Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117501) S e t h


S e t h
nagyúr

Toroczkai az oknyomozó.
Egy héten belül meg lesz itt még koronázva Gödény is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#117502) vito555 válasza FrezeR (#117498) üzenetére


vito555
tag

Nagyon jó beszélgetés...

𝄢

(#117503) Sped válasza 8th (#117500) üzenetére


Sped
aktív tag

Ti aztán jól be vagytok sz.arva hat afgán/szír tinitől... az meg sem fordul a fejetekben, miken mentek keresztül, mire eljutottak idáig? Pokol lehet az életük. Te meg itt rettegsz a fotelben tőlük. Remélem templomba azért jársz vasárnaponként.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#117504) pjen válasza Sped (#117503) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul azok a migránsok nem is akarnak itt maradni. Inkább a könmyebb tovább haladásukat kellett volna biztosítani. Persze a fővárosba betelepült kevésbé civilizált keleti szomszédból érkezettekről nem ír senki. És van még pár város.

[ Szerkesztve ]

(#117505) Coyot válasza syberia (#117494) üzenetére


Coyot
őstag

Elefánt üzemmód? Lassan ért meg gyorsan felejt? Másik topicban a szádba volt adva. Nagyon aranyos mikor direkt nem akarod érteni :)

A többi felett meg aranyosan elsiklasz. Hit'n'run fórumozás. Megkaphatnád a KisLaca címet itt a topciban szerintem :DDD

S e t h
Most mit csodálkozol? Bárki jó aki hasonló véleményen van. Akkor is ha egy magamutogató idióta, kilóméteres fasságlistával.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#117506) 8th válasza Sped (#117503) üzenetére


8th
addikt

Törölhető

Moderáltam magam mert már nagyon OFF itt a téma amit írtam.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#117507) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tard körökben elhangzó oltásnáci kifejezéshez egy adalék:

"Aki párhuzamot vél felfedezni, az nem töri- és nem magyartanár, ld Hitler és Bormann véleményét a kötelező oltások megszüntetése mellett, és az "alávaló népek" elől az oltások elzárásáról, mert úgysem kívánatos a szaporodásuk.
Szerk: ha legközelebb _bárhol_ felmerül, innen lehet pl hozzá szemezgetni a válaszhoz:
[link] "

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117508) IRO21 válasza FrezeR (#117498) üzenetére


IRO21
aktív tag

Ez tetszett. Köszi!
Gődénnyel sincs benne semmi baj, miatta felesleges kihagyni.
Szerintem mindkét oldalnak simán fogyasztható, még a fanatikusoknak is.
A teljes műsor esetleg nincs fent valahol?

(#117509) 8th válasza FrezeR (#117498) üzenetére


8th
addikt

Rusvairól mindig az a benyomásom, hogy baromi felkészületlenül vesz részt ezekben a beszélgetésekben.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#117510) BalanceR válasza 8th (#117509) üzenetére


BalanceR
addikt

Felkészületlen?
Még mondja is, hogy mivel a tudomány nem úgy működik, hogy a netről kinyomtatott mindenféle study-kat, meg statokat lobogtatunk, meg linkeket mantrázunk, pláne nem laikusoknak. Valóban nem hozott mindenféle doksit, meg webcímet. Ő a témában jártas szakemberként, el tudja mondani szóban, hogy jelenleg mi az ő személyes, és a szakma 98% által elfogadott a véleménye, meglátása, de nem fog szakértőknek, orvosoknak publikált tanulmányokat lobogtatni, mert objektív rálátás, hozzáértés, bővebb háttérismeret nélkül nincs értelmük.
Az AW oldal szókása mindenféle archivumból előkapart (akár azóta már cáfolt), kontextusából kiragadott, peer review előtti, kismintás / nem releváns adatokra, tanulmányokra, vizsgálatokra, hivatkozni, mint "megdönthetetlen bizonyíték" bármire, vagy mint "tény". Persze értelmezni az "átlagjózsi" nem tudja, háttérinformációja nincs, ezért szó nélkül elfogadja, mert az "olyan tudományos" , meg mert "há' ott volt a Lanceten ami tudományos!" - azt, hogy a publikált tartalmat már rég elkaszálta, ízekre szedte a szakma, nem nézi.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117511) FіkuszKukіsz válasza 8th (#117509) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szegény, biztos tele van a töke, hogy állandóan galambokkal kell sakkoznia.

