Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Ugyanarról a helyről rendelve ugyanazt a cuccot, a legutolsó érkezett meg először. Első kettő sunyou, utolsó small packetes. A legutolsonak 11 nap kellett, első kettő nov 15 óta jön. :(((

(#15402) A texasi válasza DeathAdder (#15398) üzenetére


A texasi
aktív tag

CIB TeleBank
vagy
személyesen a bankfiókban.

Nincs az eladónál a pénzed;
az AliExpress kezeli a Cash-t:
egészen addig, míg nem jelzed, hogy megkaptad a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#15403) PhilBrick válasza DeathAdder (#15398) üzenetére


PhilBrick
őstag

Kártyás fizetés: a bank először csak lefogja a számládon a pénzt, aztán általában napokkal később rendezik az egyenleget a kártyaszolgáltatóval. Azért tűnt neked azonnalinak a visszafizetés, mert gyakorlatilag még a számlán volt a pénz.
Az öt nap teljesen rendben van, mint azt ma már írtam, banktól függ a feloldás ideje is. A banknál vagy az Alinál van a pénzed, az eladó csak akkor kapta volna meg, ha átveszed az árut. A Cibet faggasd először ha nagyon akarod.

(#15404) fornettisuti válasza DeathAdder (#15398) üzenetére


fornettisuti
veterán

cashback

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15405) A texasi válasza fornettisuti (#15404) üzenetére


A texasi
aktív tag

Chargeback lenne az ... a cashback teljesen más.
:N

[ Szerkesztve ]

(#15406) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Köszi mindenki, megnyugodtam :R
akkor maradok a seggemen és január végéig talán "visszajön" :K

(#15407) sparkifli


sparkifli
csendes tag

Sziasztok!
Nem ez volt az első két rendelésem aliról, hónapok óta csinálom. Eddig kiigazodtam mindenen, viszont most segítséget kérnék.

Tegnap/ma végre mindkét csomagom az országba érkezett. Az egyik ma át is fordult belföldi feldolgozásra.

A probléma ezzel az hogy ezeket meg októberben rendeltem. Kollégista vagyok pesten, és arra nem számítottam hogy pont akkor kerülnek kézbesítésre amikor nem leszek fent illetve a kollégiumunk is zárva tart.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor van lehetőségem a körzeti postán átvenni (ha igen mennyi időm van erre?), vagy egyáltalán van valami megoldás arra hogy a csomagokat ne küldjék vissza, és hozzám kerüljenek?

Köszönöm előre is.

(#15408) dave0 válasza sparkifli (#15407) üzenetére


dave0
csendes tag

A koleszhoz tartozó postán át tudod venni 10 munkanapon belül.

(#15409) sparkifli válasza dave0 (#15408) üzenetére


sparkifli
csendes tag

Tehát akkor semmiképp nem küldik azonnal vissza? Csak mert engem riogattak ilyennel hogy kaptak egy értesítést nyomkövetésen hogy "nem lehet kézbesíteni" másnap meg már ment vissza messziföldre hogy "nem kereste".

Szerk.: Konkretan nem kolinkbol hanem egy ismerosom meselte ezt. Nem tudom mennyire hiheto.

[ Szerkesztve ]

(#15410) A texasi válasza sparkifli (#15409) üzenetére


A texasi
aktív tag

Nem küldik vissza azonnal;
lesz időd átvenni, nyugiság!

(#15411) sparkifli válasza A texasi (#15410) üzenetére


sparkifli
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket.
Azért a biztonság kedvéért ha keddre postára kerülnek felmegyek értük. :D

(#15412) Sancza válasza #16729600 (#15373) üzenetére


Sancza
tag

Úgy látszik ez valami durva alkalmazás/rendszer hiba lehet az Alinál :(
Nekem most még a 16 úton levő rendelésemnél változott meg a "Track order" oldalon a szállítási cím, ráadásul mind különböző. Izlandi, amerikai, spanyol és fülöp szigeteki címek jelentek meg az én címem helyett :Y .

ez nagyon gáz .... :(

(#15413) Nooeca


Nooeca
senior tag

11.11 és utána való rendelések.

