Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) hzsolee válasza Hasaggymeg (#83850) üzenetére


hzsolee
őstag

A nyereg legszélesebb pontja ~137mm.

A linkelt oldal szerint szerintem a +2-es vagyok, szóval a 11,5-es távolsággal pont passzolnia kell. Akkor megtartom. Köszönöm a segítségedet. :R

Látom szerk. én is: Így számoltam én is, de majd a seggem megmondja :)

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#83852) ivana


ivana
Ármester

Én két órát vettem a lidlben, egészen egybe van. Szerintem 1600-ért elég jó :)

(#83853) csodavas


csodavas
tag

A lidl-ben én is beszereztem az órát, ennyi pénzért szerintem elég sok funkcióval bír, na majd használat közben kiderül. Én ajánlom.

(#83854) ivana válasza csodavas (#83853) üzenetére


ivana
Ármester

3 év gari van rá amúgy szóval ha bedöglik vissza lehet vinni. :)

(#83855) Hasaggymeg válasza ivana (#83854) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kíváncsi vagyok hány bringán lesz ilyen 2020-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83856) hzsolee válasza csodavas (#83853) üzenetére


hzsolee
őstag

Szerintem is, ennyit megér. Én fehérben vettem, meg az újságban nem is láttam, de volt ilyen tatyó.

Csatos, tépőzáras. Némileg nagyobbítható egy zippzár segítségével. Volt benn két darab gumiszerelő, egy hulladék multikulcs, gumifolt. 2300.-ért.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#83857) Because válasza hzsolee (#83856) üzenetére


Because
őstag

ilyen van nekem is és ez szerszámokkal jött, bár az az öntapadós lyukfoltozó azonnali kuka :)

(#83858) csodavas válasza hzsolee (#83856) üzenetére


csodavas
tag

:Y Ez meglepő. Nálunk a helyi 'bótba ilyen nem volt. Mondjuk az újságban én sem láttam. Annyi pénzért szerintem az sem rossz vétel.

(#83859) Because válasza csodavas (#83858) üzenetére


Because
őstag

Tatabányán is kipakoltak mindent, vannak csomagtartó táskák, mezek, rakat állvány

(#83860) hzsolee válasza csodavas (#83858) üzenetére


hzsolee
őstag

Más akcióknál is van így, hogy vannak plusz dolgok.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#83861) maestro87 válasza hzsolee (#83849) üzenetére


maestro87
őstag

A szélesebb nyereg nem lenne kényelmesebb? Mondjuk én nem értek hozzá, de nekem is kellene egy új és nem tudom melyiket vegyem. Amúgy a szélesebb az véletlenül nem rugós, mert gondolom az plusz pontnak számítana.

(#83862) hzsolee válasza maestro87 (#83861) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem tudom. A megadott számolás alapján ekkora kell. A következő méret mint írtam a széle miatt nem szimpi. Amúgy az üzletben nézegetve nem tűnt puhábbnak. Gondoltam arra is, hogy veszek egy olyant is. De nem tudom mikor tudom kipróbálni, és azért pár napon belül ildomos lenne visszavinni.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#83863) maestro87 válasza hzsolee (#83862) üzenetére


maestro87
őstag

És az ülőcsont távolságot hogy mérted?

(#83864) ivana válasza Hasaggymeg (#83855) üzenetére


ivana
Ármester

Amikre én rakom azokon biztos :D Évi 500-700km-et futó bringákról van szó főleg a öcsém, meg hugom használatában, de szüleim is használják néha meg én is. Most épp egy lassan haladó bringa felújítási program közepén állok, persze pénzem az nincs :( Az országútimon kívül minden csepel vázas lesz, 622-es kerékkel, kivéve egy bringát ami egy háború előtti wm, mert az nem csepel hanem weiss manfréd, illetve arra 635 megy majd.

(#83865) Tottinho válasza zack (#83374) üzenetére


Tottinho
csendes tag

A napokban szó volt a Bryton órákról. Most a szezonra én is nagyon szemezek egy GPS-es alapú órával.

A Bryton 100 és a 310E néztem ki.

A kérdésem velük kapcsolatban, hogy a 310E és a 310T között csak az a különbség, hogy a Thez adnak pulzus és pedálfordulatmérőt is? De az E és a T komputere ugyanaz? :)
Jelenleg a két hozzá adott szenzor nem fontos nekem, így az E-t venném (ahogy néztem, meglehet venni külön-külön is ha a jövőben kellenének).

