Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59901) Ala válasza Darkness (#59892) üzenetére


Ala
tag

Megpróbáltam, sajnos nem lettem előbbre. Igazából semmilyen beállítás sem állt helyre. pl nagyon sok sticky notes volt az asztalon, amiket nagyon jó lenne még egyszer átmazsolázni, hogy melyiken mi volt. A rendszer beállításait meg megcsinálnám újra.

(#59902) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Windows 7 rendszeren sikerül valakinek telepíteni az érkező frissítéseket, nálam órákig csak írja hogy frissítések letöltése és nemcsinál semmit 0% és szexuálja letölteni... ötlet?

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#59903) kispx válasza Gallac (#59902) üzenetére


kispx
addikt

Téma összefoglalóban benne van. Ismert és gyakran kérdezett jelenség.

(#59904) #18193920 válasza Gallac (#59902) üzenetére


#18193920
törölt tag

*.................................. :W
*ÖNCENZÚRA

[ Szerkesztve ]

(#59905) zoo8800


zoo8800
veterán

KB3192403
hogyaszongya: a 2016 október havi összegző minőségi frissítés előzetese
ezmiez?

rip and tear, until it is done

(#59906) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Már nagyon érett egy kis szoftveres pucolás a gépre. Lefuttattam a kis víruskergetőimet és a CCleanert, volt hulladék rendesen.
Aztán valamivel később vettem észre, hogy a szemetesem ikonja átváltott a kép baloldalán lévő lapra. Be tudok lépni, megjelennek a kidobott elemek. Viszont a Tulajdonságokra klikkelve az alatta lévő szöveg fogadott.
Parancsikont létre tudtam hozni, ez ugyanilyen lapként jelent meg, de tudtam neki normál módon ikont adni. Ez is normálisan működik, megjeleníti a Lomtár tartalmát. A lapot (eredeti Lomtárat) nem lehet kidobni az új Lomtárba... :U :D

Mi történhetett itt? Vissza tudom állítani valahogy az eredeti lomtárat?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#59907) Ala válasza Darkness (#59892) üzenetére


Ala
tag

Nekifutottam még egyszer.

Úgy tűnik, hogy a fiókom adatai megvannak, totalcommander-ben átmásoltam a file-kat, ami részben sikerült is, de még ott is volt olyan mappa, amire azt mondta, hogy nem sikerült. Ezen tudok azzal segíteni, hogy csökkentett módba indítom el a számítógépet?

Nagy szívfájdalmam, hogy a Sticky Note-im elvesztek. A helyüket már megtaláltam, jegyzettemben meg is tudtam nyitni, de itt meg is állt a tudomány, abból nagyon nem tudom kihámozni, hogy mi van benne, csak sejteni tudom, annál meg sok esetben több szükséges. Szóval valaki próbálkozott már ilyennek a helyreállításával?

(#59908) westlake válasza zoo8800 (#59905) üzenetére


westlake
félisten

A Microsoft hosszú évek alatt eljutott odáig, hogy felismerje, hosszútávon nem "kifizetődő", ha minden hónapban kiadnak 10-12 darab frissítést a Windows 7-hez, és 8.1-hez. Ezért októbertől áttértek a Windows 10-nél bevezetett CU csomagos frissítésre. Magyarul egy csomagban adják ki a havi frissítéseket. Mostantól minden hónapban ilyen csomagok fognak érkezni. Mármint havonta egy. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#59909) zoo8800 válasza westlake (#59908) üzenetére


zoo8800
veterán

De az e havi összegző 2 hete már megérkezett, fontos frissítésként. Ez pedig csak ajánlott, és valami minőségi frissítés előzetese...

rip and tear, until it is done

(#59910) efi99 válasza zoo8800 (#59909) üzenetére


efi99
senior tag

Szerintem ebből lesz a novemberi, ez olyan tesztelési lehetőségféle annak, aki már tűkön ül.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59911) Darkness válasza Ala (#59907) üzenetére


Darkness
aktív tag

na, erre mondom, hogy így nem tudnék rá biztosat mondani. lehetséges, hogy sikerül. esetleg egy másik profil létrehozása és abba átmásolni az adatokat. a sticky note -ra is ezt mondanám (és analóg módon oldom meg az ilyeneket. :) ). új profil és telepíted programot. majd az új profil alatt is oda másolod az adatokat ahol régi profilban volt és elindítod a progit.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#59912) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok szeretnék 2 gép között cmd-ben chatelni, helyi hálón vannak tudják egymást pingelni.
ezt a módszert próbáltam de nem jött be.
msg paranccsal is szórakoztam de sajnos az se jött össze.
erre van valami jó megoldásotok hogyan tudnám megcsinálni?

