Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) jokeph válasza KROK640 (#70199) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én maximálisan meg voltam anno elégedve a PII 450-es Pentiummal 384 MB SD100-as ramokkal és a GeForce 2 GTS-el... az előd S3 Savage 4 8 MB azért igencsak harmatos volt, így utólag tapasztalva. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70202) b0rZ válasza arn (#70200) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Meglett közben, de azért köszi!
Holnap kipróbálom őket, hátha..

(#70203) DarthSun válasza b0rZ (#70198) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én meg keresgettem, nem találtam a pendriven sem, melyről beírtam 1011beta005- öt (nálam is az van fent), de a régebbit nem is mentettem le :B . Nemgond, legalább átnézegettem pár mediát.

(#70204) KROK640 válasza jokeph (#70201) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem akkor 466 @ 585 MHZ Celeron, és 192MB RAM meg Manli TNT2 M64 volt az osztályrészem. Persze irigykedtem az olyan gépre mint a tied.
Mondjuk a 2×20GB később a 2×40GB HDD elggé ütős volt nálam. (még később ASUS 3800TNT majd V6800TNT és persze 768MB RAM) ami már nem volt piskóta

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#70205) jokeph válasza KROK640 (#70204) üzenetére


jokeph
nagyúr

eredetileg 64 MB SD100 ram volt PII 400-as cerkával, S3 Savage 4 8 MB VGA-val és 10 GB-os Seagte HDD-vel, 2000-2002 között, 2003 őszén került cserére a CPU és a VGA valamint bővítésre a ram és kapott egy 80 GB-os Samsung HDD-t. :U
Ezt váltottam aztán 2004 őszén a P4 1,8 Northwood Pentiumra 512 MB DDR rammal, Asus P4PE i845 lapban, VGA maradt egyelőre, majd 2005-ben csere GeForce 3 Ti 200-ra (kéz alatt dobozában kacatostól 15k-ért), nagyon karcolt. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70206) MasterDeeJay

Ha ésszerű rammenyiségel nézem akkor szerintetek tuning nélkül melyik a legjobb lap tualatin p3-asra?
ABIT ST6, ABIT BM6, Soltek SL-65-KV2-CT
avagy 815p, 440BX, Pro133T
ISA a 815-ösön nincs, de nekem nem feltétel. Nagyon a via felé hajlok, talán az a legújabb chipset.
Hangkártya SB live (SB0100) lesz az eléggé rugalmas dos és win alatt is
Hálókártya Realtek rtl8169c, semmi extra strandard gigabites kártya, driverek vannak hozzá, dosba nem használom csak win alatt
Videókártya dosra és win-re is agp voodoo3 2000 (3000-es is van)
Proci valamelyik 1ghz felett p3 vagy cerka, nagy jelentősége nincs azaz annyi hogy 133fsb-n fogom hajtani, ram 1x256mb 133 random ami fiókból előjön.

Ja és egy kérdés:
Fizikailag az AGP Voodoo3 széria 2000-3000-3500 tagjai egyformák hardver tekintetében?
Magyarán ha feltöltöm a 2000-esre vagy a 3000-re a 3500-as biost akkor működni fog-e?
Ugyaníg ha lenne egy PCI verzióm arra rámenne-e az AGP 3500-as biosa?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70207) b0rZ válasza MasterDeeJay (#70206) üzenetére


b0rZ
aktív tag

TUSL2-C :)
A Vudu biosszal szerintem nem érdemes bindzsizni, mert jelentősen eltérnek az órajelek (143/166/183MHz), értelemszeren az előbbi több mint valószínű, hogy nem fog menni az utóbbi órajelén.

(#70208) DarthSun válasza MasterDeeJay (#70206) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az ST6 gyorsabb mint a Via. A Via mem-kezelése lassúbb, de összességében nem sokkal, valamint van ahhoz is mem-interleave, felhozható a 815 közelébe. Előnye az 1.5GB RAM lehetőség, valamint az ISA port. 815- ösből asszem nincs is ISA- s, ha SB0100 lesz benne, akkor meg mindegy. XP- hez, főleg ha SP3, kevés lesz a 256 RAM, 1GB ajánlott. Win98- hoz viszont elegendő.
A 2000- es Voodoo3- at próbáld tuningolni, én még nem tettem, ha megy a 3000- es órajelén, csak akkor érdemes beleírni a biosát.

