Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188151) RexpecT válasza Halkow. (#188148) üzenetére


RexpecT
addikt

Általában a teleszkóphoz szoktak rakni kisebb mudguardot egyedül, ami inkább arra szolgál, hogy a teleszkóp becsúszóit védje.
Persze leeht tenni nagyobbat, itt egy párat értékelnek is: [link]

(#188152) Ringman


Ringman
nagyúr

na megjött a cube nuroad, már csak össze kell raknom.

az első átütőtengely helyett még a gyári műanyag volt a villában, jól látom, hogy az átütőtengelynek van egy kónuszos alátéte, ezt + az átütőt kell a villán + kereken áttolni és végül az előírt nyomatékkal meghúzni?

+ van a zacskóba 2 csavar, az nem tudom hová kell, lehet csak tartalék.

(#188153) MC Pite válasza natë (#188144) üzenetére


MC Pite
veterán

Jajj, ezt a használtat ennyiért ne, arra főleg ne amire te keresel bringát.

Ami tetszik akkor. Ez a teleszkóp az SL-ben is dísz, életmegkeserítés, macskadobálásra jó főként. Ez montinak akar látszani, de sokan ilyet keresnek.
Én Courier CX, Romet Finale vagy mistral, Kross Seto, Baddog Pointer vonalon (crossfitness, hibrid, fitness, melyik gyártó hogy hívja, lusz a cx-es meg gravel vonulat is jó lehet, de több urban bringa is) indulnék el. De úgy látom a topik nagyja is outi és monti vonalon mozog, a közte lévő tucatnyi kategória fölöslegesen van :( . Ez kb olyan, mint hogy szar utakra SUV kell. Más kérdés hogy a nehéz kerék és az emelés miatt keményítés miatt szarabb velük rossz úton menni mint egy kombival, de hát a reklámokkal ki merne vitatkozni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188154) andrisbandi válasza Halkow. (#188148) üzenetére


andrisbandi
őstag

SKS-Germany Fatboard sárvédő szett

Az olcsók után rápróbáltam erre, bevált.
Le és felszálláskor szoktam belerúgni véletlenül, akkor vissza kell igazítani.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#188155) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#188143) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tegnap annyit kavirnyált ott a kolléga, hogy aligha járhattál arra anélkül, hogy találkoztatok volna. ;]

naté...SL

ringman...fotózd le.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188156) Ringman válasza Hasaggymeg (#188155) üzenetére


Ringman
nagyúr

már összeraktam, anélkül nem lett volna OK a rendszer. :)

a 2 csavar meg vmi tartalék lehet, mert vált rendesen és nem hagytam el semmit a kb 2-300 m-es tesztkörön sem.

ami viszont meglepő, hogy nincs csavar a vázban lévő furatokon (amivel a kulacstartót/stb-t lehet rögzíteni)

a trekking után elég érdekes ráülni, na meg a váltást is kell gyakorolnom a marokváltó után.

(#188157) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#188155) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Meg is találtam stravan, a piros jármű is stimmel, ennek apropóján dobtam rá egy kúdoszt.

(#188158) ZolkoW válasza Ringman (#188156) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem lehet, hogy csak betakarta a meneteket a vastag festék?

És, ki mit vett a bike24 fergeteges hétvégi akciójában? Én nem találtam semmit, ami érdekelt ÉS akciós is, szóval zéró pénzt költöttem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#188159) gabro0 válasza ZolkoW (#188158) üzenetére


gabro0
őstag

Hasonlóan jártam én is. Bár találtam egy sisakot, amivel régóta szemezek, de még mindig kicsit drága (az akcióban 5 ojróval került kevesebbe, mint most). Biztos kifutó és lesz fél éven belül új :)

Ez a napelemes Bikemate kompjúter meg mókás :D Biztos működik, de tényleg a napelemes kalkulátorra emlékeztet.

[ Szerkesztve ]

(#188160) Alg válasza ZolkoW (#188158) üzenetére


Alg
veterán

Ha nem vettem volna meg a használt fulcrum szettet korábban, lehet egy Shamal millére elcsábultam volna, így viszont semmit. Volt 1-2 cucc ami jöhetett volna, de persze a szélső méretekben volt csak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#188161) bardi válasza ZolkoW (#188118) üzenetére


bardi
aktív tag

Milyen átlagot mentél?
Én most először figyeltem, hogy emelkedőkön se szálljon el a pulzus, mondjuk december óta nem igazán tekertem munkábajáráson kívül, és így a 32-es tányérral tudtam tartani a legalább 60as pedálfordulatot, és így nem lett meg a 12-es átlag se, tavaly év végén ezen az útvonalon szerintem egy 15-ös összejött volna. Mondjuk akkor még tekerhetőbb gumikkal mentem, nem minion dhr2 meg dhf.
Idén legalább az első hónapokban megpróbálok majd erre figyelni, kíváncsi vagyok, mennyivel megy majd jobban nyárra, őszre, mint tavaly ment.

