Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88751) El Gringo válasza hackeeeee (#88750) üzenetére


El Gringo
senior tag

elvileg ez Microsoft-fiókos belépés, nem konkrétan e-mail-cím ugyebár... Ha nagyon tutit akar, akkor már a gurukra, vagy ott az ügyfélszolgálat is :) Mintha mi is így csináltuk volna anno, és megmaradt mind a kettő e-mail-cím.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#88752) hackeeeee válasza El Gringo (#88751) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

MS acc is mailcímet kér, lényegében bárhol, tudtommal. Vagyis, Én csak azzal találkoztam eddig.

Véleményem szubjektív...

(#88753) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Heti "akciós" lista:

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#88754) pelenka35 válasza Bogyi007 (#88753) üzenetére


pelenka35
őstag

Melyiket válasszam ?
:-)

Gamertag:Rob3rt75

(#88755) gianni85 válasza storm3 (#88748) üzenetére


gianni85
veterán

Kell csinálnid egy második ms accountot és arra átviheted a gamertagedet

(#88756) birorichard válasza hackeeeee (#88743) üzenetére


birorichard
őstag

Nem biztos, hogy hamarabb megkapod az emalt, minthogy megérkezik a futár, én legalábbis így jártam, sztem a héten tuti megjön, 2-3 munkanap alatt itt van.

(#88757) a.sebi válasza oriic (#88722) üzenetére


a.sebi
őstag

Dead rising 4 et én biztos megveszem...

(#88758) hackeeeee válasza birorichard (#88756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja eh. :) Hát legyen így.

A rendszer már az új gépet mutatja. Ma-holnap itthon vagyok, hátha megérkezik. :)

Véleményem szubjektív...

(#88759) birorichard válasza hackeeeee (#88758) üzenetére


birorichard
őstag

Jó sansz van rá, nagyon gyorsak. :)

Ha már azt írják, hogy címzettnek továbbítva, akkor azt tényleg feladták.

[ Szerkesztve ]

(#88760) Csapoati válasza Stauffenberg (#88707) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem semmi az Emag, már meg is jött a Guitar Hero Live csomag. :O (bezzeg a blöki fridayes macskakaja még sehol...) Ja és van benne gitár.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#88761) hackeeeee válasza birorichard (#88759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a mail jött tegnap, hogy "javítása majdnem kész. A konzol hamarosan elhagyja szolgáltatóközpontunkat, Ekkor kapni fog egy -email üzenetet. , amelyben megtalálja a ups nyilvántartási számot."

Viszont az oldalon már a régi konzol eltűnt, ott nem is látom a státuszt sem, már csak az új gép van ott, új széraszámmal.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88762) birorichard válasza hackeeeee (#88761) üzenetére


birorichard
őstag

Igen, akkor szerintem ma feladták, péntekig valszeg megérkezik. Van egy link, ahol mutatja a státuszát is, most meg nem mondom, pontosan hol. Ha ott már azt írja, hogy elküldve, akkor úton van.

(#88763) hackeeeee válasza birorichard (#88762) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, a myservice.xbox.com lenne, ami a device support-ra visz, de ott már nem látom, mert ott már az új gép adatait látom, és ott már nem látszik az RMA Req. sem.

A saját eszközök menüpont annyit látok, hogy "a javítás még nem fejeződött be", de ugye azt csak akkor tűnik el, ha a telefonos egyeztetés után lezárják az RMA ügyet.

Majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88764) eL Geri válasza sut3kh (#88744) üzenetére


eL Geri
őstag

Ez tényleg nagyon "érdekes"!

Igazából egyáltalán nem tűnik releváns eltérésnek (+/- 1/2 fps).
De fura, hogy épp a FAT javára. Nem értem!

(#88765) Stauffenberg válasza Bazsi1987 (#88725) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"mindig nem értem ezt a 4K mániát miért nem jó nekik egy 1080p high, ultra high grafika fix 60 fps-el? ja a tv-kel kell el adni valahogy...."

