Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) Kobe válasza Depression (#7141) üzenetére


Kobe
veterán

bejelentették a hitelmoratóriumot. Lölö bácsi bankja az elsőként nyilatkozta, hogy ők semmilyen fogyasztási hitelt nem fognak folyósítani, határozatlan ideig.
OTP 1-2 órával később reagálta ugyanezt.
(nagyvezér feje gondolom azért fő biliben, hogy az ultimate pénzszórás kemény 2 órát tartott ki a gyakorlatban).

Aki bevásárolt ma is arra apellálva hogy jövő héten veszi az új hűtőt, megszívta.
Aki bevásárolt ma is, mert olcsóbb lesz a hitelkártya kamata, megszívta.
Meg nagyjából a hónapról hónapra élők is, akik azt gondolták, hogy belefér 1-2 bevásárlás alatt elverni a havi kajapénz 2-3x-osát is

Így kell beültetni a hintába egy népet.

Viccesebben: apuka kiszámolta hányszor kéne kuláznia a családnak az összehordázott budipapírból ;]
[link]

(#7152) Motion_Blur válasza freeknight (#7146) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem a reális 1 hónapon belül kb. fél millió új munkanélküli.

Pár cég még tartja magát, de a dominó elv alapján le kell állniuk 2 héten belül.
Autóiparra gondolok, én azt látom mivel abból élek.

Nálam refleksz-szerűen jött az hogy mostantól csak kajára költök, amíg nem látom hogy mennyit kell kihúzni. 2 hónapot, fél évet, vagy évet... nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7153) freeknight válasza Spirit (#7150) üzenetére


freeknight
őstag

Úgy hogy ez nem egy nátha, nem mezei influenza. Ha elkapod, 3-6 hét a teljes gyógyulás.

(#7154) Elemental válasza khalox (#7123) üzenetére


Elemental
addikt

Nevelés nem azonos a tanítással.

(#7155) Spirit válasza Depression (#7141) üzenetére


Spirit
őstag

Folyamatosan azt mondják, hogy van utánpótlás és napok óta posztolja mindenki a képeket az üres húspultokról. Letojjuk, hogy azért nincs mert nem gyártják vagy azért, mert nem tudják szállítani vagy azért, mert sokan bevásároltak. Van?Nincs...szóval aki bevásárolt, csak annak van. Érdemes volt bevásárolni?Igen. Tudom, a logika kicsit a saját farkába harapó kígyó, de a végeredmény az, hogy aki bevásárolt az nem megy most emberek közé és van kajája. Sokan vannak még, akik úgy gondolkoznak, mint Te, de minden héten meglesz az a réteg, aki besokall és cuccolni kezd.

Akik a legelején spejzoltak be, azok még segítettek is a rendszernek, mert segítettek eloszlatni a terhelést.

(#7156) freeknight válasza Motion_Blur (#7152) üzenetére


freeknight
őstag

Így-így. Mi új autót szerttünk volna vásárolni február elején, áldom az eszem, hogy már akkor is paráztam a járványtól, és azt mondtam, várjunk még ezzel egy kicsit.
Mostantól szigorúan csak kaja, ha nem lőnek ki az árak ott is, még legalább egy évig bírjuk meló nélkül (tömegrendezvényekből élek... Vagyis inkább csak éltem, ha ennek vége, visszatérek villanyszerelőnek)

(#7157) Lauda válasza freeknight (#7153) üzenetére


Lauda
félisten

Ha elkapod, 3-6 hét a teljes gyógyulás.

Az infó honnan van? Az időtartama a gyógyulásnak, egyáltalán a felépülés ténye és kikre vonatkozik ez?

(#7158) Rive válasza Spirit (#7150) üzenetére


Rive
veterán

...a jelenlegi fertőzöttek egy hónapja betegek?..

Ha kórházba kerül valaki tüdőgyuszival, akkor onnan 2-5 hét is lehet felgyógyulásig - de legalábbis kórházból elbocsátásig...
Illetve kórházba tipikusan az első hét után szoktak bekerülni. Szóval szumma 3-6 hét masszív szívás súlyos esetben.

