Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Találkozott már ilyennel bármelyikőtök ?
2.5dolláros usb kábel rendelése

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15802) V/ válasza Roland8622 (#15801) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs jelentősége, biztonsági ellenőrzés rendben, mármint a csomagé. Majd ezután megy Kuala Lumpurba.

[ Szerkesztve ]

(#15803) Roland8622 válasza V/ (#15802) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Rendben, köszönöm ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15804) tboy93


tboy93
nagyúr

Jo koszi sracok, akkor varok meg a rendelgetessel, nem SOS egyik sem.

(#15805) TripleB válasza MittuDomain_ (#15765) üzenetére


TripleB
senior tag

LeBron cuccok? Hol? :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15806) Roland8622 válasza TripleB (#15805) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Itt: LeBron ;) viszont már drágább lett

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#15807) trassher válasza tboy93 (#15795) üzenetére


trassher
addikt

Nekem valamilyen csoda folytán a kínában 12. 24-én feladott micro usb kábelem ma megérkezett. Gondoltam majd valamikor január végén, nem is értettem mi ez a buborékos boríték.

Redmi Note 7

(#15808) tboy93 válasza trassher (#15807) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az eleg korrekt idot futott :K

(#15809) EdesNovember válasza V/ (#15787) üzenetére


EdesNovember
újonc

Köszi, sikerült :)

(#15810) trassher válasza tboy93 (#15808) üzenetére


trassher
addikt

18 nap volt eddig a legrövidebb idő, ez most rátett még. :)

Redmi Note 7

(#15811) vityax82


vityax82
tag

Sziasztok!
kinéztem az alábbi linken található tabletet!
Mennyi plussz költségre kell számítanom ha megrendelem?
Mennyi a vám?
Mennyi az adó?

[link]

Köszönöm a segítséget!

(#15812) beg válasza vityax82 (#15811) üzenetére


beg
veterán

Vám nem lesz csak áfa. Szorozd meg 1.27-el és adj hozzá 2500 ft kezelési költséget. Annyit fogsz az árán felül postásnak fizetni. Plusz előtte nyilatkozatot küldesz és vársz pár hetet míg lezajlik az ügyintézés.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15813) V/


V/
Topikgazda

Azt tudjuk hogy január 1-től a Magyar Posta emelte az árakat. Azt kevésbé hogy a feltételeket is.
Ezért javaslom, hogy mielőtt feladnánk külföldre a küldeményünket az egy adott országra vonatkozó postázási feltételeket is nézzétek át az országlapoknál. (Ami épp most 01.05.11:00 nem működik, mert ezek szerint nem győzik átírni)
Sajnos a postai dolgozók még nem minden új információt ismernek.

A Postai vámügynöki szolgáltatás (vámeljárás díja) természetes személyeknek címzett küldemények esetében továbbra is 2500 Ft maradt.

[ Szerkesztve ]

(#15814) Flashget válasza vityax82 (#15811) üzenetére


Flashget
félisten

GB eu raktáron nincs ilyen vagy chuwi?

Realme GT Master Edition

(#15815) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

az egyik eladó nem akarja visszafizetni a pénzem, arra fogja, hogy a ali utalja vissza de ott ezt találtam:
Normally buyer will receive the refund in 3-15 business days.

Hova kell írnom, hogy nem kaptam meg a pénzem?

(#15816) batai15


batai15
félisten

sziasztok! aza helyzet hogy november 5. én rendeltem egy tokot a telefonra, ami persze nem érkezett meg(megbízható eladó sok sok értékeléssel)
Vitát nyitottam, amiben elsőnek az eladó azt mondta nem is rendeltem tőle, amit be bizonyítottam neki hogy nem így van.Írta hogy küldi még egyszer a tokot, most rá írtam, azt írta előtte töröljem a vitát.

Kérdésem lenne ha törlöm a vitát , lehet újra vitát nyitni ha átverne, vagy nem ? esetleg hogyan lehetne belőle a pénzt vissza kihúzni vagy a tokot ? Nem lehetne valahogy jobban az orrára koppintatni? előre is köszi!

(#15817) V/ válasza cekkk (#15815) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogja, tényleg az Aliexpress kezeli a pénzt és ők küldik vissza. A refund zárása megtörtént? Van dátuma?

[ Szerkesztve ]

(#15818) V/


V/
Topikgazda

Meglepő módon megjöttek a hiányzó 11.11-es küldeményeim. Meggyógyult a postásunk, már ő hozta.
Lehet hogy erre vártak a csomagok, ezek szerint kedvelik őt és nem engedték, hogy más hozza ki őket. ;]

(#15819) Sinisi válasza beg (#15812) üzenetére


Sinisi
senior tag

Én még nem rendeltem akkora összegű terméket ami után áfát kellett volna fizetnem, de nem csak 0.27-el kell szorozni?