Romanes eunt domus

(#117512) kwzatz válasza t72killer (#117507) üzenetére


kwzatz
őstag

Ennél ostobább dolgot már rég olvastam, köszi. :D
A mintájára elgondolkozhatsz a "grammar nazi" kifejezésen is. Ott is milyen érdekes lenne arról beszélni, hogy a nácik hogyan viszonyultak a helyesírás kérdéséhez, releváns lenne, ugye? Ja nem, mert ezekben a kifejezésekben a "náci" egyszerűen egy kifejezetten autoriter egyént jelképez az adott kérdés viszonylatában. Oltások terén meg olyanokra használják pl., akik már hónapokkal ezelőtt 4 covid-oltással rendelkeztek és mindenkit oltásra szeretnének kényszeríteni, vagy esetleg kényszermunkára küldenének, ha nem oltatod magad.
Ugyanezt fejezi ki az oltástálib is, az hogy lehet? Nem bonyolult szerintem.
Mindezzel együtt persze, ezek a kifejezések is propagandacélokat szolgálnak, mint ahogy a másik oldalon az "oltásellenes" is, amit mindenki előszeretettel használ a "felvilágosult körökben". Semmi értelme nincs, semmi konkrétat nem fejez ki (mert hát ki hallott már annál nagyobb baromságot, hogy valaki, aki gyerekkorától kapott már egy csomó oltást, sőt, oltatta a gyerekét is akár, az "oltásellenes", kicsit pongyolának tűnik a kifejezés :D ), de negatív képet segít festeni a szembenálló csoportról, ezért sulykoljuk a plebejusok szájába, használják rendszeresen, a fentieken úgysem gondolkoznak el.
Ugyanilyen propagandacélokat szolgál már a linkelt cikk címe is, a mintájára lásd még:
"Tudod ki ivott még vizet? Hitler." :D
Ezen a szinten mozog. De bátran szemezgess belőle a válaszhoz, ha felmerül, a leggyengébb képességűek talán nem fognak kinevetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#117513) t72killer válasza kwzatz (#117512) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem zörög a haraszt..., érdekes, hogy megszólítva érzed magad :)) .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117514) kwzatz válasza t72killer (#117513) üzenetére


kwzatz
őstag

Belinkeltél egy ostoba cikket, reagáltam. Így működik egy nyilvános fórumon. Szerintem többször pörgeted az "oltásellenes", "antivaxxer stb. kifejezést, mint én az oltásnácit. Visszanézhetjük a kommentjeinket, ha kívánod. Hozzak példákat? Kiderítsük, kire hat jobban a primitív propaganda? :U Bár most nézem, valójában nem lenne fair, tekintve a szolid, közel 6000 kommentedet a topic-ban.

[ Szerkesztve ]

(#117515) t72killer válasza kwzatz (#117514) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A te áltudománnyal mixelt propagandád az, aminek semmi keresnivalója a fórumban. A hazugság nem vélemény, csak hazugság.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117516) kwzatz válasza t72killer (#117515) üzenetére


kwzatz
őstag

"Áltudomány". :DD Ez egyre jobb. Mi volt áltudomány?
Nem értem, miért lepődsz meg azon, hogy ha megosztasz egy ostoba propagandacikket úgy, mintha a szentírás lenne, amiből majd a hasonló gondolkodásúak táplálkozhatnak a "vitákban", akkor valaki rámutat, hogy... ostobaság. Miért nem reagálsz inkább arra, amit írtam? Melyik részével nem értesz egyet és miért?
Kifejtheted a grammar nazi-n keresztül is:
"Tudod, ki írt még helyesen? Hitler." :DD

