Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88301) KD6-3.7 válasza HagaNRG (#88299) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Kisebb az a lenyeg. :DDD

Garancia pedig MS oldalan keresztul ervenyesitheto. Mindegy, hogy hol vetted.

(#88302) SütiGTi


SütiGTi
senior tag


A felsot futar hozta az alsot a postas.... (nincs ket elit joy-om csak a csere miatt van 2 dobozom)
Latszik szepen a kepen mennyiszer csapkodtak oda a postasok. Nem mintha a futarokat felteni kene :-)

(#88303) HagaNRG válasza #48967168 (#88300) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ok, értem.

Akkor, mennyit kérhetek az egy éves szalon XOne-omért. (alap, 500-as verzió).

99k-ért nem néz ki rossznak a BF1-es, vagy Fifás bundle. (ezek ugye mindkét esetben letöltőkódos játékok, nem fizikai, dobozos-lemezes verziók?)

(#88304) HagaNRG válasza KD6-3.7 (#88301) üzenetére


HagaNRG
őstag

Számla ellenében, vagy a géphez mellékelt garanciajegy is elegendő?

Mert ahogy nézem, FIfa17 és BF1 bundle 500-as verziók már 289 euroért, azaz kerek 90 ezerért is kijönnek már...
Az már egy tízessel jobb, mint idehaza.

[ Szerkesztve ]

(#88305) IntelKiller7 válasza SütiGTi (#88302) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Utálom a postát. Körülményes szar az egész. Múltkor előbb jött a futár, így nem volt időm elmenni dobozért. Simán folpack-al körbetekertem és semmi baja nem lett a cuccnak.
Postánál meg így nem jó, másik doboz, ne legyen rajta stb stb. Elég volt. Csak a DPD.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#88306) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tölthetőek a havi GOLD játékok:

Outland (Xbox 360)

Sleeping Dogs: Definitive Edition (Xbox One)

Live-Die-Respawn

(#88307) joocek válasza IntelKiller7 (#88305) üzenetére


joocek
aktív tag

Én kedden 5 DB csomagot kaptam. 2 A sima kézbesítő hozott.1 et az egyik csomagos kocsi délelőtt 2 DB délután egy másik csomagos. jeee Mind emagos.
JA TÉNYLEG LEHETETT VENNI BOXOT MEGÉRKEZETT !!!! :C :C :C :C :C

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#88308) Bossattila válasza HagaNRG (#88304) üzenetére


Bossattila
csendes tag

Nemet media markt

Halo (The Master Chief Collection), Forza Horizon 3, FIFA 17 (als Download-Code), 4K-Film: Warcraft - The Beginning 2kontrollerrel :) plusz 500as one s 319€

[link]

Egesz jonak nez ki :)

[ Szerkesztve ]

GALAXY NOTE 4., GALAXY NOTE 10.1 LTE, SAMSUNG GALAXY TAB S 10.5 LTE, LUMIA 830, Iphone 6S , IPad AIR 2

(#88309) Corpuscle válasza HagaNRG (#88303) üzenetére


Corpuscle
őstag

Az 576 Kbyte-nál 70.000-ért számították be két napja. Nézz körül ott is, lehet tart még a kedvezmény. Letöltőkódos igen.

[ Szerkesztve ]

(#88310) XFishboneHUN válasza IntelKiller7 (#88265) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Bezzeg, amikor tavaly 8500-ért vettem az éves Gold előfizut :DDD :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#88311) sugarforce válasza zsolesz010 (#88284) üzenetére


sugarforce
őstag

sajnos ezt nagyon sokan félreértik...
(#88296) HagaNRG: A PS4 is skáláz, az sem natív 4k

[ Szerkesztve ]

(#88312) XFishboneHUN válasza Corpuscle (#88309) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Ez az 576-os akciót december 15-ig kitolták. :C :DDD

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#88313) okibots


okibots
aktív tag

Japán store-ban a Max: The Curse of Brotherhood ingyenes GOLD-al, a német store-ban pedig a Kalimba. Utóbbit behúztam, előbbi meg van már :) Szokásos módszerrel tölthetőek.

Max
Kalimba
(A linkek már az említett régiókra állítva jelennek meg)

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#88314) a.sebi válasza okibots (#88313) üzenetére


a.sebi
őstag

Nem lenézés de ilyen kalimba kategóriájú játékokkal játszik valaki?
Nem vagyok egy grafika buzi, de ilyet futtatni egyszerűen sajnálok

(#88315) hackeeeee válasza SütiGTi (#88302) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A futáros is MS garis volt?

