Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) Kékes525


Kékes525
félisten

Hol tudnám megnézni, hogy milyen program használja és hogyan, milyen beállításokkal, anélkül, hogy törölném a beállításokat?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59452) cettlee


cettlee
őstag

Hali!

Baj van.

Belementem a lemezkezelőbe, formáztam az uj ssd-t és betüt adtam neki.
Ezután sem jelent meg a sajátgépben(gondolom ujra kellett volna inditani)
A lemezkezelőben az ssdnél rámentem hogy megjelölés aktivként, utána pedig ijedtemben
rámentem az eredeti oprendszeres ssd-re és megjelöltem azt aktivként azt is .
Nyomtam egy restartot és most nem bootol.
Hiányzo BOOTMGR
Ujrainditáshoz ctrl alt del.
Tipp hogy ujra bootoljon?

(#59453) FF23 válasza cettlee (#59452) üzenetére


FF23
senior tag

Nem kellett újraindítani, anélkül is megjelent volna, ha jól csinálod.
Bootolj be a telepítővel és próbáld meg a javítás-> indítás javítása...

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#59454) cettlee válasza FF23 (#59453) üzenetére


cettlee
őstag

uj windows verzio is jo? mert a régi telepitőm már nincs meg. a nyelv és a 64 bit az stimmel

Illtve abbol lehet gond hogy az oprendszeres ssd a sata6ba, az uj pedig sata8 csatiba van dugva?

[ Szerkesztve ]

(#59455) FF23 válasza cettlee (#59454) üzenetére


FF23
senior tag

Jó persze.
A sata sem számít.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#59456) cettlee válasza FF23 (#59455) üzenetére


cettlee
őstag

csináltam egy bootolhato pendrive-ot, ment a startup rapair de nem segitett, sőt már nem is bootol pendrive-rol

(#59457) cettlee válasza cettlee (#59456) üzenetére


cettlee
őstag

nah mind1 dobtam egy uj win-t

(#59458) dav<3


dav<3
tag

Hali kedves fórumozók!

Olyan problémám lenne, hogy miután leállítom Start menüből a rendszert (Windows7 Ultimate 64bit) akkor olyan mintha kikapcsolna a gép, de valójában nem kapcsol ki az összes ventilátor forog tovább, eszközök áram alatt, "zúg" minden, egyedül a monitor kapcsol ki, az nem kap jelet.

A jelenség olyan "érdekes" hogy pl. egy általános kikapcsolás nálam így néz ki: kikapcsolom a gépet, nem áll le, újraindítom az újraindító gombbal a gépházon, ilyenkor indul rendesen, tehát nem hiba utáni indításnak látja. Majd megint kikapcsolom, megint sikertelen, megint újra indítom megint kikapcsolom és reménykedek hogy végre ki tud kapcsolni. Kb. a 3-4. körnél kikapcsol normálisan.

Nagyon elegem van már belőle hogy szórakozik velem, nagyon hálás lennék valakinek aki fel tudná fedni a probléma mivoltját.

Előre is köszönök minden hozzászólást minden segítőkész fórumozónak!

Minden jót, béke! :R

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#59459) #10234880 válasza westlake (#59450) üzenetére


#10234880
törölt tag

ááá,.köszi. erre gondoltam :R

(#59460) krealon válasza cettlee (#59452) üzenetére


krealon
veterán

"A lemezkezelőben az ssdnél rámentem hogy megjelölés aktivként, utána pedig ijedtemben
rámentem az eredeti oprendszeres ssd-re és megjelöltem azt aktivként azt is .
Nyomtam egy restartot és most nem bootol.
Hiányzo BOOTMGR
Ujrainditáshoz ctrl alt del.
Tipp hogy ujra bootoljon?
"

Brd tollabol egy reszletes leiras, hogy hogyan javitsuk a boot-olasi hibakat.

(#59461) dugo_ válasza krealon (#59460) üzenetére


dugo_
veterán

Ennél van egy lényegesen egyszerűbb párklikkes megoldás a Minitool Partition Wizard-ban:
https://www.partitionwizard.com/images/tu30002/windows-8-mbr-fix-6.jpg

(#59463) djdds


djdds
csendes tag

Üdv!
Van egy win7-es gép, amivel szervergéphez is hozzá lehet férni, mint "Hálózati hely" 3 meghajtóként. A meghajtóneveket, hogy lehet kicserélni? A képen látható, hogy a X, Y, Z -t akarom átnevezni.

(#59464) krealon válasza djdds (#59463) üzenetére


krealon
veterán

"A meghajtóneveket, hogy lehet kicserélni?"

A meghajtonev az az X, Y es a Z.
Ezeket lecserelni ugy tudod, hogy a megosztasokat masik betujelhez rendeled hozza.
Parancssorban a
net use
parancs lehet ebben a segitsegedre.

