Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#229951) -=RelakS=- válasza Ringman (#229950) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Megnéztem straván, 41km/h körül 90-es rpm-em van, csak azt nem mutatja, hogy 44/11 vagy 44/12 :D Majd holnap kipróbálom.

fulton
Én mikor nézem, hogy milyen időket és sebességeket tekernek egyesek, akkor szédülök. Isaszeg határában van egy vasúti felüljáró. Én ott ha megszakadok, akkor valami 19km/h-t össze tudok kaparni. A KOM-osok 40 feletti sebességgel büntetnek ugyanott. Azt persze nem tudhatom, hogy ez valódi erőfeszítés, vagy elektromos kerékpáros genyák

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#229952) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#229951) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vannak ezek a 20 éves pelyhes állú kákabelű nyurga gepárdok nyóckilós gépeikkel akikkel esélyed sincs, nekifut a felüljárónak vasárnap reggel nulla forgalomnál 55km/h-val és tolja neki nyélen. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229953) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#229952) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg ahogy néztem az egyik figura logját, az sem árt, ha az előtte lévő hosszú lejtőn felgyorsulsz, és utána még marad benned szufla tartani a 40-et a felüljáró emelkedőjén.
110-es cadence-el.
133-mas maxon :Y <- na, ez az instant infarktus

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#229954) Ringman válasza -=RelakS=- (#229951) üzenetére


Ringman
nagyúr

amit most találtam, 1 km-en átlag 40km/h + átlag 98 rpm, de ekkor volt hátszél is, sajnos a cyclemeter által megadott szélsebesség meg nem mértékadó.

[ Szerkesztve ]

(#229955) velizare válasza -=RelakS=- (#229951) üzenetére


velizare
nagyúr

vagy ők lefelé jönnek ott, ahol te fel :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#229956) fulton válasza Ringman (#229950) üzenetére


fulton
addikt

38/11 et soha nem használom lejtőn kívül, hajtani sem bírni :)

(#229957) ZolkoW


ZolkoW
őstag

még csak ott tartunk, hogy le van festve, össze van állítva, hogy megálljon keréken, de a kormány-villa környékén még erős hezitálásban vagyok, két koskormányom van otthon, de ez a graveles széles, ami nem biztos, hogy indokolt olyannak, akinek ez a vázmérete (max 170 centi kábé), a másik viszont csak 40 centi, de ősi anatómikus, ami optikában sem passzol, legszívesebben egy pici kompaktot tennék rá, de akkor azt vennem kell :-S A kormányszár is a jövő muzikja, ez most egy nagy emelésű.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#229958) Ringman válasza fulton (#229956) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt úgy próbáld, hogy szép lassan váltogatsz, mikor már lendületben vagy, tehát ne 1:1-es áttétről, hanem szépen lépcsőzetesen, nekem legalábbis nincs annyi a lábamban, hogy hirtelen megiramodnék.
amúgy 38-15, 38-17 és 38-19-ben tekerek a legtöbbet kényelmes tempóban. (utóbbi inkább városban, ott úgyis lassabban megy az ember)

(#229959) -=RelakS=- válasza velizare (#229955) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Strava ennél azért okosabb, illetve ellenőrizhető, hogy honnan hová tartottak :P :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#229960) velizare válasza ZolkoW (#229957) üzenetére


velizare
nagyúr

ez valami csajos outi? :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#229961) Ringman válasza ZolkoW (#229957) üzenetére


Ringman
nagyúr

stucni mekkora kinyúlású?

több gravelnél van baromi széles kormány + nagy flare, az nekem kényelmetlen, van ami keskeny + sokat terpeszt, mint ebből a kisebb: [link]

(#229962) fulton válasza Ringman (#229958) üzenetére


fulton
addikt

Hát nem is 48/11 el indulok a Coop elől:DD

[ Szerkesztve ]