Ui.: https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-symptoms/#duration

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7159) khalox válasza Elemental (#7154) üzenetére


khalox
őstag

Valóban, a tanítás a nevelés egyik eszköze. Úgy a tanárnak, mint a szülőnek. Csak az utóbbiak valahogy elszoktak tőle az utóbbi időkben, meg persze főleg idejük sincs rá, pedig kellene. (De nem arra gondolok persze, hogy leadja mondjuk a földrajz tananyagot, de azért értően segíteni lehetne.)

(#7160) Aryon87 válasza Spirit (#7155) üzenetére


Aryon87
félisten

Talán 2 napja írtam hogy a KÖKI-ben még nincs roham.. Na eddig tartott. 5 képet is csináltam, 5 különböző területről, üresek a polcok..
Konzervek (pl kukorica és társai, babkonzerv és társai), zacskós levesek, fűszerek... só is le van fogyva, cukor, liszt olaj i fogyóban volt..
Melóban rengeeg nyugdíjast láttam, sőt hozánk is bejött e nénike hogy van-e nálunk (extreme digital) kiállítva TV, mert szeretné megnézni őket...
Ja és akkor feldobták a labdát: vagy megyünk melózni a központi raktárba (úgy hogy egyikünk se raktáros aki az eladótérben), vagy szabadság, mert vagy bezár, vagy nyitvatartáscsökkentés... :W

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7161) Elemental válasza khalox (#7159) üzenetére


Elemental
addikt

Tanítás alatt a tananyag leadását értettem.

(#7162) Ringman


Ringman
nagyúr

ezt is érdemes lehet betenni az infók közé:

KORONAMONITOR
Ezen az oldalon naponta többször frissülő adatokat, grafikonokat és térképeket talál a koronavírus aktuális magyarországi helyzetéről.

(#7163) nubreed válasza Depression (#7141) üzenetére


nubreed
veterán

+1

Nekem is elegem van abból, hogy az ilyenek miatt nem jut sok másnak. Már várom hogy bevezessék a korlátozást, nagyon remélem, hogy meglépik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7164) Spirit válasza Rive (#7158) üzenetére


Spirit
őstag

Azt hittem 4 hét alatt azért túl lehet rajta lenni a tünetek megjelenésétől. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7165) Depression válasza #93187072 (#7142) üzenetére


Depression
veterán

"Ez mondjuk elég nagy túlzás. Napi vásárló vagyok és a konzerveken, liszten, cukron meg a csirkemellen kívül kb mindig van minden."
Örülj neki, mert itt egy deka felvágottat nem kapsz a Lidl-ben. Szendvicset írtam, azt viszem reggelinek. Főtt kajám nekem is lesz, kenyér, és vaj is van, csak már most nem kapok 10 deka felvágottat bele.
Ez az átka annak, ha 6-kor indulsz, és 6-ra érsz haza. Nem baj, tele leszek pengővel, az is olyan stabil volt, mint most a "300Ft alatti Eurónk"

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7166) Parci válasza Rive (#7158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nagyon érti a nép, hogy mit jelent egy kétoldali tüdőgyuszkó. qrva nagy szopás! gyerekek, ez nem játék, eleve felépülni sem biztos, hogy fel tud belőle az ember, megterheli a szívet is annyira, hogy gyengébb lesz, elveszted a tüdőkapacitásod x%-át egy életre stb.

ez. nem. influenza!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7167) Lauda válasza Parci (#7166) üzenetére


Lauda
félisten

Ezért érdeklődtem én is a 3-6 hetes teljes felgyógyulás miatt.

