Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) Zoz válasza RootRulez (#67349) üzenetére


Zoz
őstag

Még egyszer kérdezem: a frissítéseket csak úgy simán engedélyezted, vagy pedig telepítés után feltelepítetted kézzel azt a pár szükséges csomagot, ami az összefoglalóban is szerepel (rögtön a téma tetején kiemelve)?

(#67352) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok :) próbáltam tájékozódni a sevenforums-on de nem tudok szót érteni az ottaniakkal, remélem tudtok segíteni.

sok zeneszerkesztő és CAD programot használok, szeretném egyszerűsíteni a win7 elképesztően ésszerűtlen és túlbonyolított folder struktúráját.
ill valahogy megakadályozni hogy a win7 engedje a különböző installereknek hogy szanaszét terítsék az adataikat minden létező helyre, gyakran duplikátok tömkelegével.
uninstallnál ezek nagy része bent is marad, amitől sok programnál nehézzé és időrablóvá válik a drive és a registry rendben tartása.

amit szeretnék:
- csak egy program files folder legyen, ne kettő, és minden oda kerüljön.
- egy user folder legyen csak, egyedül használom a gépet adminként. nincs sükségem multi user supportra semmilyen formában. tehát ne legyen default user, all user, public, shared stb
- ne legyen common files (2-szer) és program data folder, a programok szépen defaultoljanak a saját folderjükre, oda tegyenek mindent. (v az appdata-ba)
- kevencek, képek, zenék stb folderektől se lenne rossz natívan megszabadulni, hisz ezeket senki nem használja. Mega/Gdrive/Dropbox stb foldert használ már szerintem mindenki, ott van bent minden.

próbáltam guglizni, de semmi értelmeset nem ad, csak manuális törlésre, am teljesen más
azt szeretném hogy már a friss win7 telepítésnél natívan így legyen, vagy rögtön utána permanensen ezt megoldani.

kérdésem létezik erre bármilyen fix, tool, stb, egyáltalán próbálkozott e már ezzel valaki.
ja meg lehetséges e....

nagyon köszönöm :R :R :R

ui: hogy miért is kéne ez? egy példa, zeneszoftver (VST), Native Instruments, vezető gyártó
2 db program installálása, Kore2, Massive, plusz két kiegészítő csomag, az egész talán 10GB.
ezt csinálja.

C:\Program Files\Native Instruments - 24 folders
C:\Program Files (x86)\Native Instruments - 3 folders
C:\Program Files\Common Files\Native Instruments - 10 folders
C:\Program Files (x86)\Common Files\Native Instruments - 117 folders
C:\Users\xxxx\AppData\Local\Native Instruments - 37 folders
C:\Users\xxxx\AppData\Roaming\Native Instruments - 1folder
C:\Users\xxxx\AppData\Local\cache\Native Instruments - 1 folder
C:\Users\xxxx\Documents\Native Instruments - 107 folder
C:\Users\All Users\Native Instruments - 2 folders

alább az install folder, amit az installer enged kiválasztani

C:\mu\Kore 2 - 2 folders
C:\mu\Kore 2 Sample Content - 111 folders
C:\mu\Massive - 2 folders
C:\mu\Native Instruments - 75 folders

ez együtt kb 500 folder, és ez csak két alkalmazás a 10-15 ből amit az ember simán felrak.
elmebaj.

arról már ne is beszéljünk hogy a választható install folderbe gyakorlatilag csak a dokumentációt rakta.
de lehet ezt sokáig fejtegetni, aki használ bonyolultabb programokat az tudja miről beszélek. ez tényleg csak egy példa

a lényeg azon van h ezek a programok az összes elérhető konfigurációs vagy common folderbe mentenek vmi sz---ságot.

[ Szerkesztve ]

(#67353) prabhu válasza Krisz1000 (#67352) üzenetére


prabhu
senior tag

Ehhez (szerintem) a teljes OS-t újra kellene írni, viszont a legújabb Windows-ban is ugyanez az elv van.

