Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) dik válasza pilipi (#67649) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm, viszont! :R

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#67652) quailstorm válasza Gézengúz (#67650) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem nincs gondom.
i5-2400, 8GB RAM, Intel HD2000. OEM Win7 Pro x64 amit a Lenovoval adtak.

(#67653) zoo8800 válasza Gézengúz (#67650) üzenetére


zoo8800
veterán

Nálam minden rendben van a frissítésekkel.

rip and tear, until it is done

(#67654) gregory91 válasza Gézengúz (#67650) üzenetére


gregory91
senior tag

Szerintem azokat a frissítéseket mellőzd(kapcsold ki az auto. update-et).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#67655) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Adott egy HP 650 G2, Win 7 Prof SP1.
Tálca, Értesítési ikonok: USB eszköz biztonságos eltávolítása pop-up ablak nem ugrik fel, akárhogy kattintgatok rá.
Szolgáltatások között a Plug and Play automatikus indításon van, nem is engedi változtatni.
USB driverek törlés, majd ismételt telepítés megtörtént.
Intézőből és Commanderből elő lehet hívni a "kiadás" opciót, de nem normális, hogy nem jelenik meg a tálcaikonon az eddig is működő opció.
Sem gyors eltávolításra, sem sebességre optimalizálva...

Miként tudom vajh' orvosolni?

(#67656) King Unique válasza zsoltip (#67655) üzenetére


King Unique
titán

Az újraindítás mellett az ITT leírtakat már próbáltad?

(#67657) zsoltip válasza King Unique (#67656) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen, próbáltam.
3rd party sw telepítését viszont első körben hanyagolnám.

(#67658) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Segítséget szeretnék kérni , és remélem van valami mágus aki tudja a megoldást.

Win7 Prof X64 volt a gépen SSD-n , ment is szuperül , minden okés volt, de egyszer csak az jött ( 2-3hete) hogy xy program nem indul el , mert sérült a net keretrendszer 4-es verzió , frissítsem , stb blabla.
Mondom kellene a proggi amit használok , de : net keretrendszert sem ftissíteni sem eltávolítani nem lehet :F na mondon király. Sem online sem offline sem semmi. Na mondom ez újrahúzás lesz , no para úgyis vagy 2 éves a rendszer, kap újat. Minden fontos lement, elment és leszedtem a legutolsó olyan Win7 telepítőt amit ellehet érni frissítésileg: Windows.7.SP1.AIO.x64.Integrated.February.2019.IE11.Hungarian-Kori.iso ez tartalmazza a szukséges USB 3.0-s illesztőt , szóval simán fel is ment , elkezdtem visszarakni a szokásos dolgaim ... aztán mikor kész . no akkor jöhet a frissítés rá ---- és itt fogadott e meglepetés :

Mit lehet , mit tudnék csinálni ? Szükséges a Win7 . Nem , nem kall mondani, egy másik SSD-n ott a Win 10 .
De nekem nagy szükségem van a Win 7 -re . Ha valaki tudna ilyan Win 7 telepítőt , ami májusi netán júniusi frissítéseket is tartalmazza , vagy egyéb tuti megoldást tud adni, hogy frissítések továbbra is jöjjenek mert kellene. :R ezt a nem támogatottságot meg nem is értem :U :F

(#67659) Armagedown válasza _DiEGO_ (#67658) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezzel vagy ezzal a patchel megoldható, hogy újra mukodjon a frissites a nem tamogatott platformokan.
Itt talalhatsz ra egy cikket.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#67660) King Unique válasza zsoltip (#67657) üzenetére


King Unique
titán

Ha tényleg (?) végigpróbáltad a leírásban lévő általános módszereket, a vezérlőpultban a megjelenítés be van állítva, a Plug and Play szolgáltatás fut, RunDll32... és restart stb. is megvolt, de továbbra sem jelenik az értesítési területen az ikon, akkor egyelőre passz. Ez így abnormális és lehet egy sfc /scannow futtatása sem ártana első körben.

[ Szerkesztve ]

(#67661) _DiEGO_ válasza Armagedown (#67659) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia !

Ezzel a wufuc nevű cuccossal ? wufuc_v1.0.1.201-x64.msi

Nem akarsz többé Windows 7-et, ha új a processzorod

Anno olvastam , de nekem akkor javában szuperul működött... :R

[ Szerkesztve ]

(#67662) _DiEGO_ válasza Armagedown (#67659) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Király vagyol ! Műxik és már kapom is a frissítéseket !

