Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189551) Ringman válasza andrisbandi (#189548) üzenetére


Ringman
nagyúr

én kamionos boltból fogok venni 3M matricát prizma helyett, pl: [link]
ugyanezeket biciklis boltból ennek többszöröséért is láttam már.

(#189552) Scaletta válasza Hasaggymeg (#189550) üzenetére


Scaletta
tag

Köszönöm, ment is a rendelés :D Igazából egy pumpa azért ha ellátja funkcióját. rossz nem lehet :D :R

(#189553) 6030D válasza Csabahun (#189531) üzenetére


6030D
Ármester

2,5 éve van meg a karbon montim, de 5 éves a váz, kutya baja. Körülöttem elég sok embernek van régóta, nincs vele több gond, mint egy aluval. Amitől egy karbon törik (oldalról kap ütést, szemből karambol, túlzott terhelés), attól az alu is horpadni fog, vagy a hegesztés(mellett) szétnyílik. Kárt maximum te tudsz benne tenni, ha túlhúzod mondjuk a nyeregcsőbilincset, de erre van nyomatékkulcs, de ésszel anélkül is meg lehet oldani.
Annyi, hogy nagyon régi vázat nem vennék (kezdeti 26"), már csak a technológia fejlődése miatt sem.

Illetve nem írtad, hogy milyet vennél. Ha újat, és még nem néztél szét a piacon raktárkészlet miatt, akkor rendeld meg most, hogy a nyáron már tekerhess, esetleg. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189554) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Tavaly a karbantartás után mentem a bicajjal kb 2-300km városban. Úgy nagyjából 10 hónapja bent áll a raktárba. Érdemes megolajozni a láncokat és hajtás? Bicaj boltban tartották karban, de most nincs nyitva semmi így én barkácsolnék. Gondoltam veszek bicikli lánc olajat és bekenve a láncot átmozgatom. Vagy ennyi állástól és futástól nem kell parázni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#189555) zsocy válasza vallas (#189544) üzenetére


zsocy
őstag

A mez zsebek annyira mélyek és szorosak hogy onnan nem valószínű hogy országúton kiesik bármi. Montinál ugrálás közben lehet más. Eleinte nekem is furcsa volt, de aztán elkezdtem bízni benne :)
Nyeregtatyóm ez a Decás darab, ebben a belső, a multitool és a minipumpa is elfér (meg a Shadowstand), és ez még szerintem elég kicsi hogy ne zavarjon, de már elég nagy hogy legyen értelme is.

zsamiatt, az állás miatt nem kell parázni, de karbantartani kell, egy lánckenés alap, te is simán megcsinálhatod. Amúgy a bringa szervízek most is nyitva lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#189556) bszg@ válasza Scaletta (#189549) üzenetére


bszg@
tag

Ősz óta használok SKS műhelypumpát. Jó, kényelmes, úgy tűnik, pontos is, de a kombinált fej miatt nem lehet vele a teleszkópomat pumpálni.
Egyébként kisebb tesója is jó, 7-8 barnál valszeg nem akarsz többet fújni sehova.

(#189557) Nutra válasza mobal (#189533) üzenetére


Nutra
tag

Laza 1 naposokra én is hasonló méretet teszek fel és többnyire tele is rakom mindenféle hasznos kacattal :)
Csak akkor a trekking van alatta ;)

[ Szerkesztve ]

(#189558) andrisbandi válasza Ringman (#189551) üzenetére


andrisbandi
őstag

Köszi, most nekem is 3M van a küllőkön. :)
Tökéletes házi megoldás.
FLECTR ZERO wheel reflector set
- Ehhez hasonlóan fel lehet rakni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#189559) parandroid válasza xy.zsolt (#189541) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

xy.zsolt: Első pár évet kb a gettóban laktunk. 5 db 12-14 emeletes ház, darabonként 60-80 lakással. Ahhoz képest egész normális környék volt amúgy, de nyilván nem egy rózsadomb. Parkolni, vagy bicajt tárolni kb esélytelen volt. A bovdenszakítás ezzel együtt szerintem nem szándékos volt, beleakadhatott egy fémpedál, vagy ilyesmi, aztán ész nélkül rángatta, vagy eldőlt, és megtépte, nem tudom. Most már saját házat bérlünk, kis udvarral, tárolóval, garázzsal, azért ez más...

jjeahh: Zárd rá egy radiátorcsőre, vagy valami kilógó fémdarabra, amikor nem használod.

vallas: Egy normális mezzsebbe kb egy kiló kenyér belefér. A középső el A két szélsőbe meg még két bagett.

