Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117601) Z.É.T. válasza t72killer (#117600) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A legkisebb gyerekeknél az RSV tud problémás lenni és az például rendesen megszaladt az utóbbi időben.
(whatever, csak eszembe jutott)

(#117602) kwzatz válasza t72killer (#117591) üzenetére


kwzatz
őstag

"És lakosságarányban mennyi is akkor ez a rekord Mo.-hoz képest?"
Erre gyakorlatilag már kétszer reagáltam korábban, sőt, ebben a legutóbbi kommentemben is hozzátettem, hogy:
"Más országokhoz képest még most sincs gond, a saját másfél éves "teljesítményükhöz" képest viszont furcsa."

Mr.K.:
"Viszont most a Delta terjed."
Erre is reagáltam már, a delta nagyon nem most kezdte náluk sem (nemhogy deltás, már delta pluszos augusztusi hírek voltak onnan is), mégsem láttunk hasonlót korábban.
Másrészt nem "másfél évvel ezelőttet" írtam, hanem "az utóbbi 1-1,5 évben", azaz végig, a teljes időtartama alatt, mindenféle variánssal együtt.

Z.É.T.: Így van, 4 éves kor alatt, ha jól emlékszem amerikai nyári adatokra, 3-4x annyi gyereknek volt problémája RSV-vel, mint Coviddal.

[ Szerkesztve ]

(#117603) ooloo válasza nubreed (#117594) üzenetére


ooloo
őstag

Mondanak már mindent .... ki tudja ... lehet , hogy bejön . ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#117604) kwzatz válasza t72killer (#117597) üzenetére


kwzatz
őstag

"2. immunmacsó vagyok, nem kérek a gyógyszergyári mérgekből, így értelemszerűen az intenzíven beadott gyógyszerhalomból sem: ha csenget a covid, tegyenek le az ajtóm elé egy vödör ivermectint és D-vitamint."

Nem lehetne korábban? Mármint amikor még sokkal több értelme van, megelőzés jelleggel? Végül is a D-vitaminnál mindenképpen többe kerül a pár havonta oltás, milyen szuper lenne, ha lehetne választani. Ahogy láttuk múltkor a szlovák adatokat - vagyis hát én láttam - sokkal többe kerülnek összességében az oltottak. Hálás is voltam a szlovák kormánynak, hogy megosztotta az információt. Persze itt senkinek nem tűnt fel, amikor azon ment a lázadás a portfoliós linkekkel, hogy "mennyivel többe kerül az oltatlanok kórházi kezelése", hogy az oltottakhoz hozzádobja a vakcinák árát és rájöjjön, hogy hopsz, az az összeg máris legalább kétszer annyi. :D El is gondolkodtam, hogy vazze, tényleg mindenki ennyire vak és könnyen manipulálható? És akkor még nincs belekalkulálva a médiakampány, lottósorsolás, oltópontok működtetése, stb. Vagy az aznapi hír, hogy tervezik, hogy kis pénzjutalommal is motiválják az oltottakat, amivel rögtön többszörös nagyságrendet ér el az oltottakra költött összeg.

Szóval én mondom, fasza ötlet, támogatom, mindenkinek D-vitamint, 10 ezer Ft értékben. Esetleg bundle-ben lehet választani D-vitaminszint mérést ingyenesen + bizonyos mennyiségű D-vitamint. Szuper lenne. (főleg ha ránézünk a D-vitaminhiány - kórházi kezelés/halálozás kapcsolatára)

[ Szerkesztve ]

(#117605) syberia válasza Coyot (#117596) üzenetére


syberia
veterán

Ez nagyon jó hír, akkor más légúti vírusok miatt sem kell aggódjunk! :DD

Ó, várjunk csak.. :U

kwzatz: Az RSV járványt meg tudom erősíteni, én is értesültem amerikai forrásból., még az ősz folyamán róla. Pontosabban rhinovírusos fertőzés volt a gyakoribb. Ezt a két vírust 10 ből 9 gyereknél immunodiagnosztikával azonosították.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#117606) Coyot válasza syberia (#117605) üzenetére


Coyot
őstag

Mondtam én ilyet? :U Neked amugy muszáj folyamatosan fullba tolni a kretént?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#117607) kwzatz válasza Coyot (#117606) üzenetére


kwzatz
őstag

Miért, te még amiatt is aggódsz, amit úgy gondolsz, hogy elmarad vagy csekélyebb lesz? :F

(#117608) vito555 válasza kwzatz (#117604) üzenetére


vito555
tag

Ezt valóban jól levezetted...nem is gondoltam végig hogy ennyibe kerül egy oltott.
Nem kéne megemelni a TB hozzájárulásukat? ;]
Elnézést a durva humorért.