Nekem az utolsót úgy küldte az MS, hogy a saját kis "tasakjában" volt a controller, és úgy volt benne a pufis borítékban.

Vajon a gépet is posta hozza vissza, vagy azt futárcég?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88316) NyMRooD válasza okibots (#88313) üzenetére


NyMRooD
őstag

xbox 360-ra ez nem működik? Mármint van más 360-as games with gold games más régióban?

u.i. Köszi ezt is. :R

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#88317) KTomi77 válasza okibots (#88313) üzenetére


KTomi77
tag

Köszi. :R
Hasonló játékokat kerestem minta a Leo's Fortune, mert a lányomnak az nagyon bejön. Úgy látom videók alapján, hogy a Max: The Curse of Brotherhood valami hasonló lehet.
Ha esetleg tudtok még pár ilyen tipusu játékot, akkor azt megköszönném.

(#88318) okibots válasza a.sebi (#88314) üzenetére


okibots
aktív tag

Hidd el minden játéknak megvan a maga célközönsége.

Amúgy nem tudom hány 10 órát, de beletettünk barátokkal a Castle Crashers-be, és az sem egy BF1 grafikai, és technikai megoldású játék. Ha a hangulat megvan, és a késztetés, hogy játssz vele akkor szórakoztató lehet minden játék.

Amúgy ne sajnáld futtatni a őket, az xbox nem fog miatta sírni, hogy nem akarom :D Maximum az a rápazarolt idődet sajnálod, de az megint egy más történet.

NyMRooD Xbox 360-on él még a régiózár. Próbaképp pár napja japánból nekimentem a Toy Soldiers-nek, nem sikeredett.

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#88319) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Játékokat adni venni a HA-n kívül hol érdemes?

(#88320) okibots válasza KTomi77 (#88317) üzenetére


okibots
aktív tag

Rayman Legends, Ori and the Blind Forest, So Many Me, Child of Light. Egyikhez sem volt még szerencsém, de őket szokták ajánlani platformer kategóriában. (biztos hagytam ki még valamit, majd átfogóbban körbe nézel te is :) )

Gsx-rr Jatekaim.hu, jófogás (habár ott értékelés rendszer hiánya miatt, a személyes találkozó ajánlottabb).

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#88321) XFishboneHUN válasza Gsx-rr (#88319) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

jatekaim.hu

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#88322) -ZeeZee- válasza okibots (#88313) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

A MAX-ot hogy lehet "megvenni"? Csak az értékelés gomb van, amit "nyomni" lehet. Nem látok másik gombot, ami működne...

Már megvásárolta Hogy mikor, azt nem tudom... De legalább ez is megvan. :B

[ Szerkesztve ]

(#88323) Atomgeszi válasza -ZeeZee- (#88322) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem is megvan, most nem rémlik honnan, ha jól emlékszem japán store-ba volt egyszer ingyenesen, vagy pedig valamikor GOLD játék volt.

(#88324) Stauffenberg válasza sugarforce (#88311) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A PS4 is skáláz, az sem natív 4k"

Értem, hogy ez az Xbox topik és itt mindenki szereti az Xbox-ot, de ne kenjük el ennyivel a kérdést. Az Xbox One S a meglévő felbontásokból skáláz fel 4K-ra, így ami itt 720p-ben fut, azt 720p-ről fogja felskálázni. A PS4 esetében a felskálázás 1440p (azaz QHD) felbontásról történik, ez jelentősen nagyobb felbontás, mint a Full HD. Továbbá nincs kizárva a natív 4K sem, de ilyennel alighanem csak a szerényebb gépigényű címek tudnak majd élni (egyébként sok értelme amúgy sincs, a 1440p-ről felskálázás is már bőséggel elég a mai TV méretek mellett).

Ha a fórumtárs rendes 4K játékot akar, akkor felesleges egy XO - XOS váltásba belehajszolni, inkább várja meg a Scorpio-t. Vagy vegyen PS4 Pro-t. Ha viszont szempont a 4K médialejátszás (akár BD lemezről), akkor nem kérdés, az XOS baromi jó vétel.