(#70209) DarthSun válasza b0rZ (#70207) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A TUSL2-C pedig annyival jobb az ST-6- nál hogy könnyebb a tuning. A TUSL ha nagyon túl van hajtva visszaáll automatikusan defre, az ST6 pedig befagy, csak a BIOS reset segít.

(#70210) snake1977 válasza MasterDeeJay (#70193) üzenetére


snake1977
őstag

Partition guruval sikerült :R Bár érdekes hogy a 40gb-os samsungot meg másik gépnél gond nélkül látta, és formázta a teljes kapacitásra.
A fraps terv kuka, '98 alatt nem hajlandó elindulni a legrégebbi sem, ráadásul ez az msi lap...a hangot még az aida sem látja, dobtam bele egy SB live (SB0100) kártyát, a PhilC.Labs féle driverrel, de nincs hang, marad a virtuális gép a rögzítéshez. Egyébként nem először futok bele abba az érdekes dologba, hogy via chipset alatt ha a 4in1 driver telepítve van, az usb-s eszközöket nem kezeli rendesen, de ha a win98se-hez talán innen a fórumról levadászott linkről, a nusb33e.exe-t használom betöltéskor merevre fagy az egész rendszer, intel chipsetnél ilyen még nem fordult elő.

Darthsun: 40-es samsungnál nem volt ilyen gondja a p4p800-al pár napja, pedig ugyanez a telepítő lemez volt használva. :F De akkor legközelebb nem aggódok, csak formázom és a rendszer alatt kiderül a kapacitás.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#70211) b0rZ válasza DarthSun (#70209) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Azaz.. imádtam azt a lapot. :)

(#70212) MasterDeeJay válasza DarthSun (#70208) üzenetére

Márka miatt inkább Abit felé húzok, de soltek lapokból is van itthon pár. Solteken van red storm overclocking az meg asszem tud automatán tuningolni bios 1 fsb-ként megyfel pár perc alatt.
Ahogy olvastam a 2000-esek mind tudják a 3000-es órajelét és akár többet is. Csak a ram lehet a limitáló tényező.
Gondoltam olyanra is bár az durván hangzik hogy ramot cserélnék a videókártyán, bár nem a voodoon egyből hanem valamelyik s3-ason aminek állítható az órajele. SMD forrasztóállomásom van. Még álmondtam olyanról régen hogy egyedileg összerakok videókártyát. Azaz hasonló kivitelű de nagyobb órajelű ramot. Tonnaszám állnak a videókártyák nálam ilyen olyan típusú. Érdekes lenne megalkotni egy egyedi kártyát. Akár úgy hogy nagyobb sűrűségű rammal. Persze nagyon sok mindennek stimmelni kell hogy működjön is a dolog.
voodoo2-esre vannak 8mb-12mb modok de az aránylag egyszerű dolog. [link]
voodoo4-esre is volt sikeres ramcsere projekt. [link]
b0rZ
Ha kukázok olyat akkor az lesz, most csak ez a 3db s370-es lapom van. Azt meg se merem említeni hogy tizex darabot szótam ki pár éve mert senkinek nem kellett.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70213) Kadi Laci válasza MasterDeeJay (#70206) üzenetére


Kadi Laci
tag

V3 2000 csak órajelben és hűtőbordában tér el a 3000-től. A 3500 már nem csak órajelben, hanem Tv vezérlés terénén is más volt (tuner). Sok V3 2000 "hamisítottak" (tuningolták) biossal 3000-re. PCI verzió alkatrészekben is eltér AGP társától, azokat én nem cserélném egymás BIOS-át (más lábkiosztás) .

Üdv: Laci

(#70214) gban válasza DarthSun (#70209) üzenetére


gban
Közösségépítő

A TUSL ha nagyon túl van hajtva visszaáll automatikusan defre, az ST6 pedig befagy, csak a BIOS reset segít.