Ringman: Köszi, majd megnézem, ha oda jutok, fix valami nem akarok semmiképpen, alapvetően nem használnám esőben, csak ha esetleg közben megered, vagy nedves az út, akkor ne legyek
n a hátam tiszta mocsok.

andrisbandi: Még nem vettem meg, télen csak görgőzés volt, de valószínű, hogy ez lesz, csak várok valami akcióra. :B

zsamiatt: Lánctisztítót is vegyél, meg láncolajat is. WD40-nek van készletben, én azt használom. Először le kell tisztítani, ha a mocsokra ráolajozol, csak rosszabb lesz, márpedig ennyi idő alatt az olajos alkatrészek iszonyatport, mocskot összeszednek álltukban is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189560) Friczy válasza Scaletta (#189549) üzenetére


Friczy
senior tag

SKS általában jó termékeket gyárt, eddig egy ellenpéldával találkoztam, az egy országúti minipumpa volt SKS Wese néven, kettő is tönkrement nagyon kevés használat után, olyat ne vegyél.
Műhelypumpának nekem egy Giyo márkájú van (sokszor a nevesebb márka is Giyo, csak a márkajelzés más), már legalább 10 éve, egy fémháza, nyomásmérős, dual szelepes (forgathatós fejjel). Na ebből a dual szelep szép lassan megadta magát, nagy nyomásnál ledobta a fejet a bringáról, azt a csővel együtt lecseréltem egy olyanra, amit forgatni sem kell, és használható autószelephez és Prestához egyaránt.Eddig tökéletes volt, vasárnap megadta magát, teljesen beragadt, se fel, se le. Szétszedtem, megjavítottam, remélem, jó pár évig még kihúzza. A pontos típust nem tudom, de hasonló fémházas Giyo pumpából találtam jó néhányat egy gyors kereséssel, 10e vagy az alatti ársávban.

(#189561) Ringman válasza parandroid (#189559) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha nem akarsz fixet, akkor szerintem minimum egy s-blade-et tegyél hátra (vagy valami hasonlót)

(#189562) parkr válasza Nutra (#189532) üzenetére


parkr
őstag

Te mit raksz bele, hogy ekkora kell? ;]

Nekem ilyen van és még egy co patron+fej elfér benne (mondjuk ezt is vagy évente kétszer ha felrakom... :DDD )

#189559 peterkeT mekkor az a mez? :D nekem az M-esen középsőbe talán 2-3 zsemle ha beleférne. szűkösen.

[ Szerkesztve ]

(#189563) IMIIKE1998 válasza parandroid (#189540) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én a 10k-s kempingemet merem kilakatolva az utcán hagyni, mert lopnak ezek mindent. Amúgy ha városi ingázásra kell bringa és rosszak az utak, akkor lehet jobb egy cross trekking vagy belépő monti merev villával meg aszfalt külsővel. Én részben ezért is adtam el a fitness-t. Hiába a 30-35-ös gumi, a gagyi utakra kell a 45-50 mm, hogy ne rázza ki a lelket belőled a bringa szerintem.

(#189564) Friczy válasza IMIIKE1998 (#189563) üzenetére


Friczy
senior tag

>10 éven át jártam 28 mm-es gumival merevvillás biciklivel Budapesten mindenfelé. Nem kell oda 45 meg hasonló szörnyek.

(#189565) xy.zsolt válasza parkr (#189562) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerintem ez a nyeregtáska méret is csak olyan mint a női táska.....bármekkorát is raksz fel azt tuti telerakod ;] :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#189566) IMIIKE1998 válasza Friczy (#189564) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nyilván emberfüggő is, ha outihoz vagy szokva, akkor biztos jó. Nekem szinte mindig montijaim voltak, ahhoz képest a fitness nagyon rázós.

