Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) #16729600 válasza beg (#15250) üzenetére


#16729600
törölt tag

Zárjuk le szerintem, csak uncsi volt már nagyon, hogy micsoda gyalázása megy itt a célországok illetékes nemzeti postáinak. A példám arra próbált rámutatni csak, hogy tök mindegy milyen nemzet szervezete fogadja az árút, a kínai ( alis ) postai szolgáltatás függetlenül a szezonális terhelésektől egy nagy rakás szar. Ennek ismeretében kell rendelni onnan és nem a pontosságot várni tőlük és ha esetleg hónapok múlva jön a cucc, nem a fogadó reptéri személyzetet, hivatalokat, szállítókat fikázni. Peace. :)

(#15252) hzsolee Mint látod fentebb, minden postát fényezek a Kínaival szemben. ;) Azt meg hogy hová írok, remélem nem gondolod komolyan, hogy te írod elő nekem. :))

[ Szerkesztve ]

(#15252) hzsolee válasza #16729600 (#15248) üzenetére


hzsolee
őstag

Nekem meg a te dumád unalmas. Nem kell itt fényezni az osztrák postát. Ha ott laksz, akkor irogass valami labanc topikba....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#15253) veze


veze
őstag

Én egyszer kaptam TN számot, ( de csak akkor , miután ráírtam az eladóra hogy 50 napja nem kaptam mega cuccot. akkor nagyhirtelen lett egy TN szám a küldeményemnek)
és..
a TN szám valós volt, ebbe a városba szólt ahol élek itt át is vette a címzettje, csak az nem én voltam.
Tehát én kaptam egy kamu TN számot, ami valós volt, amivel másnak küldtek küldeményt, és az át is vette. Ebből kifolyólag hiába nyitottam ügyet, az eladó igazolta hogy kézbesítve lett, és elutasítottak, lezárták az ügyet.
Azzal már nem törődtek az elbírálók, hogy az eladónak abban az egy hónapban már három olyan értékelése volt másoktól. (pont ugyanarra a termékre) hogy hamis TN számot kaptak a megrendelők már előttem is.
A postán itt Mo-on azzal elintézték a dolgot, hogy azza a ragszámmal nem nekem volt címezve küldemény, bár ebbe a városba volt a címzett ( az átvevő nevét is tudom,és igazolvány számát is mert megmutatták az átvételi elismervényt amin kiadták neki.
Na az ilyet hogy lehet kivédeni..?
(később az eladó törölt user lett, sok sara lett, az utolsó honapban már több negatívot kapott mint pozizívot )

[ Szerkesztve ]

(#15254) Flashget válasza Norbi29 (#15239) üzenetére


Flashget
félisten

én először is most ráírnék az eladóra, hogy wtf nézzen már rá ő is...
aztán ha nem reagál semmit, de még nem telt le a 60 nap akkor dispute.
az a puding most a fő szopató és a TN szám ;]

Realme GT Master Edition

(#15255) V/ válasza veze (#15253) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha még van lehetőséged -7 napon belül történt az elutasítás- akkor lehet fellebbezni. Amikor nekem volt hasonló szituáció én leírtam, hogy másnak szóló számot adott meg, így nem nekem lett átadva, azt is leírtam, hogy írásban a posta csak 2 hét múlva igazolja le azt, hogy nem nekem szólt a küldemény, de elfogadták és visszakaptam a pénzt.

(#15256) #16729600 válasza veze (#15253) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem van olyan szabály, hogy a TN-t az alin keresztül kell kapnia a vevőnek az eladótól, azokon meg rajta van a név és a cím is.( ha meg esetleg mégis azon kívül utólag adta meg, az eleve szabálytalan, de ha mégis, az alinak semmibe nem kerül bekérni a TN-feladóvevényét a kereskedőtől, nem kell emiatt igazolást kérni a célország postájától. :N )

(#15257) V/ válasza #16729600 (#15256) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ilyen szabály. Hely csak a nyomkövetési számnak a van a felületen, oda meg azt ír be amit akar az eladó.
Azt hogy nem nekem kézbesítették csak az én postámtól tudom igazolásként kérni. És nekem írja elő az igazolást, bizonyíték benyújtást dispute során az AliExpress, ez lényeges bizonyíték a döntéshez.
No ez nem igazán működött az ő esetében: az alinak semmibe nem kerül bekérni a TN-feladóvevényét a kereskedőtől,
Ha így lett volna, akkor egyértelműen kiderül, hogy annak a neve, aki átvette az adott nyomkövetési számú küldeményt, nem egyezik azzal aki indította a dispute-t és így nem az ő küldeménye lett kézbesítve.
Most nem írná, hogy nem vették figyelemebe, mert akkor a javára született volna döntés.

