Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#229401) Hasaggymeg válasza jjeahh (#229391) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez sem egy világ-szépség, de már eggyel jobb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229402) Ringman válasza 6030D (#229399) üzenetére


Ringman
nagyúr

az gyak ugyanez, nem? [link] (ehhez mondjuk nincs első kerékhez támasz)

(#229403) szimpláncsak válasza jjeahh (#229391) üzenetére


szimpláncsak
tag

Igazából nem tudom mennyire vízálló, mert a téli kabátnak amit linkeltem nagyon hosszú a hátsó része.
A Shimano cipővel nekem is ez a félelmem, hogy elől lyukacsos... Másik lehetőség az FLR defender lenne, de azt meg november 21-re ígérik, aztán kitudja lesz-e. Még ez az XLC ami tetszik, ez beleférne az árba is, mert 43ezer. Ez elég zàrtnak tűnik. Cserébe elég elszabott a mèretezèse, mert azt írják akár két számmal nagyobb is kelhet. :Y A 46-os belső talphossza 28.5cm. máshol az inkább 44.5-45.

(#229404) chubby2o6 válasza Fall-N (#229392) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Mondjuk a sornak pont semmi köze a karbonvázhoz. Az integrált hajtómű csapágyát is meg tudod húzni nyomikulcs nélkül, ahogy a sort is. Nem megtépni kell, csak meghúzni, nem fog lelazulni, nekem legalábbis soha nem volt vele gondom. Szerintem itt a topikban mindannyian hamarabb kezdtünk bringát szerelni, mint nyomatékkulcsot venni.
Arról nem beszélve, hogy ha szervizbe viszed a bringádat, tízből kb. nyolcban tutira nem fog találkozni nyomatékkulccsal :DDD . Anno ( mikor még szervizbe jártam szereltetni ) a szerelő srác a szemem láttára húzta meg a sort egy sima szerszámmal, mondván, "benne van a kezemben a nyomaték". Mondjuk lehet, hogy ő nem a legjobb példa, mert a kormánycsapit úgy kalapálta bele a fejcsőbe, hogy közben a váltófülön támaszkodott a váz, úgy kellett rászólnom, hogy fasza lenne, ha az egyenes maradna :DDD .

(#229405) Ringman válasza chubby2o6 (#229404) üzenetére


Ringman
nagyúr

Karbon nyeregcső, kormány, villanyak aminél jól jöhet, esetleg átütő tengely

(#229406) jjeahh válasza szimpláncsak (#229403) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez az XLC jól néz ki, csak ennek a vastag szivacsozásnak nem tom mennyi értelme van egy spd cipőnél, szerintem előny a vékonyabb, de meleg anyag, az enyém szerintem valamiféle hardshell-softshell-mezei polár cucc belül, vékony és működik. Téli cipőt amúgy nekem úgy tűnik tavasszal éri meg venni, idén áprilisban is jó kis akciókat láttam :D

#229401 Hasaggymeg: Szépség, ez? Bűnronda, rossz ránézni ;] . De egy téli tekerésen amikor 3-4 óra után, vagy 25 kilóméternyi lejtő után fülig érő vigyorral elkönyvelheted, hogy nincs lefagyva a lábad, az megéri ezt a "kis" esztétikai kompromisszumot. Számomra :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229407) vallas válasza lsebestyen (#229395) üzenetére


vallas
senior tag

Magyarba szállítva...ez 360 euro...*420 Ft az 151 ezer Ft...+ egy edző gumi...
Akkor én már elgondolkodnék a Zumo-n a dekából... itthoni gari, komolyabb, jobb, lehet megérné a felárat....
Én is húztam a fogam amikor megvettem tavaly de nem bántam meg...és még az ára sem változott, ami elég fura....

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#229408) vallas válasza 6030D (#229399) üzenetére


vallas
senior tag

Akkor csak 50%-t drágult.... :DDD :DDD :W :W
20ezer volt régen...

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#229409) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#229404) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A nyomatékkulcs a kisebb nyomatékokra kell, a nagy, 30+Nm már nem áll fenn a veszély, hogy túlhúzod Pl. pedál,középcsapágy, sor és tárcsák rögzítése stb.)...hacsak nem vagy egy érzéketlen állat. ;]

#229406jjeahh...csak ne lenne annyira drága. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229410) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#229409) üzenetére


chubby2o6
senior tag

És ha az állatkodáshoz van érzékem? :DDD

(#229411) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#229410) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Volt egy kollégám aki szinten minden menetes hollandit, csavart, idomot, akármit megszakított, elrepesztett, szétbarmolt ami kezébe került. Szerintem ahhoz is "tehetség" kell. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229412) chubby2o6 válasza Ringman (#229405) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igen, van, amikor jól jöhet, ezért rendeltem én is, csak nem nagyon akar megérkezni :O . Innen is üdvözlöm a Bikeinn-es háromnaposszállításos reklámduma atyját :DDD .
Mondjuk nem sürgős, hiszen még váz sem jött meg, majd csak okt. végén, addig meg nem nagyon terveztem piszkálni a bringát.

