Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84701) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Van most egy retro Trek 7500 montim amit eladok mert meguntam hogy kicsit kényelmetlen (49,5-es a 185 centimhez). Most éppen ezért valami kicsit nagyobb bringát keresek. Lehet monti, trekking, bármilyen. Új és használt is akár csak fogalmam sincs nagyjából 80-90e árkategóriában mit érdemes manapság megvenni. Tudnátok esetleg tippeket adni merrefelé nézelődjek? Egyelőre a Btwin Rockrider 520 amit értelmes árban láttam ennyiért.

(#84702) c4bB válasza 6030D (#84696) üzenetére


c4bB
csendes tag

több katalógust kellene nézegetnem? :)
igen,olvastam,Because talán végül vázat is cserélt,de úgy sem kapkodtak érte.(vagy összekeverem valakivel?)
átépíteni is egy lehetőség,akad pár gyengébb felszereltség itthon,de kár lenne megbontani,kiválóan működik egyben.

Tothgera30: ne sértődj meg :D az egyik mtb-n vettem észre,ez nem zárja ki,hogy mindegyiken úgy van.
a használt alkatrész hirdetések alapján bontva valóban többet ki lehetne árulni belőle,épp ezért remél(t)em,hogy ennyiért akad vevő.felrakom pár oldalra,ha nem kapkodnak érte,akkor downgrade valami 3x8 lx markolatváltós szettre,kap egy rst elasztomeres telót,és 35-40-ért hátha már beesik az ára a lélektani határ alá.

runner gépét is láttam tegnap valamelyik aprón,nagyon kiváncsi leszek mennyire kapkodnak érte.

(#84703) zoo8800 válasza brownus (#84698) üzenetére


zoo8800
veterán

Régebben Sports-Trackert használtam, de áttértem a Stravára. Utóbbi 1000x pontosabban méri a szintemelkedést. Mindkettőnek van ingyenes szolgáltatása az alap funkciókra, nem kell előfizetni.

rip and tear, until it is done

(#84704) Hasaggymeg válasza Th3Ac3 (#84701) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó volna tudni mire kell.Sportolni,munkába járni,túrázni? Hol? Városban,vidéken,dombok,közt vagy síkon.A 49,5cm nyeregvázcső montinál nem annyira nagyon kicsi a 185-hez,az említett Rockrider meg rendben van,hacsak nem akarsz használtat venni,mert abból talán akad jobb is annyiért.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84705) Th3Ac3 válasza Hasaggymeg (#84704) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Lehetséges hogy valakinek elég a 49,5 de szerintem a geometriája nagyon nem nekem való (hosszú láb és rövid kar).
Egyetemre napi szinten nagyjából 25 km-t használnám. Egy domb van nagyjából az úton de az 10% feletti. Kb 20% terep és 80% betonon használom, de mivel nagyon rosszak az utak teleszkóp és egy jó tárcsafék nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#84706) hegyimorc válasza brownus (#84698) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"emondo, strava, ezek mind havi x ezer forintot kérnek"

Egyik sem kér egy fillért sem, csak a premium szolgáltatásokért. (de egyiket sem használom, mert garmin connectet szeretem)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#84707) Jorus válasza c4bB (#84695) üzenetére


Jorus
nagyúr

Így azért nincs sok értelme a fordításnak, mivel az alá pakolt hézagolókkal kb. ugyanott van a kormány, mintha normál helyzetben a stucni fölé teszed őket.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84708) geotigris9


geotigris9
tag

Ez működőképes tuning egy sebin? :D

Szerelési útmutató [link] :DD

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84709) BlacKSouL válasza geotigris9 (#84708) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A homokszórt ólomkristályüveg pedál tetszik. Mert azt ne mondd, hogy snassz műanyag.. ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#84710) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, kerékpár építés miatt. Akinek montija van, milyen magasan van a pedál a földtől? Érthetően: hajtókar alsó (függőleges) állásban hány centi van a talaj és a pedál alja között? Tehát egyfajta tekerési szabadmagasság kellene. Átlagban olyan 12centire tippelek. (Tudom, hogy a hajtókar legalja egy picit lejjebb ér, de most csak a pedál érdekel.