Próbáltad már ilyenkor az Insert-et nyomva tartva bekapcsolni?
Az nem tudom mennyire volt elterjedt, de olyankor néhány (vagy sok, nem tudom) lap alap beállításon indul (órajel + szorzó), és nem kell Clr CMOS.

Postázást nem vállalok.

(#70215) DarthSun válasza snake1977 (#70210) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

NUSB nekem ment minden gépen. Fraps- ból van Win98 verzió. SB0100- nak is működnie kell, nálam megy mindenféle lapban.
Ha a nagyobb vinyót többfelé partícionálod, akkor zavaróak a hibásan megjelenített számok, ha egybe akkor nem számít, ahogy mondod, format után látszik a rendes kapacitás. 120- as megy P4P800- al, 939- es lapban a 160- as is. De a Loew csomagban van TB- oshoz is driver (még nem próbáltam).
Patch gyűjtemény, az Fdisk/format frissítés is megtalálható ott.

(#70216) DarthSun válasza gban (#70214) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Próbáltam, az ST6 esetén nem segít az Insert módszer sem - marad a fekete képernyő, el sem indul a POST.

(#70217) snake1977 válasza DarthSun (#70215) üzenetére


snake1977
őstag

Az oldversion.com-on kerestem a fraps-et, ott nem volt de akkor megnézem máshol is. :R
SB0100 megy a többi lapban, csak ebben nem akar, a via4in1 driver telepitése után feltett nusb 2db VIA epia itx lapommal is ugyanaz művelte és most ezzel is, 1-2 ilyet a véletlen számlájára írok, de 3 lapnál? Ennyire peches lennék? :F Viszont látom van itt több nusb verzió a linken, megrpóbálkozom egy másikkal is :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#70218) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

NEC AC97 SigmaTel codec : jól szól a kicsi retro Geniuson, gyanús is lett. A Solo6C- ket már nem cipeltem át, a Logi G430 fülest viszont nem gond hordozni, ráadásul hajszálpontosan olyan a hangkaraktere mint a Solo- nak. Döbbenet : ebben a kis gépben van eddig az általam hallott legjobb int hangkeltő. Pld a sokkal újabb Asus M5A97 Evo R2.0 lapon levő evvel ellentétben ványadt, lassú, erőlködik, nincs benne élet. X-Fi szintet nem ér el a SigmaTel, de megkockáztatom hogy az Audigy- t igen. Neten úgy látom hogy a chipet az USA- ban gyártották, talán amiatt jó :U .
Sajnos DOS alá nem tudtam beüzemelni, pedig jópár meghajtót próbáltam, sokról állítják hogy megy, de nem...

(#70219) b0rZ válasza arn (#70200) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Végül nem pöcsöltem vele, beleraktam egy SY-5EHM lapba, vígan megy 100-as FSB-vel.

(#70220) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!

Ugye jól tudom hogy a 486DLC procit lehet betenni a 386 mellé/helyett?
Úgy értem hogy a DLC volt az ami kompatibilis volt a 386-os lapokkal.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#70221) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Épp a retro gépemben próbálok működésre bírni egy Colorgraph Evolution TV videokártyát.
Az érdekessége ennek a kártyának hogy még PCI os időszakból való és 4db Cirrus logic 5480 as chip van rajta.
Windows XP alatt próbálom életrekelteni(home)
Eszközkezelőben meg is jelenik mint 4 videokártya de csak 1 et hajlandó elindítani 5480 kompatibilis videokártyaként, a maradék 3 az sajna felkiáltójeles.
Megvan a winyó abból a gépből amiben használva volt de sajnos az az XP nem akar bootolni nekem vélhetően az eltérő alaplap miatt(Nekem Asus p4ge-mx van és P4B-533ban volt). Kategóriában hasonló de se csökkentett módban se debug módban nem indul el csak egy pillanatra látok BSODt aztán újraindul a gép.
A windows\ inf és system32ből kiszedtem elvileg a drivereit a videókártyának. Ha ezt megpróbálom megetetni a működő XPmmel akkor elvileg megtalálja a kompatibilis eszközök között a Colorgraphic Evolution TVt és az első vga telepítsénél látszólag le is cseréli és nem felkiáltójeles de a többi videókártya telepítésénél rögtön felkiáltójeles. Sajnos amikor az elsőt telepítem utána is kiírja hogy nem fog megfelelően működni amig ujre nem indíom a gépet de újraindítás után mindegyik VGA felkiáltójeles :(
Neten XPs drivert nem találtam sehol. Amit találtam abban csak 95 98 és NT mappák vannak. Persze kipróbáltam azokat is de ott nem talál kompatibilis drivert.

