Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) zack válasza deicide (#83716) üzenetére


zack
nagyúr

Hááát...A Scott mez is bírta, bár 1-2 reccsenést időnként hallottam a varrások felől. :DDD
Amikor nem volt közönség, inkább vetkőztem. :D

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83752) ivana válasza Kolty (#83749) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt már leírtam fentebb de kifejtem. Egy jó nyereg sose túlpárnázott. Ha megnézed a topikban a sokat bringázók által kedvelt nyergeket szinte mind: viszonylag vékony párnázottság (ne csússz le róla), és keskeny első rész jellemzi. Ha ez problémás, akkor a rugós nyerget ajánlom, de abból is azt ami rugós, de kemény, pl. bőrnyergek.

(#83753) razzorr


razzorr
őstag

Tudtok ajánlani egy ipari csapágyas taposót outira? Tudom spd kell oda,de kell egy városi verzió is. Lehetőleg ezüst színben és jó kis recékkel. Köszi.

(#83754) Pttypang


Pttypang
veterán

Na a lidlis montis ülés beszerezve, kb ugyanakkora, mint amekkora a gyári volt a RR340-en, de sokkal jobb minőségű érzésre, meg úgy egyáltalán, szerintem 2,5-ért best buy, ha eltalálod a méretedet vele pont.
[kép]

Everybody lies.

(#83755) t1 válasza Pttypang (#83754) üzenetére


t1
addikt

Ezt milyen bringára tetted?

(#83756) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Shimano Nexus 3 agyváltó kontrafékkel kapcsolatban.
Közel 10 éves technikáról van szó.
Darabokra szedtem lemostam az alkatrészeket. Összeszerelés után viszont nyikorog a fék.
Mi okozhatja a kontrafék hangos nyikorgását?
Nem megfelelő vagy esetleg kevés kenő anyag, kopás esetleg helytelen szerelés vagy beállítás.

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm. :R

Üdv Zsolt.

(#83757) Pttypang válasza t1 (#83755) üzenetére


Pttypang
veterán

btwin rockrider 340

Everybody lies.

(#83758) Hasaggymeg válasza Pttypang (#83754) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Keresztben és fentről fényképezve lett volna érdekesebb az a colostok a nyergen. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83759) Pttypang válasza Hasaggymeg (#83758) üzenetére


Pttypang
veterán

Tudom, akartam is olyan kepet csinalni, de keves a feny es lusta vagyok megmozdulni, ez igy holnapra marad.

Everybody lies.

(#83760) Hasaggymeg válasza Pttypang (#83759) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mennyit tekertél ma,hogy lusta vagy?! ;]
Más...munkatársam vásárolt egy ilyent minap és bár nem mondom el vagyok ájulva tőle,meglepően jó az árához képest. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83761) rétisün válasza 6030D (#83727) üzenetére


rétisün
veterán

min. 50 eurós rendelésnél tudod csak felhasználni a kupont....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#83762) zack válasza ivana (#83752) üzenetére


zack
nagyúr

Kivéve a Selle SMP Startos-t. :) Tuti vétel volt! SLR-hez képest zongorázni lehet a különbséget kényelemben, pedig az kevésbé párnázott, és jóval keskenyebb elöl.

Szerintem ez nagyon alkati kérdés. Valakinek a vékony, lapos jön be, valakinek meg a párnázottabb.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83763) geotigris9 válasza Hasaggymeg (#83760) üzenetére


geotigris9
tag

Felső kategóriás ,,boltbajárós,, bringa, oda lehet jó volna nekem is, akkor viszont már mindig kellene lakatolnom. ;] Nem lehetne kockáztatni néha sem ... :P

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83764) zodo válasza szjoci (#83746) üzenetére


zodo
nagyúr

Elsőre én is erre gondoltam mint tuti megfejtés de inkább rákérdeztem hátha van valami "lista" ahol meg kapom az eredményt.

