Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#229301) szkink válasza Ringman (#229297) üzenetére


szkink
aktív tag

Az első váltót nem is néztem :B a középcsapágy (pressfit) is az árban van,igen a hajtást írta hogy nem 105, az egész cserét valószínű hogy egy "hozzáértő" csinálná egy szervizben.De még csak a spekuláció van,mert igazából csak a fékeket akartam olajosra cserélni,én naivan meg azt hittem ahhoz mást nem kell.

(#229302) fulton válasza Mezga Aladár (#229295) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a valaszokat. Igen erre gondoltam jó magam is.
Fórum ajánlásra kinéztem egy Nortwave Reload dzsekit.
És fogalmam nincs élőben milyen a szabása es h lent mennyire szoros az a kis gumija.
Mivel online rendelném nehéz belőni hogy L vagy XL ezért (is) próbálgattam a dekában A kabátokat hogy legyen valami fogalmam. Sajnos az eladó elzárkózik attól hogy mindkettőt lerendeljem es egyet visszaküldjek (elállással). Utazás maradna de az oda vissza út lenne csak 11 óra lenne. Az meg nem jó ha csak az egyiket veszem és ha nem jó alapon kicserélem, azt látni kell egymás után fel próbálva és úgy dönteni.
----
Egyébként néztem futónadrágot aláöltözet ként használni a meglévő nadrágom alá majd beszámolok róla ha megvettem meddig bírja így a kombó. 2 esélyes lesz de valszeg mindkettőt megveszem. Egyik warm cucc. A masik egy lazább ( azt nagyon kellemes volt viselni ugyanakkor rád is simult). Full mint egy aláöltöző. (Majd ha beáll 0 -10 fok)

[ Szerkesztve ]

(#229303) Ringman válasza szkink (#229301) üzenetére


Ringman
nagyúr

advent-x-es fékváltókar nem megy hidraulikus fékkel, csak bovdenessel.
pressfit egyszer használatos, de amúgy nem nagy tétel.

trp-nek van hibrid fékje, az lehet még opció, ha csak a féket cserélnéd, ezzel van már itt a topikban tapasztalat.

(#229304) Fall-N válasza vallas (#229300) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem mérd meg a főbb paramétereket és ha nem nagy az eltérés vagy hasonló akkor vedd meg. Persze ha nagyobb akkor nem opció, ahogy írod is.

Az nagy előny, hogy mindent át lehetne építeni. Nálam úgy volt a prodzsekt, hogy szinte minden ki lett cserélve végül, így építettem gyakorlatilag egy új biciklit nulláról. Pedig úgy terveztem, hogy alig kell pár dolgot kompatibilis alkatrészre cserélni. ;] Sok alkatrészt eladtam menet közben és jöttek az újak. Csak az a baj, hogy mindig lehet(ne) valamit fejleszteni.

(#229305) fulton válasza Fall-N (#229304) üzenetére


fulton
addikt

Ez mindig így van :) "pár alkatrésszel indul" és a vége.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#229306) szimpláncsak válasza szkink (#229301) üzenetére


szimpláncsak
tag

100-èrt a teljes fék, hajtás, váltás szett elég jó ár. Én is gondolkodtam a fèkváltókar,/fék cserén a trp mechanikus helyett,de mikor megláttam, hogy újonnan 130e körül van két hidraulikus Tiagra fèkváltókar, meg két fèktest inkább elvetettem :)) . Én eddig csak a kereket cseréltem le a Cube cross race-en DT e1800-ra, mert Rose-on elég jó árban volt, ha nem szettben vetted meg. (Most nézem, hogy még mindig 215euro első ,hátsó )Akkor a tárcsákat is cseréltem meg a fékbetétet gyantàsra. (6csavaros volt, most centerlock)Lehet csak placebo,de azóta mintha jobb lenne a fèkhatàs :DDD

[ Szerkesztve ]

(#229307) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#229306) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha lecseréled TRP hibridre vakteszten meg nem mondod majd, hogy az nem tiszta hidrós! :K

Más...now that's what I call integrált rugós tag. :C Faxa! :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229308) jjeahh válasza Hasaggymeg (#229307) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az jó, hogy próbálnak egyszerűsíteni, de nekem ez továbbra is könnyebben karbantarthatónak tűnik annak ellenére, hogy ránézésre összetettebb. A Digit vajon hány csapágyat használ? Mert ha jól tudom, az Arc8 egyet és ott a hátsó tag is szabványos, kb bárhol kapsz hozzá alkatrészt, a Digithez kérdéses, főleg pár év múlva, amikor már lehet a márka is megszűnik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229309) Dark Archon válasza chubby2o6 (#229298) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem sikerült 13 ezerre (32€) leütve ILYET vennem bike24-ről. 4-24Nm-t tud. Atomjó :) Nem tudom már, ki ajánlotta, de ezúton megy a sör érte :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#229310) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Muc-Off C3 Ceramic Wet Lube teszt.

