Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) fornettisuti válasza NOKA32 (#15745) üzenetére


fornettisuti
veterán

Kb hónap végre megkapod

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15752) Flashget


Flashget
félisten

Feltűnően sok a téves címre küldött vagy rossz TN-t kapok ügyek száma mostanában...
Ez a nagyobb szállítmány is ami úgy tűnik november 21-25 között kapott "célországba elküldve vagy elhagyta a repteret" jelölést kapott, maláj kalózok birtokába kerülhetett. Mert ennyi kerozint nem tudnak tankolni a repülőbe, hogy azóta is keringjen a föld körül a hajó meg már ide ért volna ha kajakból van csak és olimpiai bajnokaink lapátolnak benne. :)

Fa Nándira meg nem merek még csak gondolni sem, mert csak a Horn-fok felé tart soká ér még vissza. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#15753) Criminal017 válasza Flashget (#15752) üzenetére


Criminal017
őstag

Nekem is most kellett disputolnom egy november 10-n rendelt cuccot, mert nem ért ide, a levelemre nem válaszolt, a védelem meg 9-n lejár. Szóval ja, ez van.

A november 29-n rendelt cucc remélem ideér, mert az fontos lenne... :((

[ Szerkesztve ]

(#15754) Flashget válasza Criminal017 (#15753) üzenetére


Flashget
félisten

lassan én is kérhetem a hosszabbítást ha péntek estig nem változik..11.11 rendelés ennyi van már csak hátra a védelemből.
Rendelését zárva: 8 nap 17 óra 39 perc

Realme GT Master Edition

(#15755) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Én még a rendelésem elején vagyok, de azért kérdeznék: dec. 21-én került a követőrendszerbe a csomagszámom. Jelenleg ott áll a helyzet, hogy az eladó ugye postázta a csomagom és most jönne, hogy "felszáll a géppel". Ellenben 4-5 napja azt látom, ha belépek a követésbe, hogy a követési információk átmenetileg nem érhetőek el és ha az ottani posta oldalán írom be közvetlenül a csomagszámot, akkor is azt az infót kapom, hogy nincs a rendszerben olyan azonosítóval csomag. Egyébként RF-el kezdődő azonosítója van, tehát gondolnám nem kamu szám lett megadva. Érdemes emiatt izgulnom már most, vagy várjak nyugiban?

Mercury

(#15756) Flashget válasza Mr.Mercury (#15755) üzenetére


Flashget
félisten

Mely követő oldalakon nézted?
http://www.17track.net/hu
http://trackitonline.ru

Realme GT Master Edition

(#15757) Sinisi válasza Flashget (#15756) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam tegnap vátozott meg a 11.11-es rendelés állapota "belföldi feldolgozásra továbbítva"-ra, nem tudom, hogy ez mit jelent, de az asszony jelezte, hogy ma kb. 10 percel kerülhették el a postással egymást (az értesítő szerint).

Szerk.: nem válasznak hanem új bejegyzésnek szántam

[ Szerkesztve ]

(#15758) Mr.Mercury válasza Flashget (#15756) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

A 17track.net-en néztem, valamint a szingapuri posta saját oldalán és egyiken sem látszik a rendszerben a csomagszám.

Mercury

(#15759) xmblolz94 válasza Flashget (#15701) üzenetére


xmblolz94
csendes újonc

Csatlakoznék én is 11.11-es rendeléssel. :)

TN: RQ048460315MY

(#15760) Jhonny06 válasza Jhonny06 (#15750) üzenetére


Jhonny06
veterán

Erre esetleg valaki?

(#15761) #16729600 válasza Jhonny06 (#15760) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ennek már sanyi, elb@sztad sajnos, nem lesz ebből már kárpótlás. :(

(#15762) Ciccuka válasza Flashget (#15752) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eléggé elkanászodtak a sellerek mostanában az alin.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#15763) quicky98


quicky98
csendes tag

Ez sem tul biztato! Ezt irta a posta ma :

Tisztelt xy!

