Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189701) Toobee válasza 6030D (#189698) üzenetére


Toobee
veterán

Nagyon rá van feszülve mindenki a KP-ra, de MO igen jól el van látva terminálokkal. Én a normál hétköznapokban sem igazán tartok magamnál, kétszer is elcsórták már a tárcámat, úgyhogy azóta kártyát sem (csak Revo). A telefonommal fizetek mindenhol.

https://barbieripnk.hu/

(#189702) szuszinho válasza Toobee (#189701) üzenetére


szuszinho
őstag

Én sem vinnék, de több helyen van sajnos, hogy csak kp-t fogadnak el. Pedig elég lenne a telefonom.

(#189703) 6030D válasza Toobee (#189701) üzenetére


6030D
Ármester

Alapvetően kártyázok mindenhol, de például itt már vettem kólát, és nem emlékszem, hogy lett volna terminál :) , illetve a bringás cuccok mellett van a mobilos zacsim, abban eleve ott a pénz, belerakom a mobilt, és megyek, tehát nem igényel plusz pakolást.

peterkeT: mi az a bifi? Szerencsére engem elkerül a fejfájás, de vannak többen a családban, voltak migrénesek is (elmúlt). Viszont azt olvastam, hogy a fejfájás lehet folyadékhiány miatt is, neked ez lehet, hogy összefügg a bringázással? Mennyit iszol közben? Próbáltad már, hogy több folyadékot viszel be, hátha nem lesz fejfájás?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189704) Toobee válasza szuszinho (#189702) üzenetére


Toobee
veterán

Már nem létezhet ilyen hely. Minimum utalást fogadniuk kell, ami szintén problémamentes telefonról.

https://barbieripnk.hu/

(#189705) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nálam kártyák, 2belső, mini pumpa, 1db crankbrothers gumileszedő, 50km felett banán, kicsi buta mobil :)
Kártyás fizetést januártól (elméletileg) törvényileg mindenhol elfogadnak....ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189706) jjeahh válasza 6030D (#189698) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, aszfalton nem árt, felénk terepen teljesen fölösleges.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189707) Alg válasza 6030D (#189703) üzenetére


Alg
veterán

Amúgy itt Bécs környékén ahol outival érdemes tekerni ott pont nem nagyon van benzinkút, az ok ugynaz: alacsony autóforgalom.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#189708) szuszinho válasza Toobee (#189704) üzenetére


szuszinho
őstag

Idén még csak görgőztem, ezért nincs újabb tapasztalatom, szóval igazad lehet :DDD

(#189709) parandroid válasza Hasaggymeg (#189700) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hasaggymeg: Analgetica. Koffeintartalmú, értágító. Sajnos a németeknél nincs hasonló hatóanyagtartalmú, úgyhogy importálom.

6030D: Kisgyerekkorom óta együtt élek a dologgal, anyai ágról jött sajnos (vele a stroke-ra való extrém hajlam, szegény anyám 50 évesen kapta az elsőt, anyai ágon a dédnagyanyámnak is volt több is, mégis majdnem 90 évet élt). Amióta állóképesség-sportokat csinálok, rengeteget javult a helyzet, de néha így is elkap. Mezei frontátvonulásokra szerencsére már nem is reagálok, korábban az is megviselt. Sok folyadék segít, meg a mérhetetlen koffein - értágítás. 2db 0,75-ös kulacs nélkül el sem indulok (lásd a képet is), megállóknál kávé, vagy energiaital, ha nincs, akkor kóla. Illetve ha időben beveszem a gyógyszert, akkor el lehet kerülni.

Bifi:

Jó cucc, sós, fűszeres, kicsit zsíros, jól tud esni, könnyen szállítható, jól van csomagolva, szóval ideális biciklis kaja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189710) 6030D


6030D
Ármester

Szóval zacskós kolbász/hotdog. :) :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189711) xy.zsolt válasza Alg (#189707) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Sima bifi-től nem voltam elájulva sokéve, de látom már van több ízben. 225kaloria van a tésztásban ami nem rossz 1€-ért. Nekem még mindig a Penny-s kókusz csemege a leghatékonyabb vészhelyzetben (ha a banán már nem elég)....480kalória/db 100ft-ért, és a barnás változata finom. A fehérnek néha avas íze van...azt mellőzöm. De kipróbálom a bifi roll-t is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189712) Hasaggymeg válasza 6030D (#189710) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Instant hotdog. :DDD

