Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#249351) MPowerPH válasza fulton (#249343) üzenetére


MPowerPH
félisten

Damn...

Nalam:
"- Szivem? Elmentem tekerni.
- Merre mesz?
- Majd utkozben kitalalom.
- Oke, kerlek most ne tord ossze magad!"

;]

Egyebkent latja a Garminban, merre jarok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#249352) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!
Vettem egy használt carbon vázas bringát, és ahogy ezeknél lenni szokott, sérült a festése. Ezt házilag én tudom fedni/javítani?
Körömlakkra gondoltam első körben, akár csak áttetszőre, hogy fedjem a kopásoknál a vázat, de tartok tőle, hogy megeszi a szénszálat.
Teljes váz fóliázásában nem gondolkodtam, viszont védőfólia darabokat vettem, azzal pár helyen fedem majd.
bringa oldalról
sérülés

=== Szatocs ===

(#249353) parandroid válasza MPowerPH (#249351) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bike computerekben van vészjelző funkció is, ami szól neki, ha elesel. Meg megmondja, hol. Hasznos lehet, főleg terepen.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#249354) uveges13


uveges13
csendes tag

Sziasztok!
Új kerékpár vásárlása előtt állok, egy régebbi 26-os MTB-ot szeretném lecserélni egy új 28-as Cross trekking kerékpárra.

Az alábbi kerékpárt néztem ki: Romet Orkan 8 [link]

Premiumkerekparok.hu oldalan jelenleg 310ezer Ft.
Esetleg ebben az árkategóriában (300-350k) más alternatíva ami jobban megèrnè?
Válaszotokat előre is köszönöm! :) :R

(#249355) MPowerPH válasza parandroid (#249353) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hiszem, a Fenix oram MTB uzemmodban nem tudja. Ertheto, ott neha eleses nelkul is van olyan G ero, ami uzembe hozna.
Futas kozben mukodik. :)

szatocs: Javito festek, ha elerheto a bringa szinkodja alapjan. Aztan lakk. Ha nem, akkor siman lakkozni kell.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#249356) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#249298) üzenetére


Dark Archon
addikt

Úgy merítettem alá, hogy teljesen eltűnjön a szelep, persze. Az lehet tényleg, hogy csak egy bizonyos mozdulatnál, gyűrődésnél ereszt, de akkor sem értem, miért nem tömíti a tej. Eddig amúgy tök jó volt, tényleg csak így hetente kellett ráfújnom.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#249357) szatocs válasza MPowerPH (#249355) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi! Milyen lakkot érdemes használni?

=== Szatocs ===

(#249358) Alg


Alg
veterán

A péntek délutáni/esti kör 2 percben... szép ez a Wienerwald, bár nem túl változatos :B
73k/1000m/3 óra
YT link

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#249359) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Vállalom a Börzsöny túra vezetést!
Nekem a 20 és 27.-i hétvége is jó.
Rajtatok múlik kinek melyik jobb, én ebben rugalmas vagyok.
Kismaros Szarvas szobornál (kisvasútállomás) lenne a gyülekező. Reggel 9-kor jó lenne elindulni.

(#249360) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#249332) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Dolgoztam ma sokáig, 4-ig mint egy rabszolga, a fél3-as lepattanás helyett. :D
Hazaérve bicajokkal való foglalkozás volt, monti kapott egy 0.5nyúlást sem elért láncot, országútin hajtástakarítás és teljes mosás volt.
Most este meg megírtam magamnak a heti edzéstervet :B

(#249361) MPowerPH válasza Zoliwrc (#249359) üzenetére


MPowerPH
félisten

:Y

Don't Tread On Me

(#249362) chubby2o6 válasza Dark Archon (#249262) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Tekintve, hogy épp a minap rendeltem meg a TL-hez szükséges cuccokat, pont jókor jött ez a kis szösszenet :DDD
Kedvcsinálásnak írtad? :DD

(#249363) mauimagic válasza Tin (#249307) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Bocs, TLDR, de az optikai pulzusméréses okfejtésedre felkaptam a fejem: egyrészt, ha pulzuszónákkal kapcsolatban kérsz tanácsot, majd többen leírják, hogy z2 lenne javasolt neked minél nagyobb mennyiségben, végül eljutsz oda, hogy tökmindegy, hogy milyen eszköz és milyen pontosan mér, mert tekersz, ahogy jólesik, aztán majd lesz valahogy, az kicsit furán veszi ki magát.
Másrészt én pl tekerés közben ránézek az Egde-re, ami mellkaspánton mér, pl. 160-as a pulzusom (z4), a karomon lévő optikai szenzoros Instinct meg 140-et mutat (z2 nálam), az azért nem mindegy szerintem. Persze lehet bármi alapján is edzeni, max nem kell sokat elvárni. Pl nálam z5 felső harmadában hallom a fülemben a szívverésem, így bármilyen kütyü nélkül tudok pulzuskontrollal menni ;)

A pedálfordulat számolásos téma meg...inkább bele se menjünk.