(#7168) freeknight válasza Lauda (#7157) üzenetére


freeknight
őstag

Rosszul fogalmaztam, a kórházba utalt betegeknek annyi, (össz fertőzöttek 20%-a, de ez kínai adat, még változhat)
Aki kihordja otthon, annál állítólag 2 hetet vesz igénybe a gyógyulás, de ők vagy bele se kerültek a statba, vagy csak korlátozottan.
Aki kórházba kerül, kialakul a tüdőgyuszi, annál 3-6 hét,eset súlyosságától függően.
Engem alapból az rémiszt meg, hogy honnan vette a who azt a számot, hogy az emberek 80%-a kihordja otthon lábon?
A 3-6 hét gyógyulás reális, kolléga is erre hívta fel a figyelmet, hogy bár már 2 hete nincs annyi megnetegedés, de ezeket nem követte olyan gyorsan a gyógyultak száma.

(#7169) koxkids válasza nubreed (#7163) üzenetére


koxkids
őstag

Ma már az Aldiban max 5 darabot lehet venni egy adott termékből. Ha többet vinnél, pénztárnál szemrebennés nélkül elveszik.
Zsugor víz, tálca sör mehet. Ezek kivételek.

Megvolt ennek a hatása, tegnap kint áll a sor - így be sem mentem, ma kb alig lézengtek az emberek. Sőt, egy anyukának is felhívták a figyelmét aki a kislányával volt, hogy a gyerekeknek nem szabad majd bejönni.

(#7170) Amur válasza Drakoo (#7115) üzenetére


Amur
addikt

Köszi a jótanácsokat, sokat segítettél. Remélem nem Sheldonként gondolkozol és érted az iróniát..
Nem gyereknevelési tanácsot kértem. három gyermekem van, hidd el tudom kezelni őket, még ha olaszosan is(semmi koronás párhuzam, csak hangosak vagyunk).
Itt az otthontanulásra kértem tanácsot egy tanártól(nem te vagy az első).
De te is csak panaszkodsz hogy milyen nehéz.(tudom, sőt tapasztalom)
Ugyanezt hallgattam mikor a gyermekem egyik tanárától segítséget kértem. Köszi, mégegyszer. Témát lezárom.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#7171) Parci válasza freeknight (#7168) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem 15 éves koromban egy "mezei" hörghurut vagy fél évig tartott :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7172) kw3v865 válasza freeknight (#7168) üzenetére


kw3v865
senior tag

"Engem alapból az rémiszt meg, hogy honnan vette a who azt a számot, hogy az emberek 80%-a kihordja otthon lábon?"
Ha Orbán mondja a 80%-ot, kétségekkel fogadtam volna, de szerintem ne akarjunk okosabbak lenni korona-témában, mint a WHO!

(#7173) wakond83 válasza Ringman (#7162) üzenetére


wakond83
csendes tag

Igen érdemes:
Munkáinkat eddig a legnagyobb magyar hírportálok, mint az Index, a 24.hu, a HVG, a 444 vagy a Blikk....

(#7174) nubreed válasza koxkids (#7169) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, hogy az Aldi korlátoz már és ez nagyon helyes, itt az ideje, hogy van mindenki más kövesse a példáját vagy hatóságileg vezessék be.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7175) dugynok válasza Depression (#7165) üzenetére


dugynok
senior tag

Itt Budaörs fele tele vannak a hűtők a húsvéti sonkàkkal :) Tőkehús hamar lefogy, de sonkàhoz nem nyúlnak.

[ Szerkesztve ]

(#7176) Rive válasza freeknight (#7168) üzenetére


Rive
veterán

Aki kihordja otthon, annál állítólag 2 hetet vesz igénybe a gyógyulás, de ők vagy bele se kerültek a statba, vagy csak korlátozottan.
...
Engem alapból az rémiszt meg, hogy honnan vette a who azt a számot, hogy az emberek 80%-a kihordja otthon lábon?

A kínai adatok alapján jön a 80% és a két hét is. Ott, ha minden igaz, jobbára volt orvos-találkozás és bekerültek a gyanúsak is a statisztikába.

