Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) Joe fiú válasza Coyot (#35149) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Jó az elképzelésed! Fejegység terén én Kenwood fejet néznék, ami megfelel a kritériumaidnak, nyílván mindegyik fejjel tudsz hajtani hangszórót, de ahogy írtad is egy megfelelő erősítő sokat dob a hangzáson...Szett választásában segítenek majd a többiek is, általánosságban azt írják, hogy az Audio System szettek jól érzik magukat Volkswagen konszern autókban. Az első körös beruházásnál számold hozzá az ajtószigetelést, sokat nyerhetsz még vele. Erősítő jöhet a következő körben, a mélyládát pedig az elképzeléseid alapján mindenféleképp valami szakival kell beépítettned, egyébként nekünk Octavia kombiban 22l zárt ládában van egy Xion10 szub, egyáltalán nem nevezhető soknak a hely amit elvesz a csomagtérből, szóval én a különálló láda ötletét sem vetném el.

(#35152) Coyot válasza Coyot (#35149) üzenetére


Coyot
őstag

Basszus az a kölcséghatékonyság nekem fáj, elnézést elfelejtettem helyesen írni :R

Joe fiú:
Mennyire kell butulni a szigeteléssel? Ahogy néztem elég nagy a szórás bitumen lapok árában 3000-20000 ft ami azért marhára nem mindegy, mert ha ajtónként még 20at rá kell locsolni akkor kicsit átgondolom az egészet, és nem lesz sub legrosszabb esetben.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#35153) Osynho válasza Coyot (#35152) üzenetére


Osynho
addikt

Pl Sinus Live ADM 890FT / lap (50x20cm)

(#35154) kavics325i válasza Osynho (#35153) üzenetére


kavics325i
őstag

Közel 10e/m2

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#35155) Coyot válasza Osynho (#35153) üzenetére


Coyot
őstag

Igen csak azt lenne jó tudnom, hogy mégis mennyi megy bele az ajtókba :) Valamint a beszereléséhez kell-e speciális dolog, vagy otthon meg tudom oldani. Kábelezés stb. menni fog.

Bár néztem 1-2 helyen egyáltalán nem vészesek a beszerelési árak sem, de jobb ha az ember magának csinálja az alkatrészeket úgy is ugyan azokat veszem meg mint a mit ilyen beépítéskor használnak. Bár szívesen meghallgatnám a véleményeteket hogy ki mire voksol: beszereltetés vs. otthoni szerelés.

(#35156) Osynho
Akkor egy réteg elég, ezt is megtudtam :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#35156) Osynho válasza Coyot (#35155) üzenetére


Osynho
addikt

Az én ajtóm 75x50cm körül van. A passat ajtaja egy picit lehet hosszabb. Számolgass. :)

(#35157) ThodEE válasza Coyot (#35155) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem a Szigetelést (STP) 8k ért tolták bele a két első ajtóba, plusz anyag, a kábelezést már inkább magamnak csináltam :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35158) opeter70 válasza PiciPeti (#35111) üzenetére


opeter70
senior tag

Te milyen vastag tápkábellel eteted a Signatot?
Nekem jelenleg egy 16-os van behúzva (egy korábbi rendszerből kifolyólag). Szerinted elég neki, vagy cseréljem vatagabbra?

(#35159) ThodEE válasza opeter70 (#35158) üzenetére


ThodEE
őstag

Bőségesen elég :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35160) Adonimus válasza orbano (#35079) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Ennyi erővel mindenre rámondhatjuk, hogy gagyi, ami nem a legdrágább (ez mondjuk igaz lenne :DD ). De van akinek be kell érni az olcsóbbal is. Ha a 20.000ft-os hangszóróval sem lehet értelmesebben zenét hallgatni, akkor a fene megette az egészet. Így is 130 ezerbe van a rendszerem, ebből 20.000Ft volt az első szett. Nekem megfelel.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35161) Osynho válasza Adonimus (#35160) üzenetére


Osynho
addikt

De lehet jó hangszórót venni 20 ezerért, csak nem újan. :D

(#35162) Coyot válasza Osynho (#35161) üzenetére


Coyot
őstag

Neszívassatok már, pedig úgy gondoltam hogy nekem teljesen jó lesz egy Audio System MX 165 direkt VW konszern felszereléssel. :B

Má' nem

(#35163) footy válasza Coyot (#35162) üzenetére


footy
addikt

Jo az es az erosito sem art neki. :K

(#35164) tutis válasza tutis (#35107) üzenetére


tutis
őstag

Még mindig gondolkodok ennek a cuccnak a bekötésén. (Pioneer PRS-X340 erősítő, JBL 1220e 1600 wattos zárt láda)

Amiket néztem hozzá:

Fejegység: Pioneer MVH-160UI

Kábelszett: (erősítőn 3 db 30A-s biztosíték van)
Mac audio connect 25 vagy
Renegade renkit35

Kondenzátor: Renegade RX1200

Első hangszóró szett: Mac Audio mobil street 2.16 F lapos kivitel

Ezek elfogadhatók-e hozzá, illetve kell-e még valami a bekötéshez?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35165) opeter70 válasza tutis (#35164) üzenetére


opeter70
senior tag

Az általad választott fejegység és az elsőszett jócskán alulmúlja az erősítő és a mélynyomó képességeit.
Én a helyedben magasabb (ár)kategóriában nézelődnék.
Nem szeretnék konkrétan ajánlani semmit, talán ezt majd megteszik a nálam tapasztaltabbak.

(#35166) tutis válasza opeter70 (#35165) üzenetére


tutis
őstag

Ezért is gondolkodok az erősítő és a mély beszerelésén, mivel túl sok nekem..
Alapból azzal akartam kezdeni hogy az általam kinézett fejegység, plusz az első szett, hátulra meg egy ilyen hangszóró, mindez a fejegységről hajtva.. Nagyon nincs kedvem súlyos pénzeket kiadni a hangtechnikára, nincsenek nagy elvárásaim.. De ha valaki tud olcsóbbnak számító de elfogadható minőségű termékeket ajánlani, meghallgatom..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35167) Osynho válasza tutis (#35166) üzenetére


Osynho
addikt

Használt dolgokat keress.

Miért lenne sok? Az egy 400W-os sub, nem egy földönkívüli darab, nem értem az aggodalmat. Nem árt a mély hangok támogatása. Az az erősítő viszont gyenge hozzá. Hátra hangszórót venni, főleg ilyet, teljesen értelmetlen. Azért fizetsz, hogy rosszabbul szóljon a rendszer.

(#35168) Coyot


Coyot
őstag

Ezekkel a fejegységekkel van tapasztalatotok? Funkció alapján legalább ezek valamelyikére lenne szükségem:
pioneer-mvh-x560bt
sony-cdx-gs500r

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#35169) opeter70 válasza tutis (#35166) üzenetére


opeter70
senior tag

Uppsz, igaza van Osynho-nak. Az erősítőd specifikációját nem is néztem.
Valóban elég harmatos lesz ahhoz a mélyhez.
Viszont minőségben nem rossz, csak nem ilyen mélynyomó hajtására találták ki.

Én a helyedben azt csinálnám (ha tényleg nem akarsz túl sokat rákölteni), hogy eladnám a mélynyomót és az árából vennék egy olcsóbbat, amit ki tud hajtani ez az erősítő is, a maradékot pedig hozzátenném a fejegységre és elsőszettre szánt pénzhez.

Van még ezenkívül sok verzió (pl. ez az erősítő alkalmas lehet első szett aktív hajtására is), de azok már költségesebbek.

(#35170) footy válasza Coyot (#35168) üzenetére


footy
addikt

Milyen funkciok kellenek?

(#35171) orbano


orbano
félisten

Ha nem most vettem volna fényképezőgépet, egy próbára elhoznám. Ennyiért szvsz ölég jó: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#35172) tutis válasza opeter70 (#35169) üzenetére


tutis
őstag

akkor már lehet egyszerűbb eladni mindent és megvenni ezt, nem?
Gondolom nem egy minőségi darab, de ehhez már csak kondi meg egy olcsóbb kábelszett kell..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35173) Osynho válasza tutis (#35172) üzenetére


Osynho
addikt

Nem, ez egy elég gagyi cucc. Mondom: használt cuccokat nézz. Kondit meg felejtsd el, az árát költsd értelmes komponensekre.

(#35174) tutis válasza Osynho (#35173) üzenetére


tutis
őstag

ok, csak azt se tudom mit nézzek, milyen márkát, stb...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35175) Coyot válasza footy (#35170) üzenetére


Coyot
őstag

BT kihangosító, legalább 2 rca a 4 csatornás erősítőnek, iPhone-ról lejátszás, hátsó usb kivezetés - elöl olyan gáz az a kábel, sokkal szebb ha a műszerfalból van kivezetve a telefontartóig (lehető legvesebb látszódjon belőle). Vagy a másik lehetőség hogy BT-on keresztül játsza le a zenét a telefonról és akkor nem érdekel hogy hol van az USB - nem tudom ez lehetséges-e egyáltalán ?

Má' nem

(#35176) Osynho válasza tutis (#35174) üzenetére


Osynho
addikt

Amit én tapasztalatból ajánlok (és talán mások is innen), az a Magnat RX44. Jó hangú, erős, olcsó és gyakran van apróban. 15-16 ezer Ft-ért rá lehet futni, hidalva már meghajt egy 30-as subot is. Ennyiért kapsz komoponens szettet, és sub-ot is. Szóval 45 lesz így egy viszonylag jó hangú motyód, ami agyonveri azt a renegéd valamit.