(#229963) fulton válasza -=RelakS=- (#229951) üzenetére


fulton
addikt

Vagy át van írva a kerék méret ;] tegnap beírtam egy picit többet nekije hogy mennyit jelent kiváncsisagból, hát mindjárt 32 vel mentem, már ha van szenzor.
Am az automatikus kalibralas teved, 2128 mért a valós meg 2150. De az kb egy 0.2 0.3 km/h jelent össz. A megtett távot meg am is GPS alapon számolja

[ Szerkesztve ]

(#229964) vallas válasza ZolkoW (#229957) üzenetére


vallas
senior tag

Nekem tetszik.... :C :C :C

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#229965) fulton válasza Ringman (#229958) üzenetére


fulton
addikt

Dettó én a 36/13 -12 amit leginkabb, viszont azt észrevettem ha a 48/15-13-12. vel tolom tartani tudom a sebességet és mintha alacsonyabb pulzus a kevesebb pörgés miatt.

(#229966) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

:B én megpusztulok, ha nem érzem kicsit sem nehéznek a pedált. 50/19-21-gyel indulok (mondjuk ez nem olyan kényelmes, se nem gyors, de az első váltóhoz csak hegymászáskor nyúlok), ha van legalább 100 méter egyben, ahhoz már megy az 50/14, ha az is kezd kevés lenni, akkor 50/13. a 12-höz viszont puha vagyok, az csak a megnyomós 1-2 km-es szegmenseken, meg lejtőkön kerül elő :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#229967) zsocy válasza ZolkoW (#229957) üzenetére


zsocy
őstag

Nekem is tetszik! Jó lesz ez, az már most is látszik rajta.Szép lett a festés is, ha meg venni kell alkatrészt akkor venni kell, én is mindig úgy futok neki mindennek hogy semmit sem veszek, de sosem az a vége :)

(#229968) fulton válasza -=RelakS=- (#229951) üzenetére


fulton
addikt

Erről az jut eszembe mikor én a bükkben másztam, vért izzadva 16x pulzussal 12 13 km/h val - egy országutis min duplájával úgy ment el mellettem 6! Szor hogy már köpködtem - mennyire nem szégyelli magát ;] ment aztán vissza lejott es megint es megint 6 szor. Olyan volt mintha direkt engem korozgetne.

(#229969) -=RelakS=- válasza fulton (#229968) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

-Don't say it, don't YOU say it!
-On your left!
-COME OOON!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#229970) jjeahh válasza fulton (#229968) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Outival más tempót lehet menni, sokat gyorsulhatsz egy trekkinghez vagy mtb-hez képest. Ugyanakkor, ha ez megnyugtat, az erőnlét is ugyanannyit számít, ha nem többet... volt már olyan, hogy csúcsformában 13 kilós mtb-vel egy outis aszfaltos körön állandóan be kellett várjam az outisokat, mert ki voltak fulladva. Viszont azonos erőnléttel ugyanott, mindíg sokkal gyorsabbak lesznek. Legalábbis jó minőségű aszfalton, mert azt a vékony gumit egy repedés, vagy kavics könnyen el tudja dobni.
Amúgy szerintem aki előzgetett, valszeg intervalozott, én is gyakran csinálom a közeli dombokon, aztán néhányan úgy néznek rám, amikor 3-4x látnak kimászni, mintha nem lennék normális :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229971) fulton válasza jjeahh (#229970) üzenetére


fulton
addikt

Nem vagyok top srác, szívem sem bírja, de nem is családi tempós vagyok :) viszont böki a csőröm miből tud adni az outi annyi gyorsulást átlagban. Olyan nehéz elhinni hogy egy felni, vagy egy váz ennyit jelent(ene), azt is megkockáztatom ha vennék egy jó kis carbon vázat, még nem is lenne max 1 km/h gyorsulás ugyan ezen cuccal.
Jaja, gondolom arról szól hogy egy szakaszon fel aztán vissza le és again. De innen nézve olyan volt hogy "na mész a * :D"

[ Szerkesztve ]

(#229972) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyen belsőt , nem figyeltem a méretre és nekem 32 széles külsőm van. Bele merjem tenni, vagy inkább vegyek másikat? Köszönöm a segítséget.

(#229973) fulton válasza cekkk (#229972) üzenetére


fulton
addikt

Én nem raknám bele.