Az olaszoknál szinte csak a kórházas esetek kerülnek most statisztikába :(

Dél-Korea adatait lesz majd érdemes figyelni, ha csinálnak majd valami átfogó elemzést. Ott a tesztelés miatt szinte teljes az adatsor, a tünetmentes eseteket is beleértve (!).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7177) Noukoum válasza Drakoo (#7115) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem 2 nap volt, nem tudom mióta dolgozol de évek óta alapvető dolog a technika alkalmazása az oktatásban. (Azaz online kapcsolattartás a gyerekekkel, anyagok és tanulássegítő eszközök megosztása stb)
Szóval csak ezt kéne 100%-ban alkalmazni, mivel többet nem vár el az állam tudtommal.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7178) freeknight válasza kw3v865 (#7172) üzenetére


freeknight
őstag

Már ezt írtam, de ebben a járványban nagyon leszerepelt a who. Minden egyes ajánlásuk vagy teljesen hibás volt, vagy csak simán rengeteget késtek vele.
Plusz ugye a who kérdés nélkül benyelte a kínai számokat, erre alapozták mind a 80%-a kihordja lábon feltevést, illetve a 2%-os halálozást is (utólag felemelték 3,4%-ra, de olaszoknál már így is 8%, és mindenhol folyamatosan növekszik, kivéve németország és dél-korea).
Ezzel a 80% kihordja lábon sztorival várjuk meg az olaszokat, (még inkább a németeket, talán picit jobban tesztelnek), ahogy csak a 80+-os rákos és aidses emberekre veszélyes mantrát is.
2-4 hét múlva sokkal okosabbak leszünk.

(#7179) Intruder2k5 válasza Ringman (#7162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kész.

(#7180) snecy20


snecy20
veterán

A forint vásárlóereje romlik, és a járványhelyzet miatt nem akar mindenki minden egyes nap kajáért sorban állni. Ennyi van a mögött, hogy nagyon sokan, nagyon sok pénzért vásárolnak be most élelmiszert. 2 hete még én is ferde szemmel néztem ezekre az emberekre, de sajnos teljesen racionális megfontolás van mögötte. Az első érvre visszaugranék, benne van a levegőben egy nagyon komoly infláció, és sokan lehet hogy áldják majd az eszüket hogy ezekben a napokban a nem romlandó dolgokból bevásároltak akár 6 hónapra is. Ez van sajnos. De hamarosan mindez csak teoretikus lesz, mert limit lesz bevezetve szerintem mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7181) Castell válasza koxkids (#7169) üzenetére


Castell
aktív tag

Nálunk vidéken az a tapasztalat, hogy ha bemegyünk a városba, akkor ott a lidl, aldi, tesco, stb. ki vannak fosztva. Kivétel talán a spar, ahol egész jó a helyzet. A kisebb helyi boltok vagy kisebb multi vagy franchise üzletek (pl. coop/tom market) viszonylag jól állnak árukészlet terén, bár nem a legolcsóbb kisboltban vásárolni, de itt legalább kevesebb ember is van.

Munkába menet 1 települést és 2 várost átszelve nap, mint látom, hogy minden patika előtt kisebb-nagyobb sorok vannak és ugyanez a helyzet hazafelé is. Megy a felhalmozás rendesen itt is.

Szomorú, de a tömegpszichózis és az emberek pánikja miatt van ez.

(#7182) Rive válasza freeknight (#7178) üzenetére


Rive
veterán

... a 2%-os halálozást is (utólag felemelték 3,4%-ra, de olaszoknál már így is 8%, és mindenhol folyamatosan növekszik, kivéve németország és dél-korea)....

A legközelebb a ténylegeshez valszeg az utóbbi két ország jár. Szóval az utólagos számadás szerint ez inkább kettő alatt lesz (arra az esetre, ha bírja az egészségügyi rendszer).

