Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Chris82 válasza envagyok (#70841) üzenetére


Chris82
senior tag

Sajnos én is jártam már így, ezért is vettem tőled meg, tudom hogy te figyelsz ezekre és normálisan van eltárolva. :K

(#70852) batyuska100 válasza Chris82 (#70850) üzenetére


batyuska100
senior tag

Először nekem is balul sült el, szintén egy Tualatint támogató lapon cseréltem le ~15db kondit, ott kicsit elszomorodtam, hogy 2 órát kínlódtam vele és ugyan azt csinálja, mint előtte.

Szerezz be socket 478-as lapokat, próbálj rajtuk kondikat cserélni, gyakorolni még jók! Én is ilyesmiken tanultam meg forrasztani. :))

(#70853) Chris82 válasza batyuska100 (#70852) üzenetére


Chris82
senior tag

Majd megpróálom, köszi a tippet :)

(#70854) gban válasza batyuska100 (#70852) üzenetére


gban
Közösségépítő

Dicséretes az igyekezet.
Milyen pákával tolod?
Milyen az eredmény a lap hátulján, tolsz pár képet?

Postázást nem vállalok.

(#70855) batyuska100 válasza gban (#70854) üzenetére


batyuska100
senior tag

Aliexpresses páka, nem állítható hőfokú. Már visszaszereltem a gépházba, de holnap tudok küldeni képet az első próbálkozásomról, és egy majdnem jó javitásról is.

(#70856) DarthSun válasza ityam (#70805) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Susztermatek aránypárokkal. A relatív procierők és a video 64/128bit is cikkcakkos lenne függvényben,
többdimenzióssal+differenciállal lehetne bonyolítani :DDD , inkább egy közelítő egyenest húztam a pontokra, saccra tehát a Villametteben a Radeon kb - 7526- ot hozna az FX 7051- ével szemben (3DM99 alatt). Ebben az erőtartományban az is valami, de sztem inkább csak egy LP R9600/64bitre (128bites nincs) lenne érdemes váltanom a kis brand gépben.

(#70857) FF23 válasza FF23 (#70395) üzenetére


FF23
senior tag

Nagy-nagy köszönet gban kollégának, hogy megmentődött ez a 7600 GT :C

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#70858) Kadi Laci válasza FF23 (#70857) üzenetére


Kadi Laci
tag

:DDD :R

Üdv: Laci

(#70859) DarthSun válasza FF23 (#70857) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gban szakértő a hardvermentésben, mi is volt a gondja a kártyának ?

(#70860) gban válasza FF23 (#70857) üzenetére


gban
Közösségépítő

Örülök hogy jó lett.
Ne felejtsd el megemlíteni Valaki kollégát (akárki is legyen az :DDD ) aki hozzám irányított :DD

DarthSun: semmiség, laza ujjgyakorlat, 2 kondit cseréltem

Más.
Adott egy CUSL2-C, benne egy 1000EB P3, valamint adott 2 db elvileg hibátlan 256-os SD.
Ha berakom a 2 SD-t az 1. és a 3. slotba, az Orthos azonnal hibát dob.
Egyesével mindkettő hibátlan a saját slotjában.
Ha beteszem az 1. és a 2. slotba őket, akkor is hibátlanok együtt.
Erre van magyarázat vagy békéljek meg a jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#70861) DarthSun válasza gban (#70860) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2 oldalasak a ramok, vagy vegyes - van-e benne 1 oldalas is ? P-III foglalatonként bankol, az eltérőek egymás mellett megzavarhatják. 3 db 128- asra, ha az egyik 1 oldalas, kettő pedig kétoldalas, a BE6 512- őt jelez Win alatt. Ott is van cím, ahol nincs :DDD

(#70862) batyuska100 válasza DarthSun (#70861) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nálam az új Tua lapban sorban 128, 256, 128MB-os ramok vannak, ha az utolsó 2 ramot megcserélem, a lap nem indul. Utána ha vissza akarom rakni úgy ahogy először volt már úgy sem indul. Csak a cpu kiszed-visszarak segít.

Szerk: Mind a három ram egyoldalas, de a 256-oson bga-s ramchippek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#70863) DarthSun válasza batyuska100 (#70862) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Talán a CMOS reset is segítene ? :U

(#70864) batyuska100 válasza DarthSun (#70863) üzenetére


batyuska100
senior tag

Valami nem oké a bios elemnél, új elemmel is resetelődik a bios, a jumper nincs clear állásban. A lap hátulján rámérve az elemtartó érintketőire megvan a 3v.