Amúgy megértem, amit akarsz, mert én is találkoztam ezzel a problémával (főleg zeneszerkesztő progiknál), valamint az előre létrehozott képek/zene mappa tényleg felesleges egy tudásszint után.

[ Szerkesztve ]

(#67354) szabonagyur válasza Krisz1000 (#67352) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ez az alkalmazás hülyesége is, hogy ennyire teleszemetel mindent.

A lenti példa is mutatja, hogy van aminél van 64 bites natívan, van ami nincs és ez egy programon belül...

Ahogy a kolléga írta ezt nem tudod lemódosítani, amúgy meg vannak akik használják ezeket a beépített mappákat is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67355) King Unique válasza Krisz1000 (#67352) üzenetére


King Unique
titán

Ezek a felsorolt igények egyrészt kissé irreálisak, szembemennek a Windows alap mappastruktúrájával és működésével. Másrészt az inkább az adott program hülyesége, hogy a létező összes helyen szétszórja magát a C meghajtón... Érdekes módon más szoftverek nem kreálnak a telepítés után ennyi mappát. Vagyis ez ügyben inkább az adott program készítőjénél kellene kopogtatni, hogy írjon hozzá normálisabb telepítőt. Egyébként meg az, hogy sok mappa jön létre a program telepítésénél, önmagában még nem gond. Ha az uninstall során nem távolítódik el mindegyik, akkor az ügyben szintén a program készítőjénél kell kopogtatni, hogy oldja meg normálisabban. Vagy lehet használni Revo, Geek stb. uninstaller programokat. Vagy az adott szoftver spéci uninstall toolját, ami egyes CAD szoftvereknél nem véletlenül van, hasonlóan pl. az antivírus szoftverekhez.

(#67356) Krisz1000 válasza King Unique (#67355) üzenetére


Krisz1000
tag

kedves Mindenki :P köszi mindenkinek a válaszokat. Igen, én is találkoztam olyan progival, korrekt fejlesztő által, ami meg is kérdezi h program folderbe vagy appdatában tárolja a járulékos dolgokat és aztán nem is tett máshova semmit. de az ilyen progik általában normálisan uninstallálják magukat, nem hagynak szemetet.

az nem kérdés h alapesetben a gyártó hibája. mivel én csak power user vagyok ,már az elvet sem értem, h minek engedi a win7, hogy ennyi mappát "lásson" az installer,
főleg tájékozódni akartam, mert ha lenne ilyen tool, vagy mod, akkor gondolom tudnátok róla.

van egy emlékképem miszerint a diabloo/daytona anno mintha meg lett volna fésülgetve ilyen szempontból. de lehet tévedek

következő kérdésem az lett volna érdemes e w10-re váltanom emiatt, de látom nem :D

az a gáz, h a dokumentumok mappát sem tudod kinevezni mondjuk google drive-nak, mert azt is telepakolják mindenféle konfig folderekkel ezek, azt meg nyilván nem akarod feltólni felhőbe,

a másik amit nem értek h a profi stúdiok ahol több TB-nyi ilyen cucc van fent, hogy oldják meg a karbantartást? klónozott vinyón végzik?
vagy valami profi uninstallert használnak

az a baj h ezek az installok egyébként sokszor átfedik egymást, vannak közös részek. nem tudom azzal egy installer hogy birkózik meg.