[ Szerkesztve ]

(#15258) #16729600 válasza V/ (#15257) üzenetére


#16729600
törölt tag

Akkor mea culpa mindenkitől. :R Pár hónapja variáltam az egyik eladóval, hogy 6db ventit fizetek, de csak 3-at rakjon a csomagba, mert tartoztam neki egy dispute-os, de végül megérkezett cuccal. Akkor azt mondta, az ali mindent lát, nevet. címet, súlyát a csomagnak a TN alapján és küldjem máshogy a pénzt neki. Ezek szerint nem volt valós amit mondott.

[ Szerkesztve ]

(#15259) V/ válasza #16729600 (#15258) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem, mert többen is panaszolták itt hogy el lettek utasítva.
Olyannal is találkoztunk, hogy az eladó minden meg nem érkezett dispute-ra igazolásként ugyanazt a nyomkövetési számot adta le az AlieExpress felé teljesen más vásárlók esetén. Akkor a harmadik személynek gyorsan a javára döntöttek, amikor el lett küldve az első kettő vásárlási azonosító és az hogy miként lehetséges 3 különböző személynek menő 3 különböző időpontban feladott, 3 különböző terméket tartalmazó küldeménynek ugyanaz a száma?

[ Szerkesztve ]

(#15260) #16729600 válasza V/ (#15259) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát ez sajnálatos, nem is jó gyakorlat az alitól. Tévedtem, köszi a felvilágosítást. :R

(#15261) Lauda válasza #16729600 (#15258) üzenetére


Lauda
félisten

Azt megis hogyan latna az ali, hogy hany ventilator van a csomagban? Honnan tudna a sulya alapjan, hogy hany ventilator van a csomagban? Ez biztos marhasag amit az a kereskedo irt neked.

(#15262) #16729600 válasza Lauda (#15261) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó jó, beláttam már hogy baromságot mondott és én írtam le ide . :) Ellenben , ha már a ventik szóba kerültek, , egészen jól néznek ki és csendesek is. [link] Uppsz, most ahogy nézem, lehet mégis mi vagyunk a hülyék és nem az eladó? :D Ahogy növeled a rendelési darabszámot , úgy változik a küldési díj darabonként ( tessék kipróbálni ) szóval mégis tudhatóak a fentiek. :Y :D

Kedves Stefanie Wang, ezúton kérek elnézést, mind a magam, mind a kételkedő fórumtársaim nevében. :R :))

(#15263) Lauda De hát, ha minden darab egyesével hozzáadva növekedik a postázás díja, akkor a végösszegből pontosan csekkolható, hogy hány darabnak kellene lennie a csomagban. :)

[ Szerkesztve ]

(#15263) Lauda válasza #16729600 (#15262) üzenetére


Lauda
félisten

Jo hagyjuk, az ali tud mindent. En lezartam. Kar a szoert.

(#15264) 4ron


4ron
senior tag

Ha nem kaptam meg a terméket, de még pár napig érvényes a Buyer Protection, mit érdemes tenni? Vitát nyitni vagy meghosszabbítani a Buyer Protection-t?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#15265) V/ válasza 4ron (#15264) üzenetére


V/
Topikgazda

Vedd fel a kapcsolatot az eladóval, ő mit gondol, de ha pár napod van kérhetsz hosszabbítást, vagy ha már nem bízol abban, hogy megérkezik akkor inkább dispute.

(#15266) Zoty4


Zoty4
őstag

Ha letelik a 60 nap de az elado a protection timet kitolja 75-90napra akkor el a vedelem? Szoval 73-88. Napon is tudok disputot inditani? :R

(#15267) V/ válasza Zoty4 (#15266) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, nekem van egy márciusban lejáró 11.11-es rendelésem, annyira tódotta meg az eladó, nem is kértem. Majd februárban indul a dispute.

(#15268) Zoty4 válasza V/ (#15267) üzenetére


Zoty4
őstag

Koszi, akkor megnyugodtam. Van par akciosan vett termekem ami sanszosan kicsuszik a 60 napbol

(#15269) sbe561


sbe561
tag

Üdv!
Valahogy sikerült németre állítanom az ali oldalát, de sehogy se tudom vissza állítani. Illetve ne tudok bejelentkezni, mert azt írja ki hogy be vagyok jelentkezve, de közben mégse! :(
Mit csináljak?