Nem tudom merre induljak el. Ha működésre bírnám azt a windowst ami abban a gépben volt amiben ez a videokártya is az is jó lenne hogy tesztelni tudjam de mégis az ideális az lenne ha a drivert másik winre is fel tudnám rakni.
Van ötletetek hogy hogy lehetne esetleg a nem bootoló XPt újra bootolhatóvá tenni hogy a VGA driverek ne tűnjenek el belőle?
Vagy hogy mit kellene még esetleg átmásolnom a másik xpről ami segíthet?
Az Inf filében ezek utalnak csak a driver filejaira:
[N50CL80]
CopyFiles=N50CL80.Miniport, N50CL80.Display, Files.Other

;
; File sections
;

[N50CL80.Miniport]
N50CL80.sys

[N50CL80.Display]
N50CL80.dll

[Files.Other]
SETARRAY.CPL
DPMSAVER.SCR

Ezen fileok megvannak lementve egy mappában de más nincs.Sajnos telepítő CD hiányában nem tudom mi kellhetne még hozzá
Egy kép eszközkezelőről a próbálgatás közben:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#70222) ityam válasza ityam (#70221) üzenetére


ityam
senior tag

mivel neten nem nagyon van info a kartyarol egy fotot azert berakok nektek errol a “kis” csodakartyarol:

(#70223) quailstorm válasza ityam (#70221) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Macriummal csinálj lemezképet a nem induló XP-ről. Utána próbáld meg életre kelteni. A Hiren's bootCD-n van egy XP-s fix boot menüpont, ami a merevlemez vezérlőt cseréli generikusra. Én így át tudtam lépni a kékhalálon, és utána fel tudtam rakni a chipset drivereket.

(#70224) DarthSun válasza Hosssszu (#70220) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól tudod.

(#70225) Hosssszu válasza DarthSun (#70224) üzenetére


Hosssszu
őstag

Köszi! :R

(#70226) ityam válasza quailstorm (#70223) üzenetére


ityam
senior tag

szia. a legujabb hirens boot nem indul el mert keves a ram a ramdiskhez. reginel tudok minixpt bootolni de nem igazan talalom ez a fixbootot amit emlitesz :(
vagy a karakteres feluleten keressem?

[ Szerkesztve ]

(#70227) quailstorm válasza ityam (#70226) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#70228) hege8888


hege8888
aktív tag

Sziasztok!

Létezik program, amivel meglehet lesni a procikat, hogy kiírja a pontos modelljelölést?
Másmint pl: SL4C8, stb..
Nem kellene lebontani a hűtést, csak emiatt gondoltam rá..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#70229) MasterDeeJay válasza hege8888 (#70228) üzenetére

HWinfo64 ki szokta írn ha nem valami ES vagy ritka prociról van szó, de ne vedd szentírásnak mert adatbázisból szedi ki. Hwinfo32 fut win98-on is ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70230) ityam válasza quailstorm (#70227) üzenetére


ityam
senior tag

koszi. sajna nem oldotta meg :(
de meg kiserletezek

(#70231) hege8888 válasza MasterDeeJay (#70229) üzenetére


hege8888
aktív tag

:R köszi :R

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#70232) ityam válasza ityam (#70230) üzenetére


ityam
senior tag

Addig baszogattam hogy már abszolút nem akar bootolni arról a winyóról. de annyira az nem is lényeges. próbáltam a hirensbooton lévő mint2 driver backuppal a drivert lementeni.
De egyikkel sem akar települni ugyanúgy.
Még azon filózom hogy lehet hogy a winxp Home a problémája és csak a proval kéne kísérleteznem?