(#70865) gban válasza DarthSun (#70861) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindkettő 2 oldalas és ráadásul bx-ready mindkettő, tudom, ez i815, de még abban is egyeznek.
Nem is tudom a lap kezel-e 512 fölött? Ha igen, beteszek még melléjük valamit, úgy is megnézem mindenféle variációban.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#70866) DarthSun válasza batyuska100 (#70864) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az elemtartótól a biosig tartó vezetősávok épek a lapon ?

(#70867) batyuska100 válasza DarthSun (#70866) üzenetére


batyuska100
senior tag

Azt még nem néztem, elképzelhető, hogy ez a probléma. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#70868) DarthSun válasza gban (#70865) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

TUSL2C biztosan 512 maxot tud, valszeg a CUSL is.

(#70869) DarthSun válasza batyuska100 (#70867) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha találsz bármiféle folytonossági hiányt, gyanút, szakadást, vékony rézvezetékes átforrasztással orvosolhatod. Csak arra kell figyelni hogy tiszta út legyen, ne legyen más alkatrész az áthidalt úton, ha van, akkor pedig 2 vagy többszörös áthidalás kell.

(#70870) batyuska100 válasza DarthSun (#70868) üzenetére


batyuska100
senior tag

Itt is annyit ír.

(#70871) batyuska100 válasza DarthSun (#70869) üzenetére


batyuska100
senior tag

Meglesz, holnap ránézek.

(#70872) gban válasza gban (#70865) üzenetére


gban
Közösségépítő

CUSL2-C ram anomália: ma betettem úgy a 2 BX ready ramot hogy 2-3. slot. Így is hibázik.
1-2-ben nem hibáznak.
Önmagában egyik se hibázik.
Lecseréltem az egyik 2 oldalas BX ready-t egy másik 256-osra, ami 1 oldalas és nem BX-es, így jól működnek együtt a 2-3 slotban is.
Szóval válogatós a lelkem, ennyi.

Postázást nem vállalok.

(#70873) batyuska100 válasza gban (#70854) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ígért képek:

Első próbálkozások: [kép] [kép]
A kondik lábai soha nem lettek levágva, mert akkor szoktam levágni a lábakat, ha tudom hogy jól működik az alaplap. Ebben az esetben azért lett ez kihagyva, mert "majd ecce' megcsinálom" - 2 éve van elcsomagolva. :U

Kondicsere után már nem volt hajlandó működni/2. próbálkozások: [kép] [kép] [kép]

(#70874) gban válasza batyuska100 (#70873) üzenetére


gban
Közösségépítő

Láttam már csúnyábbat is, és tuti lesz még jobb is.

Postázást nem vállalok.

(#70875) batyuska100 válasza gban (#70874) üzenetére


batyuska100
senior tag

Itt még elég veszélyes módszerrel voltak kicserélve a kondik, mivel nincs ónszippantóm, így egy elég elvetemül ötlettel oldottam meg. Fúrjuk át! Lehet, hogy ezért nem működnek ezek az alaplapok már. A múltkori alanynál viszont gombostűvel szúrtam át az ónt (legfőképp azért, mert eltörtem a legvékonyabb fúrószálat, amivel át lehetett volna fúrni :U :DDD), hogy majd a kondikat egyszerűbben lehessen beforrasztani.

(#70876) gban válasza batyuska100 (#70875) üzenetére


gban
Közösségépítő

Átfúrás az kb. olyan mintha szétvágnád ollóval.
A kondik jellemzően egy fém csatornán mennek át a lapon, ami csatlakozik a 'bedrótozásához' vagyis a nyákon lévő vezekék-szálakhoz.
Ónt nem szedem ki, kell az oda, és nem is biztos hogy megfelelően tudod pótolni.
Én eleve bontott kondikat használok, okát most nem részletezem.
Szóval kiszedem a régi kondit, ón marad a lukban, beillesztem a kondit a lukakra, alulról megolvasztom az ónt a lukban, és közben finoman nyomom bele a túloldalról a kondit.

Postázást nem vállalok.

