Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) galaxys80 válasza Doky586 (#67500) üzenetére


galaxys80
veterán

Olvasd el még egyszer mit írt.

(#67502) sfdrakex válasza Kis Tigris (#67499) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosba se tudsz belépni, vagy csak a boot menü nem jön be?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67503) Kis Tigris válasza sfdrakex (#67502) üzenetére


Kis Tigris
tag

Nem tudok abba se lépni, mivel még nem él az elején a billentyű :/ Hiába nyomkodok bármit :/
Valami megoldás csak van, hogy USB billentyűzettel is be lehessen lépni a Bios-ba, nem??? Mert ha oda sikerülne, akkor már nyert ügy: dvd meghajtóra át tudnám rakni a bootolást...

[ Szerkesztve ]

(#67504) sfdrakex válasza Kis Tigris (#67503) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

OS boot közben ha nyomsz egy resetet, akkor is újra betölti a billzet driverét? Akkor sem tudsz csinálni semmit biosnál? Ha lehúzod a vinyót, akkor be tudsz bootolni DVDről?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67505) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Erre akadna gondolatotok?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#67506) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. Tegnap újra telepítettem a Win7-et. 2 partícióm van (C és D), kényszerből ideiglenesen a D-re is kellett telepíteni. Majd telepítettem a véglegeset a C-re, most meg nem tudom a D-ről törölni a régit, (valami TrustedInstaller-hez kellene fordulnom engedélyért) :/ Ráadásul a D-re nem enged letölteni semmit, a rendszergazdához kellene folyamodnom engedélyért... Gyanúm szerint, mikor a D-re telepítettem, ott is voltam rendszergazda ugyebár, s mivel a C-n lévő Win7-ből akarok bármit csinálni, egyszerűen kizár a D-ről)
Van erre valami megoldás??? :W

sfdrakex: köszi mindenkinek a tegnapi tanácsokat, végül véletlen megoldódott. Annyiszor indítottam újra a gépet, h egyszer valahogy beragadhatott az USB vezérlője, így egy alkalommal el tudtam csípni a bios-t, így át tudtam állítani a bootolást a dvd íróra, onnantól meg már tiszta ügy volt a telepítés :)
De most meg ez a D-ről törölhetetlen Win7 :/

[ Szerkesztve ]

(#67507) King Unique válasza Kis Tigris (#67506) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, felhasználói jogosultságok... Vagyis ha nincs engedély a törléshez, akkor nyilván a megfelelő felhasználói csoportnak adni kellene, meg saját tulajdonba venni a mappát / teljes meghajtót stb. Ami megoldható grafikus felületen, vagy akár parancssorban is.

De azért remélem a korábbi Windows 7-et nem a fájlkezelőben akarod eltávolítani manuálisan törölgetve a rendszermappákat... Ilyenkor eleve magát a partíciót kellene törölni / formázni, meg előtte eltávolítani a korábbi W7 boot bejegyzését a rendszerindító menüből, ha ott maradt. Továbbá megnézni azt a partíciókkal kapcsolatosan, amiről a másik topikban volt szó, ahol szintén fel lett téve ugyanez a kérdés és a lényeg szintén lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#67508) Kis Tigris válasza King Unique (#67507) üzenetére


Kis Tigris
tag

Leírtam a sztorit a [particionálás] topicban, köszönöm :)

(#67509) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Újra kellett raknom a Windows 7-et a gépen, és két illesztőprogramot nem talál, a PCI-memóriavezérlő(link hardverazonosító google keresésben) és az SM buszvezérlő(link hardverazonosító google keresésben).

Asus H110-PLUS alaplapom van, azAsus oldaláról[link] a Chipset és Lan drivereket feltelepítettem és a Windows Update is naprakész. Segítséget kérnék, hogy mit rontok el?

(#67510) Gézengúz válasza Gézengúz (#67429) üzenetére


Gézengúz
addikt

Egy hónap alatt nem sikerült megoldaniuk ezt a frissítést, most is ugyanúgy frissítések visszavonása vége.

Van egy olyan érzésem, hogy nem is akarják, úgy gondolom, hogy innentől szándékos lerontása folyik a W7-nek.