(#67357) Krisz1000


Krisz1000
tag

ja még annyi hogy a két külön Program files foldert se lehet egyesíteni? mármint nem manuálisan hanem natívan

[ Szerkesztve ]

(#67358) szabonagyur válasza Krisz1000 (#67357) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet, vannak benne közös fájlok 32/64 bites kivitelben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67359) Krisz1000 válasza King Unique (#67355) üzenetére


Krisz1000
tag

köszi az uninstallereknek utána nézek.

egyébként akkor win7-ből nem is létezik semmilyen kipucolt vagy áramvonalasított verzió? (uhh remélem ez nem tiltott téma)

(#67360) szabonagyur válasza Krisz1000 (#67359) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmi szükség ilyen mókolt rendszerre, ha kell azt nem itt kell nézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67361) King Unique válasza Krisz1000 (#67359) üzenetére


King Unique
titán

Hivatalosan nem (tákolt sem rémlik hirtelen), sőt ugyanez van a W10-nél is, vagyis csak emiatt felesleges újabb Windowsra váltanod. Aztán az más dolog, hogy a W7 életciklusa hamarosan végét ér a többség számára és előbb-utóbb kénytelen leszel. Egyébként ha annyira 1 db Program Files mappa kell, akkor használj 32 bites rendszert. :D A 64 bites Windowsoknál viszont külön van a kettő, azaz Program Files és Program Files (x86) mappa.

[ Szerkesztve ]

(#67362) Krisz1000 válasza King Unique (#67361) üzenetére


Krisz1000
tag

ok köszi :)

(#67363) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség :Y,a win7 valószínűleg avas vírus irtótól meghalt nem lehet indtani sem csökkentet módban sem legutóbbi vissza állítási pontban sem.Nem szeretném újra telepíteni,lemezről lehet javítani a win7 ha igen milyen paranccsal vagy ellehet távolítani külső boot cd-vel az avas vírus irtót ha nem bootolbe a win7?
Ilyen hibát ad csökkentet módban: avas topik

[ Szerkesztve ]

(#67364) zolee001 válasza qwertly (#67363) üzenetére


zolee001
őstag

Mindenképpen vmi Hirens Boot cd féle megoldással probálkoznék avagy MS DART ami pont ilyen dolgokra lett kifejlesztve.

(#67365) OldMike


OldMike
őstag

Van arról valakinek információja, hogy ez a fontosnak jelölt 227 KB-os update miért nem képes feltelepülni? Idegesít, hogy hetente jön, már legalább a harmadik eset.
Írta valaki, hogy ez lényegében a figyelmeztető a támogatás megszűnéséről.

42LM660S

(#67366) zolee001 válasza OldMike (#67365) üzenetére


zolee001
őstag

Hide update,hacsak nem ohajtod látni a felugráló ablakocskát

(#67367) OldMike válasza zolee001 (#67366) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, ezt tettem, csak érdekelt volna az ok.

42LM660S

(#67368) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Ez mi?

Ma kezdte, állandóan felugrál.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#67369) prabhu válasza Kuruc2 (#67368) üzenetére


prabhu
senior tag

(#67370) zolee001 válasza Kuruc2 (#67368) üzenetére


zolee001
őstag

Valami Bing hulladék,temp foldereket töröld vagy ha van bing bar azt uninstal valamint IE bing add on-t is
Skype ha van unnistall-reinstall (Bing nélkül)

(#67371) efi99 válasza Kuruc2 (#67368) üzenetére


efi99
senior tag

Egy szép néni. Állandóra nem lehet kitenni, csak ilyen felugrálósra?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#67372) Doky586 válasza efi99 (#67371) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

felugrik vagy felál..? nem mindegy? :W

(#67373) Kuruc2 válasza zolee001 (#67370) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nincs semmi ilyen.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#67374) prabhu válasza Kuruc2 (#67373) üzenetére


prabhu
senior tag

Futtatásba: msconfig, ott az induló progiknál és szolgáltatásoknál is (bingservice) kiviszed a pipát előle, majd újraindít.

