Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) krealon válasza dugynok (#67850) üzenetére


krealon
veterán

"Windows uodate error 0x80073701"

Ugy latszik szetesett a rendszered.

How to resolve the error 0x80073701(ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING) when you are installing a service pack or update

A CBS.log -bol ki kell keresni, hogy melyik fajl serult, es kell keriteni egy hibatlan valtozatot.

Elso kor lehetne peldaula jol bevalt
sfc / scannow
futtatasa adminisztrativ parancssorbol ( [Win] --> cmd --> [Ctrl] + [Shift] + [Enter] )

Vagy:
Windows Update hibaelhárító

(#67852) dugynok válasza krealon (#67851) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

a scannow-t már régebben is megcsináltam, de nem talált hibát. Itt a mostani vizsgálat képe. WU hibaelhárító nem hozott sikert eddig sem. Megtaláltam a cbs.log file-t, de én azon nem igazodok ki mit és hol kéne keresnem benne...
Próbáltam az sp1-et is újratelepíteni, de nem ment.

(#67853) krealon válasza dugynok (#67852) üzenetére


krealon
veterán

Az en heppem a windows-os szoveges fajlok "analizalasara" a Notepad++ Portable, amivel lehet visszafele keresni az "error" es "failed" szavakra.

Itt talalhato a CBS.log:
c:\Windows\Logs\CBS\CBS.log
Elvileg sima felhasznalo is tudja olvasni.

(#67854) --HARDCORE-- válasza _DiEGO_ (#67843) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Inkább írnának egy DirectPlay-t ehhez a foshoz, mint ez a félkamudx12 b@romság, ami úgyse jó semmire kb.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#67855) tomi20100


tomi20100
tag

Hi
Nem biztos, hogy jó helyre írom amit most fogok. Ezért előre is bocsi.
Netezés közben egyszer csak üres, teljesen szürke lett a monitorom kijelzője és nem reagált semmire a gépem.
Valaki nem tudja mi történhetett?

(#67856) sfdrakex válasza tomi20100 (#67855) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Helyreállt vagy azóta is ilyen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67857) tomi20100 válasza sfdrakex (#67856) üzenetére


tomi20100
tag

Eddig még csak egyszer fordult elő.

(#67858) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Bluetooth fülest párosítanék a laptopomhoz. Latitude E6440, win 7 64 bit. Intel 6235 Bloutooth kártya van benne.

A gondom az, hogy nem tudok drivert feltelepíteni a (gép szerint jó) Bluetooth hang driver helyett.
Hiába az uninstall, ha nem kapcsolom a gépet azt írja, hogy a jelenlegi jobb és nem cseréli le, ha újraindítom, akkor meg visszarakja a régit a rendszer felállásakor.

Csökkentett módban indítva is.

Már vagy 6 órám ráment a net bújására, eltávolítás, újrapárosítás, Install driver&Support assistant bevetése megvolt.
Látja az eszközt, de nem hajlandó csatlakozni.

A legdühítőbb, hogy egy rendszerfrissítés rúgta fel a rendszert, előtte működött.

Igen, rendszer-visszaállítást próbáltam, nem javult meg.

(#67859) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Win 7 alá melyek a legjobb rendszerkarbantartó programok ezek közül?
1. Advanced System Care Pro 12.5
2. Wise Care 365
3. Kerish Doctor
4. Ashampo Win opt. 17
5. Ccleener

Vagy esetleg valami más? Bizonyos dolgokat, beállításokat nem egyformán ítélik meg. Melyikek a megbízhatóbbak?

(#67860) old-dog válasza kiváncsi f.. (#67859) üzenetére


old-dog
aktív tag

Én egy évig a Kerish Doctort használtam. Szerintem jól teszi a dolgát. Ma már a Ccleanert futtatom havonta meg a win saját rendszerkarbantartóját.. Számomra elég ez is.

[ Szerkesztve ]

(#67861) sfdrakex válasza kiváncsi f.. (#67859) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi miatt kellenek ezek? 6,5 éve megy a W7, nyáron gondoltam ráküldök egy ccleanert, de kb nulla haszna volt, ahogy vártam. Ezek nagurésze csak plusz egy kacat, ami fogja a gépet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67862) Glaz-dozfhut válasza kiváncsi f.. (#67859) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem a Tune Up Utilities '14 vált be a legjobban. Sose cseszett el semmit, mindig menti a változtatásokat. Van sok 10 más hasznos funkciója, ami működik is, nem úgy mint az advanced system care-be régen, hogy rányomtál valamire és nem lett semmi. Most telefonról nem tudom felsorolni azt a sok hasznos dolgot.

