Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) jeri


jeri
tag

Chris Hopkinson on his Zwift Distance Record Attempt[link]

(#84502) deny330 válasza 6030D (#84494) üzenetére


deny330
aktív tag

Azt hittem, hogy mindenképp fizetős. Volt 1 hónapnyi premium ingyen, arra beneveztem azért. Az útvonaltervező nagyon tetszik, rengeteg utat ismer. :DD Illetve hasonlít egy kicsit endomondóra (már amennyi értéket ez is kiír). Szerintem maradok ennél, még utat sem kell hozzá adnom. Mindent ismer.. Sőt, új erdei utat is találtam. Köszönöm a segítségeket még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#84503) zack válasza mrst3ph3n (#84491) üzenetére


zack
nagyúr

Ez miért jobb mint a gyári stucnis megoldás?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84504) zack válasza 6030D (#84485) üzenetére


zack
nagyúr

Én is küzdöttem a széllel. Árpád hídon, és a rakparton is. Gellért-hegy szélvédett volt. Felfelé szinte szárnyaltam. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84505) Xantomas válasza Runner_fxr (#84484) üzenetére


Xantomas
őstag

Hogy roma volt-e vagy nem, nem tudom biztosra állítani. Esélyes, hogy nem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#84506) Tottinho válasza zack (#84503) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Csak kinézetre nekem jobban bejön :D

De egyébként mindegy, a jelenlegi Sigma BC 8.12 ATS-em nekem is a stucnin van.

[ Szerkesztve ]

(#84507) zack válasza Tottinho (#84506) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem a stucni védettebb hely, egy esetleges bukásnál. Ezzel a konzollal szinte biztos, hogy nagyobb erők hatnak a Brytonra, és könnyebben is sérül.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84508) rétisün válasza 6030D (#84485) üzenetére


rétisün
veterán

ne is mondd.....
direkt úgy terveztem, hogy odafelé szembeszelem legyen, de szerintem már akkor sem egészen északi volt, mint ahogy a széltérkép mutatta. hazafelé meg csodálkoztam, miért nem akar menni a bringa: megfordult a szél, most már persze széltérkép szerint is inkább déli :(((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#84509) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok lámpa vásárlás előtt állok.
Valaki használt már solarstormos lámpákat?
Főleg az X2-ese édekelne az milyen?
Vagy az X3?
Honan lehet tudni melyik az eredeti?

[ Szerkesztve ]

(#84510) -=RelakS=- válasza Csápájev (#84487) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A lánc tuti cserés. Egy nagyobb gyorsítás, és úgy fog törni, mint a ropi. Nekem ehhez felületinek látszó rozsda is elég volt.
Ebből kiindulva lehet, hogy a fogaskoszorú is ott törne háromba egy új lánc alatt...

Jaigen, egy használt láncomon ki akartam próbálni, hogy működne-e rozsdásan. Ez még a felületi rozsdás tanulság előtt.
1-2 hete mikor előszedtem a típusa miatt, kiderült, hogy a csapok körül konkrétan eltört a külső lapok többsége :Y Mintha összement volna, csak a csap meg más anyagból lenne, és az meg maradt azonos méreten :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#84511) Csápájev válasza -=RelakS=- (#84510) üzenetére


Csápájev
őstag

elég rosszul hangzik ;]

(#84512) Hasaggymeg válasza Csápájev (#84511) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"...egyik barátnőm..." :U Te kis kujon! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84513) Jester01 válasza zack (#84507) üzenetére


Jester01
veterán

Hiába, ha akkor esik ki a kezemből amikor viszem be tölteni :W
Kellett volna rá fólia, most karcos lett :O

Jester

(#84514) fpeter07


fpeter07
veterán

Goprot lehet valahogy stabilizálni? Gimbal annyi, mint maga a kamera. :(

[ Szerkesztve ]