peterkeT...nekem vagy 4-5 éve van fejfájásom, addig azt sem tudtam eszik-e vagy isszák. Sajnos újabban sűrűsödik és míg korábban havonta volt 1-1, most már hetente, 10 naponta előjön (egy régebbi de most már szintén erősödő fülzúgással együtt) és csak gyógyszerrel tudom elviselni. :( (2db.Cataflam) Most éppen elindultam felderítteteni mi lehet az oka, addig is kaptam valami agyfényezőt (Noortropil) amit noha 4 napja szedem, ma megint kellett a 2 Cataflam. :O Elsején megyek koponya MR-re aztán kiderül lesz-e még időm lelakni bringámat, vagy már újan el kell ajándékozzam valamelyik fórumtársnak mert nekem sz@rral meszeltek. :U 🤭

6030D...és bár valami összefüggést azért vélek felfedezni az intenzívebb erőfeszítés és sokasodó fejfájásaim között, folyadékot pedig meg amúgy is az átlagnál jóval kevesebbet ittam mindig (most télen átlag 1,5L/24 óra) , nem vízhiány, vagy megerőltetés, vagy táplálkozás, vagy alvás mennyisége (6,5h/nap) melyeket úgy 3 hónapja naponta vezetek de nem látom az egyenes összefüggést fejfájásaim és egyik között sem. :F

xyzsolt...nekem a Chocapic szelet a kedvencem, enyhén sós ízű is az édes mellett és egyik legnagyobb rost tartalmú ilyen szelet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189713) RexpecT


RexpecT
addikt

Hétvégén nyomattunk egy zempléni túrát. ~37km ~900m szint.




Garmin Edge-el rendelkezők:
Be volt nyomva az auto-pause 4.8km/h alatt, és elveszett egy része az útnak. Sokszor le kellett szálni, a keresztben lévő fák, útviszony miatt(talán néha azért is mert papír vagyok ;] ). Ilyenkor hallottam is hogy ki-be kapcsol a Garmin.
Érdemes ezt a funkciót kikapcsolni? Az egyik srácnak Edge 530-a van, az első keréken egy érzékelővel, amiből tudja az óra, hogy tényleg mozogsz-e.
Neki bő 3,5km-el többet rögzített az óra, és egy 25perccel több moving timeot is. :F

(#189714) Ringman válasza Hasaggymeg (#189712) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálam hasonló a helyzet: keveset iszom, 4-5 kávé mellett.

szombaton először tekertem életemben egyhuzamban 50+ km-t (67 jött össze, de az utolsó 8-10 km nagyon nem hiányzott), megittam közben kb fél liter folyadékot, mert több nem is hiányzott (vsz. ez is hiba volt)

(#189715) parandroid válasza Hasaggymeg (#189712) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Többféle fejfájás van, a migrén az, ami olyan, mintha a szemed mögött lenne egy szúró fájdalom, jellemzően csak az egyik oldalon. Ezt az agy nem megfelelő vérellátása okozza, az erek nem képesek elég oxigéndús, friss vért szállítani. Ez vagy genetika, vagy érelmeszesedés, koleszterinlerakódás, vagy vérrögképződés. Ezen segít az erek kitágítása, vagy a vér higítása: hidratálás, és koffein. A többi fajtához szerencsére nem volt szerencsém, vagy fel sem veszem emellett, de azokra nyilván másfajta kezelés, vagy hatóanyag kell. Algopirin szokott még általános fájdalomcsillapítóként működni fejfájás ellen is, ilyen panadol, és társai nekem olyan, mintha tictacot eszegetnék. Legalábbis fejfájás szempontjából, a májam biztos kevésbé örül neki, úgyhogy ezeket már be sem szedem, akkor inkább egy xxl-es red bull.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189716) jjeahh válasza RexpecT (#189713) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szóval te vagy az új follower :D . Nyomj még sok ilyen kört, mert az ilyeneket szeretem nézni stravan :DDD . A pulzusod elég durva, de sajnos most tavasszal nekem is el tud szállni :( .
Az auto pause szerintem jó, de ne 4.8km/h-ra állítsd, hanem mittomén, 1km/h-ra, vagy ne állíts limitet, hanem hagyd automatán. Nálam a Touring Plus 1km/h-nál már azonnal kezd mérni, ami nem is árt, mert itt nagyon sok olyan emelkedő van, ahol 4-5km/h a KOM és kb 3km/h-val tudok kitekerni :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189717) Hasaggymeg válasza Ringman (#189714) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én nem tudok inni, próbáltam, de nem megy. A sok víztől egyenesen hányingerem lesz, de egyebet sem kívánok csak ha nagyon kiizzadtam nyáron a melegben, vagy valami nagyos sóst ettem. :F December óta egyetlen nap volt, hogy 3L folyadékot megittam, ebben tej, gyümölcslé, leves és kefir is benne, tehát összes folyadék ami még iható, nem kanál kell hozzá.😕 Amúgy amint elkezdtem követni még én magam is elcsodálkoztam milyen kevés jön össze naponta. :F

