- Szólánc.
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Amikor minden lakásom Faraday Kalitkában van! :D
- Saját tapasztalatok alapján: otthonautomatizálás védelme áramkimaradások ellen
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Xbox One S macerálás
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- R.I.P. Aláírások
- Ep128Emu felhasználói képeskönyv
-
LOGOUT.hu
Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dugesz77
őstag
válasz
Alien! #44177 üzenetére
Azt még nem próbáltam de mindjárt meglesem. De szerencsére szinte napi szinten kalapálja a rendszert gondolom megoldja. Van pár előnye az biztos (osmc-re épül, integrált torrent+Tvheadend+ aml-remote). Nálam a képpel sincs gond, sőt..
Hátránya ,hogy aki nem ismeri a kodi menürendszerét az elakad az elején ha nem tudja hol lehet angolra/magyarra állítani.[ Szerkesztve ]
-
Beni2360
félisten
-
Beni2360
félisten
válasz
Alien! #42486 üzenetére
De minden film címében benne van, hogy milyen 3 D - sbs.-fou. (TAB)
Sajnos több éves tapasztalat, hogy ha el van cseszve akkor nem vált mivel a rendszer nem tud olvasni csak érzékelni a benne levő utasításokat.
A cikkben szépen le van írva miképpen kellene kódolni. És nem az elnevezésen múlik.[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz
Alien! #39258 üzenetére
M8S Pro+-hoz nincs "megfelelő" dtb így azon nem is fog működni normálisan, LE7 idejében az a chip nem volt támogatott és a késői LE8-asokban lett támogatott így pl. korai LE8-cal sem működik megfelelően.
MXIII-on nálam jó volt a 3D, sajnos nem emlékszem melyik verzióval, már több, mint 1 éve nincs nálam. -
blakey
titán
-
ztsoft
őstag
válasz
Alien! #38906 üzenetére
Nem is eltüntetni, de csökkenteni mindenképp szeretném (amit CE alatt láttam, az már egy színvonalon volt a Plazmán látottal, szellemkép tekintetében). Van egy gyári 3D-s természetfilm BD-n, hát, nem estem hasra tőle (tudom, a gyári lemezek is lehet rossz minőségűek, ez az).
(#38907) blakey
Ha ez az a verzió, amiben a feliratok miatti akadást javították, meg a GPU frekvenciáját emelték, akkor ezt még az elején próbáltam egy frissítéssel, de nem tetszett, újabb hibák jöttek elő (megtaláltam, az a LibreELEC-S912.arm-8.2.4-S912-Subtitles-fix verzió volt). Ahogy olvasgatom a fórumon, ez sem mentes a hibáktól, főleg a túlhúzás riaszt.(#38908) dlor
BD 3D iso esetén nincs mit engedélyezni, nincs olyan opció (frame packed). Alapból auto-ra van téve, de van mikor nem vált át magától, kézzel kell átkapcsolni. A lejátszónál meg Előnyben részesített mód van megadva, a rendszernél meg a A film szerinti.(#38913) DoItYourself
Én maradok egyelőre LE8-on, talán majd később ha napi szinten használható lesz a CE akkor váltok rá.
Meg az S912-es box-osok kényszerből.[ Szerkesztve ]
-
dlor
tag
válasz
Alien! #38873 üzenetére
lb620 tehát elég alap. A 3d mozinagyítás nem megy, ha már 3d-ben van a film. Ha már összeállt a 3d, akkor már menü gombnál is az van hogy" ez a funkció most nem elérhető". Ki kell lépni a 3dből mert csak a 3d beállítást engedi mélység, nézőpont + bal/jobb felcserélés . Ha mozinagyításra rakom előtte, akkor is visszaugrik az eredeti, nagyítás nélküli megjelenítésre.
-
DoItYourself
Topikgazda
válasz
Alien! #31675 üzenetére
Pár hete transmissiont üzemeltem be otthon, a NAS-on. Port nyitás helyett, lustaságból bekapcsoltam a szolgáltatói telekomos routerben az UPnP protokollt, működött is a tr, de belelassult tőle a hálózatom. Először föl se tűnt, csak pár nap múlva, hogy egy weboldal betöltésére is hosszú másodperceket kellett várni, és egyre több lett az időtúllépés, stb. Kikapcsoltam az UPnP-t, beállítottam a port forwardot, és levontam a tanulságot.
[ Szerkesztve ]
-
hunaqua
addikt
válasz
Alien! #31406 üzenetére
''router és a kábel a gyanús"
..akkor sz@r lenne az S905 is
Soha semmi gondom nem volt ,igaz saját routert használok az 1000 Digi mellé.
A Gigabites S905 és S912 simán megy a z UHD.val is. Az S905X és S905W pedig tökéletes a Gigabites usb kártyával....tényleg nincs esetleg próbára USB Gigabit kártyád? Azzal mit csinálna?
[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz
Alien! #31401 üzenetére
Ha Androidról is rossz akkor nem kártya hiba, ugye az nem kártyáról indul. Kábelezést nézd át, próbálj ki a szolgáltatói eszközön egy másik portot, ha van, esetleg Wifin is kipróbálhatod, hátha a lejátszóval nincs gond, bár akkor még ott a harveres rész ami esetleg hibás lehet.