(#84515) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnénk venni egy biciklit, amit az esetek 90 százalékában aszfalton használna. Menne vele a munkahelyére is illetve hétvégén mennénk akár túrázni is vele hosszú távon (pl. Balaton/Fertő-tó körbetekerése).
A keret rá MAX. 90 000 +- 10%. Nincsen semmi preferenciánk illetve különleges igényünk, viszont tudásunk sem a megfelelő kiválasztásában, így ezért fordultam hozzátok. A méret, ami kellene az S vagy M. Ez majd a boltban fog pontosan kiderülni, jelenleg a testméret alapján még nem tudjuk eldönteni (pont a határon van). Ami váz kialakítását illeti, a rövid lábai miatt lehet jobb lenne a női. De gyanítom ez is a boltban fog eldőlni. :)
Nem kell űrhajó szintűnek lennie, viszont nem szeretném, ha cserben hagyna minket a semmi közepén.

Mit tudnátok manapság ajánlani? Használt is szóba jöhet, nem feltétlen kell az új. Nem tudom, milyen szempontokat kellene még leírjak, melyek segíthetnének a döntésben, de kérdés esetén természetesen állok rendelkezésre!

(#84516) Tottinho válasza zack (#84507) üzenetére


Tottinho
csendes tag

Jogos :D

(#84517) Hasaggymeg válasza fraba (#84515) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem egyik alapvető kérdés,hogy ilyen,vagy ilyenre gondoltok.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84518) zack


zack
nagyúr

Ha nincs nyomatékkulcsom, az új kormányt hogy húzom meg, ha esetleg cserélném? :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84519) hegyimorc válasza zack (#84518) üzenetére


hegyimorc
senior tag

érzésre :D

Na jó, viccel kívül, egy kulcs nem véletlenül akkora amekkora. Egy 4-es imbusz amivel meg fogod húzni, kb 10cm. Azért ekkora az erőkar, mert ennyire ha "érzéssel" ráterhelsz akkor nem téped szarrá. Nem kell rátehénkedni és akkor nem szakítod meg. Ha fél méter hosszú lenne, akkor könnyen túlhúzhatnád.

Szóval viccesen vagy viccen kívül, kb a kulcs hosszában kódolva van az is, hogy ne baszd el.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#84520) Strezi


Strezi
őstag

Látom többen küzdöttetek ma a széllel ;) Én emelkedővel, tereppel és sárral kompenzáltam :D

Délelőtt meghatjottam az oldskool gépemet a gerecsében (még mindig jól mászik) (Strava):

Délután pedig megküzdöttem a pilisben az ösvényeken csordogáló patakokkal és sárral (Strava):

Prédikiálószék

Vadálló kövek

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#84521) zack válasza hegyimorc (#84519) üzenetére


zack
nagyúr

Oké.
740mm a kormány. A mostani 620mm. Mekkorára célszerű hagyni? Nem akarok azzal modellezni, hogy 3x vágom le. 700mm gondolom optimális fully-hoz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84522) Strezi válasza zack (#84518) üzenetére


Strezi
őstag

Zsirozd meg a csavarokat (kevés a menetre) majd érzéssel és a megadott sorrendben (keresztbe). Csak egyszer, ne húzd újra meg újra roppanásig ;)

Hagyd a leghosszabra, csak akkor vágd ha zavar!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#84523) hegyimorc válasza zack (#84521) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Másodjára már szinte ciki, de erre is csak azt tudom mondani, hogy érzésre :D

Én ezt úgy csináltam, hogy mentem vele egy kicsit vágatlanul és mivel túl szélesnek éreztem levágtam akkorára mint az előző. Így lett 680mm, de szerintem ez ízlés kérdése.

A helyedben kipróbálnám végatlanul, ha túl széles akkor a vágatlan és mostani között félúton ... és ha még mindig sok akkor harmadikra csak jó lesz. Nincs tuti méret, épp azért árulják így a kormányt, hogy mindenki ízlés szerint vághassa méretre

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#84524) mrst3ph3n válasza Tottinho (#84495) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Nem kattan úgy, mint a gyárin, viszont teljesen jól benne van.