(#189567) parandroid válasza IMIIKE1998 (#189563) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

50 mm széles gumi (2,0” Conti RaceKing) nekem a 29-es montin van, és nekem fölöslegesen sok rá... :U Szívem szerint valami 40 mm-es trekking gumit kapna, ha lehetne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189568) Ringman válasza parandroid (#189567) üzenetére


Ringman
nagyúr

abból a "királykategória" a schwalbe marathon almotion TLEasy 28×1,5 (igazából touring, de commuternek kb ugyanaz kell )

gördülési ellenállás, tubeless, hosszú élettartam, defektvédelem, ehhez mérten viszonylag mérsékelt súly

(#189569) parandroid válasza Ringman (#189568) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a marathon-változatokat nézegettem én is, csak menjen rá egy fitnessre. Tárcsás verzióknál azért van rá esély.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189570) jjeahh válasza parandroid (#189567) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tiéd lenne a világon az első trail/downcountry gép trekking gumival :D . De láttunk már furcsábbat a topikban, pl kormánytáskás endurót :P .
Amúgy személy szerint én kimondottan szeretem városban alacsony nyomáson az 57-es gumikat, számomra az egyetlen ami elviselhetővé teszi a városi bringázást, az a bunnyzás, padkákról leugrás, lépcsőzés, 100 éves rázós macskakövön száguldozás, szvsz ezekhez kell az öblös gumi meg a monti, kolbász gumival nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189571) Sleek


Sleek
senior tag

Igen . Csak mindkettő szár legyen meg a teleszkópon

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#189572) Hasaggymeg válasza bszg@ (#189556) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem csak a fejen múlik, hogy tudsz-e vele telót pumpálni, kell legyen benne egy visszacsapó, vagy egyirányúsító szelep mely csakis egyik irányba engedi a levegőt, másképp egyetlen szisszenéssel elmegy a telóba fújt levegő nagy része. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#189573) XenHai


XenHai
senior tag

Sziasztok

Nagyából 1 éve tulajdonomban van egy orbea vector 20-as SPD pedállal. A problémám a következő 16 km tekerésnél elzsibbadnak a külső lábujjaim . És a csuklóm is rettenetes fáj .Van valami ötletetek? Motoszkál bennem a gondolat ,hogy át lehetne e alakítani drop bárra a bringát ? Elvileg van belőle ilyen verzió és geoban nem láttam eltérést. Mennyibe kerülhet egy ilyen átalakítás?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv
XenHai

(#189574) ivana válasza Scaletta (#189549) üzenetére


ivana
Ármester

A nagy decathlonos jobb minőségű, mivel a decathlonban van sks is helyben összehasonlítottam anno amikor vettem.

(#189575) ivana válasza XenHai (#189573) üzenetére


ivana
Ármester

Az spd okozhat lábujj zsibbadást, a stopli helyzetével kell játszani. A csukló már furcsább eset, milyen markolatot használsz?

(#189576) Csabahun válasza 6030D (#189553) üzenetére


Csabahun
senior tag

Szia!
Köszönöm szépen a válaszodat! :R
Cannondale Fsi-5 2018-as illetve Kellys Slage 30 vagy 50 ez is 2018-as model, mind a kettő új.
Jelen pillanatban egy alu Kona Cindercone 2001-es bicóm van, régen versenyeztem is hobbi szinten,de már lassan 20 éve nem bicózok komolyabban.
Tehát alu terén van tapasztalatom, viszont a karbon az nekem még használat szintjén új.
Ezért is félek tőle és kértem segítséget itt.
Véleményed szerint melyikkel járnék jobban Cannondale vagy Kellys?
Nem tudom számít-e de 100kg vagyok, bár idén a terv 85-90kg.Tavaly fogytam 12kg-ot, hogy elkezdtem megint bicózni.

Cannondale: [link]
Kellys: [link]

Üdv: Csaba

[ Szerkesztve ]

(#189577) tacto válasza jjeahh (#189542) üzenetére


tacto
aktív tag

Nekem epp ilyenbe tört bele a kulcs par napja, majd idönkent megsimizem, mikor arra jarok. Viccet felreteve, valahogy meg kell oldjam, szo szerint. Persze, jol lekötve, argus szemek elött kell buheralnom, szerencsere a potkulccsal legalabb rendelkezem. :O

(#189578) Alg válasza jjeahh (#189542) üzenetére


Alg
veterán

Jó neked, mi hiába írtuk ki hogy a postás által félrekézbesjtett bike24 csomagot legyenek szívesek ideadni, senki nem jelentkezett. Mondjuk fogalmam sincs mit csinál egy átlagember egy GP5k TL gumival, co2 pumpafejjel, TL trutyival meg Presta szelepmagokkal :F Más outis nincs a házban tudtommal és aprón sem bukkantak fel. Szerintem felbontotta, látta hogy nem értékes cucc és kihajította mert felbontva nem volt pofája ideadni.