[ Szerkesztve ]

(#117517) kwzatz válasza kwzatz (#117516) üzenetére


kwzatz
őstag

Bocsánat, a cikk logikájához igazítva helyesen, még mielőtt valaki belekötne:
"Tudod, ki írt még helytelenül? Hitler." :)

(#117518) t72killer válasza kwzatz (#117516) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a cikk egy történelmi tényről szól, azt meg saját magadnak kell feldolgoznod, ha fáj az igazság.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117519) kwzatz válasza t72killer (#117518) üzenetére


kwzatz
őstag

A történelmi tényt nem firtatom, egyben a logikai párhuzam, amit von, az még ostoba, fentebb kifejtettem miért. Mivel erre ellenérvet továbbra sem sikerült szülnöd, - helyette viszont üres frázisokat annál inkább - ezt azt hiszem, lezártnak tekinthetem.

[ Szerkesztve ]

(#117520) Ricardo válasza pjen (#117504) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha a feletted lakó eláztat,és folyik a plafonból a víz az is teljesen rendben van, úgyis lefolyik az alattad lakóhoz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#117521) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Damu Roland műtüdőn van.

[ Szerkesztve ]

(#117522) gergo5991 válasza Intruder2k5 (#117521) üzenetére


gergo5991
őstag

[link] Állítólag covidos Damu Roland és műtüdőn van
színész koronavírusos amit 2 oltás ellenére kapott el, mielőtt megkaphatta volna a harmadikat.

eddig nem az vót hogy a 2 oltás mindenképp megvéd a kórháztol?

[ Szerkesztve ]

(#117523) Intruder2k5 válasza gergo5991 (#117522) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neki lehet valami komolyabb alapbetegsége, reggel olvastam egy cikkben - már nem tudom melyik oldalon -, hogy nyár óta a kórházakat járja, azt hiszem utoljára két hete engedték haza.

(#117524) t72killer válasza gergo5991 (#117522) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy rahedli egyéb súlyos baja van, egy másik cikkben írták, hogy egyéb okból pár hónapja járja a kórházakat. Az esetébő se pro se kontra nem vonnék le sok következtetést, max annyit, hogy valóban, 2 régi oltás necces eü állapotban lévő páciens esetében nem sokat ér.

#117523: pl 444 lehetett.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117526) BalanceR válasza gergo5991 (#117522) üzenetére


BalanceR
addikt

De igen, ha a második nem volt régebben, mint 4-6 hónap, és nem vagy eleve kripli.
Olyan az oltás mint a Bungee kötél. Az emberek meghalhatnak, ha kötél nélkül ugranak, és a bungee kötél az ugrók 99%-t megvédi a halál / súlyos sérülés ellen, de ha 98 éves vagy, esetleg 270 kiló, nem a kötelen fog múlni, hogy túléled-e...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117527) syberia válasza t72killer (#117507) üzenetére


syberia
veterán

Az oltástálib jelző jobban passzol szvsz. Bár lehet hogy mégsem, a vallási fanatikusok mérsékelten elvakultnak hatnak :D

(#117526): Ne erőltesd a matematikát, a Kedves Vezető is megmondta: Nix Ugribugri!

(#117525): A dán nyugdíjkassza túlterhelt lenne? Látom intézkednek.

(#117521): Mennyi kevébé szerencsés esetről nem számol be a sajtó. :U

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#117528) kwzatz


kwzatz
őstag

Dél-Korea statisztikájára van már megfejtés? Érdekelne, khhösz előre is.