(#249364) Dark Archon válasza chubby2o6 (#249362) üzenetére


Dark Archon
addikt

Aha, készülj fel :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#249365) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Rock Shox Recon Silver TK Solo Air telóm van, asszem 2011-es modell. Ilyen, mint ez [link].
Sajnos egy kicsit trehány voltam vele, eddig nem nagyon piszkáltam a becsúszók takarításán kívül. Szeretnék egy szervizt csinálni, de csak akkor vinném szerelőhöz, ha nem boldogulok vele :DDD . Rendeltem hozzá ilyet [link] meg ilyet [link] . Jók lesznek ezek, és kell ezeken kívül más? Nyilván a szerszámokon kívül.

(#249366) szjoci válasza chubby2o6 (#249365) üzenetére


szjoci
őstag

Jó lesz, de 5wt-s olaj is kell

[link]

[ Szerkesztve ]

(#249367) ReFleXx válasza fulton (#249343) üzenetére


ReFleXx
addikt

egy ideje nem követtem a topikot, neked megvan meg a Csepel? ;] [link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#249368) Tin válasza mauimagic (#249363) üzenetére


Tin
veterán

Szóval bár nem olvastad el (tldr), de a kiragadott részletből azért tudtál kanyarintani egy olyan történetet, ami alkalmas a napi feszkód (vagy tudom is én mi) leengedésére azáltal, hogy hülyének állítasz be.

A kerek történet (hátha ezt elolvasod): a Z2 edzést úgy javasolták nekem, csak éppen egyelőre képtelen vagyok rá, mivel túl magas a pulzusom mindenféle terhelésre. Elhiszem, hogy nálad az optikai szenzor 20-al alulmér, de ha ez így lenne nálam is, akkor tegnap 1 órán át végig 180 feletti pulzussal tekertem volna, miközben abszolút nem éreztem extrém túlterhelésnek, amit csinálok. Szóval én inkább gyanítom, hogy némileg felülmér.

A zónás edzés végkövetkeztetése amúgy az volt, hogy egyrészt próbálom csökkenteni a terhelést, másrészt a folyamatos tekerés hatására valószínűleg megindul lefelé a terhelés alatti pulzusom. Ez pedig tendencia, nem érték.

A pedálfordulatra meg válaszoltam már fent: nem mindenkinek kell gép ahhoz, hogy elszámoljon 15-ig 10 másodperc alatt, majd megszorozza 6-al. És ezt időnként ellenőrizze. Egyébként megkérhetsz egy dobost, hogy üssön neked egy adott ütemet, hátha nem lesz szüksége hozzá egy metronómra.

Ha meg ennyire zavaró, amiket írok, szóljatok a topikgazdának, hogy nem vagyok idevaló, ő kultúráltan megkeres privátban, én kultúráltan megértem és nem sértődöm meg, és már itt sem vagyok. De azért erre az ovis szintre ne menjünk már le, amire itt néhányan lemásztak. Értem, hogy vannak, akiknek kell az önigazolás, de az inkább tekerjen, és nyugodjon le azzal.

(#249369) Hasaggymeg válasza Mclovin (#249349) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Enyém bár nem nyikorog de már itt is látszik a mocorgás jele minden a homlokcsövön bemenő bowdenház, illetve fékcső felületén.

MPowerPH...itt csak egy vigyázz magadra van, de árgus szemek figyelnek minden horzsolást, karcolást, ne adj isten kék foltot, így vetközés időnként csakis sötétben, vagy takarásban. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#249370) chubby2o6 válasza szjoci (#249366) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Köszi, rendeltem még hozzá azt is. :R

(#249371) stickermajom válasza Hasaggymeg (#249369) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem a régiót el kell mondanom, hogy tudja hová kell jönnie menteni. :D Tavaly volt rá példa.

