Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) footy válasza opeter70 (#35948) üzenetére


footy
addikt

A tutit nem tudom megmondani, de még tartom amit akkor írtam :)
Szerintem az ipodok közül 5/5,5G-nek a legjobb a hangminősége. Ha az ember még megtoldja egy CF kártyával akkor pedig tényleg nem tudok hibát találni benne. (Engem a seek time eléggé idegesített)

Egyébként az asztali dockkok közül sem nagyon van olyan ami ki tudja nyerni a bitstreamet, konkréten én csak Wadia termékeit láttam aminél bizonyított, hogy kinyeri a nyers bitfolyamot. (Wadia 151 , Wadia 170)
Elvileg talán még a Pure i20 ami tudja, de itt nem találtam rá bizonyítékot, pedig ennek jóval barátibb az ára.

(#35952) borat26 válasza borat26 (#35950) üzenetére


borat26
aktív tag

A nem baranyai lét nem kizáró ok! :))
Ha bárkinek lapul valami a sufnijában, ami már nem belépőszintű szett, akkor kérem jelezze. Hangváltó hiánya nem kizáró ok.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35953) opeter70 válasza footy (#35951) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi a választ!

Egyébként az ipodokon kívül létezik bármilyen (megfizethető árú) eszköz, ami aux bemenetre csatlakoztatva tűrhető hangminőséget produkál? Nem kell feltétlenül, hogy veszteségmentes formátumot tudjon, kiegyeznék az mp3-al is.

(#35954) scofield657


scofield657
csendes tag

Sziasztok

Hamarosan megérkezik az új 2din-es fejegységem, amely már tudja a SiriusXM rádiót. Érdemes megvenni hozzá az antennát? Mivel tud többet? Van valakinek valamilyen tapasztalata? Illetve tudja a fejegység már a mirrorlink-et amihez szintén adapter kell. Megéri beruházni rá?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#35955) imi314


imi314
senior tag

okosabbaktól kérdezném, ez melyik 80rs? az 1. vagy 2. széria? vagy itt nincs ugy mint a 88-nál?
pioneer

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35956) Joe fiú válasza imi314 (#35955) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez egy teljesen külön faj..Pioneer DEH 80PRS..az elődjei voltak a 88PRS1,2.

(#35957) KRISSTUS válasza scofield657 (#35954) üzenetére


KRISSTUS
tag

Hú, akkor én nagyon elvagyok maradva. Mióta van nálunk Sirius és XM Satelit rádió?

[ Szerkesztve ]

(#35958) imi314 válasza Joe fiú (#35956) üzenetére


imi314
senior tag

akkor ez a legújabb? mert viszonylag jó áron van. jobb mint a 88prs?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35959) scofield657 válasza KRISSTUS (#35957) üzenetére


scofield657
csendes tag

Hat, nem tudom hogy letezik e, de antennat rengeteg helyen arulnak ezekhez a fejegysegekhez. Azert is mertem feltenni a kerdest. Neten en is azt olvastam hogy csak amerikaba erheto el.

(#35960) ZsigulicsiI


ZsigulicsiI
csendes tag

Üdv minden fórumozónak :)

Ismét itt rontom a levegőt, mivel gondom akadt :(

van egy Eton cc 600.4-s erősítőm és volt mellé tegnapig (megadta magát) egy Hertz 300d.5-s mélynyomóm... zárt ládában mesésen és pontosan szólt... magam sem értem mitől adta meg magát, de a tekerccsel van gond az tuti, mert a membrán bekeményedett és hortyog amikor mozgatom (valszeg a központosítás is elment) :(

Németországban élek itt horribilis összegért javítanák meg jobban megéri egy újat venni... és azt sem tudom, hogy utána lenne-e olyan mint régen :)

1. kérdés: otthon tudtok-e megbízható, jól dolgozó szervizt?? :) nem akarom kidobni a mélyet... viszont nem tudom mikor megyek haza... most ebayen találtam egy audio system helon 12spl-t ládástul nagyon kedvező áron...

A hertzem 600/1200 wattos az erősítő gond nélkül vitte... az audio system 2X2 ohmos: 300 mm SPL Power-Subwoofer 2x 1200/800 Watt.