𝄢

(#117609) Coyot válasza kwzatz (#117607) üzenetére


Coyot
őstag

Félreérted. Meg szibériát is.
Arról volt szó, hogy szerinte vannak egyéb léguti szarok is most. És ez így is van. Csakhogy én nem erről beszéltem.

De ez a direkt aggódás suggalás is ilyen antivaxi sajátosság azt ugye tudod? Az meg hogy lájtosabb lesz a flu idén ha marad a maszk, mármiért adna aggódásra okot - nem csak nekem, bárkinek?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#117610) kwzatz válasza vito555 (#117608) üzenetére


kwzatz
őstag

Megbecsülhetjük pontosabban, de ránézel, hogy hány szurit (durván 5 millió adag december elejéig) osztottak ki, 20€-val kb. lehet számolni darabjáért, aztán hozzádobod ezt:
500 euró az oltásért? - Mutatjuk, melyik ország lenne ennyire nagylelkű!
Valamint a fentiekben említett egyéb költségeket, rájössz, hogy a nagyságrendbeli eltérés miatt annyira nem nagy gond, hogy pontosan nehéz számolni (mert hát teljes éves pontos adatokat mindenre vonatkozóan sajnos nem látunk - pl. a korábbi hullám idején csak valami 5%-os átoltottság volt, és az akkori kórházi költségeket nem ismerem - ha kétszer annyi volt, mint most, akkor tartana nagyjából ott, mint a csak az oltásokért egyelőre(!) fizetett összeg)

De ne, ne emeljük a TB-t, az is elég, ha habzó szájjal nem követeljük, hogy az oltatlanok fizessék a kórházi ellátásukat az "igazságosság" nevében. :U

[ Szerkesztve ]

(#117611) t72killer válasza kwzatz (#117602) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Erre gyakorlatilag már kétszer reagáltam korábban, sőt, ebben a legutóbbi kommentemben is hozzátettem,..." - no, akkor egész 1xerűen ennyi a történet, én is csak ennyit tudok mondani :R .

#117604: "Nem lehetne korábban? " - nagyonis, sőt :R . Az ország 90+%-a D-vitamin hiányos tél végén, ami igen valószínű, hogy az alfa hullám vuhanihoz mért magasabb Mo.-i halandóságába is belejátszott, kb úgy, ahogy az influenzajárványok jellemzően kora tavaszi jelentkezésébe is bele szokott. Tényleg jó lenne egy tájékoztatási kampány +juttatásként fejenként 200×500egység d-vitamin tabletta mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117612) kwzatz válasza t72killer (#117611) üzenetére


kwzatz
őstag

Az elvben egyetértünk, adagolásban nem, de annyi baj legyen (amúgy akciósan 3.000 Ft alatt férsz hozzá 240 napra elegendő napi 4.000 egységhez).
Kár, hogy hasonlót jó eséllyel soha nem fogunk látni valamiért.

(#117613) Silent77 válasza kwzatz (#117612) üzenetére


Silent77
veterán

Linket adnál róla? :R
Eddig California Goldot szedtem, de már nem éri meg kintről venni, nagyon drága lett.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#117614) t72killer válasza kwzatz (#117612) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egész éves átlag május végétől szeptemberig strandolással számolva. Lehet júliusban 0, februárban sok, bár a 4k-t még akkorra se javasplja semmilyen hiteles szerv.
A magyar szalonnaevőbajnok februári valós bevitele kb 1-200IU körül lehet, de csak azokon a napokon, amikor tojást is eszik, ehhez képest hipertérugrás lenne már a legprimitívebb teszkógazdaságos multivitamin tabi is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117615) lacafaca válasza kwzatz (#117612) üzenetére


lacafaca
őstag

k2-t ne hagyjátok ki melőle, másképpen sokat nem fog érni :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#117616) Dorian