1 csomag beérkezett a postára...
3 úton van idefele, úgy értve, hogy már Magyarországon van...

Többi még repülőn.

Jó hír, hogy a táska, óra, legfontosabb dolgok már itt vannak az országban. (táskát azt pl. nem is oly rég rendeltem... még decemberben.)

(#15414) frovery


frovery
senior tag

Szerintetek mennyi idig tart egy vámkezelés?
8.-án kaptam az sms-t, én letöltöttem a posta ooldaláról a dokumentumokat, amit kértem elküldtem emailben 9.-én. Azóta a nagy semmi.
Elég felháborító, merthogy karácsonyra már nem kapom meg, az tuti.
Egyébként is ez az NL-es csomag jött a leglassabban. Nov.7.-ei rendelés volt. :W

(#15415) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Ez igaz, vagy hülyeség?

[kép]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#15416) V/ válasza frovery (#15414) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszajelzést kaptál e-mail-ben? Ha nem, akkor hívd fel őket, még zsúfolt időszakban is max 5 nap alatt végeznek.

(#15417) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Olyankor mi is teendő ,ha a helyi postán tűnik el a küldeményem? mivel bizonyíthatóan megérkezett oda!
Alin megnéztem és a nyomkövetés szerint átvette a posta de hozzám két hete nem ért ide !!..kis helyi postahivatal!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#15418) V/ válasza Breki (#15415) üzenetére


V/
Topikgazda

Igaz lehet, de attól is függ hogy hol vásárol, a magyar bankok €-s elszámolásúak.
Viszont a forintot mindig a kereskedő által kért devizára konvertálják a bankok, ez a része nem igaz.
A kártyás vásárlás esetén meg a banktól függően számolnak el.
Pl:
OTP

Erste

Annyit teszek még hozzá, hogy vannak olyan webshopok ahol lehet állítani hogy miben vonja le, tehát a $-os oldalon fizethetsz forintban is, akkor nem lesz banki konverzió, mert forint terhelést kap a bankod, viszont olyan árfolyamon számolja át a kereskedő, hogy jobb $-ban fizetni és a banki árfolyammal konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#15419) V/ válasza 206 cc (#15417) üzenetére


V/
Topikgazda

Bemész és indítasz kutatást, 30 nap-os határidővel kivizsgálják.

(#15420) Norbi29


Norbi29
tag

57 nap Föld körüli keringés után tegnap leszállt a csomagom

(#15421) frovery válasza V/ (#15416) üzenetére


frovery
senior tag

Amikor elküldtem a beszkennelt adatokat,kaptam egy mailt a rögzítésről.
Azóta mást nem.
Tegnap próbáltam hívni 3× is de egyfolytában foglalt és terhelt volt a rendszerük. Írtam mailt, erre is egy sablon visszaigazolás jött de semmi.

(#15422) Lauda válasza V/ (#15418) üzenetére


Lauda
félisten

Konkretan nekem erste visa virtualis kartyam van. Ebben az esetben erdemes tenyleg atallitani eurora, vagy teljesen mindegy? :F

(#15423) Norbi29 válasza frovery (#15421) üzenetére


Norbi29
tag

A posta ügyfélszolgálata az én mailomra 5 munkanap után válaszolt .

(#15424) A texasi válasza Lauda (#15422) üzenetére


A texasi
aktív tag

USD-ben fizess; ne állítsd át €-ra!

(#15425) V/ válasza Lauda (#15422) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a webshop $-os, az Ali is az -és itt direkt ki is próbáltam, november közepén- a $-on javaslom a vásárlást.
Az Erste Visás elszámolás jó, azzal fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#15426) V/ válasza frovery (#15421) üzenetére


V/
Topikgazda

15-18 perc után van ember, nekem szerencsére a vezetékes hívás díjtalan, így ki tudom várni.
A postai nyomkövetésnél mi az utolsó bejegyzés? És aláírt nyomtatvány képet küldtél? Mert aláírás nélkül nem csinálnak semmit, kérik újból.