(#15820) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziaztok!
Hibás termék után kapnék 2$ refundot. Ehhez Paypal kellene. Regisztráltam, de a Webkártyám nem fogadta el (-1$ sikertelen vásárlás, nem, is értem) életemben nem használtam Paypal-t. Mi a baja, mit csináljak? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15821) beg válasza Sinisi (#15819) üzenetére


beg
veterán

De igen, rosszul mondtam mert az az áfával növelt része már a tabletnek. 0.27-el kell szorozni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15822) V/ válasza Faterkam (#15820) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézz szét itt a PP Összefoglalóban Bár a 2 $ miatt nem muszáj a kártyát hozzárendelni

[ Szerkesztve ]

(#15823) Sinisi válasza V/ (#15822) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szóval ha jól értem akkor az aliról rendelt termékek ellenértékét nem lehet paypal-lal megfizetni de ha refoundra kerül sor akkr az ali csak paypal számlára utal?

(#15824) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Hibás termék érkezett,levélben jeleztem az eladó felé.
Gyorsan reagált,újraküldést ígért.
Megelégedhetek ennyivel,vagy disputot is kellene nyitnom?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#15825) V/ válasza Sinisi (#15823) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, félreértetted.
Ha van visszatérítés -refund-, akkor mivel kártyával fizettél az AliExpres arra a bankszámlára küldi vissza, amelyhez tartozik a bankkártya.
Némelyik eladó, hogy az AliExpress kimaradjon a vitarendezésből és van neki PayPal fiókja, fel szokta ajánlani azt, hogy PayPal fiókra küldi a pénzt. Ez teljesen más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#15826) V/ válasza atyca (#15824) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a pénzt kérném vissza és újból megvenném, hogy új vevői védelmem legyen.

(#15827) Sinisi válasza V/ (#15825) üzenetére


Sinisi
senior tag

OK! így már tisztasor! köszönöm!

(#15828) atyca válasza V/ (#15826) üzenetére


atyca
senior tag

Igazad van,hisz mindig ezt ajánljátok.
Azonban olyan piti összegről van szó,hogy ismét próbára teszem az emberismeretemet. :DD
Gondolom,az alin folytatott levelezés probléma esetén véd valamennyire?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#15829) Sinisi


Sinisi
senior tag

Na végre, ma eljutottunk a postáig is és most már itthon tudhatom a 11.11-es rendelést! Lehet, hogy tényleg feltámadt hamvaiból a posta?

(#15830) V/ válasza atyca (#15828) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem futsz ki a vásárlói védelemből akkor igen.

(#15831) Sinisi válasza V/ (#15830) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ilyen esetben nem lehet kérni a purchase protection meghoszabbítását?

(lehet, hogy keverem a dolgokat... a purchase protection=a vásárlói védelemmel?)

(#15832) batai15 válasza batai15 (#15816) üzenetére


batai15
félisten

Tiszteljen már meg valaki egy válasszal...

(#15833) V/ válasza batai15 (#15816) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdésem lenne ha törlöm a vitát , lehet újra vitát nyitni ha átverne, vagy nem ?
Mikor jár le a vásárlói védelem, attól függően újra nyitható. Leírva az Összefoglalóban.

esetleg hogyan lehetne belőle a pénzt vissza kihúzni vagy a tokot ?
Dispute indítás. Leírva az Összefoglalóban.

Nem lehetne valahogy jobban az orrára koppintatni?
Ilyen nincs, de ha 1 vagy 2 csillagot adsz az értékelésnél az negatívnak minősül.

(#15834) batai15 válasza V/ (#15833) üzenetére


batai15
félisten

mint írtam már vitázom az eladóval, eddig sikertelenül.
Most azt kéri hogy töröljem a vitát és utána küldi a tokot, igen ám ,de mivan ha nem fogja küldeni?

(#15835) V/ válasza batai15 (#15834) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem ezt: Mikor jár le a vásárlói védelem.... mert attól függ a válasz.
De akkor írom.
Ha cancel-t csinálsz és van még x nap, akkor az x-3 nap kérhetsz akár 30-40 nap védelem kiterjesztést és az alatt megérkezhet.

(#15836) batai15 válasza V/ (#15835) üzenetére


batai15
félisten

nov 5 óta ha nem érkezett meg akkor ezután sem fog. Már rég meg érkezett minden motyó amit rendeltem még

(#15837) Faterkam válasza V/ (#15822) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#15838) NOKA32 válasza Lacka89 (#15748) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Tegnap lezúhant a gép végre:DD
Nem bírom kívárni.