Dorian
félisten

Háziorvossal lehet felíratni 3000NE-s D3-at fillérekért.
(Amúgy nem kell K vitamint szedni mellé)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117617) Z.É.T. válasza lacafaca (#117615) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:K
Vagy pl. érett sajtok, akinek inge ;)

(#117618) t72killer válasza Dorian (#117616) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk 270db 1000IU-s tabi kerül 6£-ba (tecsó, klubkártyával), azaz 1000IU = 10Ft. :R

K-ból nem mind1 melyik? A multiban amit szedek nem írja, h 1 vagy 2 :F .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117619) Silent77 válasza Dorian (#117616) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, eszembe se volt.
Magnéziumot is vele íratom.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#117620) IRO21


IRO21
aktív tag

Van valami jelenleg érvényes szabály, hogy fertőzésen átesés után mikor lehet oltani?

(#117621) Dorian válasza t72killer (#117618) üzenetére


Dorian
félisten

Felesleges K vitamin, nem feltétele a D felszívódásának.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117622) IRO21 válasza IRO21 (#117620) üzenetére


IRO21
aktív tag

Közben megtaláltam, 3 hónap.

(#117623) kwzatz válasza lacafaca (#117615) üzenetére


kwzatz
őstag

Sok sajt, csirkehús, marhahús, máj, tojás, vaj... Valószínűleg a normál étrendünkkel megvagyunk bőven, így ezt külön nem éreztük szükségesnek. Persze néhányaknak érdemes lehet, ha nem visznek be eleget az étkezéssel.

Silent77: Bocs, nem akarok linkelni, még a végén meggyanúsítanak itt, hogy valami webshopos vitaminárus vagyok. :D De szerintem a mértékegységekkel megtalálod, aztán ahonnan szimpatikus. A háziorvosos módszer sem hülyeség, nem tudom a menetét, pl. hogy kell-e igazolni, hogy vitaminhiányod van vagy hasonló.

t72killer: "bár a 4k-t még akkorra se javasplja semmilyen hiteles szerv."
A "hiteles" szervek általában le vannak maradva a tudomány haladásával, így ez engem nem akadályoz. :D

Egyébként van itt olyan, aki méretett már D-vitamin szintet? Azt tudom, hogy az antitest vizsgálat nagy őrület, de még ilyen kommentet nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#117624) Silent77 válasza kwzatz (#117623) üzenetére


Silent77
veterán

Nyugodtan irhatttad volna. :)
Orvosom simán felirja, szóval np.
Magnézium is 400ft körül van 30db.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#117625) t72killer válasza kwzatz (#117623) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valamikor kb 6 éve, pufa-szinttel együtt. Őszintén halványlilám sincs mennyi volt az eredmény. Arra emlékszem, hogy nem pánikoltam de elkezdtem néha-néha halolaj-kapszulát szedni és napi fél sima multivitamin tablettát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117626) lacafaca válasza Z.É.T. (#117617) üzenetére


lacafaca
őstag

ja jó...tudjátok én nem szedek ilyen műcuccokat...csak megemlítettem aki bogyózik ;)

#117618 t72killer nem mindegy...k2

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#117627) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy újabb ikres anyuka :((( :( .

(zárt csoportból volt az infó, hogy oltatlan, covid). Az oltás mellett tényleg piszkál a vitamin-kérdés, mert a terhesség vége felé igencsak könnyű D+egyéb hiányos szitukba belefutni. Antitestek+tréningelt sejtes védelem hiányában pedig ilyenkor a végeredmény eléggé rizikós.

