Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Most raktam újra a notim-on a Win7-et, de tehelés alatt elkezd villogni a képernyő (a grafikai elemek). A chipset driver-re gyanakszom, mivel azt nem tettem fel még hozzá külön. A baj az, hogy notim egy 2011-es Samsung T4300-as procival és (azt hiszem) GL40-as chipset-el és a neten nem találok hozzá driver-t.

Hol keresgéljem, hogy van ilyen biztos forrás régebbi chipset driver-ekhez? Az Intel oldalán nem találtam hozzá már semmit. :F

Köszi!

(#67202) st3v3np3t3r válasza SunMount3r (#67201) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

próbáld meg ezt...link

a gyártó honlapján már nincs hozzá support? a winvistás driverek is jól mennek win7 alatt

nekem win10 alatt van néhány eszköz vistás driverrel telepítve mert a winfos10 nem ismeri fel, teljesen jól működik vele

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67203) raven12 válasza RootRulez (#67200) üzenetére


raven12
senior tag

Köszi mindenkinek!

Igen, én is erre gyanakodtam, nálam nincs is a media player egyáltalán beállítva...

Megoldottam végül egy huszárvágással (nekem is LG webos tv-m van), az LG smartshare szoftvere pont erre lett kitalálva.

(#67204) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok!
nem tudomm jó hgelyre írok-e? Remélem igen.
Szóval van egy nem túl új win7-et futtató laptop (Acer, Pentium dualcore T4500 @ 2,3Ghz, 4GB ram, normál hdd, 54mbit wifi).
legalább 5+ éve van rajta az oprendszer ha nem régebben. régebben volt rajta több minden, mára már letisztult, néhány mozis, telefon buherálós alkalmazás van rajt, elgfőképpen böngészésre használom.
Ha már működik akkor elfogadható sebességgel megy, de minden alkalommall amikor felébresztjük vagy hidegen indítjuk, egy örökkévalóság mire feláll és működik, a windows desktop viszonbylag hamar bejön de utána tizen percekig szöszmötöl valamit és alig reagál bármire.
Hogy lehetne megtalálni mit művel, van-e valami sístem boot log amibőkll ez kideríthető? És persze mivel lehetnek "kitisztítani" a rendszert, hogy ne kelljen újra telepíteni?
köszi!

Box's don't touch!

(#67205) kutga válasza junkpod (#67204) üzenetére


kutga
nagyúr

Első körben azt nézném meg, milyen állapotban van a vinyó (lemezkezelő, töredezettség mentesítés) és elgondolkodnék egy ssd beszerzésén.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#67206) junkpod válasza kutga (#67205) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. Ezt értem. Elgondolkodtam egy ssd-n.
De az már újra telepítés, és ez általános regilaptop kezelés, egyelőre ha lehetne win7 oldalról is megprobalkoznek.

Linuxosra gépeken láttam olyan boot logót ami idobelyeggel listazta mikor mivel foglalkozik, ilyen itt nincs?

Box's don't touch!

(#67207) kutga válasza junkpod (#67206) üzenetére


kutga
nagyúr

De van, az Eseménynapló.

Let the Zone take me if I am.

(#67208) Doky586 válasza junkpod (#67206) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Elgondolkodtam egy ssd-n. De az már újra telepítés..."
Nem igaz. Klónozni is lehet (Macrium reflect free-vel). De az igaz hogy a tiszta telepítés (önmagában is) mindig jót tesz a sebességnek. Lemezkarbantartót előtte futtas admin módban és töröld a felgyülemlett szemetet vele..

[ Szerkesztve ]

(#67209) kutga válasza Doky586 (#67208) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet egy HDSentinellel a kondíciót is megnézném.

Let the Zone take me if I am.

(#67210) st3v3np3t3r válasza junkpod (#67206) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem egy több mint 10éves laptopom van "gagyinak tituált SSD"-vel... csak Core2Duo 4GB DDR2 rammal,de SSD-vel hasít... ha van benne sata, akkor érdemes bele venni ssd-t...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67211) junkpod válasza st3v3np3t3r (#67210) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy látom nem tudom ezt megkerülni. Keresek ssd-t.
Céges gepemen win10 van, amit nagyon utálok. Otthonra van valami hátránya a 7esnek?

Box's don't touch!