Valamint honnét érdemes rendelni (hol a legjobb árban? lehet külföldi oldal is.)? :)

[ Szerkesztve ]

(#83866) hzsolee válasza maestro87 (#83863) üzenetére


hzsolee
őstag

Nagynehezen rájöttem hol olvastam, itt :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#83867) 6030D válasza Tottinho (#83865) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, annyi a különbség. Külföldi oldalakon lehet kapni más betűset is, attól függ milyen szenzort adnak hozzá.
Külföldön olcsóbb (nyilván), van ebay-en, bike-discounton, bike24-en. Végig kell böngészni hol mennyi, illetve megéri-e, hogy nem itthon veszed.

Gyorsan rá is kerestem, igazából a sima 310 nem is olcsóbb, csak ott már elérhető, az itthoni oldalakon meg április végétől lesz csak (ebike, bd.hu)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83868) Reno7 válasza csodavas (#83853) üzenetére


Reno7
senior tag

Mennyire erős a háttér-világítása?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#83869) maestro87 válasza hzsolee (#83866) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi. :R

Más
Van egy régi Neuzer Passat kerékpárom, amivel úgy külsőleg nincs baj, nem rozsdásodik, csak hát nehezen lehet hajtani, vagy csak én vagyok gyenge hozzá. :DDD Szerintetek anyagilag érdemes lenne felújítani? Azaz komplett kerékcsere, váltócsere, fékcsere stb. A cél az lenne, hogy könnyebben guruljon.:)
Természetesen mindent magam csinálnék rajta és amit lehet Kínából rendelnék meg ha onnan olcsóbb.

Vagy jóval 100 ezer alatt szoktatok ajánlani új kerékpárt városi használatra?:)

(#83870) r.levente75 válasza maestro87 (#83869) üzenetére


r.levente75
addikt

Én nem újítanám.

(#83871) 6030D válasza maestro87 (#83869) üzenetére


6030D
Ármester

Inkább vegyél egy Rockrider 340-et, az színtől függően 53-60e Ft, és kb ugyanazt többet fog tudni, mintha ugyanennyit ráfordítanál a Passat-ra. Csak lesz rá pár év garid.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83872) ivana válasza maestro87 (#83869) üzenetére


ivana
Ármester

Városi használatra? Síkra? Vagy vannak dombok is? Mert a monti szvsz tök alkalmatlan városi használatra, annál még mindennap outival járni is sokkal jobb.

(#83873) Hasaggymeg válasza maestro87 (#83869) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha mindenképp új kell 100 alatt akkor nézz szét itt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83874) 6030D válasza Hasaggymeg (#83873) üzenetére


6030D
Ármester

Ez a link azt jelenti, hogy nincs jó ajánlat ennyiért. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83876) parkr


parkr
őstag

nah.. ezek a piszkos kínaiak megint rávettek a mez vásárlásra... ;]

(#83877) Hasaggymeg válasza ivana (#83872) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről azek a farmeros,titokzoknis,vászoncipős pesti jampik jutnak eszembe akik divatot "teremtve" kvázi versenybringával mennek iskolába,egyetemre.Mikor alsó fogásban nyomja a járdán,vagy az autók között csak nézek,hogy mióta lett ez célszerű városi tekerésre? :F Egy egyenes kormányú egysebi,vagy sima gumikkal ellátott montiféle szerintem inkább való városba mint egy versenygeometriás,koskormányos divatországúti.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83878) csodavas válasza 6030D (#83874) üzenetére


csodavas
tag

előítélet az van... :W

(#83879) Jeffjn


Jeffjn
tag

Low budget kategóriában (<100k), milyen márkát érdemes választani? Munkába járós biciklinek kellene.

(#83880) Hasaggymeg válasza Jeffjn (#83879) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Neked is Decathlon....de csak ha újat akarsz,mert használtban számottevően jobbat is ki lehet fogni.

(#83878) csodavas...ne vedd szívedre,majd egyszer megsznobúlsz te is és akkor megérted mit neveznek a hozzáértők jó bringának és miért. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83881) zoli03 válasza ivana (#83872) üzenetére


zoli03
őstag

Miért lenne alkalmatlan? Sokkal inkább használnék egy retro MTB-t városban, mint egy országútit.