A 2. kérdésem elbírná-e az erősítőm az audio systemet károsodás nélkül?? :) vagy kéne mellé egy külön erősítő...

Segítségeteket véleményeteket előre is köszönöm!

(#35961) KRISSTUS válasza scofield657 (#35959) üzenetére


KRISSTUS
tag

Igen, nálunk tudomásom szerint nincs. És a másik gond még az is, hogy az FM is más Amerikában. Ha jól emlékszem a frekvencia tartomány ugyan az mint nálunk, de csak a páros (89.4, 89.6, 89.8, ....) vagy a páratlan végű frekik foghatóak az USA-s rádiókkal.

(#35962) Cheesy


Cheesy
őstag

De sejtettem, hogy csak nem a jó keretet rendeltem... Ma voltam a szerelőmnél, kitisztította a fojtószelepet, meg berakta volna az új fejegységet.

2000 évjáratú Audi A4 B5

EZT a keretet rendeltem.
Nem jó, nem passzol a helyére.




Melyiket kellene vennem?

EZT?

www.vakbelmutet.hu

(#35963) MunezXBK válasza Cheesy (#35962) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jónak kell lennie, nekem is ilyen van + a leírásban is szerepel. 98-01 között jónak kell lennie.

Lefotózzam neked? :U

(#35964) Joe fiú válasza ZsigulicsiI (#35960) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ott valami gixer lehet, ha leégett a nyomónak a tekercse..az erősítő nem volt csövig tekerve? Szépen hangzik a hidalt 400w, de a Helon 12SPL az igencsak versenyszériás, hangnyomás szub ami azért igényli a teljesítményt, nem tudom, hogy menynivel lesz hosszabb életű mint a Hertzed.. nekem gyanús, hogy a kevés erősítőteljesítmény segített a szubon.

imi314: Igen, ez a legújabb ha azóta nem jött még ki újabb, de nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#35965) Cheesy válasza MunezXBK (#35963) üzenetére


Cheesy
őstag

Beépítve oké, hogy ugyanolyan toldónak néz ki...
De amikor be akartuk rakni a keret darabjait, akkor a fogadó hüvely "félrevezette" a keretet, azaz nem egynesen állt benne, hanem ferdén.

www.vakbelmutet.hu

(#35966) MunezXBK válasza Cheesy (#35965) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem nagyon értem. :D

(#35967) ZsigulicsiI


ZsigulicsiI
csendes tag

Nem tudom, hogy az erősítő lett-e volna kevés... a terhelés a negyedéig van felhúzva csupán, de így is erőteljesen dinamikusan ment 2 ohmra volt kötve :) (a mély megy 2,4,8 ohmon bekötéstől függően)

nem tudom mennyit számíthat... kb. egy hónapja tettem zárt ládába... érdekes módon most hogy megjött a meleg ment tönkre... míg rossz idő volt itt értsd 15-20 fok körül nem volt gond. ezzel a beállítással hallgattam már vagy 4 hónapja (3 hónapot reflex ládában 1-t zártban) eddig bírta. (már használtan vettem nem tudom, hogy esetleg nem volt-e már korábban vele gond)

továbbá ez lehet jobban számít, hogy a töltéssel mindig gondom volt... terhelve pl. a fényszóróim is a mélynél mindig elhalványult mintha villogtattam volna amikor határon szólt :S

Ez a legnagyobb gondom... benzines autó 55 amperos az akksim és hiába van egy jó 5 fahrados kondim( pedig mindig 13,4-t mutat a töltés jelzés) nem sokat segít az audio system helon szettekkel nagyon sok áramot vesz fel a rendszer... az öcsémnek van elfekvőben egy audio system x-ion 280.2-s erősítője amit nekem adna nem használja... de mivel már a töltés ehhez a rendszerhez sem elég már nem merem azt is betenni :P 50 r-s dietz a tápkábelem azzal nem hiszem, hogy gond lehet :)

jövőre szeretnék egy dízelt venni átpakolni a zenémet :) ezért már plusz akksira nem akarok költeni a benzinesbe... remélem a dízellel már nem lesz gond :)

a nagy dilemmám az, hogy az új hertz amilyenem van most egy helyen le van árazva... 229 euró garival. Viszont találtam ládástól egy még garanciás helon 12 spl-t 250 euróért :S az új ára 600 euró körül van :P nem tudom mit tegyek, mert a hertzet ismerem nagyon meg voltam vele elégedve :) míg a system spl-t soha nem hallottam szólni...

a mostani hertzemet pesten megcsinálnák 10 ezer forint körül... csak nem tudom mikor megyek haza...