(#15270) Roland8622 válasza sbe561 (#15269) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia.Itt nézd meg: ali nyelv

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15271) maj-viktor válasza sbe561 (#15269) üzenetére


maj-viktor
őstag

cookie törlés... nekem oroszra szereti átállítania magát! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#15272) 4ron válasza V/ (#15265) üzenetére


4ron
senior tag

Dispute mellett döntök szerintem, de mindenesetre írok az eladónak, ha nem jön meg szerdáig. Köszi :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#15273) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...

Azt hiszem "rossz" topicban kérdeztem :B

(#15274) internetezoo


internetezoo
senior tag

Akkor én is megszólalok:
Black Friday előtt átlag 15 nap alatt jött meg a csomag China Postal, Yanwen stb. free shippingel.
Nem kell fényezni, pocskondiázni egy postát se. Érthetően sok a csomag.

(#15275) V/ válasza twine (#15273) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd átvált a Refundra és attól a dátumtól számítva 3-5 munkanap és a számládon lesz.

(#15276) twine válasza V/ (#15275) üzenetére


twine
addikt

:R :R

"Majd átvált a Refundra"
Ez mikor várható? MI szabályozza , hogy mikor vált át?

Illetve akkor gondolom értelmetlen a kérdésem, hogy jól gondolom e, mostantól semmi dolgom, nem kell semmit pipálni, semmit értékelni, vagy elfogadni, mostantól "automatikussá" vált a folyamat, és "működik magától", csak idő kérdése a visszautalás!?

(nem a saját pénzemről van szó, egy barátomnak rendeltünk volna, ezért vagyok ennyire izgatott! A saját pénzem kevésbé zavar,,,,nem szívesen játszom más pénzével :( )

Köszönöm a türelmet, és a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#15277) Lauda


Lauda
félisten

41 centes kutyu es free shipping. Ez mar tenyleg no komment. :DDD

(#15278) #16729600 válasza Lauda (#15277) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ha most megrendelem, karácsonyra megjön ? :D

(#15279) adise válasza #16729600 (#15278) üzenetére


adise
őstag

érdemesebb a jövőévire rendelgetni már :O

(#15280) V/ válasza twine (#15276) üzenetére


V/
Topikgazda

18. volt a döntés, elméletileg 1-2 nap.

(#15281) twine válasza V/ (#15280) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm a türelmes segítséget :R :R

(#15282) Flashget válasza Lauda (#15277) üzenetére


Flashget
félisten

ez a kütyű benne volt abban a csomagban is amit a RJ45 csatlakozók krimpeléséhez, teszteléséhez vettem ebayről vagy 2 éve, 3000Ft-t ;)

Realme GT Master Edition

(#15283) Lauda válasza Flashget (#15282) üzenetére


Lauda
félisten

Most talaltam rj45 adaptert ami csak 37 cent es free shipping [link], kivancsi lennek mi a legkisebb osszegu vasarlas amit kepesek ingyen elkuldeni kinabol. :DDD

29 centes toldo [link] :P

[ Szerkesztve ]

(#15284) dave0 válasza Lauda (#15283) üzenetére


dave0
csendes tag

Gearbest például nyáron a $0.01-es cuccot is elküldte ingyen postával :DD

(#15285) Lauda válasza dave0 (#15284) üzenetére


Lauda
félisten

Nane. :DDD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#15286) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. 11.11-es sokat várt csomagom végre megjött:
TENNMAK IE800

Ezzel nincs is több ami jönne Aliról.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15287) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Az biztos hogy a 11.11 rendelésekkel megrakott konténer valahol a sor alján lehet ,mert azokból még semmim nem érkezett meg!! Ellenben néhány 11.25-27-én rendelt termékem ma megérkezett Aliról??!! :Y :F

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#15288) #16729600 válasza 206 cc (#15287) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ne csodálkozz, ennek a hidroplánnak hiányoznak a szárnyai. :D

(#15289) Flashget válasza Lauda (#15283) üzenetére


Flashget
félisten

:DDD

ilyesmi csomag volt és +10db csatlakozó. [link]

Realme GT Master Edition

(#15290) Flashget válasza 206 cc (#15287) üzenetére


Flashget
félisten

tuti az én cuccom is ezen hintázik 11. 25. óta ;)

Realme GT Master Edition

(#15291) V/ válasza 206 cc (#15287) üzenetére


V/
Topikgazda

A hajós szállítás minimum 58 nap, 42-45 nap Rotterdamig és a többi onnan. De inkább a légi utat választják, ha megnézed a legtöbb küldeményeden ott virít az air szó. És inkább a 20 kg felettiek úsznak.