Elvileg már mehetnék is bringáért amit hétfőn rendeltem és tegnap délelőtt igazoltak vissza csak kár hogy éjszakás vagyok, nem szeretek rohanni pláne hogy azt se tudom hogy jönnék haza onnét na meg mikorra.

(#83765) Pttypang válasza Hasaggymeg (#83760) üzenetére


Pttypang
veterán

Huszonharminc, benne volt még pár matekóra és nem kielégítő alvás :D

Everybody lies.

(#83766) balintka válasza Kolty (#83749) üzenetére


balintka
addikt

BBB BSD-14

(#83767) Pttypang válasza Pttypang (#83765) üzenetére


Pttypang
veterán

[kép]
[kép2]

Everybody lies.

(#83768) Hasaggymeg válasza Pttypang (#83767) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pofás,de...125-130 mm rettentően keskeny! :Y Az még sportos felhasználásra is 100-110mm ülőcsont távolságot feltételez,ami nagyon keskeny medence! Azt mondanám,hogy egy vézna,170 körüli férfinek,vagy egy gyereknek van olyan medencéje. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83769) Dottore válasza zack (#83762) üzenetére


Dottore
addikt

Csak a pontosság miatt mert így nagyon el fog menni a dolog rossz irányba.

Nem a párnázott nyereg a rossz (mindenkinek), hanem az a párnázott nyereg a rossz (mindenkinek) ami végig párnázott. Az SMP Startos pont ki van vágva középen, így hiába puha, ott nem fog nyomni ahol nem szabad. Tehát a lényeg, hogy, a két ülőcsont közti részt ne legyen folyamatos terhelés alatt.

Lehet, hogy valakinek a szar nyereg jön be és az égvilágon semmi problémája nincs vele, de később lesz. Ez olyan mint a dohányzás.

[ Szerkesztve ]

(#83770) t1 válasza Hasaggymeg (#83768) üzenetére


t1
addikt

Ez is béna? [link]

Nekem ilyen van, cserélni akarom, igaz az ülőgumó távolságomat nem tudom de szerintem nagyon pici nekem az ülés rendesen nyom :U

(#83771) Pttypang válasza Hasaggymeg (#83768) üzenetére


Pttypang
veterán

Inkabb a ket koztes pont kozott nezd a tavolsagot, telefonnal biztosan nem fogsz olyat fenykepezni, amivel mindket ponton megfelelo erteet latsz, mivel egy pontbol keszul a kep.. :D Olyan 140 feletti szelessegrol beszelunk a valosagban.

Everybody lies.

(#83772) Bandi18 válasza Bandi18 (#83744) üzenetére


Bandi18
tag

Ezzel kapcsolatban tudnátok segíteni kicsit ? :) Köszi

(#83773) ivana válasza Pttypang (#83767) üzenetére


ivana
Ármester

Itt azért jobban néz ki mint a marketing anyag :) Este megyek veszek két órát kiváncsi vagyok milyenek :)

(#83774) Hasaggymeg válasza t1 (#83770) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem az egy jó nyereg,kérdés,hogy mennyi az ölőcsont távolságod,és mennyire sportosan előrehajolva tekersz.Most olvasom,hogy alufóliára ülve egy kemény ágyon,vagy kárpitozott széken is meg lehet mérni.
Itt egy érdekes cikk,mely szerint még a nagyok is mint Fizik,vagy Selle Italia vitatkoznak a témán.Tényszerűen csak azt állíthatom,hogy nekem meglepően jól bevált a BBB Vanguard 155mm-es változata,úgy,hogy a méretem 135mm,lábujjamat,sőt a talajt is elérem egyenes térdekkel,közepesen sportosan előrehajolva tekerek (bal felső),soxor kiállok és visszaülök és a maximum amit a nyeregben töltök egy-egy 24 óra alatt ~5-6 óra,egy évben pedig ~400-500 óra. Ugyanakkor az is biztos,hogy szokni kell a nyeregben ülést,hisz még a legkényelmesebb fotelben is gyötrelem lehet mondjuk 5 órát ülni!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83775) t1 válasza Hasaggymeg (#83774) üzenetére


t1
addikt

Eddig a 4.képen látható ülés mód volt, mert egyeneskormányos a bringa, jövhéten rakják össze koskormányosra úgyhogy talán az ülés is megszelídül? Igaziból a combom belsejét szokta nyomni mind2 oldalt. :U