(#31403) hunaqua
Nem egyértelmű, állítólag az összes boxszal ami S905X volt így viselkedett. [link][ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz
Alien! #31395 üzenetére
Milyen beállításokat használsz? Mert számomra sajnos kezd egyértelmű lenni, hogy a felhasználók nagy része hibásan használja az eszközeit, annak ellenére, hogy a leírásaik alapján minden tuti náluk aztán később derülnek ki az érdekességek.
(#31399) TCr
A router ami valójában HGW az nem feltétlenül egy minőségi eszköz és akkor sincs köze az 1000-es nethez a belső hálózati lejátszásnak, belső hálózatban kell keresni a problémát. Az S905-ös boxok amik neki voltak azok gigabitesek voltak, elmondása szerint.[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz
Alien! #31395 üzenetére
Próbáltam 2 különböző 100M-es boxot, mindkettő hibátlanul vitte a BD50-eket, nem volt gond, sőt, az UHD anyagokat is olyan 55-60Mbps-ig. Lehet, hogy valamelyik kábellel van a baj esetleg az érintkezések nem túl stabilak vagy a szolgáltatói eszköz nincs a helyzet magaslatán. Van advancedsetting.xml-ben beállítva puffer méret, cache, stb? Hátha az előtöltés segítene, esetleg NFS-t is kipróbálhatnád.
[ Szerkesztve ]
-
TCr
veterán
válasz
Alien! #31377 üzenetére
Többször olvastam már, hogy mivel az S905X-ben csak 100-as LAN van, így UHD filmekhez venni kell USB-s gigabit stick-et.
Nálam ZyXEL NAS van SMB megosztásokkal, Mini M8S II S905X, LE8.xyz.
Nálam is egy Beelink MiniMX III-at váltott.Tegnap gond nélkül megnéztem az alábbi filmet, nincs gigabit USB stick-em:
RUNTiME.......: 02h 23m
SiZE..........: 42.7 Gb
ViDEO.CODEC...: HEVC / Main 10@L5.1@High / HDR
BiTRATE.......: 44100 kbps
RESOLUTiON....: 3840x2160Egyik fórumtárs letesztelgette nemrég, 90 Mbps-ig fel tudott menni akadás-, bufferelésmentesen tesztvideókkal.
Nem lehetséges, hogy csak néhány márka / típusú box-szal vannak ilyen jellegű gondok?
Pl. az említett Mecool márka? -
vargalex
Topikgazda
Keresésnél nincs olyan adatforgalom, ami miatt a gigabit akkora előnyt élvezne. Inkább a szervereknek nagy a válaszidejük. így ez platformfüggetlen.
Illetve, mivel a keresés/lejátszás külső szervereket szólít meg, így csak megfelelően nagy sebességű net előfizetés esetén van előnye a gigabit kapcsolatnak. Persze a belső hálózat az más téma.
Ettől függetlenül én is vezetékes kapcsolatot javaslok. -
w.miki
veterán
Te milyen kiegészítőkkel használod? Nézel vele online filmeket is? Melyik kiegészítővel?
Akkor nálad a net miatt gyors?Nálam több rendszeren is lassú. Az Mk808b plus-on, S4 mini-n, LG Spirit-en... (5MB net, wifin elosztva)
Több eszközön próbáltam, de nehezen boldogulok.
Olyan is van, hogy a Kodi fogja magát is kilép.[ Szerkesztve ]
-
interstate76
addikt
Jól összefoglaltad. A médiaplayeri hiányosságok nem meglepőek, android alatt szerintem mindegyik box hasonlókkal küszködik, OpeneELEC alatt jobb a helyzet. Viszont még mindig nem tudom, hogy erre a típusra telepíthető-e micro SD kártyás verzió (nem volt időm foglalkozni vele, ill. nem is médiaplayernek vettük, szóval nem is élvez prioritást a dolog).
Multitask: azt vettem észre, hogy a [Home] gombot használva kilövi az alkalmazásokat. Ami egy bénaság, de kikerülhető, ha a tőle jobbra lévő gombot nyomod meg, ami listázza a legutóbbi alkalmazásokat, és utóbbiak közül választasz egyet, majd utána nyomod meg a [Home] gombot. Kodival nem próbáltam, Flud-nál működik.
Bekapcsolásra csak infrás táv használható, ha jól tudom. Légegereket nem vágom, évekkel ezelőtt próbáltam egyet, aztán ment a Hardverapróra (vagy egy rokonomhoz került, már nem is tudom
).
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Ryzen 7 5700X / RTX 4060 / B450 / 16GB vagy 32GB RAM / 256GB + 1TB M.2 SSD / 650W
- DDR5 GAMER PC! - AMD Ryzen 5 7600 - RX 6800 16GB - 16GB DDR5 - 500GB Nvme SSD - 700W 80+
- Mid gamer pc! Ryzen 5 5600GT/RTX 3070/32GB Ram/1TB SSD/Be quiet 700W/B450
- GAMER PC - RX 6800 16GB - i5 12400F - 16GB DDR4 - 500GB Nvme SSD - 700W 80+
- MID Gamer PC-m eladó! RTX 3070/I7-9700K/32GB RAM 3600mhz RGB/Thermaltake 750w/Asus Rog Z390/1TB SSD