Szerencsére úgy néz ki visszakapjuk a pénzt, legalábbis most aláírattak velem egy papírt hogy sose láttam a csomagot és fogalmam sincs hol lehet.

Más: de baromi jót tekertem ma, reggel 10ig egy lélek sem az utakon, mindenhol csak a napsütés, csend, madárcsicsergés, gumisurrogás. Végre nyári cipő (minusz közel fél kiló), aláöltöző, brigásmez. Nagyon kellett már.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#189579) p4radox


p4radox
csendes tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni a 10+ éves montimat egy gravelre. Van mostanában valami különösen ajánlott darab?
Egy cube nuroad pro (2021)-et néztem ki. 400 körül szánnék rá max. 50% konnyebb terep 50% bringaútra lenne. Tudtok ennél jobbat ennyiért, vagy alternatívákat?

(#189580) XenHai válasza ivana (#189575) üzenetére


XenHai
senior tag

Gyári van rajta.

(#189581) kuntics válasza xy.zsolt (#189539) üzenetére


kuntics
aktív tag

Biciklihez adták,azért ez van. Megvan a koskormány is,csak ahhoz meg fékkarok nincsenek. Már csak az fvk rövidítésre kell rájönnöm :)

peterkeT a csepel alu vázas,karbon villás,csak váltót nem lehet beleszerelni. Ha lehetne,akkor nem kerdezősködnék,az maradna. A karbon villa miert olyan fontos előre? De egyebként nekem is valami hasonló lenne az ideális.

Hínár929 köszi a hasznos infókat,nem is gondoltam volna,hogy fekkarok között is ennyi különbség van. Stucni már meg van fordítva,max hosszabb kellene bele. Sárvédő nélkül megvagyok,eddig is úgy közlekedtem. Szintkülönbség nem nagyon van (Győr) csak állandó szembeszél :)

Lassan körvonalazódik a megoldás,szerintem egyelőre marad a genesis. Kap egy merev villát előre, új külső,belső,meg talán pár apróság. Azzal melóbajárás meg a rövidebb túrák kipipálva,hosszabb távokat úgyis csak jövőre tervezek. Akkor meg jövök újra :)

Külsőből mi az ajánlott mostanában? 100% aszfalt, defektvédelem mindenképpen kellene. Jelenleg 42*622 van,városba szerintem jobb lenne eggyel szűkebb is.

(#189582) ZolkoW válasza xy.zsolt (#189539) üzenetére


ZolkoW
őstag

ugyanolyan széles, mint egy kos ;)

kutics: FékVáltóKar

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189583) parandroid válasza kuntics (#189581) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Karbon villa könnyebb, meg a rázkódást elvileg jobban elnyeli. Guminak Schwalbe Marathon valamelyik verziója, vagy valami városiasabb Continental.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#189584) rwin5


rwin5
őstag

sziasztok!

Tud valaki esetleg olyanról, vagy tanácsolni tudja-e, hogy hogyan lehetne a 14. kerületből kijutni egyszerűen a Déli pu-ra - /onnan meg a Balaton a cél/? (jöhet a válasz, hogy hát kerékpárral :DDD de jönne velem egy nagy utazótáska is)

Én taxira gondoltam vagy esetleg vmi Oszkár kocsival megbizniszelni ilyet. Valaki tud esetleg olyan taxitársaságot amibe beférhet a bringa esetleg és vállalják?

Crossway 20-at kéne vhogy eljuttatni

(#189586) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Látom, az emberek még mindig sportot űznek a szemetelésből. Lakott területen az út mellett annyi szemét van szétdobálva (még mintha bringa kormányszivacsot is láttam volna), hogy egy szemétszedő csapat simán eltolhatna rajta napi 8 órát, és nem unatkoznának

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#189587) Maximum1 válasza -=RelakS=- (#189586) üzenetére


Maximum1
őstag

Vagy, madarak kiszedik a szemetesből, széthordja a szél.....

