Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) samspade válasza andrisbandi (#84350) üzenetére


samspade
csendes tag

Szerintem inkább erre hasonlít.

Ugyanezek a készletek vannak Rose-on, CRC-n stb, de pl a Merida cucca is ugyanez, csak az valami 25 ezer...

(#84352) 6030D válasza Runner_fxr (#84349) üzenetére


6030D
Ármester

Mé' nem a csajt nézed? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84353) Pttypang válasza samspade (#84348) üzenetére


Pttypang
veterán

Igazabol a nagy reszet egy modern biciklin nem hasznalod.

Ami érdekelne, hogy a lábpumpákkal kinek mi a tapasztalata? Érdemes lehet beruházni ilyenre? A decathlonban nézegettem, de teljesen műanyag, nem volt túl meggyőző. Nem 10 bart akarok fujni vele.. :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#84354) szjoci válasza Pttypang (#84353) üzenetére


szjoci
őstag

Van egy Lidl-s lábpumpám, de nem igazán használom (van itthon kompresszor, hátizsákban pedig minipumpa). Megvettem mer' óccsó' volt, egyszer felpumpáltam vele egymásután 2 kerékpár gumijait (le voltak már eléggé eresztve) a megfelelő nyomásra, leizzadtam a végére... :DDD A linken szereplő hozzászólások helytállóak :K

[ Szerkesztve ]

(#84355) csubuka válasza BlacKSouL (#84267) üzenetére


csubuka
addikt

És (#84268) andrisbandi: Köszönöm szépen válaszaitokat! Kölfüldi rendelés akkor annyira nem adja? Illetve ez a mágneses (köllüre rakott egy pár mágnes), indukciós elven töltő "szuperkondenzátoros" lámpa nem annyira korrekt megoldás?

(#84356) ivana válasza Pttypang (#84353) üzenetére


ivana
Ármester

Ez pont egy értelmes box és hasznosak a benne levő cuccok, van benne integrált és négyszög hajtáshoz is cucc, a többi meg eléggé a mindenhez kell kategória.

(#84357) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#84349) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

egyszer már cserélhetnének fekete lány, fehér srácra.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#84358) parkr válasza samspade (#84348) üzenetére


parkr
őstag

akkor most kipróbálom innen is a kesztyűt meg a nadrágot, a lidl-östől talán jobb lesz :F

(#84349) Runner_fxr német cég. ott nem nagyon akadnak fent ilyesmin (nálunk se kellene...)

[ Szerkesztve ]

(#84359) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#84349) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A (még mindig) mindent felülíró politikai korrektség jegyében.Én is erőltetettnek érzem. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84360) Runner_fxr válasza 6030D (#84352) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát finoman fogalmazva, érdekes feje van annak a csajnak. :)

CaNNa3IS: Barna csempe, rózsaszín fugával, azt bírnád mi? :D Mondjuk én is. :)

parkr: Igazából csak egy viccesnek szánt megjegyzés volt, semmi bajom a feketékkel. Sőt mondhatnám, hogy mindig is kedveltem a kultúrájukat, legalább is az értelmesebb részének.
Ugyanakkor amit migráncs ügyben csinál a "mélyen tisztelt" Unio vezetősége, az finoman szólva is felháborító.
Az Európai emberek ellen elkövetett gaztett miatt szúr nekem is főként szemet egy ilyen borító, pedig nem kéne tudom, de ez van.

Hasaggymeg: Afrika az afrikaiaké, Szíria a szíriaiaké, Izrael a zsidóké, Európa mindenkié! Nem tudtad? :)

(#84361) samspade válasza Runner_fxr (#84349) üzenetére


samspade
csendes tag

Nekem mondjuk fel sem tűnt, ergo nem is zavar.

Amúgy ha már szóba került a téma: szerintetek a kerékpárversenyzők között miért van olyan kevés színesbőrű? Pl. atlétikában kevésbé érvényesülnek a fehérek, ellenben bringán csak ilyen vékony fehér legényeket lehet látni. Pedig a nagy kerékpáros nemzeteknek (francia, brit, belga) elég sok nem fehér polgáruk van, bringán viszont nem nagyon látni őket...