(#67212) st3v3np3t3r válasza junkpod (#67211) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

jövőre megszűnik a támogatása...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67213) SP4C3 válasza st3v3np3t3r (#67212) üzenetére


SP4C3
veterán

Áll az magától, nem kell támogatni. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#67214) st3v3np3t3r válasza SP4C3 (#67213) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67215) #89309696 válasza st3v3np3t3r (#67212) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez amúgy egy érdekes dolog.
Sok user eleve kikapcsolt update-tel tolja, azok a W7-ek már ki tudja mióta "nem támogatottak". Ez semmivel sem másabb most, mint akár használni 2020. január 14 után is.
A WP 7.8-at a lejárata után még 2.5 évig tudtam használni. Belelapozva az XP topikba vannak akik a mai napig böngésznek vele és megy, pedig az ~5 éve lejárt.

De ennyi erővel meg lehet említeni a ma boltban újonnan megvehető olcsó Andorid tableteket is, amiken még mindig 4.4 fut vagy 5.0. Hol van azokra támogatás már meg biztonsági frissítés...., aztán az emberek lassan több adatot tartanak a telefonon/tableten, mint a PC-n.

Nem vagyok az elavultság támogatója, de ilyen helyzetben mikor a W10 erősen kettéosztja a tábort és okkal (más rendszer meg gyakorlatilag nincs és pont a W10-nél döntötte el a Microsoft, hogy nem ad ki többet...), sajnos előtérbe kerül és elgondolkoztató. Sok ember maradni is fog W7-en, többen, mint anno az XP-n. Mivel az XP már valóban buta volt a végére, a W7 viszont közel sem annyira. Ezt természetesen ki fogják használni a kártékony programozók is.

(#67216) st3v3np3t3r válasza #89309696 (#67215) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

pontosan... ott a lényeg az írásod végén... ki fogják használni hogy már nincs rá frissítés,ezáltal napról napra sebezhetőbb mind a céges, mind az otthoni felhasználók gépe... a biztonsági hibajavítások nem dísznek készülnek...

a gagyi elavult androidos tabletek/telefonok ügyében a googlenek kellene fellépnie a gyártókkal szemben...

én is vettem már tabletet, ami a first release verzión fut a mai napig... nuku update,a gyártó support nem válaszol a támogatással kapcsolatos emailekre...

van androidos tv box-om is, mondjuk azon Kodi fut inkább...de a boxra se jön biztonsági frissítés, MM 2018-08-05-ös ASPL verzión hagyták... néha jön valami kisebb OTA frissítés androidra, de semmi látszatja nincs... bár nekem csak youtube-ra kell kis tv-re(mert az nem okosított)...Kodi-ra meg van Youtube Plug-In... és jól működik... jobb és gyorsabb a box Kodi-val mint Androiddal...

az okosított tv-nk lassan 4 éves, de még mindig jön rá frissítés...

A windows7 a második legjobb win az xp után... én sokáig használtam XP-t, majd mikor már tényleg semmi sem indult rajta,akkor váltottam 7re... majd most 10re...

arra amire kell elég... ha megunom a winfos hülyeségeit, feldobok egy ubuntut,aztán jóccakát... netezni,youtubeozni azon is tudok,ha meg windows kell, ott a virtual box, aztán annak meg tökmind1 hogy mennyire friss... feltelepítek egy win7et... exportálom... ha bármi baja lesz, visszaimportálom a telepítés utáni állapotot,aztán kész:)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67217) #89309696 válasza st3v3np3t3r (#67216) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem tudom a vállalati szféra +3 éves biztonsági ellátása (Extended Security Updates) az felkerül-e virágboltokba, mert az XP-re is volt annak idején mondjuk azon már az is lejárt. Gondolom jó páran lekapkodták és betették manuálisan, úgy lehetett valamicskét javítani a helyzeten, de egy torrentről letöltött update már önmagában necces. :DDD Semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#67218) st3v3np3t3r válasza #89309696 (#67217) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

talán a wsus offline-al lehet updatet archiválni a későbbiekre... nekem az XP SP3 utáni összes összegző frissítés megvan, sok helyet nem foglal...de egy win7sp1 utáni kiadás összes összegző frissítési pakkja már több gigabájtra rúghat...

win7hez majd évről évre drágább lesz a támogatás... a +3évnyi támogatás össz árából már egy win10 átállás is kijöhet szerintem... ami futott win7en,az fut win10en is jó eséllyel... még a driverek is...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67219) #89309696 válasza st3v3np3t3r (#67218) üzenetére


#89309696
törölt tag

3-4 GB körül van, meg kb. 320 db frissítés eddig.