(#83882) csodavas válasza Reno7 (#83868) üzenetére


csodavas
tag

(#83883) Jeffjn válasza Hasaggymeg (#83880) üzenetére


Jeffjn
tag

Igazából, nem lenne gond a használt sem, bár annyira nagyon nem értek hozzá. Használtban ebben az árkategóriában mi az, ami jó?

(#83884) Tottinho válasza 6030D (#83867) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Köszi!

Negatív tapasztalatotok van vele? (Főleg aki 310eset használ, Zacktól kérdezném)

(#83885) varsam válasza Jeffjn (#83879) üzenetére


varsam
őstag

nézz Csepelt pl, legalább magyar:
Városi
Cross
MTB

(#83886) Hasaggymeg válasza csodavas (#83882) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egész erős! :Y ...kérdés mennyire eszi az elemet,mert nejem KLS-e azonnal és minden adatot elveszít ha gyengébb elemnél háttér világításra vetemedsz.

(#83883) Jeffjn...az összefoglaló elolvasása ilyenkor kérdéseid zömére választ adna.Ott vannak az ajánlott hirdető oldalak is,nézz ki valami szemrevalót és véleményeztesd itt. Mindenki saját szemléletéhez illőt fog neked ajánlani,de elsősorban neked kellene kitalálni mit szeretnél...mi meg majd jól lebeszélünk róla. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83887) maestro87 válasza ivana (#83872) üzenetére


maestro87
őstag

Kevés karbantartást igénylő munkába járós bringa kellene, főként járdára. De akkor majd nézek valamit és kikérem a véleményeteket, bár a vásárlás lehet nem ebben az évben lesz. :D

Egyébként azért is szeretném feltuningolni a Passat-ot, mert ha magamnak vennék is egy újat, ezt azért nem adnám el, hanem családon belül tovább passzolnám, de nem lenne sűrűn használva.
Na meg hobbinak sem rossz a kerékpár szerelés és talán több értelme van, mint egyes drágább hobbinak, amiket inkább nem neveznék meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83888) ivana válasza Hasaggymeg (#83877) üzenetére


ivana
Ármester

Outizni azért szeretek városban, mert az gyors, és elég keményen lehet vele rakni. Baromi gyors, gyorsabb mint az autózás sokkal, persze nem béna divat bringásoknak. Persze a jeget nem szereti, de mi szereti? Nálunk a kerületből sokan járnak outival jó időben a város másik felére ilyen 10-15kmeket...

De általában városban túra csepellel megyek, szerintem annál jobb nincs A-ból B-be. Ja meg ilyenkor igazi pesti jampinak nézek ki, ugyanis csepelen, farmergatyában, adidas városi cipőben és így tavasszal egy mustársárga vászon átmeneti kabátban.

(#83881) zoli03 Egy átlagos MTB áttétjei rövidek nekem városba, teló felesleges, üléspozíciót annyira nem szeretem, egyenes kormány túl kevés fogás pozíciót nyújt. Egy régi crmo monti talán játszhatna, de egy mai telós biztos nem. Azzal meg az a baj, hogy szét van használva általában, viszonylag új normális alkatrész nincs. Illetve 26"-os amit nem annyira szeretek. Mondjuk ilyen beszerzésén gondolkodtam már, de nem városi célra.
Az ideális szerintem egy modern roadster kontrás agyváltóval és jó nagy dobfékes agydinamóval elöl.

(#83889) Jeffjn válasza Hasaggymeg (#83886) üzenetére


Jeffjn
tag

Okés, köszönöm a segítséget!

(#83890) ivana válasza maestro87 (#83887) üzenetére


ivana
Ármester

Ha járdára kell lehet foldable irányba érdemes elmenni, kicsi, kis fordulókör stb. Ha nincs emelkedő egy sima kontra/racsni elég, ha van akkor agyváltó. Gondolom nem az alpokat akarod megmászni vele...

(#83891) zoli03 válasza ivana (#83888) üzenetére


zoli03
őstag

Rövidek az áttételei? Mennyivel mész te, 50-el? Ha normálisan be van állítva a kormány, egy pozíciózó is elég, nekem egész nap se fárad el rajta a kezem. Az meg a másik, ha országúti kormányon a féken akarod tartani a kezed, ott sincs olyan sok pozíció.

Itt inkább az van, hogy te nem szereted/nem szoktad meg, de attól még másnak sokkal alkalmasabb lehet városba, mint egy akármilyen országúti.