Egy ideje már tesztelem esőben és azt kell mondjam hibátlan számomra. Ma is kapott rendesen alulról térd alá felcsapó vizet hosszan és fentről esőt, de egyelőre nem nyikorog a lánc, pedig már harmadszor ázott így, újra kenés nélkül. Ráadásul csendes is a lánc, nincs az a zavaró hangja amikor elhajtok egy kerítés mellett.

Munkába járás hüvös időben, esőben.

Vízálló bakancs és Dekás pamut zokni most nagyon bejött! Nem túl meleg , nem izzad bele a lábam még egész napos túra alatt se. Ilyen melegebb reggel egy vékony nyári túra nadrág van rajtam, 6 fok körül már alá húzok egy 3/4 szárú sí aláöltözőt ami -4 fokig megfelelő. Ma egy szintén Dekás eső nadrágot húztam rá ami még éppen megfelelő volt. Igaz a combom már kezdett vizes lenni 35 perc alatt.
Felül ma egy Aldis bicajos póló, Alis bolyhos NW utánzat mez és Dekás MTB esőkabát, az a 3 rétegű anyag. Bukóra pont jól passzol a kapucni és visszafogott tempóban meg se izzadtam. Oké kis pára volt azért. Sisak alatt egy Endura windchill sapka ami bolyhos. Na ez felesleges volt, elég lett volna a Castelli nyári sapkája is. Mind a két sipka újonnan szoros volt, talán még kicsi is, de szépen tágultak annyit, hogy pont tökéletesek a fejemre. A kesztyű az nem esőre való, de ezzel tisztában voltam, most szárad.

(#229311) Mezga Aladár válasza fulton (#229302) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az a nadrág amit linkeltél szerintem bringázásra alkalmatlan. Nem a megfelelő a sportunk mozgásformájához.
Ha téli bringázáshoz kell nadrág akkor kizárólag kantáros és a megfelelő helyeken izzadság áteresztéssel/szélálló betéttel ellátott nadrág. Vagy vastag rövid nadrág lábszármelegítővel.
Aláöltöző nadrágot próbáltam nálam semmi nem ért.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#229312) Hasaggymeg válasza jjeahh (#229308) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan az a teló mintha egy közép csapágy lenne a vázba tekerve.🤭...továbbra is azt gondolom nagyon gazdag kellene legyek, hogy egy összetelós minden maceráját vállaljam.🤔 (beállítás, karbantartás, kizárás/bezárás, csapágyak stb.)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229313) ZolkoW válasza fulton (#229302) üzenetére


ZolkoW
őstag

én tudnék egy fióknyi ruhát, amit annó megvettem, és akkor pár kilóval nehezebb is voltam, de főleg még nem tudtam, mire kell figyelnem, és így most ezek túl bőek. Mez, kabát is.. én a kisebbre szavazok, persze kényelmetlen ne legyen, akkor máshová kell menni, ha egyik sem jó, de a túl nagy az nem lesz az igazi.
Ugyanitt pár felsőt cserélnék kisebbre :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#229314) jjeahh válasza Hasaggymeg (#229312) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is ezt gondolom, ezért örülök az ilyen minimalizálásoknak, mint az egyetlen csapágy, minél kevesebb mozgó-forgó plusz alkatrész-forgáspont, hajlákony támvilla stb. Már csak magát a tagot kéne egy ilyen bringán egyszerűbbé varázsolni. Szívesen elnéznék több házilag könnyedén szervizelhető tagot és minél szűkebb, átláthatóbb palettát. Amíg a telókból és a tagokból évente jön ki újabb modell és egyre összetettebbek, addig hiába egyszerűsítik a forgáspontokat, mert egy fullyt továbbra is macera otthon karbantartani. Jó példa erre a Reconom, annyi évjárat és modell van belőle, hogy már a Rockshox is összezavarodott a service kit-ekkel és egyszerűen nem találok hozzá szimeringet, mert a gyárilag ajánlott alkatrészek sem jók rá :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229315) szimpláncsak válasza ZolkoW (#229313) üzenetére


