Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) orbano válasza Rivaul (#35790) üzenetére


orbano
félisten

aha tehát a rugalmas perem utáni másik perem vált le :) szerintem arra jó lesz amit műveltél :) azt hittem a papír végén, a bordás fényes fekete gyűrűnél vált el a membrántól, mint pl itt

A vér nem válik VAZZE!™

(#35802) Joe fiú válasza $lash (#35799) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Egy 20cm-es szub kiszolgál akkor téged, és azokat még az erősítő is meg tudja hajtani, amit én is használtam és bevált nekem ilyen szempontból az Audio System R08/ Gladen RS08, nem is drágák, könnyen hajthatók és elég kellemes mélyei vannak.

(#35803) Rivaul válasza Rivaul (#35795) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah meg is lett az eredmény. Szépen megkötött. Teljesen rendben szól, nem recseg és nem is zörög már. Egy darabig sima rádiózgatásra megfelelő lesz :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35804) Fluo


Fluo
csendes tag

Hátha érdekel valakit. Genesis Compact Four az Ebayen jó áron:
[Genesis Compact Four]

[ Szerkesztve ]

(#35805) Fluo


Fluo
csendes tag

Egy Alpine CDA-7990R mennyit érhet? Please valaki, sürgős lenne...

[ Szerkesztve ]

(#35806) Daywalker


Daywalker
addikt

Üdv!

Lenne egy gyors kérdésem, és a véleményeteket szeretném kérni.
Jelenleg egy nagy duplacsöves ládában van egy Rockford Fosgate RFR3112 mélynyomó. Gondolom nem kell bemutatni, de ha mégis, akkor 12", 2x2 ohm, 1000W RMS, 2000W peak. Egy batár, egy 100 kg-os szörnyeteg, Namármost, régen megvettem, amikor nagy lendülettel elkezdtem hifit építeni a kocsiba, de végül félbe maradt a projekt, kihajtani sem tudom rendesen, mert az erősítő 500 wattos, meg kéne más egyéb is hozzá (egy jobb akku stb). Tehát nem az igazi. Hangos meg minden, de nem szól olyan szépen, mint szeretném. Mára pedig oda jutottam, hogy a hely is kéne a csomagtartóban, szóval válaszút előtt állok:
1: maradjon ez és tegyem egy zárt ládába, hajtsam a jelenlegi erősítővel (a legnagyobb sztereó carpower, hidalva)
2: adjam el, és vegyek egy másikat.

Utóbbi felé hajlok, ezért kinéztem egy Helix P10-et (régen W10) saját gyári ládájában, ami persze reflex, de kisebb, mint a mostani. Szerintetek ez jó váltás lenne? A lényeg a minőség lenne főleg, nem a hangnyomás (tudom, tudom, zárt láda...). Esetleg később kapna egy másik erősítőt, egy monoblokkot. Illetve arról van infótok, hogy mit érhet az RFR? Sajnos nem találtam sehol már eladót, csak ebayen kisebbet, ami 37e ft körül van. :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#35807) Rivaul válasza Fluo (#35805) üzenetére


Rivaul
addikt

Ebay friss hirdetés 1100 euro.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35808) Fluo válasza Fluo (#35805) üzenetére


Fluo
csendes tag

Ok, megtaláltam.

(#35809) Fluo válasza Rivaul (#35807) üzenetére


Fluo
csendes tag

Köszönöm szépen!! :R időközben megtaláltam. Találtam egyet 130e Ft-ért. :))

[ Szerkesztve ]

(#35810) progbalu


progbalu
újonc

Sziasztok!
Egy kis tanács kéne!
Írjátok meg légyszi pár sorban, hogy az erőlködőt hogyan kössék be.
Blaupunkt Hamburg fejegység, Kicx ALQ-6.2 komponens szett, JBL CS 1204 láda, mac Audio MPX 5000 5 csatornás erölködő
Küldök képet az erősítőről!

https://www.drive2.ru/l/4899916394579147284/

Nagyon szépen köszönöm!

(#35811) progbalu


progbalu
újonc

A másik kép!

(#35812) $lash válasza Joe fiú (#35802) üzenetére


$lash
csendes tag

Elég mélyre tudnak menni ezek a 20-as hangszórók?

Egy ilyesmi ládát szeretnék építeni (persze a konkrét mélysugárzóhoz méretezve), szóval átmérőben nincs annyira megkötve a kezem.