Köszönjük, hogy megkeresésével Ügyfélszolgálatunkhoz fordult.

Tájékoztatjuk, hogy a küldemény sérülten, tartalomhiányosan érkezett a Magyar Posta kezelésébe.

A küldemény állapotáról jegyzőkönyv került felvételre, melyet a malajziai postának megküldünk a burkolattal együtt.

Az Önt ért kellemetlenségért szíves elnézését kérjük.

Tracking:RQ055448907MY

Üdvözlettel:

Vigh Dóra

(#15764) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2016.11.11-ei rendelésem ami még mindig idefele tart repülőn amit egy KC–135 Stratotanker után tölt :C RJ903222955CN mikor érdemes vitát indítani az eladónak hiába írtam hogy nézzen utána nem válaszól. :R

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15765) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Van vkinél fejlemény a tegnapelőtti 50USD ruha kuponos vásárlással?

Szerk:
most látom, ez uaz a Store, aki a jóárasított LeBron-os pólókat is árulta, azokkal sincs még semmi...

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#15766) Sinisi válasza quicky98 (#15763) üzenetére


Sinisi
senior tag

A tracking már nem is él? Mert sem a cainiao sem a posta rendszerében nem dob ki találatot. Írtál a sellernek, hogy mi a helyzet?

(#15767) quicky98 válasza Sinisi (#15766) üzenetére


quicky98
csendes tag

Most irtam neki igen!

(#15768) Sinisi válasza Compika (#15764) üzenetére


Sinisi
senior tag

Benne vagy még az eladó által "garantált" szállítási időben? A purchase protection idővel hogy állsz?

quicky98: kívácsni vagyok, hogy mit fog rá lépni, mert gondolom angolul nem küldte meg neked a levelet a posta. Szerintem valami olyasmit mondhat, hogy ha az ali hivatalosan megkeresi ezzel akkor majd lép (hacsak nem jófej és bemondásra rendezi a számlát).

(#15769) quicky98 válasza Sinisi (#15768) üzenetére


quicky98
csendes tag

Nem küldték el angolul de le lehetne forditani vegulis

(#15770) Sinisi válasza quicky98 (#15769) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok, hogy Te le tudod fordítani és el is küldöd nekik (pl. befényképezed az eredetit), csak az a kérdés, hogy elhiszik-e így, illetve az is, hogy mennyire tudnak angolul. Én a helyedbe lehet, hogy megkeresném ezzel az alit is párhuzamosan, esetleg a postán is érdeklődnék, hogy mit intéztek pontosan, melyik szerv irányába ilyesmi, és tudnak-e adni neked abból a "hivatalos" dokumentból ami pl. a jegyzőkönyv, és a konkrét lépésekről amit intéztek (csak, hogy meglegyen ha elakad, elsikkad valahol a dolog).

(#15771) quicky98 válasza Sinisi (#15770) üzenetére


quicky98
csendes tag

A postának irtam hogy másolatot kerek a jegyzokonyvrol,az email lementem pdfbe majd es elkuldom a jegyzokonyvel egyutt az alinak de van vissza 10napom a protectionbol,nyissam a disputeot ? Ha igen milyen indokkal?

(#15772) Sinisi válasza quicky98 (#15771) üzenetére


Sinisi
senior tag

Na amúgy ez egy érdekes kérdés, kíváncsi vagyok esetleg a tapasztaltabb kollégáknak mi a véleményük, mert szerintem ez egyértelműen minőségbeli probléma ami mint vitanyitási alap jó is lehetne. De jó lenne lefényképezni a csomagot stb... Másrészről meg a felelősség kérdése jön szóba. Szerintem az eladó felel neked és majd ő ha akarja követelei a szállítmányozó cégtől.

Mindenesetre azt jól tetted, hogy írtál az eladónak, mert ezzel megadtad az esélyt, hogy vita nélkül rendezzétek a problémát.