(#249372) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#249369) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez jo volt. :DDD

En a kullancsok okan mindig matatasnak vagyok kiteve. Valahogy igy is atesett egy a rostan, 23 napja sajnos egy megtalalta az utat, keson vettem eszre. Lett is egy szep kokardam, most varom a jarvanyugyi kozponttol a laboreredmenyt, melyik Lyme-kor fertozes ugrott belem. :W
Szoval jo az, ha valaki atbongesz a tekeres utan.

Don't Tread On Me

(#249373) Sped válasza fulton (#249343) üzenetére


Sped
aktív tag

Köszi-köszi és a többieknek is! :C

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#249374) Nutra válasza parandroid (#249353) üzenetére


Nutra
tag

Nem bike computer, hanem Gamin Venu óra. Akkor kapcsoltam ki, amikor a tavalyi Giro időfutam szurkolás közben vészjelet küldött a páromnak (én ignoráltam valami kisbetűs érdektelen üzenetet, hiszen Giro itt van, minden más ráér. :D Aztán a zajban nem hallottam meg vagy 10 hívást. :Y
Nem is engem, hanem a lányomat tudta hívni végül, akivel együtt voltunk. Némileg csodálkozva kérdezett vissz, hogy ugyan mi lenne apával, itt szurkolunk együtt :K

(#249375) mauimagic válasza Tin (#249368) üzenetére


mauimagic
aktív tag

"De azért erre az ovis szintre ne menjünk már le, amire itt néhányan lemásztak.
Értem, hogy vannak, akiknek kell az önigazolás, de az inkább tekerjen, és nyugodjon le azzal."

Én itt kiszálltam, további eredményekben gazdag sportolást kívánok.

(#249376) prannk


prannk
őstag

Üdv.

Rockrider st 120 megéri az árát?

Mik az ajánlott bicók 130-150 körül? Utcai- erdős bicózáshoz.

Illetve használtan is érdekelne mi az ajánlott ebben az árkategóriában.

:R

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#249377) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#249359) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem jó a 20.-a szombat és a 28.-a vasárnap a két 7végéből...hátha valamelyik jó lesz legtöbbünknek. :) ...reggel 9 talán kissé korán van, vagyis annak aki messziről jön.(másrészt hogyan tartsuk veled a lépést, ha ki sem aludtuk magunkat?! :O :DDD ...ha 28.-a akkor én is Balatonakarattyáról kell odaérjek miután letettem jobbik felemet a János kórházban. 😨 )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#249378) itouchfan válasza Hasaggymeg (#249377) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem a 28 vasárnap jó, szívesen csatlakozom majd ha tudok. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#249379) tknof1871 válasza gordonfreemN (#249200) üzenetére


tknof1871
őstag

egyre gyakrabban alszok szarul gondolom az se tesz jót. Igazából alszok eleget, de reggel mégis olyan, mintha agyonvertek volna.

Talán apnoe, légzéskimaradás. Az egy alábecsült probléma. El kéne menni egy magánklinikára. Adnak egy kis készüléket mint ez. Csak egy éjszaka kell vele aludni. Most kb. 70 000 Forint lehet ha nincs támogatás. Ebben benne van az előzetes vizsgálat a rendelőben, a készülék otthoni használata, a következő orvostalálkozáskor az eredmény ismertetése és a továbbiak megbeszélése. Ha légzéskimaradás van akkor szerencsés esetben egy erre specializált fogsín megoldja. Úgy emlékszem Joe Rogan is azzal alszik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#249380) Ixion77 válasza MPowerPH (#249372) üzenetére


Ixion77
őstag

Hogy a francba jut rád a kullacs tekerés közben?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#249381) stickermajom válasza MPowerPH (#249372) üzenetére


stickermajom
addikt

Jó hogy elkaptátok a kis genyót. Egy kollégám súlyos idegrendszeri tünetekkel töltött heteket kórházban mire kiderült, hogy Lyme-kór, és maradtak kardiológiai panaszai.

(#249382) Fall-N válasza Hasaggymeg (#249347) üzenetére


Fall-N
veterán

Nálam már az is "fura", hogy a boltba majdnem már beviszi a biciklit. Hát én is boltban dolgozók, ha ilyet látnék, vágnám is kifelé. ;]

Vagy előre meg kell venni az ellátmányt vagy máshogy megoldani. De amúgy tényleg túl van ez (is) bonyolítva. Nem lehet mindenre felkészülni és nem lehet minden ideális.

Például mentem egy közepesen gyors kört ma délelőtt (felét rögzítettem csak, mert bementem a Lidlbe a féktisztító spray-ért, belsőért, meg a kerékpáros kesztyűért) és majd végig szembeszél volt. Nem nagyon izgatott, ezt nem lehet szabályozni. Beszerző kor volt, meg is jelöltem Stravan commuternek. :D Azért szerencsére egy ~20 km/h átlag kijött a szél ellenére. Csak a visszafelé utat rögzítettem.