(#83892) 6030D válasza csodavas (#83878) üzenetére


6030D
Ármester

Hát őőőő, ha ez konkrétan nekem jött, akkor: amikor Hasaggymeg linkelt, rossz volt a link, nem jött be oldal, erre írtam a "poén"-t.
Ha visszakeresel, én pont azok közé tartozom, akik 100e Ft alatt ajánlják a Decás bringákat, sőt, az én javaslatomra augusztus óta a családban is van egy, és meglepően pozitív a tapasztalat róla. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83893) csodavas válasza 6030D (#83892) üzenetére


csodavas
tag

Akkor visszaszívtam. Elnézést. :R Sokszor már kiakadok ettől a decás bringák a kuka kategória szintű véleményektől.

(#83894) Reno7 válasza csodavas (#83882) üzenetére


Reno7
senior tag

Kösz, korrektnek tűnik. :R

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#83895) 6030D válasza csodavas (#83893) üzenetére


6030D
Ármester

Helyén kell kezelni a dolgokat. Ezeket se a Deca gyártja, hanem valami vázgyártó, a felszerelése meg ugyan az, mint másnak. Én kb egy szintre helyezem más, olcsóbb gyártókkal, amit szoktak linkelgetni ide is. Márkát nem írnék.
Addig amíg az emberek elfogadják, hogy kis pénz kis foci, addig jó. Én pl azt nem szeretem, ha valaki meg akarja magyarázni, hogy miért nem jó a több száz ezres bringa, amikor az olcsóval is eljut mindenhova.
Eljut, csak a másikkal nagyobb élmény lenne. Mindenhonnan van még feljebb, mindenki döntse el, hogy megéri neki vagy sem.

maestro87: ha olcsó hobbit akarsz, akkor ne kezdj bele a bringaszerelésbe, fejlesztésbe. Az nagyon el tud szabadulni...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83896) ivana válasza zoli03 (#83891) üzenetére


ivana
Ármester

Általában nincsenek meg a lefelé csapató áttétek amiket szeretek, főleg slick gumi, 26"-os kerék kombóval nem, ha meg nem is kazettás akkor végképp nem (52-14 az adott bringán elég laza volt, mivel konkrétan volt ilyenem) Az outi se ideális városba, de annak van egy elég rendes előnye: gyors :) Ami a pesti forgalomban nem hátrány.
Ami szerintem ideális az a tanyabike :P És szvsz az mindenkinek ideális ha jól van megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#83897) Hasaggymeg válasza ivana (#83888) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rendben jampi fórumtársam! ;]

(#83891) zoli03 ...meglepően sok ember nem pörget,kényelmetlen neki darálni,így már érthető a nagyobb áttétel igénye.

(#83892) 6030D...igen aztán észrevettem,hogy nem jó a link. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83898) csodavas válasza 6030D (#83895) üzenetére


csodavas
tag

Ez egy jó látásmód. Az biztos hogy van mindig jobb, és magasabb kategória. Én amikor megvettem az 520-ast akkor kimondottan az volt a cél hogy százezer alatt maradjak de azért mégis egy normális bringát kapjak. Én úgy érzem, hogy sikerült. Nem akarok vele déházni, mondjuk itt az alföldön nehéz is lenne. Erdőben járkálásra, meg betonra szerintem teljesen korrekt. Hozzá kell tennem, hogy kb egy hónapos garanciális javításon volt. Azóta jól működik, nincs vele baj.

[ Szerkesztve ]

(#83899) ivana válasza Hasaggymeg (#83897) üzenetére


ivana
Ármester

Én olyan 80-90rpm-et szeretek általában. Na ez az adott slick mtb-n aminek 52-14 volt a vége 35-40km/h ami érthetően lefelé kevés, ha már annyi sebesség van legyen értelmes, a granny ring az nem kell. Tanyabike-on 44-18-al ez olyan 25-30, ott átalában olyan 25 az utazóm, néha kicsit több.

[ Szerkesztve ]

(#83900) maestro87 válasza ivana (#83890) üzenetére


maestro87
őstag

Mármint összecsukható? Nincs az az isten, hogy én olyat vegyek. :DDD

(#83895) 6030D: Most hogy utánanéztem pár dolognak amiket írtatok, már el is szabadult. Elektromos agyváltót akarok! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.