Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) HoTaZo válasza Zoz (#59699) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!

Ehhez nagyon zöldfülű vagyok, de érdekel a dolog s volt már szükségem ilyenre. S mivel nem ismertem ezt a megoldást másképp szenvedtem meg vele.
Most is terjedelmes keresgélés, próbálkozás után fordulok feléd, mert amit kaptam eredményt az még bőven utómunkát igényel. Az ékezetek a txt fájlban nem jelennek meg, hiába mentem el unicode-ban.

Kezdésnek, ha beírom a parancssorba a listázandó tartalmú mappa elérését: dir D:\*\* akkor ad egy listát annak tartalmáról. Ha ezután beírom a paracssorba az amit írtál (DIR /B >LISTA.TXT) akkor nem történik semmi. Az adott mappába nem jelenik meg a LISTA nevezetü .txt fájl. Lehet, hogy valahol gyűlnek a LISTA nevezetű fájljaim, de nem tudom, hogy hol. :)
Találtam egy ilyet: "Például ha szeretnénk a C:\Windows mappa tartalmát egy szövegfájlba menteni, írjuk be: "dir c:\Windows > c:\kimenet.txt"! "
Ez alapján sikerült a fent említett .txt fájlt létrehoznom, de mint írtam utómunkákat követel.

Kérlek gyújts fényt a lámpásomban, mert nem értem mit nem csinálok jól.
:R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#59702) Doky586 válasza oszi666 (#59697) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javasolni tudom a Total Commander "DiskDir" pluginjét.. tökéletes erre!

(#59703) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok
Win7 64 HUN
8024001B és 0x80070057 hibakód ( valami az újratelepítésnél lett elrontva)

A probléma hogy a Windows update nem tölt le...hanem megy a folyamatábra majd órák múlva a fent lévő hibakódokkal leáll
Frissítések legutóbbi keresése és frissítések teleültek re soha van írva

Fix-it és a többi hibaelhárítós dolog is ki lett próbálva...mit lehet csinálni ?

Köszi

Üdv
Gábor

(#59704) brd válasza HoTaZo (#59701) üzenetére


brd
nagyúr

A kapott file-ban, mivel nincsen benne definiálva a formátuma, az ékezeteket úgy kell kezelned, ahogyan látni szeretnéd. Jelen esetben gondolom magyar ékezetekről van szó, ennek megfelelően DOS/OEM 852-esnek kell feltételezni a tartalmát. Azaz pl. Notepad++-ban ezt kell beállítani Character Set-nek (az Encoding menüben a Character Set/Central European alatt keresd). Ha ez megvan, akkor már át tudod konvertáltatni UTF-8-ra, ha az a vágyad. A dir /b >lista.txt az aktuális (azaz amit a prompt mellett látsz, pl. c:\Users\<userneved>) könyvtárba készíti el a lista.txt nevű file-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#59705) Zoz válasza brd (#59704) üzenetére


Zoz
őstag

Így van. Ha más könyvtárba akarja, akkor meg kell adni az útvonalat, pl DIR /B >D:\LISTA.TXT
Ill. Alapesetben a DIR szintén az aktuális könyvtárat listázza, ezt is meg lehet adni, pl DIR C:\FOTOK /B >D:\LISTA.TXT

(#59706) HoTaZo válasza Zoz (#59705) üzenetére


HoTaZo
őstag

és brd

Köszönöm! :R
Amint gép közelébe kerülök, megnézem.
Meg sokat kell tanulnom ehhez(is). :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#59707) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Windows 7 Enterprise figyel egy laptopon,

.net 4.0 telepítenék rá, de hibát dob rá.

Valaki találkozott ilyennel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59708) Zoz válasza HoTaZo (#59706) üzenetére


Zoz
őstag

Ezek lényegében MS-DOS alapismeretek :)
A > karakter azt jelenti, hogy a parancs kimenetét átirányítjuk a képernyő helyett az utána megadott fájlba.
Az ellentéte is létezik, < ekkor a billentyűzet helyett a fájlból olvas. Pl futtattunk egy olyan parancssoros programot ami háromszor jóváhagyást fog kérni, és Y-t (yes-t) kell neki nyomni. Ekkor a 3 db Y-t bele lehet tenni egy szövegfájlba, majd PROGRAM < YES.TXT
A DIR-nél meg a /B adja meg, hogy csak a neveket listázza. (Erről szólt az eredeti kérdés, hogy csak ezek kellenek.)