(#70877) batyuska100 válasza gban (#70876) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nálam ez az "áttolós" módszer nem jött be, az új kondik lábai meghajlanak, és a pákám vége is túl nagy ilyesmi célra. Nagyrészt én is bontott kondikat használok, ha itthon elhullik egy alaplap vagy táp vagy bármi, arról még leszedem a menthető alkatrészeket. Újat csak olyanból veszek, amilyen éppen nincs otthon. Marad a lyukban ón, csak annyit szedek ki, hogy beférjen az új kondi lába.

(#70878) batyuska100 válasza gban (#70876) üzenetére


batyuska100
senior tag

A bontott kondikkal a személyes gondom az, hogy nem tudom meddig fogják bírni. Semmilyen eszközöm nincs, amivel tesztelni tudnék ilyesmit.

(#70879) Kadi Laci válasza batyuska100 (#70878) üzenetére


Kadi Laci
tag

Mikor javítani kezdtem panelokat, sokszor bontott elkokat használtam. Kb. 10 éve mikor már az elektronikai boltokban szinte minden beszerezhetővé vált, akkor kizárólag új kondenzátorokat építettem be. Azóta rengeteg gyártó készít mindenféle "jó" alkatrészt ami nem egészen 1 év alatt így néz ki [link] (Vajon a beépített 6 db ebből ami felhasználásra került hogy szuperálhat?) Tavalyi évtől ismét bontott kondenzátorokat is használok. Rohs forrasztásnál kitisztítom a furatokat és hagyományos cint használok Weller forrasztóval [link] (reklámért nem kapok semmit :N ) Ha nem kondenzátort cserélek hanem Ic-t ( [link] rossz [link] és itt már cserélve) meleg levegőt (gázos) forrasztót használok a levételnél. Alapos tisztítást követően a visszaforrasztást Wellerrel csinálom, mert biztosabbnak érzem mint a gázosat.

Üdv: Laci

(#70880) gban válasza Kadi Laci (#70879) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is ez az egyik ok hogy bontottat használok.
Egyszer hoztak újakat hogy azt tegyem be.
Ami megmaradt, 3 hónap után púpos lett, a többi kondi között tárolva, ahol a bontottak évek óta elvannak.

Hőlégfúvózni ritkán szoktam már, de most ismét fogok, rendeltem egy modernebbet (11.11. akcióban 8800 se volt) a régii nagy helyett, ami 'fúrógép-forma'.
Igaz, azzal is műveltem csodákat de az azért ezeknél a modern lapoknál már nem az igazi.

Postázást nem vállalok.

(#70881) gban


gban
Közösségépítő

Jött egy Zida 5SVA lap, egy gyári hűtőjétől megszabadított 166 MMX procival, rajta egy venti nélküli töklapos borda, 32 SD rammal, nulla kivezetéssel, 133 MHz-re és nem MMX-re jumperolva.
Kapott egy 233 MMX-et, normális hűtőt, és meglestem, max. 32 megáig lát bármilyen SD-t.
Aztán kapott friss biost, már a 256-osat is látja (és már 256-nak ;) ).
Találtam PS/2 kivezetést, átvariáltam a leírásnak megfelelően a bekötéseket, már az is passzol hozzá.
Van USB kivezetése is, megnéztem, szerencsére szabvány, csak 2*5 tüskés, így egy kivezetés csatlakozójából kikaptam a dugót a 10. helyről, vidáman megy az is.
Már csak egy soros portot kell átforrasztanom, amit találtam az mind egyenes bekötésű, tuti ennek cikcakk kell, mert nem megy a soros egér. Igaz van már PS/2, de aki ismer tudja hogy nem engedem így útjára :))

Postázást nem vállalok.

(#70882) FF23 válasza gban (#70880) üzenetére


FF23
senior tag

A melód. (annyira gyári, hogy be kellett jelölni :C )

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#70883) gban válasza FF23 (#70882) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz, sötét volt, nem tudtam rendesen megnézni az eredményt :DDD

Postázást nem vállalok.

(#70884) envagyok


envagyok
veterán

Szerintetek 1996-os pc-be voodoo1 mellé mi a legjobb videókártya?
Matrox van most azt hiszem mystique, de arra azt irják mid-range.
Esetleg ATI?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70885) arn válasza envagyok (#70884) üzenetére


arn
félisten

inkabb 97ben ment az... riva128, millennium, et6000.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70886) Chris82 válasza envagyok (#70884) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem Et6000 volt akkoriban mellette 4mb memóriával.