(#117529) Mr K válasza syberia (#117527) üzenetére


Mr K
senior tag

Tehát a (halálos) járványoknak oltással elejét venni akarók az oltástálibok. Ezek szerint a globális felmelegedést kötelező intézkedésekkel megakadályozni szándékozók a klímatálibok? A közlekedési balesetek számának csökkentését a sebességhatárok szigorításával elérni kívánók a kresztálibok? És vajon hogy hívjuk a tankötelezettség pártolóit?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#117530) BalanceR válasza kwzatz (#117528) üzenetére


BalanceR
addikt

Részletezd, melyik stat? :F

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117531) Gsx-rr válasza gergo5991 (#117522) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Aa most majd jon,hogy kamu volt a 2 oltasa

(#117532) Coyot válasza Gsx-rr (#117531) üzenetére


Coyot
őstag

Miért lenne kamu? Ha van mellette betegsége ami komoly akkor a két oltással is előferdülhet hogy nagyon rosszul lesz akár bele is hal. Még mindig nem lesz 100% os oltás soha a büdös életbe.

A rákbetegeknek pl le is van írva kerek perec, hogy vagy nem elég a normál dózis, vagy teljesen egyedi oltásköz kell. Nincs ebben semmi meglepő, már tavasszal is ismertem olyat aki egyéb műtét miatt 3x kapott pfizert, mivel a műtétje utáni kezelésben legyepálták az antitestjeit is.

Neked már jobb a covidod?

Má' nem

(#117533) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Itt bizonyitottan megmondtak Csollany oltasa is kamu. Tehat varhato lesz ez is.

Aranyosi Peter 2 oltas utan 6 nap korhaz. Most olvastam

(#117534) Mr K válasza kwzatz (#117528) üzenetére


Mr K
senior tag

Itt egy friss cikk róla. (PC-n fizetős, de mobilon olvasható. Vagy valami hasonló.)

A megfejtés amúgy az, hogy kb. 6 hete nyitottak (felszámolták a korlátozásokat), mondván hogy teljes lakosságra vonatkoztatott 81%-os átoltottság már elég kellene, hogy legyen. És kiderült, hogy a Delta már annyira fertőző, hogy korlátozások nélkül nem lehet az R0-t 1 alá vinni. (A 19%-nyi oltatlan az 10 millió ember, köztük szabadon terjed a járvány.) Így most majd jönnek vissza a korlátozások: 9 órás zárás, tinédzserek kötelező oltása, ilyesmik.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#117535) Coyot válasza Gsx-rr (#117533) üzenetére


Coyot
őstag

A csollánynál nem volt mellette semmi érdemi infó, ami mint pletyka jött az meg annyi, hogy beadatta a jansent-t de akkor már beteg volt. Ehhez képest a soproni nővérek szerint oltatlanként került az osztályra.
Simán lehet hogy a láncdohányosság sem segített rajta, bármeddig is nyomta.

Má' nem

(#117536) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] sk kötelező oltás
egyébb hirek:
[link] a koronavírus velünk marad, mint az ózonlyuk vagy a kergemarhakór, az oltatlanok fizessék kezelésük egy részét

az érdekelne, ha el akarják engedni az egész dolgot, és majd azt hiszik a kötelező oltással elérnek valamit.. kérdem én..
ha nem a covidosok miatt lesznek tele a kórházak, mikor már elvan engedve a covid keze, akkor szerintem majd a long-covid mellékhatásokkal fog megtelni.. ideje felébredni hogy az oltás nem megoldás.. 2 hónapos világ lockdown, csak az élelmiszer,áram,gáz,viz üzemeltetés menjen, és magától megszünne ez az egész..

(#117537) lacafaca válasza Coyot (#117535) üzenetére


lacafaca
őstag

nem volt beteg amikor beadatta és beadatta...azért került oltatlanként be, mert ez a protokoll, az oltástól a tünetekig nem telt el az x idő...aztán ki lehet számolni, hogy oltóponti fertőződés volt-e ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#117538) Coyot válasza lacafaca (#117537) üzenetére


Coyot
őstag

jaja te csak tudod, kápi-koma :DDD
elnézésedet kérem, de mint eddig is semmibe veszem azt amit írsz :R

t72killer:
Reméljük ha túléli, megváltozik a véleménye. Bár erre kevés esély van.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#117539) t72killer válasza Gsx-rr (#117533) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kell a snowflake-et tolni . Csollányról ki állította HITELESEN, hogy lett volna bármilyen oltása? Letohán kívül minden eddigi infó ami a környezetéből kikerült, és kikerült, azt állította, hogy oltatlan.
Annyit esetleg elképzelhetőnek tartok, hogy utolsó utáni pillamatban felvett egy janssent (azaz Letoha állítása igaz, csak épp már semmi ideje nem volt az oltásnak, h beérjen a védelem).

