Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) Lenry válasza adamcsik (#67550) üzenetére


Lenry
félisten

ha tuti nem fog már kelleni, akkor pl így (a második bekezdéstől)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#67552) efi99 válasza V60 (#67549) üzenetére


efi99
senior tag

Ezzel a programmal limitálhatod, hogy mennyi CPU-t egyen:
http://mion.faireal.net/BES/

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#67553) adamcsik válasza Lenry (#67551) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Köszönöm! így már megoldódott

(#67554) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Fifa 19 probléma telepítés után a következőt írja ki: vc++ runtime redistributable package was not installed successfully ezt leokéztam és befejezte a telepítést és indításkor beadja a fekete ablakot aztán kilép mi lehet a gond?

(#67555) Lenry válasza adamcsik (#67554) üzenetére


Lenry
félisten

mi lehet a gond?

szerintem ez
vc++ runtime redistributable package was not installed

a Google első találata a témában pedig ez
a BIZTONSÁGI FRISSÍTÉSEK ÚJRATELEPÍTÉSE bekezdést ajánlom figyelmedbe

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#67556) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Akarok telepíteni 1 másodlagos rendszer külön meghajtóra,de sehogy nem akar működni.
Mindíg megfagy a nyelvválasztó résznél,közvetlenül a bootolás után.
Nem működnek a beviteli eszközök.
Próbáltam Windows vista dvd-vel is,hasonló helyzet lett,mint win 7 pendrive-al.
Valaki tudja esetleg mi lehet a baj?

Avatar

(#67557) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Kicsit speciális kérdésem lenne. Remélem jó helyre írom.

Windows 7 alatt hogyan lehet csatlakozni vezeték nélküli kijelzőhöz?

Egész pontosan egy projektorhoz, amiben egy Microsoftos wifis adapter van. (konkrétan EZ az)
Windows 10 alatt nagyon könnyen sikerült, mivel ez a funkció eleve benne van a képernyő beállításokban, de a régi Win 7-es gépnél nem találok ilyet, és annál sajnos nem opció az új OS.

7-nél szükséges erre külön program? Ha igen, tudtok javasolni 1-et, ami jó is?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#67558) zolee001 válasza szilvásbukta (#67557) üzenetére


zolee001
őstag

Amint a termék honlapján is látod a W7 nem támogatott
A hardware supportot megnézheted: netsh wlan show drivers
Ha látsz "support wireless display" sort akkor driver szinten támogatott
dxdiag-lemented-miracast support sorra rákeresel amennyiben támogatott akkor lehet vmi szoftvert keresgélni,természetesen 3rd party forrásból

(#67559) szilvásbukta válasza zolee001 (#67558) üzenetére


szilvásbukta
tag

Lehet én értelmezem rosszul a leírást, de szerintem a "Korlátozott funkciókészlet" nem egyenlő azzal, hogy egyáltalán nem támogatott, csak bizonyos funkciók nem működnek. Vagy tévedek?

Sajnos a driver nem tudja, pontosan ezért tettem fel a kérdést, hátha tudtok ilyen 3rd party software-t erre.

Köszönöm a parancs tippet! ezen a vonalon legalább el tudok indulni a keresésben.

[ Szerkesztve ]

(#67560) zolee001 válasza szilvásbukta (#67559) üzenetére


zolee001
őstag

A projector szoftverei között illetve támogatásai között kellene kutakodni,hátha van valami épkézláb dolog.
Elég nagy a katyvasz ezen a téren,a Win8-cal és nagy beharangozással érkezett az Intel WiDI amit azóta az Intel a saját honlapján tagad le és évek óta not supported,se driver se semmi.

(#67561) szilvásbukta válasza zolee001 (#67560) üzenetére


szilvásbukta
tag

Ebbe az Intel WiDi-be már én is belefutottam keresgélés közben, de annyira katyvaszos dolgokat olvastam róla, hogy inkább hagytam is...

(#67562) hav


hav
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre...

Adott egy Dell irodai gép, kb 7 éves, tetű lassú legális Win7el. Szeretnék SSD meghajtót tenni bele és arra teljesen szűzen felhúzni a géphez tartozó oprendszert. Optikai meghajtó nincs benne, így szerettem volna csinálni egy pendriveot, amiről tudok telepíteni. Le akartam tölteni a Microsoft honlapjáról a meglévő licensz kulcsal a Win7et, de a következő hibaüzenet miatt nem sikerült:

Hiba

Úgy tűnik, hogy a megadott termékkulcs az eszközgyártó által előtelepített szoftverhez tartozik. Érdeklődjön az eszközgyártónál a szoftver-helyreállítási lehetőségekről.