[ Szerkesztve ]

(#59709) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy a laptopom nem tud alvó módba menni? Win 7 van rajta. Ha otthagyom a gépet, vagy benyomom, hogy alvó mód, akkor elkezd zúgni, kikapcsol a képernyő és semmi. Pörög a venti ezerrel, és csak teljes kikapcsolással (sokáig nyomom a kikapcs gombot) lehet újra feléleszteni.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#59710) Szirtimorc válasza oszi666 (#59709) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Driver szokott ilyet csinálni, nekem egy Compaq-nál a wifi driver volt a ludas.

(#59711) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Bluetooth-os egérrel van problémám. Az egér jó, mindennel működik, csak azzal a géppel nem, amihez vettem. Gigabyte M7700B. A Win7 nem találja meg mint BT-s eszközt. Drivereket frissítettem, a gép BT-je is működik mással.
Neten nézegettem, nem igazán találtam megoldást.
Minden ötletet örömmel fogadok.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#59712) HoTaZo válasza Zoz (#59708) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem ezek kimaradtak. Kölykök koromban meg a Comodore 64 előtt probáltak tanítani. Nem érdekelt. Aztan mar a '98, 2000-nél ébredtem fel. Most meg érdekel. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#59713) oszi666 válasza Szirtimorc (#59710) üzenetére


oszi666
őstag

Úgy néz ki a fastboot akármi volt a ludas. Köszi a tippet!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#59714) esikl012


esikl012
tag

Üdvözlet a szakiknak!

Én is találkoztam a nem frissít az update csak keres-keres problémával amit sikerült az összefoglaló leírása alapján megcsinálni. Talált több mint 200 frissítést, ami fel is települt. Ez után adódtak a problémák. Mindegy milyen játékot indítok 5-10 perc után nagyon szaggat (Fallout4, Fifa 15) ez a jelenség a frissítés előtt nem volt.
A legfrissebb vga driver van telepítve, dx és a visual c ++, is telepítve, frissítve. A vga-n futtattam stressz tesztet (FurMark) stabil. A fallout-ot újra telepítettem, de az sem oldotta meg a problémát.

Okozhatta-e a frissítés a problémát?

Válaszokat előre is köszönöm.
A pc adatai az adatlapomon.

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#59715) zoo8800 válasza esikl012 (#59714) üzenetére


zoo8800
veterán

99,99%, hogy nem a frissítés miatt vacakol a gép. Próbálj meg egy újratelepítést, ha nagyon vacak.

rip and tear, until it is done

(#59716) Szirtimorc válasza esikl012 (#59714) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Melegedési gond nem lehet?

(#59717) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy kis gondom :O mikor kapcsolom be a windows7 ezt a hiba üzenetet kapom: Felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói profilt nem sikerült betölteni.
Próbáltam csökkentett módon de érdekes nem ment vagyis hiába nyomkodom a HP notebookon a f8 egy pillanatra felvillan a választó képernyő és tovább lép a normál módba.Sajnos ami még gond,hogy nincsen másik profil csak a rendszergazdai és azzal a profillal nem tudok belépni.

(#59718) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nem akarok senkit siettetni,de nagyon ló lenne ha képnék egy segítő szándékú tanácsot erre a kérésemre :R Sajnos még ma újra kéne telepíteni a notebookot ha nem tudom megjavítani.

(#59719) esikl012 válasza Szirtimorc (#59716) üzenetére


esikl012
tag

Csináltam Aida 64-el stabilitás tesztet, közben a hőfokokat figyeltem. az első teszt tegnap este volt a második ma reggel. A teszt 30-30 percet ment és kb 8 óra volt a két teszt között.Teszt előtt a vga hőfoka ~37Cfok volt 0-5% cpu használat mellett, a teszt közben a vga hőfoka ~65 celsius fok 100% cpu használat mellett. A teszt után viszont nem sokat csökken vissza ~61-63 Cfok és a cpu használat is 25-27%-on maradt.

Lehet-e ez a probléma forrása?

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#59720) Szirtimorc válasza esikl012 (#59719) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nem valószínű. Teszt közben nem kezdett el szaggatni?