Ott valami gixer lehet, ha leégett a nyomónak a tekercse..az erősítő nem volt csövig tekerve? Szépen hangzik a hidalt 400w, de a Helon 12SPL az igencsak versenyszériás, hangnyomás szub ami azért igényli a teljesítményt, nem tudom, hogy menynivel lesz hosszabb életű mint a Hertzed.. nekem gyanús, hogy a kevés erősítőteljesítmény segített a szubon.

[ Szerkesztve ]

(#35968) PiciPeti válasza ZsigulicsiI (#35967) üzenetére


PiciPeti
őstag

Meg is válaszoltad a kérdésedet... A nagyon beeső fesz miatt az erősítő tápja se kap elég powert, így tud kockajelet csinálni, amivel le lehet égetni a tekercset. Erre még rátesz a zárt láda, meg a magasabb külső hőmérséklet.

Rendet kellene csinálni kábel-akksi-töltés fronton, mert így sokmindent el lehet lőni, nem csak a hifiben, de az autó elektromos rendszerében is...

(#35969) ZsigulicsiI


ZsigulicsiI
csendes tag

:( akkor jegelem a zene kérdést egy időre... akksit már nem akarok bele venni, nem költök már többet erre a vasra... A töltést meg nem tudom piszkálni egyedül, itt meg szakembert aki a generátort házilag megpiszkálná nem hiszem, hogy találok :S

A kiszemelt autóban alapból 75 amperes aksi van, azzal már talán nem lesz gond...

Köszönöm a segítséget!

További szép vasárnapot mindenkinek!

(#35970) Osynho válasza ZsigulicsiI (#35969) üzenetére


Osynho
addikt

Nem feltétlenül az akksi nagy kapacitása miatt lesz jó hifire. Persze, ha sokat szeretnél leállított motornál zenélni, akkor más a szitu. :)

[ Szerkesztve ]

(#35971) Cheesy válasza MunezXBK (#35966) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha lehet kérni olyat, hogy lefényképezed nekem a felfogatását a Tiednek...
Nem tudom jobban elmagyarázni, lényeg az, hogy nem tűnt úgy, hogy bele való. Nem lehetett a szögben vágott nyele miatt egyenesen rögzíteni.

www.vakbelmutet.hu

(#35972) MunezXBK válasza Cheesy (#35971) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Holnap írj rám és fotózom.

(#35973) PiciPeti válasza ZsigulicsiI (#35969) üzenetére


PiciPeti
őstag

A kábelezéseddel lesz valami bibi szerintem, vagy az akksid haldoklik. Én a helyedben megpróbálnám egy csere akksival, ami tuti bírja a csesztetést. Ha azzal jó, akkor megoldódott, ha nem, akkor neki kell állni keresni... :K

(#35974) Peetey91 válasza Rivaul (#35936) üzenetére


Peetey91
senior tag

Igaz, ha nem kell forrasztgatni meg a kabelekkel sokat vacakolni akkor biztos megoldom.
Szoval egy Fiat Barchettarol van szo, ahogy utananeztem 16 cm-es hangszoro kell bele, valamint ket kis magassugarzo van benne (ezeknek a mereteit nem talaltam, lemerni sajnos csak jovo het vegen tudom ha ujra otthon leszek). Egy JVC KD-X250B fejegyseget mar beepitettem. Extra igenyeim nincsenek, csucskategoriat nem szeretnek, mivel cabrio folosleges is. Kerdesem, hogy olyan 30 ezer korul lehet-e mar vallalhatobb hangszoropart kapni, esetleg par (tiz)ezressel megtoldani, ha ott mar jobb kinalat van a kategoriaban?

