Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) ekkold válasza simpley (#67700) üzenetére


ekkold
őstag

Sokan vannak, akiknek valamilyen problémájuk van a win10-el, és ezért inkább maradtak a win7-nél. Fél éve cseréltem le a régi PC-met egy használt i7-4790 -re. Meg sem fordult a fejemben, hogy win10-et tegyek fel rá, szépen átraktam az SSD-t meg a winyót, a régi PC-ből, a win7-el, indítás csökkentett módban, pár drivert lecserélt magától, néhányt a neten kerestem hozzá, és azóta is megy. Egyedül az USB3-al volt egy kis anomália, de azt is sikerült megoldani. A win10-el voltak szívások, pl. (régi)munkahelyemen néhány hibáját a mai napig nem sikerült megoldani, így otthonra eszemben sincs feltenni. Nekem egy ideje érik már a linuxra váltás is, fel is van telepítve egy xubuntu, de most még 99%-ban a win7-et használom. És még jó darabig használni is szeretném. Viszont ha a win7 használhatatlanná válik (pl. mert nem lesznek rá működő szoftverek, vagy ellehetetlenítik) addigra azok közül a programok közül amit használok, az a néhány, ami jelenleg nem megy linux alatt, az várhatóan működni fog (pl. mert a wine-t is fejlesztik, vagy mert addigra lesz linuxos verziója is, akkor könnyű lesz váltani. De addig sok minden történhet, és eltelik némi idő.

(#67702) simpley válasza ekkold (#67701) üzenetére


simpley
őstag

Köszi, hogy megosztottad! :D Hasonlóan állok én is-....

signed by simpley.

(#67703) old-dog válasza ekkold (#67701) üzenetére


old-dog
aktív tag

2020 január közepéig lesz a Win7-re támogatás. Ezután váltok én is, remélem addig még sok hibát javítanak a Win10-en. :K

[ Szerkesztve ]

(#67704) zolee001 válasza old-dog (#67703) üzenetére


zolee001
őstag

"remélem addig még sok hibát javítanak még a Win10-en"
Majd 5x annyit kreálnak helyette :-)

(#67705) ekkold válasza old-dog (#67703) üzenetére


ekkold
őstag

Kit érdekel, ha nincs támogatás... Amíg a programok normálisan futnak alatta addig használható. Attól, hogy nem támogatják, nem fog hirtelen összedőlni, kivéve ha az utolsó frissítésben időzített "kékhalál" vagy partició törlés is lesz :) (vagy ki tudja, lehet, hogy már rég benne van a programozott vég).
Egyes új hardverekhez esetleg nem lesznek majd drájverek, hogy kiszorítsák a régi rendszert, mint ahogy pl. az XP esetében volt. A jelenlegi cuccok drájvereit meg jól el kell tenni. Ennek ellenére pl. az XP is virtuális gépen vidáman fut, a támogatás hiánya ellenére, mai szemmel nézve rel. kicsi az erőforrásigénye, és néhány dologra teljesen jól használható. Persze előbb-utóbb muszály lesz váltani, de egyáltalán nem biztos, hogy egy újabb windows-ra, talán igen, talán nem. Van néhány olyan dolog ami nem megy (vagy nem megy jól) linuxon, de egyre kevesebb ilyen van - én azért remélem, hogy egyszer valódi alternatívája lehet a windowsoknak.

(#67706) ekkold válasza zolee001 (#67704) üzenetére


ekkold
őstag

És ez a biztonsági hibák javításaira is igaz, minden biztonsági hibát javító patch, a javítással együtt két másik biztonsági hibát épít a rendszerbe :)

(#67707) King Unique válasza simpley (#67700) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt nézzük, hogy csak kb. fél év van hátra a támogatásából és annak megszűnése után nem kap biztonsági és egyéb javításokat sem a rendszer, akkor tartósan értelemszerűen nem igazán érdemes visszaváltani. Persze saját felelősségre lehet otthon a támogatás megszűnése után is használni, ha van hozzá az adott gépen megfelelő támogatás pl. driveres oldalról, futnak a használni kívánt programok stb. De a foltozatlan rendszer tartós, online használata egyre inkább rizikósabb lesz, már a legutóbbi patch kedden is javítottak jó egynéhány sebezhetőséget. A másik meg az, hogy nyilván nem azonnal, de fokozatosan húzzák majd ki alóla a talajt kompatibilitás, az új programverziók stb. támogatása terén is, ahogyan pl. az XP-nél. A hardveres támogatásról már nem is beszélve, amit pl. az újabb gépeknél már most is lehet tapasztalni.

