Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#228951) Ringman válasza ZolkoW (#228950) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy használt hajtásra 104-es bcd-vel a narrow-wide tányér elég olcsó. (csak 110-esre drága valamiért)

[ Szerkesztve ]

(#228952) ZolkoW válasza Ringman (#228951) üzenetére


ZolkoW
őstag

igaz, 104-esre 3-4ezres, míg 110-esre 10+ volt, mikor vettem ezeket.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#228953) Ringman válasza ZolkoW (#228952) üzenetére


Ringman
nagyúr

mostani usdhuf árfolyam miatt már húsz fölött jár a "gravel" méret, pl: [link]
:(((

(#228954) Dark Archon válasza Hasaggymeg (#228936) üzenetére


Dark Archon
addikt

Előfordul az egyoldalú használat egy ingázásra meg túrázásra használt gépnél :)

Kép 1
Kép 2

Most ez tényleg annyira kopott? Egyébként az egyik külföldi bringás áruházban egy vélemény pont szapulja ezt az alumínium tányért, mondván, hogy nála 4000 km-t bírt, és nem kapható acél kivitelben. Én akkor örülhetek az 5,5 ezernek :-)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#228955) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Megéri ilyet [link] venni? Vagy inkább valami komolyabbat nézzek? Igazából a 4-5-6 Nm bőven elég lenne, mondjuk, elég hülye megoldás, hogy egy másik imbuszkulccsal kell állítani a nyomatékot :Y .

(#228956) chubby2o6 válasza Dark Archon (#228954) üzenetére


chubby2o6
senior tag

A régi lánccal még biztos elment volna valamennyit, de sztem jobban jártál, hogy cserélted.

(#228957) varsam


varsam
őstag

Multitoolt vennék!

Sajnos a mostani valami gagyi cuccom teljesen berozsdált pár esősebb tekerés után, vállalhatatlan állapotban van.
Kinéztem egy Crankbrothers M20-ast, elég meggyőzőnek tűnik. Ezen már van kukactároló és benyomó tű is, ilyet kevés toolon találni plusz kb minden szerszám ami kellhet.
Van valami decathlonos cuccom is, azzal egyszer próbáltam láncot bontani, de a lánc győzőtt, deca cucc széthajlott. Jól tudom, hogy ezek a CB-k kicsit keményebb fából vannak és lehet őket tényleg arra használni amire szánják őket?
Nézegetem az integrált cuccokat is, feleségem Cube-ján van egy Granite Stash, de az önmagában 16e, plusz még a kukac és láncbontó rész még +12eft, kicsit sokallom.

Kinek melyik eszköz jött be, mit ajánlotok?

(#228958) Gaben92 válasza varsam (#228957) üzenetére


Gaben92
őstag

Integrált cuccok drágák. Én is csak bemákoltam mert nálunk van hivatalos forgalmazó és 46€-ért vettem a teljes Stash készletet. Annyiért szerintem mondjuk jó deal volt ha megnézzük mennyibe kerül egy OneUP EDC, Bontrager BITS vagy egy SWAT Conceal Carry....

CB multitool-ok amúgy szerintem jók, illetve ha kukacost akarsz akkor Ringman vett nemrég Lezyne Super V23-at vagy SV23-at, az is frankó cucc.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#228959) Ringman válasza Gaben92 (#228958) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, szerencsére még nem kellett használni, alzánál ~40€ [link]

dekáshoz képest ekkora:

(#228960) emilll


emilll
tag

Úgy látom főleg MTB használók a törzsírogatók. Mi a véleményetek a "márkátlan", de jól felszerelt kerékpárokról, mint pl.ezek:
760 euró: (Shimano Deore 5100 és XT, Judy Silver Solo Air)
https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Mountainbike/MTB-Hardtail/Axess-GRADE-2022.html?varselid[1]=ebc519b51d6a870bdbec9bef90001b94
800 euró (2021-es modell, de Shimano XT, 2x12, Judy Silver Solo Air)
https://www.lucky-bike.de/Fahrraeder/Mountainbike/MTB-Hardtail/Axess-SNIPE-29.html?varselid[1]=43d02b34426d842dfcd3ec59687d4b30

Ilyen felszereltséggel még 20%-kal drágábban se kapni hasonlókat. A márkásaknál a néven túl mit kell megfizetni, mi az, ami miatt mondjuk egy Trek, Scott, stb. hasonló felszereltséggel megér 30-50%-kal többet?
Vagy a bike-discount-os Radonok szintén olcsóbbak (nem ennyire), mint a hasonlóan felszerelt márkásak.