Az, amit bedobtak 2-3 napja, hogy 3 oltása lenne, totál kacsa, simán behazudta az oltásellenes tábor, mint annyi mást.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117540) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#117541) Coyot válasza Intruder2k5 (#117540) üzenetére


Coyot
őstag

Ezt még nem láttam, hát akkor ennyi kb.

Má' nem

(#117542) lacafaca válasza Coyot (#117538) üzenetére


lacafaca
őstag

az nem az én bajom és igen, veletek ellentétben tudom ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#117543) BalanceR válasza Coyot (#117538) üzenetére


BalanceR
addikt

"Reméljük ha túléli, megváltozik a véleménye. "
Volt már példa:
Delhusa Gjont az ördög akarta katlanba húzni, miközben lélegeztetőgépen volt

Pataky Attilának hatalmasat változott a véleménye a koronavírusról

Hogy is mondta a Zalai Orákulum?
"Ha jön az IFA, megváltozik az ember véleménye" :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#117544) 8th


8th
addikt

Egy nő beállított a sürgősségire, és szépen kérte, hogy vegyék ki belőle az oltással beültetett chipet B@zki... :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#117545) lacafaca válasza BalanceR (#117543) üzenetére


lacafaca
őstag

van egy mondás, nem is túl régi (talán még te is hallottad): van az a pénz, amiért korpásodik a haj ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#117546) FrezeR válasza IRO21 (#117508) üzenetére


FrezeR
senior tag

(#117547) FrezeR válasza Intruder2k5 (#117540) üzenetére


FrezeR
senior tag

Pár nappal ezelőtt Letoha doki a Face oldalára feltette a beszélgetésüket Csollányék egyik jó barátjával aki orvos és követte Szilveszter kórtörténetét. Ez a doki aki Letohának írt, hogy segítséget kérjen tőle a kezelését illetően. A beszélgetésben le volt vezetve Csollány teljes betegségtörténete meg milyen gyógyszert kapott és hogy alakult az állapota eddig. Mint mondtam, nem volt fent sokáig én is csak éppen elkaptam a bejegyzést aztán röviddel utána törölte is és kiírta, aki látta látta aki nem az nem és azért tette fel, mert már elegen abból, hogy kamuznak vele kapcsolatban. A lényeg a lényeg, hogy Janssent kapott október 28-án, majd november 9-én pedig megfertőződött. Utána kicsit jobban volt majd megint rosszabbul, a jelenlegi állapotot meg tudjuk.

(#117548) radi8tor válasza Intruder2k5 (#117540) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mókás világban élünk. :D
Még fel sem épült de már hűtik be neki a szurit.

⭐ Stella

(#117549) t72killer válasza FrezeR (#117546) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak ez semmire se megoldás, mert egy 2vel későbbi mutáns totál újraírja a szabályokat. Pont ahogy Influenzából is volt a spanyol óta igen komoly kör, igaz, évtizedekkel később.

#117547: én is láttam, mi kering Letohától. Máshol ugyanő nem november első felére tette az ominózus oltás dátumát? Honnan tudja napra pontosan a megfertőződést??

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117550) Intruder2k5 válasza FrezeR (#117547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát nem tudom, nekem azért furcsa, hogy egy orvos csak úgy kiteszi egy publikus közösségi felültre bárkinek az efféle adatait, diagnózisát, stb.-t, még inkább, hogy ott kér segítséget egy másik orvostól a kezeléshez. Ezzel mindenféle írott és íratlan szabályt megszegne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.