Fontos lenne!

Köszönöm!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84711) brownus válasza Napfénysüti (#84700) üzenetére


brownus
veterán

hmm, ok, akkor benéztem... köszi! kipróbálom, azaz felteszem megint.

(#84712) Jorus válasza ShiTmano (#84710) üzenetére


Jorus
nagyúr

Átlagos, merev farú, 26-os montinak 310-330 mm szokott lenni a középcsapágyház magassága, ez egy 175-ös hajtókarral 135-155 mm-es távolságot eredményez a pedál és a talaj között. De ugye ez nagyban függ a geometriától, a kerékmérettől, a felhasználási területtől, hogy merev farú-e vagy telós, hogy mekkora, milyen gumik vannak rajta, mekkora a hajtókar, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84713) geotigris9


geotigris9
tag

Szemlélődni :Y

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84714) ShiTmano válasza Jorus (#84712) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszönöm!

Igazából mért értékek érdekelnek, mert Nekem most 13centi, és azt mondják egy kicsit nagy. Hevernak 9centi az meg nagyon kicsinek tűnik. Mivel összerakott bringa lesz, ez sem mindegy. Merev villát szeretnék, de úgy láttam azoknak kicsi a beépítési magassága. Ettől persze megváltozik a geo is, de most egyelőre csak a pedál magasság érdekel, mert nem szeretném ha nagyon közel lenne a talajhoz.

Jó lenne, ha többen is meg tudnátok mérni, hogy legyen egy átlag.

Szerk: amúgy 29-es monti vagy fat bike lesz. Még eldől.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84715) geotigris9


geotigris9
tag

A ledes technológia előtt is van aki szeretet volna bringával menni vak sötétben, na de így .. :D

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84716) c4bB válasza ShiTmano (#84714) üzenetére


c4bB
csendes tag

nem tudom mennyit segít,de megmértem 4 bringámon,de ezek mind 26-osak.
merev villás acél régiség: 115mm (175mm-es hajtókar)
szintén acélvázas giant fully,kb 50mm-es rugóutakkal:160mm (175mm-es hajtókat)
75 mm-es telóval szerelt: 132mm (175mm-es hajtókar)
a genesis,amiről nemrég raktam be képet,100mm-es telóval:140mm (170mm-es hajtókar)

[ Szerkesztve ]

(#84717) Hasaggymeg válasza Th3Ac3 (#84705) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt nézelődj,majd véleményezzük a kiválasztottat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84718) ShiTmano válasza c4bB (#84716) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Köszönöm! Sokat segítettél. :R Még egy kérdés. A pedál alját vagy a középtengelyét mérted?

Hasaggymeg: Te is meg tudnád mérni? :U Vagy messze van a bringa?

Ja amúgy Nekem is 175-ös hajtókar. Elöl 2,25, hátul 2,1-es gumik.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84719) brownus válasza geotigris9 (#84713) üzenetére


brownus
veterán

:D jauuuuuu

(#84720) c4bB válasza ShiTmano (#84718) üzenetére


c4bB
csendes tag

az alját mértem,azt kérted,így persze lehet pár mm eltérés,mert mindegyiken más pedál van,de nem számottevő szvsz.ja zömében 1.95-ös környéki gumi van minden bringán.

(#84721) Hasaggymeg válasza BlacKSouL (#84709) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így a lánc is homokszórt lesz,mert ami ráhull azt újra,meg újra visszaszórja az a bohócság. :U

(#84718) ShiTmano...sejtettem,hogy amíg nem mérem le az enyémet,nem jutsz dűlőre,elvégre is a Cube LTD az etalon! ;] amúgy meg nincs közel. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84722) Jorus válasza Hasaggymeg (#84721) üzenetére


Jorus
nagyúr

Anno a Kangaroo+SM kombónál 370 mm körül alakulhatott ez az érték - alapul véve a 170-es hajtókart és az 540-es monoblokk-magasságot. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84723) Hasaggymeg válasza Jorus (#84722) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azzal lehetett menni a járdaszegély mellett 2 centivel,pörgetve mint állat,mi? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84724) gergo5991


gergo5991
őstag

valaki ettől jobb fékpofát tud ajánlani? árban kb legyen hasonló Shimano BR-M395 kompatibilis.

