Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) ricsi99 válasza Doky586 (#67900) üzenetére


ricsi99
addikt

Sebesség nem érdekel... de leirhatom lassabban is
Egyéb ötlet?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67902) ricsi99 válasza King Unique (#67898) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem érdekel a sebesség ... kb 3* irom le.
Kell nekem egy os ami mimimum win7 ,az se érdekel ha 1/2 óráig bootol.
Se nem hivatalos, se nem naprakész az se érdekel.
Frissitések sem ,csak menjen pen drive rol egy c2d lap.
Nem veszek hozzá se hdd-t se ssd-t mert szinte csak az asztal ketyeg rajta aztán megy a kukába

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67903) King Unique válasza ricsi99 (#67899) üzenetére


King Unique
titán

Van többféle megoldás is a WTG-hez, említve, linkelve volt már pár. Ha neked azok valamiért nem felelnek meg, akkor lehet másképpen is (példa), de a többi általában körülményesebb, pláne W7-nél.

Windows 8-tól hivatalosan és natívan támogatott a Windows To Go, mint már említve volt. Annyi korlátozás viszont van, hogy hivatalosan csak Enterprise lemezképpel működik, legalábbis a beépített eszköz használatánál. De külső programokkal megoldható más kiadásoknál is, lásd pl. az előbbi válaszban említett programokat. Meg akár a meglévő, pl. SATA-s telepítés WTG-re történő átkonvertálására is van lehetőség. Ez W10-nél működik (próbáltam), sőt mivel elég rugalmas, volt akinél még külön konvertálás nélkül is ment utólag USB-n csatlakoztatva.

Téged nem érdekel a sebesség, az egy dolog, de amúgy nem véletlenül volt említve. Akármilyen tetű lassú pendrive-ot nem javasolt WTG-hez használni, mivel rossz esetben használhatatlan lassú lesz rajta a telepített Windows... Ilyen szempontból általában jobb egy külső HDD, egy külső SSD meg pláne. A strapabíróság (írásterhelhetőség) meg a másik, azt az utóbbi kettő szintén jobban bírja, mint egy akármilyen vacak pendrive. Egy lassú, nem túl strapabíró pendrive-nál inkább valamilyen WinPE megoldást (példák) célszerűbb tartósan használni.

[ Szerkesztve ]

(#67904) carr


carr
őstag

Sziasztok!

kolléga HDD-ről másoltam át fájlokat a saját hdd-re (windows és más egyébeket is), s most rendszergazda jogot kér, meg másegyéb jogokat a törléshez. :s
Azon kívül, hogy átmásolok mindent egy másik hdd-re, és formázom, majd azon kívül visszamásolom, van valamilyen alternatív opcióm? köszi. Ja, rendszergizda vagyok. :D
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#67905) King Unique válasza carr (#67904) üzenetére


King Unique
titán

Röviden, NTFS fájlrendszer és annál felhasználói jogosultságok. Ha a folytatásra kattintás esetleg nem lenne elég, akkor Windowson belül a saját tulajdonba vétel, saját felhasználódnak megfelelő hozzáférési jogok beállítása lehet a megoldás. Ez megoldható grafikus felületen és parancssorban egyaránt.

Alternatív megoldás lehet külső program (pl. IObit Unlocker) használata, vagy bebootolni pendrive-ról egy Linux Live (példa) / spéci WinPE (példák) rendszert, amik rendszerint figyelmen kívül hagyják az NTFS hozzáférési jogokat.

[ Szerkesztve ]

(#67906) VIPowER válasza ricsi99 (#67902) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor Neked ez is megfelelhet.