(#15839) V/ válasza batai15 (#15836) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval az érdekelt volna, hogy itt neked hány nap van, mert az lenne a vásárlói védelmi idő, a closed in: után.

(#15840) batai15 válasza V/ (#15839) üzenetére


batai15
félisten

csak ott ennyi van : "Awaiting delivery "

(#15841) V/ válasza batai15 (#15840) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rákattintasz a vásárlásnál az Order ID után a View Detail-ra itt mi lenne: Reminder: Your order should arrive ............ 1. If your order does not arrive on YYYY-MM-DD , you can apply for a refund by opening a dispute.

(#15842) Sinisi


Sinisi
senior tag

Megnéztem a csomagon lévő track infót és kettő cimkét találtam. Az egyik amit gondolom a kínaiknál ragasztottak rá ezen volt az LP.... kezdetű számsor. A másikon volt az RQ.... kezdéssel úgy látom, hogy ekkor került a maláj postához.

Szóval úgy tűnik, hogy a nyomonkövetésnél előszőr csak az LP vel kezdődő számsor alapján látjuk majd később vált nemzetközire...

(#15843) Vertigo18 válasza batai15 (#15840) üzenetére


Vertigo18
addikt

Figyelj, ha egy eladó elkezd már azon is vitázni, hogy márpedig te bizony nem rendeltél nála, akkor nehogy már tovább törd ezen magad! Kérj full refundot, neked ad igazat majd az Ali, semmit sem kell tenned. Az eladó nem bukik semmit, hiszen elméletileg nem kapják meg a zsetont, az az Alinál "ül". Te meg vedd meg máshonnan.

Hehhh, még hogy azt kelljen bizonygatnom, hogy vásároltam-e egyáltalán nála. Hát szép! :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#15844) Flashget válasza Sinisi (#15829) üzenetére


Flashget
félisten

Amíg nálam nem történik változás, de hogy támadt fel. :))

Realme GT Master Edition

(#15845) batai15 válasza Vertigo18 (#15843) üzenetére


batai15
félisten

próbáltam humános lenni, na meg hogy tetszik a tok és más nem árulja mondom meg boltojuk.
pár napja arról volt szó hogy küldi a tokot, de mikor rá kérdeztem ma mindíg azt karattyolja hogy elsőnek dispute cancel.
Utolsónak be pukkant a fejem, írtam neki hogy tudod mit haver nem kell a tok, kérem vissza a pénzem és amennyiben nem , majd az ali gondoskodik róla, és vásárolok majd mástól akkor.
ez a buyer protect ,meg 3.ig élt ahogy látom.
A refundot hogy tudom kérni?

[ Szerkesztve ]

(#15846) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Vásárlás előtt állok de nem tiszta minden, pedig már régebben vásároltam .
Ide mit kell beírni : State/Province/Region:
A Street Address-hoz csak a házszámot kell írni vagy pl Fő .út és a házszám ?
A lakhelyemhez ( Mekényes ) ékezet nélkül kell beírjam mert hogy angol betűket kér . Ha beírom így Mekenyes akkor az jó lesz ?
Köszönöm előre is a segítséget !

(#15847) Flashget válasza Imi1981 (#15846) üzenetére


Flashget
félisten

téma összefoglaló...

Realme GT Master Edition

(#15848) Imi1981 válasza Flashget (#15847) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem találtam ! De már megvan! A regisztrációnál :) . Kösz

[ Szerkesztve ]

(#15849) Sinisi válasza Flashget (#15844) üzenetére


Sinisi
senior tag

Azért nekem is van rossz nem is olyan régi rossz tapasztalatom.

Belföldön több embernek küldtünk levelet karácsony előtt, és csomagot is. Mind megérkezett kivéve amit a fővárosba küldtünk. Egy napos kézbesítési határidővel adtuk fel de valahogy 5 munkanap lett belőle (a feladás napját nem beleszámolva).Nem ért oda 23.ára!

És még azt mondják, hogy postán a csomagokat milyen jól kezelik a levelekhez képest!?

(#15850) V/ válasza Imi1981 (#15846) üzenetére


V/
Topikgazda

Mekenyes jó,
A street address Fo ut 12 sz.
A State/Province/Region: én két .. "pontot" teszek
A Zip/Postal Code: irányítószám fontos, ne felejtsd el
A Tel: részhez írd be a mobilszámodat, így 0036-al kezdve (+36 nem jó) 0036 30 9999999
Mobile: ekkor lehet üres, felesleges helyet foglalna el a címkén és kisebb méretű küldeményen lemaradhatnak dolgok a címből. Bár van amikor nem engedi üresen hagyni, akkor sajnos meg kell ismételni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.