Ha arra gondoltal, hogy a "samba" vagy "public" elnevezeseket szeretned atirni, akkor el kell hogy keseritselek. Ezek a megosztasok nevei es csak a szerveren lehetne lecserelni / atnevezni oket.

[ Szerkesztve ]

(#59465) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Van itthon egy kis gépem, server, win7 van rajta, nincs jelszó a belépéshez, most telepítettem egy szoltálgatást (transmission), újraindítottam a gépet, és most bejelentkezési jelszót kér, az eddigi fiókomhoz, bármit írok be, nem fogadja el, üresen hagyva sem

Miért lett jelszó, és honnan tudhatnám mi a jelszó? Vagy hogy tudnék belépni?! :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#59466) krealon válasza enginev3.0 (#59465) üzenetére


krealon
veterán

"Van itthon egy kis gépem, server, win7 van rajta, nincs jelszó a belépéshez, most telepítettem egy szoltálgatást (transmission), újraindítottam a gépet, és most bejelentkezési jelszót kér, az eddigi fiókomhoz, bármit írok be, nem fogadja el, üresen hagyva sem

Miért lett jelszó, és honnan tudhatnám mi a jelszó? Vagy hogy tudnék belépni?!"

A problema forrasa, hogy nem olvastad, hogy mit irt a telepito, ugyanis ott leirja, hogy letrehoz egy felhasznalot a transmission daemon reszere, hogy szeparalja a jogosultsagokat a biztonsag novelese celjabol.

Jelszo torlesben ez tud segiteni: Offline Windows Password & Registry Editor

(#59467) tpeter77 válasza dugo_ (#59461) üzenetére


tpeter77
addikt

hidd el az a jobb módszer, amit BRD is írt. Nekem is az vált be!
a MBR újraépítése amit mutatsz nem mindig segít.

(#59468) cettlee


cettlee
őstag

most dobtam uj rendszert, 760gtx vga-m van felraktam a legujabb drivert hozzá de a böngészőben görgetésnél még mindig szétcsuszik vizszintesen a kép néha.

akkor szokott emlékeim szerint ilyen lenni ha nincs fent a gyári driver a vgahoz.

(#59469) Syl válasza cettlee (#59468) üzenetére


Syl
nagyúr

Melyik böngésző?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59470) enginev3.0 válasza krealon (#59466) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sikerült, köszi :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#59471) cettlee válasza Syl (#59469) üzenetére


cettlee
őstag

firefoxot használok, de rendszerujratelepités előtt is ugyanezt használtam és nem volt a jelenség.

(#59472) rpet


rpet
csendes tag

Hogyan lehet beállítani, hogy amikor egy korlátozott felhasználói fiókban egy védett mappára kattintok, rendszergazdai jelszót kérjen, és ezzel hozzá tudjak férni?
(Korlátozott mappa=rendszergazdai fiókban beállítottam, hogy e mappához csak a rendszergazda férjen hozzá.)
Csináltam már ilyen beállítást, de elfelejtettem, hogyan...
Az UAC beállítást megcsináltam, de nem elég. (Start gombnál a mezőbe beírni: UAC és beállítani)

(#59473) Syl válasza cettlee (#59471) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha Firefox, akkor érdemes kipróbálni:
about:config
gfx.xrender.enabled -> true

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59474) brd válasza rpet (#59472) üzenetére


brd
nagyúr

Az UAC beállítása után újra is indítottad a gépet? Ill. mit értesz védett mappa alatt? A megnyitásához jelszót csak akkor kér, ha olvasni sincs jogod. A legtöbb könyvtárhoz alapból a users/felhasználók csoportnak van joga olvasni. Próbáld pl. másik user profilkönyvtárát megnyitni (c:\Users\akármi).

The only real valuable thing is intuition.

(#59475) robyg


robyg
senior tag

Üdv Sakcok.

Tudnátok nekem segíteni.

Win7 Prof. verzióm van. Hivatalos serialal aktiváltam.

Felraktam a Net Freamwork 4.6 ; UpdateAgent 7.6 -ot.

De egyszerűen nem akar frissítéseket találni. Nem tudjátok mi lehet a baja?

(#59476) #18193920 válasza robyg (#59475) üzenetére


#18193920
törölt tag

(#59477) robyg válasza #18193920 (#59476) üzenetére


robyg
senior tag

Hát ez sokat segített. :DDD

(#59478) #18193920 válasza robyg (#59477) üzenetére


#18193920
törölt tag

Hetente megkérdezik legalább 5x.
A téma összefoglalót megnézted, ahogy az első h.sz is javasolja?
(Téma összefoglaló \ Gyakran ismételt kérdések\Windows Update)
És van egy kereső is a jobb felső sarokban :
[link]

(#59479) rpet


rpet
csendes tag

Hogyan lehet elérni egy tiltott mappát normál felhasználói fiókból adminjelszóval?