#229411Hasaggymeg :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#229413) lsebestyen válasza vallas (#229407) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hmm, mondasz valamit. Alszok rá párat. :DDD

(#229414) Hasaggymeg válasza chubby2o6 (#229412) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kurvák, a "már csak 2 van", meg a "haccázan nézik azt a hot product-ot" unszolgatások után rájöttek, hogy ha vásárlásra adod a fejed egyik legfontosabb tényező, hogy belátható időn belül (értsd tegnap) kapd kézhez az áhított darabot, így hazudnak egy újabbat, vagyis, hogy x-edik napra már nálad a termék (általában 2-3 nap)...na ez most pont akkora hanta mint az első kettő ami arra hivatott, hogy rávegyen tőlük vásárolj, miközben pontosan tudják soha és sehova nem ér oda annyi idő alatt kábé semmi. 😒 Persze akár reklamálhatsz is, de ők annyi idő alatt biztos elpostázzák, természetesen a postázás és a kézhezvétel között messze nem 3 nap lesz...és főleg náluk, Spanyolban időzik egy csomót a küldemény. :U Szerencséjükre az áraik ugyanakkor versenyképesek, készletük meg egyenesen parádés...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229415) jjeahh válasza Hasaggymeg (#229409) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez úgy néz ki, mint egy jóféle túrabakancs. Amúgy az xm9 és az xm7 tudtommal nem téli cipők, hanem bikepackingosokat céloztak meg velük, szerintem tavaszra-őszre valók. Nekem sem jöttek be anno amúgy a szokásos spd cipők, de az ember ízlése is változhat, igazodhat a kedvenc sportjához, hobbijához, így történhetett velem is meg, hogy ma már képes vagyok neonzöld bűnronda műanyag Diadorát taposni, csak mert marhajó. Meg mert nem volt pénzem szebb 45NRTH-ra :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229416) Hasaggymeg válasza jjeahh (#229415) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amikor a hidegben azokban nyomulsz nem sok bringás lesz nyeregben, és aki mégis annak is lesz egyéb gondja is mint cipőd szépségét mérlegelni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229417) f4lcon válasza Hasaggymeg (#229409) üzenetére


f4lcon
őstag

mekkora lábad van?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#229418) Toobee válasza velizare (#229400) üzenetére


Toobee
veterán

Köszi és mindenki másnak is. Most ázik valamiben, gyerek cuccaiból is csúnya dolgokat kell kiszedni. Meglátjuk.

https://barbieripnk.hu/

(#229419) szimpláncsak válasza jjeahh (#229415) üzenetére


szimpláncsak
tag

Kérdéses az is, hogy ezzel a cipőfűző rendszerrel mennyire lehet szorosra húzni úgy, hogy ne lazuljon ki meg, hogy mennyire szélàlló ez így :) De van pár ismerősöm aki télen spd pedál helyett felrak sima taposó pedàlt és hasonló bakancsban teker :) csak ott ugye lehet a lábujjakat "tornàsztatni" spd-n meg nem annyira :)

(#229420) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#229414) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A bakancsra, amit linkeltél, azt írják, okt.3-4 között kézbesítjük :D . Vagyis, ha ma megrendeled, legkésőbb kedden már hordhatod is :DDD .
Igazából nem számítottam a három napra (anno a tőlük rendelt nyereg is a tizedik napon jött meg ), meg tényleg nem sürgős, csak nem értem, miért kell olyat ígérni - pláne az ő áraik mellett - amiről már akkor tudja mindenki, hogy fals duma. Írhatnák, hogy " öcsém, ennyiért sehol nem kapod meg, majd küldjük mikor küldjük, nyugodjámeg, oszt jóvan". Ilyen szempontból az Ali korrektebb, inkább későbbi dátumot írnak; volt, hogy másfél héttel korábban jött a cucc, mint ahogy ígérték.