(#67511) Redneck válasza Gézengúz (#67510) üzenetére


Redneck
veterán

Én is így éreztem a legutolsó notebooknál amire felküzdöttem. Már korábban is volt ilyen érzésem, de most a leginkább, pedig 3 hónapja még egész egyszerűen ment.
Ezzel szemben a Win 10 1809-es buildje, 40-50 perc alatt full munkára fogható volt, mindennel ami kell, és már nagyon jó rendszer, nincs tele felesleges faszságokkal. Dual-boot rendszerként jól elvannak egymás mellett.

Szerk:
Csak azért írom ezt le, mert eddig nagyon a 7 felé húzott a szívem, de ez most megváltozott. Ugyanannyi memóriát eszik mint a 7, nem teker egyetlen lemezt sem, és a CPU-t sem használja feleslegesen, ergo nincs az mint anno, mikor ette a rendszert.
Mindkét rendszer ugyanolyan SSD-n van, és ugyanaz a HDD van mellé háttértárnak, a használt programok ugyanazok, a driverek egy részét automatikusan rakta fel a 10 magának, és tökéletesen mennek.
Van DirectX 12, és Xbox Game Pass. :))

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67512) Lauda válasza Redneck (#67511) üzenetére


Lauda
félisten

már nagyon jó rendszer, nincs tele felesleges faszságokkal.

Ezek szerint eljutottak oda, ahol a win7-nél tartottak. Gratulálok a microsoftnak ehhez. :U Utolérték az 5-6 évvel ezelőtti szintjüket.

[ Szerkesztve ]

(#67513) Redneck válasza Lauda (#67512) üzenetére


Redneck
veterán

Hát igen, ez mondjuk szomorú, de jó hír azoknak akik esetleg eddig bizonytalanok voltak, vagy már nem akarnak a 7 telepítésével szopni. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67514) szotadi válasza grizlisandor (#67509) üzenetére


szotadi
tag

Érdekes mert mindkettőre az Intel Chipset Driver-t írja.
:F

[ Szerkesztve ]

(#67515) Zoz válasza grizlisandor (#67509) üzenetére


Zoz
őstag

A Management Engine Interface-t is felraktad? Meg az USB3-as drivert?

(#67516) grizlisandor válasza szotadi (#67514) üzenetére


grizlisandor
addikt

&(#67515) Zoz:
Igen, itt akadtam el én is. :F

Chipset, Version 11.7.0.1040, 2017/11/01, 86.56 MBytes
Management Engine Interface, Improve system stability

Ez töltöttem le és telepítettem.

(#67517) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A kis gépemre melyik jobb a 32-64bit op.

(#67518) Zoz válasza cooi11 (#67517) üzenetére


Zoz
őstag

Miután csak 32 bites driverek vannak hozzá, így ez a kérdés el is dőlt. Amúgy meg bármit csinálsz vele, pokoli lassú lesz. Talán ha valami kis gépigényű Linux rámenne, azzal még eldöcögne.

(#67519) quailstorm válasza cooi11 (#67517) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win7 starter volt rajta gyárilag és új korában is rém gyengének számított.
Célfeladatra*, beágyazott gépnek max, akkor mehet a W7. Esetleg egy Puppy linuxot meg lehetne nézni rajta.

*pl. digitális oszcilloszkóp kijelző, netrádió állomás, mikrokontroller flashelő...

[ Szerkesztve ]

(#67520) cooi11 válasza quailstorm (#67519) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm szépen!
Akkor 32bit megy rá. :R :R

(#67521) 789 válasza cooi11 (#67520) üzenetére


789
csendes tag

Már megbocsájtsunk, de ez egy tökéletes XP gép; azzal akár még villám gyors is lehet.

[link]

(#67522) Doky586 válasza 789 (#67521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ehhez képest jobb v rosszabb? [kép] [kép]

(#67523) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák, a W10-ről tudjuk, hogy a MS szeret sok infót gyűjteni az emberről. De mi a helyzet a W7-tel? Itt ugye nincs beharangozva, de van egy sanda gyanúm, hogy ugyan úgy ugyan annyit telemetriázik. :R

Ez az egész csak azért vetődött fel bennem, hogy amúgy eszem ágában nem lenne W10 felé menni, csak az új gépen már csak ahhoz vannak driverek.