(#229974) cekkk válasza fulton (#229973) üzenetére


cekkk
veterán

:R
Ugyan itt eladó jófajta conti belső :D

Itthonról honnan érdemes rendelni ? Csak ezért nem akarok megint németből vásárolni.

(#229975) fulton válasza cekkk (#229974) üzenetére


fulton
addikt

SZerintem bárhonnan itthonról amit neten találsz, és mindről találni némi visszajelzést is. Árakat meg meg kell lesni, de inkább a posta költség ami lényeges egy belsőnél. Vagy személyesen.

(#229976) parandroid válasza cekkk (#229974) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én lelkiismeretfurdalás nélkül beletenném. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#229977) Lacerta válasza fulton (#229971) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Bennem az maradt meg, hogy amikor kb. 20 évesen a 18 kilós 10 sebességes Csepel versenybicajról átültem montira, konkrétan azt hittem, hogy meghalok rajta. Mintha nyakig mézben kellett volna tekerni. :)

(#229978) balintbaba válasza Ringman (#229961) üzenetére


balintbaba
tag

Az ilyen kormánnyal szerelt, nagyon terepre felkészített gravelöket értem a legkevésbé. Egy koskormányos bicikliből akarunk montit csinálni, amivel technikás terepen is el lehet boldogulni. Nem látom, hogy sokkal aerobb vagy szignifikánsan gyorsabb lenne bármilyen terepen, cserébe viszont kényelmetlenebb. Change my mind. ;]

(#229979) ZolkoW válasza Ringman (#229961) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha jól emlékszem, 100-as, de valami plusz 17 fokos talán. (ez volt a kormányon, első körben hagytam)
A festés sajna csak távolról szép, ahhoz, hogy tényleg jó legyen, le kellett volna pucolni fémig :(
Mármint ezt tudtam előtte is, de időkorlátos is a projekt :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#229980) Ringman válasza balintbaba (#229978) üzenetére


Ringman
nagyúr

engem nem kell meggyőzni, nekem a 38 (c-c) koskormány pont jó, szerintem a 36-ossal sem lenne bajom (akkor már lehet benne 6-10 fok flare)

(#229981) fulton


fulton
addikt

Nincs valami írás arra hogy pl 1Watt megtakarítás, sebességben mennyit jelent? kb.

(#229982) Ringman válasza ZolkoW (#229979) üzenetére


Ringman
nagyúr

plusz 17 fokos

meg kell fordítani ;)

vsz. akkor keskeny kormány is elég lenne, vagy rövidebb stucni, mert így a kettő az egyeneskormányos geoval lehet picit sok lesz.

(#229983) Ringman válasza fulton (#229981) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem lesz ilyen, elég sok változós a történet.

(#229984) fulton válasza Ringman (#229983) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#229985) Ringman válasza fulton (#229984) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy létezik egyszerűsített kalkulátor közelítő számításhoz, de itt is látszik, hogy tényleg sok mindentől függ, tehát adott szélsebesség, súly, meredekség, légellenállási tényezők, etc esetén lehet arról beszélni, hogy 1w mit jelenthet: [link]

kapcsolódó:
[link] + [link]

(#229986) Hasaggymeg válasza parandroid (#229976) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1 :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229987) 6030D válasza Hasaggymeg (#229986) üzenetére


6030D
Ármester

Szabadban felfújva a belső nagyobb átmérőjű lesz, mint a kerék, ezért anno raktak 26" belsőt is 29"-ba, például súlycsökkentés miatt is. Szóval biztos bele lehet tenni abba is, a levegőt megtartja, csak a belső falvastagsága fog csökkenni, amivel a defektállóság is csökken. Kérdés, hogy ez mennyire fontos.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#229988) Jester01 válasza fulton (#229981) üzenetére


Jester01
veterán

Amikor a légellenállás a tényező, vagyis síkon nagy sebességnél, ott négyzetesen nő az energia igény. Emelkedőn alacsony sebességnél pedig lineárisan. Stravan nézegethetsz embereket akiknek van wattmérője és becsülhetsz dolgokat. Egy példa sík szakaszon: 230W -> 36km/h, 280W -> 40km/h. Ez egyébként elég jól egyezik a Ringman által linkelt kalkulátorral.

