Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189451) parkr válasza bszg@ (#189449) üzenetére


parkr
őstag

jól néz ki, gratula! új vagy nagyon jó gazdája volt?

(#189452) vallas válasza Napfénysüti (#189430) üzenetére


vallas
senior tag

Én most felfújtam a Giant outi -s kereket gyári gavia gumi 5 bar-ra az a max, és a gravel challange kereket 4,5-re ott is az a max, aztán majd beszámolok ma megyünk Asszony pajtással tekerünk egyet, megismerkedik a fékváltó karos géppel.. :DD

A súly az kb stimmel... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#189453) Ringman válasza vallas (#189452) üzenetére


Ringman
nagyúr

gravelt 4,5-re? akkor terepre nem mentek? :)

(#189454) vallas válasza bszg@ (#189449) üzenetére


vallas
senior tag

nagyon szép ez a gép!!! :C :C :C :Y :Y :Y

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#189455) vallas válasza Ringman (#189453) üzenetére


vallas
senior tag

Hát most lett meg, eddig még nem :B , majd ki kell tapasztalnom, ha jól emlékszem 2,5 - 4,5 bar van rá írva a gumira... :

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#189456) Ringman válasza vallas (#189455) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak azért kérdem, mert nekem földútra (pl traktornyom) a 3 bar feletti nyomáson elég rázós volt a gumi (schwalbe g-one, meg előtte a trekkingen a marathon gt 365 is)

graveleknél azt hiszem a megadott nyomástartomány a tubelessre szokott vonatkozni.

(#189457) ZolkoW válasza 6030D (#189424) üzenetére


ZolkoW
őstag

Gyönyörű példák az első váltó helyes használatára montin! :D

A fali tartóról jut eszembe, hogy mindig írod, hogy ez a pedál megfogós a jobb szerinted, de egyszer készítettem egy fotót csak ezért, amikor a gravel pedál nélkül parkol a falon, és a hajtókarba akasztós ugyebár így is működik ;) - mármint nem a kép kedvéért tettem fel pedál nélkül a falra, de épp úgy volt, szóval lefényképeztem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189458) ZolkoW válasza vallas (#189452) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem a gumin valami sok bar van feltüntetve (jó, nem olyan sok, de 5-6 körül), viszont a TL felnim csak 3 bart enged, ha jól rémlik. Igaz, hogy nem is erőltetném efölé, csak szólok, hogy nehogy a felnidnek meg sok legyen. Egy cikkben pedig azt olvastam, hogy a gravel kerék és a monti kerék között az a különbség (ha másban csereszabatosak, pl. nekem passzoltak a tengelyszabványok), hogy a gravel küllőfeszessége nagyobb, alkalmazkodva a némileg nagyobb nyomáshoz.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189459) zsocy válasza bszg@ (#189449) üzenetére


zsocy
őstag

Nagyon szép a Speci, ez egy Roubaix?
Azt hiszem ha én egy ilyet impulzus vásárolnék, alhatnék a kanapén a szép új bringámat ölelve, pedig az én drága feleségem rendkívül megértő és kedves asszony (néha olvassa a fórumot) :DDD

(#189460) 6030D válasza ZolkoW (#189457) üzenetére


6030D
Ármester

Most nem ugrik be, melyik a hajtókarba akasztós, de gondolom ugyanaz az elv. Kép jöhet. Nekem egyébként csak mint olcsó ötlet tetszik a pedálbeakasztós, de függ attól, hogy az adott helyre mi hogyan fér fel.

Maximilian bandázsa meg szerintem piros, csak elviszi a lámpafény meg az okosmobillencse.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189461) maximilian4 válasza mobal (#189443) üzenetére


maximilian4
addikt

Hmm. Kicsit talán tényleg úgy tűnik. Mondjuk csapágycsere után nem próbáltam még, de a tárcsa sem ér bele a fékbe. Minden esetre lehet az egyik csapágyat nem préseltem be eléggé. Mindjárt rápréselek. De szerintem inkább ez is optikai illuzió lehet a kép alapján, mert arra lehet kicsit el van fordítva a kormány.

Hasaggymeg

Piros amúgy, kicsit becsapós a kép, nappali fénynél nem ennyire rikító. Bár szerintem kerékpározásban a rózsaszín sem lenne gáz, mert jelentése van.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#189462) bszg@ válasza parkr (#189451) üzenetére


bszg@
tag

Új, és köszönöm.

(#189463) bszg@ válasza zsocy (#189459) üzenetére


bszg@
tag

Feltehetőleg jobban jársz a feleségeddel, de nekem csak exnejeim vannak, így rubém van.

Egyébként épp letettem idénre a vásárlásról, aztán valamilyen sugallat hatására ránéztem a Bringaland honlapjára (ahol egyébként több éve nem jártam), erre ott egy 54-es készleten. Ráadásul pont névnapom volt.

