Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#250201) Hasaggymeg válasza bardi (#250200) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fura lenne mert pont húzás irányába van.🤔...néhány tekerés után már kvázi felgyűri ott a lánc az anyagot néhány alig látható tizedmilliméter erejéig.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250202) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#250197) üzenetére


szimpláncsak
tag

Érdekes amit mondasz. Holnap úgyis megyek vele egy kört, majd kiderül mennyi festèkkopás látszódik meg rajta. Azért én bízom az ebike.hu-ban, hogy nem használtat küldenek, főleg nem eredeti dobozos terméknèl. :U

(#250203) bardi válasza Hasaggymeg (#250201) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha körbe mindenhol olyan, akkor volt rajta lánc, de ha csak pár fog, nem tudom. Én inkább a festést nézném azokon a pontokon, ahol a régi le van kopva, az szerintem hamarabb meglátszik.

'92 Honda VFR 750

(#250204) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#250201) üzenetére


ZolkoW
őstag

én mintha eloxálással együtt látnám a gyűrésnyomot, szóval az előtt került rá, úgy gondolom. ha a felfogatócsavaroknál szűz, akkor tuti nem volt még használva, ott egyértelműen látszik, ha fel volt szerelve.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250205) Tin válasza dom1n0 (#250199) üzenetére


Tin
veterán

Ízületvédőt köszönöm, megjegyzem, egy próbát megér. A beállításokat vágom, játszottam már vele, így is állítottam be, kényelmes is most már, de lehet, hogy a nyergen emelnem kell kicsit. Kipróbálom, aztán kiderül.

(#250206) Hasaggymeg válasza bardi (#250203) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pár fog természetesen nem lehet, csak körbe egyik-másik, mert nem egyformán kapaszkodnak.

#250204ZolkoW...mondasz valamit. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250207) abéla válasza Fall-N (#250181) üzenetére


abéla
senior tag

Nekem egy alu merev villa (Mosso M6) mellé, mintegy próbaképp', lett rakva egy ősrégi Ritchey proCarbon flat 600mm kormány, (masszívmodRockrider st530/Scwalbe Big Ben/Esi Chunky XL)
a régi alu egy rockrider alap görbített, 600mm-re vágott darab volt.
(szóval belép erősen)

A karbon érezhetően jobb, én ajánlom!
Rezgéselnyelés, tenyér/csuklóterhelésben jobb, mint a rigid alu, hátrányát eddig nem találtam.
Azt a Raceface-t én is néztem, én megvenném (vagy használt testbike-ról).

hootka!

(#250208) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#250202) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

E-bike-tól én is sokat rendeltem (egyszer teljes bringát is), mindig kifogástalan volt...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250209) stickermajom válasza Hasaggymeg (#250208) üzenetére


stickermajom
addikt

Teljes bringa pár éve tőlük nekem össze-vissza ütve jött, de korrekten kezelték a dolgot.

(#250210) Hasaggymeg válasza stickermajom (#250209) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondjuk ez egy alsó polcos Superior volt, látszólag egyenesen Csehországból, de rendben volt kommunikáció, csomagolás, minden...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250211) MPowerPH válasza Zoliwrc (#250131) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondoltam, hogy ez a hetvege off, de nem is banom, mert kicsit kiestem. Kell 2 het, hogy belerazodjak, es elvileg a kereket is csak a het masodik feleben kapom vissza. Bar orulok, hogy egyaltalan elvallaltak.
Nekem tulajdonkeppen mindegyik hetvege jo, mert e kore szerveznem a tobbi programot. Tenyleg szeretnek megjelenni, kicsit megismerni a topiklakokat, na meg tekerni egy jot, mert meg soha nem jartam ott. :B
Annyi, hogy lesz egy Pécs-Orfu-Abaliget felmaraton 06.03 -an, de csak akkor jelentkezek, ha a hetvegen nem lesz topik montizas.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#250212) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Szerintetek eközött a Continental Contact Urban és eközött a Continental Contact Urban között mi a különbség? Márhogy az árán kívül persze.
Már egy ideje nézegetem a külsőket, erősen csereérett a mostani, defekt is be-becsúszik városi ingázás során, és ezt a típust pár napja ajánlotta itt Ringman topictárs egy hasonló paraméterek mentén megfogalmazott kérdésre.

