Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#229751) andrisbandi válasza Wendelke (#229747) üzenetére


andrisbandi
őstag

Pivot Axle bolt
Cannondale KP072

- Hol lehetne szerezni azt nem tudom.

spares for the Cannondale

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229752) fulton válasza zsamiatt (#229717) üzenetére


fulton
addikt

ezt alá becsültem rendesen, ebből nem 4 nap lesz. Olyan izomlázam van mind a két lábam felső combrészén, hogy állni meg járni alig bírok (még ilyen nem volt). igaz mostanában ritkábban megyek tekerni lehet ez, vagy hogy nem ittam csak vizet semmi iso cucc.. :F
de 1 hete is mikor mentem 70km-re semmi baj nem volt utána..meg korábban se
vagy a hideg..

[ Szerkesztve ]

(#229753) szuszinho válasza fulton (#229752) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem az iso cucc hiánya miatt van

(#229754) Zoliwrc válasza fulton (#229752) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Sponser Recovery Drink, vagy Pro Recovery tekerés után.
Nagyon frankón rendberak akár már másnapra.
Az iso sem ártana menet közben..

(#229755) szimpláncsak válasza fulton (#229752) üzenetére


szimpláncsak
tag

Egy jó nyújtás sem árt tekerés után :)

(#229756) zsamiatt válasza fulton (#229752) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mondjuk a garmin ezt nem latja

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#229757) 6030D válasza fulton (#229752) üzenetére


6030D
Ármester

Én itt a fórumon azt olvastam, hogy rá kell dolgozni! ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#229758) Maximum1 válasza 6030D (#229757) üzenetére


Maximum1
őstag

Egyébként igen, Z1 ben fél óra és rendbe jön, de a Prók nyomnak egy Kékest erre. :DDD

Zoliwrc van ára, azt cukor meg fehérje az egész némi vitaminnal, kb. mint egy banán kólával

[ Szerkesztve ]

(#229759) fulton válasza Zoliwrc (#229754) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm a tippeket mindenképp kipróbálom.

(#229760) fulton válasza Maximum1 (#229758) üzenetére


fulton
addikt

:D ;]
---
16k 20 adag :Y

[ Szerkesztve ]

(#229761) velizare válasza fulton (#229696) üzenetére


velizare
nagyúr

három van, van egy craft szett (intersport saját márka), egy téli van rysel 900 (deca), és egy aldis téli. amelyik legfelül van. az aldisat nem szeretem, nem túl jó minőségű, kissé pamutos.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#229762) Wendelke válasza andrisbandi (#229751) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszönöm! :R

Már ez is nagy segítség, bár ebből úgy nézem, hogy alkatrész gyártás lesz, ha nem találok valami helyettesítőt. :O

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#229763) Jester01 válasza Wendelke (#229762) üzenetére


Jester01
veterán

írj emailt az info@mesterbike.hu címre. Nekem is hoztak Cannondale bovdenvezetőt cikkszám alapján.

Jester

(#229764) parandroid válasza velizare (#229761) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Craft nem Intersportos cucc, egy tök független német sportszergyártó, igaz nem túl ismert. Egészen jó cuccaik vannak amúgy, igaz nekem csak 2-3 futós pólóm van tőlük, amiket finisherként kaptam versenyeken. De itt kint bicajosok között is elég népszerűek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#229765) velizare válasza parandroid (#229764) üzenetére


velizare
nagyúr

oh, ezt nem tudtam, köszi!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#229766) andrisbandi válasza velizare (#229765) üzenetére


andrisbandi
őstag

CRAFT Active Extreme X Wind
- Régen vettem valamelyik magyar sportboltban félárban.

