Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88401) tunkiih válasza HagaNRG (#88399) üzenetére


tunkiih
őstag

Formázhatod az egészet, a live fiokod felhőben eltárolja a dolgaid. :)

(#88402) twingers


twingers
tag

Az EA access esetén ha pl az egy honaposra fizetek elo, az azt jelenti, hogy a letoltott jatekokkal csak azon az egy honapon belul jatszhatok?

(#88403) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mass Effect: Andromeda - Gameplay trailer

:Y :C

Live-Die-Respawn

(#88404) oriic válasza oriic (#88403) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#88405) pelenka35 válasza twingers (#88402) üzenetére


pelenka35
őstag

Igen

Gamertag:Rob3rt75

(#88406) gianni85 válasza oriic (#88403) üzenetére


gianni85
veterán

Ezt mennyire várom

EA Accessbe ;]

[ Szerkesztve ]

(#88407) hackeeeee válasza oriic (#88404) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Bulletstorm jól hangzik. :D

A Prey-t nagyon régóta várom, bár az sanszos, hogy Nálam PC-s móka lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#88408) assalkah


assalkah
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy az X1 kontrollere kompatibilis az új X1 S-el? "S" tulajnak adom el és nem szeretnék meglepetést okozni mindkettőnknek. Megnézném gugliba, de melóban minden hivatalos MS oldal tiltva van ami Xboxxal foglalkozik :W Köszi!

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#88409) GhettoChild


GhettoChild
tag

Hi !
Csak ea access-el lehet a hétvégén tf2-őt kipróbálni ? Vagy elég a gold ?

(#88410) Döglött Róka válasza assalkah (#88408) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez a kérdés komoly?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#88411) sut3kh válasza assalkah (#88408) üzenetére


sut3kh
csendes tag

Igen kompatibilis, nem lesz baj! :)

Döglött Róka: Nehéz lenne segíteni másoknak? :))

[ Szerkesztve ]

(#88412) assalkah válasza sut3kh (#88411) üzenetére


assalkah
tag

Köszi a választ! :R

Döglött Róka: Igen komoly volt a kérdés. Engem úgy neveltek, hogy nem szégyen kérdezni.

XOne GT: aSSalka PSN: assalka

(#88413) XFishboneHUN válasza Döglött Róka (#88410) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Ohh jaj Istenem, ez még nekem is fájt! ;] :DDD

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#88414) sting2 válasza gianni85 (#88406) üzenetére


sting2
addikt

Jó hát ezt ki nem?
A sok "sekélyes unalom" után talán ez tele lesz némi frissességgel is.
Meglátjuk.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#88415) X_C


X_C
tag

Miért szaggat a hang ha bedugom a fülest a controllerbe? Egyébként ha a tvről megy akkor nem. Elég idegesítő. (A játék egyébként AC Unity, nem tudom számít-e)

(#88417) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#88418) NoMagix válasza oriic (#88417) üzenetére


NoMagix
addikt

Klassz! Köszi! :R

(#88419) hackeeeee válasza oriic (#88417) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ez single player móka lesz? Vagy csak annak tűnik? :)

Véleményem szubjektív...

(#88420) oriic válasza hackeeeee (#88419) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, ugyanúgy only multi.

Live-Die-Respawn

(#88421) hackeeeee válasza oriic (#88420) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A trailer miatt kicsit csalóka volt. Köszi.

Noh, elvileg megérkezett a gép a célállomásra, meglátjuk mikor érkezik vissza.

Véleményem szubjektív...

(#88422) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Akinek Cloud II van, hogy bírta az USB-s résszel együtt életre kelteni az Xbox-szal, mit kell állítanom?
Jó a kontrollerbe dugott fejes is jack-kel, de nem jönne rosszul az USB-s kábelen való hangkártya, egyszerűbb hangerőt állítani, mint a menüben folyamat húzgálni a csúszkát, addig két robbanás között szétgyapnak.

(#88423) KD6-3.7 válasza KD6-3.7 (#88395) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Erre valaki?

(#88424) XFishboneHUN válasza Atomgeszi (#88422) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Legjobb tudomásom (sőt nekem a G633, nem is megy vele csak jack-el, mert próbáltam :DDD ) szerint az Xbox nem kezeli az USB fejeseket, csak jack-el műkszik.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#88425) oriic válasza KD6-3.7 (#88423) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én mindent hagytam a gyári beállításon. Annyit csináltam, hogy TV-nél a dinamikus kontrasztot kikapcsoltam, mert az engem zavar.