Szépnapot!

(#59913) Doky586 válasza Dexter-2000 (#59912) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van jópár Chat program, ha a M$-é nem megy válts másikra..

(#59914) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Az eseménynapló Rendszer részén ez mi a tök lehet:
"A(z) 0 csoportban lévő [0-3] processzor sebességét a belső vezérlőprogram korlátozza. ..."
Mind a négy virtuális processzorra (i3, fizikai 2 mag), minden indulás után. A rendszer win7 64, frissen újratelepítve (WU és svchost megoldva az összefoglaló alapján :DDD ), de lassú, mint a tetű, főleg a korábbiakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

42

(#59915) Szirtimorc válasza Adrian Mole (#59914) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Notebooknál találkoztam vele, valaki elcserélte a gyári töltőjét egy ránézésre ugyan olyanra, csak az fél volttal kevesebbet adott, Simán töltött vele, csak iszonyú lassú volt, az energiagazdálkodás vette le CPU órajelet, mert azt hitte, lemerült a gép.

(#59916) Adrian Mole válasza Szirtimorc (#59915) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Szia! Köszi!
Ez azért fura, mert a töltő biztosan gyári, az akkum pusztult meg. Eszerint kellene az akku a normális működéshez? (szerencsére már megrendeltem)

42

(#59917) Dexter-2000 válasza Doky586 (#59913) üzenetére


Dexter-2000
őstag

direkt azt akarom elérni, hogy ne kelljen semmit se telepíteni, és csak konzolból lehessen üzengetni.

Szépnapot!

(#59918) Szirtimorc válasza Adrian Mole (#59916) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Próbáld meg teljesen akksi nélkül. De lehet, hogy az energiagazdálkodásnál is át lehet állítani. Nekem az utóbbi nem működött.
Az nem lehet, hogy a töltőd nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#59919) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Frissen telepített, updatelt, driverfrissített win7 Pro 64bit ezt írja ki minden újraindításnál:

Ezt a regedites dolgot már próbáltam, de nem hozott eredményt. Eseménynaplóban nem látok semmi konkrétumot, csak azt, hogy letelt a 30000 ms időkorlát a szolgáltatás bekapcsolására. Ötlet?

(#59920) Adrian Mole válasza Szirtimorc (#59918) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Meg fogom próbálni (egyelőre frissít, mint állat :D)

42

(#59921) HoTaZo válasza HoTaZo (#59906) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Erre senkinek nincs ötlete?

Annyi változás állt be, hogy egy AVG PC TuneUp futtatás után a lap jellegű lomtár visszanyerte lomtár jellegét.
Tehát, az ikonja visszatért. Sajnos a tulajdonságoknál továbbra is ugyanaz a hibaüzenet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#59922) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Erre senkinek sincs ötlete?:

https://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_59882-59882.html

(#59923) #18193920 válasza Szirtimorc (#59922) üzenetére


#18193920
törölt tag

Mire, hogy kell beilleszteni a linket a hozzászólásba? :Y

(#59924) sz.j válasza #18193920 (#59923) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gondolom arra kért segítséget amit a link tartalmaz ..., de azt sajnos még nem tudja, hogyan kell linket beilleszteni a hsz-ba ...
Előbb vagy utóbb valszeg ezt is megtanulja ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59925) Szirtimorc válasza sz.j (#59924) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Hú, tényleg, valóban óriási bűnt követtem el, hogy rögtön ki kell oktatni... Egy másik fórumon szoktam rendszeresen linket beilleszteni, ott nincs külön ez megoldva. Késő este megszokásból itt is így csináltam, hát ez tényleg rettenetes.
Inkább a problémára jönnének a válaszok ilyen lelkesen,

(#59926) Adrian Mole válasza Szirtimorc (#59918) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A töltőt még majd kipróbálom, annál is inkább, mert betettem egy szintén nem jó, de még életjeleket adó akkut, és azzal is ezt jegyzi az eseménynapó. :(

42

(#59927) #18193920 válasza Szirtimorc (#59925) üzenetére


#18193920
törölt tag

:Y :R

(#59928) sz.j válasza Szirtimorc (#59925) üzenetére


sz.j
nagyúr

Senki nem mondta hogy "bűnt követtél el" sőt nem is lettél kioktatva csak (mindenféle rosszindulat nélkül) meg lett jegyezve, hogy még nem tudsz linket beilleszteni, de majd megtanulod ... ennyi

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#59929) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy teljesen frissen telepített W7 HP-om van egy szinte új SSD-n. Teljesen random időpontokban az SSD kihasználtsága felugrik 100%-ra, és minden belassul a gépen (nem csinálok túl sok mindent, általában böngésző + Spotify megy egyszerre), például megáll a zene Spotifyban, vagy nem tud betölteni egy oldalt a Chrome, csak nagy nehezen.