(#229421) jjeahh válasza szimpláncsak (#229419) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az enyém BOA, de ha nagyon hideg van, pont, hogy picit szoktam lazítani rajta. Sosem gondolkoztam el, miért, de ha van egy kis mozgástere a lábamnak a cipőben, jóval hatékonyabb a "fűtés". Ezért szerintem eleve érdemes egy számmal nagyobbat venni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229422) szimpláncsak válasza jjeahh (#229421) üzenetére


szimpláncsak
tag

Azt szokták mondani, hogy a levegő jól szigetel :) gondolom a lábad hője megmarad a téli cipő bélèse és a lábad között. Azt mondják a pehely kabát is ezért jó, mert a sok kis pehely között megmarad a levegő. De lehet, hogy hülyeséget mondtam ezzel :)) .

(#229423) szimpláncsak válasza chubby2o6 (#229420) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én nyáron tőlük rendeltem a cipőm és szerintem 1 hét alatt itt is volt. Én azon mosolyogtam, hogy küldtek képet a csomagról, amin nyilván annyi volt látható, hogy egy fehér zacskó amiben belül egy doboz van, mindez lefényképezve 1,5 méter magassàgból :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#229424) 6030D válasza vallas (#229408) üzenetére


6030D
Ármester

A kenyér meg 200 :P

Ringman: biztos ugyanaz, ez annak jó, aki nem akar külföldről rendelni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#229425) chubby2o6 válasza szimpláncsak (#229423) üzenetére


chubby2o6
senior tag

:DDD

(#229426) Fall-N válasza chubby2o6 (#229404) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze nem kell megtépni a csavart az a legjobb. Viszont ha nem ennyi lenne az ára sokkal egyszerűbb lenne beállított nyomatékkal ezeket meghúzni. Mondjuk jártam már olyan balfék szerelőnél, hogy a hajtóművem lelazult. :((( A jó szakinak tényleg benne van a kezében a rutin miatt.

(#229427) Dark Archon válasza rétisün (#229368) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, néztem Vaude softshell nadrágokat, tutira az lenne az igazi, csak hát ku**a drága.

szimpláncsak: köszi, ezt elmegyek, felpróbálom. Cipőket én ezen a nyáron rendeltem, és küldtem vissza, legalább 4-et. Egyszerűen gyíkokra gyártják, nem emberekre.

velizare: egy 8-16°C közt ajánlott nadrágra oda van írva, hogy winter... hát winter a f@szt, nekem nem ott van a tél. Ezeket így látatlanban megrendelni nem merem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#229428) Hasaggymeg válasza f4lcon (#229417) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

45-46

szimpláncsak... jól mondod, a levegő az egyik legrosszabb hővezető, ezért tudod kezed akár centikre is tartani egy izzó vastól anélkül, hogy megégne. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229429) bardi válasza szimpláncsak (#229422) üzenetére


bardi
aktív tag

Vagy mivel kevésbé szorít, ezért jobb a vérkeringés a lábfejben. Az extra zoknik ezért nem érnek semmit egy idő után, hiába szigetel, ha nincsen mellé vérkeringés a lábfejedben.

'92 Honda VFR 750

(#229430) Hasaggymeg válasza bardi (#229429) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha szorít a cipő és a lábad melege, amit tulajdonképp ott kellene tartania a faxa szigetelésnek már oda sem jut a rossz vérkeringés miatt, akkor megfagy a lábad a legjobb cipőben is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229431) gabro0


gabro0
őstag

178cm magassághoz milyen 26"-os ősmonti méret paraméterek passzolnak?

[ Szerkesztve ]

(#229432) velizare válasza Toobee (#229418) üzenetére


velizare
nagyúr

igazából egyszer mindnek kitelik a becsülete, ilyenkor jön az, hogy mennyibe kerül a pótlása. az asszony pl. ezeket a low-cost wedze aláöltözőket nyüstöli, mert a gyereket hordja bicajjal oviba, ami ~1km, és kb. be se melegszik. na ezekre tuti nem locsolnék frosch babyt, meg mosnám külön programon.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#229433) velizare válasza chubby2o6 (#229420) üzenetére


velizare
nagyúr

ezt valamikor szarul lefordították, és úgymaradt. valójában a postázási időt jelenti.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#229434) Ringman


Ringman
nagyúr

jól guruló téli/sarazós gravel gumi:
CX/Gravel Tire Test: Tufo Gravel Swampero 40

(#229435) szimpláncsak válasza bardi (#229429) üzenetére


szimpláncsak
tag

Igen, dupla téli zoknival én is tapasztaltam :)