Szval nem jó cucc a covid, de még rá lehet húzni 1-2 lapáttal/bizonyos élethelyzetekben kerül az ember olyan szituba, hogy nem a "tankönyvi" 0.3% egy 40éves rizikója...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117629) BalanceR válasza lacafaca (#117628) üzenetére


BalanceR
addikt

Csontvázak a szekrényből?
Vagy megint az van, hogy eltúlzod a dolgokat?
Alapsztori így videó alapján:
Egy covid osztályon elhunyt embert adnak ki, és mivel ott halt meg, a protokoll szerint fertőzésveszély miatt tiltott az elhunytat "kiadni" a családnak. ( Öltöztetés / nyitott koporsós temetés...). Vagy zárt koporsós temetés, vagy hamvasztás.
Ez teljesen normális, logikus protokol.
A hozzátartozók szerint ( nem tűnnek orvosnak, vagy szakemberek... sőt....) az elhunyt nem covidban halt meg. De erről részletek, (zárójelentés, kórisme, kórlefolyás... bármi konkrét nincs)
A kórházi alkalmazott (nem tudni, hogy ápoló, nővér, beteghordó, vagy segéd a patológián) szintén azt mondja, hogy szerinte sem covidban hunyt el az áldozat ( szintén nem tűnik szakembernek)
A covid osztályra azért "véletlenül" nem sűrűn kerülnek be emberek, vagy pozitív teszt, vagy komoly ráutaló tűnetegyüttes kell. Persze nem kizárt, hogy nem coviddal kerül be oda az ember, sajnos előfordulhat, viszont pár nap ott, és garantáltan az lesz..
Annyi kiderül még, hogy ez a kórházi alkalmazott nem "hisz" az oltásokban, "csak azért vette fel az oltást, mert muszáj, kötelező nekik" (ez megerősíti, hogy nem képzett orvos, vagy szakmabeli) és nem akarja elveszíteni a munkáját, mert kell a pénz, minimálbéren van ( ez fixálja is a feltételezést, hogy nem szakápoló, vagy nővér, mivel azért bármilyen szar az EÜ-ben a pénz, azok akiknek releváns EÜ képesítésük van, annál azért bőven többet kapnak).
Mondjuk a feldúlt "kiscsaláddal" én sem vitatkoznék...

Vagyis mint mindig, semmi konkrétum, semmi egzakt infó, mindenképpen érdemes lenne kivizsgálni az esetet, mert így csak a habzószájú, antivaxxereknek csemege, meg olaj a fotelforradalmukhoz ...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117630) t72killer válasza BalanceR (#117629) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+hogy hisz-e egy alkalmazott, vagy sem, az legkevésbbé egy gyászoló családdal lefolytatott beszédből fog kiderülni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117631) BalanceR válasza t72killer (#117630) üzenetére


BalanceR
addikt

Nyilván ilyenkor nem vitatkozik, az ember, azt mondja amit a másik fél hallani akar...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117632) Sped válasza Dorian (#117616) üzenetére


Sped
aktív tag

Minek ehhez orvos? :U
Boltok polcai rogyásig D vitaminnal 3000NE és 4000NE is.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#117633) Dorian válasza Sped (#117632) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell hozzá. Csak így tized-annyiba kerül ugyanaz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117634) Sped válasza Dorian (#117633) üzenetére


Sped
aktív tag

Jaaa értem. Erről nem tudtam.
Eszembe nem jutott volna eddig vitamint felíratni orvossal. De ez így bemondásra megy?
(Mondjuk nekem ennyit nem ér a dolog, manapság meg különösen macarás konzultálni háziorvossal így inkább ha vmi nyűgöm van magánba megyek.)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#117635) Dorian válasza Sped (#117634) üzenetére


Dorian
félisten

Felhívod, és felírja felhőbe, nem kell ezért elmenni, sorbaülni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117636) nubreed válasza Dorian (#117635) üzenetére


nubreed
veterán

Vagy küldesz neki emailt, még csak fel se kell hívni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#117638) Vebber válasza Dorian (#117633) üzenetére


Vebber
tag

Bármilyen márkájú D vitamin kiváltható receptre, vagy csak konkrét termék/termékek?
Gyereknek létezik valami könnyen lenyelhető, kisebb dózisú változat mint ezek a 3-4000 ezres töménységek?

Egyébként mi alapján eszitek? Valószínűsítem itt senki nem szaladgál néhány hetente vérvételre, hogy beállításra kerüljöna a mennyiség.