Egyébként a W10 állandóan frissít meg nyilván nem egészen így van... Ott is van havonta (!) 1-3 db (mikor hogy) összesítő frissítés + van amikor .NET, Adobe Flash meg ilyenek, ahogyan Windows 7, 8.1 rendszereken szintén. A 10-esnél az évi 2 funkciófrissítés az extra, de az egyrészt eddig is halasztható volt ilyen-olyan beállításokkal, módszerekkel, másrészt a jelenlegi verziótól fogva már külön halasztás beállítása nélkül is eleve használható upgrade nélkül az adott verzió a 18/30 hónapos életciklusa végéig.

(#67708) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv!

Adott egy Win7 Prof. 64bit legal. Mindíg minden fontos frissítés lejött rendesen, de most a KB4507449 2019-07 havi összegző hibàt dob, a hibakód 80073701.
Esetleg tudja valaki mi a gond és mi a megoldàs?
Köszönöm előre is.

(#67709) zolee001 válasza dugynok (#67708) üzenetére


zolee001
őstag

(#67710) dugynok válasza zolee001 (#67709) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem segített, itt a hiba. ha külön letöltöm máshonnan a frissítést, akkor sem telepíti sőt, a választható frissítéseket sem teszi fel, ugyan az a hiba :(

(#67711) dugynok válasza dugynok (#67710) üzenetére


dugynok
senior tag

Érdekes.... Letöltöttem az SP1-et, mert találtam rá utalást, hogy az miatt kergülhetett meg és telepítsük újra. Nos letöltés után elindítom és hibát dob, hogy nincs meg a file..KÉP
Passzolom mitől szaródott el, hétfőn kikapcsoltam a laptopot, tegnap meg be. Közte semmi nem történt.
Eset és Malwarebytes nem talált semmit :(

[ Szerkesztve ]

(#67712) zolee001 válasza dugynok (#67711) üzenetére


zolee001
őstag

[link]
Letölt ,adminként elindit majd 2-es gomb megnyomása

(#67713) dugynok válasza zolee001 (#67712) üzenetére


dugynok
senior tag

Elindítom, felvillan az ablak és eltünik. Ez se megy :( Bocs, nem jót indítottam. Most se jó, azt írja ki, hogy nem vagyok adminisztrátor... Pedig rendszergazda fiók és rendszergazdaként indítom... Siker intézőből, TC-n nem működött...
Múlthét hétvégén be akartam kapcsolni a Windows IIS-t a beépített ftp miatt a "windows-szolgáltatások ki-és bekapcsolása"-nál elvileg csak az ftp részt pipálgattam be,de az sem működik és mostmár a "windows-szolgáltatások ki-és bekapcsolása"-nál üres ablakot ad ki, nincs ott semmi...
Összefüghet a 2 dolog?
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#67714) zolee001 válasza dugynok (#67713) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor kezd a fenti script 6 os gombjával ami egy sfc/scannow parancs

(#67715) dugynok válasza zolee001 (#67714) üzenetére


dugynok
senior tag

(#67716) zolee001 válasza dugynok (#67715) üzenetére


zolee001
őstag

Igy látatlanban sajnos nincs több ötletem de megitélésem szerint (elvileg) nincs összefüggés az IIS és a WU problémák között
Az IIS-t probáld meg eröböl letörölni get-windowsfeature *web
paranccsal
(FTP saját desktop gépre biztosan kell? )

(#67717) dugynok válasza zolee001 (#67716) üzenetére


dugynok
senior tag

Parancssorba beírtam, de a "megadott nevet (get-windowsfeature) a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként". kép.
Külső netről (telefonról) szeretnék elérni egy, a laptopba bentlevő sd kártyát,mintha egy nasra csatlakoznék.
Van más megoldás erre?

(#67718) ekkold válasza dugynok (#67717) üzenetére


ekkold
őstag

VPN?