[ Szerkesztve ]

(#59721) Glaz-dozfhut válasza qwertly (#59717) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nálam akkor csinált ilyet, amikor a felhasználkói profil másik lemezen volt, de az mindegy.
Valahogy csak el kellene érned a csökkentett módot, mert a javítás azon keresztül történik. A másik lehetőség Hiren's boot CD, amivel szerkesztheted a registry-t. [link], Youtube link (ugyanazt írja le a kettő, csak utóbbi képekben)
Az újratelepítés valószínűleg gyorsabb lenne. A többi részét TV-vel befejezed távolról.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#59722) esikl012 válasza Szirtimorc (#59720) üzenetére


esikl012
tag

Újabb teszt: az eddigieket ssd-n és az azon lévő op. rendszeren végeztem.
Az ssd-t lekötöttem a pc-ről és a winyón lévő (amit meg hagytam, hátha kell még) op. rendszeren újra stressz teszteltem. A hőfokok a teszt alatt ugyan azok voltak mint a korábbi hozzászólásomban írtam, a teszt végén viszont a vga hőfoka lement ~39cfokra, a cpu terhelése pedig visszaált ~8-10%-ra.
Megállapítás a hiba nem az alkatrészek meghibásodásában van!

Meg lehet valahol nézni a win-en belűl. hogy mi terheli a cpu-t és a vga-t?

Kérdésedre a válasz, minden stabilan ment nem ugrált.

[ Szerkesztve ]

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#59723) qwertly válasza Glaz-dozfhut (#59721) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ :) én is ezekkel próbálkoztam.Nem akarta a jót nem értettem miért ugorja át a csökkentet módot így bejelentkezés helyet alttatás választottam és kivettem az aksit plusz nem volt töltőn.És használt betudtam lépni csökkentett módban :Y És ennek a leírásnak az alapján sikerült a profilt helyre állítanom.Most mennek rá a frissítések.

(#59724) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Win7-et (64-est) próbálok telepíteni asztali PC-m-re, de egy istennek sem sikerül, pedig most is az van rajta.

Berakom a DVD-t, bebootol, kiírja hogy fileok másolása, majd miután végig ért a vonal leáll az egész semmit nem csinál és a monitor is kikapcsol. (egyes esetekben a Starting windows felirat egy pillanatra még látszik aztán kapcsol ki a monitor)
Mi a franc lehet ez, így még nem jártam :(
Mi lehet a megoldás?

Mivel még nem törlődött a régi windowsom így azt tudom használni a gépet.
Van más lehetőség windows telepítésre, miért nem működik megfelelően?

[ Szerkesztve ]

(#59725) Glaz-dozfhut válasza maglew (#59724) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Milyen régi a lemez és mikor használtad utoljára? Szerintem hibás lett az idők alatt.

- Glaz-doz-fhut -

(#59726) maglew válasza Glaz-dozfhut (#59725) üzenetére


maglew
aktív tag

5 éve kb.
Haverom hozott egy másik Win7 cd-t, a sajátját azzal is ugyanezt csinálja.
Úgy olvastam másnál is lefagy a fileok másolása után az egész, csak a megoldást nem tudom mert angol cikkek vannak róla :(

(#59727) Glaz-dozfhut válasza maglew (#59726) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A merevlemez amire telepítesz hibátlan volt mikor utoljára nézted? Egy szektorhiba rossz helyen okozhat ilyet.

- Glaz-doz-fhut -

(#59728) maglew válasza Glaz-dozfhut (#59727) üzenetére


maglew
aktív tag

Szia, elvileg hibátlan, de úgy néz ki megvan a hiba.

A gépem a monitorral digitális fehér kábellel van összekötve.
Azt mondják hogy állítólag kék normál kábellel kell összekötni mert nem tudja lekezelni a telepítő.
Ilyen létezik? Mivel küszöbölhető ki vajon, mert nincs kék analóg kábelem :(

(#59729) Glaz-dozfhut válasza maglew (#59728) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Digitális kábellel is működne a telepítő. Vagy átalakítót használsz? Amúgy nem tudom.

- Glaz-doz-fhut -

(#59730) maglew válasza Glaz-dozfhut (#59729) üzenetére


maglew
aktív tag

Szia!

Kb az udvar / gyufa megoldásnál tartok délután 13 óra óta....
Vagy visszarakom rá az XP-t, de nem akarnám visszafejleszteni a gépem, vagy Linux.

A DVI kábelt lecseréltem kék kábelre (barátomtól kértem)
Bekötöttük, bebootol, betölti a file-okat majd Windows indítás logónál ismét kikapcsol a monitor, 40 percig vártunk, hátha történik valami, de semmi.

3 azaz HÁROM win7 DVD-vel próbálkoztunk (kínomban már letorrenteztünk egy működőt, ugyanez a jelenség)

Valaki tudna segíteni mit tegyek?
- XP?
- Linux
- B-terv??

(#59731) Glaz-dozfhut válasza maglew (#59730) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Jó előbb még BIOS beállítás is felmerült bennem. Valami UEFI beállítás bekapcsolva maradt. Esetleg. A hardverekről nem tudunk semmit. Vagy; az első indítás után manuálisan lövöd be a boot sorrendet, hogy véletlen se akarjon DVD-ről indulni.