Mindenesetre köszi az ajánlásokat, ha lesz rá lehetőségem mindenképp meghallgatom őket valahol miután a többi elem a helyére került.

(#35813) orbano válasza $lash (#35812) üzenetére


orbano
félisten

már hogyne lenne megkötve a kezed. mindenképpen olyan meghajtót kell választanod ami szereti ha ilyen kis ládába pakolják. azért ott a képen látható megoldás nem éppen szokványos :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#35814) Perzeusz


Perzeusz
tag

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valahol egy lista az ajánlott hangfal-szettekről, ill. erősítőkről. Vagy rendelhetek bármit, nem nagyon foghatok mellé? Egy Corollát kéne kicsit szebben hangzóvá tenni. Viszont a gyári fejegységet nem akarom cserélni, mert annak kijelzője osztozik a fogyasztási adatokkal :) Ergo, egyelőre csak erősítő, meg első szett kellene. Vannak ajánlott típusok. Esetleg bestbuy vétel?

2 db WD Red 2TB eladó

(#35815) Adonimus válasza Perzeusz (#35814) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Szia. Még az is fontos kérdés, hogy mennyit szeretnél rákölteni és, hogy új avagy használt cuccokat vennél?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#35816) shteer


shteer
titán

element szett 22-ért

..szerintem jónak tűnik

(#35817) PiciPeti válasza Perzeusz (#35814) üzenetére


PiciPeti
őstag

Pedig azt a fejegységet kellene elsőnek kidobni. A gyári hangszórók még viszonylag jók, akár erősítővel is érdemes lehet hajtani. De fejegység csere nélkül nem nagyon lesz előrelépés... :(

Én 2 hét alatt megszoktam, hogy nincs bc, tankolásnál fél perc alatt kiszámíthatod a fogyasztásod...
Ami amúgy nekem már 2 éve konstans kb... :U

(#35818) drunkyboy válasza Perzeusz (#35814) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Így van, illene cserélni egy normális fejre a megfelelő beépítőkerettel együtt. Nekem csak a hőmérő hiányzik róla, de azt könnyen lehet bárhol venni, ha nagyon szükségem lenne rá.

A gyári hsz tényleg elég jó volt, nem gondoltam volna, hogy lehet jobb is nála... Aztán cseréltem először a fejet, amivel sokkal szebben szólt, majd a hsz-t, végül jött az erő. Az eredmény ég és föld!

Bár gondolkodtam rajt, hogy az alsó két hamutartó helyére valahogy be lehetne applikálni külön csak a kijelző részét a gyári rádiónak, de inkább a hifi rendszer bütykölésére töltöttem el az időmet :)

(#35819) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Amúgy ha nagyon kell a bc, akkor be lehet építeni egy fejegységet a hamutartó fölötti tárolórekeszbe is.
Kicsit faragni kell, mert egy kicsit kisebb mint 1Din, de megoldható.

De szerintem nem jó megoldás, mert nagyon lentre kerül a fejegység, veszélyes menet közben nyomkodni, nézegetni.

(#35820) orbano válasza Perzeusz (#35814) üzenetére


orbano
félisten

Kezd azzal, hogy ezt megveszed: [link] de tényleg, nagyon jó is hangszóró :K
kérdés, hogy a gyári fejegységnek milyen RCA kimenetei vannak, ha vannak egyáltalán. Ez meghatározza a lehetőségeidet. Ha nincs egysem (van rá sansz), akkor mindenképpen kuka. Nincs egyébként valami extra hely egy második fejegységnek? Van aki kesztyűtartóba teszi pl. de azért az is elég körülményes tud lenni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35821) Norbi14 válasza shteer (#35816) üzenetére


Norbi14
senior tag

Írtam neki, sajna köv.héten lesz fizu....nem tudom addig vár-e.

(#35822) Perzeusz


Perzeusz
tag

Megjöttem napi robotomból és olvasom a véleményeket :) Ilyen a gyári egység eleje és ilyen a hátulja.
Akkor ez nem sok jót ígér :) RCA hiányában nem is érdemes tovább lépni? Lehet, tényleg rászánom magam a gyári fej cseréjére. Bár jó lett volna megúszni.

szerk: nem sikerült linkelnem a képeket :B

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#35823) orbano válasza Perzeusz (#35822) üzenetére


orbano
félisten

muszáj lesz sajnos :( de már egy jobb minőségű fej is csodákat fog tenni a meglévő hifiddel cserébe.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35824) Perzeusz válasza orbano (#35823) üzenetére


Perzeusz
tag

Akkor viszont erősítő + hangszórók egyelőre tárgytalanok. Kigondolom ezt a fejcsere dolgot.