RexpecT...az jó, vagyis szűk negyvenen 900m az faxa! :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189718) #75376384 válasza Hasaggymeg (#189712) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ez lehet elég triviális lesz, de nem lehet hogy rossz a párnád vagy az alvó póz? Én nem rég fedeztem fel. Volt hogy hasogató fejfájással keltem és nem értettem miért. Aztán gép előtt ülve is előjött ez. Egyik alkalommal a gyógymasszőr megnyomkodta valahol ott hátul. Leírni nem tudnám pontosan hol, de megtalálom és bármikor mostanság amikor fáj, ott megmaszirozva elmúlik.

jo nyilván ez csak erre a típusra jó, de az hogy neked is x év után csak úgy előjött annak valami oka lehet.

Régebben érzékeny voltam időjárásra is (itt ahol most lakom ez szerencsére elmúlt) de az se jött elő ennyiszer, mint neked.

A másik ok amitől fájni szokott az a nem megfelelő mennyiségű folyadék, illetve ha két napnál tovább kihagyom a kv-t (igen erre a koffeinfuggosegre nem vagyok büszke, de cserébe nem iszom alkoholt és nem is cigizem :D ).

szerk.: az vízivasra rá kell szokni, 1-1 korty ha éppen olyanod van. Amint megszokod jól fog esni plusz az éhségét is csökkenti.

[ Szerkesztve ]

(#189719) parandroid válasza #75376384 (#189718) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Koffeinnek jelen állás szerint több hasznos tulajdonsága van, mint káros. Nyilván a mértéktelenség visszaüt, illetve tény, hogy az alvásminőséget befolyásolja, viszont pár óra alatt kiürül, szóval ha nem este iszod, nem para.

Hasaggymeg: Jó ideig egy ásványvízpalackozóban dolgoztam, amikor észrevettem, hogy nem ittam jó ideje, akkor egy slukkal letoltam egy félliteres palackkal (nyilván szénsavmentest, bár amúgy is mind azt ittuk). Nyilván jobb, ha folyamatosan, kisebb adagokban fogyasztod, de a víz az víz. Ártani nem fog, legfeljebb többet kell pisilned, cserébe nincs olyan élettani funkció, aminek ne tenne jót.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189720) #75376384 válasza parandroid (#189719) üzenetére


#75376384
törölt tag

Igen tudom. Csak jellemzően melóban iszom napi 3-4 darabot, mellé 2.5-3liter víz. Hétvégente van hogy elmarad, elfelejtem és akkor hétfőre mint akinek egy bottal verték szét a fejét olyan fejfájásom van. a legutolsó valamikor fél 4 körül megy le.

(#189721) Hasaggymeg válasza parandroid (#189715) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Utálom az energiaitalok ízét is de ki fogom próbálni, hátha, csak jobb mint gyógyszert szedni. :F

vzarmo...van baj a nyakammal is, de amióta ilyenen alszok nem fáj, nem "alszom el" a nyakam...a fejfájás meg előjön ha pl. nem otthon alszom, más párnán, más ágyon és nem is mindig reggel kezdődik mikor felkelek, hanem össze-vissza. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189722) 6030D


6030D
Ármester

Rakjatok ki meló közben a kezetek ügyébe folyadékot, és ha ránéztek, nem felejtetek el inni. Nyilván van, aki nem tud kijárni negyed óránként WC-re, de a többieknek érdemes rászokni. Bringán ugyanígy, Garmin például tud jelezni, hogy egyél-igyál (ugyanott, ahol pulzus és egyéb riasztást lehet állítani), nyáron, nagy melegben ajánlott az 1 nagy kulacs/óra. Sőt, igazából 1 liter/óra, és télen is. Hozzá kell szokni, hígítja a vért, javítja a teljesítményt is. Nyilván szükséges mellé a só és szénhidrát pótlás.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189723) Hasaggymeg válasza 6030D (#189722) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A munka lassan az ivás rovására megy, mi?! ;]