(#229436) bardi válasza szimpláncsak (#229435) üzenetére


bardi
aktív tag

Igazából már 1 db sima zokni is sokat számíthat, persze biztos nem mindenkinek ugyan olyan mértékben, egy hidegben sátrazásnál addig fázott a lábam a hálózsákban, amíg le nem vettem a zoknim, utána teljesen jó volt. Értelemszerűen cipőbe azért mindig veszek zoknit :D

'92 Honda VFR 750

(#229437) padzso


padzso
tag

Érdekes volt olvasni az ajánlott nyomásokat, az én 90 kg-omhoz 5,2/6,2 bar megy, Michelin Pro4 25mm, 19mm széles felnin, a másik szetten Conti US van, 28mm, az még annyit sem kér. Próbálok pont az "ez már nagyon ráz" határára beállni, inkább komfort felé. Errefelé az "aszfalt" sokszor apró kövekből van összeragasztva.

(#229438) Runner_fxr válasza jjeahh (#229186) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Megvan a varázsa a súlyzós edzéseknek is, ahogy jönnek a sikerélmények, arra is rá lehet kattanni. Viszont sajnos a kerékpár sport és a súlyzós edzés annyira távol vannak egymástól, hogy nehéz ezt a két dolgot összefésülni. Persze lehet a kettőt együtt csinálni és alkalmazzák is profi sportolók, de ha a cél az, hogy a kerékpárban gyors legyél fölfelé, akkor ott nagyon nehéz izmot magadra pakolni. Teljesen más életmód, más étkezés szükséges a két sporthoz. A kemény kerékpáros edzések teljesen kinyírják az izomtömeg növelést. Ahhoz, hogy izmosodj, fehérjedús étkezés kell, megfelelő pihenés és legalább heti 3 súlyzós edzés. Ha most e mellé beteszed még a mondjuk heti 3 bringás edzést, ahol megnyomod rendesen, azzal kb el is intézted, hogy egy grammot ne hízz. Valamit lehet fejlődni, formálódni, meg a szabad súlyos guggolások mindenképpen hozzá tudnak tenni a bringás teljesítményhez, kemény mászások esetén, meg a robbanékonyságban is segíthetnek, de ha eredményeket szeretnél izom növekedésben, akkor annak a kerékpáros teljesítményed fogja kárát látni. Nem megy a kettő együtt, a bringázáshoz egy csomó szénhidrát is kell, az meg a minőségi izomnöveléshez nem lesz jó. Meg lehet találni az aranyközéputat, de ahhoz mindenképpen veszíteni fogsz a csúcs kerékpáros formádból és a táplálkozásra nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni. A konditermi edzés eredménye 70-80%-ban a konyhában dől el.

(#229439) chubby2o6 válasza velizare (#229433) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, hát erre az első rendelés után úgyis rájön mindenki :DDD . Végül is tényleg csak akkor gáz, ha még nem rendeltél innen soha, és mikor épp sürgősen kéne valami, megtalálod ezt az oldalt, megörülsz a három napnak, aztán csak vársz, vársz... :O Mondjuk, ha jobban belegondol az ember, nem igazán életszerű, hogy egy spanyolországi webshopból a rendeléstől számított három nap múlva már Mo-n van a cucc.

(#229440) szimpláncsak válasza Runner_fxr (#229438) üzenetére


szimpláncsak
tag

Bár tudom, hogy sokkal nagyobb tapasztalatod van a kerékpározás terén, de azért van olyan kerékpáros szakág, ahol kell a nagy izomzat. Azért a sprintereknek és a pályakerèkpàrosoknak van bőven combizma, főleg az utóbbiaknak. Nyilván hegynek fölfelé elvèreznek, meg jjeahh nem ezeket űzi szóval rá valóban igaz az állítás :) Csak ez olyan,mintha azt mondanánk, hogy a jégkorcsolyàhoz nem kell nagy izomzat, csak közben van jégtánc is meg gyorskorcsolya is :) .

(#229441) velizare válasza Dark Archon (#229427) üzenetére


velizare
nagyúr

nézd tovább. van 3/4edes téli nadrágjuk is. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#229442) parandroid válasza chubby2o6 (#229439) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“nem igazán életszerű, hogy egy spanyolországi webshopból a rendeléstől számított három nap múlva már Mo-n van a cucc.”