Így néz ki:
[kép]

(#84525) mrst3ph3n válasza zack (#84503) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Az országútin szeretem, hogy kinyúlik előre, jobban szem előtt van. A cross trekkingen is ilyen van csak ott fordítva raktam fel, a stucni fölé lóg be. A stucnira nem tudom rárakni a gyárival, mert a villanyak kilóg, nincs elég hely. Utóbbi probléma a montin is, ott a kormányon van a gyári.

(#84526) gergo5991 válasza Strezi (#84520) üzenetére


gergo5991
őstag

lefelejövet a régi bringával nem estél előre? a nyeregcső magassábábol ítélve nem lehetetlen mutatvány ez :P

(#84527) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Télen-nyáron városban szaladgálós, nyáron munkahely-otthon (Tata-Győr) között mászkálós, illetve pár napot túrázós gép kellene. És persze minél olcsóbban! :C :C
Szóval a fentieket egy bringának kellene teljesítenie. Először CroMo vázra gondoltam teló nélkül, de amik fenn vannak aprón, jófogáson azok használhatatlanok. Szóval alu, teleszkóppal. Ez mennyire jó vétel?
182cm-hez ezzel a hosszabb stucnival jól gondolom, hogy jó a 18-as váz?

[ Szerkesztve ]

(#84528) zack válasza Strezi (#84522) üzenetére


zack
nagyúr

Megnézem a 740mm-t, aztán a következő lépcső a 700mm. Ha 700mm, az is +4-4cm a mostanihoz képest.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84529) zoli03 válasza Strezi (#84522) üzenetére


zoli03
őstag

Hiába húzza meg keresztbe, akkor se elég egyszer meghúzni a csavart. Fokozatosan kell menni keresztbe, jópár lépcsőben, még véletlenül sem egyben.

(#84530) inifini válasza Strezi (#84520) üzenetére


inifini
tag

Hát én is az emelkedőt választottam, de országútival:
[link]

Felfelé még türhető volt, de lefelé nem mertem megengedni, olyan erős szél volt.

(#84531) csubuka válasza BlacKSouL (#84376) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi szépen, akkor lemondok arról :)

És a hagyományos dinamó nem játszhat? Esetleg egy nagykapacitású kondival, hogy álláskor is világítson?
Sajnos Nexus agyváltóm van hátul, így nem hiszem hogy tudnék agydinamót használni.

[ Szerkesztve ]

(#84532) rétisün válasza csubuka (#84531) üzenetére


rétisün
veterán

"Sajnos Nexus agyváltóm van hátul, így nem hiszem hogy tudnék agydinamót használni."

miért is? :F az agydinamó általában az első kerékben van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#84533) csubuka válasza rétisün (#84532) üzenetére


csubuka
addikt

Oké, az nem hangzik rosszul :) Megnézem, hogy milyen árakra számíthatok akkor.

(#84534) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok használ valaki Bryton 310T vel pulzusmérő pántot ?
Csak azért kérdem mert kell valamit keresnem orvosi tanácsra.
Bringázni sportolni szabad de oda kell a pulzusra figyelnem ,hogy ne legyen 180felett huzamos ideig.
Amit vettem pulzusmérőt mint kiderült nem kódolt és össze vissza mér amint megmozdulok.
Azért gondoltam a Brytonra mert egyben km óra is meg utána fel lehet tölteni az adatokat.
Vagy más ötlet ?
Jó lenne megúszni 60ezer környékén max

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#84535) szatocs


szatocs
őstag

Most az Aldiban is lesz bringaállvány. Azt is érdemes lehet megvenni?
[kép]

=== Szatocs ===

(#84536) zack válasza Sleek (#84534) üzenetére


zack
nagyúr

Szia!

