Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) akaido válasza Doky586 (#68890) üzenetére


akaido
addikt

Nem használok XP-t már 3 éve.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68902) King Unique válasza RR-13 (#68893) üzenetére


King Unique
titán

Legjobb lenne ilyen célra egy NAS, olyan házba tenni a HDD-t és úgy. Ha ez nincs, akkor max. megosztást lehetne csinálni W7 alól.
De az amúgy evidens és köztudott, hogy alapesetben 2 TB felett eleve GPT kell, azt meg a 32 bites XP alapból nem kezeli, vagyis ilyen felállásnál akkor nyilván nem erőlteti az ember a 4 TB-os HDD-t, hanem vesz mondjuk 2 db 2 TB-osat. Nem? :U Bár ha nagyon muszáj, akkor a 4 TB-osat is lehet MBR alapon particionálni és úgy kezelni fogja az XP, legalábbis a lemezterület felét, a másik meg ott lesz parlagon... :D + Ha már ott van a 4Kn-es WD My Book - amit eleve kezel az XP - , akkor be lehetne fogni azt, arra pakolni az XP-n is elérni kívánt tartalmat, aztán kész. Vagy venni készen / külön összerakva még egy olyat, ha már ugye fontos biztonsági másolatokról van szó, meg amiket nem feltétlen egy lyukas, online használt XP alól kellene piszkálni élesben, vagy max. akkor, ha van másolat máshol, másik eszközön is.

(#68889) akaido:
Pedig a W7 eleve támogatja a GPT-t, a 32 bites és 64 bites változata egyaránt, annál nem kellene gondot okoznia. Viszont ha MBR séma szerint lett inicializálva a lemez, akkor nyilván nem lehet particionálni a 2 TB feletti lemezterületet, max. törlés és konvertálás után.

[ Szerkesztve ]

(#68903) akaido válasza King Unique (#68902) üzenetére


akaido
addikt

Azt elfelejtettem mondani, hogy egy rahedli adattal együtt klónozott volt a 4terrás. A konvertálás ebben az esetben csak egy "hangyányi" :) adatvesztés árán lett volna kivitelezhető.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68904) King Unique válasza akaido (#68903) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen, 3rd party particionáló programok képesek akár adatvesztés nélkül is megoldani a konvertálást (példa).

(#68905) akaido válasza King Unique (#68904) üzenetére


akaido
addikt

A windows-os konvertálást az előbbiek miatt nem mertem.
Próbáltam több programmal, ezzel a MiniTool-lal is, de nem engedte konvertálni, azonban ha lelőnek sem tudom mi volt az ok amit jelzett, mert a hüle fejemmel nem fotóztam le.

Kösz a linket. hasznos a többi része is!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68906) _DiEGO_ válasza Messi1983 (#68888) üzenetére


_DiEGO_
őstag

........... Opera-val és 220 ról felment mindháromnál 380-ra.

Annyival azaz akkor épp 160 kéretlen dologgal többet fogott , reklám, felugró ablan , BC bányász próbálkozó stb...
Az csak pozitív :)) hogy több szemetet blokkol :DD

(#68907) ekkold válasza RR-13 (#68894) üzenetére


ekkold
őstag

Nem lenne célszerűbb az XP-t pl. virtuális gépen futtatni, pl. a win7 alatt? Nekem a mostani PCmen sokkal gyorsabb a virtuális gépen futó XP, mint az egyel régebbin natívan futó... Az XP így a win7 hálózati meghajtójaként láthatná a a 4Tb-os winyót.

(#68908) RR-13 válasza ekkold (#68907) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, biztos célszerűbb lenne, de nem tudom megcsinálni. :N
Lementett teljes XP rendszerem van egy .tib fájlba, onnan szoktam felmásolni a boot HDD-re, ha XP-én akarok valamit csinálni... :U

(#68909) zolee001 válasza RR-13 (#68908) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=87Ox32YIXqc

(#68910) Messi1983 válasza _DiEGO_ (#68906) üzenetére


Messi1983
csendes tag

Igen. :D Nézőpont kérdése. :K Köszi a segítséget. :R

(#68911) ekkold válasza RR-13 (#68908) üzenetére


ekkold
őstag

Van valami extra abban az XP-ben, hogy nem jó helyette egy akármilyen XP amit felteszel mondjuk virtualbox-ra?
Amúgy nem lenne lehetetlen a .tib fájlból sem megoldani, hogy fusson virtuális gépen. Ha jól néztem az acronis true image készít ilyen fájlt. Milyen módszerrel szoktad feltenni a HDD-re az XP-t?

