhető egy ilyen Kicx Pro 6020 szett?

footy

Persze, nyilván kínai cucc, de korábban a hangminőségét is és a készülék összeszerelést is dícsérték, ezért mertünk belevágni.
Noh mindegy, lefotózom majd a CAN nyílást, aztán meg kell keresni ezt az olasz céget.

Létezik a Kicx-ből valamilyen ajánlott mélyközép ebben a méretben? Biztos hülye kérdés, de 10cm-es hangszórókból mondjuk 40k-ig bezárólag nincs kifejezetten "mélyhangszóró"?
Ládát továbbra sem szeretnék.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36893) PiciPeti válasza runner 125 (#36892) üzenetére


PiciPeti
őstag

10cm-es hangszóró fizikailag nem képes 3-400Hz alá menni...

Ki mondja meg még, hogy hátra csak egy sub való? :U

(#36894) KRISSTUS válasza runner 125 (#36892) üzenetére


KRISSTUS
tag

Én még nagyon kezdő hifis vagyok, de leírom tapasztalataimat hátha segít.
Nemrég vettem egy uDimension EL 6-os szettet és ezt beépítettem az első ajtókba, amiket le is szigeteltem (bitumenlap). A hátsó ajtókba beraktam egy JBL szett mélyét és hozzá az autó gyári magasait.
Fejről hajtottam meg őket, az első szett mélyben nem sokat produkált, de hajtani lehetett. A hátsók már elég hamar adták a mélyet de nem bírták a hajtást, igaz a hátsó ajtókat nem szigeteltem le.
Hasonlat:
Otthon a lakásban van egy jó stereo hifid, de te négy hangfalat szeretnél és ezért beraksz 2 Music center hangfalat (pl:SAMSUNG) hátsó hangfalaknak, mert csak arra van pénzed. Hát én azt biztos nem hallgatnám.

Én úgy gondolom, hogy akkor már mind a négy ajtóba egyforma hangszórókat építs, természetesen leszigetelve. Bár az első és a hátsó ajtók mérete (légtere) nem egyforma ezért még így is lehet hangzásban eltérés, de mégsem akkora mintha más típusú/márkájú hangszórókat építenél be.
Ha pénzben ez most sok, akkor csak egyenlőre előre vegyél egy szettet (mint ahogy azt már előttem is mondták).

(#36895) runner 125 válasza KRISSTUS (#36894) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi az infot, de nem anyagi okokból akarok 10 cm-es hangszórókat hátra, pusztán a HR-V csomagtérműanyagjában akkora hangszórók férnek el. A hátsó ajtókban nincs kiépítve hangszóróhely.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36896) orbano válasza runner 125 (#36895) üzenetére


orbano
félisten

de oda eleve minek?

A vér nem válik VAZZE!™

(#36897) runner 125 válasza orbano (#36896) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, meggyőztetek.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36898) sore


sore
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, méghozzá, hogy a nyomómat Connection MP 4BL-es tápkábellel szeretném bekötni, ez a sonus sorozat 25mm2-es kábele, csak nem tudom be e fér majd a nyomó csatijába.
Szóval tudna nekem valaki szolgálni egy átmérő adattal ?

(#36899) Daywalker válasza sore (#36898) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem mielőtt elszórod a pénzedet feleslegesen ilyen tápkábelre, vegyél hegesztőkábelt. Az tuti réz és nem kell megmarketingelni sem, tehát harmad ennyiből ki fog jönni.
Milyen nyomóba kell kábel? Ez aktív, hogy nem az erősítőhöz kell? Vagy csak nekem van túl késő és nem értem a kérdést?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36900) sore válasza Daywalker (#36899) üzenetére


sore
csendes tag

A mostani 8-as kábel elveszik a nyomó csatijában, szeretném valami vastagabbal, minőségibbel, aztán csak ez kínálkozik, viszont kérdés ez már bele e férne?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.