2 db WD Red 2TB eladó

(#35825) orbano válasza Perzeusz (#35824) üzenetére


orbano
félisten

az egész hifi dolgot gondold át. rendszerben kell gondolkodni, nem komponensenkénti cserélgetésekben. persze lehet őket lépésről lépésre cserélni, de előre ki kell találni azt a szintet, amit el akarsz érni, és mindent ennek megfelelő minőségben megvenni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#35826) PiciPeti válasza Perzeusz (#35824) üzenetére


PiciPeti
őstag

Itt találsz pár képet, hogy mit, hogyan, hova érdemes tenni a rollában: Picasa

;)

(#35827) orbano válasza PiciPeti (#35826) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk az ajtó közepére besuvasztott magassugárzó nem mondanám, hogy követendő példa :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#35828) PiciPeti válasza orbano (#35827) üzenetére


PiciPeti
őstag

Változnak az idők... :D

Amúgy meglepődtél volna, hogy milyen színpadkép volt. Most a DT-vel az A oszlopon hiányosabb mint a H/K-val volt az ajtóban.
Sajna a DT-nek is kell majd csinálni egy kis panelt, hogy másképp legyen megdöntve. Most a szélvédő töve felé néz, és így hiányzik a színpad 1/3-a mindkét oldalról....

(#35829) Perzeusz válasza PiciPeti (#35826) üzenetére


Perzeusz
tag

Köszi! Átpörgettem a képeket (jó sok :) ) Tényleg először fejben kell rendbe tenni a dolgokat. Amit nem akarok az az, hogy a mostani 2 Dines méretű egység helyén egy 1 Dines legyen. plusz egy lyuk :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#35830) PiciPeti válasza Perzeusz (#35829) üzenetére


PiciPeti
őstag

Akkor vagy nagyon zsebbenyúlós lesz, vagy soha nem lesz igazán jó hangú hifid.... :((

2Din-es fejeket ritkán szerelik fel jó hangzással. Inkább a külső, a szép kijelző, meg a sok szolgáltatás a fontos. Ami ezeket tudja, és jó hangú is, az meg annyiba kerül, mint egy komplett hifi... :(

Szerintem mielőtt belebonyolódsz a dologba, hallgass meg pár rendszert, és akkor el tudod dönteni, hogy mit is szeretnél.
Ha Bp környéki vagy, akkor tudom ajánlani a pénteki Toyota talit a Kerepesi-Kereszttúri sarkán lévő McDodo parkolóban. Szoktunk menni páran, akiknek van is valami motyó a verdában. :)

(#35831) drunkyboy válasza Perzeusz (#35829) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Van néhány képem nekem is nézegetés, ötletelés céljából.
Viszont ezen a linken találsz olyan beépítést, ahol a gyári megmaradt, az új fej pedig a levegőszabályzók alatti fiókba került beépítésre.

(#35832) PiciPeti válasza drunkyboy (#35831) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szép beépítés. Grat! :C

(#35833) drunkyboy válasza PiciPeti (#35832) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Szép, már amennyire elsőre sikerült :) . Viszont a hangja megérte a sok munkát. Bár még nincs kész teljesen, de szerintem nem is lesz soha, tervek mindig lesznek vele.

(#35834) Perzeusz válasza drunkyboy (#35833) üzenetére


Perzeusz
tag

Elismerésem mindkettőtöknek! :C Félek, én nem lennék ilyen elszánt :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#35835) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

90-es évjáratú (lépcsős) Passat-ba szeretnék építeni rendszert, lehetőleg minél olcsóbban, de azért olyan komponensekből amiért már érdemes pénzt adni. Előre gondoltam egy komponens szettet (lehetőleg 16,5cm, de még mindig nem vagyok benne biztos, hogy befér az ajtókba a gyári helyre), a csomagtartóba meg mehetne egy láda erősítővel. A fejegység már megvan (Pioneer DEH-1600UBB), a többi cuccból mit tudnátok ajánlani?