(#249383) Fall-N válasza Hasaggymeg (#249369) üzenetére


Fall-N
veterán

Rakjatok oda szilikon védőt vagy szivacsot. Hosszabb távon nem tesz jót ha szétkopik a váz miatt. Sajnos ez a rejtett bowdenezés egyik hátránya. Ha nem jól tervezik meg ezeket a be- és kimeneti lyukakat akkor szétdörzsöli a fekcsövet vagy váltóbowdent.

(#249384) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#249377) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Oké, majd meglátjuk melyik hétvége jó többeknek. Ki lehet tolni az indulást is természetesen.

(#249385) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Felénk a tavalyihoz hasonló szinte bogármentes idény jópár évtizede volt utoljára.
Amúgy normál menetrendben, ha nem is élve felfalnak, de mindenhová beröpdösnek, fülbe, orrba, ruha újjba.. szóval direkt emiatt full fehér gúnyába szoktam menni, hosszúba. Többször meg kell állni bogártalanítani, amikor már nagyon zavaróak.

Hazaérve a ház elött mini sztiptíz, kirázom, lesöpröm az ellent.
A fürdő is teljesen fehér. A kád fölött alaposan kirázok mindent, és gyilkolás.
Zuhanyzáskor még is találok néha a háti bundába fulladt dögöket. A szarvaslégytől azért meg szoktam ilyedni kicsit.

Wasp fight minden évben van. Megálláskor próbálnak rámilyeszteni. Gyerekkorunkban azzal szórakoztunk, ki mennyi lódarazsat tud leütni tenyérrel, pinpong ütős lecsapó mozdulattal. Tavaly egyszerre sikerült 3-at, rendes darázskát.

Nemezisem a bögöly. Váltó alsó nem kell utána, de azért eléggé rémes. Nem lehet leütni, vagy simán eltaposni. Menet közben szokott rámszállni tanyáknál, vagy szántóföldön trágya mellől. A bevált technika, pár k. nagy csípés után az lett, h izomból két ruharéteg között, pl alkarok, meg kell sodorni, a szárnyát összegyűrni. Így pár másodperce röpképtelen, leesik a földre. Sarokkal jól beleforgatom a földbe, és elmenekülök, mielött észhez tér. Pár alkalommal csapatostul kaptak el, nem tetszett :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#249386) Tin válasza mauimagic (#249375) üzenetére


Tin
veterán

Köszönöm, mindkettőt :R

(#249387) szuszinho válasza Zoliwrc (#249384) üzenetére


szuszinho
őstag

Számomra csak 20-a jöhet szóba.

(#249388) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#249385) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A bögölycsípés durván megdagad és hosszú napokig viszket, továbbá a böglyöt le sem tudod rázni mert kitartó és gyors, egy erős csapás pedig, ahogy írod, meg sem kottyan neki. :U ...ja és terjeszt néhány potenciálisan halálos kórt is ráadásul. 😬 Ahol ló, tehén van, továbbá a vadetetők közelében számíthatsz rájuk. :K

#249378itouchfan...na akkor lesz már egy "szakemberünk" is. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#249389) Fall-N válasza andrisbandi (#249385) üzenetére


Fall-N
veterán

Itt ilyen apró, fekete muslincaszerű kis bogarak vannak. Rohadt idegesítőek, szemüveg nélkül nem is lehet tekerni. Másik baj, hogy a város egy részén tele van a "májusfa" (nyárfa) szálló pihélyével. Tegnap tök durva volt ahogy fújta a szél, úgy nézett ki mintha havazna.

Itt a Duna és a Sugó folyók partján rengeteg ilyen fa van, mert hamar megnő és az ártérbe telepítette a vízügy (génmódosított fák, ezért gyorsan megnőttek).

[ Szerkesztve ]

(#249390) itouchfan válasza Hasaggymeg (#249388) üzenetére


itouchfan
senior tag

Elméletben nagyon megyek, a gyakorlatban... Hát majd kiderül ;] :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#249391) fulton válasza Hasaggymeg (#249347) üzenetére


fulton
addikt

hát igen, (halkan jegyzem meg: abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy melóban saját irodám van, egyedül vagyok, és nyilván van kis szabad időm is olykor olykor, ilyenkor tudok más dolgokat is végezni a gépen). Szóval ezeket nemigazán otthon csinálom :D
Egy hosszú kirándulós napot megtervezni, látványosságokat keresni egy full idegen helyen, kitalálom merre... élvezem, aztán megrajzolni, betölteni és felkészülten belevágni egy szép napon :K

#249367ReFleXx: szegény csepi hol végezte. Az van még igen, sajnálom letenni :D és váltani :U annyira összeraktam magamnak..