Amúgy meg már csak egy drága kerékpár kellett, hogy igazi MAMIL legyek.

(#189464) HartgeH3-2.8 válasza balazs1022 (#189447) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nagyon jó megoldás! Tetszik :K

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#189465) balazs1022 válasza 6030D (#189460) üzenetére


balazs1022
őstag

Én ezt a tervet készítettem, az enyémhez:
Ez minden bringával kompatibilis :))
Ha van otthon darab lemez, akkor csak egy flex meg fűrész és hamar megvan. A kerék alá nem kell komoly tartó. Oda elég a gipszkartonozáshoz használt C sín is.

Ha valaki ilyenbe gondolkodik, akkor ezek a méretek biztos, hogy jók lesznek. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#189466) RexpecT


RexpecT
addikt

Akit érdekel designosabb fali tartó beltérre: Csőváz
Megbeszéltem a sráccal, a bringa geojahoz és kormányszélességhez csinál nekem egyedi tartót. A BP-A típus alapárára rájön 4k így 14900ft a festetlen tartó(utólag lesz lefestve).

(#189467) Toobee válasza RexpecT (#189466) üzenetére


Toobee
veterán

Jó tipp, köszi! Pont most akarom megtalálni 3 bringa helyét a falon, mert nem férünk már tőlük.

https://barbieripnk.hu/

(#189468) ZolkoW válasza 6030D (#189460) üzenetére


ZolkoW
őstag

megtaláltam, jó sokat kellett lapozgatnom a galériámat. Amivel lehetne továbbfejleszteni, az egy kis extra megvezetés, hogy az első kerék se akarjon elfordulni a fal síkjából. Csak ez a rész nincs a fotón.
Szerk.: a Vitust nem ugyanazzal a beállítással lehetett feltenni a 760-as (átlagos :U ) kormányával, mint a London Roadot a 420-assal. Juteszembe, flared kormány: volt nagyon széles, 46 centis (végetken 56!), az nekem kényelmetlen volt, keskenyebb hasonló után meg úgy éreztem, nekem a párhuzamos kéztartás adja jobban, szóval most az van.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189469) parandroid válasza bszg@ (#189463) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyik ismerős a feleségének vett rubaix-t, mondjuk az nem ilyen fullos. Mármint a bicaj, a hölggyel nincs semmi gond, nem is bénázik vele, ki tudja hajtani. :K Mondjuk az fekete-rózsaszín, nem fehér-fekete.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189470) vallas válasza parandroid (#189469) üzenetére


vallas
senior tag

remélem nem bszg@ új gépét nézted fekete fehérnek.... ;]

mert ez szürke/kék :D :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#189471) Hasaggymeg válasza bszg@ (#189463) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

nekem csak exnejeim vannak...volt néhány impulzusnősülés is? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189472) bszg@ válasza vallas (#189470) üzenetére


bszg@
tag

Nos színt ugyebár nem választhattam.
Nem vészes, a gyártó szerint gloss clay, jelentsen az bármit is.
Ezzel együtt megvan az esélye, hogy felkeltem az érdeklődését mondjuk valami politikusnak.

Hasaggymeg
:DD

[ Szerkesztve ]

(#189473) truefx válasza bszg@ (#189463) üzenetére


truefx
aktív tag

Grat a Roubaixhoz! Egy barátomnak is ez a modell van - ránézésre a tied is 2019-es - nagyon elégedett vele.

MAMIL+1! Kéne már egy találkozót szervezni.

Szinben passzolnánk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#189474) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Mostanában minél több XCO-t nézek, annál inkább nem értem, miért baxogatják az XC-t az emberek, hogy nem igazi mtb. Azért azt a terepet, olyan sebességgel nem könnyű lenyomni egy meredek fejcsövű, rövid telóutas, agresszív pozícióra beállított bringával, főleg úgy, hogy sokan nem használnak droppert sem. Az enduro is kemény, de ott nem 100%-os erővel mész folyamatosan, sokkal laposabb a fejcső, magasabbak a bringák és nagyobbak a telóutak. Nekem úgy tűnik, hogy az XC-s terepek azokkal a bringákkal hasonlóan nehezek, mint az enduro terepek enduro gépekkel.

(#189475) #65888512


#65888512
törölt tag

De jó, hogy van itt ez a fórum!