(#84362) samspade válasza Pttypang (#84353) üzenetére


samspade
csendes tag

Szerintem hasznos készlet, akinek még semmilyen bringa specifikus szerszáma nincs (pl. nekem csak egy zsebszerszámom van, de azzal max. vészhelyzetben jó bütykölni), annak jó kiindulási alap. Vagy nem jól gondolom?

(#84363) Napfénysüti válasza samspade (#84361) üzenetére

Talán a testi adottságaik ehhez a sporthoz nem annyira ideálisak. Akad persze néhány kivétel, például: Daniel Teklehaimanot.

Més que un club!

(#84364) Runner_fxr válasza samspade (#84361) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez már párszor nekem is eszembe jutott, valóban lehet a testfelépítésből adódó különbség is, de talán az is közre játszik, hogy kevésbé fekszik nekik ez a fajta, hosszútávú terhelés.

(#84365) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#84364) üzenetére

Az viszont fura hogy maratoni futásban meg éppenhogy a feketék vannak a toppon. :)

Més que un club!

(#84366) csodavas válasza geotigris9 (#84325) üzenetére


csodavas
tag

geotigris9:: de ps-es csak nem volt vele kedvem sokat szórakozni, igazából csak a helyszínt mentem megnézni csak ha már ott vagyok lőttem egy gyors képet is. :))

fpeter07 köszi szépen! :)

(#84367) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#84360) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Simán. Nekik is rózsaszínű nem? :-P

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#84368) csodavas válasza Strezi (#84337) üzenetére


csodavas
tag

Ez egy tök jó videó! Köszi a feltöltést! :R

(#84369) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#84363) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem inkább kulturális okai lehetnek és ha egyszer betörnek oda akkor többen is követni fogják őket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84370) Jeffjn válasza Jeffjn (#84342) üzenetére


Jeffjn
tag

Erre valaki?

(#84371) 6030D válasza Jeffjn (#84342) üzenetére


6030D
Ármester

Inkább valami ilyet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84372) Jeffjn válasza 6030D (#84371) üzenetére


Jeffjn
tag

Ez is tetszik de mi a baj azokkal, amit belinkeltem? Genesis nagyon hasonló ehhez, legalábbis számomra hozzá nem értőnek.

(#84373) Tothgera30 válasza Jeffjn (#84342) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link] vagy [link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#84374) #27813376 válasza Runner_fxr (#84345) üzenetére


#27813376
törölt tag

Persze, nekem se elsőre lett jó.

(#84375) hzsolee válasza 6030D (#84346) üzenetére


hzsolee
őstag

Sokat rendelek az aliról, és látom, hogy elég jó árréssel dolgoznak. Az igaz viszont ha megveszik miért ne tenné. De ez nem ali, hanem lidi, és van a környéken belőle 4. Szóval nem hinném, hogy meg kéne vennem dupla áron...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#84376) BlacKSouL válasza csubuka (#84355) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én személy szerint nem vacakolnék külföldivel. Hazai kínálatból bőven lehet választani szerintem. Akár ebike.hu akár másik online vagy irl bringásbolt, lehet találni 800 Ft-ostól akár 80ezresig is.
Ha csak a láthatóság a lényeg, akkor egy 1500 Ft alatti ledes villogó előre és hátra is jó. Személyes tipp szintén decathlonos, magán átfűzhető két ledes kis villogó, folyamatos funkcióval. Messziről jól látszol vele,de utat meg nem világítja. Ahhoz a korábbi ajánlatomban lévők jobbak.

Az az indukciós meg mókás, innovatív, valamennyire biztos hogy működik is, de ha már eco megoldás, akkor inkább agydinamó és hozzávaló lámpák. Az már szerintem azoknál is elég innovatív, hogy pl. van bennük pár perc állásra is elég kapacitású tartalék kondenzátor, és hátsó lámpánál a töltőfeszültség hirteken esésekor felvillanó "féklámpa" funkció szintén kondenzátorral. Ez nekem tetszett.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#84377) hzsolee


hzsolee
őstag

Vettem pár dolgot a bringámhoz, többek közt egy shimano láncot is (cn-hg40). Járt hozzá egy ilyen patentszem (sm-ug51)

Még nem raktam össze, de úgy érzem ezt nem kell szétszedni :) főleg nem az út szélên. Van valami alternatíva, ami könnyen, többször bontható, és kompatibilis ezzel a lánccal?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#84378) 6030D válasza hzsolee (#84377) üzenetére


6030D
Ármester

A gyári Shimano láncokat csappal adják. A hamisítottat patentszemmel. (Ha nem tévedek, meg ahol olvastam, Ő sem.) Külföldről jött?