Pl. Trek Roscoe 7 akciósan 1000 euró SX Eagle-lel, Judy Spring teleszkóppal vagy egy Cube Attention szintén 1000 euró.

Röviden: érdemes-e ilyen Axess nevezetű MTB-t venni, amit csak a fenti bolt forgalmaz, a márkásabb, ismertebbek helyett ha 20-30%-kal olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

(#228961) gulupeti


gulupeti
senior tag

Az utolsó két bringázás alkalmával néhányszor valamiféle nyiszogást hallottam a fitness bicóm első kereke felől, legfőképpen akkor, amikor 8.-ból felváltottam 9.-be és abban haladtam :U , vagy akkor nem is az első kerék felől hallom? :D Pedig úgy tűnt... Mit kellene, hogy ellenőrizzek rajta? Kereket megmozgattam, nem lötyög, nem kotyog, szépen forog.

(#228962) trialboj


trialboj
őstag

Jó estét az uraknak :D

Kis útbaigazítás/tanács kellene, főleg azoktól akik értik mit jelenet az a sok szám a geometria ábrákon, mert nekem nem egyértelmű :F
Kaptam egy killer árat egy villanyvasra, de csak 1 napom van dönteni, és a gond az hogy M-es. 179cm 84cm belső hossz, jelenleg L-es bringám van, ami lehet hogy nagy, legalább is a reach az hosszúnak tűnt elsőre ezért rövidebb stucnit raktam rá már a legelején, de még mindig van hogy úgy érzem kicsit ki vagyok nyúlva rajta, habár az XC bringa. Itt egy összehasonlítás a két georól [kép]

Továbbra is hosszabb túrákra 4-6 óra, használnám, és elvétve dh-s csapatásra.

Nekem 2 fontos dolog van, 1, hogy ne terhelje jobban a térdemet mint a mostani, azért mert kisebb a váz és rosszul ülök rajta, a másik meg mivel a reach az rövidebb, de a többi érték nem tudom mit takar, lehet hogy kevésbé leszek rajta kinyúlva, ezáltal nem terhelem úgy a derekam?!
Holnap kipróbálhatom 2 körre, kikapcsolt motorral, ha ráülve van hely a térdemnek a kormány forgatása közben, és nem érzem hogy felállva átesnék a kormányon, akkor jó a méret, vagy ez bonyolultabb?
Mondom, leginkább attól félek, hogy mászásnál nehogy megfájduljon a térdem, a kisebb váz okozta összenyomottabb pozíció miatt.

Remélem tud valaki tippet adni, az is ok ha azt mondjátok ez nevetségesen kicsi.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#228963) ZolkoW válasza trialboj (#228962) üzenetére


ZolkoW
őstag

villanybringában nem vagyok jártas kicsit sem, de megnyugtatásul, a térdednek szerintem mindegy a reach, az a derekadnak számít. de aközött meg alig van különbség, ha jól értem, az is a neked jó(?) irányba változna.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#228964) jjeahh válasza emilll (#228960) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ezek annyira nem márkátlanok, csak kis név. Ugyanakkor én inkább Rose Count Solo 1-et vennék, vagy Decathlonosat ennyiért. Esetleg Radon ZR Team 7.0.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#228965) andrisbandi válasza trialboj (#228962) üzenetére


andrisbandi
őstag

177/84-re már az M-est is felkínálja a kalkulátora.

2 cm semmi szerintem.
Az ülés csúsztatásával, és hosszabb stucnival miliméterre ki lehet sakkozni a legjobb pozit.