(#35975) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Most fogok csináltatni egy 800W-os KENWOOD-hoz ládát, mert kaptam ajándékba a hangszórót.

Milyen erősitőt lenne érdemes venni mellé?

(#35976) freaghill válasza freaghill (#35975) üzenetére


freaghill
őstag

Ja, és használtat vennék és minél olcsóbb annál jobb :)) Nem akarok nagy neveset venni, daewoo vagy valami ilyesmivel is megelégszem, ami szépen meg tudja hajtani.

(#35977) Alpachino


Alpachino
veterán

Végrehajtottam egy erősítőcserét :) ...vagyis a Magnat Crusader 560-at lecseréltem egy Mac audio MPX4500-ra
a többi komponens maradt ( mac audio 2.16 iron szett, pio 160ui, pio bass reflex 25cm 650w láda, 2db conection RCA)

Tudom, hogy nem valami túl nagy minőségi előrelépés, de érezhetően, ill hallhatóan szebb és dinamikusabb a mély és az első szettek is szebben szólnak, tehát összességében az egész rendszer szebben és valamivel hangosabban is szól :)

A kérdésem, viszont annyi lenne, hogy a pio fejegységén ugye van felül ill. alul-áteresztő szűrő, ami jelenleg úgy van vágva hogy 80Hz fölött a szetteknek és alatta a mély.

Érdemes-e ezt inkább a vágást erősítőre bízni ? vagy a fejegységen is maradhat ?

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#35978) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztokà
Vennék Alpine 3552-t!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35979) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok.

Renault Megane classic-ba vettem kb 1 éve AS MX165Plus-t, tökéletesen teszi a dolgát de szeretnék rajta javítani beépítő kerettel. Mert az ajtóban úgy van kialakítva a hangszóró hely, hogy még inkább lefelé irányítja a hangszórót, mint felfele és ráadásul egy nagyon vastag takaró rács is van rajta. Nem tudom pontosan, hogy néz ki ez a dolog, mert még sosem láttam. Esetleg hol tudok ilyet készíttetni és érdemes-e?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35980) footy válasza Adonimus (#35979) üzenetére


footy
addikt

Szerintem ilyesmire gondolsz.

(#35981) Adonimus válasza footy (#35980) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Ez az igen. :) köszi. Egy picit húzós, esetleg olcsóbban ki lehet ezt hozni jó minőségben ezt?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35982) footy válasza Adonimus (#35981) üzenetére


footy
addikt

Ha van asztalos ismerősöd akkor talán. Bár szerintem nem húzós ez az ár.

(#35983) Adonimus válasza footy (#35982) üzenetére


Adonimus
aktív tag

És megéri venni ilyet? Ha sokat jelent hangban akkor végülis megéri az árát. Milyen védőrácsot tudok erre felfogatni, mert sajnos a hangszóróhoz nem adtak?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35984) opeter70


opeter70
senior tag

Asszem a héten nekiállok és legyártok egy pár IC kábelt CAT6 FTP fali kábelből. Aztán majd beszámolok, hogy milyen lett a Kácsa Silver Line kábeléhez viszonyítva.
Ilyen dugókat néztem ki rá. Tudom, hogy 100 ft körül is van egyszerű műanyag házas dugó is, de ennyit nem sajnálok rá.
Viszont szeretném harisnyázni is egyrészt, hogy a sérülésektől óvjam, másrészt mert mert nem szeretném, ha úgy nézne ki az autó mint egy szerverterem. :)
Harmadrészt pedig szeretem az igényes munkát.
Na épp ezzel van a gondom, mert a Kácsánál a legolcsóbb "kígyóbőr" 350 ft/m és viccs lenne, ha a harisnya 3x annyiba kerülne, mint maga a kábel.
Szóval nem tudok esetleg ennél olcsóbban kábelharisnya beszerzési forrást pesten?