(#250213) .LnB válasza ígyvanferi (#250212) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

SafetyPro:
The new SafetyPro Breaker designed from nylon textile. Cross-woven textile fiber netting that is simultaneously robust and flexible. Maximum puncture protection with minimal added weight. The risk of punctures resulting from glass or sharp stones is substantially reduced.
E50:
For our E-Bike tire we fall back on over 100 years’ experience with moped and motorcycle tires. All of our city/trekking tires are rated to a standard speed of at least 25 km/h. Those tires marked e50 are also certified for S-Pedelecs. With their high quality structure, puncture protection is high and the rolling resistance is low offering protection from premature wear brought about by the additional driving force.

'Szal az E50 az lábbal hajtható centrifugákra (e-bike) van fejlesztve.

De figyelj mert az E50 az csak 40 széles méretben van. A másik viszont többfélében! (Mert ahogy linkelted, nekem nem egy szélességű a kettő külső.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#250214) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Országúti külső témában:

Amikor a Continental Grand Prix 5000-et nézegettem, kaptam itt a topikban tök jó linkeket, ahol bundle-be, és jó áron lehetett megvenni. Rose-ról rendeltem végül.
Most nézegetem a Vittoria Corsa Pro gumikat. Nem kell még, de gondoltam nézem, hátha kifogok egy akciót. És akkor megveszem "talonba", mert a GP5000 után, szeretném majd kipróbálni.
De ez a gumi létezik egyáltalán?? :F Én sehol sem találtam még. Mondjuk ha tényleg 95€/db, akkor nem is baj. :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#250215) 6030D válasza ígyvanferi (#250212) üzenetére


6030D
Ármester

Gyári honlap szerint nincs különbség, egy fajta van. Szerintem az olcsóbb csak valami bent ragadt cikkszám egy akcióból, ha pont 40-es kell, akkor rendeld azt, maximum nem igazolják vissza.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#250216) dom1n0 válasza .LnB (#250214) üzenetére


dom1n0
senior tag

https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/vittoria-corsa-pro-g2.0-tubeless-road-tyre/139958750/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=139841644&country=hu&gclid=CjwKCAjw04yjBhApEiwAJcvNoQDgb0oo8vl0ih6OMNVBhRS1gqIhBbFQQZ6oOM8a1i8Fg23LR0tV1BoCvA8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

:))

(#250217) Hasaggymeg válasza 6030D (#250215) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a spanyol bikeINN legnagyobb hátránya, a honlapja. :U Hihetetlen választékon felvonultat és az árai is jobbak szinte mindenkinél, ugyanakkor a honlapon lenne még mit csiszolni bőven...nincs infó a termékről, össze-vissza írogatnak mindent így mielőtt rendelsz jobban teszed ha valamelyik "rendes" (vagy gyártói) honlapon tájékozódsz alaposabban a termékről. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250218) ígyvanferi válasza .LnB (#250213) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A kép zavart meg, mert mindkettőnél ugyanaz, rajta az oldalfalon az E50-es villanydugós piktogram.
Az enyém az hagyományos centrifuga, parizeres szendvics tölti, de azért síkon én is elgurulgatok néha 25 km/h-val, max. induláskor nincs akkora nyomatékom, mint a villamosnak. Szóval végülis jó lesz nekem bármelyik (nyilván akkor az olcsóbbik). :R
A 40 mm amúgy pont jó lenne, 35-40-esek között keresgélek.

(#250219) Ringman válasza Hasaggymeg (#250217) üzenetére


Ringman
nagyúr

finoman fogalmazol, egy kalap szar a honlapja, nem lehet rendesen keresni, meg ömlesztve vannak a termékek, kb semmilyen szűrési lehetőséget nem ismernek.

(#250220) ígyvanferi válasza 6030D (#250215) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi! Akkor az jó lesz. Ebike-on egy darabot adnak annyiért, mint emitt az egy párt. :K

(#250221) Hasaggymeg válasza Ringman (#250219) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem értek a honlapkészítéshez (sem :D ), de ez a szűrés kevés helyen működik rendesen. Ott pl. a Bike24, melynek szerintem az egyik legjobb honlapja van a piacon, millió szűrővel, de ha 3-4 szűrőt ráraksz az is megbolondul. :F
A Rose honlapja meg még olyan sem mint a bikeINN-é, az r2bike viszont tetszik, sok szűrővel is faxán műxik, közzéteszi a súly adatokat saját mérés alapján , és....gumicukrot is küld a termékkel. :D ...talán kissé lassúak a szerverei.🤔

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250222) andrisbandi válasza Ringman (#250219) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az elnevezések sem mindíg pontosak, vagy totál mások a gyárihoz képest. Így rálelni nem egyszerű.