Jester

(#229989) fulton válasza Ringman (#229985) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm nagyon hasznos olvasmány volt. :R

[ Szerkesztve ]

(#229990) Sleek


Sleek
senior tag

Decában online kapható 1 -1 db M meg L méretű gravel subcompact. Esetleg ha vki le akarna rá csapni
Sajnos nekem nagy 173cm vel az M méret . Valamint van rc520gravel is M L méretben
400ezer pengő forint.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#229991) Ringman válasza Sleek (#229990) üzenetére


Ringman
nagyúr

már csak azért is, mert megint kanyarban előzünk eurhuf és usdhuf árfolyamot nézve.

(#229992) fulton válasza Ringman (#229985) üzenetére


fulton
addikt

:)

[ Szerkesztve ]

(#229993) Sleek válasza Ringman (#229991) üzenetére


Sleek
senior tag

Előre megyünk megmondták. Hogy nézne ki ha visszamenne 365re az euró

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#229994) fulton válasza Ringman (#229985) üzenetére


fulton
addikt

Van ugyan jelmagyarázat de továbbra sem tiszta, a
hoods (ez ?)
bartoops (ez az mikor középen fogjuk az egyenes kormányt?)
bar ends (szélén fogjuk?)
drops (ez mi?)
Ezek mikre utalnak pontosan, montis azonos magasság nyereg és kormány - mire illene?

[ Szerkesztve ]

(#229995) lsebestyen válasza fulton (#229994) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia, ez elég jól szemlélteti: link
A ramps == bar ends

De a topikban már meg lett mondva, hogy a tops fogás hülyeség nem is értem miért van itt a listán. ;]

(#229996) Ringman válasza fulton (#229994) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)
hoods: koskormány fékváltókart fogva
drops: koskormány alsó fogásban
tops: koskormány egyenes részét fogod
amúgy ott van a kalkulátor 2. fülénél - how to use:
Position
You are setting an overall aerodynamic factor here, both the shape factor Cd and frontal area. Bartops means "sitting up" on a road bike. Bar ends is the usual position for hybrid or mountain bikes. Hoods means your hands are clasping the brake hoods - the usual road bike position.

(#229997) fulton válasza Ringman (#229996) üzenetére


fulton
addikt

KÖszönöm a válaszokat, néztem de nekem abból nem volt egyértelmű.

(#229998) Gaben92 válasza jjeahh (#229943) üzenetére


Gaben92
őstag

+szimpláncsak:

Végül bemákoltam a dolgot mert annak ellenére, hogy papíron nem volt raktáron még is akadt egy és ahogy gondoltam és ti is írtátok, egy számmal nagyobb lett jó. Én amiatt szoktam parázni, hogy sok cipő orrban szűk, de elsőre ez jónak tűnt. Viszont rohadt furcsa, hogy mennyire merev a talpa az utcai DC-jeimhez és a GR501-hez képest. :D Gumibizbasz nincs hozzá, hogy a Shimano vagy kivette az újabb modellekből, vagy csak az MW szériához nem adja, nem tudom. Mindenesetre lesz egy köröm a Bike-Discount-nál emiatt.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#229999) XenHai válasza XenHai (#229942) üzenetére


XenHai
senior tag

Erre valaki?

(#230000) Hasaggymeg válasza 6030D (#229987) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát persze, azért is írtam, a hosszú évtizedek során soxor váltogattam gumi szélességet ide, és oda is és kivétel nélkül felhasználtam az éppen tartalékban lévő belsőimet. A nagyobbat kissé necces begyűrni, de néhány mérettel kisebbet minden gond nélkül.

XenHai... bár figyel kettő a fiókban, még nem használtam G05S betéteket... ugyanakkor csodálkoznék ha rosszabb lenne mint az eddig használt Shimanoim, melyekkel eddig mindig meg voltam elégedve. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.