Aztán fél perc múlva megszűnik ez és minden megy tovább normálisan. Előtöltés és Windows Search indítását letiltottam, mi lehet, ami ilyet csinál? :B

Köszi előre is! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#59930) zoo8800 válasza szezso15 (#59929) üzenetére


zoo8800
veterán

Driver gond is lehet, az eszközkezelőben nem látsz fel nem ismert hardvert?

rip and tear, until it is done

(#59931) szezso15 válasza zoo8800 (#59930) üzenetére


szezso15
addikt

Nem, minden driver fel van rakva... :F Most lefrissítettem a BIOSt, és kopp-kopp-kopp olyan, mintha megjavult volna.... :B

Kicsit most tesztelem, köszi! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#59932) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég tettem fel windows 7 ultimate 64 bites rendszert, de a fizikai memóriát eléggé megterheli. Így most újratelepíteném és inkább a Professional-t teszem fel.

Szeretném kikérni a véleményeteket arról, hogy az alábbi két képen (1., 2.) lévő programok közül miket érdemes elhagynom, amiket egy normál használatnál úgyse használnám és csak feleslegesen merítik a gépet. (Normál használat nálam: total commander, sok chrome lap, vlc egyszerre)

A gépem az ACER Aspire E1-571-es szériába tartozik. És most fent van minden driver, amit az ACER a honlapján ajánl a gépemhez. Nem tudtam, mit nem érdemes feltenni, így feltettem az összeset a biztonság kedvéért.

Köszi a segítséget! :)

(#59933) quailstorm válasza Addeladdel (#59932) üzenetére


quailstorm
nagyúr

driverdoc
slimcleaner
slimdriver

többit nem tudom vagy maradhat

Ez a gép nem túl gyenge, mire fel terheli? Másik vírusirtó esetleg? Ultimate se eszik túl sokkal többet.

(#59934) pinnacle


pinnacle
nagyúr

N3700 procin megy a UEFI, GPT Win7? Acer TravelMate B116-ot vettem, azt mondták UEFI-ben érdemes telepíteni, mert a touchpad nem működik rendesen MBR-nél, illetve lehet, hogy a telepítéssel is gondok lehetnek. Driver van. Gondoltam, ha ez az UEFI sehogy sem működik, felteszem MBR-ben, majd később visszaállítom ha gondok lesznek. Most elmegyek egy USB 2.0-s pendrive-ért, lehet, hogy a 3.0 a gond, hiába van 2.0-ra csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#59935) quailstorm válasza pinnacle (#59934) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win7 UEFI1.0-t tud csak, 8.1 és 10 már 2.0-át is. Korábbi N-es Atom HP 250 G3 gépen találkoztam a problémával, hogy csak 2-es UEFI van és még legacy se volt. Amennyiben nem ad képet a Win7 telepítő betöltés után, akkor felejtős.

(#59936) akaido válasza HoTaZo (#59921) üzenetére


akaido
addikt

[link]

[Download Restore Recycle Bin Registry file]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#59937) pinnacle válasza quailstorm (#59935) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor lehet, hogy nekem UEFI 2.0 van. Ezt hol lehet megnézni? Marad az MBR remélhetőleg nem lesz gond.

(#59938) quailstorm válasza pinnacle (#59937) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem áll rendelkezésemre információ és nem tudom hol kell megnézni. HP laposon se írta semmi, csak a sok csalódott vevő. Ott mókoltam hogy a 8.1 betöltőjével indítsam, de a loadingon túl nem volt kép.

Nálad mi a gond? Nem bootol a telepítő?

Ha ki se próbáltad és eldöntötted hogy MBR legacy, az gáz.

[ Szerkesztve ]

(#59939) pinnacle válasza quailstorm (#59938) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én már mindent kipróbáltam. :( Telepítés nem indult el. Ez alapján minden .efi-t hozzáadtam. memtest, cdboot, cdbootnopromt, bootx64, bootmgr így is neveztem el. Telepítés nem indul el sem, 2.0 vagy 3.0-s pendrive-al. Starting Windows-nál nem megy tovább. Amikor ez a felirat megjelenik, felül egy vékony, szakadozott, színes csík is látszódik pár másodpercig. Secure Boot-ot kikapcsoltam, semmi változás.

(#59940) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Legacyra állítottam, boot sorrend is látható, mégsem tud betölteni a Windows7. 2 fajta MBR-t is próbáltam, pendrive kijelölése után 6-7 másodpercig villan a képernyő, majd betölt a Linux. Lehet, hogy MBR mód már nem is lehet. Még a Starting Windows-ig sem jut el.