Az átlagos képméretek növekedésével jön az igény a nagyobb felbontásokra is. Ugyanez a kakaskodás lezajlott, mikor az SD-ről álltunk át HD Ready (720p) felbontásra, majd onnan Full HD (1080p) felbontásra. Az emberek először nem értik, hogy miért kell, hiszen "tökéletes az ami van", de képzeld el a mai TV-ket vagy monitorokat ezeken a régi felbontásokon. Már egy 24"-es asztali monitor is túl nagy a Full HD-hoz, hát még az egyre jobban terjedő 27" vagy 32" méret, jönnek a 70" feletti televíziók és ezek is túl nagyok lesznek Full HD-hoz.

És ne felejtsük el, hogy a 4K csak része egy szabványcsaládnak, ami nem csak a felbontást, de a színteret, bitmélységet és egy sor egyéb paramétert is leír, ezekben is hatalmasat ugrunk a Full HD bevezetésekor kidolgozott szabványokhoz képest.

Aztán az emberek majd megbékélnek vele, mikor már elérhető áron lesz a technológia. De ez is megmutatja, hogy nem az igény hiányzik az új technológiára, hanem az elkölteni való pénz. Jó lesz a 4K, én nem izgatom magam miatta, úgy esnek az árak, hogy aggodalomra igazából csak annak van oka, aki túl hamar ugrott bele és százezreket bukik rajta rövid idő alatt. Nem adok neki 2 évet és már simán lesznek tényleg vállalható 4K TV-k 200 ezer körül és nem tücsökpöcsöm 42" körüli méretben (itt tényleg nincs sok értelme a 4K-nak, hacsak nem ülsz kifejezetten közel a TV-hez).

(#88766) Medocsabi válasza Stauffenberg (#88765) üzenetére


Medocsabi
addikt

Sajnos ez igaz.Nekem 50" full hd lg ips tvm van,ami a maga nemében minőségi darab.De kb 2 méterről már látom a pixeleket,igaz nincs ember aki ekkora méretet ilyen közelről néz,de akkor is :) 4 méterről tutifrankó.
Nekem csak azért nem releváns a 4k,mert szerintem még túl van árazva, 2-3 év múlva lesz itt az ideje a váltásnak(annó a fhd tvk kerültek ennyibe)

(#88767) hackeeeee válasza Medocsabi (#88766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezért nem bánom, hogy nem fér el 32"-nál nagyobb TV. :)

Véleményem szubjektív...

(#88768) birorichard válasza hackeeeee (#88763) üzenetére


birorichard
őstag

Akkor feladom. :D A lényeg, hogy a héten sztem számíthatsz rá.

(#88769) Medocsabi válasza hackeeeee (#88767) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát igen ha nincs opció akkor nincs :) Én 32ˇhd readyről váltottam,onnan azért hatalmas előrelépés volt.Ráadásul rákaptunk párommal az otthon mozizásra is,szóval összességében még többet romantikázunk a tv-nek köszönhetően! :D
Life's Good
:))
más:Az utolsó negyedéves bónuszomat S-ra akartam költeni,arról lebszéltem magam,hogy majd a scorpio...Erre vettem egy laptopot,most ezt hogy a brébe adjam be feleségemnek? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#88770) Bazsi1987 válasza Stauffenberg (#88765) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Tudom ez a jövő nekem sincs bajom vele de konzolba 2016-ba meg majd 2017 -be felesleges mikor pc-n csak a videó kártya 200k... Engem az ilyen felskálázott 4k nem csigáz fel! 😊 Valószínű én ezt a fél generációt kihagyom. Szerintem kb 2-3 év és itt a ps5 és arra a microsoftnak is lépnie kell egy új konzolal! És szerintem arra csapok le majd egy rendes kiforrott tv-vel😊 elvileg ez a terv de aztán majd látjuk mit tud jövőre a box de sokat nem várok tőle😊

(#88771) i@lex


i@lex
őstag

Berendeltem Ricsiéktől a Dead Rising 4-et. Nem nagyon játszottam az előző részekkel, de annyira nincs semmi ami érdekelne, hogy meglesem. Remélem jó lesz.