szimpláncsak
tag

"Sajnos" hasonló cipőben járok én is..... Fogytam is, meg más lett a "tűrés határom" a szűkebb felsőkkel kapcsolatban. Ami tavaly XL-es volt abból most vehettem M-est. 86 kilóról lefogytam 80-ra. Szóval egy mérettel kisebb lettem és szűkebbeket is veszek. Mondjuk az aláöltözőből így is XL-es kellett, az L-esbe már levegőt is nehezen vettem, annyira szűk volt :DDD

(#229316) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#229307) üzenetére


szimpláncsak
tag

Tudom, hogy jó a TRP HY/RD, csak darabja annak is 30ezer körül van.

(#229317) Ringman válasza szimpláncsak (#229316) üzenetére


Ringman
nagyúr

van kínai klón is, ami elvileg jó, csak a mostani könnyfakasztó usdhuf-fal vsz. drágább lenne

(#229318) ZolkoW válasza szimpláncsak (#229315) üzenetére


ZolkoW
őstag

a Decának mondjuk elég érdekes a méretezése, nekem is van M-estől XL-esig, de talán XXL-esig minden. Sőt, S jelzősűt is vettem már ott.

a HY/RD a listámon van, azért csak nem hagy nyugodni, hogy lehetne több a fékerő.
De azért 15-ért a PÁR Spyre az egyik legjobb bringás vételem volt :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#229319) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Egy 28mm-es Conti GP 5000 folding gumit milyen nyomásra
fújjak?
Súlyom 73kg.
Nem találtam erre vonatkozó adatot, a Conti 6,5-9 bar tól-iget ad meg...

Köszi!

(#229320) andrisbandi válasza szrobert (#229319) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://holkerekparozzak.hu/magazin-kerekparos-hirek/muhely/5937-az-idealis-gumiabroncs-nyomas-beallitasa

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229321) parandroid válasza szrobert (#229319) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

7-8 bar közé, attól fügően milyen gyorsan akarsz menni (ha nagyon, akkor többet), és milyen szar úton vagy kénytelen tekerni (ha nagyon, akkor kevesebbet).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#229322) andrisbandi válasza parandroid (#229321) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://axs.sram.com/guides/tire/pressure

A magyar cikkben volt ez a link... profi cuccnak néz ki.
Ajánlható?
- Próbáltam megtippelni a kolléga adataival, és sokkal kevesebbet dobott. A magyar cikkben lévőhöz inkább hasonlót.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229323) bardi válasza andrisbandi (#229322) üzenetére


bardi
aktív tag

Hasonló súllyal, ugyan ilyen széles gumit én kb 6 bar környékére fújtam és elég volt. Ennél több tükörsima aszfalton lett volna jó, de itt ilyen elvétve akad.

'92 Honda VFR 750

(#229324) GAbre


GAbre
veterán

Üdv.
Pécsen valakinek nincs monoblokkra, szerszám?
(Anyára)
Itt szervizben nem hajlandóak meghúzni, szerszám meg nincs.

Avatar

(#229325) jjeahh válasza andrisbandi (#229322) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Wow, xc-re az én súlyomhoz hajszálpontosan akkora nyomást ajánl, amennyire minimum le tudok menni úgy, hogy még nem ütöm fel a felnit, szal ez sokkal jobb, mint a Schwalbe féle. Mtb-n nekem még ez vált be: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229326) parandroid válasza andrisbandi (#229322) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

6 bar szerintem nagyon kevés. Én 75 kg vagyok (give or take), de 6 barral a 25-ös, belsős contit már laposnak érzem.

