Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#250024) tknof1871 válasza Hasaggymeg (#249195) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! láncnyúlás, mérés, tolómérő
Találtam a szekrényben egy régi tolómérőt (vernier caliper). Metrikus. Tudom hogyan kell vele mérni, leolvasni az értéket (nem digitális). A nulla helyes. Jó állapotban van a korához képest.
Ezen az angol nyelvű oldalon leírják hogyan kell a tolómérőt a lánc mérésére használni. A leírás helyes? Leírja milyen értéknél új a lánc, mikor kell fontolóra venni a lánc cseréjét, mikor kell cserélni, stb.

How to Measure Chain Stretch Using a Vernier
Caliper
1) Open the caliper to 5.6 inches/142.24mm.
2) Insert the inside caliper between the chain rollers.
3) Extend the calipers and record the measurements:

New chain= 5.715 inches/145.161mm.
1/2% stretched (consider looking for a replacement)= 5.745 inches/145.923mm.
3/4% stretched (replace)= 5.760 inches/146.304mm.
1% stretched (replace immediately along with new drivetrain)= 5.775 inches/146.685mm.

A replace the chain immediately along with new drivetrain mit jelent? Nem vagyok biztos a drivetrain-be pontosan mik tartoznak bele.

Az én láncom 146.25mm. Még nem érte el a 3/4% nyúlást, vagyis a cserét. De (sajnálom, hogy láma kérdés) milyen láncot kell majd vennem ha a régit leveszem? Igen, visszaolvasok és más oldalakon is néztem. Nem mindegy ki gyártotta a váltót, nem mindegy hogy ugyanannak a gyártónak melyik kazettás váltójáról van szó, melyik láncterelőjéről, stb, stb. Bonyolult. Nem tudom pontosan milyen váltóm van. Ennyit tudtam megállapítani:
Shimano
SL-MY20 Shimano SIS felirat a hátsó váltókaron (frikciós és szekvenciális váltókar). Az első váltókar csak frikciós
Shimano 100 felirat az alsóvillán, matricával felragasztva
Shimano SIS felirat a láncterelőn, matricával felragasztva
A pedálnál 3 lánckerék
A hátsó keréken 6 lánckerék

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.