Ezt használtam ki párszor. A gyors keresés helyett, kis időt rászánva termékategeriából kitalózva, majd átlapozva a kínálatot találtam máshol már lerabolt kincseket. Itt később fogyhat el, mert nem könnyű rátalálni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#250223) Fall-N válasza Hasaggymeg (#250197) üzenetére


Fall-N
veterán

Viccnek szántam, de ha tényleg szállítás közben sérült meg az elég gáz. :( Bár nem tudjuk milyen csomagolás volt rajta. Eddig majdnem mindent az ebiketól rendeltem, semmi gond nem volt egyik alkatrésszel sem. Legutóbb lánc és sor jött, pont ma rajtam fel az előbb. Semmi baj nincs velük, tökéletesen be volt csomagolva. A gyári dobozokon kívül bele volt rakva egy nagyobb kartonba.

(#250224) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#250222) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet ezért nagy a választék, nehéz bármit megtalálni? :DDD

#250223
Fall-N...a gyárban ráejtette a tajvani a strandpapucsos lábára. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250225) Ringman válasza Hasaggymeg (#250221) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, bike24 sem hibátlan, ott a szűrések mindig *és*-t jelentenek, tehát ha bejelölsz egy kerékszettnél felniféket + tárcsaféket, akkor semmit sem fog kiadni :)

rose-nál meg töredék termék van, ott annyira nem zavaró.

(#250226) Fall-N válasza abéla (#250207) üzenetére


Fall-N
veterán

Na ez jó hír. Mossot én is néztem, csak nem az M6-ot, hanem az M5L-t, aminek 29"-nál 470 mm a beépítési magassága. Hiába 26"-os a biciklim, kell a nagyobb a geo miatt. (a 26-osnak csak 430/435 mm).

Igazából se a Mosso nem kapható itthon, sem a karbon villák bármelyike, így sajnos tök mindegy melyik jönne Aliról. Esetleg itthon van Force merev alu villa, az van eBike-nál is. Hasonló a Mossohóz, csak szoloíd fekete a festése.

(#250227) .LnB válasza ígyvanferi (#250218) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyébként lehet, hogy benéztem és 6030D-nak van igaza. Én azt hittem a honlapon, hogy ezek külön típusjelzések. De valószínűleg nem, mert a technikai részek alatt vannak csak külön bontva, a gumi jellemzői. Szóval tényleg ugyan az lehet a kettő. :)
A képet ne nagyon nézd, az sokszor csalóka.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#250228) Fall-N válasza Hasaggymeg (#250224) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet, úgy néz ki tényleg gyári hibás. Egyébként nem írta a kérdező, de milyen márka? Drágábbak jobb gyártási minőségűek. Nekem gyárilag Funn van és tényleg látszik, hogy a legapróbb dolgokra is figyeltek a gyártásnál. Igaz egy ilyen NarrowWide lánctányér kábé 12ezer Forint körül mozog, nem annyi mint egy Spyral OEM kínai, ami harmad ennyibe kerül. Csak azért meglepő, mert láttam már Aliról rendelt tányérokat élőben (Decas, Snail) és egyikkel sem volt gyártási probléma. Pedig azok 2ezer Forint körül mozognak árban (majdnem drágább a postaköltség).

De az alap Tourney sem volt hibás sosem, pedig az a legalja minőségű. :D

(#250229) Ixion77


Ixion77
őstag

Tubelessre váltáshoz mindenképp szükség van ilyen nagy és drága pumpára, vagy megoldható benzinkúti autópumpával, esetleg ilyen egyszerű kis elektromos pumpával is? Ti mivel csináltátok?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#250230) Fall-N válasza Ixion77 (#250229) üzenetére


Fall-N
veterán

Attól függ. Általában az első felrakás a legnehezebb, ezért szokták "rárobbantani" kompresszorral (azaz hirtelen a megfelelő nyomás, amit kézzel nehéz kivitelezni.) Kézzel biztos hogy kicsit túl kell fújni, hogy kipattanjon a pereme a guminak körben. Booster viszont ajánlott kézi műhelypumpához. De a többiek leírják a tapasztalatokat. Az viszont biztos, hogy a kínai (Xiaomi például) akkus zsebkompresszor túl lassan fúj, így nem ér érdemben sokat.