'92 Honda VFR 750

(#188162) rétisün válasza ZolkoW (#188158) üzenetére


rétisün
veterán

elértem oda, hogy innentől (úgy értem, a legutóbbi vásárlás óta) tényleg csak pénzkidobás lenne bármit is cserélni, ami nem kopó (vagy neadj' isten elromlott) alkatrész.

meg vagyok elégedve a bringákkal úgy, ahogy vannak.

fura is ez az állapot, az biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#188163) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok tud valaki esztergályost a 19.kerületben?Ezt szeretném elkészíttetni,boltban ezen alkatrészek 2.000-3.000.-ft-ba kerülnek,aki itt lakik 2 háztömbre ő 6-10-ezerért csinálná meg.
Boltban más méretek vannak,kerékpár villanyakra lenne.

(#188164) Zoliwrc válasza ígyvanferi (#188143) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Én voltam, láttam a kudo-t, meg megnéztem flyby-on is

(#188165) Hasaggymeg válasza rétisün (#188162) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elmúlik hamar ne félj. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188166) Ringman válasza ZolkoW (#188158) üzenetére


Ringman
nagyúr

a furat megvan, de nincs benne csavar :):

---
érdekes volt kb 20 év után újra koskormányos biciklivel tekerni, nem tudom h egy kicsit hosszú nekem vagy csak lejjebb kellene hajolni? :)

a kormánynak a vízszintessel milyen szöget kell bezárnia? elsőre úgy állítottam be, hogy a kormány célkeresztje a stucni középvonalában legyen.
a nyeregmagasságon még biztos állítok valamennyit.

sikerült összesarazni első nap

(#188167) Hasaggymeg válasza Ringman (#188166) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kicsit magasnak tűnik a nyereg, próbáld legalább vízszintesbe állítani a kormány előrehajló tetejét. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188168) Ringman válasza Hasaggymeg (#188167) üzenetére


Ringman
nagyúr

a kormányon állítok majd, összeszerelés közben nem figyeltem, hogy lejjebb csúszott a kormány, a célkereszt nem volt középen, most kb vízszintes érintővel indul az íves része.

rámértem a nyeregre, ~1-1,5 cm-rel van most feljebb, mint a trekkingemnél.

[ Szerkesztve ]

(#188169) balintbaba válasza Ringman (#188168) üzenetére


balintbaba
tag

Szerintem más biciklivel nem érdemes összehasonlítani az ülésmagassagot, tök más geo a trekking és az országúti.

Érdemesebb inkább alacsonyabb pozicióból indítani és feljebb emelni, ha nem kényelmes.
A legjobb videó a témában szerintem: [link]

(#188170) Ringman válasza balintbaba (#188169) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, megnézem majd.
igazából nem éreztem hajtás szempontjából túl magasnak (kb 17 km-t tettem ma meg, aszfalt+földút+mező vegyesen), csak a nyereg-kormány magasságkülönbség volt furcsa

a trekkingen eddig 170 mm-es volt a hajtókar hossza, most 172,5 mm, szóval minimális a difi.

(#188171) Hasaggymeg válasza Ringman (#188168) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1 cm is sok lehet hisz szögben, így előre/hátra is mozog nem csak fel/lefelé.Amúgy meg gratulálok, szép kerékpár. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188172) Ringman válasza Hasaggymeg (#188171) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, szerintem is jól néz ki, remélem ki is fog szolgálni!

a nyeregcső hosszával + a nyereg előre-hátratolásával tuti el fogok még játszani egy darabig.

(#188173) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

Ma meg volt a Bringalandos Body Geometry-s Bikefitting.... :D :D :D
A Simon Balázs csinálta, ajánlom, nagyon precíznek, és hozzáértőnek tűnt, jó fej volt, és nem akart minden áron rám tukmálni semmit...
Jó sokat állított az SPD-SL-n, meg a váltókar helyzetén, érdekes élmény volt , most majd "Home Office-ba" elkezdem tesztelni a gépet de érzésre sokat változott a bicó...

azért a 160 erzes Specialized nyeregnél dobtam egy hátast... [link]

30 ropi volt, de szerintem már az megérte, hogy a pedált beállította, mert azt mondta nagyon befelé dőltek a lábaim tekerés közben, és amúgy is szarok a térdeim...
HA fussa rá menjetek el......