Én használok. Nagyon stabil, pontosan mér. Ajánlom. Jó kis kütyü a 310T. :K

Mindenki:

Vettem egy láncnyúlás mérőt. Gondoltam kipróbálom. Az ábra alapján ha az 1-es fej belemegy, azonnal cserés. Hát nekem belemegy, a 0.75 pedig lötyög benne.
Hogy érződik ha nyúlt a lánc? Mert bringázás közben nem érzek semmit.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84537) belaazallat válasza szatocs (#84535) üzenetére


belaazallat
addikt

ugyan az az állvány, mint amit teszteltek: [link]

De korábban már többször leírták, csak vissza kellett volna keresni...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#84538) szatocs válasza belaazallat (#84537) üzenetére


szatocs
őstag

Ezt olvastam is, csak azt nem tudtam, hogy egy-e a kettő. De akkor ez is jó.

=== Szatocs ===

(#84539) Sleek válasza zack (#84536) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#84540) Hasaggymeg válasza zack (#84536) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha jó minőségű mérőt vettél,ne késlekedj vele,máris cserélheted a láncot! Egy másik megbizonyosodási mód a nagy tányéron levő láncot elhúzni.Ha már majdnem a fogak hegyéig el tudod húzni,az is a lánc csereérettségét jelenti.

(#84520) Strezi...és milyen a Canyon,így ennyi idő után? Miben más mint a Speci? Beváltja hozzá fűzött reményeidet?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#84541) jolti


jolti
senior tag

Az előbb meg akartam nézni egy kávézót Debrecenben a Google maps-on.
Mi virít az ajtóban? Látom vannak bicósok is, akik szeretik a jó kávét. :D

(#84542) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

http://www.crosscycle.com/ - ez a márka milyennek számít?

Üdv!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#84543) zack válasza Hasaggymeg (#84540) üzenetére


zack
nagyúr

Most néztem. Alig tudom a nagy tényérról elhúzni. :U Kicsit megmozdul, de minimálisan.
Lehet xar a láncnyúlás mérőm? :F
ebike-os, új. Most bontottam ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84544) fraba válasza Hasaggymeg (#84517) üzenetére


fraba
aktív tag

cross természetesen, bár igaz, ezt nem mondtam. :K

(#84545) geotigris9 válasza -=RelakS=- (#84510) üzenetére


geotigris9
tag

Azért azt megnézném élőben. Menyire is volt használt meg rozsdás az a lánc? Egyáltalán miféle lánc volt? Egy Shi. Hg pl. nem fog eltörni felületi rozsdától. Ha meg teljesen át van rozsdásodva egy lánc akkor mindegy milyen, eltörhet nyilván.

Egyik barátomnál láttam valami ezer éves /kisebb túlzással élve/ láncot, ami kint volt már ki tudja menyi ideje szabadban, de tető alatt. Jó pár éve beolajozta és használta még jó ideig. Pedig arra én mondtam az kuka nem érdemes felrakni ... Közelről nem néztem milyen lánc volt csak, hogy már szép rusztikus külseje volt.
Ha a felületi rozsdásodás így gajra vágná a láncot a kis szaladgálóson havonta- két havonta cserélhetném a láncot sorral együtt. Mert nem feltétlen fog rögtön pucolást meg olajozást kapni főleg ha napokig csak esik az eső és mennem kell vele.

Nem tudok azonosulni azzal, hogy ha valami még esetleg jó használható rendesen, de viseletes vagy "rusztikus" akkor rögtön dobd el a kukába és vegyél ujjat szemlélettel.

Azért egy kis drótkefézés után már látni milyen az a rozsda, mélyen megette-e a fémet vagy vagy csak megkapta a felületét.