Talán a purchase protection időt lehet, hogy meg lehetne hosszabbítani de ezzel is várd meg, hogy mit írnak mások, hogy egyáltalán lehet-e ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#15773) quicky98 válasza Sinisi (#15772) üzenetére


quicky98
csendes tag

Rendben várok,hátha a héten még befut a postásom vele,ha át nem is veszem de az ő kezében tuti lefényképzem majd.

(#15774) Sinisi válasza quicky98 (#15773) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nekem abból amit írtál levélből az jött át, hogy nem fogják kézbesíteni a csomagot az irányodba hanem visszaküldik a malájziai postának az alis csomagodat?!

(#15775) V/ válasza Sinisi (#15768) üzenetére


V/
Topikgazda

A küldemény állapotáról jegyzőkönyv került felvételre, melyet a malajziai postának megküldünk a burkolattal együtt.
Természetesen a nemzetközi viszonylatban angoliul leveleznek egymással.
Ha pl. olyan igazolás kell neked hogy az adott küldeményt elvesztették vagy másnak kézbesítették, akkor a panasz benyújtáskor kéred, hogy ezt angolul is igazolják le akkor megteszik és lesz egy magyar és egy angol nyelvű igazolásod a Magyar Postától.

(#15776) internetezoo


internetezoo
senior tag

Tartalomhiányos vagyis az üres borítékot visszaküldik beborítékolva.

(#15777) Sinisi válasza V/ (#15775) üzenetére


Sinisi
senior tag

Bevallom töredelmesen, hgoy azon a szón tekeredtem fel, hogy burkolat. Mit jelent ez? nem magát a csomagot?
Úgy tudtam ,hogy a hatóságok akkor kötelesek (kérésre) ingyé kiállítani idegen nyelven is ilyen dokumentumot ha az ügyfél idegen nyelvű (bár ügyfél az ali is, és ahogy írod nemzetközileg az angolt használják).

Akkor ebben az esetben az a teendő, hogy nem veszi át a csomagot ami visszamegy a feladónak, és addig (ha nem utalja kérésre az összeget) dispute nyitás, hogy a termék sérült?

Szerk.: internetezoo: Jaaaaj! leesett burkolat=üres csomag :D thx!

[ Szerkesztve ]

(#15778) Flashget válasza Compika (#15764) üzenetére


Flashget
félisten

25.11.2016 16:53
Elhagyta a repteret
Shanghai Pudong 20000062

ugyanez van nálam meg másnál is 11.11 rendeléssel...várd meg a pénteket ha estig nem történik változás kérj 10 nap védelmi hosszabbítást.

Realme GT Master Edition

(#15779) EdesNovember


EdesNovember
újonc

Sziasztok!
Lehet már volt téma, de nem találtam. Szóval eddig simán tudtam rendelni aliról nem volt semmi gond. Viszont decemberben lejárt a régi bankkártyám és az új kártyám számát nem fogadja el. Ezt írja: The card number you have entered is invalid. Beszéltem a bankommal is, ők azt mondták hogy ugyan olyan paraméterekkel kaptam az újat mint amilyen a régi volt. Ilyenkor mi van?

(#15780) Sinisi


Sinisi
senior tag

Most nem vádaskodásból de, hogy már így tisztáztuk a burkolat szó jelentését a gyengébbek kedvéért akkor innentől nekem nehéz nem számításba vennem, hogy a tartalom valaki zsebében landolt ;]

(#15781) quicky98 válasza Sinisi (#15780) üzenetére


quicky98
csendes tag

Hát karácsonyra szántam ,telefon volt amúgy ,mostmár mindegy :D Az árának örülnék mostmár :D

(#15782) V/ válasza EdesNovember (#15779) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol akarod elfogadtatni? A dátum és a CVC,CSC 3 jegyű kód az nem egyezhet az előzővel.