Na jó, ez érdekes, mert a BD-n is van connector link-kel, akkor lehet, hogy már változott.
A bm fórumban volt pont nemrég téma.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84379) Sleek válasza hzsolee (#84377) üzenetére


Sleek
senior tag

Évekig ilyen patent szemeket használtam.
Simán szétszedhető :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#84380) -=RelakS=- válasza 6030D (#84378) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Már a gyárik között is van patentes.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#84381) rétisün válasza hzsolee (#84377) üzenetére


rétisün
veterán

nagyobbat hirtelen nem találtam:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#84382) 6030D


6030D
Ármester

Akkor pontosítanék: külön lehetett eddig is venni patentszemet, de gyári lánc csak csappal jött. Ez változott?

-=RelakS=-: pont te hoztad fel a témát a hamisított láncokkal. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84383) -=RelakS=- válasza 6030D (#84382) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen.
Akkor linkelte valaki, hogy a Shimanonak már van ilyen patentje.
A hamis láncok az Alin olyan patenttel vannak, mint amiket a Sram, KMC használ.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#84384) geotigris9 válasza 6030D (#84352) üzenetére


geotigris9
tag

:DDD

Más:

Ma volt egy nem tervezett bringa lámpa vásárlásom. (Arra most nem térek ki, miért nem volt nálam lámpa .. pontosabban első lápa.)
Teljesen útba esett a deka szóval ott néztem valamit. Azért haza úton főúton meg tök sötét bringaúton nem árt valami pilács. :D
Szóval ezt találtam ár-érték arányban még elfogathatónak. [link]
Rögtön élesbe teszteltem is így teljesen sötét körülmények között a bringa úton a fényerőt.
A leírásában a kb. 13 métert azt hozza szóval olyan max. 25 tempó jól ismert bringaúton meg fűúton óvatosan vállalható vele viszonylagos biztonsággal, tök sötétben. (Nagyobb tempónál már erösssen hatványozott a kockázat a balesetre ha valami nem várt geb@sz van az úton.)
Inkább csak "látszani jó" amire érdemben jól használható a lámpa szett.
Szükséglámpának ideális.
Pozitívum a kis méret, gyors és stabil rögzíthetősége valamint a beépített tölthető aksi.
Az első 1. fényerő funkció valami tompított, tök sötét úton nem ér semmit "csak látszani jó" funkciónak jó rajta.
A 2. fényerő funkció ami fent említett nagyon módjával használható korom sötét úton.
És a 3. a villogó fény ez is csak látszani jó.

A hátsót nem teszteltem az volt a bringán nálam szóval nem raktam fel a dekásat oda.

Más:

Az milyen már egy autó hosszába beállt a bringa úton középre a tök sötétbe világítás nélkül amikor látta, hogy jövök akkor kapcsolt némi fényt, de akkor már 20 méterre voltam tőle. :o .. A kis híd után volt közvetlenül ami Vác előtt van.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84385) hzsolee válasza 6030D (#84378) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem külföldi rendelês, ebike-on vettem.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#84386) hzsolee válasza rétisün (#84381) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm, ezt láttam. A szétszedés akkor is macerásnak tűnik. Nem hiszem, hogy az oldala nem gyengűl meg a hajtogatástól. Nem voltam elég körültekintő a választáskor. Azt hiszem ez lesz a megoldás

Szélesség, csaptávolság stimmel, ár nem :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#84387) parkr


parkr
őstag

az új Dura Ace-szel jött egy quicklink is egyébként, elvileg minden 11 sebességes láchoz jó

(#84388) BlacKSouL válasza geotigris9 (#84384) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Első lámpának ez szerintem jobb, hatékonyabb.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#84389) Jeffjn válasza Tothgera30 (#84373) üzenetére


Jeffjn
tag

Köszönöm! de tőled is ugyanezt kérdezem, hogy mi a gond azokkal, amiket linkeltem?