Live-Die-Respawn

(#88426) Stauffenberg válasza Döglött Róka (#88410) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem ez még mindig sokkal kevésbé gáz kérdés, mint amikor valaki azután érdeklődik, hogy az EA Access előfizetés lejárta után is megmaradnak-e az előfizetés keretében használható előfizetéses javak.

Amióta ezt a topikot meg pár Facebookos Xbox csoportot követek, nagyjából naponta hetvenszer kerül elém a kérdés. Nem vagyok olyan, aki embereket az értelmi képességeik miatt bánt, de az ilyenből nem nézem ki azt, hogy önálló életvitelre alkalmas. Múltkor is találkoztam a postán egy kb egyetemistának kinéző sráccal, aki a pultnál lepődött meg azon, hogy levelet küldeni nem lehet ingyen (eddig csak bérmentesített küldeményt adott fel). Gondolom az ilyen hazamegy és meglepődik, hogy nincs áram és lelőtték a mobil előfizetését is, mert nem tudta, hogy nem csak az első hónapot kell kifizetni.

(#88427) Atomgeszi válasza Stauffenberg (#88426) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Így van. Plusz Én az X360 kontroller nem kompatibilis One géppel felállás után jogosnak tartom a kérdését.

(#88428) Atomgeszi válasza XFishboneHUN (#88424) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az fasza.. Direkt amiatt vettem ilyet,hogy majd jól tudom állítani a hangerőt. :W
Plusz egyik fórumtárs írta, hogy működik is vele. :(

[ Szerkesztve ]

(#88429) XFishboneHUN válasza Atomgeszi (#88427) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Vagy a 4K-s TV-m van, akkor ugye az Xbox One S 4k-ban futtatja majd a játékokat kérdés is ide tartozhat! :D :DDD :DDD

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#88430) Stauffenberg válasza KD6-3.7 (#88423) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A beállítások a televíziódtól függenek. A színtér legyen Standard az RGB beállítás helyett, egyébként mindent hagyhatsz alapbeállításon vagy automatán.

Az fontosabb, hogy a TV-t hogyan állítod be. Ha van játék vagy PC üzemmód, akkor arra állítsd (LG esetén mindenképpen PC módra legyen állítva) és minden képjavító funkciót kapcsolj ki, mert ezek növelik az input lag-ot. A TV-n a kontrasztot, telítettséget, gammát nyugodtan állíthatod ízlésed szerint, csak az utólagos képjavításokat mindet kapcsold ki.

(#88429) XFishboneHUN: Azért a 4K játszósdi nem olyan egyértelmű, mert a Microsoft nem töri össze magát, hogy azt is kommunikálja, hogy az Xbox One S nem 4K-ban rendereli a játékokat. Sokaknak nem egyértelmű, hogy mire vonatkozik a "4K HDR experience", miközben valahol már olvasott a Scorpio-ról, aztán jön egy S-betűs variáns az alap konzolból. Aki nincs annyira képben, simán képzavarba kerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#88431) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#88426) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

+1. Hihetetlen, h állandóan felmerül ez a kérdés, nem tudom, h sírjak vagy nevessek-e ezen?! Ez a "kedvenc" kérdésem egyébként. :W Egyszerűen nem értem, h gondolhatja bárki is komolyan, h 1000 forintért odaad neki az EA 30+ játékot örökre. És egyébként is, így mi értelme lenne az 1 éves előfizetésnek? :F

[ Szerkesztve ]

(#88432) hackeeeee válasza Atomgeszi (#88427) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm izé.. Azért ez nem azonos súlyú kérdés. Mivel a Te példád 2 eltérő generáció eszközeinek kompatibilitását veti fel.

De persze, ettől még mindig jobb, hogy kérdez, pl. azért is, mert ugye az új controller-ek már BT kompatibilisek is.

De azért, az access-es kérdés tényleg abszurdisztán. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88433) Bazsi1987 válasza KD6-3.7 (#88423) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Én simán a sony tv-met játék üzemmódba tettem😊 annyi csak hogy az éleségen emeltem 5-röl fel tettem 7-re a 30 skálán 😊

(#88434) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Ez a HDMi black level most az érdekes számomra. Ha low-on hagyom akkor mintha feketebb lenne a fekete, de elvész egy csomó részlet. Ha pedig normal-on akkor sokkal több részlet jön elő - lásd: GoW 4 - bár a fekete mintha vesztene az erejéből. Utólagos kontraszt és háttérvilágítás állítás után utóbbival szebb képet tudtam elérni. Dinamikus kontraszt nélkül nekem mintha egy szürke fányol borítaná a képet, szóval az közepes értéken van. Magason már elvesznek részletek.