- Glaz-doz-fhut -

(#59732) IstvánLászló válasza maglew (#59730) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A DVD olvasó is ludas lehet, másik DVD olvasóval próbáld is ki hogy bebootolsz és telepíted a win-t.
A lényeg ezt próbáld ki ha van lehetőséged.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#59733) maglew válasza IstvánLászló (#59732) üzenetére


maglew
aktív tag

Na kedves szakértők mi lehet ez:

- Win 7 és Vista nem települ, monitor kikapcsol a win telepítő indításakor (több DVD és USB esetén kipróbálva!)

-Win10 telepítéskor egyszercsak kidobja hogy restart, és egyből ujraindul, nem megy tovább

- XP adatösszegyűjtés után a lenti a hibaüzenetet küldi

Összefügget-e a hiba azzal hogy a gépembe raktam 1 db WD winyót, valamint a memóriát kicserélték 2 x 4 GB RAM-ra? (meg átkábeleztek benne valamit)

(#59734) maglew válasza maglew (#59733) üzenetére


maglew
aktív tag

Na lekértem a gép adatait, íme:

--------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Verzió EVEREST v5.50.2253 Beta/hu
Sebességmérő modul 2.5.292.0
Honlap http://www.lavalys.hu/
Riport típusa Riport varázsló [ TRIAL VERSION ]
Számítógép ********
Riport készítő **********
Operációs rendszer Microsoft Windows 7 Professional 6.1.7601
Dátum 2016-10-07
Idő 22:00

--------[ Összegzés ]---------------------------------------------------------------------------------------------------

Számítógép:
Számítógép típusa ACPI x86 alapú PC
Operációs rendszer Microsoft Windows 7 Professional
Opr. javítócsomag [ TRIAL VERSION ]
Internet Explorer 9.11.9600.17728
DirectX DirectX 11.0
Számítógépnév **********
Felhasználó neve **********
Beléptető tartomány [ TRIAL VERSION ]
Dátum / idő 2016-10-07 / 22:00

Alaplap:
CPU típusa DualCore Intel Core i3 530, 2933 MHz (22 x 133)
Alaplap neve Intel Hunter Cove DH55HC (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Alaplapi lapkakészlet Intel Ibex Peak H55, Intel Ironlake
Rendszermemória [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Kingston 99U5584-005.A00LF 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (10-10-10-27 @ 761 MHz) (9-9-9-24 @ 685 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-19 @ 533 MHz) (6-6-6-16 @ 457 MHz)
DIMM3: Kingston 99U5584-005.A00LF [ TRIAL VERSION ]
BIOS típusa AMI (11/19/09)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port Intel(R) Active Management Technology - SOL (COM3)
Kommunikációs port ECP nyomtatóport (LPT1)

Megjelenítés:
Videokártya ATI Radeon HD 5500 Series (1024 MB)
Videokártya ATI Radeon HD 5500 Series (1024 MB)
3D gyorsító ATI Radeon HD 5570 (Redwood)
Képernyő Samsung SyncMaster T200(G)/MagicSyncMaster T200(G) (Digital) [20" LCD] (H1AK500000)

Multimédia:
Hangkártya ATI Radeon HDMI @ ATI Redwood/Madison - High Definition Audio Controller
Hangkártya Intel HDMI @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller
Hangkártya Realtek ALC888 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller

Háttértár:
IDE vezérlő Intel(R) 5 Series/3400 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 3B22
IDE vezérlő Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő
Lemezes meghajtó WDC WD10EARS-00MVWB0 ATA Device (931 GB, IDE)
Lemezes meghajtó WDC WD20EZRZ-00Z5HB0 ATA Device (1863 GB, IDE)
Optikai meghajtó DTSOFT Virtual CdRom Device
Optikai meghajtó TSSTcorp CDDVDW SH-S223C ATA Device (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
SMART merevlemezek állapota OK

Kötetek:
C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]
D: (NTFS) 687.4 GB (684.3 GB szabad)
G: (NTFS) 837.6 GB (837.5 GB szabad)
H: (NTFS) 1025.4 GB (709.8 GB szabad)
Teljes méret [ TRIAL VERSION ]

Bevitel:
Billentyűzet HID billentyűzet eszköz
Egér HID-kompatibilis egér

(#59735) IstvánLászló válasza maglew (#59733) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A BIOS beállítása biztos hogy jó?

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#59736) maglew válasza IstvánLászló (#59735) üzenetére


maglew
aktív tag

Igen: winyó, optikai meghajtó, USB így van a sorrend.
A többihez nem mertem hozzányúlni.