:R :R :R

(#67663) _DiEGO_ válasza King Unique (#67660) üzenetére


_DiEGO_
őstag

nem neked akartam :N kár hogy nincs egy törlés opció...

[ Szerkesztve ]

(#67664) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok.

Szerettem volna a képernyőkímélőhöz billentyűparancsot hozzárendelni.
Hogy tehetem meg?

Magát a képernyőkímélő filet már megtaláltam (nem volt egyszerű, mivel a win7 keresője nem adta ki a találatok között valamiért, feltételezhetően mert rendszermappába volt, viszont olyan opciót sehol sem láttam ahol be lehetett volna állítani hogy ott is keressen.)

(#67665) sfdrakex válasza Golyobis (#67664) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobb klikk tulajdonságoknál nem megy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67666) Doky586 válasza Golyobis (#67664) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Cuki_képernyőkímélő.exe ?

(#67667) Golyobis válasza sfdrakex (#67665) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, sikerült.
Nem ismertem ezt a lehetőséget, mert eddig sosem volt rá szükségem.

(#67668) Golyobis válasza Doky586 (#67666) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Teljesen_blank.exe

Energiamegtakarítás céljából gondoltam, nem azért hogy unalmas percekben "dús keblű" hölgyekben gyönyörködjek.

[ Szerkesztve ]

(#67669) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Mi a legbiztosabb módja a Win7 teljes "átrakásának" egy másik meghajtóra? Ok: a rendszer HDD-t egy SSD-re akarom cserélni a notim-ban és nem akarok egy új Win7 telepítéssel, bekonfigurálással szenvedni. Ha jól vettem ki ezt hívják "klónozásnak"?

Köszi!

(#67670) krealon válasza SunMount3r (#67669) üzenetére


krealon
veterán

"Mi a legbiztosabb módja a Win7 teljes "átrakásának" egy másik meghajtóra? Ok: a rendszer HDD-t egy SSD-re akarom cserélni a notim-ban és nem akarok egy új Win7 telepítéssel, bekonfigurálással szenvedni. Ha jól vettem ki ezt hívják "klónozásnak"?"

Igen

Ha rendszerparticio nagyobb volt mint a celmeghajton elferne, akkor erdemes a klonozas elott elvegezni a zsugoritast.

(#67671) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy adott munkaállomás konfigra készítek naprakész image fájlt (driver, windows update, programok, nyomtató, stb). Már nem emlékszem, a sysprep általánosítás során a felvett felhasználói fiókok megmaradnak-e? Az lenne a jó, ha igen!
Vagy mentsem ki inkább az image fájlt valamilyen programmal (pl. Macrium) és ne szórakozzak a sysprep-el?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#67672) zolee001 válasza Panthera (#67671) üzenetére


zolee001
őstag

Természetsen megmaradnak az accountok (az OOBE esetén törli a a Local Admint csak)

(#67673) zsoltip válasza King Unique (#67660) üzenetére


zsoltip
őstag

Továbbra sem működik :(

(#67674) Panthera válasza zolee001 (#67672) üzenetére


Panthera
őstag

Nem világos amit írtál...a sysprep után milyen kapcsolókat (ne) írjak be, hogy megmaradjanak az eszközök és a felhasználói profilok? Hagyjam el a /generalize és az /oobe kapcsolót is?

(#67675) zolee001 válasza Panthera (#67674) üzenetére


zolee001
őstag

Ez most 1 db gép vagy tömeges telepités lesz?

(#67676) Panthera válasza zolee001 (#67675) üzenetére


Panthera
őstag

Teljesen ugyanabból a brand gépből van több tucat, és azokat szeretném újratelepíteni. Hardver ugyanaz, így azokat ne kelljen telepíteni. Tipikus irodai alkalmazások is rajta vannak, valamint 2 AD-s admin fiók.

[ Szerkesztve ]

(#67677) zolee001 válasza Panthera (#67676) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor viszont kell mindeképpen a sysprep mert különben fejreállnak az ugyanazon azonositoktöl,alapesetben nem bántja a sysprep a user accountokat

(#67678) WaterWave


WaterWave
veterán

Sziasztok,

Remélem tudtok segíteni.... Windows 7-hez (64 bit) keresem a következő drivert:
Universal serial bus usb vezérlő
SCSI
PCI eszköz
PCI egyszerű kommunikációs vezérlő.