(#35836) imi314 válasza drunkyboy (#35831) üzenetére


imi314
senior tag

kérdezném azoktól akik ülés alá teszik az erőt,h nyáron nem melegszik nagyon be? nekem már a napokban 1-2óra hallgatás után lekapcsolt,mert felforrósodott,pedig a csomiban van :S mit lehetne tenni ellene?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35837) Joe fiú válasza drunkyboy (#35831) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Klotz hsz kábelt milyennek találod? Most költözik ki a hifi az autóból aztán az új autóhoz teljesen új kábelezést szeretnék.

(#35838) audi100td válasza audi100td (#35835) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erősítőnek Magnat RX44 mennyire lenne jó választás? Erről tudnám hajtani az első szettet is, vagy csak a mélynyomót?

(#35839) PiciPeti válasza imi314 (#35836) üzenetére


PiciPeti
őstag

Szerintem az utastér sokkal jobban szellőztetett, klimatizált mint pl a csomagtartó, szóval nem sok oka van melegedni.

Legalábbis nálam 25 foknál melegebb biztosan nincs az utastérben...

(#35840) imi314 válasza PiciPeti (#35839) üzenetére


imi314
senior tag

aha értem, engem kicsit zavar,h van kint 25fok és már le is kapcsol :S

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35841) shteer válasza imi314 (#35840) üzenetére


shteer
titán

Ules alatt nem szellozik, a tied meg erre erzekeny fajta - illessz ra ventit

..szerintem jónak tűnik

(#35842) PiciPeti válasza shteer (#35841) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hát szerintem ha lábra van állítva a szellőztetésed, akkor ott elég komoly légmozgás van. De lehúzott ablaknál is kavarog a levegő rendesen.

(#35843) imi314 válasza shteer (#35841) üzenetére


imi314
senior tag

az összes signat ennyire érzékeny? és épitsem valahogy bele vagy csak a külső boritásra elég tenni ventilátort?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#35844) orbano válasza audi100td (#35838) üzenetére


orbano
félisten

tudnád mindkettőt

A vér nem válik VAZZE!™

(#35845) PiciPeti válasza imi314 (#35843) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nekem RAM 3 van a csomiban, az ülés hátuljára rögzítve, eddig nem volt ilyen lekapcsoló gondom, pedig csapott hátú autó, és nem is túl nagy a csomi, szóval a nap is tudja melegíteni, meg nem is nagyon szellőzik.

Lehet érdemes lenne egy újrapasztázást megejteni. Én eddig akárhány öregebb erősítőt szétszedtem, mindegyikben meg volt keményedve a hővezető paszta.

(#35846) shteer válasza PiciPeti (#35842) üzenetére


shteer
titán

szerintem ez abszolút autófüggő

..szerintem jónak tűnik

(#35847) PiciPeti válasza shteer (#35846) üzenetére


PiciPeti
őstag

Jogos. :R

(#35848) drunkyboy válasza imi314 (#35836) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Hogyne melegedne, ez természetes, de csak ha nagyon kihajtom. Normál közepes hangerőn csak langyos. Egy negyed óra meghajtás után azért már elég meleg tud lenni, de annyira nem, hogy le is kapcsoljon. Majd figyelem a nyáron hogyan viselkedik, ha kell akkor majd megoldom a hűtését. Először kettő külső nagyobb ventilátorral tervezem (esetleg jobb laptophűtővel :F ) valami jó és szép rögzítéssel megoldva persze.

(#35837) Joe fiú: összehasonlítani sajnos nem tudom mivel, eddig gyári hsz kábelt használtam. Szerintem elég részletező, a mélyek szépek, talán a magasakban hallani egy pici pontatlanságot. Dolgozni könnyű vele, elég puha a hajlításokhoz is, de annyira nem, hogy az ajtónál ne lehessen átvezetni.

(#35849) audi100td válasza orbano (#35844) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, köszi, valami mély ládát tudnátok mellé ajánlani? Zárt vagy reflex rendszerben érdemes gondolkozni?

(#35850) orbano válasza audi100td (#35849) üzenetére


orbano
félisten

így vakon azt mondanám, hogy zártban. de túl általános a kérdés, ez leginkább próba alapján dől el, annyi paraméter játszik közre (milyen az autó, hogy szól az első szett, mik a személyes preferenciák).

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.