- Glaz-doz-fhut -

(#67863) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok! A párom laposával gondok akadtak, win7 sp1, Lenovo x220, újabban azt csinálja, hogy ha alvó módba teszem (start menüből, vagy csak lecsukom), akkor egy ideig úgy marad, majd megfoghatatlan okból egyszer csak kikapcsol. Eddig nem volna gond, de a gép vagy ki sem kapcsol rendesen, vagy sikerül neki, de újraindításkor beadja a választó menüt, hogy normál módban indítsa-e a gépet, vagy valamelyik másik módon.
Ha nem kapcsol ki teljesen, akkor meg persze a bekapcsoló gomb hosszas nyomásával bírható csak rá, hogy leálljon, a végeredmény ugyanaz, indításkor jön a menü.
Na, cmos-t reseteltem, biost frissítettem, videókártya drivert újraraktam, új energiagazdálkodási sémát csináltam, a hibernálás meg évek óta le van tiltva, ssd-re minek? Ezek egyike sem oldotta meg a problémát, valami olyan megoldást szeretnék, aminek nem az az eleje, hogy "tedd újra a windóztot", mert az asszony alaposan belakta, fél évembe telne, mire mindent ugyanúgy visszaállítok, ahogy most van, különben semmit nem talál meg.
Köszi előre is az útba igazítást. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#67864) kiváncsi f.. válasza sfdrakex (#67861) üzenetére


kiváncsi f..
tag

A regiszter tisztítása és a rendszer optimalizálása végett. Kellenek nekem a külső programok ehhez, mert:
1. Nem vagyok informatikus szakember, csak egy sima mezei felhasználó.
2. A win7 saját programjai közül csak a lemezkarbantartót használom időnként.

Én arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyik progi végez alapos de megbízható takarítást ill. optimalizálást.

(#67865) sfdrakex válasza kiváncsi f.. (#67864) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olyan sűrűn telepítesz programokat, hogy folyamatos takarítás kell? Mint írtam, nálam nincs takarítás, de gond sincs. Registriben ha marad valami, egy régi programból, az szerinted mit okoz?

Szerintem a legtisztább az, ha oda figyelsz mit telepítesz, és így nem szemeteled tele a géped.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67866) kiváncsi f.. válasza old-dog (#67860) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Mi volt a gond a Kerish docival? Én is használom. Kicsit szétnézve máshol is a Kerish és a Wise kapta a legjobb referenciákat. Szóba jöhetne még a Ashampoo és a Glary utilites. Az Avast Tune UP-tól nem vagyok
elájulva, az ASC pedig úgy néz ki felejtős lesz.

(#67867) kiváncsi f.. válasza sfdrakex (#67865) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Igen, sokat telepítek és uninstatálok. Meg nem szakember létemre, honnét tudjam melyek a legjobb rendszerbeállítások, ha az erre specializálódott programok sem egyforma beállításokat ajánlanak?

(#67868) sfdrakex válasza kiváncsi f.. (#67867) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen legjobb rendszer beállításokra gondolsz? Általában jobb ha se te, se tune up csoda gyorsítók nem nyúlnak semmibe, mert több kárt okoznak mint hasznot. Csak teleszemeteled velük a géped.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67869) Doky586 válasza kiváncsi f.. (#67867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mivel a legoptimálisabb beállítás az amit a win telepítő alapból létrehoz tiszta telepítéskor, ezért az ilyen optimalizáló programoknak semmi értelme az átlagembereknél..
Ez alól persze kivételt képeznek az összeesküvés hívők, az UFO hívők és a Yeti hívők és a Jehova tanui.. Nekik szükségük van ilyesmire. ;)

(#67870) sfdrakex válasza Doky586 (#67869) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lapos földeseket kúhagytad :)) :C

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67871) kiváncsi f.. válasza Doky586 (#67869) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Na mindegy, nem ilyen választ vártam volna, de hát ez van. :N
Az én tapasztalatom pedig az, hogy egy tisztítás, karbantartás után jelentősen felgyorsul a gépem.
Persze, biztos nem vagyok átlagember! :K

(#67872) geprombolo


geprombolo
senior tag

Erre valaki? Vagy nincs senkinek 5lete? Bocsi, ha türelmetlen vagyok :B

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#67873) krealon válasza geprombolo (#67863) üzenetére


krealon
veterán

"A párom laposával gondok akadtak, win7 sp1, Lenovo x220, újabban azt csinálja, hogy ha alvó módba teszem (start menüből, vagy csak lecsukom), akkor egy ideig úgy marad, majd megfoghatatlan okból egyszer csak kikapcsol."