Szélbetétes.
Kicsit befülled az ember a betétek alatt, nem lefagy ahogy a sima aláöltözővel.
Mínuszokban jól szolgál.
De lehet jobb a szélbetétek nélküli, és arra venni egy széllálló kabátot, amin vannak cipzározható szellőzők.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229767) Toobee


Toobee
veterán

Tegnap este, meg reggel volt alkalmam tesztelni a Barbieri Anaconda insertet, mit is tud. Szerintem eltűnt a tej a hátsó kerékből, a lomtalanítás megtette a hatását, két drótot már kivettem belőle, de szerintem tegnap is benyaltam vele még valamit. Szóval más este éreztem hazafelé, hogy nyomásvesztés van, reggelre pedig légköri nyomáson volt a gumi. Felfújtam 3,5 barra, de mire leértem a lépcsőházból újra nullára ereszett. Mivel írják, hogy lehet használni teljesen lapos gumival is, gondoltam legyen. Simán betekertem vele ~10 km-t, kb. 5 perccel később értem be mint szoktam. Szóval rohadt jó cucc és a gravel méretben valami 120 gramm a szett. Én nem bántam meg, lefeléken is szoktam hallani néha, hogy dolgozik. Mikor benézel egy követ, akkor van egy jellegzetes hangja, ami amúgy normál esetben felütés lenne. Részemről ajánlott az insert, bátrabban is lehet vele engedni lefelé. Gondolkodom a monti méreten is, bár ott nincsenek ilyen jellegű problémáim (még).

https://barbieripnk.hu/

(#229768) Hasaggymeg válasza Toobee (#229767) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Előbb utóbb összehozod a grevöllel is a sziklakertezést. :D ...amúgy ha már szóba jött vehetnél egy ilyent. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229769) Toobee válasza Hasaggymeg (#229768) üzenetére


Toobee
veterán

Commencaltól Ramones, amiről esetleg meghágnám az elveimet, de inkább fizetek másnak többet, mint egy ilyen szarházi cégnek egy fillért is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#229770) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ez itt hagyom:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229771) Ringman válasza Hasaggymeg (#229768) üzenetére


Ringman
nagyúr

gravelből evil chamois hagar kell neki :)
[link]
66,67 fokos fejcsőszöggel, ezt még lehet jjeahh is jóváhagyná

(#229772) Toobee válasza Ringman (#229771) üzenetére


Toobee
veterán

Amúgy tényleg az kéne, szemeztem is egy példánnyal Pinkbike-on, de Athénig kellett volna menni érte.

Fú, de rossz a memóriám. Szóval Thessaloniki, mindjárt jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#229773) Hasaggymeg válasza Ringman (#229771) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó erős lehet annak a villának a nyaka. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229774) 6030D válasza jjeahh (#229770) üzenetére


6030D
Ármester

Thule Freeride for Kraz. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#229775) Ringman válasza Toobee (#229772) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahogy nézem a wizzairnek van közvetlen járata, szóval az nem kifogás :DDD

bár nemtom van-e csomagra korlátozás

szerk:
Will ship at buyer’s expense.

vagy odarepülsz, megnézed, ha jó, akkor postázza :)

[ Szerkesztve ]

(#229776) Toobee válasza Ringman (#229775) üzenetére


Toobee
veterán

Egyik barátommal egyetemista koromban elmentünk egy Athéni tripre, hangfalakat vettünk neki. Rohadt nehéz volt visszakeveredni az országba, mert a Macedónok nem engedtek be minket, nem volt jó az adás-vételi nekik, valami rendőrség által kitöltött papír kellett volna, szóval úgy jöttünk, hogy Bulgária, Románia, Mo., de a Románok is kekeckedtek, fel kellett feszíteni a dobozokat (nagy álló cuccok, csomagolással együtt 150 kg körül voltak/db). Tipikusan az utólag jó élmény, amikor benne vagy, nagyon nem :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#229777) itouchfan válasza jjeahh (#229770) üzenetére


itouchfan
senior tag

Múltkor megnéztem élőben az áruházban az XC900 karbon össztelós gépet, kegyetlen jól néz ki, frankón top bringa megjelenése van :B :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#229778) Csokicsibesz válasza itouchfan (#229777) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Melyik Decában láttad kiállítva?