(#83776) Hasaggymeg válasza t1 (#83775) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ülőcsontunk íve miatt ahogy sportosabban,előbbre hajolva tekersz úgy keskenyedik a medence azon része amelyet tulajdonképp terhelsz.Ha keskeny neked a mostani nyerget,akkor akár most jó is lehet az új pozició után,nekem viszont akkor nyomta combom belsejét mikor túl széles orra volt,vagy túl későn keskenyedett a nyereg.Ugyanakkor azt tapasztaltam,hogy még a valójában jobb nyereg is rosszabb lehet az elején,mikor elkezded máshol terhelni a hátsód mint ott ahol már valamilyen szinten megszoktad.Lényeg,hogy időt kell adni magadnak mert ha jó a nyereg akkor meglepően gyorsan hozzászox. :K Én úgy tudom a legjobban tesztelni,hogy legalább 3-4 egymás utáni napon nyeregbe ülök 1-3 órára.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83777) 6030D válasza Pttypang (#83767) üzenetére


6030D
Ármester

Vazze, ehhez van zacsimosó funkció is? :DDD Így nem csak a hátad lesz sáros, de a golyóid is. A Kendák meg nem voltak hosszú életűek, ahogy látom. ;)

rétisün: ezt nem tudtam, mert még nem rendeltem, csak kódom van. Akkor sorry. Vagy meg kell tömni a kosarat alkatrésszel. :)

Bandi18: alkatrész lista nélkül nehéz bármit mondani, de ha tényleg pöpec, szervizelt az állapota, akkor nem hiszem, hogy hasraütés szerűen enged 20e ft-ot. A miheztartás véget, ez egy hidrós bringa, kb közepes alkatrészekkel, vagy ezt veszed, vagy egy új RR340-et, v fékkel, alsó kat alkatrésszel ennyi pénzért. Melyiket vennéd (vagy a hölgy)?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83778) varsam válasza varsam (#83742) üzenetére


varsam
őstag

Ebben tud valaki segíteni?

(#83779) Dottore válasza varsam (#83778) üzenetére


Dottore
addikt

15 mm marad a csapágyakra

[ Szerkesztve ]

(#83780) 6030D válasza varsam (#83778) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a beépítési magasság azonos a régi és az új villa között, akkor akkora villanyak kell, mint a mostani, hogy ugyan ott legyen a kormány (Ha nincs a stucni felett spacer.) Ha más a beépítési magasság, akkor meg lehet, hogy tudsz játszani még a spacerekkel (attól függetlenül, hogy a geo megváltozik), villanyaktól függetlenül. Vagy rosszul gondolom?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83781) Acef


Acef
addikt

Sziasztok!

Rossz nyeregcsövet rendeltem, 27.2 helyett 27 mm-t.

Mindenképp cseréljem, vagy ha nem szorítja meg eléggé a bilincs (ha csúszik, mozog, ...) akkor tegyek a nyeregcső és váz közé alufóliát 'osztjónapot? :F
Kézzel nem tudom elfordítani, mozgatni, de bringázáskor más, nagyobb erők hatnak rá.

Már felszereltem, beállítottam, és csak utána vettem észre, hogy nem egyezik a méret.
Süt a nap, tekernék, nem szívesen tenném vissza az eredetit.

[ Szerkesztve ]

(#83782) varsam válasza 6030D (#83780) üzenetére


varsam
őstag

ugyanaz elvileg a két villa
most egy Suntour XCT van, 100mm-es, 29-es kerék
és egy Recon Silver néztem, szintén 100mm

Csak ahogy írtam is, messze van a bringám és nem tudom megnézni mekkora a villanyak most.