(#88435) sting2 válasza bulikavagyok (#88431) üzenetére


sting2
addikt

Na igen, de az sem rossz :
" Vettem ma egy iksz - ipszilon gépet, szerintetek jól döntöttem?. "
;]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#88436) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Tényleg a 40 colos tv ki milyen messziről nézi játék közbe?😊

(#88437) gianni85 válasza sting2 (#88435) üzenetére


gianni85
veterán

és amikor mondja az ember, hogy nem, akkor csak azért is tartja magát a saját igazához. Priceless :D

(#88436) Bazsi1987
én max 1m távolról nézném

[ Szerkesztve ]

(#88438) eL Geri válasza Bazsi1987 (#88436) üzenetére


eL Geri
őstag

Én 42-est kb. 3 méterről nézek.
De amikor alszik az asszony, akkor közelebb húzom, már csak a füles kábelhossza miatt is (régi kontroller), és így kb. 1.5-2 méterről tényleg jobb :)

(#88439) Stauffenberg válasza KD6-3.7 (#88434) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A dinamikus kontraszt van akit zavar, van akit nem. Azt nem tudom, hogy negatívan hat-e az input lagra, de engem már önmagában is zavar. Annyit csinál, hogy minden egyes jelenethez külön állítja be a fekete szintet, fényerőt, gammát és éles váltásoknál látszik jól, hogy nem tudja kellően gyorsan lereagálni. Emellett a világosabb képrészletek is kimosód olykor.

Egyébként pont a HDR miatt fogja idővel értelmét veszíteni ez a funkció. HDR mellett egyszerre tud kontrasztos és részletgazdag lenni a kép.

BTW kikapcsolt dinamikus kontraszttal hamar megszokja a szemed az új kontrasztarányt. Elsőre szarnak tűnik a kép, de nem is biztos, hogy nem tud elég jó kontrasztot a TV-d, egyszerűen csak megszoktad a kamu kontrasztot. Kicsit olyan ez mint a színhőmérséklet. Megszokod a gyári kalibrációt a monitorodon, ráeresztesz egy műszeres kalibrálást, behúzza szabványos D65-re és nézel, hogy mitől olyan sárgás/kékes a kép (attól függően, hogy 6500K alatti vagy feletti volt a gyári érték). Pedig csak a rossz színhőmérsékletet szoktad meg.

[ Szerkesztve ]

(#88440) NoMagix válasza Bazsi1987 (#88436) üzenetére


NoMagix
addikt

kb. 3 méterről

azt viszont nem értem, hogy a játékfejlesztők miért írnak minden infót vagy menüt apró betűkkel, sokszor közel kell menni a tv-hez, hogy eltudjam olvasni mi a búbánatot írnak :W

(#88441) Stauffenberg válasza NoMagix (#88440) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez engem is zavar. Én oda szoktam húzni a fotelt a TV elé, olyankor kb 1,8 méterről nézem (42"), ez teljesen rendben van, de van amikor kedvem támad ledőlni a kanapéra, az már 3 méter és nem mindig tudom elolvasni a feliratokat.

(#88442) NoMagix válasza Stauffenberg (#88441) üzenetére


NoMagix
addikt

igen, én is oda szoktam vinni egy széket 1,5 méterre, ha egyedül vagyok itthon, akkor szoktam mészárolni is...

[ Szerkesztve ]

(#88443) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

2,5 méterről nézek 106"-t , el se tudnám képzelni, hogy ilyen messziről kisebbet néznék, szerintem már nem is látnám az ellenséget sem. :DDD

(#88444) CtiveR válasza Atomgeszi (#88443) üzenetére


CtiveR
tag

Projektorrol megy a móka? :D Durva lehet rajta játszani :DDD

Aláírás.