Én nagyobb bringát nem vennék semmiképp, kisebbet, mint ez simán.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228966) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Egy új fékpofa bekopása meddig tart?
Csak azért kérdezem, mert ha ez a cucc ennél jobban fog fogni, akkor jó lesz elöl tartani a fogász és a sebész telefonszámát :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228967) emilll válasza jjeahh (#228964) üzenetére


emilll
tag

A Rose 100 euróval, a Radon 150euróval drágább (mármint lenne, ha kapható lenne), mint az Axess Grade. A kérdés, hogy miért érnek 100-150 euróval többet ezek ugyanolyan/hasonló felszereltséggel?
Az már szubjektív, hogy én a 2x11-et preferálnám 1x12 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#228968) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#228954) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elég kopott, főleg helyenként, nem is egyenletesen :F

varsam... nekem ilyen van [link] , már a második, elsőt elhagytam. Bár izzadság ellen fóliázom (mezzsebben hordom és kikezdi a sós lé), mindennel megbírkózik, lánc, küllő stb. Ami a Decast illeti, volt nekem is... :U

eemilll... amiért a VW drágább aDacianal, hiába ugyanolyan felszereltségű... amúgy a váz a gerince egy bringának, ha az gagyi (nehéz , pontatlan, elavult formájú stb.) akkor kenheted a felszerelést a hajadra.
Montin meg ne preferáld a 2x váltást mert kettőt pislogsz és máris kelleni fog az 1x-es,majd szívod a fogad milyen költséges az átalakítása. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228969) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#228966) üzenetére


ZolkoW
őstag

én úgy találtam, lejtő nélkül örökkévalóság, párszáz m normálisabb lejtő, amin mondjuk 40 fölé gurulnál, ha engednéd, elég nekem. függ a tárcsáktól is, szűz tárcsának több kell, de másik betéthez kopott tárcsának is kell idő.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#228970) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#228969) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne legyél olyan biztos, látod jjeahh kolléga fél idényt lejárja Ashimáival amíg elkezdenek fogni. ;]

RelakS... ah, csak el vagy szokva a normális féktől. :o :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228971) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#228970) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az biztos. Még pár km-t hagyom kínlódni a hátsót, aztán majd cserélem azt is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228972) bardi válasza -=RelakS=- (#228966) üzenetére


bardi
aktív tag

3-4 intenzívebb fékezés is elég lehet, hogy sokat már ne változzon. Legutóbbi betétcserénél már nem is szórakoztam vele, pár km után jó lett.

'92 Honda VFR 750

(#228973) Runner_fxr válasza trialboj (#228962) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ez kicsi, én 178/86-os méretekkel rendelkezem, 460-as reach alatt nem vennék Trail/Enduro montit. Az sem mindegy, hogy a Cube-on jóval laposabb a fejcső mint a Bergamont-on, ami még rövidebbnek fog hatni, mert közelebb hozza a kormányt. Én biztosan L-est vennék magamnak. A hosszabb túrákon is kényelmesebb a hosszabb bringa, nyeregből kiállva meg pláne fontos, hogy ne azt érezd az öledbe van a kormány. Persze ízlések és pofonok, vannak emberek akik továbbra is a rövidebb bringákat preferálják. Szerintem könnyebb megszokni a hosszút, mint nyomorogni a kicsin, de ahogy érzed. Menj vele egy próbakört aztán dönts. 2cm Reach különbség egyébként rengeteget tud számítani érzetre, hiába nem tűnik soknak így kimondva. Nem a térded miatt kell aggódni, nyeregcsőből van hosszú. Ha rövid a bringa akkor nem találod rajta a helyed, hosszú túrán kényelmetlen, fárasztóbb, csapatáskor meg ideges, kissé bizonytalan. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy feltétlen válassz egy nagyobbat, karhosszon is múlik, de azért alaposan átgondolnám, mert nem kevés pénzről van szó. Az lenne az ideális ha egymás után tudnál menni a 2 mérettel, lehetőleg erdőben is, kicsit technikásabb terepen is. Úgy lehetne biztosra menni.