[ Szerkesztve ]

(#68912) RR-13 válasza ekkold (#68911) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, mert abban az XP-ben van több ezer beállításom (mappabeállítás, nézet stb) mentve, új XP-ét nem teszek fel, mert 13 éves munkám benne van a régiben :)

Amikor valamiért kell az XP (ami egyre ritkábban van) akkor rámásolom az SSD-re a korábban lementett XP .tib fájl tartalmat, felülírva a Win7 op rendszert, és már használom is, ami kb. 4 perces munka.
Amikor nem kell az XP, akkor meg visszamásolom a lementett Win7 rendszer.tib fájlt az SSD-re, amiben szintén több száz beállítás van 1,5 év alatt. :U

[ Szerkesztve ]

(#68913) Gézengúz válasza RR-13 (#68912) üzenetére


Gézengúz
addikt

Rakjál bele 2 SSD-t abba a gépbe, választható rendszerindítással! Nem egyszerűbb volna? Ráadásul XP-nek bőven elég egy 60GB-s SSD az meg mi, 2 túró rudi ;)

(#68914) RR-13 válasza Gézengúz (#68913) üzenetére


RR-13
őstag

Igen köszi jó ötlet, de alapvetően nem erre kerestem megoldást, hanem arra, hogy ha veszek egy 4Tb-os HDD-t, akkor azt ketté osztva lássa mindkét OP rendszer, az azon lévő partíciókat, és a fájlokat :)

(#68915) Doky586 válasza RR-13 (#68914) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fog menni, akárhogy erőlteted.

(#68916) RR-13 válasza Doky586 (#68915) üzenetére


RR-13
őstag

Semmi erőltetés nincs ebben! :(((
Az ASRock 3TB+ Unlocker programmal megoldható!

[ Szerkesztve ]

(#68917) ekkold válasza RR-13 (#68916) üzenetére


ekkold
őstag

Ha az XP-t virtuális gépre raknád, akkor mehetne mindkét oprendszer akár egyszerre is, és mindkettő látná a 4Gb-os winyót akár egybe van particionálva, akár kétfelé. Ez a rendszer oda-vissza másolgatás szerintem nem túl szerencsés megoldás... Dehát, ahogy mondani szokták nem erőszak a disznótor :)
A képen: Win7 alatt futó WinXP, Win200, és Win10 alapú Hiren's boot CD

[ Szerkesztve ]

(#68918) zolee001 válasza RR-13 (#68912) üzenetére


zolee001
őstag

Nem eröltetni akarom a dolgot csak hátha segit
"Igen, mert abban az XP-ben van több ezer beállításom (mappabeállítás, nézet stb) mentve, új XP-ét nem teszek fel, mert 13 éves munkám benne van a régiben :)"

P2V pár kilobyteos progival a fizikai xp-t bevirtualizálod és onnastól bármilyen virtuális plattformon (virtual pc, hyper v régebbiek,wmvare,virtualbox stb) és bármilyen fizikai gépen amire a fenti programok valamelyikét telepitetted elindithatod ahogyan a fentebbi képen is látható

(#68919) w.miki


w.miki
veterán

DLNA-ben hogyan tudok letiltani könyvtárakat?
Dell e6540, Win7x64 meg van osztva Media Szerverként, hogy máshonnan is nézhessünk róla filmeket, TV-n.
Viszont bizonyos könyvtárak filmjeit nem szeretném, hogy listázza. Azt hogyan tudom letiltani?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#68921) krealon válasza w.miki (#68919) üzenetére


krealon
veterán

"DLNA-ben hogyan tudok letiltani könyvtárakat?
Dell e6540, Win7x64 meg van osztva Media Szerverként"

Ugyanott, ahol beallitottad.
Megnyitod a Media Player-t es a Video Library-t szerkeszted.