Segítsetek, plíz! Ilyen mértékű kopással mire lehet számítani?
Külföldről nem merek rendelni, itthon állítólag jó esetben ősszel lesz alkatrész. Merjem ezt még használni? Vagy jobb ha elfelejtem az idei szezont?
A hiányzó fog nem hiányzik, cdak a háttérrel azonos a színe. :)

[ Szerkesztve ]

(#189476) 6030D válasza IMIIKE1998 (#189474) üzenetére


6030D
Ármester

Mindeni tudja, hogy az XC-sek a legkeményebbek. Ezen kár vitatkozni. :C

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189477) vallas válasza bszg@ (#189472) üzenetére


vallas
senior tag

AZ enyém is ilyesmi szín csak az matt....

Szerintem szép a tiéd színe, nekem tetszik..

truefx én benne lennék, ha már lehet majd...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#189478) jjeahh válasza 6030D (#189476) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak xy.zsolt nem hiszi el, mert képesek vagyunk 4km/h átlaggal tekerni... 25%-os gyökeres emelkedőn. És még KOM-unk is lesz ;] .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189479) IMIIKE1998 válasza 6030D (#189476) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én inkább arra gondolok, hogy szerintem sokan úgy ítélkeznek, hogy pl. enduro bringát használnak olyan terepen, amire más merev XC-t. Gyakorlatilag a bringa lemegy helyettük, de el lehet mondani, hogy ez könnyű terep. Igen, mert annak a kerékpárnak tudtommal 60 km/h körül van a határa kemény terepen(egy versenyző alatt). A másik fajta, meg amit már mondtál, elmegy XC maratonra cyclocross-szal, feltart mindenkit, de utána lehet nagy mellényel mondani, hogy CX-szel is ment(és nem arról van szó, akinek csak olyan bringája van és elment vele) .

[ Szerkesztve ]

(#189480) parkr


parkr
őstag

ha csak egy videót néztek ma meg, ez legyen az :DDD [link]

(#189481) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Mely ceget/forgalmazot/multit ajanlanatok noi mountain bike vasarlasra? Alkalmankent lenne csak hasznalva foleg betonon.

Keret: 70-100k (akar hasznalt is szoba johet)

Egyelore a dechatlonos rockridert neztem ki. Jo ar-erteket keresek.

(Nem tokeletes biciklit keresunk, en is kihuztam egy szemesztert Daniaban 30k es tescos biciklivel esoben napi 10km tekeressel :D )

(#189482) varsam válasza IMIIKE1998 (#189479) üzenetére


varsam
őstag

Szerintem meg mindenki menjen azzal amivel szeretne (és tud) és tartson tiszteletben mindenki mást is, tökmindegy mivel megy.
Én most a 150-et mozgó trail/enduroval ugyanott megyek le, ahol eddig a merev xc-vel, csak kicsit gyorsabban, de ami nagy különbség, hogy még nagyobb vigyor van az arcomon mikor leérek.
Ennyi, minden más felesleges szájtépés. Érezd jól magad, úgy hogy nem bántasz másokat.

"Az enduro is kemény, de ott nem 100%-os erővel mész folyamatosan, sokkal laposabb a fejcső, magasabbak a bringák és nagyobbak a telóutak."
Nézz meg egy EWS versenyt, mennyire könnyű az...

Amúgy tény, hogy a pályák nagyon durvultak az utóbbi időkben, ami ma XC, az 10-15 éve még DH volt, de egy mai enduro pálya is simán elmegy DH-nak is, csak ott még fel is kell tekerned (igaz, azt nem időre).

(#189483) balazs1022 válasza ad4m1337 (#189481) üzenetére


balazs1022
őstag

Ha újban gondolkodsz kicsi pénzért, akkor mindenképp a Dechatlon-sat válassz. De abból is azokat nézd, amelyek tárcsafékkel szereltek. Én is úgy jártam, hogy a feleségemnek vettem egy Mali bicajt. De, hogy kicsit komolyabb legyen, még ezt-azt lecseréltem rajta. Viszont így már lehet megérte volna egy Decha-s kész bicajt venni. (Nem kellett volna plusz köröket futni)

Ami engem illet, én magamtól mindig sajnálom az újat. Így a használt levedlett, de minőségi cuccokat szeretem.

Itt van a 2 bicaj:
Az enyém úgy 50 ezer ft volt, de foglalkozni kellett vele sokat. Meg soká guberáltam össze hozzá a cuccokat. Mögötte meg a párom Mali bicaja van. kb 125 ezer ft-ból jött ki. Bár az életemet inkább a sajátoméra bíznám, ha hegyről lefele kell baktatni :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#189484) Alg


Alg
veterán

Felraktam az Orange Seal-el a GP5000TL-t, annyit tudok egyelőre mondani hogy a normál orange seal-ben is van gumireszelék, és hogy az új GP5kTL-t felrakni még mindig nem egyszerű művelet :U

Ja, meg vicces ez a MilKit szelep, ha kiveszi az ember a kis extra csövet belőle úgy lehet kitekerni a szelepmagot hogy szinte semmi levegőt nem enged el. Cserébe mondjuk hiába nyomkodod a presta tetejét akkor sem fog leereszteni :DDD