(#67907) ricsi99 válasza VIPowER (#67906) üzenetére


ricsi99
addikt

Sajnos az első megoldásom nem jött be akár mit csináltam 72% megállt a telepítő.
Pe verzió amiket meg megtaláltam win7re az nem ismert fel a nyamvadt alaplapom hálókártyáját
8.1 10 pe meg a vga-t nem dijazta ...not supported.

maradt a c verzió... elökotortam aszonypajti bobcatmagos régi notiját... na az lassú dög igazán... arra feltoltam egy win7 tiny-t és megy az adott célra...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67908) carr válasza King Unique (#67905) üzenetére


carr
őstag

köszönöm! szuper vagy! Közben rájöttem, hogy más furcsaság is van itt.. 931GB diskmgmt.msc szerint a vinyó nettó mérete, de a rajta tárolt adatok 750B° Gb-ot foglalnak. hová tűnt dé... izé, ~200gb? :O
Most asszem megformázom inkább, s visszamásolok mindent. Hátha. HD sentinel 100/100
Rejtett fájlok/mappák megjelenítve. hmm...

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#67909) King Unique válasza carr (#67908) üzenetére


King Unique
titán

Ha bruttó 1 TB-os a HDD, akkor igen, a nettó mérete 931 GB (pontosabban GiB), az addig oké. Azt pedig a fájlkezelőben a meghajtó tulajdonságainál lehet megnézni, hogy mennyi a rajta lévő partíciónál a foglalt és a szabad terület. Ha a meghajtó gyökerében kijelölöd a mappákat és azok méretét nézed, az nem minden esetben egyezik az előbbivel, ami nem egyedi eset (példa). Ha NTFS fájlrendszernél nincsen megfelelő jogosultság a megtekintéshez, akkor pedig pláne nem meglepő. De ilyenkor rá lehet nézni külön fájlkezelővel (pl. TC), vagy erre szakosodott speciális programokkal is, mint pl. a TreeSize, hogy mi és pontosan mennyi tárhelyet foglal a meghajtón.
Viszont esetedben az nem derült ki, hogy az a ~ 200 GB (vagy inkább 181 GB) most szabad terület, vagy a tulajdonságoknál ténylegesen 931 GB foglalt és a mappák kijelölése mutat 750-et. Ha az előbbi, akkor semmi gond. Ha az utóbbi, akkor meg lásd az előbb leírtakat.

(#67910) troviko


troviko
senior tag

Sziasztok,

Hogy lehet megoldani, hogy az 1-es monitor legyen a kettes, a kettes pedig az egyes?

Azt tudom, hogy hogy lehet váltani közöttük, hogyan lehet az egyiket vagy másikat alapértelmezetté tenni, de azt nem, hogy miként lehet felcserélni a számozást.

Előre is köszönöm a segítséget!

https://www.oldtech.hu/

(#67911) sfdrakex válasza troviko (#67910) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Attól függ melyik hova van bedugva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67913) krealon válasza troviko (#67910) üzenetére


krealon
veterán

Ha atkattintasz a 2-es monitor abrajara, akkor alul elvileg meg kellene jelennie a "legyen ez az alapertelmezett monitor" opcionak.

(#67914) Doky586 válasza krealon (#67913) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt írta ezt tudja.

(#67915) carr válasza King Unique (#67909) üzenetére


carr
őstag

~30GiB szabad tárhely maradt.
~750GB foglalt (mindent kijelölve, akár TC akár win kezelőben ~750GB a foglalt terület)
:F
belezavarodom. :D ne bonyolítsd.
Google fotók felszinkronizálta magát, kb 1 órája, úgyhogy formázom, majd visszamásolom rá a cuccokat. Azt meglátjuk. :R köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#67916) sz.j


sz.j
nagyúr

Kár, hogy megszűnik a win 7 támogatása, mert kb egy éve hogy frissítettem win 10-re a gépeket, de nem tudom megszokni...... Sokkal jobban szerettem a hetest ....