(#67220) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Új problémám van a Windows-al. A hosszú ékezetes ű és ő karakterek helyett ilyen hullásmos ékezettel jelennek meg bizonyos alkalmazásokban: õ. Biztos nem az alkalmazás hibája, mert Win újratelepítés előtt jó volt.

Ezzel mit lehet kezdni?

(#67221) SunMount3r válasza SunMount3r (#67220) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben megoldottam... :)

(#67222) galaxys80


galaxys80
veterán

Egyik ismerősöm hívott, hogy a korábbi céges laptopja (közben megszűnt a cég, a lapos az övé maradhatott) nem indul el, mert az alábbi hibaüzenetet kapja:

Pillanatnyilag nincsenek olyan beléptető kiszolgálók amelyek teljesíthetnék a belépési kérelmet.

Csökkentett módban sem indul el a drága.
Mit lehet ilyenkor tenni? Legalább a rajta lévő adatokhoz, hogyan lehetne hozzáférni?
Ha le tudnánk neki menteni mindent , akkor egy újratelepítés megoldaná gondolom a problémát.

Vagy esetleg egy live linux-al le lehetne menteni a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#67223) kutga válasza galaxys80 (#67222) üzenetére


kutga
nagyúr

Ki kellene szedni a vinyót és egy másik gépben működő oprendszer alól megnézni hogy látni-e rajta valamit.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#67224) galaxys80 válasza kutga (#67223) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs ehhez eszközöm sajnos. Nincs másik laptop a közelben.
Marad, akkor lehetőségnek a live linux.

(#67225) szabonagyur válasza galaxys80 (#67222) üzenetére


szabonagyur
félisten

Belepni a megszunt tartomanyi beleptetes miatt nem tud, valoszinuleg most szunt meg.

Masik gepbe rakva a vinyot vagy Linux alol lehet menteni, ha nem volt valami titkositas is meg pluszban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67226) kutga válasza galaxys80 (#67224) üzenetére


kutga
nagyúr

A Linux jó lehet szerintem is, ha nem lehet megoldani a cserét.

Let the Zone take me if I am.

(#67227) galaxys80 válasza szabonagyur (#67225) üzenetére


galaxys80
veterán

(#67226) kutga

Köszönöm. Teszek egy próbát a live linux-al.

(#67228) Doky586 válasza galaxys80 (#67227) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Teszek egy próbát a live linux-al."
Windows PE pendrive is ugyanúgy megfelel..

(#67229) galaxys80 válasza Doky586 (#67228) üzenetére


galaxys80
veterán

Lehet. De az nincs kéznél, míg a live linux ott csücsül a dvd-n. :)
Azért köszi.

(#67230) ekkold


ekkold
őstag

Sziasztok! Win7 alatt szeretnék külső USB3 házban SSD-t használni. Működik is, de csak USB2-nek megfelelő sebességgel. Újraindítom a PC-t Ubuntuval, ekkor működik USB3 sebességgel, tehát valami szoftveres nyűg lehet, talán USB3 driver. De itt jön a csavar a dologban: ismét újraindítom a PC-t, és most már Win7 alatt is megy USB3 sebességgel. Örülök. Csakhogy amikor legközelebb kikapcsolt állapotból bekapcsolom a PC-t , Win7-et indítok, ismét csak az USB2 sebességgel működik a külső meghajtó... AZ USB drivereket már újratelepítettem, BIOS-t is frissítettem az alaplapon a legfrissebbre. Mi lehet a megoldás?
DELL T1700, NVIDIA Quadro k2200

(#67231) ekkold válasza galaxys80 (#67222) üzenetére


ekkold
őstag

Létezik olyan linux ISO, amelyik törli windows jelszót, vagy akár új felhasználót is létrehoz. Régen egy win servert kellett "feltörni" vele, mert az egyetlen ember aki hozzáfért, az kilépett a cégtől, és nem lehetett elérni. Ezzel a kis bootCD-vel simán megoldottuk a dolgot. Ha szükséged van rá, és nem találod a neten, akkor szívesen felrakom az ISO-t valahová.

