Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) ielektros válasza TBMC (#24500) üzenetére


ielektros
senior tag

Az, hogy foldelt vagy nem az ez esetben nem biztos, hogy kerdes. A kapcsolouzemu tapegyseg furcsa allatfajta. A tulfesz levezeto nelkul is probald ki. Ha ugy is marad a jelenseg akkor tobb minden lehet. Kezdve egy foldhurokkal vagy barmi josaggal. Olyan is elofordul, hogy a konnektorba forditva bedugva megszunik a jelenseg. Mivel a fazis nulla felcserelodik. Lehet ezer fele "magic" a ludas :)

(#24502) galaktikus válasza TBMC (#24497) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nálam is dettó ugyanez a helyzet. Nem tudom ez mennyire egészseges. És nálam földelt a konnektor, viszont szerintem a mac töltő nem az gyárilag, de ha hülyeséget írok akkor valaki javítson ki.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#24503) TBMC válasza ielektros (#24501) üzenetére


TBMC
addikt

egyszeruen az a fura, az iment kiprobaltam, minden szobaba igy viselkedik.
meg a garazsba is lementem ott is detto u.ez a helyzet.

holnap az irodaba is kiprobalom de gyanitom ott sem fog maskepp muzsikalni a dolog.
lehet, hogy hibas lenne a toltom? :U :F

(#24504) irgum válasza TBMC (#24503) üzenetére


irgum
addikt

Ez a kábel is rajta van a töltőn és úgy van a konnektorba dugva, vagy csak a töltőfej. Mert ha utóbbi, azzal nincs földelése a töltőnek.

(#24505) TBMC válasza irgum (#24504) üzenetére


TBMC
addikt

csak a töltőfej.
akkor megpróbálom azzal együtt

:R

(#24506) TBMC válasza irgum (#24504) üzenetére


TBMC
addikt

nahaaat, erdekes, egybol jo minden, es nem raz vegre :D

halas koszi! :K
:R

u.i: nem csesztem szet vele semmit, hogy eddig igy hasznaltam :F

[ Szerkesztve ]

(#24507) irgum válasza TBMC (#24506) üzenetére


irgum
addikt

Nálam nem volt semmi gond a kábel nélkül. Mivel mindig fix helyen töltöm a gépet, használom, mert csak így van földelve. De biztos, hogy nem árt a gépnek ha nem használod a kábelt, hisz úgy van megoldva, hogy be lehet dugni önállóan is a fejet a konnektorba. Az is normális használat.

(#24508) madle


madle
őstag

Sziasztok,

tudtok valami jó jelszókezelő appot amire elmenthetném a belépő kódjaimat? Nem tudom, hogy biztonságos e szimplán a gépen egy jegyzetben tárolni ezeket..

(#24509) leroyclub


leroyclub
senior tag

Hali! Remélem tudtok tanácsod adni? Venni szeretnék egy Macbook Air vagy Pro gépet. Amiket néztem. 2008 és 2009 széria. Mennyi ezeknek a reális ára?
1:
MacBook Pro Unibody 13" (Mid 2009)
Szép állapotban, magyar billentyűzettel, gyári töltővel.
2.26 Ghz Coreduo processzor,4 GB RAM,160 GB HDD
2:
Air 13.3 (2008)
megkímélt állapot, világító billentyűzet, 1.8Ghz, 64gb ssd, 2Gb ram

(#24510) nauro válasza madle (#24508) üzenetére


nauro
aktív tag

1Password

(#24511) megema


megema
őstag

Valaki nem tapasztal ilyen jelenséget 3 ujjas swipe-nál? Ha még egyszer elhúzom, akkor újrakezdi az animációt, nem pedig onnan folytatja, ahol megakadt. Végleges Yosemite felrakása óta csinálja csak, korábban egyik fejlesztői változat (DP1-8, GM 1.0-3.0) és Mavericks alatt sem jelentkezett.

(#24512) madle válasza nauro (#24510) üzenetére


madle
őstag

Köszi, ezek a jelszó kezelők teljes mértékben megbízhatóak?

(#24513) TBMC


TBMC
addikt

toltheto a 8.1. mar fel is dobtam :K

(#24514) Mister_X válasza TBMC (#24513) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Töltődik :K

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24515) CharlieDrop válasza TBMC (#24513) üzenetére


CharlieDrop
veterán

milyen?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24516) leroyclub válasza leroyclub (#24509) üzenetére


leroyclub
senior tag

Ha az árakban nem is tudtok segíteni azt megtudjátok mondani hogy tudnám letesztelni? Milyen programot érdemes futtatni mire figyeljek? Eddig csak PC-m volt alkalmanként használtam csak MAC-et.

(#24517) nauro válasza madle (#24512) üzenetére


nauro
aktív tag

Az én ismereteim szerint azok :)

(#24518) doc válasza leroyclub (#24509) üzenetére


doc
nagyúr

nezz korul hardverapron hasonlo configok utan, en is ugy lottem be a sajat gepem arat

(#24519) madle


madle
őstag

Van egy olyan problémám, hogy egy alkalmazás pár darab .rar formátumban van szétszedve. Tudtok valamit amivel egyesíteni tudnám? Mert akár milyen kicsomagolót néztem, nem egyesíti, csak kitömöríti egyesével.