Félreértés ne legyen, hibátlanul működik a win 10 a gépeimen, de szinte minden nagyobb frissítésnél tartani kell attól, hogy a frissítés nehogy agyonvágja a gépeket.
Eddig egy alkalom kivételével megúsztam ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67917) efi99 válasza sz.j (#67916) üzenetére


efi99
senior tag

És miért szívattad magad idő előtt?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#67918) sz.j válasza efi99 (#67917) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mert úgy voltam vele, hogy jobb ha nem az utolsó pillanatba állok át rá, legyen időm megszokni, de mint írtam ezt nem mondhatom el ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67919) ricsi99 válasza sz.j (#67918) üzenetére


ricsi99
addikt

Várd ,meg amig kijön a 11... nyugodtan :D
Win 1000 sebböl vérzik... nem oszt nem szoroz ,ha egy pár foltal kevesebb van rajta....
Ha meg igazi nagy gond volt ,akkor ezután is lesznek javítások rá.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67920) carr válasza carr (#67915) üzenetére


carr
őstag

Megvan. De mégsincs.
a ~180gb nem lett meg, de már nem is lesz, mondjuk bosszant a dolog. :(
1 hétvégén át csinálta.... :/

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#67921) carr válasza ricsi99 (#67919) üzenetére


carr
őstag

én úgy tudom nem lesz 11. 10 marad, és évszázadokig fogják toldozni foltozni.
mondjuk nekem nem oszt. win 7 marad még vagy 10 évig tuti. vagy tovább. :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#67922) tomi20100 válasza tomi20100 (#67855) üzenetére


tomi20100
tag

Megint előfordult, viszont ezúttal nem lett szürke színű a kijelzőm és az egeret is mozgatni tudtam. Ezt hívják annak amikor lefagy a gép?

(#67923) ricsi99 válasza carr (#67921) üzenetére


ricsi99
addikt

Vista 2.0 -ról visszatéretem w7 re... azóta nincs panaszom a gépre... sőt ...az upgrade ingerem is megszünt :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67924) ricsi99


ricsi99
addikt

Van még új a nap alatt... van egy 20ft-s kérdésem.
Win7 sp1hu ...eddig 1000-gépre telepitettem ..
Asus p5gc deszka
Felment , win feltelpit driverek minden hibátlan.
Telefonról usb-n leosztva rá a net.

Az érdekes hiba... elinditasz egy bármi videólejátszást..... és az elején megáll... ez lehet online
film , a gépen lementett valami ,de ami érdekes ,hogy pl a játékok elején kis intro mind1 megáll....
megszakitom a netkapcsolatot és már megy is minden , visszakapcsolom és tökéletesen megy akár egy online video....
Mind1 milyen böngészö ,mind1 milyen video ,mind1 milyen játék... ha van netkapcsolat az elején megáll és ha megszakitom, ujrainditom a netet akkor megy tovább....

Amugy minden hibátlan ,szépen megy a net is
Tudom egy win reinstall megoldaná a problémát ,de inkább az izgat mi lehet a hiba? Ilyet még nem pipáltam...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67925) bolic válasza ricsi99 (#67924) üzenetére


bolic
őstag

Szedd le az ingyen MBAM verziót és futtasd le, aztán írj hogy melyik vírust talált a valamelyik gépen, oké? :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#67926) ricsi99 válasza bolic (#67925) üzenetére


ricsi99
addikt

Nincs virusom ,vagy ilyesmi.
1 hete dobbtam össze ezt a gépet .és csütörtökön kezdtem el használni.
Viruskergetés ,ilyesmi megvolt , hálózati rész rendben van.
Nincs semmi rendszerbirizgáló csodaprogi sem fent.
Nincs a gép hálózatban ,most csak egyke... telefon pedig egy vatta új s10 ,azon sincs semmi kártevő... szinte csak az alaprogramok vannak.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67927) sfdrakex válasza ricsi99 (#67926) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezetékes nettel próbáltad már? Driverek rendben? Valami codec pack nincs fent?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67928) ricsi99 válasza sfdrakex (#67927) üzenetére


ricsi99
addikt

Nincs most vezetékes net. Driverek rendben , nincs fent semmi szinte

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67929) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv.
Van egy kis probléma a PC-vel: bekapcsolás után 30-60 mp-re lefagy, aztán minden rendben.
Az eseménynaplóban van egy visszatérő hiba, ez:

A(z) alapértelmezés szerint a gépre vonatkozó engedélybeállítások nem biztosítanak Helyi Aktiválás engedélyt a(z)
{BC50CF2A-E12C-4F18-90CE-714CC8600CEE}
CLSID és
{BC50CF2A-E12C-4F18-90CE-714CC8600CEE}
APPID azonosítójú COM-kiszolgálóalkalmazáshoz NT AUTHORITY\HELYI SZOLGÁLTATÁS SID (S-1-5-19) felhasználónak a(z) LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával) címről. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszköz használatával módosítható.

A neten rákeresve a "BC50CF2A-E12C-4F18-90CE-714CC8600CEE"-re van találat, de megoldás nincs.

Memória cserebere volt már, a hiba továbbra is fennáll.

Mi lehet a hiba?

rip and tear, until it is done

(#67930) sfdrakex válasza zoo8800 (#67929) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztonsági programod milyen? Torrent esetleg indul a windowsal? Mik indulnak a Windowsal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67931) zoo8800 válasza sfdrakex (#67930) üzenetére


zoo8800
veterán

Avastom van, torrent nem indul automatikusan (nem is igazán szoktam)
Csak az Avast indul automatikusan az msconfig szerint

ez a kód egyébként mi? : {BC50CF2A-E12C-4F18-90CE-714CC8600CEE}

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#67932) sfdrakex válasza zoo8800 (#67931) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Futtass egy mbamot, msconfigba nézz szét mi indul automatikusan. Esetleg próbáld avast nélkül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67933) zoo8800 válasza sfdrakex (#67932) üzenetére


zoo8800
veterán

Mbam nem talált fenyegetést. MSconfigban nincs semmi gyanús.
Ez a fagyás néha már a bejelentkezési jelszó begépelése közben előjön, szerintem nem az automatikusan induló programokkal van baj.

Event logban van még pár, de ritkább hiba:

pl.

A(z) 192.168.1.1 DHCP-kiszolgáló elutasította a(z) 0x1C872C630FB5 hálózati című hálózati kártya 192.168.1.100 IP-címbérletét (a DHCP-kiszolgáló DHCPNACK üzenetet küldött).

Letelt egy időkorlát (30000 ms) a(z) aswbIDSAgent szolgáltatás kapcsolódására való várakozás közben.

A(z) C: kötet árnyékmásolatait a program megszüntette, mert az árnyékmásolatok tárolására szolgáló lemezterületet egy felhasználó által beállított korlát miatt nem sikerült megnövelni.

Egyáltalán érdemes nekem az eseménynaplót túrnom? :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#67934) sfdrakex válasza zoo8800 (#67933) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van több ram modul a gépben, esetleg próbáld ki, hogy egyszerre csak 1 van bent, ellenőrizd mindet végig.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67935) zoo8800 válasza sfdrakex (#67934) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt valami alaplap hiba lesz.
Előástam az 1000 éves pótvinyómat egy régi Win-telepítéssel, annak az eseménynaplójában is benne vannak ezek a bejegyzések, csak ezek jóval korábbiak, mint amióta fagyogat a gép. Azzal a Winnel is fagy a gép, bár az SSD után egy öreg vinyót használva nehéz megállapítani, mikor fagy fél percet a gép bekapcsoláskor, és mikor csak szimplán tetűlassú.
RAM, VGA cserebere megvolt.

rip and tear, until it is done

(#67936) ricsi99 válasza zoo8800 (#67929) üzenetére


ricsi99
addikt

Volt valami hálózati meghajtót felvéve? Akkor csinál ilyet a win...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67937) ricsi99 válasza ricsi99 (#67924) üzenetére


ricsi99
addikt

Megvan a hiba... az intel vga driver... telepitésnél csak az igp-volt ,igy feltelepitettem azt is... késöbb pattintottam be egy 8800gt-t.. és hiába volt inaktiv az alaplapi vga 1-2 exe akkor is futott a igp-nek... kilöttem a feladatkezelöböl ,majd uninstalll.. minden hibátlan...
piros pont amugy a zintel barátunknak 25 év után sem tudnak egy normális szopatásoktol mentes drivert irni :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67938) zoo8800 válasza ricsi99 (#67936) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem.

rip and tear, until it is done

(#67939) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Lehetséges külön program nélkül gyorsbillentyűt némításra beállítani?
A Nircmd-vel megcsináltam, de nem hiszem el, hogy nincs erre egy rundll vagy akármi parancs. Köszönöm!