A csavar ott van, hogy egy nAS virtuális szerverrel telepítettem fel a windowst, ennek prózai oka annyi, hogy a laptopjaim itthon windown 10-esek, nem akartam barmolni, másik oka, hogy egy alkalmazást akarok rajta futtatni, amit csak win7-esen lehet, és ezért kellett...
Tehát virtuális szerveren fut a win7- összes frissítést feltelepítettem, regisztrált, jogtiszta.

Próbáltam netről feltelepíteni, nem sikerült, próbáltam úgy, hogy felraktam virtuális szerver képfile-nak egy virtioo-t ami sikerült a win10-nél, itt nem megy.

Tudtok adni olyan linket vagy bármit, amivel a fent említett drivereket fel tudom rakni?

Előre is köszönöm a segítséget.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#67679) Doky586 válasza WaterWave (#67678) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel csak tippelni tudnék mi a célod ezért mutatok pár képet ami nálam fizikai gépen van és automatikusan települt a drivere:

Win10 home usb3: [kép] [kép]
Win7 pro usb2: [kép] [kép]

Tehát mindkettő ugyanaz az usb lemez, csak más az OS és másik gép.

Ha nem erre gondoltál akkor elnézést hogy zavartalak..

[ Szerkesztve ]

(#67680) krealon válasza WaterWave (#67678) üzenetére


krealon
veterán

"A csavar ott van, hogy egy nAS virtuális szerverrel telepítettem fel a windowst"

Minden virtualizacios kornyezet maskent viselkedik, mas virtualis hardvereket hasznal.
Mintha mas-mas hardverrre telepitened a windowst.
Ha nem mondod meg, hogy a tied min alapul (hw, sw), akkor senki sem fog tudni segiteni.

(#67681) zolee001 válasza WaterWave (#67678) üzenetére


zolee001
őstag

Azok az eszközök virtuálisak mivel virtualizálsz,a virtualizácios szoftver gyártójánál keresgélj vmi virtual machine add on stb stb néven a guest oprendszerednek megfelelöt
"kamu" hardware drivereit másnál nehezen fogod megtalálni
Ötelet : Win 10 ben ott a Hyper V by default,pár kattintással telepitheted a W7 rendszert szintén virtuálisan és semmi driver nem fog kelleni neki

(#67682) buttmaki


buttmaki
csendes tag

Sziasztok!
Vigyázzatok a keddi csak biztonsági frissítéssel (KB4507456), mert miután felraktam, először a diagtrackrunner.exe, majd a compattelrunner.exe akart kimenni a netre, de a tűzfalam megfogta őket. Berakott egy CompatTel könyvtárat a system32 alá, úgyhogy gyorsan le is szedtem. Aztán utánaolvastam, és ezeket a cikkeket találtam:
[link]
[link]

(#67683) efi99 válasza buttmaki (#67682) üzenetére


efi99
senior tag

És akkor ezentúl több frissítést nem raksz fel?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#67684) buttmaki válasza efi99 (#67683) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Még meggondolom. Jövő hónapban kapnak egy újabb esélyt. Az IE-s frissítést fent hagytam egyébként. De az is lehet, hogy visszarakom ezt is, és letiltom a kémkedő szolgáltatást.

(#67685) OldMike válasza buttmaki (#67682) üzenetére


OldMike
őstag

Nekem nem jött a keddi frissítéssel a KB45007456. Ezek szerint nem is igen kellene, csak érdekelne, hogy ehhez valamilyen speciális frissítési beállítás kell, vagy más oka van?

42LM660S

(#67686) s.roland93


s.roland93
csendes tag

Üdv!

Kaptam egy feladatot ami arról szól hogy minden gépre rakjak fel kb 10 programot (böngészők winrar képszerkesztő stb). Mellé azt az utosítást kaptam hogy minden felhasználónak akik Ad-val kapcsolódnak tiltsam le a frrisítéseket és havonta egyszer én szaladjak végig a gépeken. Már egy ideje olvasgatok erről de nem találtam hasznos információkat kivéve a win10 esetében.