(#88772) eL Geri válasza i@lex (#88771) üzenetére


eL Geri
őstag

Eddig engem sem érdekelt ez a sorozat. De a mostani hype és a karácsonyi aktualitása kicsit bevonzott :)
Az a szerencsém, hogy most úgyis túl vagyok még látva kijátszatlan játékokkal, így ezt egyenlőre kihagyom.

Neked jó játékot!

[ Szerkesztve ]

(#88773) mobal válasza hackeeeee (#88767) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Most egy zsír új masinát kapsz?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#88774) Tegla80 válasza Medocsabi (#88766) üzenetére


Tegla80
addikt

Pedig az 50" nezesi tavolsaga fhd eseten ~2m ( pl itt olvashatsz rola) .....a 4m amit irsz az max sd-nel jo ezen meretnel.
Szoval nyugodtan ulj kozelebb mert nem a pixeleket latod hanem a reszleteket amit az fhd nyujt. ;)

Sony® & PlayStation®

(#88775) hackeeeee válasza mobal (#88773) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amit látok, hogy már más a sorozatszám. Vagyis, vagy zsír új lesz, vagy refurb.

Véleményem szubjektív...

(#88776) Stauffenberg válasza Bazsi1987 (#88770) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem mindegy milyen felskálázásról beszélünk, erre is ezernyi technika van. A PS4 Pro által használt megoldás a jobbak közé tartozik és ne felejtsük el: A PS4 Pro natív 4K-ra is alkalmas! Szó sincs róla, hogy mindent felskáláz, ezt olyan címeknél használja, ahol nem elég a kakaó a natív 4K-ra. De például az első Last Of Us PS4 Pro-ra remasterelt változata natív 4K-ban futhat. Meg képzelj hozzá egy rakás kevésbé megterhelő címet, amik nem fingatják meg annyira a GPU-t és képes lehet natív 4K-ban renderelni.

Felskálázást meg a jelenlegi generáció is bőven használ. Sok cím 720p és 900p felbontásról skálázódik fel 1080p-re. Itt is látunk jobb és rosszabb megoldásokat. A PS4 Pro legalább arra jó, hogy a felkészített játékokat mindig ki tudja lökni 1080p felbontáson, ráadásul ezt 1440p-ről leskálázva, ami egyfajta anti-aliasing megoldásnak is felfogható. Ha a fejlesztő figyel rá, akkor akár a 1080p / 60 fps is meglehet ott, ahol eddig nem. Pont ahogy azt hiányoltad. :)

De ezek a megállapítások a Scorpio-ra is igazak lehetnek majd. Váltani egyikre sem kötelező, de a Microsoft és a Sony is érezte, hogy ez a generáció bénán időzített: A hardver még nem volt alkalmas a 4K megközelítésére sem (sokszor még a 1080p is bajos), közben pedig már a küszöbön volt a 4K betörése a nappalikba. Ezért kell a köztes "fél" generáció.

De az előző generáció is kicsit ilyen mostoha helyzetben volt, mikor megjelent már voltak 1080p TV-k, de az X360 és a PS3 a közelében nem volt annak, hogy ilyen felbontást natívan tudjon renderelni, sokszor a 720p-t sem érték el. Ugyanez ment még egy generációval korábban is. Ott volt a HD Ready, de a konzolok csak a szabványos PAL / NTSC felbontásokban tudtak renderelni.

A felskálázás a konzolos világ egyik legtermészetesebb dolga. Erről sokan elfeledkeznek.

(#88777) eL Geri válasza Tegla80 (#88774) üzenetére


eL Geri
őstag

Ezért szoktam én is mondani, hogy előbb a FHD-t kellene rendesen megcsinálni, tartalommal megtölteni és nem kisebb felbontásról felskálázni.

