Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) DarthSun válasza jokeph (#70599) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

1866- os modulok a Cölöpverőben :

Kezdésnek pici Xeon (ajándékba kaptam), aztán meglátom, ha bíztató eredményt ad, akkor érdemes lesz bele nagyobbat beszerezni.

(#70602) DarthSun válasza Bile Demon (#70600) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó tudni, kössz !, figyelek akkor a témára. :R

(#70603) gban válasza Bile Demon (#70600) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindenhol ezt írják de legtöbbször nem igaz.
Nálam ment 1155 brand lapban 4 különféle ram dualban simán.

Postázást nem vállalok.

(#70604) DarthSun válasza gban (#70603) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DDR1/2 nálam is ment vegyesen DCH- ban, DDR3- at nem próbáltam, DDR4 meg fogalmam sincs/volt, de a QCH lehet hogy válogatósabb.

(#70605) Bile Demon válasza gban (#70603) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen, én is kipróbáltam már sokmindent. :)

Volt, hogy 2db és 4db azonos RAM se ment együtt...

Viszont, azt nem tudom, se cáfolni, se megerősíteni, hogy eltérő méretű RAM-ok mennek e Quad channelben a 2011 Xeon mellett.

Bruhe

(#70606) r0b3r válasza DarthSun (#70592) üzenetére


r0b3r
senior tag

Fura, hogy már egy ddr3-as konfig is olyan korba lépett, hogy el kell kezdeni betárazni a komolyabb alkatrészeket. :) Nekem meg még csak az a főgépem... :DDD

(#70607) DarthSun válasza r0b3r (#70606) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem is DDR3- as a főgép. De ugye AMD, Intelesből is kell egy :) , a 2011v3 meg csak hobbigép lesz :D

(#70608) DarthSun válasza DarthSun (#70587) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Feltettem a gépre a SeriousSam HD duót. A proci 2006- os, a GPU 2007- es, a retro tesztsoromban viszont az UT2004 volt a legújabb. A SSamHD 2009- es (asszem). Ennek ellenére egész tűrhető 1280- ban. Mondjuk az köztudott hogy a kis fejlesztőcsapat nagyon jó motort írt. 40-50FPS átlag, bár sok bot esetén beesik, de játszható. A wattmérő maradt, néha rápillantottam, 150-160 között mutatott.

(#70609) FF23 válasza DarthSun (#70597) üzenetére


FF23
senior tag

Engem is meglepett, de ezekbe a brand gépekbe egész jó tápokat tettek. Van egy ESPRIMO E7935-ösöm, arra ezt írja a spec:
"Power supply efficiency (at 230V; 20%/50%/100% load): 86%/89%/87%)" -ez simán 85+

És ahogy méricskéltem, a core2-ből a 45nm-esek valós fogyasztása sokkal jobb, mint a 65nm-eseké.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#70610) ityam válasza gban (#70603) üzenetére


ityam
senior tag

Nekem 2011V2 es procival egy ASUS Z9PA lappal nem megy a 2db 4 gigás és 2db 8 gigás ram. El sem indul a gép.
A 2db 4 essel megy és a 2db 8 assal külön külön megy.

[ Szerkesztve ]

(#70611) Czo


Czo
őstag

Oh, megfejtettem a nem mukodo Wake on LAN es a Windows 98 reboot utan nem mukodo PXE titkat. Egyszeruen, nem a realtek.com -rol jelenleg is letoltheto, 5.707 (2016-06-14) verzioszamu drivert kell hasznalni. Eloszedtem nehany regi irt cd-t, azokon talaltam egy regen is (szinten ugyonezzel a kartyaval) hasznalt drivert, 5.374.0214.2000 (2000-06-27). Ezzel nem zakkan meg a PXE BIOS, mukodik a Wake on LAN es ha teljes aramtalanitas nelkul bootolok a Windows 98 utan Linuxot, akkor ott is mukodik a halokartya.

Mindehez egy PCI 2.2-es alaplapom (Epox EP-3VSA2), hozza egy szinten PCI 2.2-es halokartya (Realtek 8139C) igy ennel a modellnel mar nem kell a WOL kabellel kulon osszekotni a kartyat (ugyonakkor az alaplapon es a halokartyan is van WOL csatlakozo). Illetve, mivel ez C-s kartya, lehet, hogy az aktualis driver mukodik egy 8139D tipusu kartyaval. XP alatt viszont, szinten a realtektol letoltott driverrel semmilyen problema nem tapasztalhato.