(#67375) Kuruc2 válasza prabhu (#67374) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A szolgáltatások közt nem találtam, az automatikus inditásnál van egy microsoft bing 2015, de az már régóta. Ez a jelenség meg egy napja van.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#67376) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Kéne egy sos segítség már kb.7 raktam újra a win7 de amikor frissít utána nem indul el ha nem frissítem akkor nincsen gond.Elsőnek a daz ;) gondoltam de ha nem csináltam hanem csak frissítem akkor is előjött ez a dolog,hogy nem tud a win elindulni próbáltam minden parancssorból történő javítást is de nem használt.Hibába bootoltam win telepítő lemezről és onnan akartam javítani nem ment.Egy 120GB ssd van lenovo G500 notebookba,igaz a Hard Disk Sentinel kis kondíció romlást ír a ssd-re,talán ez okozza a gondot?

(#67377) ekkold válasza qwertly (#67376) üzenetére


ekkold
őstag

Miért nem olyan Win7-et telepítesz, amibe már integrálva vannak a frissítések?

(#67378) Gézengúz válasza ekkold (#67377) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lehet azért mert sok ember szerint itt az ördögtől való. Pedig valóban vannak jó telepítők, én is ilyet használok.

[ Szerkesztve ]

(#67379) qwertly válasza ekkold (#67377) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat,nincsen olyan win7 telepítőm így megy a sima win7-sp1.És utána a frissítések.De igazából nem a OP volt a baj hanem az ssd haldoklik.Most egy hagyományos hdd van benne és szépem működik eddig.De természetesen megy benne a héten ssd.

[ Szerkesztve ]

(#67380) prabhu válasza qwertly (#67379) üzenetére


prabhu
senior tag

Oprend.hu és nem kell kínlódni. Saját kulccsal is lehet aktiválni.

(#67381) zolee001 válasza prabhu (#67380) üzenetére


zolee001
őstag

Persze saját beépitett virus/malware kms szirek szarokkal füszerezve

(#67382) prabhu válasza zolee001 (#67381) üzenetére


prabhu
senior tag

Hagyjuk már ezt a faszságot.

(#67383) galaxys80 válasza zolee001 (#67381) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt a hülyeséget honnan vetted?

(#67384) Gézengúz válasza galaxys80 (#67383) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ahonnan a szirek-szarokat is.

(#67385) zolee001 válasza galaxys80 (#67383) üzenetére


zolee001
őstag

1x letöltöttem egy magyar w7-et onnan és tele minden xarral
Aki nem 1.0 user az bele tudja integrálni magának az updateket

(#67386) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ha már itt vagyunk, a mantis.es-en lévő W7 telepítőt meg ajánlom ha angol vagy spanyol integrált gyorsmegoldás kell. Munkahelyen megóvott a munkakieséstől, ajándékot meg nem találtam benne, csak 2 Windows 7 témát. A gépen lévő matricáról beírt kóddal aktiváltam.
Oprendeset én is használom magyarhoz, még sose volt bajom vele, és nem, aktivátor nincs előtelepítve benne.

Ha neked az amúgy is felrakandó directX meg Visual C++ redist minden szar, akkor grat, nekem időspórolás.

[ Szerkesztve ]

(#67387) galaxys80 válasza zolee001 (#67385) üzenetére


galaxys80
veterán

Én többször is töltöttem már le onnan, de egyszer sem volt semmi xar benne. Főleg nem kms szir-szarok.

(#67388) zolee001 válasza quailstorm (#67386) üzenetére


zolee001
őstag

Express Deployment Kit,haladobbaknak MDT,régota nem gyönyörködünk ahogy a Win telepitésnél halad a csik,de biztos izgalmas izgulni amig végig ér

(#67389) quailstorm válasza zolee001 (#67388) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyilván ez a legjobb megoldás, de sokan vannak, akiknek nincs ennyi tudása, vagy ideje, vagy egyik se, nekik segítség egy ilyen netes előkészített lemezkép.