(#229779) szimpláncsak válasza Csokicsibesz (#229778) üzenetére


szimpláncsak
tag

A budaörsibe mutat egy M-es méretűt :)

(#229780) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Rájt hir rájt náo.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229781) Toobee válasza Hasaggymeg (#229780) üzenetére


Toobee
veterán

Én is voltam ma, hibátlan a mai időjárás! Viszont a családban, legutóbb pedig a cégnél is betegséghullám söpört végig. Én nem tapasztalok magamon semmit, kivéve a teljesítményem csökkenését (magasabb pulzus, könnyebben fáradok), ki is hagytam a szerdai napot. Sokat nem lazsálhatok, különben nem lesz meg a 100k szint idén.

https://barbieripnk.hu/

(#229782) 6030D válasza Hasaggymeg (#229780) üzenetére


6030D
Ármester

Tekerhető a köves? Tippre ennyi eső után nem. Ezo mellett nem cuppog?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#229783) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Nah "hála isten" nem kell megvennem a linkelt cube-ot... Várható szállítási idő december vége, de 2023 :DD Mi a franc?

(#229784) itouchfan válasza Csokicsibesz (#229778) üzenetére


itouchfan
senior tag

Így van, ahogy a kolléga is írja, Budaörsön van.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#229785) Hasaggymeg válasza 6030D (#229782) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tekerhető, ott motorbiciklivel sem tudnék kimenni olyan durva. :( ...direkt spóroltam az energiával (és nem spóroltam a sebességekkel) hátha sikerül egy egysegges, de ott esélytelen volt az a 50-80 m :U ...gondolkodtam is forduljak-e vissza, mert láttam az már lefelé sem fog menni nyeregben, de aztán feltoltam és lefele ott megálltam vagy 3x ne essek el. :D (ott amúgy korábban már egyszer szinte letörtem a Deore fékkarom, úgy görbítettem vissza otthon :U ) Sár nincs sehol, Ezo mellett kellemesen nyirkos, tovább felfelé meg már száraz, csúszós.

#229781Toobee...én már 2 hete húzom, első héten torokkaparás és kis hőemelkedés, ezen meg taknyolás és néha kis köhögés...első hetet kihagytam, ezen már futottam és tekertem, elég volt már várni a végét. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#229786) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ma délben mondom a haveromnak, hogy jöhetne új alu vázas Rockrider xc is. Decathlon: parancsolj...


Facebook.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229787) alex.3


alex.3
tag

Üdv mindenkinek, így közel az ötvenhez visszaszálltam egy országúti kerékpárra (kb. 20 éve szálltam le). Sikerült egy nagyon jó bringát vennem, de sajnos a gumikra ráférne a csere, ebben szeretném kikérni a hozzáértők tanácsát. Nem versenyezni szeretnék, egészségügyi célból használnám a kerékpárt, 3 nap alatt mentem vele 230 kilométert 26-28 átlaggal, tudom ez nem sok, de sajnos "lecsapott" a covid, nem értek a gördülési ellenálláshoz meg a watthoz. Jelen pillanatban elöl egy Schwalbe Durano Plus, hátul pedig egy Schwalbe Lugano van 700×23C méretben. Nem tudom hogy a 23-as méretet esetleg érdemes lenne-e lecserélni 25-re, illetve elsődleges szempont lenne, hogy defektálló legyen és ne kopjon, ne repedjen, és természetesen ne legyen drága. (estleg a Durano plus lenne a befutó). Remélem tudtok segíteni. :)

(#229788) ZolkoW válasza jjeahh (#229786) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez elég vagány, reméljük, világosban is mutat :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#229789) bardi válasza alex.3 (#229787) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha egészségügyi célból akarod használni, akkor én a 28ast is simán beleraknám, ha elfér a vázban meg villában. Hogy milyet, abban már nem tudok segíteni.