(#70612) Sanchez638 válasza Bile Demon (#70605) üzenetére


Sanchez638
addikt

2011 mellet 4db 4 fajta 8GB modullal se volt gondja.. :) Viszont pl a S370-es lapjaim eszméletlenűl válogatósak a ramokra.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#70613) jokeph válasza DarthSun (#70601) üzenetére


jokeph
nagyúr

Penge. :)
A cölöpverő natívan 1866-os IMC-vel rendelkezik, ha jól emlékszem.

Pontosan milyen pici Xeon-t kaptál ? :U
DDR4 REG ECC-n nem gondolkoztál ?

DDR2: brand Fujitsu lapban ment a kevert ram, első slotban egy 2 GB-os modul, a többi 3-ban meg 1 GB-os modulok, összesen 5 GB. és dual-channelben. :D
DDR3: Asus P5E3 Deluxe (s775 X38) és Asrock 970 Pro3 R 2.0-ban (Athlonn II X3 455-el) is mentek a kevert ramok (OCZ 1333 és G.Skill 1333), a G.Skillel kellett először indítanom, ez normál 1,5Volt-os, csak az OCZ-vel nem mindig indult, mert valamiért nem adott neki a lap 1,65 Volt-ot, ezek az OCZ-k valami korai példányok lehettek, 1,6 Volt alatt nem volt stabil, úgyhogy egységesen megkínáltam a ramokat 1,6 Volt-al, és így már mentek együtt.
Quad-channel: eddig csak egyforma méretű modulokkal próbáltam, azt viszont tudom hogy nálam pl. az x79-es Extreme 9-ben ment a 8*2 GB DDR3, ami 4 db 1600-as és 4 db 2133-as modul alkotott, be engedte tölteni az 1600-as modul XMP profilját és azzal mentek a 2133-asok is.

Most 16k-ért vételeztem bele 8*4 GB DDR3 1600 Micron REG ECC ramokat, ezzel nálam kimegy a világból is.
X79/X99-nél ha nincs meg a Quad-channel hez a szükséges mennyiségű modul, akkor ki lehet alakítani a triple/dual channel módot is.
Ezeknél a lapoknál (meg X58-nál is) azért erősen ajánlott a manual végigböngészése, vannak érdekességek, főleg ha csak 1 vagy 2 modul ram van első körben).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70614) DarthSun válasza FF23 (#70609) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az tényleg keveset eszik, úgy emlékszem még egy P-III- as is többet vesz fel, ha tele van pakolva.

(#70610) ityam : akkor valszeg a V3 is válogatós lehet

(#70611) Czo : ebből nem sokat értek, hálózati boottal nem nagyon foglalkoztam, ill melóhelyen mikor még desktopokat is teszteltem, de ott is csak a kliens oldali beállításokkal, a hálózaton levő bootolható mediákat az IT biztosítja. Manapság meg csak szervereket ellenőrzök, az meg még bonyolultabb, más világ

(#70612) Sanchez638 : egyforma méretű ramok mennek gondolom, ha más-más márka, esetleg a szervezésüknek kell azonosnak lennie :U

(#70613) jokeph : igen 1866- ot garantál az AMD az IMC- re. Gondolom azért is stabil, mert ez a lap/proci/ram szett nem volt megtépve sosem, mindössze szokásom szerint mérsékelt tuning, az allcore turbó órajelen megy, persze biosban a turbo kikapcsolva, de fixen 4G- ra lőve a proci, azt bírnia kell.
Pici Xeon, lap kipróbáláshoz jó, meg viszonyítani is lehet, ha kis órajelen is jót tud felmutatni, akkor érdemes továbblépni.
Hasznos információk, köszi !, ezekről viszonylag kevés ismeretem van. Nagy szervereknél tudom hogy mennek a 16 és 32GB- os modulok külön bankban, de azokban 2db 32 magos proci van.