Azaz leegyszerűsítve a kérdésed, nem árt ha van olyan nagy pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#250231) Mezga Aladár válasza Ixion77 (#250229) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én a problémás esetekhez pici 16g-os co pumpát használok.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#250232) Ringman válasza Ixion77 (#250229) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha szerencséd van a sima műhelypumpa is jó, az elektromos az szerintem nem jó, túl lassú.
nekem vegyesek a tapasztalataim, volt amihez kellett a schwalbe booster.

(#250233) ZolkoW válasza Ringman (#250225) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja, én is erre jutottam, és kiakasztó :P - elég lenne csak pár feltétel közé VAGY-ot tenni... mondjuk gumiszélesség..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250234) jjeahh válasza Ixion77 (#250229) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Booster, tartályos kompresszor vagy tartályos pumpa kell, ha szerencsés vagy sima műhelypumpa is elég. Ha nem elég és olcsón akarod megúszni: [link] . Én megcsináltam, tökéletesen működik, pedig pumpa fejet sem tettem rá, csak rányomom a tömlőt a szelepre.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#250235) Hasaggymeg válasza Ixion77 (#250229) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem eddig minden kerekemre (gagyi Alexrims, Mavic) sikerült minden gumit (Race King, Fast Trak) többször is feltenni műhelypumpával. :) ...remélem nem csak én voltam/vagyok szerencsés, és inkább az peches akinek mégsem sikerül így. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250236) Dark Archon válasza Ixion77 (#250229) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nincs szükség drága pumpára. A kis elektromos pumpa, autós vészkompresszor felejtős, kézzel több levegőt lehet belefújni a külsőbe egy normál álló pumpával.

A trükk, ami nekem bejött fél óra szenvedés után, hogy a külsőt gumileszedővel a felni peremére feszítettem. Természetesen nem kell végig megcsinálni, ameddig engedi (kerék negyedéig, félig), már megfelelő ahhoz, hogy több levegő menjen be, mint ki.

VIDEÓ

jjeahh: nem kell, ne verjük felesleges költségbe szegény tubelessre minden pénz elköltött egyéneket :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#250237) ZolkoW


ZolkoW
őstag

nekem az jelentett eddig egyedül gondot, ha a gumiperem túl önálló volt, és nem akart beigazodni annyira sem, hogy a levegő nekifeszítse a peremnek, hanem helyette elszökött inkább. Még drótost is raktam fel tubeless, de kevlárperemessel jártam így, hogy először szépen felment, majd gumit cseréltem, aztán vissza, és a már nyúzottabb gumiperem nem akarta az igazságot. (a girbe-gurba perem mindenáron elállt) Ahhoz jó volt a tűzoltókészülékből gettózott booster.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#250238) Ixion77 válasza jjeahh (#250234) üzenetére


Ixion77
őstag

Hát ez nagyon jó! :) Ha extra sóher lennék, vagy nem lennének elérhetők kész megoldások, meg is csinálnám.

#250231 Mezga Aladár
Ez is szuper megoldásnak tűnik. Kár, hogy amennyire látom, problémás a patron beszerezhetősége és ára.

Köszi mindenkinek a válaszokat! Egyelőre csak a felderítőmunkát végzem, de arra jutottam hogy elsőre nem fogok venni csodapumpát. A benzinkúti elektromos pumpaoszlop "teljesen üres gumi" módban nekem úgy tűnik hogy elég hirtelen megküldi a gumit levegővel, úgyhogy szerintem először azzal fogok próbálkozni. Ingyen van, ritkán van rá szükség, nem foglal helyet a lakásban, és ha beválik, még útközben is aránylag elérhető.

#250239 andrisbandi
"koszolni a lakásban."
Plusz egy érv a benzinkúti kompresszor mellett :) Aztán majd ha odajutok, kiderül hogy beválik-e. Nagy előnye hogy újra és újra fúj, és nem fárad el, úgyhogy lehet próbálkozni. Nagy hátránya hogy egy idő után kijön a kutas hogy mi a francot művelek :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#250239) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#250235) üzenetére


andrisbandi
őstag

+1
a műhelypumpával fel kell mennie... ha kihívásnak vesz az ember :DDD

Első alkalommal drága boosterrel raktam föl. De hihetetlennek tűnt, h ezt nem lehet egy sima pumpával megoldani. Kövire, meg utána csak műhelypumpával csináltam.
Befújt levegő mennyisége vs. elszökő.... az biztos, h nem mindenki fogja a küzdést választani. Mint ahogy egyszerű karbantartásokra is van aki szerelőhöz fordul, van jobb dolga is, mint ilyesmit megtanulni, vagy koszolni a lakásban.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#250240) Mezga Aladár válasza Ixion77 (#250238) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Patron.