Láttam már olyat is, hogy valaki cipőfűzővel oldotta ezt meg, de az lényegesen röbidebb kábel volt. 5 m-es cipőfűzőt elég macerás beszerezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#35985) krisztianAMG válasza opeter70 (#35984) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

(#35986) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek elfekvőben Alpine 3552,3553,3554?
Vennék egyet!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35987) opeter70 válasza krisztianAMG (#35985) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszönöm!

(#35988) opeter70


opeter70
senior tag

Elnézést a duplázásért, helyesbíteném önmagam:
Nem a Kácsa Silver Line-hoz, hanem az olcsóbb Expert Line-hoz fogom hasonlítani a CAT6 IC-t, merthogy olyanom van, csak úgy látszik agyamra ment a nagy meleg. :D

[ Szerkesztve ]

(#35989) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Elment a héten nyaralni a ládám erősítője, vele együtt pedig pihen a láda is. 80PRS-ben mit kéne állítanom, hogy a 70e-es első szett normálisan szóljon?:D Elég fura így mély nélkül :D Aktívba van kötve/állítva.
Sajna nem igazán foglalkoztam a fej állításával, 2x állított rajta a hifis emberke úgy, hogy ott voltam. Azóta nem nyúltam hozzá, mert annyira nem foglalkoztat a dolog és szerintem így, ahogy van jól szól.(ládával:D)

(#35990) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Milyen első szettet (koax vagy komponens) érdemes venni egy C corsába 20ezer forintig?
Egy pioneer deh 5200 fejegységről lesz hajtva.
Régebben a Hertz DSK volt a favorit ár/érték arányban, de azt már nem lehet kapni 20 alatt!

(#35991) Samus válasza tukko1 (#35990) üzenetére


Samus
addikt

21k körül van az ára. Ennyi az Audio System MX165 Plus is. Ha 20k a keret, akkor szerintem utóbbi még belefér.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35992) k-feri65 válasza Something_ (#35989) üzenetére


k-feri65
senior tag

network 1 ben válaszd ki a közép csatorna vágásának az alját,,majd network 3 ban állítsd a vágásmeredekséget pass-ba...

értem én de le sz@..m

(#35993) S.Y.S. válasza S.Y.S. (#35695) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Még mindig nyitott a kérdés, de sikerül pár szettet összehalászni, ami méretben megfelelő, a márkákról viszont sejtelmem sincs, ebben kérnék segítséget. Melyik lehet ezek közül: CS-VS608 DSX6.2C DS65.2 SXE-1750Sa legjobb választás? Első körben fejegységről, később végfokról hajtva, mp3, elektro. :))

(#35994) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Ha valaki viszonylag olcsón akar nagy teljesítményt, viszonylag olcsón: Signatok

Nem enyém, de ennyiért jó. :K

(#35995) PiciPeti válasza PiciPeti (#35994) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jáááj... lejárt a szerkesztési idő... A második "viszonylag olcsó" helyett viszonylag jó minőséget akartam írni. :B

(#35996) Osynho


Osynho
addikt

Lenne pár noob kérdésem magassugárzó gömb témakörben. :) Tervezek legyártatni egyet. Hogyan szokás rögzíteni a magasat? Kötelező alumíniumból készíteni, vagy acél is megfelelő? A méretezése fontos szempont? Mármint a sugárzó mögötti üregnek van lényegi szerepe a hangképzés során?

(#35997) PiciPeti válasza Osynho (#35996) üzenetére


PiciPeti
őstag

Inkább aluból, a mágnesezhetőség miatt, és mind1 mekkora a tér mögötte, mert a magas úgyis zárt rendszerű.

(#35998) Osynho válasza PiciPeti (#35997) üzenetére


Osynho
addikt

:R

A rögzítést hogy lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#35999) borat26 válasza Osynho (#35998) üzenetére


borat26
aktív tag

Szia!

Nekem az A oszlop takaró műanyaghoz van rögzítve csavarral. A gömböm amúgy rétegelt lemezből van.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#36000) Osynho válasza borat26 (#35999) üzenetére


Osynho
addikt

Rétegelt lemezből lett kialakítva a gömb forma? :) Tudsz erről képet mutatni?

Engem konkrétan a hangszóró rögzítése érdekel a gömbbe. Magát a gömböt megoldom. :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.