(#67940) Panthera válasza zoo8800 (#67933) üzenetére


Panthera
őstag

Msconfig mellett ezeket is érdemes megnézni a regeditben (előbbi nem mindig jelez ki mindent):
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

(#67941) Glaz-dozfhut válasza Panthera (#67939) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Konkrétumot nem tudok, de kell lennie valaminek, mert a mezei billentyűzeteken, amiken vannak média-lejátszásra külön sor gombok, azok minden külön driver nélkül működnek. Nekem ilyen van, médialejátszás nélkül is van némítás. Nem kellett driver.
Ha véletlen értesz a Process explorer nevű microsoft gyártású programhoz és tudsz hozzá beállítást, amivel lehet szűrni a kívánt parancsot, akkor meg tudnánk nézni. Vagy bárki.

- Glaz-doz-fhut -

(#67942) Glaz-dozfhut válasza Glaz-dozfhut (#67941) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Rosszul írtam a program nevét; Process Monitor. Az a program tényleg mindent lát, ami egy folyamathoz kapcsolódik, meg azon kívül mindent is. Jól kell tudni használni, de én nem vagyok otthon benne.

- Glaz-doz-fhut -

(#67943) Panthera válasza Glaz-dozfhut (#67942) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem is volt hasonló a régi billentyűzeten, de a mostanin már nincs. Emiatt sem lehet nagy dolog, de ezzel a programmal szerintem nem lehet kideríteni.

(#67944) zoo8800 válasza Panthera (#67940) üzenetére


zoo8800
veterán

Időközben megszűnt a hibajelenség, fene se érti.

rip and tear, until it is done

(#67945) Freddy S


Freddy S
tag

Hello, Windows XP módot nem tudtam telepíteni Windows 7 pro alatt, az intalláció megakad olyan 90% nál. Van ennek valami hardver limitje esteleg? A windows 7 es gép egy Ryzen 5 3600, lehet túl modern?

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#67946) zolee001 válasza Freddy S (#67945) üzenetére


zolee001
őstag

Hibakod és egyéb infok nélkül max a telejosda segithet
Hardware-hez nem sok köze van mivel az XP mode az egy virtual pc 2007 ami emulálja az hardwareket

(#67947) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, de lehet off téma lesz, csak nem találtam jobb topicot.
Vettem egy TP-LINK AC1300 wireless USB V3 adaptert, amihez adtak egy telepítő CD-t, de a gépen már nincs DVD meghajtó. :C

A neten próbáltam keresni hozzá drivert, de csak a V1-hez találtam, de az nem ismerte fel.
V3-hoz csak Mac és Linux operációs rendszerhez találtam. :W

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy hol találhatok ehhez a típushoz (V3) drivert Win7-hez?

A pontos típus:

TP-LINK AC1300 V3 Archer T4U High Gain Wireless MU-MIMO USB Adapter

Köszönöm

(#67948) sfdrakex válasza Pityke78 (#67947) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tp link oldalán nézted? Nem ismeri fel a W7 magától?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67949) Pityke78 válasza sfdrakex (#67948) üzenetére


Pityke78
őstag

Néztem, ott találtam csak a V1-hez drivert, de az nem ismerte fel a V3-as eszközt, illetve a win7 sem ismerte fel, ezért vagyok meglőve... :W

[ Szerkesztve ]

(#67950) sfdrakex válasza Pityke78 (#67949) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor nézz ott szét jobban. 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.