Kúton max 4-5 bár van. Ha azzal felmegy akkor egy sima műhelypumpával is.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#250241) peetie1 válasza Ixion77 (#250238) üzenetére


peetie1
aktív tag

Én is elvégeztem a felderítő munkát és arra jutottam hogy nekem nem kell a tubeless szenvedés :D Országútin a tej se mindegy milyen a nagy nyomás miatt, a gumi is drágább, aztán ugyanúgy vihetek magammal belsőt meg minden egyéb lomot, akkor meg minek.

(#250242) Csokicsibesz válasza Mezga Aladár (#250240) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Én kúton simán fel tudtam robbantani a gumit, otthon sima műhelypumpával rengeteget szívtam. A kút oda- vissza gyalog! hamarabb megvolt, mint amit a műhelypumpával szerencsétlenkedtem.

(#250243) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Ki milyen láncolaja/folyékony waxot használ, mi az ajánlott úgy 5-6k körül? Valami olyasmit keresnék, amit száraz időben használható és nem szedi össze túlzottan a port.

[ Szerkesztve ]

(#250244) Mezga Aladár válasza Csokicsibesz (#250242) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tök jó.
A lényeg, hogy sikerült. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#250245) Ixion77 válasza Mezga Aladár (#250240) üzenetére


Ixion77
őstag

Köszi!

"Kúton max 4-5 bár van. "
Hétvégén nyomtam fel vele az asszonypajtás városi cirkálóját 6.5 barra, úgyhogy bír az többet is. Ha legközelebb arra járok, megnézem majd max. mennyire lehet állítani.
Amúgy 4-5 barnál többet amúgy sem illik ráengedni egy MTB kerékre... Vagy tubeless szereléskor igen?

"Ha azzal felmegy akkor egy sima műhelypumpával is."
Viszont azt nekem kell nyomni :) Plusz azt is vennem kellene. Én meg igazából csak egy ilyen Xiaomi-féle elektromosat akarnék, ami kis helyen elfér, de elég arra hogy indulás előtt itthon gyorsan be tudjam mindenkinek állítani a nyomást.

De nagyon köszi a tippet, ha a benzinkúti nem válik be, a következő próbálkozás valószínűleg a patronos lesz.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#250246) Ixion77 válasza peetie1 (#250241) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez is hasznos, hozzászólás, köszi! Meg voltam győződve hogy a tubeless lényege az hogy nem kell vinni semmit, anélkül is biztonság van. Épp #250234 jjeahh videója gondolkodtatott el, hogy valóban így van-e ez.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#250247) vallas válasza Mclovin (#250243) üzenetére


vallas
senior tag

smoove [link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#250248) avl válasza peetie1 (#250241) üzenetére


avl
aktív tag

:K (nekem sem okozott gondot orszagutinal eldönteni, hogy nem kell tubeless; ...meg a varosira/kis kirandulosra sem, mas meg nincs)

(#250249) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#250236) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem simán felment, nem kellett feszegetnem, igaz pumpáltam mint az eszeveszett vagy 50 pumpálás erejéig szárazon felpattintva, majd utána töltve a tejet szelepen.

#250242
Csokicsibesz...
és utána hazatolod megtölteni tejjel, rázogatni, forgatni, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#250250) Dark Archon válasza peetie1 (#250241) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez rossz beidegződés. Elsőre persze, hogy semmi nem megy könnyen, de utána élvezi az ember az előnyeit. Mondom ez én, aki nemrég szívott, mert az istennek se jött rá, hol ereszt a kerék. De végül is a tej tette a dolgát, megszűnt.

Belsőt teljesen értelmetlen vinni, majd rájössz, ha tubelesst szerelsz. Van defektjavító kukac (mint az autóhoz), azzal érdemes próbálkozni, ha a tej nem tömít, mert akkora lyukat kaptál.

Ha MTB-d van, én javaslom az autószelepes tubelesst egyébként. Ez a direkt kerékpárosoknak szánt Presta szelep akkora egy érzékeny, túlbonyolított, tipikusan francia sz@r, hogy érthetetlen, hogy kapott szabadalmat. Csináltak volna inkább a normál Schrader alapján egy vékonyabbat.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.