(#67719) dugynok válasza ekkold (#67718) üzenetére


dugynok
senior tag

Ftp-n akartam megoldani, mert telóra nem akartam telepíteni plusz alkalmazàst. Telón solid explorert hasznàlok filekezelőnek és ott lehet ftp kapcsolatot beàllítani. Jobb lett volna, de most ez màsodlagos lett, első körben ezt a frissítési gondot kéne megoldani...

(#67720) zolee001 válasza dugynok (#67717) üzenetére


zolee001
őstag

power shell 4+ kell a parancs futtatsához ami win7 re külön telepitendö de csak ezért nem kell
Sima ftp direktben felér egy öngyilkossággal a mai világban,valam tárhelyes megoldást keresnék inkább,van ezer meg egy ingyenes

(#67721) dugynok válasza zolee001 (#67720) üzenetére


dugynok
senior tag

Van felhőtàrhely is, ez csak +extra lett volna.

(#67722) ekkold válasza dugynok (#67719) üzenetére


ekkold
őstag

A legtöbb telefon támogat VPN kapcsolatot, nem feltétlenül kell külön alkalmazás hozzá.

(#67723) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Olyan hibával találkozott már bárki, hogy a képmetsző/snipping tool metszés során kifeketíti a másodlagos monitort, és így onnan semmit nem tudok metszeni?
Talán a Comodo IS telepítéséhez tudom kötni, de amúgy 2017 nyara óta változatlan gép.

IBM Rapport izé nincs fenn.
Ha megcserélem a két monitort, akkor is a másodlagos lesz fekete.

[ Szerkesztve ]

(#67724) quailstorm válasza quailstorm (#67723) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Comodo Secure Shopping module okozta, és nem elég kikapcsolni, el is kell távolítani.

(#67725) looser


looser
addikt

Helló, csak ideírom, mibe futottam bele tegnap egy W7 Home gépen: tulaj az exe fájlokhoz hozzárendelte a Windows Media Centert. Bármit (notepad, böngésző, regedit, cmd stb.) próbálsz ilyenkor megnyitni, a hozzárendelt app indul el. Próbáltam gyér angollal keresgélni (exe files are opened by an app), te többnyire olyan találatok jöttek, amelyek azt mutatják, hogyan nyiss meg exe-t androidon :U
Na de fény az alagút végén, egy .reg file készítése (jobb egér egy mappában, új szöveges állomány, ezt még engedi megcsinálni). A kiterjesztést láthatóvá teszed (Intézőben: Rendezés, Mappa és keresés beállításai, Nézet fül, Ismert fájltípusok kiterjesztéseinek elrejtése -> ez elől vedd ki a pipát és OK).
A text tartalma a következő legyen:

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\UserChoice]

Ezután lépj ki, mentsd el és a kiterjesztést írd át: .txt -> .reg
Futtasd, ekkor törli a csúnya hozzárendelést és indítsd újr a géped. Minden működik ekkor már, de az ikonok még nem biztos, hogy visszaálltak. Sőt, kézzel a tálcán pl. nem is tudtam hozzárendelni. Eluntam, rákerestem, az ikonadatbázis törlésével ezt is meg lehet csinálni. Mivel már működik a böngésző, menj el ide és a Download alatt lévő batch-et töltsd le és futtasd. Ezután még egy újraindítás és végre minden a régi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#67726) sfdrakex válasza looser (#67725) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban a fájlokbtársítását állítsd vissza.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67727) looser válasza sfdrakex (#67726) üzenetére


looser
addikt

Ez igazából megoldódott, csak amiatt írtam le, hátha egyszer valaki rákeres. A Vezérlőpultban nem látok ilyesmit, csak az Alapértelmezett programokat, de az nem segít ilyenkor.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#67728) buttmaki válasza OldMike (#67694) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Töröltem a CompatTel könyvtárat is, bár szerintem a szolgáltatás letiltása a Feladatütemezőben már elég, én azonban szeretek biztosra menni. Tegnap és ma megcsináltam kb. 20 gépen, érdekes módon 6-8 esetben már eleve le volt tiltva (ekkor nem is találtam CompatTel könyvtárat). Leírom az egésznek a menetét, miután felment a frissítés (a KB4507456).