(#83779) Dottore
És annyi elég a csapágyaknak? Vagy ha mondjuk csak 15mm spacert teszek be akkor marad 20 a csapágyaknak. Elég?

(#83783) Dottore válasza varsam (#83782) üzenetére


Dottore
addikt

Nem tudom. Ez csapágytól függ, ill. rendszertől, pl. Integrált, külső csészés.

Acef
Sok. Én mindenképp cserélném. Az anyagnak nem jó ha ekkorát kel mozogni. Főleg ha alumínium.

Persze nekem könnyű dolgom van, itt esik az eső. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83784) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Sima egyszerű olcsó hidrós (Avid DB1) fék gyári betétjének nagyjából mennyit kellene kibírnia 100 kilós emberrel, átlagos trekking terheléssel?
Illetve mi okozhatja azt, hogy a hátsó fék csendesen működik, míg az elsőnek jobban húzva kissé darálós hangja van? Kézzel forgatva központos, nem súrol bele a betétbe, nincs hangja. Csavarok meg vannak húzva, nem lötyög. Adagolni lehet egyenletesen, csak kb. 50%-os fékerőtől fölfelé elkezd morogni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#83785) Hasaggymeg válasza Acef (#83781) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igyál egy dobozos kólát,majd ha kibringáztad magad a napsütésben és hazaértél,dobd ki az alucsíkot és cseréld ki a nyeregcsövet. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83787) pc360 válasza BlacKSouL (#83784) üzenetére


pc360
addikt

Az első féknél könnyebben előjön a morgás, hisz sokkal nagyobb erők érik, mint a hátsót. Tudni kell, hogy ha nem teljesen sima tárcsáról van szó (és ugye a legtöbb nem az), hanem a hőleadás, öntisztilás miatt lukacsosról, hang mindenféleképp várható. A hang erőssége, idegesítő faktora függ a tárcsa mintázattól, a fékpofák anyagától, tisztaságától stb., és igen nagy különbségek vannak, zizegéstől a recegésen át a karistolós darálásig bármi. Nekem akkor állt fel a szőr a hátamon, amikor a gyári Avid-ok egy kis nedvesség mellett besírtak - ekkor használtam azokat a pofákat utoljára. Amúgy Juicy 7-esekről beszélek, de szerintem ez nagyjából mindegy is, eléggé általános infók ezek.

Ami erősítheti még a hangot, az a tárcsán nem megfelelő magasságban fogó fékpofa (beledarál a szélébe vagy a "lábaiba" - ezen minimális alátételezéssel lehet segíteni a konzolokon), vagy az, hogy ráfogáskor nem teljesen síkban érintkeznek a surlódó elemek, így a félpofa egyik éle jobban beleér a tárcsába, és nem lapjával kapja a kiképzést. Ez, ha csak nagyon minimális eltérésről van szó, úgyis bekopik.

120 kilóval nekem átlagosan egy pofaszett (nyilván az első jobban kopik, de együtt cseréltem őket mindig) úgy 4 ezer km-t elment. De ez rengeteg mindentől függ, elsősorban például a tárcsa átmérőtől és a felhasználási szokásoktól. Ha naponta hegyről ereszkedsz le vele, akkor fele ennyit se mondanék rá.

Azzal lehet majd kísérletezni, hogy cserekor másféle betéteket veszel. Én a BBB megoldását találtam a leghalkabbnak, de az utóbbi 2 évben egyszerű XLC-t vettem, azzal sem volt gond. Ráadásul az egyik legolcsóbb, és sok helyen kapni. Btw: tárcsaféktisztító ne érje a félfémes darabokat, mert bepuhul tőle a fékezés. Sokáig nem tudtam, hogy mitől romlik a fékteljesítményem. A tácsák viszont szeretik az efféle törődést párhetente.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83788) varsam válasza Dottore (#83783) üzenetére


varsam
őstag

1 1/8"-as, félintegrált.
Itt egy kép róla. Ezen úgy látom nem kell sok hely a csapágyaknak.