(#68922) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Hozzám került egy Panasonic NV-GS11 mini DV kazettás digitális, usb portos kamera. A telepítő cd-jén van egy usb driver és egy webcam driver. 2003-as kiadás, tehát xp-ig szól a driver.
Nézegettem a neten, hátha lenne hozzá vmi win7 alá, de nem sok semmit találtam.
Az lenne a kérdésem, hogy a programfuttatási kompatibilitási mód mintájára, elképzelhető lenne valahogy, hogy az xp-s drivert a win7 használni tudja? Van erre valami trükk? (Ezzel lehetne archiválni elvileg a kamiról a gépre.)
:R

(#68923) zolee001 válasza Aureal (#68922) üzenetére


zolee001
őstag

Firewire kártya,bedugod és megy
(emlékeim szerint van rajta firewire)

(#68924) Aureal válasza zolee001 (#68923) üzenetére


Aureal
senior tag

Igen, köszi van rajta.
Ezek szerint az usb-n nem is menne a video? Vhol mintha azt írták volna hogy képeket lehet a szoftverével azon keresztül importálni. Volt esetleg ez a típusú készüléked hogy ismered?

[ Szerkesztve ]

(#68925) zolee001 válasza Aureal (#68924) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,talán itt kallódik valahol és természetesen lehetett usb-n keresztül is használni és emlékszem sokat kinlódtam annó vele mivel xp-m soha nem volt de firewire-en keresztül plug n play müködött movie makerrel (vagy bármi is volt a neve a vistában)

(#68926) w.miki válasza krealon (#68921) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD már ott is kerestem, de amíg nem írtad be, nem találtam meg, hogy hol van :R

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#68927) Zoz válasza Aureal (#68922) üzenetére


Zoz
őstag

XP-s driverrel 32 bites Win 7 alatt lehet próbálkozni. (Volt már, hogy 32 bites Win10-el is sikerült :) )
Ha csak nem volt hozzá driver XP 64bit-hez is.

(#68928) Aureal válasza Zoz (#68927) üzenetére


Aureal
senior tag

Sajna w7 64b van fenn... :(

(#68929) dokee78


dokee78
félisten

Van egy régebbi PC.
Miért nem lát csak 2 GB RAM-ot,mikor 6 GB van benne?

(#68930) akaido válasza dokee78 (#68929) üzenetére


akaido
addikt

A RAMok egyformák? Az SPD fül érdekesebb lenne. Az alaplapi beállításokkal is lehet bütykölni, egy BIOS default után. Hacsak nincs valami régi BIOS, ami korlátot szab.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68931) dokee78 válasza akaido (#68930) üzenetére


dokee78
félisten

Nem egyformák,de úgy tudom működni kellene.

(#68932) Márton


Márton
nagyúr

23" Fullhd monitor és 55" 4k tv (hdmi 2.0) esetén: a monitoron minden ok, ám amikor átváltok tv-re, minden icipici lesz. Azt tudom, hogy alapból a win7 ezt nem tudja jól lekezelni (DPI scaling nem segít, mert akkor meg visszaváltáskor a monitoron lesz minden óriási és nem akarok állandóan babrálni rajta).
Kérdésem, hogy esetleg létezik-e olyan 3rd party app, ami az aktuális monitor felbontásához igazodóan állítaná be a betűk/ikonok/ablakok méretét? Tehát lenne 2 profil, érzékeli melyik épp az aktív és aszerint skáláz. (tudom ideje már lépni w10-re, van is, ám csak a VR miatt, a fő munkákat jobb szeretem a több éve belakott w7-en, tehát az ilyen tippeket most kéretik mellőzni)
:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#68933) krealon válasza Márton (#68932) üzenetére


krealon
veterán

Windows 7-nel a DPI scaling az egesz desktopra ervenyes, fuggetlenul, hogy hany kijelzon jelenik meg. Ez a grafikus alrendszer korlatja.
A kijelzonkenti felbontas skalazas a Windows 8-as verziojatol kerult bevezetesre.

(#68934) Márton válasza krealon (#68933) üzenetére


Márton
nagyúr

Értem, tehát 3rd party app sem képes ezt megerőszakolni.
Kár, köszi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#68935) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv!

bár irtózom tőle de előre gondolkodom.