[ Szerkesztve ]

(#15427) Lauda válasza A texasi (#15424) üzenetére


Lauda
félisten

A texasi , V/ Oke, akkor marad dollarban! Koszonom! :B :R

(#15428) frovery válasza V/ (#15426) üzenetére


frovery
senior tag

Vezetékesem évek óta nincsen, mobilról meg várakozni 15-20perceket, nem olcsó.

Posta nyomkövetésnél az utolsó bejegyzés, hogy "Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted".

Ez a tn szám: RS685129611NL

Természetesen aláírtam, figyeltem erre is.
Viszont ha nem lenne valamilyen adat jó, akkor is illene ennyi idő után errőlis értesíteni, akár mailben, akár sms-ben, hogy hibás, küldjem újra, vagy igazítsam ki a hiányokat.

[ Szerkesztve ]

(#15429) hzsolee válasza Lauda (#15422) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát én erste kártyával fizetek (nem virtuális) Euróban szoktam vásárolni. Az erste elszámolásában régebben úgy volt ha dolcsiban vettem, azon vett eurót és azt számolta nekem át forintba. A mútkor kipróbáltam vettem 2 ugyanolyan terméket, az egyiket dodóra állítva a másikat euróban. Aztán számolgattam. Később ezen febuzdulva vásároltam egy nagyobb összegű dolgot dodóban. Előtte megint számolgattam, de nem biztos, hogy jól jártam. Ami az elszámoláson van dolcsi árfolyam olyat nem találok sehol arra az értéknapra (ja és nem is váltotta euróra a számla szerint), és azt sem tudom ezek után, ha euróban veszem meg mennyibe lett volna.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#15430) V/ válasza hzsolee (#15429) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Erste másként számolja el a Mastercard és Visa kártyákkal történő vásárlást. Ha az AliExpressen nem $-ban fizetsz, buksz rajta mindenképp, az Ali árfolyam konvertálója teljesen eltérő saját árfolyammal számolja át a $-t €-ra

[ Szerkesztve ]

(#15431) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Dec. 1. rendelésem ma megjött (Yanwen Economic Air Mail)

A pozitív értékelésem mikor látom a rendelt terméknél?

Köszi!

(#15432) V/ válasza szemmelver (#15431) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen az Aliexpressen? A pozitív értékelésem mikor látom a rendelt terméknél?
Ha leadod a tiédet akkor valószínűleg látod majd, de mit számít az 5 csillag? Eddig mindig annyit kaptam, 356 db-ig néztem.
Nézz szét belépés után:
My Orders
Manage Feedback
Published Feedback fülön az adott vásárlásnál a Feedback I received:

[ Szerkesztve ]

(#15433) szemmelver válasza V/ (#15432) üzenetére


szemmelver
aktív tag

ha jól látom, csak akkor jelenik meg a termék alatt az értékelés, ha visszaigazolja az eladó?

(#15434) V/ válasza szemmelver (#15433) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem a középső fülön nincs ilyen, hogy az eladótól jönni kell, de a szövegből arra következtetek.

[ Szerkesztve ]

(#15435) Met válasza DeathAdder (#15398) üzenetére


Met
nagyúr

Biztos hogy nem jött vissza a pénz? Számlatörténetben nézted?
Arról nem kapsz értesítést, csak ott lesz a listában az érték + jelöléssel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15436) nyogo83


nyogo83
senior tag

Na, a 11.26.-an Sanghai-bol repulovel szallitott csomagom ma erkezett meg az orszagba.
Vagy sarkanyrepulovel hoztak vagy csak most ertek a munkasok ahhoz a kontenerhez ;]

(#15437) Breki válasza V/ (#15418) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm a választ! :C :R

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#15438) ludla válasza nyogo83 (#15436) üzenetére


ludla
őstag

Nekem még négy csomagom mindig úton 11.11 rendelésből :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15439) V/ válasza ludla (#15438) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is 3, ha megjönnek, akkor jövő karácsonyra megvan az ajándék és időben megérkeztek, nem kell idegeskednem. :C

(#15440) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ma sikerült kapnom aliexpress 11.11-es megrendelésemet és még simán van ami nem jött be, de persze azért december eleje óta csordogálnak... volt mittudomén egy 10-20db-om ali 11.11-kor!