(#189588) -=RelakS=- válasza Maximum1 (#189587) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Több kilométeren keresztül, és pont az út szélén szétdobálva? Nagy palackok is?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#189589) Maximum1 válasza -=RelakS=- (#189588) üzenetére


Maximum1
őstag

(#189590) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#189588) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én régóta gondolkozom azon, hogy nem lenne hülyeség valami villára szerelhető szemetesbe gyűjteni az erdőben talált hulladékot, külön kesztyűt vinnék, stb... csak még nem szántam rá magam, hogy meg is csináljam. Leginkább valami ilyen táskát tudnék elképzelni a célra: [link]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#189591) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!
Ultegra 6700 első váltó tökéletesen beállított magasság, párhuzamosság és végállás limitek ellenére mindkét irányba rendszeresen ledobálja a láncot. Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a hiba. Tapasztalt valaki hasonlót? Bármi ötlet esetleg?

(#189592) Alg válasza szabop27 (#189591) üzenetére


Alg
veterán

Kifelé fizikailag lehetetlen hogy a váltó ledobja a láncot ha jól van a végállás meg a magasság beállítva, egyszerűen nem fér el a lánc a fogaskerék meg a váltókanál között... ránéznék még egyszer a végállás beállítasra, főleg hogy mindkét irányban probléma van.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#189593) szabop27 válasza Alg (#189592) üzenetére


szabop27
csendes tag

Ránéztem, egy papírlapot nem tudnék bedugni a lánc és a keret közé, se lent, se fent. Ami viszont feltűnt, hogy nagytányérra váltáskor "túl tudom tolni" a keretet, mintha a nagytányér után is lenne még egy trim fokozat, mint a két tányér között.

(#189594) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Asszony nézeget magának első kerékpárt. Tapasztalatunk már van bringa kölcsönzőkből, így tudja, hogy városi bicajt szeretne, amin "egyenes háttal" tud tekerni. Nagyjából ott is használná, esetleg Balatonon, Tisza-tó környékén a töltésen tekerne vele, ritkábban földúton, sima erdei úton. Szerintem az ilyen terep még bele férhet a városi kerékpár adta lehetőségekbe. Ki is nézett párat, de most elkapta a shopping láz, mert le van árazva egy itt. Valóban érhet ez a bicikli 130-at? Jó vétel lehet a 6 sebességével?
Ez jóval olcsóbb, 21 sebességes, és bár trekking bicó, a kormánya olyan, amivel "egyenes háttal" lehet tekerni.
Nekem ez a koliken tetszik. De még ez is tetszik neki. Árban csökkenő a sorrend.

Szóval mi a véleményetek? Elég a 6 sebesség? Ezek a márkák megbízhatóak?

Köszönöm a segítséget!

(#189595) Alg válasza szabop27 (#189593) üzenetére


Alg
veterán

Ha bárhogy túl tudod tolni, akkor nem jó a limiter beállítás, az egy fizikai ütköző aminél tovább semmiképpen sem engedi.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#189596) zolnagy


zolnagy
őstag

28" trekkinghez szeretnék belsőt rendelni és megnéztem a webshopok kínálatát. A méret megvan, de akkora a választék különböző árkategóriában, hogy gondoltam megkérdem, hogy érdemes-e belsőből drágábbat venni. Eddig CST márkát vettem itt a helyi boltban ~1000 Ft-ért, de látom, hogy van Schwalbe pl 3x ennyiért. Érdemes, illetve mi az ami nem ajánlott, mert hamar tönkremegy pl? Mi az ami jól bevált?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#189597) -=RelakS=- válasza szabop27 (#189593) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A túltolás annyira nem baj, a mértéke a kérdés.
Szerintem dobj felülről készített fotót a két végállásról. aztán a topik megszakérti.
Egy biztos, amióta egy videó szöget ütött a fejembe, és elég szigorúra állítottam a váltókat, azóta nincs sem váltás gond, sem ledobálás, pedig előtte a kis lánckerékről rendszeresen leesett a lánc.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#189598) jjeahh válasza zolnagy (#189596) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A random olcsó CST-k szerintem jók, csak nehezek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#189599) Maximum1 válasza szabop27 (#189591) üzenetére


Maximum1
őstag

A hátsó váltón kell beállítani a 2 végállást, hogy ne dobja le a láncot.

(#189600) Because válasza zolnagy (#189596) üzenetére


Because
őstag

melós bringa kerekeiben 6+ éve ilyen CST belső szolgál szóval nálam okést kapna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.