Van egy "okos" Win7 a gépen. Ha wennék egy OEM es win10 licencet, és updatelném Win10 -re az működne?
a teljesen új telepítés nem jöhet szóba.

(#68936) efi99 válasza Jarod1 (#68935) üzenetére


efi99
senior tag

Még 3 évig frissítheted a 7-est is....

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68937) Zoz válasza Jarod1 (#68935) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, működik. Ha kiírja a 10-es, hogy nincs aktiválva, beírod a jó kulcsot, és kész.

(#68938) Jarod1 válasza Zoz (#68937) üzenetére


Jarod1
addikt

ok köszi!

(#68939) akaido válasza dokee78 (#68931) üzenetére


akaido
addikt

Alaplap típus?BIOS verzió? RAM-ok típusai?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68940) gulyasa


gulyasa
őstag

Helló!
Home school miatt elő kellett vennem a gyereknek a kb. másfél éve leállított asztali gépemet.
A gép maga kb. 2008-2009-es építésű, magyar Win7 64bit fut rajta. Egyetlen nagyobb fejlesztés volt, amíg használtam, hogy rendszer meghajtónak egy SSD-t raktam bele.

A Windows Update talál még hozzá frissítést, egy részüket le is tudja tölteni és telepíteni, de jó párat nem tud letölteni - lehet, csak leterheltek a mikrofosh szerverei... :F

Az összefoglalóban nem találtam, amit kerestem. Szükségem lenne egy letölthető komplett frissítőcsomagra, ami tartalmazza az összes eddigi frissítést.
Hol találok ilyet?

A gugli csak olyan oldalakat talál, ahol a WinUpdate sikertelen keresését orvosolták annó... :-(

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#68941) akaido válasza gulyasa (#68940) üzenetére


akaido
addikt

[link] efi99 kolléga posztjában benne van a megoldás.
Lehet még a WSUS update módszert is használni.

Mindez azért, mert 2020. január 14-én megszűnt a Windows 7 támogatása.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68942) gulyasa válasza akaido (#68941) üzenetére


gulyasa
őstag

Köszönöm.
Tudom, hogy megszűnt a Win7 támogatás, de semmi kedvem azért kapkodva új laptopot/számítógépet venni, mert vészhelyzet, meg home school van... ;)
A most újra felébresztett gépen sincs kedvem kipróbálni, bírná-e a Windows 10-et...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#68943) mezis válasza gulyasa (#68942) üzenetére


mezis
nagyúr

Win10: 4GB RAM, 2 mag. A driverek (hang,...) meg szerencse dolga.

mezis

(#68944) Doky586 válasza gulyasa (#68940) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"talál még hozzá frissítést"

Hát akkor tessék feltenni őket.. :K
Lassan csinálja és több lépésben. 20db-nál ne engedd hogy egyszerre többet kezdjen telepíteni (mert nem sikerülne). Az majd megy a következő frissítéskeresés után.

Légy türelmes vele..!

Ha már nem talál új frissítéseket a frissítéskereső, akkor utána átteheted manuális frissítéskeresésre, hiszen úgyse fogy új frissítés érkezni már rá, ne terhelje feleslegesen a procit minden bekapcsoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#68945) gulyasa válasza Doky586 (#68944) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem olvastad el figyelmesen, amit írtam.
Én fel akarom telepíteni a még elérhető frissítéseket, amit megtalált, de sok-sok gondolkodás után a "Sikertelen" üzenettel tér vissza a WinUpdate.
Ezért gondoltam, hogy egyszerűbb lenne, ha hozzájutnék a teljes update csomaghoz, amivel "egy mozdulattal" fel lehetne rakni az összeset, ami megjelent.