[ Szerkesztve ]

(#15292) 206 cc válasza V/ (#15291) üzenetére


206 cc
senior tag

Igen tudom- tudom,meg látom is az "air" feliratot csak már kicsit türelmetlenebb vagyok így 50 nap táján! Mert van pár cucc ami azért ideérhetne mivel ajándék lett volna :R :O

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#15293) V/ válasza 206 cc (#15292) üzenetére


V/
Topikgazda

101 napos légipostás csomagom is volt :)

(#15294) ANOka válasza Flashget (#15289) üzenetére


ANOka
őstag

A krimpelő fogó hogy vált be? Használat során milyen a minősége? (Avagy nem "nyom" mellé sose?)

[ Szerkesztve ]

(#15295) ANOka válasza V/ (#15293) üzenetére


ANOka
őstag

Azt első világháborús, bambuszból és papírból épített kétfedelűvel szállították? :D

(#15296) 206 cc válasza V/ (#15293) üzenetére


206 cc
senior tag

Hmmmm.hát egy szeptember 26-i csomagról azért már kezdek lemondani... :F :C ....bár azt biztos vasúton hozzák! :DD :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#15297) V/ válasza ANOka (#15295) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel valami dobozba, zsákba, konténerbe teszik a kivámolás után, összeszoktak várni küldeményeket, akár 14-21 napig ott dekkol a reptéren, ugyanúgy a konténer kinyitás is a megérkezés után nem azonnal történik meg.
Ha szerencséd van, akkor 48 órán belül ideér Pekingből és Shenzenből, mert gyakorlatilag annyi a repülős szállítás.

(#15298) nyogo83 válasza V/ (#15297) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nekem is van 3 csomagom amit nov 25., 26 illetve dec 1.-en kuldtek el repulovel, de meg annyi frissites sincs, hogy beerkezett az orszagba. Tuti itthon dekkol, ha csak nem sarkanyrepulovel hozza a kinai.

Szerintem amugy szandekosan visszatartanak csomagokat. Legalabbis eleg gyanus a dolog, mivel most kaptam 3 turnusban tobb csomagot is egyszerre.

Meg oktoberi rendelesek voltak(rendelesek kozott 3-4-5 nap telt el), mindegyik kulonbozo sebesseggel jott meg tracking szerint. Rendszerint ugy ment, hogy valamelyik csomag mar 1,5-2 hete itt volt, majd egy masik csomag is bejott az orszagba es a ket csomag egyszerre kerult belfoldi feldolgozasra, majd kezbesitesre.

Ilyenbol volt 3 eset az elmult 1 honapban. Ha igy van, akkor vegulis logikus amit csinalnak, mert feleslegesen nem jaratjak a postast egyenkent a csomaggal, csak a kerdes, hogy tudjak-e ilyen szintent "csoportositani" a csomagokat bizonyos cimzettekhez :F

(#15299) V/ válasza nyogo83 (#15298) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól gondolod, mert fizikailag képtelenség lenne az, hogy egyszerre különböző helyekről, különböző időben feladott küldemények egyszerre érkezzenek. Volt hogy a csomagos postás 9 db-ot hozott ki egyszerre, olyanokat amit egyébként a leveles kézbesítő szokott hozni.
Más tudom hogy már a benti postán van a 3 csomagom, kérdezem a postást, hogy miért nem hozta ki? Ő is látta, de nem adták oda neki. Másnap hozta. Ő sem kérdezte meg, hogy miért nem adták oda neki, csak egy egyszerű dolgozó ő is.
Lehetnek véletlenek és csak összefutnak a csomagok. :F
Nincs név szerinti nyilvántartásuk egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#15300) nikpeti86


nikpeti86
újonc

Helló! Érdeklődnék, mint Aliexpress-et elsőként használó vevő...
Ha egyszerre több eladótól szeretnék termékeket vásárolni és rákattintok a kosárnál a "Vedd meg mind - Buy all"-ra, az esetben minden eladóhoz eljut a megfelelő vételár??? Érdekelne az is, hogy tudok-e az oldalon paypal-al fizetni, amennyiben nem, úgy milyen biztonságos fizetési forma van helyette? Azt szeretném még tudni, hogy fizetéskor van-e bármiféle kezelési költség (pl. HUF/USD átváltás, stb.)? Köszi előre is a válaszokat!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.