Coyot: Kenwood BT60U, 61U, használtan.

[ Szerkesztve ]

(#35177) footy válasza Coyot (#35175) üzenetére


footy
addikt

Ahogy fentebb is irjak Kenwood BT61. En ebay-rol vettem 3 ho garral. A BT-n keresztul lejatszas felejtos, mert a minoseget kizarja es altalaban problemas. (Altalaban ki lehet kapcsolni a szubot BT-kapcsolatra es igy nem bug hivas kozben a partner, viszont ilyenkor a zenenel sem lesz bekapcsolva a szub)

(#35178) Coyot válasza footy (#35177) üzenetére


Coyot
őstag

Köszi! Lesni fogom őket, E-bay egyenlőre nem nyert, de csekkolom aztán csak lesz majd valaki aki meg akar szabadulni tőle :)

Osynho neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#35179) opeter70 válasza tutis (#35172) üzenetére


opeter70
senior tag

Ja, csak ezt ne!
Ez egy übergagyi szett.

Egyébként nem értelek.
Vettél egy jó hangú mélynyomót. Vettél egy szintén jó hangú erősítőt, ami ugyan nem passzol a subodhoz, de azért nem rossz. Erre most le akarod cserélni ezeket egy RENEGADE szettre? :W

Ha nincs elég pénzed, legyél türelmes!
Gyűjtögess hozzá! Fokozatosan építsd a rendszert! Nem kell rögtön megvenni egy komplett szettet.
Keresgélj haszáltan! Figyelni kell a jó vételeket és lecsapni rájuk.
A kondit meg felejtsd el (egyelőre)! Az árát fordítsd hasznosabb dologra (ajtószigetelés, komolyabb első szett, stb).

(#35180) tutis válasza opeter70 (#35179) üzenetére


tutis
őstag

Nem vettem semmit. Kaptam. Nincs benne pénzem, és nem is akarok sokat rászánni. Egy 11 éves autóba nem szándékozok több százezres technikát..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35181) Joe fiú válasza tutis (#35180) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezek a lehető legrosszabb okok amiket itt sokan felsoroltok, az autó árának mi köze az autóhifihez? Az én autóm meg 23 éves, és a hifi 10x annyit ér? És? Ez befolyásol valamit a hangján?

Ahogy írták van egy jó alapod, az az erősítő kiváló akár magasabb kategóriás szettekhez is, veszel egy használható szettet, a szubhoz egy hozzáillő erősítőt és van egy nagyon jó rendszered, vagy eladod mindkettőt és veszel valami kisebb kategóriást.

(#35182) tutis válasza Joe fiú (#35181) üzenetére


tutis
őstag

Ha lenne több százezrem hifire, inkább jobb autót vennék :) Most egy kazettás magnó van a kocsiba, letört antennával, most ennyi a hangtechnika :) Bármit veszek az autóba, ettől csak jobb lehet.. :) Lehet az erősítő marad, de ahhoz kellene kábelszett, a régebben belinkelt kábelszett valamelyike jó hozzá? Hangszóróból a beépitési mélység miatt néztem amit linkeltem..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35183) Osynho válasza tutis (#35182) üzenetére


Osynho
addikt

Ez is egy nézőpont. A másik, hogy a hifit nem egyszerre veszi az ember és nem egy autóban fogja használni. Mi van akkor, ha egy 100 ezres fejhallgatóval ülök be? Azt se vegyem meg, mert drága az autó értékéhez képest? :D

(#35184) Coyot


Coyot
őstag

Na Urak!

Úgy néz ki hogy akkor az első eleme a rendszernek már majdnem az enyém Kenwood KDC-BT61U lesz :)

Má' nem

(#35185) Osynho válasza Coyot (#35184) üzenetére


Osynho
addikt

Nem fogod megbánni. :-)

(#35186) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Nagyon sokat veszítek minőségben, ha nem rakok be bitumenlapokat, hanem csak berakom mondjuk ezeket?

Golf 3

(#35187) footy válasza freaghill (#35186) üzenetére


footy
addikt

A kozep es melytartomany sokkal gyengebb lesz.

(#35188) freaghill válasza footy (#35187) üzenetére


freaghill
őstag

Tudsz adni valami gyorstalpalót akkor, hogy hova és mennyit kéne rakni?

(#35189) PiciPeti válasza opeter70 (#35158) üzenetére


PiciPeti
őstag

Attól függ, milyen hosszan...

Nekem 35-ös van, kb 4m hosszan húzva.