(#24520) tDr1v3r válasza Mister_X (#24488) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Sokkal nem vastagabb a Pro, én arra utaznék rá a helyedben. De megtolnám a keretet pöttyedt és egy 13"-os 2011-es modellt néznék... hidd el, megváltás lesz az a kinézett Air-ek helyett. és a Yosemite se lesz (annyira?) szar vele.

De inkább add a sajtburgeremet!

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24521) leroyclub válasza tDr1v3r (#24520) üzenetére


leroyclub
senior tag

Gondolom ezt nekem akartad :D 2011 mindegy hogy late vagy early vagy ott nem volt ilyen? Egyébként mi változott akkor? Proci? Airnél melyiket ajánlod?

Szerk: Akkor ezek szerint mégsem nekem :D

[ Szerkesztve ]

(#24522) Mister_X válasza tDr1v3r (#24520) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát akkor lehet várok a dologgal, egyetem alatt eldöcögök valamivel, aztán friss MacBook vagy Air a diploma mellé, iPadestül, iPhone-ostul (bár lehet azt meghagyom Windows Phone-nak).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24523) Tisza96


Tisza96
csendes tag

Hello!

Gondolkozom, hogy a jövőben Mac-re váltok, de lenne pár kérdésem amire örülnék ha választ kaphatnék. A kiszemelt "áldozat" a 13'-as MacBook Pro vagy ha megjelenik a Retina Air lehet majd. Amire használnám: internetezés, filmnézés HD-ben vagy magasabb felbontáson, veszteségmentes zenék tárolása és kezelése, alkalmanként képszerkesztés(hobbi szinten)

Mennyit foglal a rendszer a tárhelyből?

Milyen hosszú egy ilyen PCle alapú flash tároló élettartama?

Kezelni fogja a gép a Nexus 5-ösömet és a Sony Walkmanemet?

Sok a FLAC formátumú zeném és nem akarok ALAC-ba konvertálni semmit. A VLC-n kívül létezik más alternatíva a lejátszásukhoz? Egyáltalán az OS X menyire kezeli a formátumot?

Érdekelne hogy az Iris mennyire használható full HD vagy magasabb felbontású videók/tartalmak megtekintéséhez? Nem fog laggolni?

Továbbá native felbontáson érdemes használni a gépet vagy sem? Az UI nem akad meg? A felbontást kimaxolva is bírja az Iris?
8 gb-ram elég?

Köszönöm a válaszokat

Nexus 5X + Sony Walkman NWZ-A15 + Nook Simple Touch + Audio Technica ATH-M50x BL

(#24524) Ragnar95 válasza leroyclub (#24521) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mindegy teljesen, h 2011-en belül mikori, mert már az earlyk is i5-ös procikat kaptak. Az i5 a nagy változás a C2D után, ami miatt jobban megéri 2011-es gépeket venni.
Air is 2011-ben kapta meg az i5-öt, így azt is onnantól érdemes venni.
A C2D-nál évről évre egyre nagyobb az esély,h megszűnik a támogatás, bár egyelőre jön rá minden frissítés, de nagyon nem mai generáció már, az i5 hosszútávra sokkal jobb választás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24525) vasi89


vasi89
addikt

Sehol nem találtam értelmes magyarázatot így valaki találkozott már azzal, hogy ha bekapcsolom h az sms-ek megjelenjenek a gépemen akkor elvileg küldenie kellene egy kódot a gépre de gyakorlatilag 1 órája ezzel szórakozok és semmi. A hívás és handoff működik.

(#24526) ielektros válasza CharlieDrop (#24515) üzenetére


ielektros
senior tag

Nalam eddig minden ok. Van ujbol filmtekercs es mukodik a photo library beta is. SMS is megy Mac-rol. Masra meg nem volt idom.

(#24527) ielektros válasza vasi89 (#24525) üzenetére


ielektros
senior tag

Kapcsold ki a telon az iMessage-t meg vissza es jo lesz.

(#24528) CharlieDrop válasza ielektros (#24526) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kösz, mára nekem sem marad, szóval holnap tolom fel, kérdés a párom 4S-re feltegyem-e?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24529) ielektros válasza CharlieDrop (#24528) üzenetére


ielektros
senior tag

Nem sokat probalgattam 4S-el. Kolega felrakta a felesege telojara teszt cellal a 8.0.2-t de azt mondta az asszony meg nem panaszkodott. Pedig nyuzza a lelkem megallas nelkul a telojat. Szoval olyan katasztrofa nem lehet. Nalam i6-on eddig nagyon bejon az iOS8. En a 7-et nagyjabol teljesen kihagytam az eletembol raadasul 2 evig droidoltam masszivan. De egyelore vaganyul teljesit az iOS8.