Mi a teendő ilyenkor?

Előre is köszönöm!

(#67563) King Unique válasza hav (#67562) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt erről, illetve a letöltési lehetőségekről szó egy másik válaszban.

A másik megoldás a jelenlegi rendszer klónozása vélhetően HDD-ről az új SSD-re, nem feltétlen muszáj a 0-ról újratelepíteni. De az már rajtad áll, melyik megoldást választod.

(#67564) hotkar válasza hav (#67562) üzenetére


hotkar
aktív tag

SSD megvan már?

Én mindig Samut veszek (mindig =3), ahhoz letölthető egy áttelepítő progi (a papíros használati utasításban benne van a link), amivel korrektül átteszi a rendszert, ügyelve minden SSD-s sajátosságra (laphatár, stb).

Csak egy külső USB-s ház kell, amibe a klónozás idejére beteszed az SSD-t.

Szerk.:

Most látom, hogy irodai gépről van szó; ez esetben még a külső USB- ház sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#67565) hav válasza King Unique (#67563) üzenetére


hav
tag

Nagyon köszönöm!

Használtam a keresőt, de valószínűleg nem voltam elég figyelmes. Átnézem őket...

(#67566) hav válasza hotkar (#67564) üzenetére


hav
tag

Köszönöm, de szándékosan egy tiszta rendszert szeretnék rá telepíteni, teljesen nulláról szeretném indítani.

(#67567) hav válasza King Unique (#67563) üzenetére


hav
tag

A Heidoc.net alkalmazáson keresztül megtaláltam a géphez való rendszert, jön is lefele szépen. Kérdésem az, hogy ez legális kiadás? Azaz, ha felteszem a gépre a meglévő licensz kulcsal akkor egy teljesen jogtiszta Win lesz rajta?

(#67568) King Unique válasza hav (#67567) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom a gyári Dell ISO-ra célzol. Ha megnézed a letöltési forrást, akkor eleve a gyártó (Dell) weboldalára mutat, vagyis ilyen szempontból teljesen hivatalosnak mondható. Ha kifejezetten a gépedhez passzoló verziót választottad ki a letöltési listából, akkor meg pláne nem lehet gond. A jogtisztaság meg eleve a licenctől, illetve az aktiválási eljárástól függ. Maga a lemezképfájl (ISO) másodlagos, illetve annál csak annyi a lényeg, hogy lehetőleg ne kétesen buherált legyen, valamint a licencnek megfelelő kiadást (pl. Home / Professional) tartalmazza és az legyen telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#67569) hav válasza King Unique (#67568) üzenetére


hav
tag

Akkor eddig stimmel a dolog, köszönöm!

(#67570) GAbre válasza GAbre (#67556) üzenetére


GAbre
veterán

Erre senkinek 5let?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#67571) Doky586 válasza hav (#67569) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Magyar nyelvű win7-et már nem lehet letölteni a Microsofttól (még seriallal sem, amivel eddig nekem működött). Persze lehet angol nyelvűt. [kép] [kép] vagy a Dell teleszemetelt dolgaival dúsítottat -szintén angol nyelven.

Magyar winhez vagy hamarabb (tavaly v tavalyelőtt) kellett volna reagálnod, vagy most marad az oprend.

[ Szerkesztve ]

(#67572) Glaz-dozfhut válasza GAbre (#67570) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az ASUS EZ Installer programjával próbálkoztál, ami az Utilities alól letölthető a lapod oldalán? Csak az első generációs Ryzen-ek támogatottak. Vannak ilyen-olyan programok tán, amik megoldják az inkompatibilitást. (most nem jut eszembe a neve) A 9. generációs Inteleket is így nyírták ki. Elindul a klónozott rendszer, nincs is semmi hibaüzenet, épp csak az USB-s eszközökre nem hajlandó reagálni. PCI-E csatlakozós usb bővítőkártya ott megoldás volt. A 8. generáció még vígan működött.

- Glaz-doz-fhut -

(#67573) GAbre válasza Glaz-dozfhut (#67572) üzenetére


GAbre
veterán

Szia.
Köszönöm,majd meglesem,de mint mondtam sajna dvdről se jó,nem csak usb ről.

Avatar

(#67574) V60 válasza efi99 (#67552) üzenetére


V60
aktív tag

Köszi. :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#67575) GAbre válasza GAbre (#67573) üzenetére


GAbre
veterán

Sajna ezzel se volt jó.
Így is 1x fagyás,még ha 1x dobott is 1 hibaüzenetet.