Ui.: az olasz adatokat szimplán fel kell szorozni jól... A pontos statisztika komoly matek, szóval idősoros bontás nélkül nehéz úgy csinálni, hogy alacsony legyen a hiba, de ha van eddig 40k esetük, akkor az otthon gyógyulókkal együtt 'vidáman' meglehet nekik 150-180k tényleges beteg: a tünetmentesekkel pedig már 200k fölött... :W

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7183) Rive válasza Parci (#7166) üzenetére


Rive
veterán

...nem nagyon érti a nép, hogy mit jelent egy kétoldali tüdőgyuszkó...

Hát ja. Hozzátenném, hogy a nép nagyrésze egy ütősebb influenza képességeivel se nagyon van tisztában, nemhogy egy tüdőgyusziéval :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7184) Cyrin


Cyrin
addikt

most volt a párom a tescoban, maszkban kesztyűben, kesztyű volt több emberen, maszk elvétve, egy fickó beszólt neki, hogy "hö...maszkban..." :W

(#7185) nubreed válasza snecy20 (#7180) üzenetére


nubreed
veterán

Dehogy. A többség egyszerűen csak bepánikolt, ezért vásároltak tonna számra. Végig sem gondolták az inflációt és a hosszútávú gazdasági hatásokat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7186) #95561216 válasza kw3v865 (#7172) üzenetére


#95561216
törölt tag

Arrol a who-rol van szo, amelyik kifejezetten a hatarok lezarasa ellen volt? Oket jobb lesz ezutan felszantani, es soval behinteni a hult helyuket.

(#7187) Lauda válasza freeknight (#7168) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a pontosítást!

(#7188) radi8tor válasza Castell (#7181) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Patika előtt azért van sor mert nem lehet bemenni. Eddig is ennyien voltak járvány (influenza) idején a patikában csak nem láttad az utcáról.

flimo: WHO egy vicc, arra pont jó hogy lehet mutogatni a másikra ha nem tartja be amit ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7189) mave13


mave13
őstag

Szerintem amiatt nem kell pánikolni, hogy mennyi a felépülési idő.
Mit nevezünk egyáltalán annak? Mitől számít felépülési időnek? A fertőzés időpontjától, vagy a tünetek megjelenésétől, vagy amikortól az ember tényleg szarul van. Ha a fertőzés időpontjától vesszük, tényleg lehet 3-6 hét, de annak a pontos időpontját úgy sem fogja tudni senki.
Függ attól, hogy mennyire súlyos a betegség. A többségnek enyhe tünetei vannak, a kb. tünetmentestől, a megfázáson át egy rosszabb influlenzáig. Akik most kórházban vannak, zömük megfigyelés alatt van, nem azért mert kórházi kezelést igényelne.
Nagyon kevés még mindig azok száma, akik valóban kórházi ellátást igényelnek, és még kevesebb, akik intenzív terápiára szorulnak. Sajnos pontos számokat nem tudok, pedig éppen ezt nem ártana közölni sokak megnyugtatására.
Egyébként, bármely betegségre igaz, hogyha intenzívre kell miatta kerülni, akkor nem hetek alatt épül fel az ember teljesen, hanem legalább hónapok alatt, főleg, ha figyelembe veszünk olyan tényezőket is, hogy a tartósan intenzíven kezelt betegeknek megesik, hogy poszt traumás stressz szindrómája lesz, amit utána szintén kezelni kell. Tartós intubálás, tracheostoma, sokáig tartó fekvés, a betegséggel járó egyéb szövődmények, mind olyan tényezők, amik jelentősen nyújtják a felépülési időt. Minél többet van valaki intenzíven annál tovább.
De, jelenleg ez a koronavírussal fertőzött betegek legnagyobb részét nem érinti, és nem is fogja, mert nem lesznek olyan tüneteik, hogy intenzív ellátást igényeljenek, vagy egyáltalán kórházit.