(#70887) envagyok válasza arn (#70885) üzenetére


envagyok
veterán

Nem 96 a mystique?
A riva 128 meg 97?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70888) arn válasza envagyok (#70887) üzenetére


arn
félisten

de, a voodoo nagyon az ev vegen jott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70889) hege8888


hege8888
aktív tag

Szasztok, van egy X-aktám..

Kaptam egy 17" Daewoo lapos monitort, (előélet ismeretlen, -működik, Te szereted az ilyen régi sz@rokat..) ami tartalmaz beépített hangszórókat (szeretem a beépített hangszórósokat, mert kevesebb cuccolás kell, ha retrokockulás van). Délután összaraktam a gyereknek, hogy Rogue Squadronozzon, én meg mondom, meggyőződök,egyúttalm, hogy tényleg jó-e, van-e pixelhiba, hangja, stb..
Mikor kikapcsolom, (AT-s konfig) akkor jön a meglepi, hogy a gép ugyan kikapcsolt, de jár a egy venti, és világít a CD-rom ledje, meg a két előlapi led is... mondom, mi a p.na, kihúzom a 220-ból..semmi.. kihúzom a VGA kábelt is, és akkor leállt.

Hujjujj.. a monitor ad(hat) áramot? Vagy kéne neki vmi beállítás módosítás.. (már nem túrtam a menüjét)

Újra összerakva látszólag működik minden, de azért nem vagyok nyugodt.. jó, csak évi -10-20 órát lenne használva, de merjem használni?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#70890) gban válasza hege8888 (#70889) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem csak az a lehetőség áll fenn hogy a monitorból 'kap áramot'.
Legelsőnek próbáld meg másik hasonló monitorral, és megnézném másik AT táppal is.
Elvileg az AT-s táp 220-as köre nem nagyon lehet közvetlen összeköttetésben a ház fém részével, de nekem mégis valami olyasmi gyanús hogy a monitoron keresztül nem az alaplap kap tápot, vagyis nem a kisfesz szaladgál eszementen, hanem a nagyfesz kör záródik, méghozzá a kapcsolón keresztüli út kiiktatása után a monitoron keresztül, de ne legyen igazam.

Postázást nem vállalok.

(#70891) batyuska100 válasza hege8888 (#70889) üzenetére


batyuska100
senior tag

Havernál egyszer egy SFF HP gépre raktam fel a burkolatot, a tápkábel ki volt húzva, csak egér, bill + monitor volt bedugva, úgy megrázott a gép, hogy eldobtam a tetejét.. :U :DD

Ott is a VGA kábelen keresztül ment át az áram.

(#70892) gban válasza batyuska100 (#70891) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az más, ott a földelés hiánya okozza a problémát, a monitor átereszt, ha jól tudom kondikon keresztül, de ez nem biztos hogy ezen az úton okozhat csak ilyet.

Postázást nem vállalok.

(#70893) hege8888 válasza gban (#70890) üzenetére


hege8888
aktív tag

Na még gyorsan kipróbáltam egy másik lcdvel, ezzel normálisan leállt, (még korábban más kijelzővel/monitorral se volt ilyen) ha a végén kikapcsoltam. Menesszem a Daewoot?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#70894) gban válasza hege8888 (#70893) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor elvileg nem vészes a dolog, mert talán van olyan áram aminek nem kellene ott lennie de szerintem nem nagyfesz.
De ezt nem hozzáértőként tippelem csak, és a 'nem vészes'-t úgy értsd hogy azért teljességgel abnormális és én tuti nem merném használni, de nem azért mert megszexualizálhat az áram (de megint csak tipp és ne vedd kijelentésnek csak tippnek), hanem mert a hardverben simán kárt okozhat.

Postázást nem vállalok.

(#70895) Bile Demon válasza Bile Demon (#70588) üzenetére


Bile Demon
őstag

Erőt vettem magamon és elvégeztem a teszteket, illetve lementettem a gépről, mert részben tavalyi eredmények.

1. C2Q 9650 @ 3600MHz vs. I5 2500K Sandy @ 3600MHz
CINEBENCH15 / SuperPI mod1.5 XS 1M
C2Q: 396 cb / 13.041 sec
Sandy: 493 cb / 10.452 sec
24.5% Sandy javára... :B

Ráadásnak:
2. Sandy @ 4500MHz vs. 4790K @ 4500MHz HT OFF
Sandy: 609 cb / 8.361 sec
Devil’s Canyon: 693 cb / 8.156 sec
13.8% / 2.5% a 4790K javára

A projekt melléktermékeii:
1. A szép piros RAM-okat kannibalizálta a fő gépem. Kellett az MS Flight Simulator 2020-hoz... Lett benne 4db egyformán kinéző (4+4GB + 8+8GB) modul. A 2400MHz-t CL11-en 1.5V-al négyen is megfutják.