#249346avl:
bele bele nézek néhány helyre - nem mindent fűrkészek végig, csak amit olyannak gondolok, lehet azt látni a környékből, miegymás hogy mire lehet számítani, volt már olyan hogy ez alapján kiesett az útvonal ötlete

[ Szerkesztve ]

(#249392) fulton válasza MPowerPH (#249351) üzenetére


fulton
addikt

Igen azt itt is látja, akkor volt még öröm mikor mondtam hogy mostmár lesz olyan funkció: hogy ha baj történne kapsz sms-t meg emailt :D

(#249393) kobayashy válasza Hasaggymeg (#249388) üzenetére


kobayashy
tag

Ha nem követelmény a 17km/ó átlag,és ha van türelmetek várni egy dagira traktorral,akkor én a 28.ára szavazok.Nem tudom a kondícióját az útvonalnak,de azért olyan 50/60km-1000-1500m szinttel elvagyok,csak nem 17es átlaggal.De nem sértődök meg,ha otthagytok a f...ba. :D 99%-ban úgyis egyedül szoktam tekerni.
Ja,és nekem is 530-am van,lehet próbálgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#249394) fulton válasza Fall-N (#249382) üzenetére


fulton
addikt

Nem majdnem, hanem beviszem ;] amit olyannak ítélek pl coop bolt, mini stb...végig tolom a soron magam mellett, kárt nem okozok. Néhány csodálkozó szempár...Eddig problémám nem volt belőle. De olyan hely is volt már ahol ilyen forgó kapu volt a bejáratnál, feltűnt hogy mozdítható, megemeltem es arrébb tettem és bevittem a bringát. Mondjuk az nem élelmiszer bolt volt.

[ Szerkesztve ]

(#249395) Hasaggymeg válasza fulton (#249391) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát akkor ne cseréld le, ha neked ez így jó azzal senki sem vitatkozhat. :)

#249393kobayashy...olyan 50/60km-1000-1500m szinttel...annyi körül terepen szerintem is megfelelő lenne, lássuk a fő-serpa mit állít össze nekünk. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#249396) 6030D válasza Hasaggymeg (#249395) üzenetére


6030D
Ármester

A serpák viszik a cuccokat, nem? :)) Nekem egyelőre mindkettő dátum kérdőjeles, majd alakul.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#249397) Hasaggymeg válasza 6030D (#249396) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A serpák viszik a cuccokat, nem?...meg ismerik az utat. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#249398) MPowerPH válasza Ixion77 (#249380) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erdoben.... Ha az osvenyt jobban benovik a bokrok, akkor vegigszantod. Beleakad a ruhaba, esetleg beleesik. A baj az,, hogy nem vettuk eszre, vagyis en, pedig az elulso vallamban allt meg vegul. Szoval valoszinuleg ejszaka felmaszott, es akkor allt belem.

stickermajom: Eros az immunrendszerem, abban bizok. Csak csaloka, mert a tunetek mar jottek 10 napra ra. Mintha influenzas lennek. Kozben valoszinuleg az is voltam, mert a gyerek is az volt, es elkaptam tole. Szoval nehez megitelni. Allergias is vagyok, meg most is genny jon az orrombol, kohogok, pont, mint a lanyom.
Vettek vert, agyvizet, varom az eredmenyt.
Az talan jo hir, hogy a kokarda eltunt, es nem jott vissza mashol. Most napi mustra van a felesegem altal. :DDD A csipes helye viszont sebes.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#249399) Phülöp válasza MPowerPH (#249398) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem elvileg van oltásom, 3 körös (az utolsó még hátravan) . Ha sokat jár az ember az erdőbe, hasznos tud lenni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#249400) Lacerta válasza Ixion77 (#249380) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Tökre elég, ha leteszed a lábad.
Ilyenkor májusban az erdőben minden tele van frissen kikelt és éhes kullancsokkal. Megállok a járt erdészeti úton, és már látom, hogy mászik fel a lábamon 1-2. :(((
Sőt, gyanítom a lábat sem muszáj letenni, a felvert porral is simán magadra szórhatsz párat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.