Amúgy nem kell túlgondolni, pláne, hogy a pumpák is tévedhetnek, meg kiszisszenhet vaalamennyi, amikor lehúzod, szóval ha ennyire kérdés, akkor én 6-8 között próbálgatnám fél bárokkal, minden tekeréshez más érték, aztán hamar kiadja, hogy neki mi a kényelmes. Én is így tapasztaltam ki a kb 7-7,5 közötti értéket, amivel használom. Másnak ez lehet, hogy túl kemény lenne, megint másnak meg túl puha.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#229327) szimpláncsak válasza parandroid (#229326) üzenetére


szimpláncsak
tag

Conti ultrasport III-at, 80kg-al, 28mm-es gumikkal én is 7-7,5 bar közé fújom :)

(#229328) szabop27 válasza parandroid (#229326) üzenetére


szabop27
csendes tag

Szintén 75kg. 25-ös gumit én is 7.5bar körül használtam, de a 28-ast 6bar körül érzem a legjobbnak. GP5000 mindegyik

(#229329) truefx válasza szrobert (#229319) üzenetére


truefx
aktív tag

Én a 90kg-t súrolom, és 6.5 - 7 közé szoktam fújni (GP5000 28mm).

[ Szerkesztve ]

(#229330) fulton válasza truefx (#229329) üzenetére


fulton
addikt

Hajdani koromban a kenda k847 külsőm (max psi: 65), én 6 bar ig fujtam ;] és bírta.

(#229331) fulton válasza Mezga Aladár (#229311) üzenetére


fulton
addikt

Értem. Találtam betét nélküli kantáros nacit. Mindenképp fontolóra veszem.
--
Van köztetek olyan aki kerékpáros kantáros téli nadrágra rávett még egy légáteresztő futó nadrágot akár vagy hasonlót és ezzel hidegebbre tudott menni? Működött a dolog nem pálott be?

(#229332) -=RelakS=- válasza fulton (#229330) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ennek az őrültnek szerintem már mutattam a videóját, kifogyott a pumpáján a nyomásmérő a skálából, illetve a gumik már nem fértek el rendesen a villában, annyira felfújta a kerekeket :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#229333) jjeahh válasza fulton (#229331) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A téli nadrágok többsége softshell, ami szélálló anyag, nem légáteresztő. Szerintem arra légáteresztőt venni olyan lesz, mintha széldzsekit vagy esőkabátot vennél fel legalsó rétegnek, majd felvennél rá egy mezt :D . Végülis megpróbálhatod, csak nem logikus a sorrend. "Civilben" sem szoktál gondolom a farmerre boxeralsót húzni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229334) fulton válasza jjeahh (#229333) üzenetére


fulton
addikt

Nyilván puding próba- erre gondoltam egyébként mármint kerékpáros naci csak betét nélkülibe(ebben nincs membrán nem is annyira szél álló mint a membranos verzioja de cserébe jobban szellőzik és ha ráveszek egy réteget kevesebb az esély h bepálik), de ugy gondolom ha ravenném ezt, valamit hozna a tekintetben hogy bemehetne -minusz fokba is az idő. Ebben a futó nadrágban nem izzadtam meg egy sok órás út alatt sem.tökéletes volt 16-12 fok tartományban széllel szemben is korrekt, bár nem szélállócuccos (ennyit már tényként tudok).
Aztán így lefedve az idő 0 fok és némileg alattáig is. 10 fokig a furó magaban, aztán alatta alá meg menne az a kerekparos naci es akár rá a futó + ba.( már csak azért is mert én nem Jobban szeretem az utcai viseletet)

[ Szerkesztve ]

(#229335) Zoliwrc válasza truefx (#229329) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én is ilyen gumikkal megyek, elöl 6bar, hátul 7.5 (75kg)

(#229336) Napfénysüti válasza parandroid (#229326) üzenetére

Nem nézted a múltkor az én gumimat? ;]

28-as Contit én a 90 kg-omhoz elöl 5 hátul 5,5 barra fújom. Igaz ez Tubeless. Pedig a sima belsős verzióval korábban én is utáltam ha nagyon lapult, annál 7 illetve 8 bar volt mindig a gumikban.

Més que un club!