(#67233) ekkold válasza #20749568 (#67232) üzenetére


ekkold
őstag

Persze, az ismertebb torrent-oldalak mindegyikén fent szokott lenni. Ráadásul teljesen legálisak, amennyiben van saját érvényes kulcsod hozzá.

(#67235) prabhu válasza #20749568 (#67234) üzenetére


prabhu
senior tag

Oprend.hu. Vagy az ingyen reges Ztracker.
A Kori féle Win-ek jók ilyen célra, nincs bennük illegális buhera és saját kulccsal lehet őket aktiválni megspórolva a 7-8 alatti hosszú update folyamatot.

[ Szerkesztve ]

(#67236) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sajna fatebringer-es verzió már nem várható, nem foglalkozik csak a 10-el.

(#67238) st3v3np3t3r válasza ekkold (#67230) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tudtommal a win7 nem kezeli natívan az usb3.0át...megfelelő driverekkel igen,de sebességben nem... de az is lehet,hogy usb-s ház nem valós usb3.0ás...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67239) Gézengúz válasza st3v3np3t3r (#67238) üzenetére


Gézengúz
addikt

100MB olvasás és 100MB körüli írás elég jó sebesség? Nekem ennyit hoz a külső 1terás kis Seagate winyóval.

Nem valós USB3? Egyszer jó neki, egyszer meg nem? :(((

(#67240) zolee001 válasza Gézengúz (#67239) üzenetére


zolee001
őstag

Az tökéletes sebesség
A HDD sebessége a szük keresztmetszet

(#67241) Gézengúz válasza zolee001 (#67240) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi, én ezt tudom, a kolléga van fogalomzavarban.

(#67242) st3v3np3t3r válasza Gézengúz (#67241) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem vagyok fogalom zavarban... tudod a kicsi kínak szeretnek kamu dolgokat eladni... nem rég dobtam kukába egy usb 2.0ás külső házat... berekatam egy 500gb hdd-t, a régi házban 30-40MB/s sebességgel másolt/írt.. az újjal 100/200kb/s, jóesetben 1-2MB/s... ami usb 1.0 szabványnak felel meg... szóval fogtam a kamu usb2.0ás házat, kalapáccsal szétvertem és kidobtam...

másodszor meg, nem írta le a sebességet,úgyhogy ne háborogj :DDD

attól hogy valamibe bele van szerelve az usb 3.0,nem jelenti azt hogy tudja is azt a sebességet...

vettem egy usb 3.0ás bővítőkártyát a laptopomba... win10 felismerte, de azért amit minicd lemezen kaptam drivert, feltettem... van 2db usb3as pendriveom... egy 8gb-os kingston és egy 16gb-os verbatim... hát... usb 3.0 ide vagy oda... csak usb2.0ás sebességgel hajlandó működni... tehát kamu usb3.0ás a kártya, de nekem az usb 2.0 is elég... ugyanis usb portbővítőnek nagyon jó, mert csak 2 usb2es van a laptopban, most már így 4:)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#67243) zolee001 válasza st3v3np3t3r (#67242) üzenetére


zolee001
őstag

vettem egy usb 3.0ás bővítőkártyát a laptopomba.

Milyen csatolofelületü?

(#67244) King Unique válasza ekkold (#67230) üzenetére


King Unique
titán

Ha asztali PC, akkor mondjuk a hátlapon lévő USB 3.0 portokat javasolt elsődlegesen használni, mivel az előlapon lévőknél esetenként előfordulhatnak érdekességek. Aztán nem derült ki, hogy a leírt jelenség csak ennél a külső SSD-nél van, vagy más USB 3.0-s eszközöknél is. Valamint hogy mindig így működött, vagy csak mostanában produkál ilyet. Ha csak ennél, akkor célszerű ellenőrizni a fizikai csatlakozást, a kábelét, akár az eszközillesztőjét eltávolítani, majd újratelepíteni stb. Ha a többivel is, akkor meg az egyes drivereket (pl. USB 3.0) frissíteni / újratelepíteni. Valamint ha korábban jól működtek, ellenben újabban nem, akkor pl. egy rendszer-visszaállítást megpróbálni, már ha van megfelelő visszaállítási pont, vagy korábbi mentés a rendszerről.