2. Sandy-ban láttam fantáziát. Jól megcsinált proci. Mármint a termikus konstrukciója...

Ez egy átlagnál picit jobb, de azért nem csúcs példány (gondolom) 4.7GHz-ig Plug n Play. Offset -0.005V-al megy. P95 stabil, AVX-el és anélkül is. (LLC az intel spec szerinti nagyon droopolós állásba volt hagyva, hogy ne legyen olyan magas a fesz. terhelés alatt, kb 1.27V körül állt a fesz). 4.8-hoz már + offset kellene, de ott abba is hagytam, mert a lényeg, hogy a 4.5GHz stail lesz.

Aztán megláttam ezt:

-Egy olyan Gamer táppal, ami akkor is 8W-ot eszik, ha nincs rádugva semmi, csak be van röfentve.
-16GB RAM-al, SSD-vel
-billentyű, egér, ventilátor stb.vel együtt.

A konyhai recept-/hírolvasós PC-t felspéciztem vele. :DDD 3x-4x gyorsabb lett így:



A RAM-ok 1866MHz CL10 1.3V-on mennek. A proci egyelőre 4GHz-re van visszavéve.
A proci az undervoltingot nem szereti (idle elhasal). A fix fesz meg idle nem jó...

Bruhe

(#70896) DarthSun válasza Bile Demon (#70895) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gyors gépek. A C2Q- ba van egy GTX285- öd, vagy valami hasonló teljesítményű videokártya ? 3DM03- ra kíváncsi lennék. 3DM01 már nem ok, mert látom Win7 van rajta, az alatt lassul.

szerk : CPU 3.8GHz- el, azt kifelejtettem...

[ Szerkesztve ]

(#70897) Bile Demon válasza DarthSun (#70896) üzenetére


Bile Demon
őstag

Egy GTX670 van a C2Q-ban: [link]

Már egy ideje szeretnék építeni egy Overkill XP-s gépet.
A 2004-es P4 3.4 és a C2Q között nincs jelenleg semmi.

Annó egy C2D E6400 @ 3GHz volt 2006.09 - 2008.07 között, aztán jött a Q9450 @ 3.2GHz. Végülis több, mint egy évig XP-t használtam rajta. (Vistát is kipróbáltam, de nem jött be.)

A hétvégén pont gondoltam rá, hogy felhúzok egy XP-ta C2Q-ra és multi bootos lesz, egészen addig jutott, hogy kerestem HDD-t. Kezembe akadt az ikertesója a gépben lévő 300-as HLHX VelociRaptornak. RAID + XP-WIN7 multiboot. Na inkább gyorsan kivertem a fejemből. :DDD

A "konyhai" gépből felszabadult a 120GB Crucial M4 SSD, van benne vagy 50e üzemóra + ezer fölötti P/E ciklus, de jól bírja (Micron MLC FLASH), ez is a C2Q konfigom része volt.

Ha lesz idő rá, akkor este XP telepítés és 3DMark is lesz.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#70898) DarthSun válasza Bile Demon (#70897) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A GTX670 jóval erősebb mint a 285. Ettől függetlenül részleges összehasonlítás talán lehet. 3DM03 alatt meg a főgépemmel, az FX talán eléri a Quad teljesítményét, a GTX1060 pedig erősebb mint a 670.

(#70899) jokeph válasza Bile Demon (#70897) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha abszolút overkill XP-s gépet akarsz építeni, akkor van az s775-nél erősebb is. :)
s1366-os platform. :D
AMD oldalról pedig AM3+ pl. FX 8350-el, pici OC-val.
De az s1366 a legerősebb. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70900) DarthSun válasza jokeph (#70899) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az FX- el az a gond amúgy hogy XP korabeli programoknál nem 1 modult/magot használ, hanem csak 1 szálat (fél modult). Asszem a 3DM03 is csak 1 coret hajt még, ettől függetlenül az FX megtekeri a 1060- at is tűrhetően -[link]-, de nemtom, lehet hogy a Quad megveri még a GTX670- el is :U . Mondjuk a 1366 való igaz, tuti elkalapálja mindegyiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.