Azt is meg kell említeni, hogy a HDR tartalmakhoz HDR10 szabványt ismerő TV kell, a Dolby Vision nem megfelelő (bár a többség tudja a HDR10-et). Ráadásul HDR módban nagyon megnő az input lag, itt már a ~40ms jó értéknek számít, de nem ritkák az 50-60 ms értékek sem. Sokan nem tudják elképzelni, hogyan lehet játszani 20 ms-nél magasabb input lag mellett, ők nem nagyon fognak összebarátkozni a HDR-el (egyelőre, mert a TV panelek folyamatosan fejlődnek). Szóval aki az új TV miatt váltana a HDR játék miatt, előbb nézze meg mire is képes a készüléke.

Elég vicces, hogy például az LG UH6550: normál 1080p 60Hz módban 19 ms input lagot tud, 4K 60Hz módban 26 ms-et (amik elég jó értékek), de ha rákapcsolod a HDR-t rögtön felugrik 141 ms-re, ami tökéletesen alkalmatlan játékra.

Ezek mind olyan szempontok, amiket érdemes szem előtt tartani, mikor valaki lecseréli a fat XO-t egy One S-re, könnyen csalódás lehet a vége.

(#88325) gianni85 válasza okibots (#88318) üzenetére


gianni85
veterán

azért a castle crashers minden tekintetben köröket ver a kalimbára :)

(#88326) eL Geri válasza okibots (#88313) üzenetére


eL Geri
őstag

Köszi szépen!

A Kalimba nem tudott felizgatni, de a Max-al már szemezgettem egy ideje :R

(#88327) oriic válasza Stauffenberg (#88324) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A PS4 esetében a felskálázás 1440p (azaz QHD) felbontásról történik"

Pontosítsunk, PS4 Pro esetében. Nem ugyanaz.

Live-Die-Respawn

(#88328) Stauffenberg válasza oriic (#88327) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fakk, igen, lemaradt a Pro. Már nem tudom beleszerkeszteni. :( Megtennéd (vagy egy modi), ha megkérlek?

[ Szerkesztve ]

(#88329) eL Geri válasza Stauffenberg (#88324) üzenetére


eL Geri
őstag

"Ráadásul HDR módban nagyon megnő az input lag, itt már a ~40ms jó értéknek számít, de nem ritkák az 50-60 ms értékek sem."

Eddig ebbe bele se gondoltam, illetve nem tudtam!
Ez hasznos figyelmeztetés. (És megerősít abban, hogy várok még én ezzel a 4K, HDR... upgrade-re.)

(#88330) okibots válasza gianni85 (#88325) üzenetére


okibots
aktív tag

Igazad van, példának hoztam fel, hogy sokaknak az említett játék is egy hasonlóan "nem kell ingyen sem" kategória lehetne, ránézésre.

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#88331) yanesz válasza Bossattila (#88308) üzenetére


yanesz
tag

Gondolom kishazánkba nem szállítanak..

(#88332) twingers válasza oriic (#88306) üzenetére


twingers
tag

Sziasztok!
Miert nem engedi letolteni az X360as gold jatekot X One-on? Nincs olyan opcio, mint a One-os ingyenes jateknal, arra az oldalra tudok tovabbmenni csak, ahol fizetni kellene erte. :/
Koszi elore is!
Udv

(#88333) eL Geri válasza twingers (#88332) üzenetére


eL Geri
őstag

Én az előbb csináltam meg PC-n.

Ott is végig úgy nézett ki, mintha fizetős lenne. De a végső konfirmálásnál már kiírta, hogy ingyenes... nem is vett le pénzt.

(#88334) Stauffenberg válasza eL Geri (#88329) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet venni 4K HDR TV-t játékra, csak jól meg kell nézni, hogy milyen input lagot produkál az egyes üzemmódokban. A linkelt táblázat elég részletes. Azért ami 4K HDR alatt tud 30-32 ms-et, az már egyáltalán nem rossz, legfeljebb a nagyon pörgős multis FPS-eknél kikapcsolod a HDR-t.

De az látható, hogy sok olyan modell vérzett el teljesen, amik ott vannak minden reklámújságban. Könnyű belenyúlni olyan 4K HDR TV-be, ami játékra (legalábbis HDR módban) alkalmatlan.

(#88335) Rathrol válasza Stauffenberg (#88324) üzenetére


Rathrol
aktív tag

+1! :)

(#88336) hackeeeee válasza Stauffenberg (#88334) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én a "régi" FHD-s LG 3D-s (32LA620S) máig PC módban (PC-re van állítva a bemenet amin a konzol van) használom, és mondhatni így a legjobb. Game módban Nekem nem tetszenek a színek. Oké, lehetne állítgatni, de macerás.