(#67524) sfdrakex: Ez egy jó gondolat, valaki más? :D

[ Szerkesztve ]

(#67524) sfdrakex válasza KaiotEch (#67523) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyszerű, ne engedd netre a gépet, nem gyűjt adatokat . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67525) King Unique válasza KaiotEch (#67523) üzenetére


King Unique
titán

A W7-nél is van telemetria, felhasználói élmény stb., valamint ilyen irányú frissítések. Plusz a frissítéseknél már szelektálni sem lehet egyesével amióta havonta kumulatív, azaz összesítő (összegző) frissítések vannak. Szóval az is gyűjthet adatokat, nem kizárólag csak a W10. Ahol pl. az utóbbinál függhet attól, hogy milyen Windows-szolgáltatásokat, programokat használsz, milyen beállításokat, akár a régió is számíthat stb. Aztán ugye ott van az is, hogy a hibajavításokhoz és a szolgáltatás fejlesztéséhez általában kell egy bizonyos szintű telemetria, de az nem feltétlen összekeverendő és egybemosandó csak a személyes adatok gyűjtésével, illetve azzal a bizonyos k betűs szóval és az arra jellemző felhasználással. Plusz ott van az is, hogy nemcsak az OS, hanem a különféle programok is gyűjthetnek adatokat, azokban is lehet telemetria, meg ugye egyik-másik telepítésénél a felhasználási feltételekben is érdekes dolgok. Továbbá maga az egész internet is lényegében gyűjti rólad adatokat, pláne ha használod a nagy keresőóriás szolgáltatásait, közösségi médiát stb. Valamint az internetszolgáltató is látja a tevékenységed, aztán ott van az okostelefon, okostévé, okosautó stb., ami megint gyűjthet és lényegében akár megfigyelhet, ahogyan a városban a térfigyelő kamera is. :D

Ha nagyon rá akarsz feküdni a témára, akkor ezen a weboldalon részletezve van. Vagyis használj kb. mindenből ilyen-olyan, adott esetben noname alternatívát, aztán akkor majd biztos (?) nem gyűjtenek rólad semmit. Vagy másik és még tutibb opció, hogy legyél offline, menj el az amishok közé... :D

[ Szerkesztve ]

(#67526) 789 válasza Doky586 (#67522) üzenetére


789
csendes tag

A hetes számu élményindexhez képest csak jobb lehet. Az Atom feldolgozó egységnek soha sem kellett volna Win7-et a nyakába varrni. Nem marad ereje feldolgozni. A Win7 harmadik nemzedékes i5 gépekre való.

A Microsoft készitmények mindig évekkel a gépek teljesitménye elött járnak. Vagyis, az XP-t akkor kellett volna elkezdeni amikor Gatesnek már a beszüntetésén járt az esze, a Core 2 Duo-val --azzal tud futni. A Win7-t is csak 2013-ban kellett volna ránk szabaditani.

(#67527) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Kérdésem,hogy tudom eltüntetni W7 64-ből a képen látható bluetooth Noki 201 készülék ikonját?
Csak elrejteni tudom.
Már rég használtam. A telefon nincs már.
Előre is köszönöm
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#67528) mis69


mis69
tag

Sziasztok! A Win 7 Pro-hoz nem lehet magyar nyelvű telepítőt letölteni. Miért nem? Innen https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool

(#67529) sfdrakex válasza mis69 (#67528) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem a [Microsoft] oldaláról töltöd?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67530) mis69 válasza sfdrakex (#67529) üzenetére


mis69
tag

Mert nem engedi. Számítógéphez van a telepítő: [link]

[ Szerkesztve ]

(#67531) King Unique válasza mis69 (#67528) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 7 ISO-k letöltése hivatalos forrásból manapság már eleve bajos... Korábban még működött az Ultimate kiadásnál az ebben a hozzászólásban szemléltetett módszer a TechBench weboldaláról, de jelenleg az sem. A Microsoft Windows and Office ISO Download Tool által pedig csak a 2018 augusztusi elérhetőségre hivatkozott angol nyelvű ISO-k tölthetők le, valamint a spéci, Dell OEM lemezképek, amiről szintén volt szó itt a topikban. A Microsoft weboldala pedig nem fogadja el az OEM kulcsokat, az meg azért lehet gond, amiről ugyancsak volt szó itt.