Az egyetlen, ami miatt lehetne aggódni, hogy senki sem tudhatja, hogy neki milyen tünetei lehetnek. Mert ugyan vannak tendenciák, hogy kik igényelnek intenzív(ebb) kezelést (idős, obes, krónikus betegséggel élő, mint pl. valamilyen tüdőártalom...), de azért lehet hallani, hogy az olaszoknál sem csak 80+ évesek vannak gépen. De, emiatt meg igazából fölösleges aggódni, ez kb. olyan, hogyha kimész az utcára lehet, hogy elcsap egy vonat... de nagyobb eséllyel nem.

A fertőzés lecsengést meg azért nem követi olyan gyorsan a gyógyultak száma, mert mit nevezünk gyógyultnak? Jelenleg nem azt, akinek már jó a közérzete, hanem akinek 24 órán belül vett 3 egymást követő garat vírusszerológiája negatív... Az meg ismert, hogy a vírusfertőzöttek, legyen szó bármilyen vírusról, még napokig, vagy tovább üríthetik magukból a vírust, úgy, hogy már egyébként nincs tünetük.

Icewolf || kósza ||

(#7190) AMD Power válasza nubreed (#7185) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igy van. Ok okozat. Sikerult ezt is eltolni sok embernek. A gondolkozas es a jozanesz helyett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7191) Castell válasza radi8tor (#7188) üzenetére


Castell
aktív tag

Nem hinném, nálunk a legkisebb patikában egyszer sem találkoztam 2-3 emberrel, most meg 6-10 ember az utcán. De nem is a sor a lényeg, hanem, hogy a gyógyszerek/táplálék kiegészítők terén is megy a felhalmozás.

(#7192) Depression válasza Rive (#7182) üzenetére


Depression
veterán

Mert baromira kevés kínai ember élte meg az olasz átlag halálozási 80 éves kort.
Betartok minden szabályt, mert van egy 72 éves anyósom, aki rokkant és cukorbeteg. :W

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7195) Lauda válasza snecy20 (#7180) üzenetére


Lauda
félisten

Én ezzel a felvásárlási agyhalállal most sem értek egyet. Nem tudsz ellenni hetekig vásárlás nélkül, akkor meg már mindegy mit veszel. Ez a kifosztás óriási károkat okoz mindenhol, mert utána meg majd punnyad minden, nem lesz szükség semmire, mert hegyekben áll otthon. Nem romlandó dolgok 6 hónapra? Mik azok? Konzervek? Az élelmünk hány százalékát teszik ezek ki? Szerintem elenyésző, ezért tök felesleges őrizgetni fél évig konzerveket otthon.

De tekintsük logikusnak az előbbieket. A gumilövedékes és minden engedély nélkül tartható fegyverek piaca miért van lerabolva?

Meg szeretné vele védeni a konzerveket, a lisztet és a cukrot? Vagy a családot? Ki bántaná a családot és miért?

[ Szerkesztve ]

(#7196) Fecogame válasza Ringman (#7162) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez nagyon jó oldal, érdemes lenne kiemelni a hsz-t, illetve a linket betenni a többi közé. :K

Szerk.: Látom már bekerült :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7197) radi8tor válasza Castell (#7191) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kiváncsi lennék hogyan lehet felhalmozni a gyógyszereket. Nekem nem voltak hajlandóak még jelen helyzetben sem 2 recepttel dupla adagot felírni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7198) #22743424 válasza radi8tor (#7197) üzenetére


#22743424
törölt tag

Miért? 3 hónapra előre fel lehet. :F Azért van ilyen sor.

(#7199) nubreed válasza radi8tor (#7197) üzenetére


nubreed
veterán

Hát ez az. Én pont ugyanezt tapasztaltam, a házi orvos nem hajlandó a szokásos adagnál többet felírni. Szerintem az lehet, hogy a receptneélkül kapőható dolgokat elkezdték felvásárolni az emberek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7200) radi8tor válasza nubreed (#7199) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt vegyék nyugodtan. “Szegény” patikatulajnak kell fizetni a lízinget az S3-asra.

cybermanus: az egy dolog, erre fel van készülve a rendszer mert mindig ennyit írnak fel az orvosok.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.