A 16-os szerintem nagyon kevés, főleg ha mély hajtására használod. Minimum 25, de inkább 35-ös való neki. ;)

(#35190) footy válasza freaghill (#35188) üzenetére


footy
addikt

EBBEN az albumban megnezheted hogy en hogyan csinaltam.

(#35191) opeter70 válasza PiciPeti (#35189) üzenetére


opeter70
senior tag

Ok. Köszi. Én is erre gondoltam, hogy ki kellene cserélnem vastagabbra. Főleg, hogy nekem is közel 4 méter hosszan van behúzva.
Lehet, hogy megnézem a hegesztőkábel kínálatot is.

(#35192) tothm1991


tothm1991
csendes tag

sziasztok! kérdésem lenne felétek. nagyjából már összeraktam egy értelmes szettet az autóba, ami egy passat b5. nem kell hogy a legjobb legyen, de szépen szóljon. a szett a következő:

fejegység:

[link]

hangszórók előre:

[link]

erősítő+mélyláda:

[link]

kábelszett:

[link]

nektek mi a véleményetek róla? a beszerelést bízzam inkább szakemberre? esetleg Szeged környékén, aki nagyon otthon van ezekben? és még egy kérdés, a passat ajtaja gyárilag is elég faszán össze van rakva, elég az vagy nem árt ha szigetelem? de mondom, nem akarok versenyeket nyerni vele, csak legalább mikor vezetek élvezetesen szóljon. előre is köszi srácok! ;)

[ Szerkesztve ]

(#35193) Osynho válasza tothm1991 (#35192) üzenetére


Osynho
addikt

Mi alapján válogattad össze ezeket? :)

A szigetelés mindenképpen ajánlott.

(#35194) tothm1991 válasza Osynho (#35193) üzenetére


tothm1991
csendes tag

Annyira nem értek hozzá, de ami nekem lényeg volt.
Fejegység: bluetooth kihangosítás legyen, erősítő kimenet, aux, usb, iphone csatlakozás
Hangszórók: ezeket ajánlották
Mélyláda + erősítő: így szettben néztem, bár azon gondolkozok, h lehet 4 csatornás jobb lenne...
A két első ajtó szigetelése elég?

[ Szerkesztve ]

(#35195) Harsonás válasza footy (#35190) üzenetére


Harsonás
tag

Egy ajtóra kb hány lapot használtál fel ez engem is érdekelne?

(#35196) Fluo


Fluo
csendes tag

Megérkezett a Pioneer DEX és DEQ P9. A hangprocesszoron a sub RCA mellett még 3 RCA kimenet van. Gondolom magas, közép, mélyközép. A komponens hangszóró szettem csak két utas. Vajon a közép és mélyközép RCA kimenetét lehetne "közösíteni", vagy nem nagyon illik /nem szól majd jól, esetleg nem tesz jót az erősítőnek/ ? Jó lenne ha a hangszórót már nem kellene cserélni, anyagi okok végett.

[ Szerkesztve ]

(#35197) orbano válasza Fluo (#35196) üzenetére


orbano
félisten

mért kéne közösíteni? nem kötsz rá semmit a középső csatornára és kész. nem fog ezen a hangprocesszor megésrtődni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35198) Fluo válasza orbano (#35197) üzenetére


Fluo
csendes tag

:) :) Akkor jó, ezt fogom tenni.
Legutóbb azt írtad, hogy a Genesis erősítők lehetnek a rendszer gyenge pontjai. Ahogy olvasom Neked volt/van ilyen erősítőd. Milyennek találod? Időközben rendeltem egy négy csatornást is használtan, az aktív hajtás végett.

[ Szerkesztve ]

(#35199) Fluo


Fluo
csendes tag

Délután kezdtem behúzni a tápkábel. Meglepődve tapasztaltam, hogy SAL 10mm2 ill. egy másik noname 20mm2 kábel réznek tűnő -szépen sodrott elemi szálakból álló, megfelelően hajlékony, gusztusos piros burkolattal ellátott - kábeléről megfelelő dörzsölés hatására lejön a réz :Y
Talán alumínium lehet, amit bevontak rézzel vagy valamilyen rézszínű anyaggal. Nem nagyon értek hozzá, de talán az alumínium valamivel rosszabb vezető és egy autóhifis tápkábelnek rézből kellene lennie, vagy tévedek? Elköltöttem összesen kb. egy tízest ezekre a tápkábelekre, most dobhatom ki, vagy ne foglalkozzak vele és használjam nyugodtan? :F
Van egy olyan sejtésem, hogy az országban kapható noname kábelek nagy része ilyen lehet, csak az user a bekötésnél nem dörzsölgeti "smirglivel" és így nem is tűnik fel. :K

[ Szerkesztve ]

(#35200) Osynho válasza Fluo (#35199) üzenetére


Osynho
addikt

A SAL felirat után már nincs min meglepődni. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.