Avatar

(#67576) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

WIN7 PRO 64 Bit (Eredeti) mellett lenne olyan problémám, hogyha feltelepítem az INTEL VGA drivert (HD4600) és a windows aero felület elindításra kerül, akkor a Cinebench R15 eredmény 500 körüli eredményről leesik 340 körülire.
Windows aero felület kikapcsolása esetén a Cinebench R15 érték ismét 500 körüli lesz.

Az Intel VGA driver a legfrissebb ami elérhető. (minden más driver is a legfrissebb)

WIN 10 alatt nincs ilyen gond.

Valakinek ötlet, hogy mi lehet ez a furcsaság?

Köszi
Brekkk

(#67577) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Egy 64 bites W7 Ultimate mennyi helyet foglal el átlagban az összes frissítéssel mai napig bezárólag, de csak a fontos frissítésekkel, a választhatókkal nem?

(#67578) sfdrakex válasza #89309696 (#67577) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi érdekel? Mekkora vinyóra telepítsd? Nálam 100 gigás részen van. Mellette vannak felhasználói progik is. 6,5 éve telepítettem, 10-20 giga mindig szabad.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67579) #89309696 válasza sfdrakex (#67578) üzenetére


#89309696
törölt tag

Van egy gep amin 31 Gigat foglal a rendszer par alp programmal, csak böngészés meg szosöl media. En sokallom az elfoglalt teruletet. Hol keressek felgyülemlett szemetet? Vagy mi a normalis mérete a W7-nek?
Lapozo fix kicsi, hibernalas off, böngésző kitakaritva, driver installer vackok törölve, programok atnezve. Sok GB hely felszabadult, de meg mindig sokallom a 30 GB helyfoglalast.

(#67580) sfdrakex válasza #89309696 (#67579) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Alapból szüzen sok éve is 15-20 körül volt, updatek, pár program mellette, az a 30 giga normális. Kicsi a vinyó vagy miért olyan nagy baj ez?

Szerk.: 47 giga a W7 mappám.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67581) ekkold válasza #89309696 (#67579) üzenetére


ekkold
őstag

Futtasd a lemezkarbantartót, az megmutatja mi az ami törölhető, és törli is ha kell.
C:\Windows\System32\cleanmgr.exe

(#67582) #89309696 válasza sfdrakex (#67580) üzenetére


#89309696
törölt tag

Aki telepítette az 40GB-ot adott neki, mivel annyi volt az ajánlott partícióméret a specifikációban. Ez is van vagy 5 éves rendszer. Aztán csipogott a Win, hogy tele van és megkértek rá nézzem már meg mit lehet tenni. Hát én a 40GB-ot le tudtam pucolni 31-re, de lejjebb már nem megy. De ezek szerint azért, mert ez a normális mérete. Szóval rendben van akkor.
A másik partíció 80GB (120-as SSD-ről van szó) az meg majdnem tele van mindenféle netről letöltött vackokkal (8GB szabad) így nem akartam a partíciót eltolni, bár ha eltolom se lesz jobb mert akkor az a partíció lesz tele. Igazából kinőtte az SSD-t szóval inkább vennie kéne egy másikat, ennyi évesen már amúgy is.

Lemezkarbantartó, CCleaner is megvolt már.

[ Szerkesztve ]

(#67583) kezdosql


kezdosql
tag

Lehet valahogy meghajtokat unmountolni, mint linux eseteben?
Vagy az egyetlen megoldas, hogy eszkozkezeloben elveszem a betujelet, majd kesobb visszaadom?
Kerdes, hogy ez nem okoz-e problemat a winnek, nem akarja ujraformazni, stb.

(#67584) Doky586 válasza #89309696 (#67582) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A megoldás egy új HDD vásárlása lenne amire átrakható minden a D ről, azt a partíciót törölnéd és a C -t kiterjesztenéd a szabad helyre (a beépített lemezkezelővel). Így a C 120 GB-os lenne és az egész SSD-t elfoglalná.

kezdosql: Pro-tól felfelé lehet. Lemezkezelőben is.

[ Szerkesztve ]

(#67585) #89309696 válasza Doky586 (#67584) üzenetére


#89309696
törölt tag

Igen, a másik opció ez lenne.