[ Szerkesztve ]

(#228974) andrisbandi válasza Runner_fxr (#228973) üzenetére


andrisbandi
őstag

Fura, h 2 cm magasság eltérés ennyit jelenthet.
Lemértem, a nyári és a téli csukák között majdnem ennyi a talpvastagság különbség...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228975) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van olyan km óra, amihez van alkalmazás és Bluetoothal kommunikál a telefonnal, mint egy okosóra és gyűjti az adatokat napi szinten? Szóval amivel utólag meg tudom nézni, hogy adott hónapban mennyit mentem, milyen átlaggal stb. És nem kell minden alkalommal manuálisan mentegetni. Most egy sigma 16.16 om van. Ez nfc vel menthető egy alkalmazásba, csak nyűgös minden menet után mentegetni máskülönben viszont nem tárolja az adatokat.

Üdv: Fishor

(#228976) jjeahh válasza Fishor (#228975) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ilyen nincs, mindegyik komputeren kell nyomni legalább egy Start/Stop-ot.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#228977) Dark Archon válasza chubby2o6 (#228956) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, meg a régi sorral cápafogasra járhattam volna vele, de most már vissza nem cserélem. Tanulópénz, hogy figyeljek jobban a lánc nyúlására.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#228978) Dark Archon válasza Fishor (#228975) üzenetére


Dark Archon
addikt

Persze, a GPS-es órák, pl. iGPSPORT IGS10S. Én ezt használom. Annyit nyersz vele, hogy nem kell minden tekerés után mentegetni, mert simán tárol 1-2 heti adatot is. BT-n kommunikál a telefonnal. Be lehet állítani, hogy szinkronizáljon automatikusan Strava-ra is, de a saját appja is tárolja. Amúgy meg 13eFt körül vesztegetik, szóval annyiért ingyen van, igaz, nem árt hozzá még egy sebességszenzor legalább (+9eFt).

Nekem Sigma 14.16-om volt, de pont a macera miatt eladtam. Nem is értem egyébként, miért nem tesznek minimális memóriát ezekbe. Meg elég bonyolult a menüje, és 2 adatot képes csak megjeleníteni egyszerre, folyton nyomkodni kell, ha mást akarsz látni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#228979) ZolkoW válasza andrisbandi (#228974) üzenetére


ZolkoW
őstag

a reach az vízszintes

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#228980) arcitec válasza Dark Archon (#228977) üzenetére


arcitec
addikt

Mert soha nem mérted a láncot? Mennyire volt megnyúlva, mikor most cserélted?

(#228981) Ringman válasza andrisbandi (#228974) üzenetére


Ringman
nagyúr

becsatolva az simán okozhat ülésmagasság-állítást is :)

(#228982) andrisbandi válasza ZolkoW (#228979) üzenetére


andrisbandi
őstag

Please explain "reach" to me. | Mountain Bike Reviews Forum

cube-stereo-hybrid-140-hpc-sl-29

Oké, valóban guglizni kellett mi is az pontosan.
A magasabb embernek hosszabb bicó kell, ez is ok.
Ideális esetben, ha új vasat veszel, lehet válogatni, próbálgatni.

A saját kalkulátora felajánlja a kisebbet, ha 2 centivel alacsonyabb a pilóta... ezért fura, h drámai lehet a változás.

Mondjuk nem én vagyok a célközönsége ezeknek az újhullámos montiknak, ahol hobbi szinten is elvárás a kormányra fekvés, és az egyre nagyobb telók. = A hosszabb a jobb.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#228983) smc válasza smc (#228763) üzenetére


smc
addikt

Tegnap-ma próbáltam reggel. Egészen vállalható egy pulóver és rá ezek a cuccok. Hosszú távra nyílván nem a legjobb, mert alatta sima pamut pulcsi és póló van, de a 3-4 km-re éppen jó és nem is izzadok szanaszét. Ma reggel valami 4-5 fokot jelentettek amikor indultam. :DDD
Még azért egy térdmelegítőt beszerzek meg egy ultrakönnyű esőkabátot a biztonság kedvéért és mehet a menet amíg nincsenek mínuszok.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#228984) Hasaggymeg válasza smc (#228983) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