Érdekes, ugyanezt német címre meg tudják oldani. Ez civilizált helyeken úgy megy, hogy beérkezik a rendelés, azon a munkanapon csomagol, összekészít, a munkaidő végén a szállító elviszi, aznap éjjel már a rendeltetési hely szerinti hubba beérkezik, hajnalban komissiózzák, kikerül a kézbesítés szrinti településre, ahol legkésőbb másnap kézbesítik. Ebből akkor lesz 3 nap, ha nincs közvetlen kapcsolat (ez lehet madrid-bp), és van egy átrakodás (teszem azt frankfurtban). Minden további nap késés vagy abból adódik, hogy nincs készlet, lusta, vagy kevés a munkakerő feladni (ekkora cégnél ez nem valószínű, bár a mediterrán munkatempó azért itt bejátszhat), vagy valamelyik logisztikai ponton elakad a csomag. Na, érdekes módon ez az utóbbi eset szokott az lenni, ami valahogy mindig magyarnyelvű területre esik, különösen, ha a magyar k.u.k. postakocsiszolgálat is részese a logisztikai láncnak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#229443) fulton


fulton
addikt

azé vannak árak, téli nadrág valami komolyabb 50-60e..mind1 ha mobil kályhát veszek, tüzifa mindig akad az út szélén :D
na nyílik a síszezon a dekában, ezt még meglesem. Hátha átvészelem a telet aztán tél végén okosabb lesz az ember mire van szükség. Mert csak találgatás van.
Kabátot (NW Reload) nagyon várom, kiváncsi leszek mit fog kínálni a hidegben :)
Mindig elgondolkodom, meg rám szóltak hogy színesben öltözzek már ha tekerek, de mindig a feketénél kötök ki :DDD (kivétel a sisak, abban van peroska IS).

[ Szerkesztve ]

(#229444) fulton válasza parandroid (#229442) üzenetére


fulton
addikt

bikeinn-ről csak olyan dolgokat merek rendelni mint wax pl. de ruházatot én nem vennék onnan. annyival nem olcsóbb hogy a mérleg rá billenjen.

(#229445) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#229440) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az 2 teljesen más szakág, olyan mint a sprinterek és a maratonfutók közötti különbség, első olyan mint egy testépítő, míg második... :U

#229442parandroid...tipikus déli vs. északi hozzáállás, ismerjük már a történelemből is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229446) parandroid válasza szimpláncsak (#229440) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Futáshoz is mindig ezt mondják, de szeretnék én olyan csoffadt lenni, mint Usain Bolt. ;]

Az tény, hogy a hosszútávú állóképességi sportolók kb mindent lefutnak magukról, de ez kb maratoni távnál kezdődik. És akkor ott az egyre népszerűbb triatlon, ami az úszás miatt felsőtestre is megköveteli az edzést. Egyre több ismerősöm áll át rá, akikkel együtt kezdtünk futni sok évvel ezelőtt, nem is beszélve azokkal, akik évek óta tolják, és már eleve úgy ismerkedtünk meg, hogy iron manre készülve csatlakoztak a futó csapathoz. Azért vannak ott 3-3,5 órás maratonistáknál olyan felsőtestek, hogy csak pislogok. Pedig ezek hobbisportolók, még csak nem is amatőr versenyzők. Vannak hölgy ismerőseim a társaságban, akiknek olyan háta, meg felkarja lett az utóbbi évek alatt, 40 fölött, kétgyerekes anyukaként, hogy én is büszkén mutogatnám, nem is beszélve a család/munka mellett behúzott 12 óra alatti iron manről. Szóval ez csak kifogás, hogy azért nem futok/biciklizek, mert lecsoffadnék, vagy azért nem edzek súlyokkal, mert lassulnék. ;] A mi szintünkön ez lófaszt nem számít, a profik meg megoldják hivatásos edzőkkel, meg dietetikussal.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#229447) parandroid válasza fulton (#229443) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is mindig megcélzom a színes cuccokat, aztán minden full fekete lesz. Futós, meg biciklis cuccoknál is. Megfelelő világítással, meg rengeteg fényvisszavrő felülettel lehet kompenzálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#229448) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#229445) üzenetére


szimpláncsak
tag

Persze, írtam is. Csak arra értettem, hogy általánosságban a kerékpározásra ez nem feltétlenül igaz :) Azért a legtöbb sprinter végig tolja a 3 heteseket is, persze nem ők harcolnak az összetettèrt. :)
parandroid
Igen, valami hasonlóra szerettem volna kilyukadni :)

[ Szerkesztve ]

(#229449) Dark Archon válasza fulton (#229443) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem árt, ha legalább egy ruhadarab rikít, főleg télen, ezért vettem dzsekiből a fekete / sárga kombót. Meg kamásliból is, így messziről világítok már a sötétben.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#229450) velizare válasza parandroid (#229442) üzenetére


velizare
nagyúr

á dehogy, a megfejtés messze nem ennyire bonyolult, csak két szó. magyar posta.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.