RexpecT...most nézem, hogy míg a múving tájm kettő és fél, az ílepszd tájm majdnem hét🤭...nem siettétek el azért ti sem, erre nyugodtan mehet az "Zasszonyos" bélyeg. :DDD (amúgy meg ne vegyél komolyan, csak zrikállak, így is jó az a szint ahhoz a távhoz. ;) )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189724) ivana válasza parandroid (#189715) üzenetére


ivana
Ármester

A Quarelin jó migrénre az algopyrin + nospa + koffein. Egyik barátom orvos ő úgy szokta, hogy egyszerre bevesz kettőt :D A redbull szintén jó, bár az eredeti taurinos thai a legjobb (a közeli vietnámi boltban szokott lenni), viszont az íze az valami fertelmes. Plusz az izotóniás ital is jó, sokkal jobb mint a sima víz.

(#189725) parandroid válasza Hasaggymeg (#189721) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Red Bull azért jó, mert csak 2 deci, és iszonyat mennyiségű koffein van benne, ráadásul az íze is elfogadható.

Napi folyadék-, és ásványi anyag mennyiséget én ezzel a dm-es porral oldom meg: [link] . Biciklis van rárajzolva, csak jó lehet. :D Amúgy fél literhez ajánl egy adagolókanállal, én egy literhez szoktam tenni, ez a sztenderd napi adagom minden nap. Folyadék emellett még legalább egy liter (csap)víz, plusz minden, amit nem kimondottan a folyadékpótlás miatt viszek be: kávé (általában sok tejjel), tea, levesek, egyéb üdítők, vagy energiaitalok (erről próbálok lejönni, nyilván nem napi szinten tolom, teljesen meg amúgy sem akarom elhagyni). Ha bicajozok, akkor kb óránként egy (0,75l) kulacs - optimális esetben. Ez utóbbi sajnos nagyon nincs meg általában.

ivana: így van, a quarelin ilyen még. De az manapság nem egy divatos cucc, nem is tudom, lehet-e még kapni. Izotóniás italt meg lásd fent. Nospa görcsoldó, ez meg elvileg érgörcs, szóval logikus, de azt még nem használtam - korábban a nejem szedte menstruációs görcsökre, most a lányaim értek abba a korba, szóval az mindig van itthon.

Víz és víz között nagyon nagy különbségek vannak, felénk Zalában az artézi víznek 500 mg/l fölött kezdődik az ásványi anyag tartalma, ahol folyóvízből nyerik az ivóvizet (BP), ott ennek nyilván a közelében sincs. Viszont erre figyelni kell, mert ha túlzásba viszed, akkor szülhetsz egy (több) cuki kis vesekövet, az meg megint nem fincsi.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189726) RexpecT válasza jjeahh (#189716) üzenetére


RexpecT
addikt

jjeahh:
Igen, én vagyok az :DDD . Sajnos tényleg durván magas volt a pulzusom, a lábamat minimálisan érzem most, szóval gyűjtögetni kell még szorgosan a kilométereket és a szintet, hogy legyen szusz :K .

Hasaggymeg: Elsőre teljesen jó volt, igazából a felfeléket is nagyon élveztem, a lefelé az pár helyen neccess volt, főleg ahol durván sáros, köves, vagy faleveles volt jó kis traktornyommal bekombózva. A száraz viszonylag sima lefeléken éreztem magam igazán biztonságban.
Igen, nagyon elhúzódott, a fele megálló nekem is kellett volna ez biztos, de túl sokat álltunk meg és túl sokszor(felfelé főleg, de lefelé is bevárni egymást, aztán az egyik forrásnál ismerősökbe is botlottunk, csak ott elment 1 óra kb.).

[ Szerkesztve ]

(#189727) xy.zsolt válasza 6030D (#189722) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezekre gondolsz??
Ha a Time alert-et pl 15 percre állítom akkor 15percenként riaszt?
Vagy ha a Caloria alert-et pl 150-re állítom akkor minden elégetett érték után jelez?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189728) jjeahh válasza Hasaggymeg (#189717) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Még mindíg azt tervezem én, hogy összehozzam 10-15 kilóméteren az 1000m fölötti szintet ;] . Asszem eddig a rekordom 23km/1000m, de abban voltak bőven "sík" részek is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189729) Hasaggymeg válasza RexpecT (#189726) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A vége a szintrajznak lefele az elég keménynek néz ki, felfele biztos besz@rás lett volna. :)

jjeahh...így kell azt. [link] [link] 13% fel és le 7+ órán keresztül...és már őt is megfosztották a tróntól. :U 14%-os (!) átlagemelkedés annyi órán keresztül. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189730) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, asszem megtaláltam asszonynak az ultimate túrabringát: [link] .