Egyébként ha már külső SSD, annak sebességét Windows 7 esetében nem fogod tudni kimaxolni USB 3.0-n, mivel rendszerint nem támogatja az UASP-t. Valamint annak hiánya miatt az ATA TRIM —► SCSI UNMAP konverzió sem fog működni, azaz USB-n TRIM (UNMAP) sem lesz, ha amúgy támogatná a külső ház.

[ Szerkesztve ]

(#67245) Gézengúz válasza st3v3np3t3r (#67242) üzenetére


Gézengúz
addikt

Teljesen egyértelműen leírta a problémáját, ne keverd ide a szar kínai cuccaidat.

ekkold

Az Ubuntu honnan fut? Ha rendszermeghajtóról akkor mi volt a telepítési sorrend? Win7 és Ubuntu, vagy fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#67246) ekkold válasza st3v3np3t3r (#67238) üzenetére


ekkold
őstag

Amikor jól működik akkor 240Mb/s körüli sebességgel megy Win7 alatt is. Amikor nem jól működik (valószínűleg USB2 mód) akkor 30Mb/s a plafon. Kétféle driverrel is próbáltam, az egyik a DELL-től letölttött, alaplaphoz tartozó USB3 Driver (Win7x 64-re), a másik az Intel weblapjáról letöltött legfrissebb Win7 USB3 driver. A jelenség ugyanaz mindkét driver esetében, mint amit először leírtam. Próbáltam az energiagazdálkodási beállítások között is letiltani az USB kikapcsolását - nem oldotta meg a problémát. Kipróbáltam egy másik külső USB3-SATA átalakítóval is (ez más chip-re épül). A probléma pontosan ugyanaz maradt. :(
Egyelőre kifogytam az ötletekből....

(#67247) ekkold válasza King Unique (#67244) üzenetére


ekkold
őstag

Sajnos kezdettől így működik. Többféle USB3 - SATA átalakítóval is. A WIN7 a régebbi telepítés, az Ubuntu-t csak később telepítettem, (de amúgy az is egy régebbi 2017-es verziójú XUbuntu). Eszközillesztő eltávolítás, USB3 driver újratelepítés megvolt. Ha a 200Mb/s feletti sebességet tudná, (mint ahogy tudja is amikor jól működik) annak már nagyon örülnék, mert a max. 30Mb/s körülihez képest az is nagy előrelépés lenne.

(#67248) ekkold válasza Gézengúz (#67245) üzenetére


ekkold
őstag

Az ubuntu települt később, de a Grub2 a saját particióján van. A PC-n van egy rakat más OS-hez tartozó ISO file is, és Grub4Dos-al van egy boot menü kialakítva, sok-sok menüponttal, köztük a Win7, az Xubuntu (ill. Grub2), Hiren's Boot CD/DVD kétféle veziója (Dos/XP alapú, ill. a Win10 alalpú verzió), live linux-ok, particionálók, és egyebek indítási lehetőségével..

(#67249) Gézengúz válasza ekkold (#67248) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én kipróbálnék egy friss telepítést, önmagában, Win7-el. Valahol itt lesz a kutya elásva. Megoldható?

(#67250) ekkold válasza Gézengúz (#67249) üzenetére


ekkold
őstag

Rengeteg szoftver van telepítve a jelenlegi win7-re. A Win7 telepítés megoldható lenne, de hatalmas szívás lenne mindent újra feltenni rá (és persze rengeteg idő)... Törekszem rá, hogy portable programokat használjak amire csak lehet (pont a telepítések miatt), de ez sok esettben (sok szoftver esetében) nem megoldható. Persze lehet, hogy nem lesz más megoldás, de akkor inkább linux alatt fogok másolni, amikor nagyobb fájlokat akarok mozgatni, újratelepíteni csak akkor fogok, ha az más miatt is indokolttá válik.

Esetleg jövő hétvégén megpróbálok olyat, hogy lehúzom a jelenlegi belső SSD-t, és a winyót is, és egy másik eszköre felteszek próbaképpen egy szűz Win7-et, hogy az mit produkál, illetve, hogy lássam megoldaná-e egyáltalán a problémát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.