(#15783) Mr.Pentele


Mr.Pentele
tag

Sziasztok!
12.06-án célországba elküldött csomagom, ma 13:15 kor átváltott célországba megérkezett-re. Mennyi idő mire belföldi feldolgozásra továbbítják?
Lehet, hogy mindez a véletlen műve, egy kicsit szerencsésnek érzem magam :)

(#15784) Mr.Mercury válasza Flashget (#15756) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Megnéztem a trackitonline-t, ott meg azt is írja, hogy "Format error for Universal Postal Union tracking number. Please check your tracking number." valamint "Data about your item not found or error in request.
Please try check data at original postal site. In case you get data on original site, please notify us about this error." Ezek szerint kamu a megadott szám? Írjak az eladónak?

Mercury

(#15785) bambanya1


bambanya1
újonc

Sziasztok!

Még nem fordult velem elő, hogy nem kaptam meg a csomagot, ezért tanácstalan vagyok.
Létezhet olyan, hogy az Ali nem refundolja vissza a kifizetett összeget???
RJ885123265CN

Ma írtak, hogy adhatok új javaslatot (nem tudom mire gondolhatnak, amikor nem kaptam meg a terméket), elfogadhatom az eladóét (:No return & No refund), vagy változtathatok a disputon, tölthetek fel bizonyítékot.
Egyáltalán kell lépnek valamit?

Az Ali mindkettőnk számára elfogadható döntést akar hozni. Vajon mi lehet ez?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#15786) EdesNovember válasza V/ (#15782) üzenetére


EdesNovember
újonc

Fizetésnél (a régi számokat kitöröltem, hogy ezt az újat be tudjam írni).Ezt az angol szöveget meg a Card Number-nél írja ki. Semmi nem egyezik ez előző számokkal.

(#15787) V/ válasza EdesNovember (#15786) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az Alipay-n nem regisztráltad a kártyát, akkor azt kellene tenned, hogy az Aliexpress mobil app-ban töröld a meglévő kártyaadatokat. Egyébként Maestro, Visa vagy Mastercard? De gondolom aktiváltad és van rajta pénz.

[ Szerkesztve ]

(#15788) Schimi070 válasza Schimi070 (#15731) üzenetére


Schimi070
tag

1db. 11.11 csomag még "elhagyta a repteret" státuszban 11.25.-től
Nekem ez ma változott célországba érkezettre.

(#15789) Zoty4


Zoty4
őstag

[link] legyetek kedvesek segiteni ebben.

Azota se reagalt az elado. Inditsak esetleg disputot?

[ Szerkesztve ]

(#15790) Flashget válasza Zoty4 (#15789) üzenetére


Flashget
félisten

Sajnos nem csinaltam videot a nyitasrol.

enélkül meg hogy tudnád bebizonyítani az igazad?
nyíss aztán majd elválik hogyan dönt az Ali.

Realme GT Master Edition

(#15791) gbalii


gbalii
csendes tag

Sziasztok!
Adidas NMD-t rendelnék (35-40$, nyilván replika...), csak nem tudom megbízható e az adott eladó. A helyzet az, hogy már 1-2 hete keresgélek, és ami Adidas NMD-t találok beteszem wish list-be, viszont 1-2 nap múlva mindig eltűnik, azt írja ki h a termék már nem elérhető. Utána tovább böngészek és újra elérhető szinte ugyanaz a termék csak más eladóval, a termék úgy néz ki hogy van egy kép, rajta sok cipő, és még esetleg egy whatsapp szám is. Sok ilyen terméknél a bolt pár nappal a feltöltés előtt nyílt azt is nézem, és csak pár rendelés van belőle, 5-10. Az ilyen eladó mennyire megbízható?
Illetve milyen eséllyel büntet a nav egy 40$ kamu adidas cipőnél? (ugyanúgy néz ki a képen mint az eredeti, csak a brand name valami kínai )
PL ez:
[link]

Valakinek itt valami tapasztalat?
Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#15792) tobias40 válasza Flashget (#15790) üzenetére


tobias40
veterán

Őszintén,ki az aki minden csomagjáról készít videót?(ez több száz is lehet esetenként..)
Elég életszerűtlen de igaz hogy másként hogyan bizonyítasz?