'92 Honda VFR 750

(#229790) jjeahh válasza ZolkoW (#229788) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vicces, hogy a Deca nem szórakozik alu bringáknál sem a gyorszárral, qr boost-al meg ilyenekkel, már ezer éve átütősek és tapered nyakasak azok is. A nagy márkák meg, mint pl a Cube, Orbea stb, képesek 2022-ben is gyorszáras montikat piacra dobni. Ha időtálló szabványokat és geot akarsz, vegyél karbont :U .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#229791) ZolkoW válasza jjeahh (#229790) üzenetére


ZolkoW
őstag

igazuk van, a gyártókapacitásuk gondolom megvan, onnantól filléres a különbség költségben. másnak is annyi (vagy kicsit több), csak mások máshogy gondolják.. ez pont olyan dolog, amivel be tudnak húzni 1-2 strigulát, amit mások nem, szóval jól csinálják.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#229792) emilll válasza ZolkoW (#229788) üzenetére


emilll
tag

23 és 25 között nincs különbség, itt pl. a szélesebb gumikat ajánlják inkább, mert ugyanakkora a gördülési ellenállása egy 23-asnak, mint egy 25-ösnek, de a szélesebb és alacsonyabb nyomású jobban elnyeli az úthibákat. Ahogyan bardi írta, akár 28-asat is rakhatsz rá.
A defekttűrést elérheted úgy, ha öntesz bele trutyit, ami eltömíti a majdani lyukakat.

(#229793) andrisbandi


andrisbandi
őstag

NEM harapós fékbetét, nagyon tetszik!
Jól fog, de nem hirtelen, apránként lehet adagolni.
Még csak egyet montiztam vele, szerelemnek tűnik első látásra. Pont ilyet kerestem, különösen alkalmas egykerekezéshez.

Új nekem ez a féktesztelősdi lejtőn.
Eddig pont hogy fék nélkül, vagy minimummal próbáltam leszáguldani. De nemrég találtam egy jó hosszút és meredeket, nem lehet fék nélkül lejönni.
Itt próbáltam direkt elmelegíteni, nem sikerült folyamatos fékezéssel sem. Kicsit csökkent a fékerő, de tudta blokkolni a h. kereket továbbra is. (Csak hátulra raktam egyelőre, elől a gyári sram gyantás van.)
Szerintem ez a kis elgyengülés rendes használatkor nem jön elő, amikor mindkét féket használva, felválta, és szakaszosan fékezve lejtőzik az ember.

Majd írok még róla 1-2 hónap múlva.
Annyi idő alatt szoktak elkopni kb.

Jagwire Elite Cooling (10.66 EUR)

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229794) Because


Because
őstag

Megjött kínából hidrós fékhez a vezetékvágó/szerelő eszköz. Én ajánlom otthoni barkácsra, nagyon kényelmes és egyszerű volt vele dolgozni. Szerintem így már jók is lesznek a fékvezetékek.

(#229795) chubby2o6 válasza Because (#229794) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Én anno megoldottam egy sniccer-fakalapács-franciakulcs-műanyag biszbasz ( amit a fékkel együtt adtak ) kombóval :D .

(#229796) Because válasza chubby2o6 (#229795) üzenetére


Because
őstag

Elsőnek én is úgy csináltam, még a gyártó videója is a kalapácsos módszert mutatja be. Viszont nem találtam megfelelőnek, túl precíz vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#229797) andrisbandi válasza chubby2o6 (#229795) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az a módszer csak szerencsétlenkedés ehhez a célszerszámhoz képest.
Oké tényleg úgy is megy, olyan barkácsolós érzés, főleg a tű beütése a csőbe...

Shimit meg Magurát én is megoldolttam barkácsolva, műhely nélkül érdekes volt a csilláról is letörölni az olajat, meg keresgélni az elrepült olajos darabokat... de az nem veszélyes olaj.

Sramot nem vállaltam volna be, a DOT olaj nem viccel. Szerencsére ráakadtam erre a kütyüre, azóta szó szerint gyerekjáték... nekem ez volt a leghasznosabb szerszám beszerzésem.

Needle Driver Press-in Tool

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229798) stickermajom válasza andrisbandi (#229797) üzenetére


stickermajom
addikt

Az olajos Csilláról kép van? ;]

(#229799) andrisbandi válasza stickermajom (#229798) üzenetére


andrisbandi
őstag

Az üvegbúráról le tudtam törölni... de a parkettán azóta is látszik... pedig szépen előkészültem. Lenejlonoztam, papíroztam egy sarkot, pár rongy... de persze hogy elrepült pár darabka :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#229800) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#229780) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Gyalog voltam fent a héten egy picit odébb a kereszttől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.