(#70615) Czo válasza DarthSun (#70614) üzenetére


Czo
őstag

Sok-sok eve itthon is hasznalom. Marmint minden gepet, a halozatrol bootolva telepitek. A "retro" gepre is igy kerult Win98, XP es Linux is. Egyszerubb, mint az optikaval szenvedni (kiirni, torolni, masikat kiirni) vagy akar az USB-vel (hovaraktam? mi van rajta? ah ez nem fer el a keyboard dugotol, hol a kisebb? stb), mukodni pedig kb minden oprendszerrel mukodik. DOS-t bootolva, akar 16MByte meretu is lehet a "virtualis bootfloppy", amire igy konnyen felfer minden utility, ami a gep bepoccintesehez kell. a realtek kartyahoz romot kellett irnom, de van itthon egy marek eeprom es iro is. Mindenkinek csak ajanlani tudom.

(#70616) DarthSun válasza Czo (#70615) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam a próbapadhoz nincs is kivezetve az UTP, bár a nyomvonalát már kiépítettem, csak a kábelt kell behúznom. Optikáról nem bootoló gépekhez Gotek- et használok, aztán ha elindult az optika, nincs gond, oda van készítve mindenféle CD/DVD drive, válogatott lemezekkel, meg pendrivek is az USB- vel már rendelkező gépekhez. Telepítés után pedig S7/Win98- tól kezdve már wifin is elérem a helyi hálót.
"ez nem fer el a keyboard dugotol" - USB hosszabbítókat használok, ne is kelljen az alaplap rear oldalán matatni.
Ha ki lesz húzva a hálókábel, akkor meg még meg kell tanulnom hogyan kell egyáltalán bootolható mediakat tenni a főgépre, és mit hogyan kell belőni, nem foglalkoztam még ezekkel.

(#70617) Czo válasza DarthSun (#70616) üzenetére


Czo
őstag

Nalam OpenWRT fut a routeren, a routerbe van dugva egy meretes USB es oda van belove minden. Mondhatni, kb ez a legegyszerubb modja a kornyezet kialakitasanak. (azert kell egyebkent a routerre tenni, mert a DHCP valaszaban van benne a boot servernek a cime, igy az a legegyszerubb, ha ezt maga a router intezi)

[ Szerkesztve ]

(#70618) DarthSun válasza Czo (#70617) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Precízen néz ki, biztosan praktikus :)

(#70619) DBob válasza Czo (#70617) üzenetére


DBob
őstag

Nice.
Az én boot menüm nem ennyire komplex, és régóta nem is használtam. Default item a Memtest, de van még betéve linux live image, clonezilla, és egyéb finomságok.

(#70620) Czo


Czo
őstag

Fura. Annyira 'hideg' a P3 Tualatin, hogy hiaba bootoltam be reggel 9kor a gepet, a hokameras screenshoton kb nem is latszik. A chipset, a ramok, vagy a barmi mas melegebb, mint a cpu. Igaz, van rajta egy SocketA cput is huteni kepes huto, aminel le van tekerve a FAN sebessege, egy korabeli potmeteres tekerovel.

(#70621) r0b3r válasza Czo (#70617) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na ez nekem innentől már kínai... :DDD

(#70622) envagyok válasza Czo (#70617) üzenetére


envagyok
veterán

Ez rohadtul tetszik.
Asus rt-ac68u routerrel és usb pendrive-al meg lehet csinálni ezt?
Vagy esetleg synology szerverrel?
Illetve hozzáférhető image file és leírás hogyan?
Ezzel sok időt tudnék spórolni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70623) Czo válasza envagyok (#70622) üzenetére


Czo
őstag

A [link] alapjan ugy nezem, hogy a Synologyban minden adott ahhoz, hogy ez mukodjon. Ha a routered DHCP-vel kapcsolatos reszenel van barmi PXE-re utalo megoldas, akkor kb keszen is van az "elso resze" a dolognak. Ha nincs, akkor a Synology linkjen azt a scenariot kell kovetned, miszerint kikapcsolod a routerben a DHCP-t es a Synologyt hasznalod a jovoben DHCP szervernek **.