Illetve most úgy kezdtem a dogot hogy beraktam a szelepet és hátulról befelé nyomva a tövét szorítottam meg rajta az anyát + körbekentem lötyivel mielőtt felraktam volna a gumit.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#189485) FerNandor válasza bszg@ (#189472) üzenetére


FerNandor
őstag

Gratula hozzá, "fényes/csillogó agyag" színű :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#189486) szuszinho válasza parkr (#189480) üzenetére


szuszinho
őstag

Gondolta a többiek azért állnak ott, mert forgalomszámlálók. Idióta :D
"The dump truck did the world a kindness by taking this girl's bike away" :C

[ Szerkesztve ]

(#189487) zsocy válasza #65888512 (#189475) üzenetére


zsocy
őstag

nehéz megmondani erről a képről. ugrik, csörög a lánc, vagy milyen hibát tapasztalsz? Én azt mondanám hogy ha semmilyet akkor használd nyugodtan.
A külföldi rendelés egyáltalán nem para, szinte biztosabban megjön a nagyobb helyekről (rose, bike24, bikediscount) mint néha itthonról.
bszg, truefx, a MAMIL klubba egy ideje beléptem én is, év elején rá is emeltem a tétre egy tűzpiros olasz versenygéppel :)

(#189488) 6030D válasza FerNandor (#189485) üzenetére


6030D
Ármester

Clay az gyurma is, szerintem azt találta ki a marketinges.

Mikortól van MAMIL? 35?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189489) FerNandor válasza 6030D (#189488) üzenetére


FerNandor
őstag

Igaz, jobban is hasonlít a gyurmához a színe.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#189490) parkr válasza 6030D (#189488) üzenetére


parkr
őstag

wiki szerint 45-65 :)

[ Szerkesztve ]

(#189491) atti29


atti29
tag

Sziasztok!

Feltettem az új láncot,de ugrik tekerés közben,legrosszabb a legkisebb fogaskerék hátul.
Mitől lehet? :R

(#189492) #65888512 válasza atti29 (#189491) üzenetére


#65888512
törölt tag

Kopott a sorod.

(#189493) balazs1022 válasza atti29 (#189491) üzenetére


balazs1022
őstag

Szia!
Ha 8 soros a láncsorod, akkor a legkisebb fogaskerék külön lejön. Ezt kell csak cserélned.
A múltkor én is ezzel szenvedtem. 11T-s fogas lánckerék kellett rá. Pedig szemre nem láttam kopást.
Ha 7 soros, akkor sajnos kompletten kell cserélni a fogaskoszorút.

Aliexpress: 500 Ft

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#189494) bringasisti válasza atti29 (#189491) üzenetére


bringasisti
őstag

Elég feszes? Mert ha nem csak a 11 T ugrik az azért durva

BENEFON DELTA--------N8

(#189495) #65888512


#65888512
törölt tag

Köszi a segítséget!

(#189496) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Felhoztam a szenet a hegyre. 😎

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189497) 6030D válasza parkr (#189490) üzenetére


6030D
Ármester

Remek, akkor még odébb van. :D Urbandic. szerint 35...

Hasaggymeg: :C állítólag a köves meredek egész vállalható most.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189498) -=RelakS=- válasza atti29 (#189491) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha a legkisebb LÁNCkereket nem sokat használod, akkor esetleg megnézheted, hogy jól van-e beállítva a váltó.
Remélem, az új lánc annyi szemből áll, mint a régi :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#189499) IMIIKE1998 válasza varsam (#189482) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A mondandód első részével teljesen egyetértek, ezzel nincs is baj.
Itt meg szerintem félreértettél, ezt a részt("Az enduro is kemény, de ott nem 100%-os erővel mész folyamatosan, sokkal laposabb a fejcső, magasabbak a bringák és nagyobbak a telóutak.") ezzel együtt ("Nekem úgy tűnik, hogy az XC-s terepek azokkal a bringákkal hasonlóan nehezek, mint az enduro terepek enduro gépekkel.") kell összeolvasni.
Magyarul azt akartam mondani, hogy az XC legalább olyan nehéz, mint az EWS, csak más, de természetesen az enduro is egy irdatlan nehéz szakág, mivel az erőnléten kívül még nagyon jól kell tudni kerékpárt kezelni.

(#189500) ad4m1337 válasza balazs1022 (#189483) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Koszi szepen a valaszt! Klassz biciklik es otletes tarolas! :)

Akkor jol sejtettem, hogy jo ha maradok a decathlonnal. Szivesen vennek hasznaltat, de foggalmam sincs mit kell nezni ilyenkor, mire kell figyelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.