(tavaly simán megjött minden Karácsonyig, most a postai összeomlás miatt, durván "késnek")
hátha valakinek plusz vagy jó info vagy nemtudom....

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#15441) hzsolee válasza V/ (#15430) üzenetére


hzsolee
őstag

Visa kártyám van, és van egy Travel tools nevű app. Avval szoktam előre kalkulálni, hogy mennyit fog vonni a bank, és az nagyjából jól számol.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#15442) hzsolee válasza hzsolee (#15441) üzenetére


hzsolee
őstag

Ja, már megvan, lassan felfogtam. Igazad van. Az akkori "egyszerrevásárlós" megoldásnál (kb800 ft -os tétel) visszanéztem 20 ft volt a dolcsi javára....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#15443) adise


adise
őstag

Tegnap megjött egy novemberi eleji rendelésem, de a tracking number alapján még mindig shipped by air 11.28. Akkor ezekszerint ezt hiába is nézegtem a többinél, hogy merre járhat.

(#15444) #16729600 válasza maj-viktor (#15440) üzenetére


#16729600
törölt tag

Végül kiderül, hogy a nemzeti posták ügyvédje / lobbistája vagyok. :Y :) Az európai fórumokat olvasgatva, ott is ilyen gebaszok vannak a célországokban, ahol elvileg nem 'omlottak össze a posták.[link].Szóval én továbbra is tartom, hogy elsősorban a kínai posta a hunyó a késésekért. :K Igen nehéz azt a cuccot kiszállítani, ami fizikailag nem is létezik, be sem érkezett az országba.

(#15445) V/ válasza hzsolee (#15441) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért nem a Visa saját konvertálóját használod? Az pont annyit mutat :)

[ Szerkesztve ]

(#15446) V/ válasza #16729600 (#15444) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak ennyi: nem kaptam meg 23-án.
22.12.2016 09:45 Import (Megérkezett a célországba) Magyar Posta
Szállj már le a kínai postáról. Ami küldemény átment a kimenő vámvizsgálaton és Célországba elküldve (Export) az utolsó bejegyzés azt bizonyíthatóan feladták. Nem kellene kétségbe vonni, hogy nem valós adatokat írnak be a nemzetközi postai adatbázisba.
Tény az hogy nem tudja a Magyar Posta feldolgozni a reptérre megérkező küldeményeket.
Cikkek Magyar Posta ügyileg:
egy
kettő
három
négy

[ Szerkesztve ]

(#15447) nyogo83 válasza V/ (#15446) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nekem pont ma reggel került az egyik Alis csomagom belföldi feldolgozásra. Szóval félig-meddig a fa alá rakhatom :DDD

(#15448) #16729600 válasza V/ (#15446) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az lehet, hogy bizonyíthatóan elhagyja Kínát, csak éppen a XXI. században sok esetben hónapokig ki tudja milyen útvonalon kallódnak a csomagok. Linkelhetsz még akárhány cikket a MP gondjairól, ettől még tény, hogy a kapacitási problémáktól nem szenvedő országokba is rengeteg gond van a CHP szállítási idejével, függetlenül mindenféle karácsonyi, vagy egyéb szezonális forgalomnövekedéstől. Tele vannak a fórumok vele. Amúgy is, mi ez a szálljak le a kínai postáról dolog ( ? ) , karácsony napja van, nem kell idegeskedni és toleránsnak kell lenni mások véleményével. :D Boldog karácsonyt mindenkinek ! :K

(#15449) V/ válasza #16729600 (#15448) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen toleráns vagyok mások véleményére karácsonytól függetlenül is, csak egy apró elvárásom van, legyen a véleményének valóság alapja. Bár vannak ahol a száraz tények nem vélemények.

(#15450) #16729600 válasza V/ (#15449) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az a baj, hogy nem fogadod el, hogy egy dolog az MP médiákban deklarált hanyatlása szezonban és az meg egy másik dolog ( az előzőtől független tény ), hogy máshol kapacitás gondoktól mentes állapotban is sok esetben irtó szar lett a CH airmail, akár a tavalyi évhez képest is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.