A folyamat masodik resze abbol all, hogy osszerakod a menut. Itt elofordulhat, hogy 1-2 masik protokollt is be kell kapcsolnod a Synologydon a TFTP protokollon kivul. Pl. FTP es NFS szukseges sok esetben a Linux disztribucioknak, es SMB szukseges a DOS es Windows halozati elereshez (SMB valoszinuleg be is lesz kapcsolva, ha hasznalod Windows alol halozati megosztasnak). Kb. minden linux kiadas oldalan van leiras, hogy hogyan kell a PXE konfiguraciot osszerakni. A DOS alapu Windowsok telepitesehez siman DOS-t kell bootolni (ehhez pl en osszeraktam magamnak egy 16 MByte merety floppyt, amin Norton Ghost, Norton es Volcov Commander, egy raklap tomorito (ARJ/RAR/ZIP/STB), CD-ROM driver, halokartya driver, stb van), NT4/2K es XP telepitesehez kell melyebben trukkozni. Gondolom ujabb Windowsokat is lehet, de azokat en mar nem telepitettem, igy nincs is osszerakott kornyezetem.

Szerk, mert kimaradt a ** :D:
A DHCP beallitas ezert kell, mert amikor a gep halozatrol bootol, akkor a DHCP valaszban varja, hogy hova csatlakozzon es milyen filet toltson be a boot folyamat elinditasahoz. Sajnos, sok lakossagi routerben ezt nem tudod allitani.

Viszont, ha a Synologyn van esetleg tobb Ethernet csatlakozo, akkor is meg tudod tenni szerintem, hogy az egyik csatlakozot dedikaltan elokeszited boot csatlakozonak, igy amit odacsatlakoztatsz az fog tudni bebootolni. De nem ismerem a Synology termekeket, igy nem tudom, mennyire melyen lehet beallitani benne barmit.

Viszont ez a tema itt erosen OFF szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#70624) envagyok válasza Czo (#70623) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem ez itt egyáltalán nem OFF.
Sok idejárót érdekelhet ez a téma, hiszen hardverek tesztelésére tökéletes lenne.
Rég vágyok olyan univerzális lehetőségre, amivel lehet tesztelni alaplapot, videókártyát, hangkártyát, anélkül, hogy folyamatosan telepítgetnék.

Synon van 2 hálózati csati, de lehet maradnék a routeres megoldásnál.
Elvileg az ASUSwrt-merlin is támogatja ezt: [link]
Már csak egy jó kis képfile kellene, amin minden megvan.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70625) DarthSun válasza Czo (#70623) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem off sztem sem, biztosan sokaknak jól jön retrohoz is. Át is váltottam a 2 hsz-t, utólagos engedelmetekkel onra :)
Mondjuk én nemsokat értek belőle :B , ha meg akarom majd csinálni, nekem pontról-pontra, részletesen kell majd, könyvtárak, fileok, lemezképek, routerben részletesen a beállítások...stb. De most még nem, majd valamikor.

(#70626) envagyok válasza Czo (#70623) üzenetére


envagyok
veterán

Ide egyébként lehet mountolni telepítőket is?
Pl Windows XP?
A PXE bootot mikortól támogatják az alaplapok?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70627) Czo válasza envagyok (#70626) üzenetére


Czo
őstag

Ha az adott alaplap tamogatja a BIOS extensionoket es van olyan halokartyad, ami tartalmaz PXE extensiont, akkor boot kepes a rendszer. Tehat, ha van pl egy ezerotszaz eves NE2000 kompatibilis ISA kartyad es hozza egy megfelelo boot eeprom, akkor akar egy 286-ost is be tudsz bootolni halozatrol. A legtobb "modern**" alaplap, amin van integralt halokartya, mar eleve tartalmazza a bootolashoz szukseges bios bovitest is.

A bootolasnal nem gyari image bootolodik, a bootolando rendszereket neked kell "osszerakni". En az esetemben (es sokan masok szinten), egy PXELinux nevezetu programot bootolnak (ez rajzolja ki a menut is, amit fentebb fotoztam), majd ebben rakjak ossze a telepitoket. Ez a PXELinux, hasonloan mukodik, mint a Linuxok GRUB bootloadere, azaz kozvetlen tudsz vele linux kernelt es initrdt betolteni. Ezen kivul tud floppy imaget lekuldeni a hozza valo floppy emulator "programmal" (igy bootolom a 16 megabyte meretu DOS "floppyt".