(#84725) Runner_fxr válasza Vasinger! (#84699) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Magyarországon kb sehova nem kevés, de nem is ez lenne a csere oka. Gondoltam visszaülnék egy hagyományos hajtásúra, mert remélhetőleg több időm lesz bringázni, és ezáltal beleférhet ez is, értelmes szintekkel. De ehhez kéne egy jó ajánlat, mert mindenáron nem adom el az tuti. Illetve az is megfordult a fejemben, hogy lecserélném egy ilyenre: Merida eOne sixty 900e, vagy az egyel gyengébb felszereltségűre: Merida eOne sixty 800
Normál hajtásúban a Santa Cruz Nomad és a Scott Genius LT Plus jöhet szóba, más nem igazán.

ShiTmano: A montin lemértem, és 17cm körül van az érték, amit kérdeztél. 27,5" X 2,35 össztelós.

[ Szerkesztve ]

(#84726) ShiTmano válasza Runner_fxr (#84725) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

:R
Akkor ezek szerint Nekem a merevhez a 13centi nem sok.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84727) szjoci


szjoci
őstag

(#84728) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#84725) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez a scott nagyon szép darab.
Ahogy néztem 6-7k $ vagy euro az új áruk. Használtan van esély ilyenre magyarországon ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#84729) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ilyen sárvédő csavart lehet venni valahol? Filléresnek kéne lenni, de valahogy nem találtam ebayen okosan.

Jelenleg kicsit gányolva üzemelek:

(#84730) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm, ma ratevedtem egy kis ugratosabb szakaszra, tapolca felett, megint rajottem, hogy nen bizok a bicikliben, marmint a hatso kerektol nagyon felek, hogy eltorik a tengely, igy aztan nem merem ugy elengedni, amennyire kene, meg a kerekeket is kevesnek erzem ilyesmihez, ami igaz is.. :D De azert na.

Everybody lies.

(#84731) Th3Ac3 válasza Hasaggymeg (#84717) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Nem sok jót találtam, vagy túl kicsi vagy egyszerűen ronda, esetleg a felszereltséggel kapcsolatban vannak aggályaim. Ráadásul azt se tudni hol lehet majd megnézni (még csak nem is pesti vagyok). Pont a múltkor láttam jó átalakított Gepidát, sajnos azt hamar el is vitték.
Kettőt találtam ami még a legjobban tetszik és méretben is ideális lehet, nektek mi a véleményetek róla?
Gepida
KTM

(#84732) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#84725) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szinte látlak ahogy húzod az orrod egy csúcs Ghost,Giant,vagy Yetire. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84733) Hasaggymeg válasza Th3Ac3 (#84731) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a kátéem jobb bármelyik hasonló árú rakrájdernél.A Gepidát drágállom egy kicsit,bár az a váz is jó,ismerem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84734) SSJmeszes válasza Runner_fxr (#84725) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

És a YT Capra hol van?:D
Azt nem vetted fontolóra?

Egyébként nagyon szépek ezek a normál hajtásúak amit belinkeltél, de a 900e is nagyon ott van.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#84735) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Sziasztok! 26-os női alu Mtb vázat hol tudnék ugyanonnan venni Magyarországon? Van olyan kisker aki vázakat is árul főleg női vázakat? Ha tudnátok linkeket küldeni azt nagyon megköszönném!

(#84736) pc360 válasza Roni2011 (#84735) üzenetére


pc360
addikt

Ugyanonnan?

Amúgy nem hiszem, hogy sok ilyen lenne, eleve ki gyárt már ilyet? Nézz valamit az aprón, amiről max kidobjátok az alkatrészeket. Többet úgyse érne valszeg.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#84737) c4bB válasza Pttypang (#84730) üzenetére


c4bB
csendes tag

tapolca felett merre?