(#59941) quailstorm válasza pinnacle (#59939) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tiszta olyan akkor mint a HP 250...
Ezek után EFI-t nem is erőltetném mert úgyse megy. Mivel Starting Windows bejön ezért UEFI 2 only a probléma.

MBR már gázabb, pendrive szerintem jól van elkészítve. Nem tudom kellene-e bele drivert integrálni. Esetleg amivel én gyorstesztelnék, az egy WindowsPE, de szigorúan Vista vagy 7 alapú akármi, vagy Hiren's boot XP.
A nyomjon egy gombot az indításhoz még látszik? Ha nem, akkor is nyomod?

(#59942) pinnacle válasza quailstorm (#59941) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nyomjon egy gombot nem látszódik, de erre nem is gondoltam, hogy azért nyomhatom. :) Lehet, hogy már nem tudom kipróbálni, mert éppen Win10, Win8 telepítőt készítek. Gondoltam, hogy telepítés előtt egy diskpart clean-el legalább lepucolnám a Linuxot, esetleg egy convert mbr is lehetne. Mondjuk ezt az UEFI 2-t jó lenne tudni, mert akkor felesleges. Akkor az mbr nem is megy vagy csak a 7-nek, 8-10 még ok? HP 250-re sem megy már a Win7?

(#59943) pinnacle válasza pinnacle (#59942) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Win8-10 egyből betöltött. 119GB-os GPT partícióból 1GB FAT32 van leválasztva a Linuxnak. Már csak az a kérdés, hogy tudnám a Win7-et felrakni? Törlöm, konvertálom mbr-re?

select volume
delete
convert mbr

vagy

select volume
clean
convert mbr

[ Szerkesztve ]

(#59944) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Kicsit hosszú lett ez a nap. :) Érdekes módon a Win8-10 után a 7 is betöltött ezzel a beállítással. MBR-re konvertáltam, elindult a telepítő, de driver hibát jelez. Azt hittem a 3.0 USB a gond, de 2.0-val is ugyanez a helyzet. Letiltottam pár eszközt, de semmi változás. Mi a fene lehet a gond :F

[ Szerkesztve ]

(#59945) zoo8800 válasza pinnacle (#59944) üzenetére


zoo8800
veterán

Fogalmam sincs, mi a gond, de elvileg meg lehet oldani a telepítést, mert a driverek alapján támogatott oprendszer a Win7...

rip and tear, until it is done

(#59946) pinnacle válasza zoo8800 (#59945) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem azért nincs driver, mert ez "használt" OEM Windows 7. Csak a hozzáadott lemezről telepíthető. Abban meg gondolom pont Acer driverek nincsenek. Lehet, hogy ezeket a drivereket integrálni kellene a telepítőbe. Régebben XP-be integráltam AHCI drivert, csak nem emlékszem hogyan. :) Lehet, hogy egyesével hozzá tudom adni majd telepítésnél. Csak azt nem értem, hogy milyen CD/DVD drivert hiányol, amikor nincs is benne optikai meghajtó, persze ilyen driver sincs.

[ Szerkesztve ]

(#59947) HoTaZo válasza akaido (#59936) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszönöm! :R
Amint a géphez jutok megnézem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#59948) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Egy ideje olyan problémával szembesültem, hogy ha meg akarok nyitni egy mappát a merevlemez nem azonnal, hanem csak pár másodperc késéssel reagál. Máshol is tapasztaltam, de mappa kezelésnél a legészrevehetőbb.

Ezen tudok javítani?

btw pár hónapja kikapcsoltam a hibernálást és ezzel együtt a lapozófájlt levettem 1 - 2GB közé.
Ennek lehet köze a fenti problémához?

Egy másik kérdés, szoftveresen tudok partíciókat egyesíteni? Mind a 2 részén van adat, így is menne vagy formázni kell?

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#59949) pinnacle válasza pinnacle (#59946) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Rámásoltam a kicsomagolt drivereket a telepítő, meg egy másik pendrive-ra is. Tallózásnál még a létrehozott driver mappát sem látja, egyiken sem. Nincs más megoldás, integrálni kell a telepítőbe a drivereket? Erre mi lenne a legegyszerűbb módszer?

[ Szerkesztve ]

(#59950) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

Windows 7 HU 64 bit ultimate verziónál állandóan feldobja mindenféle nyelvi csomagot az ajálott frissítéseknél a Windows update, hogy állítsam be hogy eltűnjön, mivel alapból magyar nem kell másik nyelv nekem.. köszi :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.