(#229337) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

[link]
Nagyon próbálkozik asszony :DD

(#229338) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Rendeltem egy ilyet [link] , van vkinek tapasztalata vele? Nem is igazán szerszámot akarok beletenni, inkább azokat a cuccokat, amit az övtáskában hordok ( iratok, bkártya, pénz, teló, kulcs, cigi, gyújtó, gumileszedő, folt, ragasztó, meg egy kicsi multitool ). Az érdekelne - mert csak ez az egy kép van róla - hogy belefér-e mindez egyáltalán, vagy elb...ott döntés volt? :DDD

(#229339) ZolkoW válasza chubby2o6 (#229338) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem beleférnek, de jó drága volt ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#229340) andrisbandi válasza FeRRaR1 (#229337) üzenetére


andrisbandi
őstag

Bevállalós feleség, szerencsés vagy! :)

Csajos-montis kedvenc csatornáim;
Mindíg találni valami érdekeset. Meg nehogymá' ők megtudják tanulni, én meg nem :DDD

Kyle & April - Ride MTB

Fluidride Mountain Bike Instruction

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229341) andrisbandi válasza chubby2o6 (#229338) üzenetére


andrisbandi
őstag

Elite Takuin Toolbox

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229342) Fall-N válasza jjeahh (#229314) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a baj, hogy a könnyen szerelhetőség nem szempont tervezésnél. Lásd a mostani ragasztott telefonok például. A gyártók úgy vannak ahogy az autóipar is, majd a felhasználó elviszi a szervízbe. A szervizes meg had szívjon vele. Legalábbis a futóművek terén egyébként nagyon helyesen a többi fő alkatrészek egyszerűbben szerelhetők. Például mentes villanyak vs. A-Head, 4szögtengelyes hajtómű vs. integrált, menetes racsni vs. kazettás fogaskoszorú stb.

(#229343) Fall-N válasza GAbre (#229324) üzenetére


Fall-N
veterán

Vegyél egyet nem drága. Racsnis kulcshoz való kábé 2-3ezer Ft. Máskor is jól fog jönni. Például nekem BikeFun van, simán ajánlom. Érdemes a hajtókar és hajtóműleszedő szerszámot is venni (egyben van a kettő) hasonló áron van.

(#229344) chubby2o6 válasza ZolkoW (#229339) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Alin találtam olcsóbbat [link] , szerintem semmivel sem lehet rosszabb az Elite-nél, csak nem volt kedvem várni rá novemberig :D .

#229341andrisbandi Igen, azt rendeltem meg.

(#229345) FeRRaR1 válasza andrisbandi (#229340) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm, a Kyle & Aprilt pont tegnap küldtem neki, a másik meg még túl komoly hozzá :)

Ösztönzöm, dicsérem de próbálom rávenni hogy feszegesse a határait hogy fejlődjön. Viszont túl tolni se akarom, hiszen az a lényeg hogy élvezze.

(#229346) chubby2o6 válasza Dark Archon (#229309) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, hát ennyiért tényleg jó vétel volt, még akkor is megéri, ha nem használod ki. Gondolom, nem húzol nyomatékra mindent :) .

(#229347) Hasaggymeg válasza jjeahh (#229325) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így kell ezt csinálni, annyi féle ajánlás van, hogy szépen kiválasztod a sok közül azt amely a legjobban fexik neked, ergo legközelebb áll ahhoz amely neked tetszik. :D

#229337FeRRaR1...ha jól megnézzük az első kerék talán elhagyta már a talajt pár mm-el. :D Amúgy ügyes, csoda, hogy érdekli az ilyesféle kerékpározás és ...basszus, fiatalok vagytok még, van idő elég tanulni, hisz kábé lányom lehetne. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229348) burriebonz


burriebonz
tag

Sziasztok!
Lassan cserére szorulna a téli kesztyűm. na most a Specialized Deflect és a Cube X NF közt vacillálok. Tapasztalat szerint van valami érdemi diffi, vagy inkább tökmindegy? Másrészt azért nagyjából ez az összeg amit rászánok!
Válaszaitokat köszönöm! :)

(#229349) FeRRaR1 válasza Hasaggymeg (#229347) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igen, ő állította hogy ez ugratásnak számít és érezte hogy elhagyta a talajt egy tized másodpercre :DDD .

Mikor megnéztem hogy a Sam Pilgrim fiatalabb nálam...
Illetve 2 videó ugrott be erről:

[link] Illetve ennek a második fele: [link]
Középkorúak vagyunk, csak nem iszunk és dohányzunk így Brad Pitt külsőm lesz még vagy 20 évig :DDD

(#229350) Because válasza FeRRaR1 (#229349) üzenetére


Because
őstag

Hát ez meglepett... idősebbnek gondoltam, nem tesz jót ez az extrém kerékpározás :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.