1.Belépek a normál felhasználói fiókba.

2.Rákattintok egy tiltott mappára. (Tiltott mappa = Rendszergazda fiókban beállítottam, hogy más felhasználók számára ne legyen elérhető e mappa. Így: Jobb kattintás/Tulajdonságok/Biztonság fül)

3.Figyelmeztető üzenet jön elő, mely szerint nincs jogosultságom a mappa eléréséhez. Ez rendben van, de azt szeretném, hogy a Windows kérje a rendszergazdai jelszavamat a mappa eléréséhez.

Korábban egyszer már beállítottam mindezt, de valahogy megváltozott és nem tudom pontosan hogyan kell újra beállítani. Köszönöm a segítséget, előre is.

Kapcsolódó dolgok: UAC, netplwiz, gpedit.msc, runas

(#59480) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Már többször próbálkoztam a problémám megoldásában de eddig még nem jutottam semmire.
A problémám az Svchost.exe alkalmazással van.
1gb ramom megeszi a gépem nagyon lefogja.
Hiába telepítettem fel a nem hivatalos sp2-es pakkot semmi.
Hiába állítom le a windows update szolgáltatást a services (szolgáltatások) appban a gép újraindulása után megint elindul a frissítés pontosabban az svchost.exe.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#59481) enginev3.0 válasza mirci18 (#59480) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nézd meg a szolgáltatásokat, nem csak az updatet foglalja magában

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#59482) cettlee válasza Syl (#59473) üzenetére


cettlee
őstag

az enyémben nincsen gfx.x-el kezdödö sor

driverben bekapcsoltam a vsyncet most jo.

[ Szerkesztve ]

(#59483) cettlee válasza cettlee (#59482) üzenetére


cettlee
őstag

mégsem jo

(#59484) istvankeresz válasza mirci18 (#59480) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Sajnos a végén az lesz, hogy muszáj memóriát bővítened. Lassan elhaladtak az oprendszerek az 1 GB mellett.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#59485) mirci18 válasza istvankeresz (#59484) üzenetére


mirci18
addikt

1.8 ghz-es két magos procim van 3 gb rammal. De lassú a gép így is. Ha letiltom az update-ot akkor 1 gb ramot visszakap a gép és gyorsabb lesz. De a gép ujraindulasakor újra elindul az update és a memória zabálás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#59486) istvankeresz válasza mirci18 (#59485) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

És ha egyszer hagyod, hogy frissítse magát addig, míg ő jónak nem látja? Próbáld bekapcsolva hagyni egy éjszakára, hátha a végére ér, aztán a következő frissítő keddig jó lesz.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#59487) Syl válasza istvankeresz (#59486) üzenetére


Syl
nagyúr

Megette a fene az ilyen OS-t :((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59488) tpeter77 válasza mirci18 (#59485) üzenetére


tpeter77
addikt

Tedd fel a rendszerednek megfelelő csomagokat, majd restart és frissítések keresése, aztán örvendj.
Link: http://wu.krelay.de/en/
de jobb lenne ha elolvasná a téma összefoglalót, ott szépen le van írva...

(#59489) Doky586 válasza #18193920 (#59478) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak hetente 5x ...? Inkább napi 5x .. :O

(#59490) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok,

fontos lenne - van rá valami mód, hogy át lehessen nevezni a C:\Users\[felhasználó_név] könyvtárat? Először azt hittem, hogy ha átírom a felhasználónevem, akkor a mappa is átneveződik, de nem. Próbáltam cmd-vel átnevezni (rendszergazdként indítva persze) de azt kapom, hogy hozzáférés megtagadva. Az a baj, hogy nem tudok csomagokat telepíteni az R Studio-ban, mert az ékezetes karaktereket nem kezeli normálisan, emiatt nem tud könyvtárat létrehozni, ahova mehetnének a csomagok :O :( Átírtam ékezet nélkülire a felhasználó nevem, de ez nem jött be. Van valami remény, vagy besz.ptam? köszi!!

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#59491) istvankeresz válasza vimes (#59490) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Third Party programok miatt nincs mód az átírásra. Ha kézzel átírod valamilyen módon, akkor összezuhan és nem talál semmit. Sajnos ez ilyen. :( Reinstall, vagy csinálsz egy olyan nevű fiókot ami kell neked és azt használod. Ezt meg törlöd.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#59492) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Most rakom újra a gépem. Eddig is windows 7 volt rajta, de most mindent törölve újra szeretném tenni.
A partíciókiosztásnál ott van a 100 megás partíció a rendszerfájloknak. Viszont azt írja, hogy annak egy része már foglalt. Érdemes azt is újraformáznom vagy nem? Tehát az előző windows-ból nem maradnak ott felesleges fájlok, ha azt békén hagyom? Most azt írja, hogy 56 mb szabad a 100-ból.