Van még benne potenciál :)
Persze mindezt egy 42-es TV-vel és nem 1,5m-ről nézve mondom.
Aki tényleg ilyen 60+ -os tévékkel rendelkezik annak nincs is értelme nem 4K-t venni, és ők örülhetnek majd a 4K-s tartalomnak is, de azért az ilyen 30-40-es TV-knél felesleges :( (Most csak a felbontásról beszélek, nem a szín és egyéb értékekről.)

[ Szerkesztve ]

(#88778) Absinthe16


Absinthe16
csendes tag

Sziasztok!
Külön vásárolt kontroller esetén hogy zajlik a garanciáztatás? A vásárlást igazoló blokk, számla nincs meg.

Üdv

(#88779) Stauffenberg válasza eL Geri (#88777) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De hogyan töltöd meg az FHD felbontást tartalommal, mikor a jelenlegi generáció még ezt sem bírja? Nem azért kapunk 720p-ről felskálázott tartalmat, mert a fejlesztők nem akarnak nagyobbat, hanem mert nem tudnak.

A köztes fél-generáció szerintem jó ötlet. Nem kötelező a váltás, a régi gépeden is tudsz játszani, de ha neked okvetlenül kell a nagyobb felbontás és/vagy több fps, akkor váltasz. A PC-nél nincs ilyen választási lehetőséged, ha lemaradsz, kimaradsz.

(#88780) eL Geri válasza Stauffenberg (#88779) üzenetére


eL Geri
őstag

Én teljesen egyet értek veled :)

Arra gondoltam, hogy a most jövő fél generációban jó lenne ha a fejlesztők nem csak a (felskálázott) 4K-val foglalkoznának, hanem a FHD-t is megcsinálnák natív felbontásban, és esetleg több objektummal, részletességgel, poligonnal, effekttel, képjavító eljárással...

Ezt tudom, hogy most opcionálisan nyújtja is a PS Pro, de ezek a fejlesztőktől függnek, hogy milyen verziókat csinálnak végig, és félek, hogy nem fognak 2-3 opciót (nagyon szép FHD, csak szép 4K...) rendesen végigcsinálni.

(#88781) assalkah válasza Absinthe16 (#88778) üzenetére


assalkah
tag

Úgy nem fog menni sajnos a garancia érvényesítés. A németországban vásárolt konzolhoz kapott + kontrolleremnél kérték a német MM számláját.

Más: Valaki volt itt aki beszámíttatta a konzolját az 576 akciójában? Nagyon felidegesítettek tegnap. 1.5 órát tesztelték, még játszottak is rajta 2kör Overwatchot és a végén kitalálták, hogy a kontrollerem LB-RB gombja lenyomáskor más hangot ad ki, mint amit ők hallottak eddig. (a hangja erősen hasonlít a régi MS IntelliMouse 1.1 egérnek a hangjára mikor klikkel az ember) Azt mondták, hogy ez hiba és nem veszik át a gépet. Kicsit csalódottnak érzem magam, mert láttam milyen gépeket számítottak be 70ezerért. Jó ízlésű ember meg se veszi.. Én meg hoppon maradtam, mert egy más konstrukciójú kontrollerre simán rávágták hogy ez hibás, amikor így vettem újonnan és használtam. Nem fogok a kardomba dőlni, hogy nem lesz csere ONE S-re, de ez nekem úgy kb mindent elmond az 576-ról. 1.5 órát szívattak a semmiért.

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#88782) gianni85 válasza eL Geri (#88780) üzenetére


gianni85
veterán

hanem a FHD-t is megcsinálnák natív felbontásban, és esetleg több objektummal, részletességgel, poligonnal, effekttel, képjavító eljárással...
Ezt látszólag nem tudják ezekkel a vasakkal. Én úgy vagyok vele, hogy a sebességet tegyék helyre, lehet felskálázott 720p is, és a részletességet is lejjebb vehetik, csak ne szaggasson semmi :)

(#88783) eL Geri válasza gianni85 (#88782) üzenetére


eL Geri
őstag

Természetesen (csak) a jövőbeli Skorióval szemben vannak ilyen vágyaim :D

(#88784) Atomgeszi válasza gianni85 (#88782) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én úgy vagyok vele, hogy ennyi pénzért(gondolok itt a kezdeti 150k-s One árára + majdani Skorpió 150-200k-s árára), meg a játékok árai(18k+) miatt ne Én engedjek nekik szabadságot, hanem igen is ők írjanak normális mai szemmel minőségi játékot normális történettel. Ha nem megy akkor ne adjanak ki játékot, ennyi.