(#84738) Roni2011 válasza pc360 (#84736) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Köszi a javítást! Természetesen újonnan akart lenni de mobilon írás néha gázos!
Elfelejtem mindig hogy itt ne tegyek fel ilyen kérdést mert ez az unatkozó milliomosok topikja! :)
Igazad van veszek fél millióért egy karbon vázat egy olyan bringára amit ott akar hagyni az asszony a boltnál esetleg ha el akar menni vásárolni! Biztos nem lopnák el már azonnal ha bemegy az ajtón! A váz azért kellett volna mert van itthon annyi alkatrészem hogy 5 bringát össze tudnék rakni!

(#84739) Pttypang válasza c4bB (#84737) üzenetére


Pttypang
veterán

Kobanya futoszalagja mellett egy darabig, aztan a palyan lejottunk a bobpalya fele, de nagyjabol mindegyik kis lepcsot beneztem, utana kaveztunk es felmentunk az avalon park fele, onnan meg atkuzdottuk magunkat a vasgyar iranyaba.

Everybody lies.

(#84741) c4bB válasza Pttypang (#84739) üzenetére


c4bB
csendes tag

ja értem,Miskolctapolca,azt hittem simán Tapolca :)

(#84742) ShiTmano válasza Hasaggymeg (#84721) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Igen Cube LTD az etalon. Szóval megmérted? ;] Na mennyi az annyi? (Pedál aljáig.)

(#84735) Roni2011 Itt nézd meg. Bikecentral

vagy itt Ecobike használt

Most így hirtelen ennyit találtam, de biztos van máshol is váz.

Szerk: itt is vannak. Bikepro

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#84743) ivana válasza Roni2011 (#84738) üzenetére


ivana
Ármester

pc360-nak igaza van, boltbojárós kategóriában nem kapsz vázat magában, az általában egy-két kivételtől eltekintve szintr mind felső kat amit így meg lehet venni, ez főleg igaz 26"-os vázakra mert 28-as azért van.

Illetve ez nem valami belterjes topik itt mindenki kap választ, és egyáltalán nem csak nagyon drága bringák vannak.

[ Szerkesztve ]

(#84746) fpeter07


fpeter07
veterán

113 km/h. [link] Nem is tűnik olyan gyorsnak.

(#84747) CaNNa3IS válasza Roni2011 (#84744) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

esetleg bike-discount.de
100 euro körül már vannak cube vázak leértékelve

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#84748) 6030D válasza Roni2011 (#84744) üzenetére


6030D
Ármester

Én elolvastam a kérdésed. Utánanéztem pár oldalon, de nem találtam olyat, ami neked kell, ezért nem is reagáltam.
Megoldásnak én is azt látom, hogy használtan kell venni valamit, főleg, ha bolt előtt hagyós bringának kell.
Viszont azért, mert egy ember válaszolt neked (tök mindegy milyen stílusban), és Te az egész társaságot leírod azért, mert nem kaptál választ arra, amire valószínűleg nem is lesz értelmes keretek között, az azért érdekes hozzáállás.
További jó keresgélést kívánok, és azért ha találsz vázat, ami megfelel, nyugodtan linkeld ide, és hányd a szemére a gazdag k*csögöknek! :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#84749) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Miért veszed magadra amit írtam vagy miből gondolod hogy én le gazdag köcsögöztem itt bármelyik forumozót? Unatkozó millomost irtam és az szerintem nem ugyanaz! Nem véletlenül van ott a moslygós arc!pc360 süt a lenéző hozzállása és az értelme annak ami ìrt. Leírtam magyarul mit szeretnék és nem véleményt kértem!

[ Szerkesztve ]

(#84750) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyugi van srácok,nem kell személyeskedni.Akkor sem ha valaki látszólag lehetetlent kérdez és akkor sem ha itt tényleg többet költünk kerékpárra mint amennyit egyesek ésszerűnek tartanak. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.