(#117639) nubreed válasza Vebber (#117638) üzenetére


nubreed
veterán

Én a Freseniust szedem, ezt szoktam feliratni a dokival, tök kicsit a tabletták, egy gyerek is be tudja venni könnyen, 1000 Ne 1 tabletta én naponta 3-at szedek belőle.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#117640) Dorian válasza Vebber (#117638) üzenetére


Dorian
félisten

Az íratható fel, ami tb támogatott.
Gyerekeknek van csepp formátumban.
Miért-ne alapon. Ha eszel ennyit, bajod biztos, h nem lesz tőle, de eleve a népesség 90%-ának csak pótlásból van meg a kellő mennyiség.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#117642) syberia válasza Vebber (#117638) üzenetére


syberia
veterán

Sosem mérettem a szintjét, eddig 3000NE körül toltam, most megemeltem a duplájára. Ha jönne valami kórság simán 10k fölé tolnám a napi mennyiséget.

https://howbad.info/

(#117643) t72killer válasza syberia (#117642) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

vesét-májat érdemes lesz nézegetni...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117644) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Találós kérdés: ki a nevezett barát :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117645) syberia válasza t72killer (#117643) üzenetére


syberia
veterán

:F

Egy kifestőkönyet is linkelhettél volna. :P

Oké látom már. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#117646) t72killer válasza syberia (#117645) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van az egér bal felső részén egy fül, azt szokás maszírozgatni miután sikerült a kék betűk fölé navigálni a képernyőn mászkáló nyilacskát :)).

Röviden: a humanoidok veséje nem szereti, ha cukor és só helyett is tömény D-vitamint eszik a gazdájuk.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117647) syberia válasza t72killer (#117646) üzenetére


syberia
veterán

1 db páciensról van szó a tanulmányba, aki közel sem volt egészséges (elhízás, magasvérnyomás, ízületi gyulladás) és szétnapozta az agyát, nem tömte magát kalciferollal! Egy szóval sem említik hogy túladagolás esete áll fenn.. :(

Tehát mit szeretnél mondani, vesekárosodást fogok kapni tőle?

The safety profile of vitamin D supplementation is similar for doses of 400, 4000, and 10 000 IU/day. Hypercalciuria was common and occurred more frequently with higher doses. Hypercalcemia occurred more frequently with higher doses but was rare, mild, and transient.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31746327/

https://howbad.info/

(#117648) t72killer válasza syberia (#117647) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, mennyinél húzódik a határ - köszi^2 a cikket el fogom olvasni :R. Napi 1000 egységnél magasabb ajánlott értéket még sehol se láttam, és ebben benne van a kajával bevitt (pl tojás) és napozással beszerzett adag. Ennek a duplájánál egészen biztos nem szednék többet télen se (a gyakorlatban 1000egység körül szedek mostanság).

A cikk nekem is fura egyébként, sose gondoltam volna, hogy napozással ennyire komoly mennyiségeket lehet felvenni - persze ez a tag úgy tűnik bőrrákra gyúrt a thaiföldi (v egyéb DK-Ázsiai, nem írja a konkrét országot) nap alatt naptej nélkül.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117649) BalanceR


BalanceR
addikt

Funcact:
PubMedes "bizonyíték" bármire, egy perc alatt:
Mivel hatalmas az archívum, tuti lesz találat:
Pl Google: "pubmed a tea rákot okoz"
A tea bezony rákot okoz
Vagy Google: "pubmed a narancslé jó a depresszióra"
Oh yeah
Esetleg Google: "pubmed a vizeletivás remek gyógyszer"
Egészségedre pajti
:))

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117650) Mr K válasza kwzatz (#117602) üzenetére


Mr K
senior tag

Miután egyéb lehetőségeket kizártunk, akkor marad az eredeti felvetés: a korlátozások november elsejei enyhítése okozhatta a növekedést. (Esetleg ettől nem függetlenül az emberek hozzáállásában beállt változás. De nem vagyok ismerős Koreában.)

(Megnéztem a grafikonokat kicsit nagyobban: már nyár közepétől megemelkedett az esetszám, ami egybeesett a Delta dominánssá válásával, amit a szigorúbb védekezés szinten tudott tartani. Aztán jött a lazítás, és attól kezdve emelkedik meredeken a görbe.)

Vagy a háttérhatalom keze betette a lábát. De ehhez én már nem annyira értek... :U

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.