Akkor ne rakjam fel, mert van rajta felületi rozsda annak dacára, hogy nincs megnyúlva - elkopva csak, mert így néz ki? Még nincs benne olyan sok kilométer.
Az "új lánc" a kis szaladgálósról.
(Táblagéppel lett fényképezve amivel nem lehet éles képet csinálni. HG-40 a lánc)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84546) geotigris9 válasza zack (#84543) üzenetére


geotigris9
tag

Én nem használtam sosem ilyen mérőt nem tudom megmondani, hogy tényleg "xar".
Én is úgy szoktam vizsgálni mint ahogyan (#84540) Hasaggymeg linkelte, de ha már néha kezd megugrani akkor tutira megvan nyúlva el van kopva már. Persze lehet egy pl. 70 - 80 %-s láncot is cserélni nem teljesen kihasználni a 100 % -s an.

Más:

[link] :)

(#84537) belaazallat Nem jó linked, tudsz róla?

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#84547) Runner_fxr válasza zack (#84536) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha már az 1-es belemegy, akkor sanszos, hogy a sor is cserés lesz. A láncnyúlás egy sunyi dolog, mivel hozzákoptat mindent ha nem ellenőrzöd, nem cseréled időben. Sokáig nem tapasztalsz problémát, vált rendesen, pedig már régen rossz. Ezért nem tűnik fel sok amatőr bringásnak sem ez a probléma, aztán amikor megjelennek az első problémák, hogy terhelésre megugrik, szalajt, esetleg elszakad a lánc, azt gondolják a váltót kell csak beállítani, vagy elég egy új lánc. Ekkor közlöm velük, hogy itt egy komplett hajtásrendszer kuka, akkor csak pislognak. Az ideális az lenne ha 0,75-nél cserélve lenne, ez esetben nagy eséllyel megússza a sor, sőt akár 2-3 láncot is túlélhet, nem is beszélve a lánctányérokról, amit akár egy szarrá nyúlt lánccal haza lehet vágni, pedig az rengeteget kibírhat ha figyelsz a 0,75-ös lánccserékre. 6-7-8-as rendszereknél ez még nem akkora gond, ha szétkoptatsz mindent, mert olcsó. De mondjuk 10 és 11-es rendszereknél már barbár dolognak minősül, és eléggé ráfizetéses.

[ Szerkesztve ]

(#84548) zack válasza Runner_fxr (#84547) üzenetére


zack
nagyúr

Ezt a részét értem. De a nagy tányéron nem tudom úgy kihúzni a láncot mint a képen. Semmi jel nem utalt eddig arra, hogy cserés lenne. A sor hogy néz ki, ha láncnyúlás miatt hozzákopik?
Csak ez a láncnyúlás mérő mondja, hogy cserés, de az is lehet, hogy rosszul használom. :U

Nagy érvágás nem lesz, ha esetleg csere. Minden XT lesz, ha elérhető. :DDD 9-es sor van hátul. XT lánc 5-6k. Sor meg gondolom 20k környéke.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#84549) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Március 26.-án, tehát most vasárnap ismét lesz egy kis baráti tekerés. Nagy-Kevély és HHH. Kb 40km és 1100m szint. Akinek van kedve az csatlakozhat, Találkozó 10:15-10:30 között a Szépvölgyi út HÉV-megállóban.

zack: Ha már a nagytányéron a fogak tetejéig el tudod húzni a láncot, az nem csak az 1-es be esik bele a mérőn, hanem már jóval azon túl is nyúlt.
Épp ezt mondom, hogy sokáig semmi jel nem utal a cserére, épp ezért kell az időnkénti mérés.
A soron sokszor nem is igazán látszik különösebb kopás, még is megugorhat rajta az új lánc, ez majd akkor fog kiderülni amikor felrakod az új láncot és először beletaposol. Ha nem ugrik semelyik fokozatban akkor mázlid volt. Amikor már a soron tetten érhető a kopás, pl cápafogasodik, hegyesedik, az már rég kuka állapot.

[ Szerkesztve ]

(#84550) zack válasza Runner_fxr (#84549) üzenetére


zack
nagyúr

Ja hogy ennek magától bele kell esnie? Én belenyomtam. :DDD
A 0.75 szerintem beleesik.
Nem tudom a nagytányéron a fogak tetejéig húzni. Szerintem 2-3mm tudom mozgatni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.