(#88445) eL Geri válasza Atomgeszi (#88443) üzenetére


eL Geri
őstag

Asszony mindig mondja az FPS-eknél, hogy mire lövök?, ő nem is látja :)

(#88446) Bazsi1987 válasza Atomgeszi (#88443) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Képet akarok! Mert nagyon agyalok rajta hogy megcsinalom ezt tv helyet😁

(#88447) atees válasza Atomgeszi (#88443) üzenetére


atees
őstag

Milyen projektor az ami ekkora atmérővel is jó játékkal? 😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#88448) gianni85 válasza Atomgeszi (#88443) üzenetére


gianni85
veterán

én meg nálad lennék bajban... Eddig én is a minél nagyobb méretre mentem, de fps-ben rá kellett jönnöm, hogy az a jó, ha átlátom a teljes képernyőt a fejem mozgatása nélkül.

(#88449) Stauffenberg válasza Atomgeszi (#88443) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az már túl sok lenne, nem győzném forgatni a fejem közben. Egyébként a házimozis ajánlások szerint (mármint akik szabványos rendszereket építenek, pl: THX) 2,5 méteres nézési távolsághoz 65-75" körüli képméret az ideális. Én nagyjából osztom a véleményüket. :)

(#88450) F.B.I.


F.B.I.
veterán

HyperX Stinger fejhallgató, füles, élménybeszámolócska.

Mivel ígértem és nem bírtam magammal, ezért kibontottam a gyerek ajándékát - amíg nem volt itthon - és leteszteltem nektek (sikerült visszacsomagolnom) :DDD .

Maga a füles, igen könnyű, a Turtle Beach hasonló árú P12-es fülesétől nehezebb, a minősége sokkal jobb, a fekete, matt műanyag nem gyűjti az ujjnyomokat, a kábelezés megfelelő hosszúságú, selymes tapintású, minimálisan tekeredik de nem zavaró. Mivel már az új jackes kontroller van, csak azzal tudtam tesztelni, a jackbe dugva, tekergetés közben interferencia hallható, ha nem tekergeted (van aki szokta?) akkor semmi zavaró. A fém csúszópánt eléggé stabil, finoman állítható, hatalmas fejre is bőven jó (nekem 60 cm a fejátmérő), oldalanként 6 db csavar fogja a fül részeket, párnázása megfelelő, kifejezetten kényelmes, szépen felül a fül köré, nem csúszkál, minimálisan szorít, bár nem annyira, mint a Cerberus fejesem. A hangerőszabályzó ugye nem a kábelen van, ami pozitív (nem tekergeted el a potit).

Amikkel gyorsan kipróbáltam:
-The Division: kifejezetten tisztán szól, jól hallani az utcák zaját, a távoli lövéseket, az irányok is megfelelő térérzetűek (bár nem egy sokpontegyes), a fegyverek hangja kielégítő, a beszédek tiszták, a közép gyengébb benne, a robbanások brutálisak!!! Astro A40 tudott ilyet erősítővel, ez anélkül is. A fejhallgató hangerő és a chatmixer 50%-ra állítva már fájdalmasan erős mélyeket produkál, nem puffanó, hanem berezonáló hangokat.

- Rainbow Six Siege: röviden, hibátlan. Mindent a megfelelő irányból hallani, a lent és fent hangja szépen elkülönül. Ehhez a játékhoz tökéletes!

- Battlefield 1: rendesen hozza a harcmező érzést. Az elszálló repülők, süvöltő golyók, az ordítások, fegyverek hangja szépen elválasztható egymástól.

Röviden ennyi. Hatalmas tartalék van a fülesben, a Turtle Beach P12-t lenyomja az Asus Cerberussal együtt, kényelemre kifejezetten elfogadható (szivacsot szerintem lehet hozzá venni külön ebayről, aki nem szereti a műbőrt), nagyon komoly mélyek, tiszta magasak, a közép picit gyenge, párbeszédek tiszták.

Zenével is kipróbáltam egy Xiaomi Note 3 Pro volt a tesztalany, Spotify-al, 70%-tól feljebb nem érdemes tekerni, már ott is van rendesen hangerő, pedig már biztos nem olyan a fülem, mint 18 évesen (bár mikrofonnal hülyén néz ki) :DDD .

Egy pici feketeleves (aki tud megoldást, írjon): partiban (kettőben is) mondták, hogy visszhangzanak, amit csak úgy tudtam orvosolni, hogy a fejes hangerőt lentebb tekertem, akkor viszont halk lett a kommunikáció, viszont a mikrofon tisztaság és hangerő átlagon felüli!
A vicc az egészben, hogy PS4-en is teszteltem, ott nincs gond a visszhanggal.

A lényeg: a visszhangot ha lehet korrigálni, akkor ezért a pénzért best buy! :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.