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#188174) ZolkoW válasza Ringman (#188166) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ja, félreértettem.. nem tudom, mi az elterjedt, szerintem nekem volt már így is- úgy is.

Ezeknél a kompakt kormányoknál ahogy Hasaggymeg írja, nagyjából vízszintesre a felső kanyar kezdetét, de még akár felfelé is indulhat. az alsó fogás is legyen kényelmes azért, de arra nem lefelé támaszkodsz, hanem inkább ferdén előre. (látom, inkább retró országútisra vetted a figurát, de az a klasszikus kormányformánál, és fékkaroknál működik)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#188175) Hasaggymeg válasza vallas (#188173) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csúnya és nehéz is (legalábbis karbonhoz képest) az a nyereg...még jó,hogy olcsó. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188176) natë


natë
nagyúr

Ebből 184/96-os paraméterekkel (erősport) választhatom az XL-t, vagy az nagy lenne? :R

(#188177) bardi válasza natë (#188176) üzenetére


bardi
aktív tag

A montim nyeregcsőhossza alapján szerintem választhatod az XL-est, hasonló méretekkel rendelkezek, de azért ülj rá előtte, hogy nem túl hosszú e.

'92 Honda VFR 750

(#188178) mobal


mobal
MODERÁTOR

Senkinek nem tűnt fel, hogy csütörtöktől kerékpár szerelő állvány az Aldiban? :D

9990, Bikemate. [link] 18. oldal.

Szerk.: lesz egyéb kerékpáros akció is.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#188179) mobal válasza crey (#188150) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Vigyázz mert beszippant és bele lehet verni százezreket. :D

Brigéciol a láncra illetve benzin. A sort levenném és úgy tisztogatnám meg. Lehet kapni spéci degreasert - én most vettem és elég hatásos anyag.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#188180) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Kati videó. Kinek mennyi a TTD? Nekem kb. 260-300m és 1 perc. 2:59-nél írja, hogy mit jelent.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#188181) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

(#188182) MC Pite válasza jjeahh (#188180) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem 6-8p :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188183) makaveli666 válasza mobal (#188178) üzenetére


makaveli666
senior tag

Csütörtökön ne menj, mert vasárnaptól írja :D

(#188184) mobal válasza makaveli666 (#188183) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Valóban. Kösz, de az újság csütörtöki! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#188185) nemeth989 válasza rétisün (#188162) üzenetére


nemeth989
senior tag

De jó ezt olvasni, hogy nem csak én érzem így. Pont a múltkor gondolkodtam, már nem tudnék olyan mértékű fejlesztés véghez vinni, aminél már érzékelhető lenne a különbség. Bő 1év alatt sikerült jóárusított karbon kormányt és nyeregcsövet venni, új nyereg. Télen megérkezett az új DT oxid wheelset, baromi király ez q teli fekete kerék. Vizoria gumi cserélve Conti gumikra, TL rendszerrel, áldás volt a csere. Baromi jó 3T grip a kormányra. Bike fitting után új 3T kormányszár.
Ennyi vége, már nem tudok nagyon mihez nyúlni, szerintem végeztem Wilivel és imádom.
Most már csak tekerem-tekerem a bringát, élvezem a fejlesztések eredményét.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#188186) Somatom válasza nemeth989 (#188185) üzenetére


Somatom
veterán

De jó nektek! Amikor a hosszabb dropperről érdeklődtem a szervízben, akkor nem értettem, hogy miért a telefonszámát mondja az ember. :O

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#188187) RexpecT válasza mobal (#188184) üzenetére


RexpecT
addikt

És már megírtam korábban :DDD

(#188188) Hasaggymeg válasza jjeahh (#188180) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem legjobb esetben is 18-20 perc...annyi kell is alapozásnak. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188189) Alg válasza nemeth989 (#188185) üzenetére


Alg
veterán

Kormányom alu de fasza, nyeregcső gyárilag karbon, nyereggel még küzdök (rendeltem egy másikat Amazonról kipróbálni, mert a mostani szerintem túl lapos/széles és nyomja a combtövemet), kerékszett pipa, gumi pipa (igaz nem TL), bandázs pipa (imádom a Speci roubaix tape-et), bikefit tervben (tippre kelleni fog egy 90es stucni a 110es helyett).