(#70233) KROK640 válasza MasterDeeJay (#70206) üzenetére


KROK640
veterán

Ha csak ez a választék akkor ST6. De a TUSL2C is nagyon népszerű és jó választás volt akkoriban.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#70234) gban válasza ityam (#70232) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem biztos hogy az eltérő verzió okozza, sőt, inkább szervizcsomag akkor már.

Postázást nem vállalok.

(#70235) MasterDeeJay válasza KROK640 (#70233) üzenetére

Nekem totál kimaradt a p3. P2 266 chaitech 6ltm után lett athlon 2000+ acorp 7kt266al sd ramokat továbbvittem. Nagyrészt budget lapjaim voltak vagy régebbiek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70236) ityam válasza gban (#70234) üzenetére


ityam
senior tag

Hát lévén hogy nem tudok bebootolni az eredeti winyójáról így nem tudom hogy lehetne kideríteni milyen sp volt azon, de nagy ismert céges gép volt így szerintem azt frissítették és nekem is minden frissítés fent van az xpmhez.
Csak esetleg valami megkötés lehet az XPhomeban hogy sok vga nem engedélyezett....
bár 2 lehet hiszen az alaplapi integrált és egy cirrus logic még megy. egyszerre....
félek nem úszom meg a win98 telepítést próbakent.
momdjuk a 98ra azért is kéne egy próbát tenni mert van egy noname savage 2000 kártyám ami fura képhibákat csinál XP alatt és hallottam hogy a savage 2000 sem túl jól operál xp alatt. szal a 98 félek elkerülhetetlen tesztelésként.
Csak a gépet a tesómtól amit retro gépnek mondok azon xp van és nem akartam új telepítéssel bajlódni

(#70237) ityam válasza gban (#70234) üzenetére


ityam
senior tag

amúgy amikor kísérleteztem a driver felrakására a régi winyón lévő inf file alapján akkor kérte hogy raktam be a telepítő lemezről az n50cl80.sys elérési utját és alapból amit felajánlott az az e:\win2000 hely volt. szóval valszeg azon a gépen volt egy telepítő CD hozzá és ott a win 20000 es drivert telepítették az XP alá.
Persze lehet rosszul következtetek a jelek alapján. Jó lenne az a lemez de hát sajna az nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#70238) KROK640 válasza MasterDeeJay (#70235) üzenetére


KROK640
veterán

Amikor menő volt tulajdonolni a PIII-ast akkor sajna nekem is kimaradt, hiszen a 466-os Celeron után az 1700-as Celeron jött.
Viszont rengeteg helyre jártam gépet szerelni, építeni, telepíteni, haverok között volt PIII 667, 800-as, 850, 900, 1200-as 1300-as Tualatinok, szóval bár saját nem volt de akkor is eléggé benne voltam.
Aztán még volt egy 1400-as(?) Tualatin amit feltoltam 2GHZ-re, jó kis TNT1-es volt benne. Hm, tényleg azzal vajon mi lett? most izgalmas retro gép lenne ...

Aztán idővel persze volt P3, P4 mindenféle cuccom. A 2009-es lakásfelújjításkor azonban a gyűjteményem szanálni kellett :( és az AThlon XP csak azért maradt meg mert az volt akkor az operative szolgálatban lévő gépem.
A Commodoreok maradtak meg, az Athlon XP meg egy HD6850, hogy tartalék VGA. Bár mostmár nem is nagyon akarnék ennél többet, ez bőven elég, meg a napi használatú gépem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#70239) Kadi Laci


Kadi Laci
tag

Mai barkácsolásom eredménye, egy javíthatatlan, megszenesedett JNC táp kábeleiből :
AT táp utánpótlás megoldva és már nem kell tartanom, hogy a Var...né és TSA gyártotta egyszer csak feladja a szolgálatot tesztelés közben. Nem szép de legalább csúnya, viszont működik. :D Minden AT-s alaplap ATX alakítva.

Üdv: Laci

(#70240) batyuska100 válasza Kadi Laci (#70239) üzenetére


batyuska100
senior tag

Teszteléshez nem is kell szebb. Működik? Működik. Hát akkó'meg?