[ Szerkesztve ]

(#24530) CharlieDrop válasza ielektros (#24529) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszönöm szépen :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24531) vasi89 válasza ielektros (#24527) üzenetére


vasi89
addikt

kapcsolgattam mindent aztán egyszercsak jó lett :DDD

(#24532) csabi94 válasza TBMC (#24497) üzenetére


csabi94
őstag

Durva, nekem 2013-as Air van, és ha töltőn van, vagy hálózatról megy, bizsereg ha hozzáérek. :D És rajtam kívül senki nem érezte akinek mutattam, mert én is azt hittem, hogy én vagyok hülye... :D

(#24533) töky76


töky76
tag

Nálam nagyon pozitív a yosemite, főleg az hogy nem melegszik a gép. eddig ha youtube videót néztem vagy bármi mást, melgedett a billentyűzet felső része,konkrétan forró lett, most meg semmi.
le a kalappal.
13 retina

(#24534) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Yosemite: telepítés óta nem nyílik meg a Telenor app a stickhez, feljön egy hibaüzenet, hogy váratlanul kilépett meg egy WoT hibalista. Ilyenkor mi van?

(#24535) TBMC válasza CharlieDrop (#24515) üzenetére


TBMC
addikt

orulok, mert vegre nem lepked ki magatol az ios a beallitasokbol, telefonbol, stb... alkalmazasokbol, sot meg a 3rd partykbol se..- eddig :D

:R

(#24536) TBMC válasza whitezo88 (#24534) üzenetére


TBMC
addikt

vszeg nem tamogatja a yose-t.
kerdezd a telenor ugyfelszolgt szerintem

:R

[ Szerkesztve ]

(#24537) CharlieDrop válasza TBMC (#24535) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi az infót, este rakom is mindkettőre (4S, 5S :) )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24538) biker


biker
nagyúr

ios8.1, yosemite, telefonon megjelölöm, fogadjon sms-t, feljön az ablak a telefonon, hogy írjam be a kódot ami a gépen megjelenik, és semmi nem jelenik meg :(
Any idea?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24539) sly54 válasza vasi89 (#24525) üzenetére


sly54
tag

Szia!

Segítenél,hogy a hívást miként sikerűlt beállítanod,i5-ön (8.1)hand off bakapcsolva,Mac-en Yosemite és hívásnál azt írja ki,hogy nincs konfigolva az i5?Köszönöm előre is

(#24540) vasi89 válasza sly54 (#24539) üzenetére


vasi89
addikt

A handoff es a hívás nekem automatikusan be volt kapcsolva. De a hívások a beallitasok-FaceTime-iphone mobilhivasok. A handoff pedig az általános beállítások kozott van. Bluetooth es wifi mindenen legyen bekapcsolva.

(#24541) doc


doc
nagyúr

nagyon szerettem a C2D-s MacBookban hogy sleepelt allapotban is toltotte az USB-re dugott telefont
a nemreg ujitott (2012-es) Air viszont ilyet nem csinal, be lehet ezt valahol kapcsolni?

(#24542) TheMarci válasza doc (#24541) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha töltőn van a laptop, akkor elvileg tölti.

Do You Dream?

(#24543) doc válasza TheMarci (#24542) üzenetére


doc
nagyúr

tolto nelkul, "magaban" is toltotte a MB, ezt lenne jo itt is megoldani

(#24544) Misi1979 válasza doc (#24543) üzenetére


Misi1979
őstag

Nekem egy régebbi mbp-nál volt az, hogy a Lion/ML frissítés után megszűnt ez a feature, előtte meg ment a töltés.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#24545) doc válasza Misi1979 (#24544) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ez erdekesen hangzik
bar nalam Mavericks alatt mukodott gond nelkul a regi gepen, ugyis akarok ra tenni egy Yosemite-t, kivancsi vagyok ez valtoztat-e rajta...

(#24546) negyedes válasza doc (#24541) üzenetére


negyedes
addikt

ugye nem iphone-od van? mert azokkal megy.

probald ki: rakd toltore, csukdle a kijelzot, majd miutan nem tolto nyisd fel es ujra csugd le. neha nekem ez megy.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24547) doc válasza negyedes (#24546) üzenetére


doc
nagyúr

nem, ugyanaz a telefon mindket esetben
a regi MacBooknal mukodik, az uj(abb) Airnel meg nem :(

(#24548) g4bb3r


g4bb3r
tag

nekem nagyon bugzik a yosemite : ( rMBP 13") többször kifagyott a finder, VLC, Safari, application manager... elég bosszantó..

PRAM reset vajon segíthet?

(#24549) madle


madle
őstag

Tudnátok segíteni a .RAR fájlos kérdésemben? Lényeg, hogy van egy App, ami 4-5 db .RAR kiterjesztésű csomagban van és nem tudom milyen programmal tudnám ezeket összefűzni, ill. hogyan?

Köszi!

(#24550) brumi1024 válasza madle (#24549) üzenetére


brumi1024
veterán

Keka például.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.