Akku allapota?
Eszkozkezeloben ismeretlen vagy felkijaltojeles egyseg?
Esemenynaploban hiba-jelentes?

(#67874) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

Win7 oprendszeren a következő problémába futottam bele:

Egyik felhasználó kiválasztása után nem töltődik be az asztal, hanem csak egy ablakban a parancssor jelenik meg. Ha itt elindítom az explorer.exe-t akkor folytatódik a betöltés, és megjelenik az asztal az ikonokkal.
Próbaként létrehoztam egy másik felhasználót, ott nincs ilyen gond.
Valószínűleg valami vírus átírt valamit valahol. :(
Hol kéne kutakodni, hogy normálisan működjön?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#67875) krealon válasza Josi (#67874) üzenetére


krealon
veterán

(#67876) Josi válasza krealon (#67875) üzenetére


Josi
aktív tag

Az megvolt.
De nem írják vissza, amit átírt a vírus.
Szóval továbbra is várom az ötleteket a megoldásra.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#67877) kezdosql


kezdosql
tag

Fajltipusoknal be van allitva, hogy bizonyos tipusoknal VLC, Irfanview, stb. induljon el.
Mindegyik hordozhato program, es nemelyikbol tobb, azonos verzio van elmentve kulonbozo alkonyvtarakban.

Hogyan tudom megnezni, hogy melyik alkonyvtarban levo programot hivja meg a win?

(#67878) kezdosql


kezdosql
tag

Adott ket konyvtar, bennuk azonos fajlok, valamivel ezer feletti szammal.
Valami rosszul sikerult mentes eredmenyei, az egyik konyvtarban vannak a fajlok az eredeti nevukkel, menteskori datummal es idovel.
A masik konyvtarban ugyan azok a fajlok vannak, valamiert a fajlnevek a letrehozasi datum es ido-t tartalmazzak egy szokozzel elvalasztva.
pl: 20110213 112345 - azaz 2011.feb.13-an 11 ora 23p 45mp-kor keszult.

Tudna valaki segiteni, hogyan lehet a masodik konyvtarban levo fajlnevekbol az elso konyvtarban levo fajloknal a datumot es idot helyreallitani?

(#67879) krealon válasza Josi (#67876) üzenetére


krealon
veterán

A shell elallitasat tipikusan spyware / adware csinalja, igy a default explorer.exe ertek visszaallitast az MBAM es a SpyBot is el szokta vegezni.
Lefutott mindketto?

(#67880) Josi válasza krealon (#67879) üzenetére


Josi
aktív tag

Igen.
Ők is lefutottak.
Találtak is, irtottak, de a hiba továbbra is fenn áll. :(

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#67881) ekkold válasza Josi (#67874) üzenetére


ekkold
őstag

Az adott felhasználó beállításait másold át a próbaképpen létrehozott új felhasználóhoz. A hibás felhasználót töröld mindenestül. Az újat nevezd át a régi szerint...

(#67882) geprombolo válasza krealon (#67873) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi a választ, az akku jó, másfél óránál többet bír, a hibás leállás ráadásul töltöttségi szinttől függetlenül, illetve töltőre dugva is jelentkezik.
Felkiáltójeles eszköz csak az Intel AMT eszköz van, amit szándékosan nem telepítettem, mert soha nem akartam távolról elérni a gépet, biztos vagyok benne, hogy nem ez okozza a hibát.
Naplófájl... több mint 5500 hibajelentés, száznál is több kritikus, utóbbiak mind az összeomlás utáni újraindításról szólnak. A legutóbbi most volt, lecsuktam, miután böngésztem az eseménynaplót és 3 perc múlva már ki volt kapcsolva. Az ez utáni bekapcsolás során rögzített hibák feljegyzéseit szövegként egy text fájlba mentettem, feltoltam a gugli drájvra, itt van. Remélem el lehet benne igazodni. Attól félek, hogy nem úszom meg windóz újratelepítés nélkül. :O
Ja, leállás alatt nem keletkezett bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#67883) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Van egy aktivált Win7-em.
Újra kell telepítenem. Elmentem a Microsoft letöltő oldalára, beírtam a 25 jegyű termékkulcsot az oprendszer letöltéséhez, de azt írja:
"A megadott termékkulcs érvénytelen, vagy ezen az oldalon nem használható."