(#59737) IstvánLászló válasza maglew (#59736) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A kép alapján a hdd beállításával is probléma lehet.
A hdd biztosan 100/100-as és hibamentes mert csak erre tudok gondolni és gyanakodni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#59738) Glaz-dozfhut válasza maglew (#59733) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ezeket írja az XP hibakódra: Info Több mindent jelenthet. Váltogattad a mervlemezt amire telepítenél vagy mindig ugyanarra próbáltad?

- Glaz-doz-fhut -

(#59739) Szirtimorc válasza maglew (#59730) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

A ram hibát nem zárnám ki. Próbáld először az egyik, utána a másik modullal. Ha marad a hiba, akkor kapcsold ki a wifit, ha van.

(#59740) Szirtimorc válasza esikl012 (#59722) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Próbáld meg legyalulni a drivert, és újrarakni

(#59741) maglew válasza Glaz-dozfhut (#59738) üzenetére


maglew
aktív tag

Addig el se jutok sajnos, hogy kijeloljem, hogy hova telepitse.
Épp, hogy legelőször a fileok másolása befejeződik egyből elsötétül a monitor és semmi sem történik.

(#59742) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok. Átküldtek a megosztás topikból ide, hogy itt tegyem fel kérdésem. Van több win7-es és win10-es gép. Na már most mint workgroupba van. És mivel egy win 2008-as szerverről kapják az ip cimeket, igy látják egymást, de nem tudok mondjuk a win 7-es gépről egy két win 10-es gépre csatlakozni. Azaz a probléma: A win 10-es gépen van egy usb-s nyomtató, és szeretnék a win 7-es gépről arra a nyomtatóra nyomtatni, de a gép nevére amikor a hálózatoknál rámegyek, diagnostika meg minden hülyeséget ír nem enged rámenni, azaz nem látja normálisan, így nyomtatni se tudok rá. MI az oka ennek, állítsam be ezeket a gépeket mind otthoni csoportra (jelszó párosítás stb.), vagy a 2008-as szerver gépen csináljak tartományt, és úgy adjam ki az ip cimeket a gépekre, azaz ha tartományban van, akkor látni fogja minden gép egymást végre és nyomtatni is lehet mindenhonnan az usb-s nyomtatóra?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#59743) Gézengúz válasza maglew (#59741) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez mem. inkompatibilitas lesz, próbáld ki egy modullal, ha nem jó akkor kölcsön memóriával.

(#59744) Laraxior


Laraxior
titán

Tudom már voltam itt ezzel a kérdéssel...
De kis átalakítás volt a gépben, és elfelejtettem bekötni a radiátor ventilátorait, ezért túlmelegedett és kékhalállal restart volt :D
De megint elfogyott a hely... és most nincsen se lapozófájl, se hibernálás...
és az összes fájl foglal ennyi helyet:
(Ha visszaolvasva lenne a probléma megoldása, ne kövezzetek meg)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#59745) quailstorm válasza Laraxior (#59744) üzenetére


quailstorm
nagyúr

chkdsk /f
Volt már? Mert lehet csak a bejegyzéstábla helytelen.

(#59746) maglew válasza Gézengúz (#59743) üzenetére


maglew
aktív tag

Szia!

Kiszedtem az egyik memóriát, majd a másikat, próbáltam úgy futtatni.

A memória kiszedésekor ezeket a hibákat kaptam, miután a file-ok másolásáig eljutottam.

Hogyan tovább? :(

[ Szerkesztve ]

(#59747) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Ez a tetves update megint nem jo? Multkor semmi baja nem volt, most frissitenek parat es fel oraja 0%. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#59748) efi99 válasza Lauda (#59747) üzenetére


efi99
senior tag

Nálam megy.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59749) Lauda válasza efi99 (#59748) üzenetére


Lauda
félisten

Letoltottem arrol az oldalrol a frissiteseket, a ket felsot telepitem most kezzel, kivancsi leszek.

(#59750) Livius válasza maglew (#59746) üzenetére


Livius
őstag

BIOS-ban nyomj egy load optimzed defaultot, vagy valami defaulthoz hasonlót, hogy minden alap legyen.
Aztán a BIOS-ban ki kéne keresni a SATA vezérlőt is, hogy az tutira AHCI módban megy-e, lehet nem így hívja minden BIOS, és az is lehet hogy a default beállítás nem arra kapcsolja.

Amúgy így nyilván az a lehetőség marad, hogy valami másik HDD-ét próbálsz berakni, és azon tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.