Koskormánytól retteg, ennek meg a formája, meg a színe is (!!!!!!!44!444!!!) tetszik neki. Felszereltség rendben van, ár még elmegy, 6 év gari, éééés: a héten küldik is. Napok óta frissítgettem a canyon outletet, ma felkerült egy XS-es darab, le is csaptam rá. A trekking marad neki munkába járni (erdei kavicsos út egy jó részen, maradék meg jó kis toldozott-foltozott városi, kátyús aszfalt, szóval oda nem jó), viszont végre el tudunk majd járni nagyobb túrákra, amerre rendes, jó minőségű bicikliút van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189731) 6030D válasza xy.zsolt (#189727) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem magyar menüs a 130, így: Kerékp. beállít. -> Riasztások -> és ott van Kalória, Étel, Ital.
Az elsőt hagynám, az csak woodoo, a másik kettőből meg értelem szerűen amit szeretnél csipogtatni, bekapcsolod, és az ott megadott időnként csipog, gondolom felirattal, hogy EGYÉ'! (Nem használom) Hosszú maratonokra, vagy nem megállós hosszú edzésekre jó lehet (10 percenként ivás, 20 percenként mondjuk folyékony kaja).

peterkeT: milyen jó lenne, ha a Mazdának is ilyen színe lenne, mi? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189732) zolnagy válasza szuszinho (#189691) üzenetére


zolnagy
őstag

Kulacs, ropi, banán, egy belső, imbusz, gumileszedő műanyag, mobil, pénz, iratok, minipumpa

(#189733) G@ben


G@ben
addikt

Tudtok olyan 2-2,5 literes nyeregtáskát ajánlani, ami úgy szerelhető fel, hogy lehetőleg nem ér a nyeregcsőhöz és stabilan rögzül, nem leng oldalra? Vagy ha a nyeregcsövön is felfekszik, akkor legalább legyen egy kis távtartója, hogy a táska széles orra hátrébb kerüljön!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#189734) RexpecT válasza Hasaggymeg (#189729) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen ezt néztem anno, brutális.

(#189735) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Bikeparkosokat kérdezném elsősorba.
A Wexl Trails csinált csáklyás felvonót, vagy valamit nem jól értek?
Mert ha igen az naaaggyon király lenne.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#189736) X2N válasza SSJmeszes (#189735) üzenetére


X2N
senior tag

Az csak a gyerek pályán van ;]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#189737) XZoli válasza RexpecT (#189713) üzenetére


XZoli
aktív tag

bekapcsoltam nekem ahogy indulok most elindul azonnal, de már fel vagyok szenzorozva :DDD (speed, pedálfordulat, mellkaspánt), amikor még nem voltak szenzorok több kilométer kihagyott nekem is .

viszont a baleseti riasztás az működik leteszteltem :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#189738) parkr válasza parandroid (#189730) üzenetére


parkr
őstag

dehát ez Roadlite, nem is Ultimate ;]

[ Szerkesztve ]

(#189739) jjeahh válasza Hasaggymeg (#189729) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Á, én nem így gondoltam, hanem gyökeres, köves terepen és nem 14%-os emelkedőkön, hanem minimum 15 és max 25%. Már tavaly kinéztem egy helyet erre a célra :D . Annyi, hogy én csak 1000-1500m szintet akarok letudni minél kevesebb kilóméterrel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189740) RexpecT válasza XZoli (#189737) üzenetére


RexpecT
addikt

Gondolom jó erre a Magene S3+ speed/cadence sensor is.
Így hogy levettem 1km/h-ra így csak nem kellene ki-be kapcsolgatnia.. :F

(#189741) szekra


szekra
őstag

Sziasztok! Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni. Kelly's Clea 30 illetve Cliff 90-ről mik a vélemények? Főként városban használnánk, nagyon ritkán murvás terepen ha úgy kívánja az út. Illetve Cliff 90 esetében az M és L méret között vacilálok, szinte semmi különbséget nem érzek, mindkettő kényelmesnek tűnik, annyi, hogy az L-es esetében enyhén már súrolja a legnemesebb szervem ha lábam között van a nyereg. :D Állítható a kormány magassága, érdemesebb a nagyobbat venni, nem lőhetek nagyon mellé? Sajnos használni nem tudom, hogy megérezzem melyik a jobb, új bringáról van szó. Egyébként 182cm vagyok.