Ha magyar nyelvű W7 ISO kell, akkor pl. az oprend jöhet szóba. Igaz ott más által fabrikált telepítők vannak, de általában megbízhatók szoktak lenni és innen is többen használják ezeket. Valamint ezek frissítésekkel integrált telepítők, ami egy W7-nél pláne jól jöhet és egyszerűbb, mintha telepítés után teljesen a 0-ról kellene lefrissíteni, ami hosszú órákig eltarthat.

[ Szerkesztve ]

(#67532) mis69 válasza King Unique (#67531) üzenetére


mis69
tag

Köszönöm :R És ehhez is kell telepíteni ezeket http://wu.krelay.de/en/ a további frissítésekhez?

[ Szerkesztve ]

(#67533) King Unique válasza mis69 (#67532) üzenetére


King Unique
titán

Azok telepítése akkor szükséges, ha normál ISO-t használsz a telepítéshez, majd utána a 0-ról frissíted a rendszert, máskülönben csak a frissítések keresésével órák mehetnek el. Viszont mivel az oprendes frissítésekkel integrált telepítő, ezért annál nyilván nem kell. Max. a február óta kiadott összegző (és egyéb) frissítéseket kell telepíteni a Windows Update-en keresztül, hogy teljesen naprakész legyen a rendszer. De az már viszonylag hamar megvan.

[ Szerkesztve ]

(#67534) mis69 válasza King Unique (#67533) üzenetére


mis69
tag

Ha a kicsomagolás után nem az ISO fájl van a mappában hanem azok az összetevők amik pl. a Rufussal való kiírás után akkor elég ha csak rámásolom az összetevőket a pendrive-ra igaz?

(#67535) King Unique válasza mis69 (#67534) üzenetére


King Unique
titán

A lényeges részleteket pont nem írtad le, holott azoktól is függően ez ennél jóval összetettebb lehet...

Magát az ISO-t töltöd le és azt a fájlkezelőben felcsatolva lehet tallózni a tartalmát. De mivel a W7 nem támogatja natívan az ISO-k csatolását, mint a W10, ezért külső program kell hozzá. Ellenben a Rufus esetében nem kell pluszban, az betallózza és kiírja anélkül is. Az, hogy működik-e nálad natúrban a fájlkezelős másolás, függhet a bootolási módtól és a hardvertől. A Legacy (CSM) bootolásnál általában aktívnak kell lennie a pendrive-on lévő partíciónak, valamint FAT32 / NTFS fájlrendszerűnek. UEFI-nél már nem szükséges, hogy aktív legyen, viszont az NTFS-t nem minden hardvernél támogatott UEFI-s boolásnál, a FAT32 a standard. Valamint a W7 telepítő pendrive-ról történő UEFI-s bootolásánál szükség lehet erre is. De mivel a W7-nél az UEFI problémás tud lenni (példa), ezért általánosan a CSM módban történő bootolás és telepítés a simább. Aztán az is hardverfüggő, hogy támogatott-e UEFI-s bootolásnál az NTFS, ahogyan akár az is, hogy CSM módban szükséges-e az aktív partíció a pendrive-ra, vagy sem. Továbbá az oprendes integrált telepítőknél az install.wim mérete eleve 4+ GB, vagyis azoknál a FAT32 fájlrendszer nem opció, max. darabolás után. De ha pl. BIOS/MBR install lesz, azaz CSM módban lesz bootolva a telepítő, akkor ott eleve használható NTFS fájlrendszer is és annál ez nyilván nem téma.

[ Szerkesztve ]

(#67536) mis69 válasza King Unique (#67535) üzenetére


mis69
tag

Bocs de ez így nekem bonyolult. Egy Dell Vostro 3300-ra kellene a Win 7. Így néz ki ami most bent van pendrive és van rajta egy telepítő de az sérült.

(#67537) King Unique válasza mis69 (#67536) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig magyarul van és így teljes. :)
Illetve majdnem, mert az USB 3.0 kimaradt, vagyis a telepítéshez használt pendrive USB 2.0 porthoz legyen csatlakoztatva, máskülönben az is gondot okozhat a natív támogatás hiánya miatt.