3-4 km bringán az mi?! :F Amúgy ezekkel a széldzsekikkel az a baj, hogy szaunázol alattuk, ha keményebben megnyomod elkezd folyni a víz a belsejükön és bedunsztolod magad. Ez esőben jó, esetleg hideg szélben ha pl. zsírégetés helyett zasszony mellett tekerve azon morfondírozol hogyan lehet sík aszfalton 13km/h alatt is még kerékpározásnak nevezni ezt a tevékenységet.😳🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#228985) smc válasza Hasaggymeg (#228984) üzenetére


smc
addikt

Túl közel van a meló, na.. Reggel amúgy sem nyomom keményen, inkább azzal vagyok elfoglalva hogy a kocsik, buszok ne rajtam keresztül akarjanak elhaladni. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#228986) -=RelakS=- válasza Dark Archon (#228978) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sigma Sport BC 16.12-m volt, nekem nem volt macera felpattintani a dokk-ra, és leolvasni a jeleket. Azóta volt Rox 10-em, illetve most Rox11-et használok, de ezeket sem tartom macerának rádugni az USB-re, és lerántani az aktuális tekerés adatait.
Mondjuk a Rox11-nek akkora memóriája van, hogy ha havonta egyszer tenném meg, akkor sem futna ki belőle az én 20-40km-es tekergetéseimmel :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228987) ZolkoW válasza andrisbandi (#228982) üzenetére


ZolkoW
őstag

én csak a felsőcső-hosszt szoktam igazán figyelni, így fordulhatott elő, hogy az elvileg sokkal hosszabb trail bicó mégis rövidnek tűnt a szögek miatt. (610mm körül jó nekem XC monti, az meg 640 volt, ha jól emlékszem, de mondom, úgyis rövis stucni dukál rá. 70-esnél feljebb már nem akartam menni, de még mindig nem éreztem jónak, igaz, rá kellett jönnöm, hogy a szakág sem nekem való)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#228988) Ringman válasza Hasaggymeg (#228984) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van, télen a hóba tekerve folyt rólam a víz pedig egy softshell dzseki + vízlepergetős téli túranadrág volt rajtam.

el kell dönteni beöltözés előtt, hogy mi legyen a tempó.

lehet sík aszfalton 13km/h alatt is még kerékpározásnak nevezni ezt a tevékenységet
:))

meg bicikliúton a nyugdíjasokat kerülgetni, olyan sebességgel mennek, ami mellett én eldőlnék

(#228989) Mezga Aladár válasza -=RelakS=- (#228986) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rox 11 gps. Nem kell usb-re dugni, telefon bt-n keresztül megteszi.
Rox 11.1 Evo-n még ennyi sem kell, az edzés végén automatikusan szinkronizál a telefonnal és ha kell akkor a felhőbe, strava-ra küldi.
Annyi a baj, hogy az Evo sokkal szarabb mint a régi 11-es.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#228990) stickermajom válasza Ringman (#228988) üzenetére


stickermajom
addikt

"ami mellett én eldőlnék"

Reptéren múltkor olyan jót aludt mellettem egy idős úr a bárszéken ülve ( ! ), hogy öröm volt nézni. :DDD

(#228991) Ringman válasza stickermajom (#228990) üzenetére


Ringman
nagyúr

szigorúan sarokkal tekerve!

(#228992) -=RelakS=- válasza Mezga Aladár (#228989) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, lehet, hogy működne a BT, régen volt vele gondom. Teljesen jól elvagyok az USB-vel.

Szóval akkor ne is akarjak Evo-t :D A 12-t persze megszüntették, ha jól látom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#228993) fulton válasza fulton (#228914) üzenetére


fulton
addikt

voltam tegnap tekerni egy 100km-t. hát...kerékpárossal 2-3 al ha találkoztam, és 80% ban kerékpár úton mentem. (indulásnál 16 fok körül - majd le estére 10 fok)
azt kell mondjam ez az öltözék amiről írtam itt, plussz középre felvettem a nyári kerékpárpólóm, jó volt míg 14 fok felett voltunk és nap is volt, de a kis túra út 4-5ik órájától már éreztem hogy át voltam hülve 17h után hogy elment a nap, hült a levegő már nem volt a legjobb...ennyi óra tekerés után. főleg a kezem (nem volt kesztyű) a nadrág ahhoz képest korrekt volt, lent nem fáztam, nem éreztem hogy átfujt volna a hideg szél, jó volt viselni (de estére 11 fok alatt már az sem volt a legkomfortosabb 6 órányi út után)

valami sapka kellene , Ti mit használtok ilyen 10-15 fokra?