(#189742) xy.zsolt válasza 6030D (#189731) üzenetére


xy.zsolt
őstag

520 plus menüben ilyet nemlátok, hogy étel, ital. :( Kalória van meg idő...és a többi szokásos.
maximilian4 ránéznél te is a tiedre ez ügyben...köszi

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189743) Sleek


Sleek
senior tag

Szfváron van vmi bolt ahol nem csak smp nyereg van ? Beszéltem a kerékpár diszkonttal mert mindig oda szoktam járni ha kell vmit venni és nem netről rendelek. Elmondtam nyűgöm bajom . Fejcsóválás majd válasz ha az smp ből nem ok a dolog akkor nem tudják mit adjanak... Nem gondoltam volna ,hogy egy rühes nyereg vásárlás ennyi macerát okoz. Főleg ,hogy szinte alig vannak készleten más márkák akár a webshopokkban is. Komolyan mondom fogom azt leszedem nagyfater ruszki bringájáról a nyerget az legalább kényelmes meg valódi bőr :DD

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#189744) xy.zsolt válasza Sleek (#189743) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Probléma megoldva...Ha rajta ülsz úgysem látszik min ülsz ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189745) 6030D válasza xy.zsolt (#189742) üzenetére


6030D
Ármester

Kár. Van viszont olyan, hogy ismétlődő riasztást csinálj egy értékhez (használati 62. oldal, az értelmét nem látom, mire jó), így esetleg tud működni. Mondjuk 100-as pulzust és 30 percet megadva, elvileg 30 percenként csipogna mindig.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189746) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Volt esetleg innen valaki mostanában a Budakeszi - Nagykovácsi közötti tájvédelmi körzetben? (Vagyis a CRK pályáján). Mennyire járható a terep?

Gondoltam hosszú hétvén tennék egy tiszteletkört, ha nem ultra nagy szívás.

(#189747) parandroid válasza parkr (#189738) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Naa, ahhoz képest hiányzik is egy számjegy a számsor elejéről az ár rovatban. :D

Asszonykámnak jó lesz, ha síkon tud vele tartani egy tartósan kényelmes 25+ tempót, már elégedett vagyok. Nem egy sebességmegszállott, ő csak lazán tekerni szeret, de a trekking meg nem való hosszabb aszfaltos túrákra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189748) kristoph08


kristoph08
csendes tag

Sziasztok! Hadd kérjem újra a segítsetek, ma elhoztam a szervizbol a bringám, generál szervíz volt, fékeket cseréltek, mindent beállítottak. A próbaút során azt tapasztalom, hogy ha elől a középső lánctányéron tekerek, akkor elég gyakran valamiért felkapja a felső, legnagyobb lánctányér a láncot, mire összeakad a lánc és megáll a hajtás. Kapott a szervíz során új láncot is, hátul Sram X0, elől Sram X7 váltó van. Esetleg van tapasztalatotok vagy ötletetek, hogy mitől lehet, esetleg a valtokon kellene állítani?

Köszi a segítséget, ha hasznos akkor tudok képet feltölteni arról ahogy összeakad.

(#189749) Friczy válasza velizare (#189645) üzenetére


Friczy
senior tag

rengeteg olyan eset van, amikor valahol valami ropog a vázon. Ilyenkor a tulaj egyből a pedálra, villásra, bármire gondol, pedig mindössze annyi történt, hogy némi kosz bekerült a nyeregcsőbe, és az képes ropogni, Ilyenkor nyeregcső kivétel, alapos tisztítás kívül belül, és nagyon enyhén bezsírozva a nyeregcsövet, visszarakva megszűnik a kattogó, ropogó hang. Szóval nem hülyeség a nyeregcső zsírozása (megakadályozza a nagyon finom por bekerülését is), de persze mértékkel. Szóval nem teljesen hülyeség.

(#189750) bardi válasza Sleek (#189743) üzenetére


bardi
aktív tag

Valamelyik facebook adásvétel csoportban árultak egész sok ergon sm10-es nyerget, új bringáról bontottak talán, ezek szögletesebbek, mint az smp nyergek, lehet emiatt bejönne neked.

'92 Honda VFR 750

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.