A screenshoton lévő beállítás alapvetően Legacy (CSM) telepítéshez való. Ha támogatja azt a laptop, van rajta USB 2.0 port, valamint van hozzá W7 támogatás (driverek), akkor oké lehet.

(#67538) zolee001 válasza mis69 (#67536) üzenetére


zolee001
őstag

A w10 iso download toolban van lehetöség a gyári Dell Windows imagek letöltésére amennyiben érdekes lehet (más néven Recovery Disk)

(#67539) mis69 válasza King Unique (#67537) üzenetére


mis69
tag

Mármint ok lehet az összetevők rámásolása a pendrive-ra és működni fog a telepítés.Ami neked egyértelmű az másnak nem biztos hogy az:))

(#67540) King Unique válasza mis69 (#67539) üzenetére


King Unique
titán

Pont azért volt bővebben kifejtve és helyenként screenshotokkal, konkrét példákkal megtoldva, hogy lehetőleg neked is az legyen. :)

Egyébként igen, működhet a fájlmásolásos módszer is, de ha CSM módban telepítesz, akkor ott még szükség lehet arra is, hogy a pendrive-on lévő partíció aktívként legyen beállítva. Viszont ha már az előbb a Rufus volt a screenshoton, akkor lehet nyilván azzal is csinálni, ami automatikusan beállít mindent, amit kell.

(#67541) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv! Nincs meg valakinek ez a hotfix külön? Rákattintasz, nem elérhető ezért kérdem.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#67542) Krystal_s válasza --HARDCORE-- (#67541) üzenetére


Krystal_s
addikt

"This hotfix has been discontinued. Instead, you can upgrade to Windows 10 and get the most up-to-date security and other features built right in. "
Mennyire undorító az MS ezzel a W10 erőltetéssel. Képesek egy ilyen hotfixet azért letörölni, csak hogy frissíts? Szánalom.. :o

Azért is rákerestem. Úgy látom ez az a hotfix, innen letölthető még.

(#67543) --HARDCORE-- válasza Krystal_s (#67542) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Egyetértek! Nagyon köszi! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#67544) Fürkésző válasza sandró60 (#67527) üzenetére


Fürkésző
tag

Szia!

Így nem megy? Jobb kattintásos menüből.

[ Szerkesztve ]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#67545) sandró60 válasza Fürkésző (#67544) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos ezzel a módszerrel nem lehet eltávolítani.Amikor jobb egér gombbal próbálom az intéző újra indul.
Erre a Nokia 201 bejegyzésre rendszermappát ír.Fel se kínálja amit te linkeltél.
Gyakorlatilag az eszközkezelőben nem látni.
A számítógépre kattintva az "egyéb"-nél van egy ikon.Mint ahogy írtam "Nokia 201 rendszermappa" néven.

[ Szerkesztve ]

(#67546) karlkani válasza sandró60 (#67545) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ezt érdemes lenne megnézni, hátha segít...

(#67547) Glaz-dozfhut válasza sandró60 (#67545) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az eszközkezelőben még van egy olyan lehetőség, hogy Rejtett eszközök megjelenítése. A Nézet fül alatt lehet bepipálni. Pár hete szülőm gépén pont ilyen nokiás cuccot tüntettem el. A Programok eltávolítása a vezérlőpultnál. Minden nokiával kapcsolatos programot eltávolítottam, mert ugyanúgy a mappák közt jelent meg, de az nem bluetooth eszköz volt.

- Glaz-doz-fhut -

(#67548) sandró60 válasza Glaz-dozfhut (#67547) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R
Úgy oldottam meg,hogy a számítógépen bekapcsoltam a bluetooth-ekkor már az eszközkezelőben ott volt a telefon ikonja jobb gomb-eszköz eltávolítása.Így már nincs ott.
Az összes Nokiás bejegyzést töröltem a gépről.

(#67549) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Erre az idegesítő problémára tudna valaki megoldást?

Ez fut a feladatkezelőben és folyamatosan 50%-on használja a cpu-t. TiWorker.exe

Válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#67550) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Az a problémám hogy nem enged egy mappát kitörölni amit a Windows 10 hagyott a meghajtón hogyan tudnám letörölni a mappát?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.