//a dekás nyári fejsapkát használtam, nem fázott épp a fejem így, abszolút rendben volt, de a fülem kint volt, meg talán csak kéne egy melegebb sityak, valami thermo-s.//
vonatot is késtem így 1 órát még az éjszakában hidegben tekertem levezetés.. nem mondanám hogy fáztam egyébként... aztán haza.
itthon meleg tea , kaja...aztán rá 2 óra múlva valamiért felszaladt a pulzusom az ágyban fekve, csak úgy, elég magas lehetett ahogy csuklómon ránéztem, és olyan furán voltam, és mintha a fejem is lázas lett volna vagy nem tudom (lázat nem mértem)., alig tudtam elaludni. ha kikeltem az ágyból, olyan érzés volt mint mikor anno covidnál ha kikeltem az ágyból, rögtön mint aki kimerült semmi erő, gyenge, magas pulzus.
óra szerint 2700 kcal ment el, és gész nap reggelin kivül egy mákos rétest és banánt ettem kis bonbon. meg folyadék. + itthon kaja.
mérleg majd 2 kg mutat kevesebbet ma mint tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#228994) jjeahh válasza fulton (#228993) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] . Annyi változott, hogy a softshell dzsekinek hála már hidegebb időkben egy réteggel kevesebbet kell felvegyek felül. Szal a sapka csak 0 fokban kerül elő.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#228995) gulupeti válasza jjeahh (#228994) üzenetére


gulupeti
senior tag

10-15 fokban rövidnadrág azért az komoly. :D Térdmelegítő ide vagy oda. Bár tudom, hogy aki Erdélyben a Hargita környékén él, ők a -10 fokra is még csak azt mondják, hogy hűvös! :D

(#228996) Runner_fxr válasza andrisbandi (#228974) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A 2cm különbséget a reach-re értettem. A kalkulátor egy támpont, de nem szent írás. Kar hossz, lábhossz sokat számít a méret kiválasztásában. Nyilván az sem jó ha kifeszülsz a bringán mert túl messze van a kormány, de ugyan olyan nyomorúságos tud lenni a röviden nyomorgás. Én azt javaslom, hogy menni kell pár különböző geo-val, fel kell jegyezni az adatokat és az érzések alapján összehasonlítani. Ha megvan az ideális geo, akkor bármikor ránézel egy táblázatra, nagyjából be lehet lőni, hogy jó e vagy sem. De amikor nincs összehasonlítási alap, csak megszoktál egy rövidet, az úgy persze nehéz.

(#228997) Dark Archon válasza arcitec (#228980) üzenetére


Dark Archon
addikt

Sosem mértem, nem volt eszközöm sem. Most vettem csak. Az 1.0 már beesett és lötyögött :B

fulton: dekás futósapkát használok. Most ugyan vettem egy símaszkot, amit itt ajánlottak, de élesben még nem próbáltam. Viszont eléggé bénán áll, a fejre nem simul elöl, bár a sisak biztos lenyomja. Viszont a szemem körül zavar, nincs eléggé kivágva. Lehet, kellene hozzá egy síszemüveg is :D Nekem fázós a fejem, fülem, 10°C alatt nekem már kell. Sokkal jobb a komfortérzet is, ha nem fagy le a fejed.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#228998) Ringman válasza Dark Archon (#228997) üzenetére


Ringman
nagyúr

télre én vettem külön bélelt sisakot: [link]
csontrezgéses fülhallgatóval kicsit kompromisszumos :)

(#228999) fulton válasza Dark Archon (#228997) üzenetére


fulton
addikt

Még valami komfortérzete kapcsolatban hülyén hangzik de tényleg használ, például ilyen kevésbé napos őszi télies hideg időben sokkal jobb a red fotokromatikus lencse minta Black, melegebb színhőmérséklet sokat tud dobni a komfortérzeten.

(#229000) Dark Archon válasza fulton (#228999) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mivel dioptriás szemüveget hordok, ezzel a lehetőséggel nem tudok élni :(

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.