(#84390) 6030D válasza Jeffjn (#84389) üzenetére


6030D
Ármester

Amiket Tothgera linkelt, azok jobban felszereltek, kimondott városi használatra. Amit én linkeltem, az cross bringa, könnyebb, de meg kell venni hozzá, amire még szükséged van. Azon kívül kerékpárgyártó terméke, aminek előnyét pár hsz-sal előrébb Runner kifejtette.
Hol használnád amúgy? Lehet, hogy egy fitnes bringa még jobb lenne, mert könnyebb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84391) Jeffjn válasza 6030D (#84390) üzenetére


Jeffjn
tag

Beton, aszfalt, járda. Főleg kemény talajon. A dupla falu felni biztosan kelleni fog, az agydinamó is mert utálok állandóan az elemmel szenvedni meg, hogy levegyem a lámpát ha lerakom a bicót. Hátulra táskát szeretnék. Btwin megoldása azért tetszik mert gyerekülést is lehet rakni a csomagtartóra ilyen clip on vagymi megoldással.
Állítható kormányszög is hasznos mert így kényelmesebb testartásban tudok tekerni. Ja, és 185 magas vagyok ezért ahogy olvasgattam olyan 55+ cm-es vázméret lenne a nekem való. Bár ahány cikket olvasok mind mást mond.

[ Szerkesztve ]

(#84392) 6030D


6030D
Ármester

Ilyen időben csak az teker, aki igazán kemény. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84393) Hasaggymeg válasza 6030D (#84392) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és rozsdamentes! :DDD Sáros volt nagyon és lusta voltál megmosni? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84394) rétisün válasza 6030D (#84392) üzenetére


rétisün
veterán

miért is? bár ilyen lett volna egész eddig a mínuszok helyett: 12-13 fok, egy kis délnyugati szél.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#84395) CaNNa3IS válasza 6030D (#84392) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Telórol nézve nem láttam jól és arra gondoltam, hogy nem túl kicsi az a bicaj. :DD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#84396) Vasinger! válasza 6030D (#84392) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez valahol Vácon a Duna parton van valahol börtön után Verőce felé, igaz? :D

rétisün: Nem a hőmérséklettel vagy a széllel van a baj, hanem a szakadó esővel :D Azért ilyen időben ami itt van a Dunakanyarban garantált a megfázás. :(

(#84397) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#84365) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vagy az is lehet, hogy csak simán ügyetlenek a kerékpározáshoz. :)

Csináltam pár videót az előző túránkról.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#84398) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy BTWin Rockrider 540-es kerékpárom. A bicaj teljesen gyári felszereltségű, semmit nem cseréltem még rajta. Eddig nálam nagyon szuperul működik, meg vagyok vele elégedve.

Annyi gondom azonban akadt vele, hogy az első fogaskeréksor, nem tudom mi okán, de nem egyenesen fut, hanem van egy kis kilengése, mintha lenne benn egy nyolcas, vagy valami hasonló. Az okát nem tudom miért van, lehet nagyon megtekertem és kicsit elhajlott benne a tengely? Ennek a velejárója, hogy az első váltó terelőjébe sokszor beleér a lánc, amikor az alsó fogaskerékkoszorún pakolgatom a láncot.

Mit lenne célszerű cserélni benne? A monoblokkot, vagy az egész hajtóművet?

Tanácsotokat előre is köszönöm!
Üdv
Tibi

(#84399) 6030D válasza rétisün (#84394) üzenetére


6030D
Ármester

Ez ilyen poén akart lenni, mert Ybl Miki bácsi fémbű' van. :B
Itt amúgy 8 óra óta szakad az eső. Éjjel azt mutatta a gugli, hogy 4-kor eláll az eső, és 8-kor elkezd ismét esni. Ez alapján állítottam az ébresztőt, így egy rövid karika belefért úgy, hogy a kép készítése után kezdett el szemerkélni az eső, de úgy sem volt vészes, nem ázott ürgeként értem haza. Azóta szakad.
Egyébként nincs hideg, 8-9 fok, csak nagyon esik. Szerdán például hidegebb volt reggel.

Vasinger!: igen, a börtön után, kb 7 km-rel, Verőcén. ;]

CaNNa3IS: zacsi nem érinti a vázat. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84400) rétisün válasza Vasinger! (#84396) üzenetére


rétisün
veterán

ja, az tényleg sz**ás. szerencsére itt (még) nem esik. mondjuk én a múlt vasárnap óta mentem minden nap 25-100 km közötti távokat, szóval most az eső se zavarna, mára nem terveztem bringázást.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.