Mi a gond?

Kösz!

(#67884) zolee001 válasza kaposznyak (#67883) üzenetére


zolee001
őstag

Vagy OEM kulcs vagy kamu

(#67885) kaposznyak válasza zolee001 (#67884) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Ha OEM akkor nem lehet újratelepíteni?

(#67886) zolee001 válasza kaposznyak (#67885) üzenetére


zolee001
őstag

Természetesen lehet de az OEM telepitökészleteket a készülék gyártójánál kell keresni
(Az MS download centerben pl elöretelepitett laptopokhoz/desktopokhoz nem lehet letöltést kezdeményezni)

(#67887) King Unique válasza kaposznyak (#67883) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows 7 ISO-fájlt akarsz letölteni, akkor lásd egy korábbi válaszban leírt lehetőségeket.

(#67888) Doky586 válasza kaposznyak (#67883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Microsofttól már nem lehet letölteni a win7 ISO lemezképeit.
(így pár hónappal a support vége előtt)

Más megoldást keress. Kori féle integrált win7; vagy MS-től win10 letöltése.

[ Szerkesztve ]

(#67889) kaposznyak válasza Doky586 (#67888) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz, akkor megyek a kikötőbe:-)

(#67890) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a win 7-hez nem tölti le az újabb frissítéseket amióta az új konfig van. A kérdésem az lenne, hogy ezt meglehet kerülni valahogy?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#67891) King Unique válasza Brucehun (#67890) üzenetére


King Unique
titán

Nem hivatalos formában igen, ott van pl. a wufuc.

(#67892) Brucehun válasza King Unique (#67891) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Inkább érdemesebb lenne 10-re váltanom?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#67893) krealon válasza Brucehun (#67890) üzenetére


krealon
veterán

(#67894) King Unique válasza Brucehun (#67892) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a W7 kiterjesztett támogatása kb. 5 hónap múlva véget ér, ezért előbb-utóbb kénytelen leszel újabb, aktív életciklusú Windowsra váltani, ha további támogatást, további biztonsági és egyéb frissítéseket akarsz. Valamint ha nem akarsz az előbb linkelt programmal úgymond WU-t hackelni, akkor szintén, meg a W10-hez már nem kell az.
Egyébként meg te tudod, meg amelyikhez van licenced. :) Bár az utóbbi nem feltétlen téma, mert nem hivatalosan elvileg még mindig elfogadhatja a 10 a 7, 8.1 kulcsokat.

(#67895) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Win7 -et fel lehet varázsolni pen drive ra?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67896) sfdrakex válasza ricsi99 (#67895) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt van pár lehetőség.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67897) Doky586 válasza ricsi99 (#67895) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet: wintousb vagy rufus-al, de nem lessz benne köszönet.

(#67898) King Unique válasza ricsi99 (#67895) üzenetére


King Unique
titán

Ha teljes értékű telepítésre (nem szimpla telepítő és WinPE), azaz a Windows To Go megoldásra célzol, akkor hivatalosan nem, mivel az Windows 8-tól támogatott, eleve az újabb Windowsok vannak inkább felkészítve arra. Nem hivatalosan viszont elvileg megoldható pl. AOMEI, WinToUSB stb. programokkal. De attól még az előbbi ugyanúgy érvényes és pl. natív USB 3.X támogatás is az újabbaknál van.

Egyébként a háttértár sem mindegy ilyen célra, meg pendrive és pendrive között is lehet különbség adatátviteli sebességben. Ha a gyors működés a cél, akkor nem árt az átlagosnál gyorsabb modellt, vagy eleve inkább egy külső SSD-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#67899) ricsi99


ricsi99
addikt

King Unique
Ezt találtam még dolgozik rajta.
Sebesség nem érdekel.
Win 8 mokolás nélkül felkuszik?

sfdrakex .köszi már felnőttem a goggle használatához
Doky586 .köszi a helpet , "de nem lessz benne köszönet." bravo...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#67900) Doky586 válasza ricsi99 (#67899) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam 20/80 MB/s usb3 pendrive mellett nem volt benne köszönet, használhatatlanul lassuuuu.. De usb hdd-n már ok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.