Nyereg+bikefit után kb. készen vagyok én is, onnantól már csak ilyen luxus dolgok jöhetnének hogy wattmérő (~500EUR lánckeréken) meg di2 upgrade (na ez sose lesz max ha féláron kapok egy szettet).

Meg erő kellene hogy tudjam élvezni 60k meg 1000m szint után is a tekeréseket mert gyönyörű helyek vannak itt 1-2 órányi vonatozásra. Tudom, könnyebb nem lesz csak gyorsabban megyek, az is elég lenne, legalább nem fogyna el a 34/28 áttétel 10% feletti emelkedőn :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#188190) MC Pite


MC Pite
veterán

Mondjuk ahogy öregszem (meg pár pilisi Dunamarci és Crosskovácsi után, ahol a bringa lassul a sáros lejtőn, ha egy pedálon állok is) a koszolással egyre óvatosabb vagyok, amin lehet, lassan megyek át, hogy ne 10+ kg sarat vigyek haza. Bár végre kertesháznál eggyel egyszerűbb a takarítás, de kibírom röhögés nélkül mikor pár fokban veretem magamról slaggal a koszt, egy szál gatyában :DDD . Meg szegény kecskémet is sajnálommeg a rohadék shimanot is átkozom hogy nem akarnak egy montiba való középcsapágyat piacra dobni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188191) Hasaggymeg válasza MC Pite (#188190) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó kecske az, állja a sarat. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188192) 6030D válasza MC Pite (#188190) üzenetére


6030D
Ármester

Az a nyeregtáskavédő telósárvédő priceless! :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#188193) Hasaggymeg válasza 6030D (#188192) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nemcsak hogy nem szégyelli a nyeregtáskát hanem fel is spécizte. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188194) velizare válasza mobal (#188178) üzenetére


velizare
nagyúr

ez a mez vajon milyen lehet? elsőnek jó?

@all: a gyerek bicajt akar a nyuszitól. 10 éves múlt, 150+cm, 40+kg, dekában ránéztek, és azt mondták, hogy 26", illetve xs-es vázméret, mert hosszúak a lábai.
ehhez képest, amit találtam, az ez: [link]
mennyire szabad megvenni? árat meg boltot azt nézek hozzá, azzal ne foglalkozzatok.
alkalmi használat van tervben, budapesten, főleg kerékpárúton. semmi komolyat nem akarok venni, mert egyedül nem mehet majd el, sem haverokkal.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#188195) Hasaggymeg válasza velizare (#188194) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem gyereknek inkább használtat...egyrészt jobbat kapsz ugyanazért a pénzért, másrészt hamar kinövi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188196) MC Pite válasza 6030D (#188192) üzenetére


MC Pite
veterán

A világ egyik leggusztustalanabb dolga, mikor megfogod a bringát, és a saras(kakás) dzsuvába nyúlsz, pfujj :DDD
És még a bringás övtáskát is nagyjából védi, meg persze a nyeregtáskát is. Lehet hogy buzis, de vállalom. Sőt, kulacsból is kupakost használok ;]

+1, ehelyett a gyerkőcnek inkább használtat, ez amúgy is a kb létező legalja, hatalmas bukóval lehet eladni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188197) zsocy válasza vallas (#188173) üzenetére


zsocy
őstag

Ezek szerint lehet most is menni fittingre, ők sem zártak be? Mindenképp szeretnék én is elmenni a Wilivel egy profi beállításra, de ez a lockdown nem jött jókor hozzá. De ha rájuk sem vonatkozik akkor nincs semmi akadálya, csak a szabadidőm.

rétisün, nemeth989, aki eljutott a bringás nirvánába azoktól képeket kérünk a gépekről, bemondásra nem hisszük el :)

Ringman, nem lehet hogy az a plusz két csavar a kulacstartó csavarja?

[ Szerkesztve ]

(#188198) Ringman válasza zsocy (#188197) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem, azoknak más a mérete, de közben egy zacskóban megtaláltam a 4 csavart ahhoz is.

(#188199) robaGB10


robaGB10
tag

Tudnátok ajánlani a rockrider 560-hoz vmi jó árérték arányú kormányszarvat?

(#188200) zsocy válasza robaGB10 (#188199) üzenetére


zsocy
őstag

Mi az a kormányszarv? :) Ergonomikus markolatra gondolsz, vagy tényleg szarvakra a kormány két szélén?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.