És ne, ennél lejjebb ne adják a minőséget. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#88785) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Segítsetek légyszíves!

"valami lövöldözös, lehetöleg valami brutalis, darabolos, hentelös." játékot keresek One-ra amiben van osztott képernyős játékmód. GOW4 kilőve, és ne visszafele kompatibilis játék legyen.
Ha ilyen nincs akkor szűkíthetjük a kört sima lövöldözős + osztott képernyősre!

Előre is köszi! :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#88786) Lefty válasza .LnB (#88785) üzenetére


Lefty
addikt

Doom?

Szerk.: A splitscreen-ben nem vagyok biztos sajnos, az valoszinu, hogy nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#88787) Medocsabi válasza .LnB (#88785) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nahát ezaz! :(
Ilyen keresési paraméterekkel a találat:0 amit már párszor írtam h számomra érthetetlen ez konzolon!
(#88774) Tegla80:Dehogy megyek közelebb :D fekve játszom,az ágyat nem húznám rá a tv álllványra ;)

[ Szerkesztve ]

(#88788) .LnB válasza Lefty (#88786) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úgy tudom nincs splitscreen benne. Tévedek?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#88789) Medocsabi válasza .LnB (#88788) üzenetére


Medocsabi
addikt

sajnos nem tévedsz.

(#88790) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Találtam egy oldalt ami segített az ügyben. Hát nincs más a GOW4-en kívül. Max multiban van néhány játékban splitscreen.

Talán még a Resident Evil 6 olyan.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#88791) Csapoati válasza .LnB (#88785) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vegyél te is konzolt, ne a havernál lejmolj. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#88792) .LnB válasza Csapoati (#88791) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Sértő még a feltételezés is! :D
Havernak és a barátnőjének kellene.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#88793) assalkah válasza .LnB (#88785) üzenetére


assalkah
tag

Nem hentelős darabolós, de az SW Battlefrontban van splitscreen játékmód a gép ellen.

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#88794) .LnB válasza assalkah (#88793) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az meg más okból van kilőve sajnos. De már tárgytalan, leadtam havernak az infót, hogy mi van. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#88795) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

a gépem folyamatosan kiírja hogy clip recorded de az utolsó amit a profilomon látok idén júliusról van. Hogy tudom megnézni ezeket a klipeket?

(#88796) assalkah válasza Romeo619 (#88795) üzenetére


assalkah
tag

Ugyanaz lehet a probléma, mint ami nálam volt. A szűrésnél azt állítsd be, hogy a gépeden lévő videókat mutassa, ne csak azt amit livera feltöltöttél. (én is idő közben kikapcsoltam az automatikus feltöltést utána meg nem találtam a felvett videókat amíg nem állítottam át, hogy mit mutasson)

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#88797) Romeo619 válasza assalkah (#88796) üzenetére


Romeo619
senior tag

Ezt a beállítást a gépen találom vagy a profilomban? :)

Köszi a gyors választ!

(#88798) eL Geri válasza .LnB (#88785) üzenetére


eL Geri
őstag

Nem brutális, darabolós, hentelős, de a COD-okban van local split képernyő.
Legalábbis a Ghosts-ban szoktam néha öcsémmel tolni.

(#88799) assalkah válasza Romeo619 (#88797) üzenetére


assalkah
tag

A gépen, GAME DVR funkció

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#88800) gianni85 válasza Atomgeszi (#88784) üzenetére


gianni85
veterán

ez lenne a cél. De amíg ez nem megy, addig részemről a sebességet kellene kordában tartani.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.