Az osszerakott XP telepito mukodese egy kicsit kacifantos, en ezen dokumentacio alapjan csinaltam. Van par "csapda" ebben a doksiban, mert amikor ez a doksi keszult, meg nem volt kinn SP2-es plane nem SP3-as Windows. A lenyeg, hogy en kihagytam a drivers.cab kibontasat es csak azokat a halokartyadrivereket szedtem kulon, amelyek nekem itt vannak az eszkozokben. De a lenyeg, hogy meg lehet csinalni.

** Egy Abit NF7, az nForce 2 chipsettel pl mar ilyen. De en irtam magamnak BIOS eepromot a PCI-os Realtek 8139-be (kb minden halokartyan van socket, amibe a megfelelo IC bepattinthato)

(#70628) Czo


Czo
őstag

A retro P3-hoz sikerult, szereznem egy mukodo PATA Pioneer DVD irot, valamit egy mukodo Mobile Racket is. Mar csak egy szep allapotu, oldaltapos haziko kell es kesz a konfig kb.

(#70629) DarthSun válasza Czo (#70627) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyjából kezd érthető lenni. Viszont azt még soha senki nem árulta el nekem hogy a kliens hogyan találja meg hogy mit és honnan kell bootolni (pld az említett PXELinuxot), és hogy a kiszolgálón mit hova kell tenni, mit kell beállítani, hogy megtalálható legyen.
Cégnél megkérdeztem két embert is, akik üzemeltetik a szervereket - hosszú, és amúgyis sietek - volt a válasz.

(#70630) DarthSun válasza Czo (#70628) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép állapotúnak néznek ki.

(#70631) batyuska100 válasza Czo (#70628) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ugyan ilyen rackem van, a tiédnek nincs letörve az ajtaja?

(#70632) Czo válasza DarthSun (#70629) üzenetére


Czo
őstag

A DHCP szerver valasza tartalmazza a szerver cimet. Pontosabban, a DHCP valasz csomag, technikailag ugy epul fel (elegge leegyszerusitve), hogy egy listat kap a kliens. A listaban az elemeknek van egy azonsitoszamuk es van ertekuk. Az azonositoszamok listaja jol definialt, ezt ismerik a kliensek. Tehat a kliens a valaszbol pontosan tudja, hogy kapott a DHCP-tol egy 3-as, 4-es, 67-es tipusu valaszt es melyik mit jelent. PXE eseten, a DHCP 66-os es 67-es tipusu beallitas jelenti a TFTP protokollt futtato szerver IP cimet, es a bootolando file nevet. Ezert nem tudsz barmilyen router eseteben PXE-t csinalni, mert ennek az opcionak beallithatonak kell lennie.

Azt pedig, hogy a szerveren hova kell helyezni a fileokat, azt a szerveren a TFTP szever beallitasaiban talalod meg. Gyakorlatilag teheted kb barhova, csak meg kell mondani az ott futo TFTP szerver programnak, hogy a /ide/raktam/a/filokat konyvtar tartalmat mutassa.

(#70633) Czo válasza Czo (#70632) üzenetére


Czo
őstag

Nincs! :) Pont ez volt a lenyeg, mert amik nekem megmaradtak rackek regrol, azoknak mar egyiknek sem volt meg a lengoajtaja, fiokot pedig egyet sem talaltam (lovesem sincs, hogy hova lett). Itt viszont sikerult FB Marketplacen venni 2db jo allapotu racket es egy mukodo dvd irot is.

Szerk: nadejo :D magamnak valaszoltam :D

[ Szerkesztve ]

(#70634) batyuska100 válasza Czo (#70633) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nekem összesen 1 van (aminek természetesen le van törve a kis ajtaja), volt egy nagyon rossz állapotú keret is, de azt kidobtam.
Gyorsan mindenhol rákerestem, Vaterán még bontatlant is találtam viszonylag olcsón. Ezekkel nekem csak annyi bajom van, hogy létezik 1000 fajta, de egyik sem kompatibilis egymással.