Bejelentkezés Rendszergazdaként (vagy rendszergazda jogú userrel).
Feladatütemezőben a szolgáltatás letiltása.
C:\Windows\System32\CompatTelRunner.exe törlése. Ehhez először jogot kell adni a rendszergazdának.
Jobb klikk a fájlon -> Tulajdonságok -> Biztonság fül -> Speciális gomb (jobbra lent) -> Tulajdonos fül -> Szerkesztés (balra lent) -> Egyéb felhasználók és csoportok -> Beírni azt, hogy Rendszergazda (vagy a rendszergazda jogú user nevét) -> Névellenőrzés -> OK -> OK -> Figyelmeztető ablak leokézása -> OK -> Szerkesztés -> Klikk a rendszergazdákra -> lent pipa a Teljes hozzáférésen -> OK -> Figyelmeztető ablakon Igen -> OK
Ezek után már lehet törölni a CompatTelRunner.exe-t (Shift + Del a biztos).
Ugyanez az eljárás a (rejtett) CompatTel könyvtáron a System32-n belül, bár ekkor ki fogja írni, hogy hozzáférés megtagadva annyiszor, ahány fájl van a könyvtárban, de mindig a folytatásra kell menni, és átállítódik a jogosultság, úgyhogy utána a könyvtár (a tartalmával együtt) törölhető.

(#67729) zolee001 válasza buttmaki (#67728) üzenetére


zolee001
őstag

Vagy használjunk PsExec-et és minden kötözködés nélkül törli valamint a hálózat összes gépéröl ugyanigy de sajna csak egyesével megy ezzel a modszerrel de 1 db kliensröl

(#67730) quailstorm válasza buttmaki (#67728) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A feladatütemező csak az ütemezett ellenőrzést oldja meg, attól még minden program telepítés/uninstall, fene tudja mikre triggerel és teker.
Szóval el kell távolítani, nincs mese.

(#67731) prime77


prime77
aktív tag

Szervusztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Pár napja az van a gépemmel, hogy amikor le akarok menteni egy fényképet az internetről, akkor azt írja ki amikor menteném, hogy "az ügyfélnek nincs meg a szükséges joga" !
Így képtelen vagyok lementeni a képet a gépemre.
Viszont, ha ha úgy próbálom, hogy előtt jobb klikk - kép megjelenítése - utána le tudom menteni!
Ez miért lett a gépemen?
Tud valaki esetleg megoldást?

(#67732) efi99 válasza prime77 (#67731) üzenetére


efi99
senior tag

Minden oldalon ez van? Vannak oldalak, ahol tiltják jobb gombos mentést.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#67733) OldMike válasza buttmaki (#67728) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, így összejött az összes törlés.

42LM660S

(#67734) _DiEGO_ válasza prime77 (#67731) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ez csak akkor van , ha a C -be akarsz lementeni bármit ugye ? Ha csinálsz egy mappát amibe majd letöltöd és azt adod meg , letudsz tölteni mindent . Szerintem valamelyik frissítés után lett ez az állapot , de nem is gond , mert C gyökér nem lesz teleszemetelve .

Amúgy amit látsz először , az csak egy index kép ! azt nem is akarod letölteni sztem :U

[ Szerkesztve ]

(#67735) prime77 válasza _DiEGO_ (#67734) üzenetére


prime77
aktív tag

Szia!

Azta, igen.
Ez van, pont ez a kép amit belinkeltél,hogy C-re menteném - és igen, ugyanez az üzenet is alatta!
De én anno mentettem C:-re és D:-re is, és nem volt gond soha!
Ezzel nem lehetne valamit csinálni, hogy ne adja?
Ilyet nem láttam soha és ennek tutti nem így kellene lennie!
Ez windows vagy mozilla probléma?
Mozillát használok!

(#67736) prime77 válasza efi99 (#67732) üzenetére


prime77
aktív tag

Szia!

Igen, mindenhol így van!

(#67737) prime77 válasza _DiEGO_ (#67734) üzenetére


prime77
aktív tag

Tényleg!
Csak akkor van, ha C:-re akarok menteni.
D:-re engedi egyből.
De ugye alapból a C-t dobja fel, pedig most beállítottam mozillába, hogy D-re mentsen, de akkor is C-re akar.
Egyébként nem értem én ezt, pár napja még lementett mindent bárhová, aztán max. kitöröltem, vagy kimásoltam a fényképet külső vinyóra.
Nem lehetne ezt valahogy megoldani?
Engem nagyon zavar!