A kérdésem az hogy hogyan tudom ezt megoldani, köszönöm a segítséget előre is :)

(#67687) buttmaki válasza OldMike (#67685) üzenetére


buttmaki
csendes tag

A csak biztonsági frissítések nem is települnek automatikusan, csak a monthly rollupok (havi összegző biztonsági minőségi frissítések). A KB4507449 a mostani.
E szerint a cikk szerint 2016 októberében bontották szét két részre. A havi összegzőkben benne vannak a biztonsági frissítések, bugfixek és még ki tudja, mik... Emellett azoknak, akik nem akarták ezt feltenni, meghagyták a lehetőséget, hogy letöltsék a csak biztonsági frissítést, ami csak a biztonsági frissítéseket tartalmazta. Eddig. Most ugyanis - alattomos módon - belecsempészték a KB2952664-es frissítéssel korábban (újra meg újra) kiadott kémkedő telemetry funkciót.
Egyébként egy gépen le tudtam törölni a megfelelő fájlokat, miután letiltottam a szolgáltatást és átállítottam a fájlok tulajdonosi jogait, de nem volt egyszerű. Ebben ez a videó volt a segítségemre (és talán ez a cikk is hasznos lehet).

(#67688) zolee001 válasza s.roland93 (#67686) üzenetére


zolee001
őstag

Ha már van server akkor ott a WSUS amiben 100%-ban testre tudod szabni az updateket és központilag tudod telepiteni,nem egyesével gépekhez rohangálva

(#67689) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

WIN7 termékkulcsot van lehetőség lementeni/előhozni valahogyan? Sajnos lekopott a matricán lévő.

(#67690) Zoz válasza gorje (#67689) üzenetére


Zoz
őstag

Pl: ProduKey

(#67691) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok,
A gépem indulás után automatikusan elindit egy ismeretlen fájlt. Kb pár napja csinálja csak ezt. Kérdezi, hogy mivel szeretném megnyitni. Jegyzetömböt társitva hozzá az alábbi infókat kapom

Megnéztem, de nem találok ilyen mappát (rejtett sincs). Vírusellenörzést (NOD32) csináltam, de semmit nem talált. Tudja valaki, hogy mi lehet ez és hogyan lehet megszüntetni (a rendszer újratelepítésén kívűl)?

(#67692) quailstorm válasza II.Démonlord (#67691) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a NOX App player virtuális networkjét teszteli, de hogy az output hogy kerül ide az jó kérdés.

(#67693) gorje válasza Zoz (#67690) üzenetére


gorje
senior tag

köszi!

(#67694) OldMike válasza buttmaki (#67687) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. A linkelt cikk alapján megcsináltam a Feladatütemezőben a letiltást, és letöröltem a CompatTelRun.exe fájlt. A CompatTel könyvtárat is törölted, vagy annak ezután már nincs jelentősége? Esetleg nem is lehet törölni?

42LM660S

(#67695) simpley


simpley
őstag

Hali,
van egy Win10-es PC-m de már az agyam eldobom az állandó frissítésektől .. Nézegettem a Linux-ot is, nem az én világom.. a gépemnek vannak 7-hez driverei.. mennyire éri meg még felrakni?Januárban megszűnik a támogatása, mi várható ha nem lesz több patch már?

signed by simpley.

(#67696) sfdrakex válasza simpley (#67695) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi a gond a frissítésekkel?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67697) bolic válasza simpley (#67695) üzenetére


bolic
őstag

Én a mindkét gépre (szerver is) kb. 2011-én kikapcsoltam a Win7 automata frissítést, azóta jól van, javasolnám a Win7 SP1-et felrakni és azonnal kikapcsolni a frissítéseket... Ez csak a javaslat, nem több... :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#67698) simpley válasza sfdrakex (#67696) üzenetére


simpley
őstag

Az, hogy van olyan mikor órákon át csak frissít. Hiába húztam újra ugyanezt csinálja... :(

signed by simpley.

(#67699) gregory91 válasza simpley (#67698) üzenetére


gregory91
senior tag

Emlékeim szerint van erre egy "fix update-csomag" ami megoldja, ezt a csomagot a windows 7 frissítései közt találod lehetőleg online keress rá.A nevére pontosan nem emlékszem mert mindengyik számmal látják el.Vagy probáld feltelepíteni a windows 7 service pack 1-et.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#67700) simpley válasza gregory91 (#67699) üzenetére


simpley
őstag

A win10-ről van szó... Ezért akarok váltani 7-re csak kérdésem, hogy érdemes-e a támogatás megszűnése ellenére is? :U

signed by simpley.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.