(#70241) DarthSun válasza Kadi Laci (#70239) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tökéletes ! :C

(#70242) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

NEC gépet levettem. Összességében jó kis gép lett, video csere sikeres, int hang meglepően jó, proci, chipset hűvös (a Dell- ben jó meleg a borda), Win98SE stabil (UOSP- t egyelőre nem tettem fel). A két slim gép tehát rendben.

Következzen a Dualizmus kora :D

Két egyforma gép Core2Duo- val. A jobboldalin AMD címke, de az is C2D. A baloldalira rá van írva hogy nem javítható. Természetesen avval kezdtem :DDD . Fujitsu-Siemens Esprimo P5916- os gépek.
Kinyitva :

Egyelőre nemtom mi a baja, vagy hogy van-e egyáltalán, lehet hogy csak ráírták a selejtezés miatt. Nekem indult simán :

Le is futott a MemTest teljes passra.
Csendélet közben (amúgy tényleg csendes a gépezet, eddig ez leghalkabb brand nálam)

[ Szerkesztve ]

(#70243) DarthSun válasza DarthSun (#70242) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

LG DVD szépen olvas, miniXP betöltött. PS2, USB portok rendben. Aida kiírt minden komponenst. Gyanús hogy nincs ennek semmi kehéje, bár a miniXP csak emulált driverekkel operál. Meglátom ha rendes XP lesz fent, hogy megy-e a video és a chipset rendesen, ha megkapják az éles drivert. SATA HDD- t kell kotornom, aztán go.

(#70244) Czo


Czo
őstag

Nos, ugy nez ki, hogy mar tudom, hogy nem a VIA 6421A PCI kartyat fogom berakni a felszabadult PCI slotba. Egyszeruen nem eri meg, a "nativ" SATA megoldas, a PATA-SATA atalakitoval szemben.

VIA Apollo Pro 133T (VT82C694T/VT82C686B, ATA100)
VIA 6421A PCI CARD

(#70245) r0b3r


r0b3r
senior tag

Ha már Siemens a téma, ma érkezett. :DD :DD És ez végre nem fog besárgulni. :DDD :D :DD ;]

(#70246) arn válasza r0b3r (#70245) üzenetére


arn
félisten

Miert nem? :) a brand gepekert vhogy sose tudtam lelkesedni. Vagyis tudnek, ha sikerulne vmi topgepet eredeti allapotura hozni, de arra minimalis az esely.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70247) r0b3r válasza arn (#70246) üzenetére


r0b3r
senior tag

Szokásos acéllemez váz, de alumínium burkolat. Csak a CD és floppy előlapja műanyag, semmi más. :) Mondjuk az szépen fog majd mutatni, ha végül azok besárgulnak, körülötte meg minden más fehér marad. :DDD :W :DDD
Alapból nekem sem érdekesek a Brand gépek, csak a viszonylag ritkák (pl a másik brand gépem egy Dell 325D). :)

(#70248) envagyok válasza arn (#70246) üzenetére


envagyok
veterán

+1
Nekem egyetlen jónak tartott brand gépem van: Dell XPS 600
[link]
De az is átnézve újratelepítve pihen jó ideje. Abban a korban az Athlon jobb választás volt.

Most kicsit meg is variálom az Athlon64 gépemet.
Az ASUS A8N-SLI megy, helyette DFI LanParty UT NF4 SLI-DR Expert [link] lesz FX-60, DDR-500, és a házat kicserélem egy korbeli, de ablakos kecóra, +UV

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70249) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én sem szeretem a brand gépeket, csak a gond van velük, a 4db selejtezésből kapott gép kipróbálását eleve evvel a mondattal indítottam. Mivel ingyen volt, megnézegetem azért, amelyik nem nyeri el a tetszésemet, az szét lesz szedve, a használható alkatrészek megtartva.
A Siemenseknél például a táp okozza a gondot, úgynézem nem cserélhető. Egyetlen szabadon levő PCIe videom van, ami belemehetne próbaként az int helyett, a HD6850, de 230W- os táp mellett ? :U

(#70250) quailstorm válasza DarthSun (#70249) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erre a célra szerezz be valami olcsót. nVidia 210, vagy valami gagyi Quadro, HD5450, ilyesmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.