(#67738) Panthera válasza prime77 (#67737) üzenetére


Panthera
őstag

Mozillában az about:config alatt keress rá milyen c:\... mentési útvonalak vannak megadva. Fejből nem tudok többet mondani, máskor nekem nem létező mappába akart menteni és így kerültem ki. Ha valamennyire megy az angol vagy használtad már a konfigot akkor menni fog! Csak óvatosan! :)

(#67739) prime77 válasza Panthera (#67738) üzenetére


prime77
aktív tag

Szia!

Köszönöm az infót.
Inkább nem piszkálom akkor!
Ez van, így marad majd már!

(#67740) _DiEGO_ válasza prime77 (#67739) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hali , csak a C gyökérbe nem enged . Minden máshova igen .

Én így állítottam , be mentési helyet. De Ffox tanulékony , mert megjegyzi mentési szokásokat :K

pl: xy helyről a torrentezek és nem is kínál fel más mentési helyet csak ugyanabba a mappába adja...

(#67741) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni!

Egy dell laptophoz szeretnék csatlakoztatni egy 3.5 "-os merevlemezt, egy ewent csatlakoztató célezközzel
Mindent a leírás szerint csinálva a windows felismeri, mint d meghajtót, és mindenáron formázni akarja.
A lemezkezelő is látja ,kifogástalan kötetnek.

Mit csináltam rosszul, mert nyilván nem akarom formázni, de így meg nem engedi a hozzáférést.
Több lemezen kipróbáltam, az eredmény ugyanaz, formázzam!

Előre is köszönöm szépen a segítséget

(#67742) Doky586 válasza balazs1956 (#67741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sata vagy Pata lemezekkel próbáltad?

(#67743) balazs1956 válasza Doky586 (#67742) üzenetére


balazs1956
senior tag

Sata!

(#67744) Doky586 válasza balazs1956 (#67743) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lemezkezelőben és eszközkezelőben mi látszik?
Biztos hogy jó a lemez? (sata porton ellenőrizve)

(#67745) balazs1956 válasza Doky586 (#67744) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mindkét lemez működött a pcben, itt meg átalakult rawwá mimdkettő
Kukázhatóm, öket???

(#67746) NEMO1968 válasza balazs1956 (#67745) üzenetére


NEMO1968
őstag

RAW?
Ha visszateszed a PC-be,mi van?
Ott is RAW-nak làtszik?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#67747) balazs1956 válasza NEMO1968 (#67746) üzenetére


balazs1956
senior tag

sajnos az szállt el, egy nagy csattanással. De a két hdd-ből csak az egyik volt bedugva a mésik az asztalon, tehát nem okozhatta a hibát mindkét winyón az elszálló pc.

tehát nem tudom eredeti környezetében kipróbálni őket

(#67748) zolee001 válasza balazs1956 (#67747) üzenetére


zolee001
őstag

chkdsk "a disk betüjele" /r
vagy
Partition magic.Easeus stb proramokkal

(#67749) King Unique válasza balazs1956 (#67741) üzenetére


King Unique
titán

Ha fontos adatok vannak a merevlemezeken, akkor nyilván nem kellene formázni őket. Valamint ha tartósan RAW lett mindkettőn az NTFS partíció, akkor azzal Windowson - a másik témánál említett rizikósabb helyreállítási műveleteken kívül - úgysem lehet sok mindent kezdeni, olyankor a CHKDSK sem használható. Ha kellenek róla az adatok, akkor első körben a (másik) gépben SATA-n, valamint másik USB-s adapterrel, külső házzal is ki kellene próbálni. Ha ezeknél oké, akkor az a jobbik eset, ha nem (RAW), akkor jobb híján marad az adatmentés egy arra való programmal.

(#67750) duke


duke
aktív tag

Ismertek olyan beallitast, amivel az ALT+TAB valtast lassitani lehetne ?
Mert vagy kenytelen az ember egyesevel vegig menni 20 programon, vagy pedig masodpercenkenti 30 ugras sebeseggel probalja eltalalni a szukseges programot.
A ketto kozott nincs esetleg egy ertelmes beallitas ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.