De ez akkor igazságos ha az ELADÓ IS készítene felvételt becsomagolásról és lenne mit összevetni!! :Y
Bizonyítsa Ő hogy azt és úgy adta fel ahogyan a hirdetésben árulta,ígérte!! :K

(#15793) Flashget válasza tobias40 (#15792) üzenetére


Flashget
félisten

nézd van aki a saját kárán tanulja meg, van aki a másén.
Nyilván nem az 1 dollárosokra gondoltam, de pl. egy 125 eurós tabról vagy mobilról alap dolog.
de már a 10 dollárosról is kell csinálni vagy ha a csomagba törékeny dolog van.
Én most is levideóztam mi van a 14 eurós csomagban meg a 12-ben is.
Hogy bizonyítom be ha nem azt küldte amit rendeltem? Gyerekem nem hallgatott rám nem is azt a fajta hátlapot kapta a mobiljához amit rendelt ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#15794) Zoty4 válasza tobias40 (#15792) üzenetére


Zoty4
őstag

Hat igen, ez lenne az igazsagos. A dragabb cuccokat videozom, de az apro 0-10$os vackokat nem szoktam. Eddig majdnem mindegyik elado korrektul allt hozzam igy en is az voltam az osszessel. Ma is visszautaltam egy eladonak a penzet (most ert ide oktober elejei rendeles)

(#15795) tboy93


tboy93
nagyúr

Szerintetek a karacsonyi domping lement mar? Merjek rendelni vagy a magyar losta eg mindignem szedte ossze magat?

(#15796) Sinisi válasza tobias40 (#15792) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hallottam olyan sztorit, hogy egy közismert áruházzal megjátszották azt a szállítók, hogy kivették az elektronikai termékeket (tv-k, hifi-k, hangfalak szóval nehezebb és értékesebb cuccosokat) és a helyükre kb. ugyanakkora súlyú téglákat tettek ügyesen eloszlatva. Ennek a poénnak az eljátszása után az áruház most úgy tudom, hogy tételes átvételt alkalmaz (kinyitogatják a dobozokoat és ellenőrzik a szajrét) , és ha nem ok. valami akkor azt át sem veszik.

Ilyesmi jó lenne a postán, futároknál is... belenézek és ha szemre (ne adj isten gyorsba rápróbálok és) nem ok. akkor lehessen nem átvenni (persze valahogy kiegyensúlyozott szabályozással, hogy ne nagyon nyíljon alkalom a visszaélésre az ilyen jellegű visszaküldés jogának gyakorlásával)

[ Szerkesztve ]

(#15797) Zoty4 válasza tboy93 (#15795) üzenetére


Zoty4
őstag

Meg mindig szar a posta, nekem van kb 6db 12.23-i belfoldi feldolgozasra tovabbitva csomagom, amit meg nem sikerult kezbesiteniuk

(#15798) Sinisi válasza tboy93 (#15795) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nagy lutri az biztos! Én csak tegnap mertem rendelni 11.11.-e után előszőr, bízva abban ,hogy mire megközelíti az áru szeretett országunkat a posta addigra rendbe lesz.

(#15799) tobias40 válasza Flashget (#15793) üzenetére


tobias40
veterán

Nagy értéknél jogos és érdemes de nekem is igazam van sztem a másik felet is lehetne "kötelezni" ,tudom hogy körülményes ennyi sok millió csomagnál.
De lehetne bizonyos értékhatár felett kötelezni őket! Pl.30$! :Y

Nyílván nem így lesz de.... :P

(#15800) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Az én 11.12 rendelésemnek ez a státusza már igen régóta. Most akkor ez az országban van vagy csak el lett küldve?! :F

DIGI 500 ról 1000-re

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.