Jelenleg 2 fontos és 4 opcionális frissítésről van szó, egyelőre ezek nem tudtak letöltődni.
(Azért gondolom, hogy ez most talán csak valami szerver túlterheltségi probléma miatt lehetett, mert az Office 365 telepítője sem akart letöltődni tegnap este. De amint lesz hozzá kedvem, ma újra próbálkozom...)

mezis:
Tudom, hogy elvileg a Win10-et is fel lehetne rá telepíteni, de a működés mellett pont a driverek kérdése is aggaszt.
Viszont ha esetlegesen a Win10-et mégis rátelepítve megoldhatatlan problémák lépnének fel (pl. driver hiány), akkor könnyebben tudnám visszarakni a Win7-et azzal, ha meglenne a komplett update csomag hozzá és csak amiatt nem tartana több óráig win telepítés után a rendszer véglegessé tétele.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#68946) Zoz válasza gulyasa (#68945) üzenetére


Zoz
őstag

Összefoglalóban linkelve van ez az oldal. Itt minden szépen össze van gyűjtve.
Ezeket tedd fel sorban:
KB3172605
KB4490628
KB4474419
KB4534310
Mivel nem teljesen új telepítés, lehet, hogy valamire azt mondja, már telepítve van, ne foglalkozz vele, akkor menjen a következő.
Ha ezek meg voltak, akkor már mennie kell a WU-nak, hogy a maradékot leszedje.
Feljebb meg volt téma, hogyan lehet támogatás lejárta után frissítéseket is meg kapni.

(#68947) karlkani válasza akaido (#68941) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nálam nem működik. Sosem volt gondom a frissítésekkel, jött Windowsra és Office 2013-ra is folyamatosan. Amióta megszűnt a támogatása a rendszernek, nem talál frissítést az Office 2013-hoz, Windowsra megtalálja a 2020 márciusi javítást, telepíti, majd újraindítás után (bejelentkezéskor) kiírja, hogy nem sikerült, visszavonja.

(#68948) efi99 válasza karlkani (#68947) üzenetére


efi99
senior tag

Megcsináltad, amiket korábban írtam?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68949) efi99


efi99
senior tag

Ha a választós menüben az 1-es tétel is megjelenik Full Installation {ESU Suppressor + WU ESU Patcher}, azt válaszd, ha csak a 3-as ESU patcher, akkor azt.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68950) karlkani válasza efi99 (#68948) üzenetére


karlkani
aktív tag

Persze, azért írtam, hogy nálam nem működik.

(#68949) efi99
Azt választottam. Decemberben telepített a gép utoljára frissítést. Január elején kikapcsoltam az updatet. Március közepén visszakapcsoltam, telepítette a rendszerhez és az officehoz a januári frissítéseket. Azután próbáltam az általad leírtakat. Megtalálja a márciusi csomagot, feltelepíti, majd újraindítás után visszavonja...

(#68951) karlkani válasza karlkani (#68950) üzenetére


karlkani
aktív tag

Csináltam egy rendszer visszaállítást. Windows Update megtalálta márciusig bezárólag az Office 2013 frissítéseket (múltkori kereséskor januáriak voltak az utolsók...), meg az utolsó Windows frissítést. Telepítette, gép újraindítás. Megcsináltam az általad leírtakat ugyan úgy, ahogy két hete. Megtalálta a márciusi frissítést, telepítette, gép újraindítás. Otthagytam a gépet egy percre, amikor visszaértem épp a bejelentkezési képernyőn írta, hogy újraindítás, ahogy korábban is (csak most lemaradtam arról, hogy konfigurálja a rendszert, múltkor azt írta, hogy nem sikerült a frissítés, visszavonja). Bejelentkezés után látom, hogy sikerült a márciusi csomag telepítése. Ráengedtem ismét az updatet, a
2020-03 Összegző frissítés Windows 7 rendszerhez, x64-alapú rendszerek esetén (KB4550735) frissítést találta, telepítése után NINCS új frissítés. :)

(#68952) efi99 válasza karlkani (#68951) üzenetére


efi99
senior tag

Hurrá. :C

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68953) akaido válasza karlkani (#68951) üzenetére


akaido
addikt

Csak sikerült, gratulálok.
Első blikkre valszeg egy korábbi frissítés hiánya miatt nem működhetett.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#68954) karlkani válasza efi99 (#68952) üzenetére


karlkani
aktív tag

Én köszönöm a leírást... :R

(#68953) akaido
Passz, két hete is minden rendszer frissítés telepítése sikerült, amit a WU felajánlott.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.