(#83789) pc360 válasza pc360 (#83787) üzenetére


pc360
addikt

Ja, és még a hibajelenségekhez felvenném a jobban csavarodó villákat is, ha jól sejtem, az sem dob a pontos (és halk) fékezés élményén. 100 kilóhoz kell a legalább 32 mm-es becsúszó egy középkategóriás villa formájában, és egy átütős agy sem elvetendő ötlet. Ha masszívabb így a kerék, akkor kisebb esély van arra, hogy a féktest és a féktárcsa síkja erős fékezés közben jobban eltérjen egymástól.

Hasaggymeg: Hm, az nem is rossz ötlet!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83790) Hasaggymeg válasza pc360 (#83787) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről jut eszembe a Hayes nem is ajánlja a féktisztítókat mert szennyezhetik a betéteket,helyette alkoholt javasol.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83791) Because válasza varsam (#83788) üzenetére


Because
őstag

olyan szép a fényezés, bejön :)

(#83792) ivana válasza Hasaggymeg (#83790) üzenetére


ivana
Ármester

Néha elgondolkozok rajta, hogy ezeket a bringa tárcsafékeket direkt csinálják-e ilyen kényesre, vagy csak így sikerül.

(#83793) pc360 válasza ivana (#83792) üzenetére


pc360
addikt

Masszív, normálisan méretezett szerkezeteknél semmiféle gond nincs. Sokkal kevésbé macerás, mint egy V-fék. Alsóbb kategóriában persze ez megfordul...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83794) ivana válasza pc360 (#83793) üzenetére


ivana
Ármester

Jó az mondjuk érthető ha a villa kolbászból van ott beleér. De valahogy mostanában kicsit sok itt a tárcsakfék probléma :) Valahogy se a patkók, vfékek, kontrák, dobfékek stb. nem generálnak ennyi kontentet :DDD

(#83795) Because válasza ivana (#83794) üzenetére


Because
őstag

néha nézem a videót és akkor a tárcsafék: [link]

(#83796) Pttypang válasza 6030D (#83777) üzenetére


Pttypang
veterán

Miert ne lennenek a kendak hosszu eletuek? Hatezer km szerintem ezekben a gumikban is bennelesz lazan, mondjuk vicces, hogy mult heten raneztem kutnal es 1,4 bar volt mindket kerekben, felfujtam kettore, hogy a virsligumi eleterzes meglegyen :D

Everybody lies.

(#83797) ivana válasza Pttypang (#83796) üzenetére


ivana
Ármester

Azért kiváncsi lennék, hogy néznek ki a kendák 6000km után. :) Nem sok minta lehet rajtuk olyankor. Amúgy is kendával szivatni magad nem hinném, hogy sok értelme van. :U

(#83798) varsam válasza Because (#83791) üzenetére


varsam
őstag

ugye :)

(#83799) 6030D válasza Pttypang (#83796) üzenetére


6030D
Ármester

(Hát) konkrétan a képek alapján a hátsón a középső két centin nincs minta. Vagy az gyárilag ilyen? SpeedKing? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83800) BlacKSouL válasza pc360 (#83789) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi.
A villa/teleszkóp nekem is gyanús, mert ha álló helyzetben satura húzom az elsőt, és megmozgatom a kormánynál fogva előre-hátra, akkor határozott holtjátéka van az egész rendszernek. Mivel a kormánycsapágy és a kerék gyorszár is meg van húzva, csak a telót érzem gyenge láncszemnek.

Arra gondoltam még, hogy ha nagyon kopna a betét, váltásnál valami keményebb szinterezettet tennék be, de gőzöm nincs, hogy ez a tárcsa bírná-e. Szerintem nem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.