(#67390) King Unique válasza galaxys80 (#67387) üzenetére


King Unique
titán

Én szintén 7, 8.1 ISO-kat és nem volt velük gond. Annyi viszont igaz, hogy valóban van a képfájlokban, vagy legalábbis azokban volt, amiket korábban letöltöttem egy külön mappában némi "szemét". De azok használata csak opcionális, ha jól néztem. Vagyis valóban nem feltétlen kell annyira túlspilázni a témát...

(#67391) zolee001 válasza King Unique (#67390) üzenetére


zolee001
őstag

Nos,mint emlitettem egyszer töltöttem 1 db W7-et amire rögtön jelzett a rendszer,hogy valami nem okay igy rögtön shift+del,több tapasztalatom nincs de részemröl ilyen oprend,dirtywindows stb kösz nem

(#67392) King Unique válasza zolee001 (#67391) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis akkor végül is nem használtad, nem telepítettél vele, értem... Amit én leszedtem, abban a \sources\Apps mappában volt pár szemét, de ennyi erővel pl. a benne lévő CDBurnerXP is az, amire némelyik AV ugrik, mint nemkívánatos program. Viszont ezt leszámítva egyéb gondom nem volt vele, sőt aszem telepítés után még egy gyors vírusellenőrzést is lefuttattam és nem talált semmit.

(#67393) prabhu válasza zolee001 (#67391) üzenetére


prabhu
senior tag

Én meg sokszor. Az aktuális verziókban nincs semmi "tool". (Viszont az ingyen letöltős oldalakhoz nem árt egy jó adblock.)
Sokszor még a telepítés is gondot okoz az embereknek (lásd itteni fórum), nem hogy nekiálljanak saját installert hegeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#67394) zolee001 válasza prabhu (#67393) üzenetére


zolee001
őstag

Na igen,hogy ez mennyire igaz

(#67395) King Unique válasza prabhu (#67393) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a legújabb, 2019-es ISO-kban nincsen Apps mappa és benne az a néhány tool?

(#67396) prabhu válasza King Unique (#67395) üzenetére


prabhu
senior tag

Most szedtem le direkt a 32 bites Win10-et, én nem találtam benne semmi extrát. A régebben letöltött W7-ben sem.
De emlékszem az előző verziókban valóban volt ilyen tartalmú mappa (feleslegesen).

[ Szerkesztve ]

(#67397) King Unique válasza prabhu (#67396) üzenetére


King Unique
titán

Inkább az aktuális 7, 8.1 érdekelt volna, de az is valami, ha már a 10-esben nincsen. Bár az utóbbinál nincsen összehasonlítási alapom, mivel azt nem szoktam onnan letölteni, meg annál amúgy is kevésbé létszükséglet az integrált telepítő.

Kösz az infót!

(#67398) prabhu válasza King Unique (#67397) üzenetére


prabhu
senior tag

Azokban sincs /2019 februári/, előkerestem a multiboot-os pendrive-omat és megnéztem.
Igen, a friss/ebb/ W10 könnyen szedhető hivatalos forrásból is.

(#67399) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Van olyan lehetőség a cmd esetén, hogy ténylegesen megjegyezze a már beírt parancsokat és valóban lehessen újra használni őket - a lenti kis becsfájl futtatása nélkül?

Mert ezt megcsináltam, működik, de macera mindig visszakeresni...
@echo off
echo %date% %time% >> "C:\Users\"%username%\command-history.txt
doskey /history >> "C:\Users\"%username%\command-history.txt
exit

Ha véletlenül bezárom a cmd-t, és nem futtatom az exiti (ilyen nevet kapott) bat-ot, akkor fújhatom a következő ablaknyitáskor az addig használt parancsokat. és a felfelé nyíllal történő előhívását...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#67400) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni.
Adott egy PC, benne egy SSD:
- C particio, Win7
- D particio, Win10
Az megoldhato valahogy, hogy egyik Win ne lassa a masikat Total Commanderben/bmilyen filekezeloben?
Tehat bebootol a Win10, akkor siman latja a Win7 filerendszeret es mindent, ami ottvan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.