(#70635) DarthSun válasza Czo (#70632) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Körvonalazódik, kössz ! :R , lehet hogy ez alapján már meg tudnám csinálni, ha a teljes szellemi kapacitásomat bevetném :DDD

(#70636) DarthSun válasza batyuska100 (#70634) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam 2 fajta van, mármint fiókfogadás szempontjából. Mikor a harmadikat vettem nem figyeltem hogy másfajta fiók megy bele, ezért a 2 féle. De mindegyikhez vettem pár db fiókot.

(#70637) Czo válasza DarthSun (#70636) üzenetére


Czo
őstag

Hm, nekem anno, csak olyan fajta rackem volt, amit most is sikerult vasarolni, nem is tudtam, hogy volt masfajta.. Anno soha, senkinel nem okozott gondot, hogy ne lehetett volna osszedugni. A SCSI feluletu rackem volt nyilvan masfajta, de ott nem is vartam volna el a kompatibilitast. Ezek a fiokok belemennek az en regen hasznalt 2 lengoajto nelkuli rackembe is.

(#70638) batyuska100 válasza DarthSun (#70636) üzenetére


batyuska100
senior tag

Külön fiókot én sehol nem találtam eladót.

(#70639) DarthSun válasza Czo (#70637) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én 2 fajtával találkoztam össz-vissz. Ami a fotódon van, az a jobbik típus, strapabíróbb. A másiknak a backplaine csatija idővel kitágulhat, az acélrugó pinek elvesztik rugalmasságukat, végeredmény a kontakthiba.

(#70640) DarthSun válasza batyuska100 (#70638) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pedig régen volt csak fiók is, én még mikor számteches voltam, nagykerben vettem, gyakran kellett mennem anyagbeszerzésre is.

(#70641) batyuska100 válasza DarthSun (#70640) üzenetére


batyuska100
senior tag

Mostmár újonnan nem hiszem, hogy kapnék. Használtan szerintem meg azért nem találok, mert "nincs meg a keret, egy fiókkal nem sokra mennek", ezért inkább nem is hirdetnek ilyesmit.

(#70642) DarthSun válasza batyuska100 (#70641) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ahogy mondod, valószínű hogy ez a helyzet.

(#70643) gban válasza DarthSun (#70642) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is sorba dobáltam ki, fiókot, üres keretet, a kompletteket meg adtam ajándékba a filléres gépekhez.
Azt mondod szedjem ki mindből ami még van? :DDD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#70644) DarthSun válasza gban (#70643) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha jól működik és használod, akkor ne. Ha nem használod, gyűjtsd össze, hátha kell valakinek.

(#70645) gban válasza DarthSun (#70644) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sose használom.
A mostani gépembe is elterveztem hogy rakok egy PCI IDE kártyát meg a racket és tudok mindig használni IDE vinyót is, aztán abból se lett semmi pedig betettem mindkettőt. De sose használtam, ki is ugrott idővel mindkettő.
Amúgy az elektronikától is függ hogy ata33-as vagy 66-os a rack, vagy a fiók kábelétől csak?
Előbbi lenne logikus de ki tudja, lehet ott nincs is igazi elektronika, csak átkötés az egész.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#70646) DarthSun válasza gban (#70645) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem is figyeltem, mértem. Ha 80 eres a kábel, akkor gondolom ATA66.

(#70647) Hosssszu válasza DarthSun (#70635) üzenetére


Hosssszu
őstag

Jó reggelt!
Talán témába vágó cikk a logoutról: [link]

(#70648) batyuska100


batyuska100
senior tag

Na, úgy döntöttem, hogy összerakok egy P4 gépet is, digitalizálni (tv tuner kártyával), floppy lemezt kiírni, és megpróbálok majd valami rack keretet szerezni, hogy tudjak átvinni másik gépre adatokat.

Találkoztatok már ilyen alaplap felfogatóval? Soha nem láttam még ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#70649) zotyesz66 válasza batyuska100 (#70648) üzenetére


zotyesz66
őstag

DTK házban találkoztam ilyennel 2001-2002 körül. Csak rá kellett pattintani az alaplapot és elég fixen megfogta

(#70650) batyuska100 válasza zotyesz66 (#70649) üzenetére


batyuska100
senior tag

Közben megfejtettem, jól jött, mert nincs itthon elég csavar.. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.