Továbbá van a gépen Ubuntu is, amit békén szeretnék hagyni. Ha törlöm a rendszerfájloknak levő 100 mb-ot és megformázom, akkor azzal rosszat teszek annak?

Köszi a választ!

(#59493) dugo_ válasza Addeladdel (#59492) üzenetére


dugo_
veterán

Boot fájlok és az esetleges titkosításhoz szükséges dolgok vannak ott. Ha nem használod az utóbbit, akkor manuálisan is csinálhatsz előre egy db nagy partíciót, aztán mehet arra minden.
Ha hagyod a telepítőt partícionálni, akkor töröld a 100 megásat, meg a win7 helyét is, aztán majd újragyártja magának.

A grub felül lesz írva, utólag bootolsz egy live rendszert és fixálod: How to Repair GRUB2

(#59494) Zola007


Zola007
veterán

A problémám a következő: adott egy Office 2010 - Win 7 páros.
Nem állítottam semmit az égvilágon az Officeban hetek óta, de valamiért tegnap napközben gondolt egyet és azóta ha képet akarok böngészőből másolva (böngészőben jobb klikk - copy, majd Wordben Ctrl+V vagy beillesztés) berakni egy dokumentumba (Word, Excel, mindegyiknél ez a jelenség), csak egy fehér négyzet jelenik meg :F

Más alkalmazásokba simán be tudom másolni a fenti módon, pl. Irfanview vagy Paint, stb.
Érdekes, hogy ha ezután az Irfanviewba bemásolt képet másolom át, akkor már szépen be tudja illeszteni Office-be.

Az alábbi képernyőmentésen látszik, hogy a Word vágólapja is írja, hogy "az elem nem jeleníthető meg" és egy fehér négyzet. Utána a Paintből átmásolt képnek már van előnézete és be is illeszti szépen.


Bármilyen kép és kiterjesztés esetén ugyanez a tünet.

Amit a gugli hoz (word, office, stb picture not showing/white box találatra), nagyjából mindent végigpróbáltam, illetve ami a Word/Excel ► Beállítások menüjét érinti, de semmi változás
ötlet valakinek? :F
:R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#59495) Addeladdel válasza dugo_ (#59493) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Tehát a 100mb-ot csináljam újra?

A továbbiakat úgy állítom be, hogy 70 GB a windows-nak, 375 GB az adatoknak és 20 GB az Ubuntunak.
Az ubuntut viszont most nem találom a gépen.
Tudnál benne segíteni, hogy tudom előhívni? Azért akarom, hogy az is rajta legyen, ha véletlen vírusos lesz a windows, akkor arról ki tudom menteni az adatokat.

(#59496) Syl válasza Zola007 (#59494) üzenetére


Syl
nagyúr

És úgy hogy a böngészőből lemented a képet (pl. asztalra) és úgy beszúrod (nem ctrl v)?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59497) dugo_ válasza Addeladdel (#59495) üzenetére


dugo_
veterán

Amikor itt jársz a telepítőben, akkor nyomsz egy formázást 100 megára is, meg a 70 gigára is. A 375-öt, meg a 20-at (ami win alól amúgy sem fog látszani, talán még a telepítőnél sem) pedig békén hagyod.

Az Ubuntud békén lesz hagyva a telepítés során, de ahhoz, hogy újra bootolható legyen vissza kell tenni a grub-ot, ahhoz linkeltem leírást.

(#59498) Zola007 válasza Syl (#59496) üzenetére


Zola007
veterán

fájlból beillesztés és ctrl+v is működik

de közben azt írja az Office vágólap, hogy az "Elem nem másolható a vágólapra, mert az nem támogatja az elem formátumát"
Legyen akármilyen kiterjesztésű képfájl.
Ellenben simán beilleszti a dokumentumba

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#59499) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Adott egy pendrive, ami egyik pillanatról a másikra írásvédetté vált...
Próbáltuk formázni win 7, win xp alól, próbáltuk különálló programmal, próbáltuk Linux alól parancssorból, de nem megy. Minden olvasható rajta, de az írásvédettsége miatt nem lehet formázni, felmásolni...
Vége a drive-nak vagy valahogy lehetne formázni?

F.K.T.

(#59500) vimes válasza istvankeresz (#59491) üzenetére


vimes
senior tag

Bakker :( kár érte, nem igazán akartam újratenni a Windows-t - míg minden programot visszarakok, beállítok, elmegy az éjszaka :O
Soha többet nem adok meg olyan felhasználónevet, amiben van ékezet :D bár azt nem értem, hogy egy olyan programbvan, mint az R Studio, hogy nem képesek az ékezetes betűkre odafigyelni :W

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.