Véleményem szubjektív...

(#88337) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Sziasztok, kérésem lenne. Megjött az S, és később szeretnék Kinectet, viszont még nincs, és az adapter igényléshez meg kér szériaszamot. A régi gép ma megy, és annak is a nevemre regisztrálva kell lennie. Ha valaki PÜben megszánna egy Kinect szériaszámmal, annak nagyon hálás lennék. Utána törölném. :R

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#88338) Stauffenberg válasza hackeeeee (#88336) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jó, az LG-nél egyébként nem a földi élethez vannak kalibrálva a mérnökök, náluk a logikát valami másik galaxisból importálják. Nekem is LG TV-m van (2015-ös modell) és hiába teszed videojáték üzemmódra, kb csak a színekbe nyúl bele, PC módra kell tenni, az kikapcsol minden képjavító cuccot és úgy a legalacsonyabb az input lag.

Mondjuk az a szerencse, hogy az enyémen WebOS fut, így minden HDMI bemenetre külön-külön be lehet állítani az üzemmódokat, képjavítást, színeket, stb. Így van játékhoz és filmhez is külön profilom.

(#88339) hackeeeee válasza Stauffenberg (#88338) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az enyém még nem WebOS, de szerencsére már az is tudja külön-külön kezelni a HDMI bemeneteket. Sőt, az egyedieket is.

De igen, annak idején próbálgattam a játékgép üzemmódot, de az valami szörnyű volt.

Véleményem szubjektív...

(#88340) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Az előző kérésem tárgytalan, köszönöm.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#88341) Blaise válasza twingers (#88332) üzenetére


Blaise
veterán

Van bankkártyád megadva?

(#88342) Zjunior


Zjunior
veterán

Titanfall 2 meg nem megy ea accessel?:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#88343) brumi1024 válasza Zjunior (#88342) üzenetére


brumi1024
veterán

A multiplayer trial elvileg megy.

[ Szerkesztve ]

(#88344) Gsx-rr válasza Stauffenberg (#88324) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tehát egy Full hd tv esetén nincs különbség az Xbox one és az S között?

(#88345) eL Geri válasza Gsx-rr (#88344) üzenetére


eL Geri
őstag

Képi világban nincs!

Egyes esetekben minimális fps többlet várható, de nem releváns.
Illetve maga a doboz kompaktabb, fehérebb :D, energia takarékosabb, a kontroller kényelmesebb...

[ Szerkesztve ]

(#88346) hackeeeee válasza Gsx-rr (#88344) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemnagyon.

Ugye a Slim-ben kicsit erősebb a hardver, vagyis, rosszabbul nem jársz vele. Vagyis, ha mondjuk valamely játékban volt fps dropp, akkor a Slim-mel lehetséges, hogy mondjuk nem lesz annyi, illetve olyan mértékű, mitn a Fat géppel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88347) Gsx-rr válasza eL Geri (#88345) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én rendeltem ,mind a 2 típusból ,de valószínű a simát tartom meg. A szín miatt is ,meg olvasom többeknek gondja van ,hogy zajosabb a gép.

(#88348) hackeeeee válasza Gsx-rr (#88347) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A venti téma sajnos teljesen random. Vagyis van akinek van, van akinek nincs vele gondja. Van olyan is akinek a 2. vagy 3. cseregép lett jó.

Mint említettem, korábban a Fat-nél is volt ilyen, az első szériánál. Utána javították.

Véleményem szubjektív...

(#88349) eL Geri válasza Gsx-rr (#88347) üzenetére


eL Geri
őstag

Hát ha nekem még nem lenne FAT-em, és nem számítana az árkülönbözet, akkor azért én az újabbat venném. Mégiscsak újabb :D

Bár én FAT-et is úgy vettem, hogy számított az alacsony ára. Még nem tudtam, hogy egyáltalán kell-e nekem ez az egész konzolosdi, és az alacsony ára vonzott be... és elragadt :D

(#88350) Jovanny2 válasza hackeeeee (#88348) üzenetére


Jovanny2
őstag

Én most üzemeltem be az S-t, és kerreg kicsit. Hangosabb, mint a FAT volt. Várok meg bírom-e szokni, vagy gari. Mondjuk mivel elviszik ma a FAT-ot, kiesne 2-3 hét...majd max. jövőre. Szabi alatt nem lenne jó gép nélkül.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.