(#67586) Doky586 válasza kezdosql (#67583) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#67587) kezdosql válasza Doky586 (#67586) üzenetére


kezdosql
tag

Furcsa, nalam angol win7 pro van, de annal nincs ilyen lehetoseg.:-(

(#67588) kezdosql válasza kezdosql (#67587) üzenetére


kezdosql
tag

Na, most talan fel tudom tolteni a kepet, nalam igy nez ki:

(#67589) Doky586 válasza kezdosql (#67588) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a partíciók tulajdonságaiban van, hanem a lemez tulajdonságaiban..! :K

(#67590) King Unique válasza kezdosql (#67588) üzenetére


King Unique
titán

Ha magát a lemezt akarod leválasztani, offline állapotba helyezni, akkor nyilván a lemez tulajdonságainál kell azt keresni és megtenni, nem a kötet (partíció) tulajdonságainál (bővebben). Vagy ha csak egy adott partíciót kell leválasztani a lemezen belül, akkor a meghajtóbetűjel elvételével, elrejtésével (bővebben).

(#67591) bsh


bsh
őstag

sziasztok,
próbáltam keresni guglin olyan hibát, amit tapasztalok, de semmit hasonlót nem találtam (vagy rosszul kerestem). pedig nálam az összes elérhető win7 gépen (10+) jelentkezik ez a dolog:
windows frissítések után futtatok lemezkarbantartót és töröltetek mindent, és ilyenkor minden gép azt mondja, hogy 8-10 GB rendszerhiba fájl van. de csakis wu után, azon kívül soha. pedig látszólag minden tökéletesen működik mindig, soha semmi észlelhető programhiba sincs semelyik gépen... főleg nem az ÖSSZES gépen...
látott már valaki ilyet? ez valami bug?

(#67592) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Windows 7 telepítő "egy cd/dvd meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik" hibát ír hogy lehet ezt átlépni?

Múltkor sikerült, de most nem jön össze.

:R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#67593) King Unique válasza Gallac (#67592) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtál konkrétumokat, de ha a szokásos USB 3.0 probléma, akkor annál a legegyszerűbben USB 2.0 port használatával. Ha nincs olyan a gépen, akkor marad a telepítő patchelése az alaplap gyártójának szoftverével / egyéb módon megoldva, vagy a BIOS-ban az xHCI Hand-off = disabled, ha van olyan opció.

(#67594) Gallac válasza King Unique (#67593) üzenetére


Gallac
senior tag

:R Noname Notebook, 2 Giga rammal, de a Sata SSD-t felismerte, kb jó 15 éves lehet, USB 3 kilőve,
a Biosban csak a Boot sorrend állítható, meg a dátum :O semmi más... telepítő MATSHITA DVD-RAM UJ870BJ ATA Device-ről indítva.. 2018. márciusi Win 7 :C

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#67595) Gallac válasza King Unique (#67593) üzenetére


Gallac
senior tag

Szia!

Kerestem másik (frissebb) verziójú Win7 telepítőt és ezzel nem írja ki :DD

Köszi! :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#67596) King Unique válasza Gallac (#67595) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis ezek integrált, más által buherált telepítők lehetnek, ellenben a hivatalos a Microsoft / hardvergyártó forrásból letölthető SP1-es. Normál esetben az utóbbival kellett volna próbálkozni, de ha van megbízható, nem összevissza tákolt integrált, akkor az is oké lehet.

Szívesen!

(#67597) Gallac válasza Gallac (#67595) üzenetére


Gallac
senior tag

Hello, elvileg csak az Ms által kiadott hivatalos frissítések vannak benne 🙂

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#67598) Gallac válasza King Unique (#67596) üzenetére


Gallac
senior tag

:R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#67599) kezdosql válasza King Unique (#67590) üzenetére


kezdosql
tag

Oh, igen, most lattam, egy lemez van ketfele particionalva, a masodikat kellene elrejteni, de az nem megy.
Betu elvetelt meg nem merem kiprobalni ujabb biztonsagi mentes elott, hatha legkozelebb ujra akarja formaztatni a particiot.

(#67600) King Unique válasza kezdosql (#67599) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy elveszed a partíciótól a meghajtóbetűjelet, vagyis lényegében unmount történik, még nem lesz pl. RAW, hogy formázni akarja a Windows. Meg ha az elrejtés a cél, akkor akár rejtetté is lehet tenni (így / így) és úgy eleve nem kap meghajtóbetűjelet, nem fog megjelenni a fájlkezelőben sem.

De egyébként eredetileg sima leválasztásról (unmount) volt szó, viszont az elrejtés másik user elől már más dolog. Az utóbbi akkor lehet igazán hatékony, ha a másik user nem admin, meg kevésbé van képben. Ellenkező esetben viszont simán megnyit egy lemezkezelőt, vagy parancssort és újracsatolja a partíciót, hozzáfér annak a tartalmához. Az illetéktelen hozzáférés megakadályozásához meg amúgy is a jogosultságok korlátozása, vagy a titkosítás a megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.